Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) McNamara válasza kisza25 (#1988) üzenetére


McNamara
Ármester

Ha újra vennék ilyen kategóriában akkor is i20 maradna. Társait veri minden téren szerintem ami a pakolást illeti. Motorból viszont 1.4 választanék és nem fekete színűt :) Sajnos minden meglátszik rajta.

(#2002) kisza25 válasza McNamara (#2001) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az 1,4 sem megy sokkal jobban, de több, mint egy literrel többet eszik

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2003) #31600896 válasza AMD Power (#1994) üzenetére


#31600896
törölt tag

Ma mehetünk érte, elviekben semmi baja, be kell járatni.
Érdekes, nekem a Focusnak mind a 4-et cserélték tavasszal, nem volt ilyen panasz. :U

(#2004) AMD Power válasza #31600896 (#2003) üzenetére


AMD Power
titán

Már ez is valami... reméljük tényleg jó lett.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2005) LZs?! válasza McNamara (#2001) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Üdv mindenkinek... :)

Megsúgták a hangok, hogy van 'koreai' topik is, így gondoltam beköszönök.

A legújabb szerzeményem a lenti; még anno volt 1st gen C'eed (szalonból), ami technikailag az én tulajdonomban volt, de szerintem 500km-nél többet én nem tettem bele. Nem is tetszett. Azt kell mondjam, hogy 12 év alatt fényévekkel került előrébb a KIA.

2019 KIA Ceed 1.4 MPI Bronze || 21e km

Eddig ~200km-t tekertem bele, így még csak ismerkedünk...ugyanakkor minden klappol. :)

Ma este elviszem az első kézimosós habfürdőre.

Nevermind...

(#2006) kisza25 válasza LZs?! (#2005) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Gratula, sok balesetmentest :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2007) McNamara válasza kisza25 (#2002) üzenetére


McNamara
Ármester

Nem volt szerencsém kipróbálni milyen. Városba elvagyok az 1.2 amúgy. Kuplunggal nem vagyok kibékülve egyedül. De azt sok helyen olvastam, hogy alapból egy nagy szar.

(#2008) Stylewars_kp válasza LZs?! (#2005) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Szép járgány! Sok balesetmentes km-t! Mennyire mozgékony ezzel az 1.4 mpi motorral?

(#2009) kisza25 válasza McNamara (#2007) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mi bajod a kuplunggal?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2010) calvin76 válasza McNamara (#2007) üzenetére


calvin76
tag

Nekem is ezzel a motorral van, de kuplunggal nincs bajom. A váltó hangolásával már inkább.

Bocsi, ezt az 1.4 MPI-re akartam.

[ Szerkesztve ]

(#2011) #31600896 válasza AMD Power (#2004) üzenetére


#31600896
törölt tag

Hazavittük, most úgy fest, hogy jó lesz. :)

(#2012) McNamara válasza kisza25 (#2009) üzenetére


McNamara
Ármester

Nagyon rossz vele elindulni. Olyan mintha le akarna fulladni vagy nem tom. Nem lehet olyan finoman csúsztatni. FB csopi tele van vele.1-2 érzem leginkább, többi fokozatban jó már.

(#2013) kisza25 válasza McNamara (#2012) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Fura én nem tapasztaltam ezt, bár ezt más is írta a milyen autót vegyek fórumon. Szerintem nagy a lend kerék
Engem nem érintett a dolog én sportosan vezetek, szóval általában elég nagy gázzal indulok :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2014) Willie válasza calvin76 (#1938) üzenetére


Willie
őstag

Sziasztok!

Bocsi a késői válaszért.

Köszi, végül mi is így oldottuk meg. :)

(#1939) molnarpeter:

Van Casco, de így nyugodtabbak vagyunk. :D

(#1940) gaborbol:

Hát az elég szívás. :W Reméljük nekünk nem lesz ilyen problémánk. :D

(#1942) AMD Power:

Köszönjük szépen, nagyon pöpec kisautó és nem is annyira kicsi, még én is kényelmesen elférek benne a 190 cm magasságommal. Már utaztunk benne négyen is és hátul is simán elfért két 180 cm körüli srác. :) Barátnőm az autó átvétel óta teljes extázisban van. :) :D

(#2015) molnarpeter válasza McNamara (#2012) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

BMW illetve Volvo esetén szokott lenni egy clutch delay valve, azt szokták kiiktatni a jobb pedálérzet érdekében. Meg kéne nézni, hátha van ilyen a rendszerben :F

Itt egy cikk a témában: [link] lényegében egy szűkítő, ami megakadályozza, hogy leugorjon az ember a kuplungról, talnán ehezebb lefulladni vele, illetve kisebb a kuplung terhelése :F viszont nehezebb vele finoman csúsztatni, lesz vele egy késedelem.

[ Szerkesztve ]

(#2016) LZs?! válasza kisza25 (#2006) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Köszi szépen. :)

Nevermind...

(#2017) LZs?! válasza Stylewars_kp (#2008) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Köszi szépen.

Ahogy anno a Rolls Royce legyintette félre a hasonló kérdéseket majd' egy évszázadon át: A teljesítmény? Elegendő. :P

Viccet félretéve: abszolút korrekt módon mozog...ahogy a sajtó is véleményezte: harmónikusan megfontolt. És tényleg. Nem turja el az aszfaltot maga alatt, de 100-ig kényelmesen jut el kiforgatás nélkül is, felette már komótossá válik. Teljesen lineárisan forog le, bár 3000rpm-ig konstans, ott mintha lenne egy kis 'implicit tipping point' (bár ez lehet, hogy szoftveres, és igazából a gázpedál-állásból vesz vissza, t.i. válts már el, bazz), utána 4000rpm-ig kissé mélabús, majd 4000rpm-től ugyanolyan méla egyhangúsággal teker 6000rpm-ig; afölé nem mentem.

Ami nagyon tetszik, hogy araszoló forgalomban minimális gáz kell a csak a kuplung-felengedés mellé. Az offos kocsim viszonyítani egy 2.0 JTS Alfa GT 170LE: azzal városban araszolni rémálom, mivel 2000rpm alatt nagyon harmatos, így ott a határozott gáz + féllassú kuplung a nyerő, amivel azért lehet rémítgetni a népet... :)

Menetdinamikában az Alfa vs Ceed természetesen fix egyes, DE a mindennapi közlekedésben, 2500/3000 rpm körül elválogatva nem jön ki különbség (bp-i agglomeráció, és csúcsidőn kívül Bp), t.i. gyengébb motor rövidebb váltóval vs. erősebb motor (ultra)hosszú váltóval; persze cserében a Ceed-et illik elváltani 3000rpm-nél, az Alfa ellenben ott kezd virgonckodni, majd 4000rpm-nél kicsit még megugrik és utána 5000-7000rpm-nél lehet tolni a harmadikat 80-100kmph-nál.

Mint említeeem, a Ceed 100 felett már kezd elfogyni, de szépen elmegy 140-ig; a max eddig óra szerint 170 volt, de 120-150 között korrekt; az Alfa 140-nél kezd el élni.

A hatos váltó nagyon kezes, de furcsa, hogy az ötödik egy amolyan 'semmilyen' fokozat, pl. 120-ról jobban gyorsul/megindul hatodikban, mint ötödikben; érzésre, ofc.

Amivel egyelőre küzdök, az a gyári zene hangolgatása: eddig csak telefonról etettem Spotify-jal. Meglepően részletesen adja vissza a zenét (factory setup-hoz képest) és nem húz se le, se fel, de a hangzása egyszerre tűnik túl érzékenynek, és emellett mégis tompának. A hangolásra klasszikus magas/közép/mély szentháromság csúszkáinak tologatásán kívül nincs opció.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#2018) kisza25 válasza LZs?! (#2017) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az euro 6 miatt ilyen amit leírtál, most, hogy euro 3-4-es autókra váltottam vissza euro 6-ról, amik hasonló teljesítményűek, teljesen más karakterek, kérik, hogy pörgesd őket és fent megindulnak, az euro6 csak leforgott :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2019) spiky03


spiky03
veterán

Mennyire nehéz otthon kicserélni a pollen szűrőt egy 2011es i30ban?

Azt láttam, hogy valahogy a kesztyűtartó ajtaját kell levenni és ott van valahol mögötte. :N

Mert vettem szűrőt és a cseréért nem fizetnék plusz pénzt a klíma tisztítás után.

Köszi előre is a választ. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2020) prsq válasza spiky03 (#2019) üzenetére


prsq
tag

Nem Hyundai, hanem Kia alapján mondom: ha van némi műszaki érzéked, egyáltalán nem nehéz.
(Nekem a kesztyűtartó ajtaját nem levenni, hanem kiakasztani kell, amitől lenyílik teljesen (amolyan szervizállás), úgy lehet hozzáférni a pollenszűrőhöz.)

(#2021) spiky03 válasza prsq (#2020) üzenetére


spiky03
veterán

Igen lehet, hogy akkor kiakasztás volt és nem levetel. ;)

Nem nehéz kiakasztani? Nem szeretném letörni.
Meg ugye jól gondolom, hogy a klíma tisztítás után érdemes cserélni majd?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2022) merqree


merqree
őstag

2019es GDi Tucson éves szervize 54ezer forint volt tegnap a Hyundai Palace Délpest szervizben.

(#2023) prsq válasza spiky03 (#2021) üzenetére


prsq
tag

Nem tudom, nálad hogy van. (Nekem szerszám nélkül ki lehet akasztani, vissza kis kézügyesség kell, de nem vészes.) Kiköpött ilyen.

Nem tudom, mikor lesz a klímatisztítás, de ha ki tudod várni, inkább utána.

(#2024) enddav válasza LZs?! (#2005) üzenetére


enddav
aktív tag

mennyi eddig az átlagfogyid?

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2025) LZs?! válasza enddav (#2024) üzenetére


LZs?!
aktív tag

A BC szerint kerek 6.0 az eddigi ~300km, ami reális is: kb. félig van a tank.

Más:

A fentebb említett zenehallgatás-hangolás szitu mellett jelenleg még két dolog 'zavar':

1) Sáv asszisztens / sáv kontrol - tök jól működik, de nagyon agresszív: már rendesen kopott, de még látható felfestést is szépen felismeri és határozottan ellentart, illetve visszakorrigál a kormánnyal...de ezt képes odáig fokozni, hogy konkrétan visszarántja a kormányt, ami kifejezetten zavaró, ha az én fejemben tudatosan megszületett már az elvágyódás az egyenesvonalú mozgástól és a kezem megy a fejem után, de közben megfeledkezem a Nagy Testvérről... A kisebb kihágásokat csak vinnyogással és a lane assist piktogram villogtatásával 'bünteti'.

2) Kormányfogás-figyelő - legalább egy kéz pár ujjával mindenképpen muszáj 9-10 vagy14-15 óra környékén fogni a kormányt (bár lehet: 9-15 között bárhol fogható), különben vinnyog. Ez 10-ből 9-szer nem gond, de vannak olyan élethelyzetek, amikor pl. balkézzel v'mit csinálok és a jobbat a könyöklőn tartva csak két ujjal az alsó íven 'tartom' a kormányt.

Ami a komfort- és biztonságtechnikai dolgokból kifejezetten tetszik:

1) Vészfék-asszisztens - nem feleslegesen paranoid, egész engedékeny. Először csak vinnyog, de ha már vinnyogáskor lépek a fékre, akkor közepes pedálfogásnál is olyat kontráz, hogy a mögöttem lévő szívrohamot kap (és csikorog...ehm)

2) Kormánymelegítő - az ülésfűtéssel soha nem barátkoztam meg annak ellenére, hogy több kocsimban is volt; de a kormányfűtéssel szeretni fogjuk egymást...

3) Automata távolsági - ez nekem minden kocsiban, ahol jól működött, szintén szerelem volt első látásra. Nekem még nagyon nem volt alkalmam próbálgatni ebben a kocsiban, de eddig mindenki dícsérte...

Amit körbejárok majd a márkaszervizben:

1) Nincs benne tolatóradar, lehet-e (gyári, grafikus visszajelzővel, stb.)

2) Nincs benne kamera, lehet-e (val'sz'eg a nagyképernyős HU-ra kell cserélni a mostanit)

3) Lehet-e benne 'aktiváltatni' az automata ablakemelést és az automata ablaktörlőt

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#2026) enddav válasza LZs?! (#2025) üzenetére


enddav
aktív tag

Én az eddigi húszezerre gondoltam. Nekem is ugyan ilyen motor van az i30-ban, szintén '19-es (december), a 24ezer km alatt 7.6l a fogyim.

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2027) McNamara válasza kisza25 (#2013) üzenetére


McNamara
Ármester

Úgy nekem se szokott gond lenni :DDD

(#2028) McNamara válasza molnarpeter (#2015) üzenetére


McNamara
Ármester

Köszi, majd meglesem.

(#2029) LZs?! válasza enddav (#2026) üzenetére


LZs?!
aktív tag

6.2 vagy 6.3; egyszer láttam csak, ahogy lapozgattam a menüben.

A fenti számok alapja:
- női sofőr
- a gear-guide szerint váltogatva
- kb. 12.000km rendszeres 2x300km-es etapokban autópályán, 120kmph tipikus sebességgel

Nevermind...

(#2030) enddav válasza LZs?! (#2029) üzenetére


enddav
aktív tag

Úgy az reális lehet, nekem a pályás 160 dobja meg, ott már 9 fölött van a pillanatnyi. A rekord az Budapest-Balaton végig padlón amit bír 180-200 12l. :DDD

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2031) molnarpeter válasza McNamara (#2028) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem meg is van :) 41690C7900 (clutch regulator assembly) névre hallgat, ha minden igaz. [link] Igazából az a kérdés, hogy ez az 1.4 kiváltsága, vagy az 1.2 is kapott belőle, nem túrtam bele nagyon a katalógusokba, 7zap alapján mintha lenne...

Tegnap pont néztem egy Fordos videót, amiben szétszedik a CDV-t [link]

(#2032) Stylewars_kp válasza enddav (#2026) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Dízel változat mennyivel enne kevesebbet?

(#2033) enddav válasza Stylewars_kp (#2032) üzenetére


enddav
aktív tag

Ennyi éves kilométernél biztos megérné, de mivel céges és van hozzá benzinkártya, különösebben nem érdekel a fogyi.

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2034) Stylewars_kp válasza enddav (#2033) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

És erőben?

(#2035) user2


user2
csendes tag

Sziasztok! Pár hónapja olvasgatok már itt a topicban, így gondoltam, illene végre beköszönni és megköszönni az infokat is. :) Még csak fél éve vagyok Kia-tulaj, ezért egyelőre továbbra is inkább olvasni fogok. (Legalábbis remélem, hogy nem lesz szükség a "mihez kezdjek ezzel a gonddal" típusú kérdésekre részemről.) Persze, ha bármiben tudok, szívesen segítek, válaszolok. Az autó egyébként egy Rio, 1.25MPI, 6e km-t sikerült eddig beletekerni. Igazából a fenn említett "kuplung-gond", amire reflektálni már tudok, sajnos, nálunk is tapasztalható időnként. Márkaszervizben rákérdeztem az első olajcsere alkalmával. Tudtak a dologról, volt már vele tapasztalatuk: volt ügyfél, aki addig verte a pultot, míg kuplungot cseréltek, de persze ugyanolyan maradt. (A fentiek miatt nem meglepő. :)) )

Egyébként az autóval naaaagyon nagy a szerelem, lassan féltékeny is lesz a párom, akinek egyébként vettük. (koronavírus-otthonülés-->minimális autóhasználat, amit leginkább én "intézek" :) )
Itt ítélkeztem pár sort:
https://nepitelet.hu/autok/kia/rio_2017/paprika/
Annyival egészíteném ki, hogy engem egészen meglepett, hogy 1-1,5L-rel kevesebből közel azonos helyen és dinamikával elmászkálunk, mint a másik autóval.

...és persze a kötelező kép:

[ Szerkesztve ]

(#2036) kisza25 válasza user2 (#2035) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sok balesetmentest :)
Én nem tudom, vezettem ilyen rio-t, meg volt i20, meg kia ceed, meg i30, meg vezettem stonicot is, nekem nem tűnt fel ez a kuplung probléma. Mondjuk én 2.-ban, de még 3.-ban is el tudok indulni gond nélkül:P
Anno egyszer, mikor még tanultam vezetni, 4-en ültünk egy corsaban, ami 1,2, vagy 1,4 szívó volt és elindultam 3.ban, oktató mondta, hogy Ő már most oda adná nekem a jogsit:D
Ahol kézifékes elindulást kellene alkalmazni, ott is kézifék nélkül szoktam elindulni, mondjuk most már nem kunszt, mert mindenben van visszagurulásgátló. (2015 i20, 2013 i30, 2018 fiat tipo, 2010 ibiza-ban van) :)
A fogyija nekem is nagyon tetszett, az 1,25-nek sokszor kinyomtam a szemét, de akkor is 6,5 alatt maradt :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2037) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Kuplungal kapcsolatban szembejütt FB szavazás. [link]

Olyan 30% jelöli, hogy gondjai vannak kuplungal ami elég jelentős. Pár embernek cserélték de nem oldotta meg a dolgot.

Ellenben kis kutakodás után találtam ilyet. Annyira nem értek hozzá de érdemes lenne utánamenni.
"Az erőátvitelben a kuplung kinyomócsapágyára figyeljünk minden modellnél! Elég lehet utólag bezsírozni, de nem egyszer csak a csere hozott megoldást."

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2038) enddav válasza Stylewars_kp (#2034) üzenetére


enddav
aktív tag

Már a gyengébb 95 lovasnak is 280Nm nyomatéka van az 1.4 134Nm-ével szemben, gondolhatod, hogy sokkal kellemesebben vezethetőbb. Nekem ez az első benzinesem, a magán is egy jó erős dízel, persze hogy nem nekem való ez.

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2039) #86950656


#86950656
törölt tag

Szevasztok!

Kis segítség kellene. Most vettem át a Hyundai i10 1.0 Komfort autómat. A kormány beállításával küzdök. A kezelési utasításban azt a kis kék nyelvecskét csak le kéne billenteni hozzá. Az enyém nem billen le. Eltörni nem szeretném, inkább kérdezek, kb mekkora erővel kell lenyomni? Vagy húzni is kell? Help.

(#2040) kisza25 válasza #86950656 (#2039) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

I10-em még pont nem volt, de legtöbb autóban csak lefele kell nyomni, azért kell erőt kifejteni, mert ha csak ugy "lötyögne" menetközben nem lenne annyira vicces, ha lenyílna

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2041) #86950656 válasza kisza25 (#2040) üzenetére


#86950656
törölt tag

Köszönöm a válaszod!

Kb mekkora erőt kell kifejteni? Mondjuk 5 kilósat?

(#2042) enddav válasza #86950656 (#2041) üzenetére


enddav
aktív tag

lyézus.
ha letörik, majd visszaviszed gariba.

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2043) #86950656 válasza enddav (#2042) üzenetére


#86950656
törölt tag

Végül sikerült. Köszönöm a bíztatást!

(#2044) user2 válasza kisza25 (#2036) üzenetére


user2
csendes tag

A visszagurulás-gátló engem inkább zavar időnként (főleg mikor visszaülök az ezt nélkülöző másikba. :DDD ).
Ez a "kuplung-téma" nálunk elég hektikus, előjön-e vagy sem. Általában min. egy-két nap állás után, az első pár álló helyzetből (kis emelkedőn - az utca végén elsőbbségadás tábla van) indulásnál. Ha nagyon figyelek, akkor elkerülhető a rángatás, de figyelni kell. A gáz nélküli elindulással nincs gond, simán megy ezzel is, akármelyik másikkal is ment, ha így próbálom, akkor általában nincs gond ezzel sem. Csak így az emelkedőn nem fog felmenni...
Néha azzal "nyugtatom magam", én vagyok a béna, jobban kell figyelni. Érdekes, az előd 1.2 C Corsa is előadta néha, szóval lehet, tényleg én vagyok a hunyó... Bár a többi, eddig használt autónál (Astra F, G és a jelenlegi H - mind benzines) nem volt ilyen nyűg.

@terappy:
Ha még nem tetted, érdemes átolvasni az autóhoz kapott kézikönyvet, nagyon sok kérdésre választ ad. Legalábbis a KIA-hoz egy vaskos könyvet kaptunk, ezernyi érdekes/fontos/hasznos tudnivalóval. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2045) kisza25 válasza user2 (#2044) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Benzinessel gáz nélkül indulni? Nem csoda ha lefulladsz :N a diesellel lehet, de ott sem célszerű :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2046) molnarpeter válasza kisza25 (#2045) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem lendkerék szempontból dízelnél a finom pedálkezelés tud sokat jelenteni még, de én szeretek alapjáraton indulni, akkor a motor leadott nyomatéka is limitálja az igénybevételt :F mondjuk az is inkább kb 2 liter körül kényelmes. Céges 1.4 TDCI-nek jellemzően adtam egy pici gázt induláshoz, hogy tuti ne fulladjon le, sőt, az 1.9 dCi-nek is, de ott csak azért, hogy oldjon automatikusan a villany fék :) bezzeg az SDI, se kettőstömegű, se lefulladás, 1.3 dízel után felüdülés vezetni :DDD

(#2047) molnarpeter válasza #86950656 (#2043) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Megtévesztő lehet a műanyag borítás, de ezek általában vas kart rejtenek a burkolat alatt, nem kell félteni :K

(#2048) benvolio


benvolio
őstag

Sziasztok!
2008-as Kia Ceed SW csomagtérajtaján a nyitó résznél a rendszám felett, hogyan van rögzítve a műanyag "léc"? Elkezdett mozogni, félek, hogy kiszakad. Hogyan lehet orvosolni?

(#2049) #86950656 válasza user2 (#2044) üzenetére


#86950656
törölt tag

Elolvastam eddig háromszor. Zavaró, hogy több típust ír le egyszerre, de azért el lehet igazodni rajta.

(#2050) FollowTheORI válasza kisza25 (#2036) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nekem újabb van, 2017-es Rio... nekem sincs kuplung problémám... nem tudom mire gondolnak. Szerencsére. :)
Vagy legalábbis nekem sem tűnik fel semmi rendellenes.

Honda Jazz-t is vezetek, szinte ugyanolyan jó mindkettő kuplungja.
Szinte ugyanúgy lehet vezetni őket, mindkettő 1.4-es... csak a Jazz 5 sebességes régebbi kocsi... az jobban pörög azonos sebességeknél. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.