Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) sumsang válasza biker (#549) üzenetére


sumsang
aktív tag

Amit írtam, hogy mennyi az árkülönbség, a hasznos teher 235 kg, meg a 135-ös végsebesség, azt nem magamtól találtam ki, hanem elektromos Kona Premium Edition innen, meg benzines Kona Premium Edition innen tájékozódtam és nem kicsit meglepődtem rajta.

[ Szerkesztve ]

(#552) biker válasza sumsang (#551) üzenetére


biker
nagyúr

Nagy hiba a hahuról informálódni
Hyundai.hu
Fent van a kona és kona electric adatlapja, ott olvasgass. Hahun bármi lehet

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#553) sumsang válasza biker (#552) üzenetére


sumsang
aktív tag

Hát bevallom annyira nem érdekelt, h a Hyundai honlapját nézegessem. Bár most hogy megnéztem elég furin van leírva a benzines vs elektromos Kona önsúlya, minimum súlya ill. max súlya. Lényeg, hogy kb. 2-3 mázsa akkut cipel a járgány!? Hát 13 milláért nem villamost, hanem egy jó autót vettem volna..
Na ezt az utolsó mondatom viccnek szántam, bár komolyan gondoltam :)

[ Szerkesztve ]

(#554) bajnokpityu válasza biker (#549) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A matekben ott a hiba, h a sportage nagyobb kocsi. Tehat almat kortevel. Akinek kell a sportage meret, annak hiaba mondod h a villany olcsobb...

Ez az en legnagyobb bajom a villanyos suvokkal, hogy vagy 30milla, vagy szuksegesnel kisebb meretu. Tehat a ketto kozul nekem maradna a sportage.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#555) biker válasza bajnokpityu (#554) üzenetére


biker
nagyúr

A hiba ott kezdődik, hogy ki beszélt kia sportage-ról? Hyundai kona a kérdés!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#556) biker válasza sumsang (#553) üzenetére


biker
nagyúr

Nem 2-3 mázsa, hanem közel 410kg az akkupakk, ami az alváz alatt van, lenyomva a súlypontot a forgáspont alá, így kb semmit nem billen a kaszni kanyarban, azért “csak” 2-300kg-al nehezebb, mert a benzin és főleg a dízel motor+sebváltó+segedberendezések annyival nehezebbek az inverter+motor párosnál
A motortér fele üres. Van aki csomagteret alakít át épp ide egy konában :)
Tényleg javaslom, gyere el egy körre, nézz meg egy trolibuszt :)
Ja, a motor ugye 150kW. Megvan a bp-i meg szegedi kocka orosz troli képe? A ZIU-9 troli? Abban 110kw motor vol/van. 17tonna.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#557) biker válasza sumsang (#553) üzenetére


biker
nagyúr

ja, a min/max önsúly szerintem abből adódik, hogy van
- mezei fűtőbetéttel fűt kivitel
- belső kondenzátorral fűt (akármi is legyen)
- és hőcserélős kivitel, amihez egy komplett hőszivattyú van beépítve a motortérbe még
Ekkora eltérések lehetnek. Ilyen nincs pl a benzinesnél, mert mind egyféle képpen fűt/hűt, illetve egy motor verzión belül amihez egy önsúly tartozik, nem képvisel ekkora különbséget egy extra sem.
De ott is a 6 féle motor/váltó kivitelnek 6 féle önsúlya van

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#558) bajnokpityu válasza biker (#555) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ja h konabol is van t-gdi. Azt hittem sportage bol van csak.
Illetve még az is módosítja a képletet, h pályán mindenképp belsoegesu győz, ott egyrészt nagyon merül a villany, másrészt kisebb a teljesítmény.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#559) biker válasza bajnokpityu (#558) üzenetére


biker
nagyúr

"Illetve még az is módosítja a képletet, h pályán mindenképp belsoegesu győz, ott egyrészt nagyon merül a villany, másrészt kisebb a teljesítmény."

Hatótáv értelmében ha valaki egy seggel akar 4-5-600km-t menni, akkor igen, győz
Én pl óránként úgyis megállok, mert szar fájós derékkal jobb így, mint 3 óra múlva kiesni az autóból. Benzinessel is...

Egyébként 130-al (140-150) megy mind, itthon meg sokra nem mész a 250-el :)
Igen, ekkor merül mint állat, de ne feledd, ekkor egy belsőégésű is szívja a benzint, úgy, hogy behorpad a tank...
110 felett kb +10km/h +1liter/100
A vitara 150-el tempomattal (145km/h valós) kb 410-420km-t tudott megtenni, míg 100-110-el 600-620km-t
Városban meg kb kimeríthetetlen egy akkupakk, a regen fék miatt. 500km felett tud a kona városban
A belsőégésű meg itt megeszi a gatyádat.
Mindenkinek meg kell nézze, milyen a közlekedési profilja, és úgy döntsön. Én mivel gps loggerem van, 2 évre kielemztem napi grafikonokon, nekem egy PHEV is kiadta volna, mert
- utak 60%-a napi 50km alatt van
- utak 30%-a napi 150km alatt van, ergo az akku lemerülése után a benzines átlag fogyival még 4 liter alatt vagyunk
- az utak 8%-a esik 150-400km közé, és 2%-a 400km fölé, de 600km alá, mert nem megyek messzebb

Ebből ered, hogy egy elektromos, ami tud minimum 300km pályát, 400-450km országutat, az minden utamat megoldja, mert 400km felett BIZTOSAN fogok egyet ebédelni, és 2-3 kávészünetet tartani, ami alatt visszatöltöm ami kell. DC-n percenként 5-6km megy bele, az óránként 300-360km hatótáv, 3x15perc (KV, pisi, üdítő, emailek ellenőrzése) + egy ebéd még több is, mint ami kell 600km-re

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#560) bajnokpityu válasza biker (#559) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Én is derék érzékeny vagyok, de erre megoldás egy jó ülés. Vitára 1 órás, oké, de nem fapad sportage 3 órás már, egy nagyon jó ülésbol meg pihentebben szállok ki, mint előtte, kb egész nap tudok vezetni.
Nem horpad a tank benyasnal se. 18as sportage 6.6 6.7 körül eszik itt. Diesel meg kevesebbet. Münchenig nem is kéne megallni, az 800km.

Villany nem való nyaralni, kicsi kasztni nekem nem való 3 gyerekkel, de ha sportagebol lenne jó villany, azt helyi Járatra bevallalnam, ha kicsivel lenne drágább mint 1.6 gdi. De nincs ilyen villanyos, és ha lenne is egyelőre túl drága lenne. De kisebb igényekkel városba elhiszem h jó, második kocsinak.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#561) biker válasza bajnokpityu (#560) üzenetére


biker
nagyúr

Nem érzékeny vagyok, hanem két operált sérv, kopás, és azóta mindkét sérv kiújult.
Nincs az az ülés, ami ennek jó

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#562) bajnokpityu válasza biker (#561) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sajnálom. Viszont nekem csak kis servvel is kb 1 órát tudott a vitara, ezért azt hittem h ugyanúgy vagyunk kalibralva.
De ettől függetlenül még mindig nem váltja ki a kirandulos családi kocsit egyik villany se. Idő kérdése, de egyelőre nemhogy választék nincs, de egyáltalán egyenértékű típus se.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#563) biker válasza bajnokpityu (#562) üzenetére


biker
nagyúr

Ja, a vitarába semmi gerinctámasz, csak derék félhengerrel tudtam utazni benne. Nissan, kia, hyundai mind jobb

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#564) molnarpeter válasza bajnokpityu (#562) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fél szemmel nézem a Tesla dolgokat, hát a Model 3 rendesen odavágott a nagyobbaknak. Pár év múlva egy Model S-X itthon is versenyképes áron lesz másodkézből :)

(#565) panthenol


panthenol
újonc

Üdv mindenkinek !
Milyen nyári gumit ajánlotok egy 2006-os 4x4-re ?

(#566) molnarpeter válasza panthenol (#565) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#567) panthenol válasza molnarpeter (#566) üzenetére


panthenol
újonc

Oké, kösz !

(#568) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Bírják ezek

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#569) b4zsi- válasza kisza25 (#568) üzenetére


b4zsi-
őstag

Az szép!

Más:
Nézve HAHU-t talán Hyundai, Kia fronton több a lekérhető valós előéletű autó, mint VW,Opel,Seat,Renault fronton. Most lettem figyelmes KIA Venga modellre, aminek nagy csomagtere (420 liter) és pofás külseje van.
Látom egy árban van a Ceed-del gondolom ezért kerül belőle kevesebb modell az utakra.
Nektek van tapasztalatatok ezzel a modellel? Ezt találtam a közelben: [link]

Mivel kevés benne a km akkor még garanciális is lehet?

[ Szerkesztve ]

(#570) bajnokpityu válasza b4zsi- (#569) üzenetére


bajnokpityu
félisten

általában 150e km 7 év a gari KIAra, abban az esetben, ha nagyon pontosan vezették a könyvet. mig általában 2-3e km, és több hónapnyi csúszás beleférhet a többi márkánál, itt nem. 1e km és 1 hónap a maximális eltérés, egyébként bukó a gari.
Mivel ez komoly érték, mindenképp szakszervizes lekérdezés kell. Itt sokkal nem leszel okosabb a műszaki állapottal kapcsolatban, de irásban kapod meg, hogy érvényes-e még a garanciája.

egyébként nekem megmondták ingyen is, de az nem irásos.

tpms: állítólag 5-7 év. zömmel 2015től volt kötelező, ezért még nem tudjuk, mikor lesz valóban végük.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#571) betyarr


betyarr
veterán

az újabb autóknál van ez a tpms (sajnos).utólag döbbentem rá,amikor már vettem 4 felnit,hogy legyen külön a téli-nyári szettnek és majd cserélgetem magamnak,hogy ne kelljen a gumishoz járni,meg évente gyötörni a gumikat.így végül is vettem 4 szenzort is (ebayről).valamiért volt egy olyan érzésem,hogy ezekben nem cserélhető az elem,mert egybe vannak öntve :W
valakinek van tapasztalata,hogy hány évig bírják ezek az elemek?tehát nem netes infóra lenne szükségem,azokat én is olvastam.
kia ceed-ről van szó,bár ez sztem nem lényeges.

(#572) molnarpeter válasza betyarr (#571) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

5-10 évet szoktak bírni :) (5-öt biztos, flottás autóknál nem nagyon találkoztam ilyen problémával)

[ Szerkesztve ]

(#573) b4zsi- válasza bajnokpityu (#570) üzenetére


b4zsi-
őstag

Igazából arra gondoltam, hogy szerintetek a Ceed sportosabb kinézete miatt sikeresebb modell vagy. Vengának van valami típushibája, ami miatt relatív kevés eladó példány található belőle. Kb a Vitara-Sx 4 Cross jut eszembe, hogy a Vitarából jóval többet adnak el, de az SX Cross is jó autó. Nekünk 2,5-3 millióból kellene minél fiatalabb, megbízható, lehető legnagyobb csomagterű autót kihozni és eddig ez a linkelt Venga viszi a prímet.

(#574) bajnokpityu válasza b4zsi- (#573) üzenetére


bajnokpityu
félisten

szerintem a ceed nagyobb kocsi. igya vitara, scross hasonlat nem jó, mert azok utastérben egyeznek, és egy picivel nagyobb csomagtartó a difi. meg tök mások a felszereltségi csomagok, de az most mindegy.

és igazából családi kocsinak a ceed mérete kell az átlagnak + szép + régóta jó a hire.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#575) seller007


seller007
tag

Kedves Topik,
Egy használt Kia Ceed-en az alábbi nem tudom minek nevezzem "izét láttam"... Kis lyukacskák a műanyagon.
Mire utal vajon ez?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#576) seller007 válasza seller007 (#575) üzenetére


seller007
tag

Tetosint le lehet kulcsolni a tetohoz...arra vannak a lyukak. :)

(#577) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ioniq hybrid van valakinek? Hyundai hibridekhez mennyire értenek idehaza szerelők? Szeretnék valamilyen hibridet venni. Corolla az egyik fő target, de ez a nem CVT váltó nagyon vonzó.

I am having fun staying poor.

(#578) molnarpeter válasza Drizzt (#577) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Plug-in nem játszik?

(#579) Drizzt válasza molnarpeter (#578) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Játszhatna, de a probléma az, hogy itthon pl. tuti nem fogom tudni tölteni. Így a felárát nem nagyon látom, hogy megtérülhetne. Bár a zöld rendszám elgondolkodtató..

I am having fun staying poor.

(#580) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Az utastér elég jól hangszigetelt a Hyundai i30-ban, külső zajok, motortér felől jövő zajokat illetően, legalábbis a kategóriatársakkal összehasonlítva. De ha már ezeket a zajokat sikerült nagyjából kirekeszteni az utastérből, akkor miért nem kezdtek már valamit a futómű felől jövő zajokkal? És ez nem újkeletű dolog, már 10 évvel ezelőtt is erre panaszkodtak a tulajok és a tesztelők.

OnePlus 12

(#581) flash-


flash-
veterán

Sziasztok
2008-2009 koruli használt 1.4benzines kia ceed vagy hyundai i30_ast vennék mert arra jutottam(totalcar, stb) hogy ezek megbizhatoak.

Mi alapjan dontsek a ketto kozul?
A Hyundai allitolag megbizhatobb es kenyelmesebb?(itt a vezetőülés kényelme a fontosabb)
Egyeb kulonbsegek?

Dinamika?
Vezethetőség?

(az autonavigator szerint a kia rázos, nem kenyelmes, nyomatékszegeny) ezeket a hyundairól nem irja

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#582) vlevi válasza flash- (#581) üzenetére


vlevi
nagyúr

A KIA nyomatékszegény?
Hát, jó, oké. Mindegyik 1.4-es nyomatékszegény egy 1.9TDI-hez képest.
Ezzel szemben szerintem éppen a KIA 1.4 109 lovas változószelepvezérlésű motorja az, ami a többi átlagos 1.4-es motor közül kiemeli.
Próbáltam pl. 100 lovas ford focust 2007-ben. Ha forgatod, mint állat, akkor se nagyon történik sok dolog.

A Hyundai pedig nem nyomatékszegény? Pontosan ugyanaz a két motor van benne.
A totalcar cikkje viszont azt írja, pont a KIA jobb valamivel.
A fene se tudja. Mivel a két autó szinte ugyanaz (amennyire én tudom), és csak a forma tér el, válaszd azt, ami neked jobban bejön.
A totalcar a 2007-esről írt, de tudtommal 2008-ban nem volt frissítés, csak 2009-ben. vagy 2010? Erre azért figyelj oda, mert ha jól tévedek a modelfrssiítés során jöbb be másik motortípus, és az lehet, hogy gyérebb, mint az elsőgeneráció.
[link]

Nos, itt a totalcaros, 2009-es faceliftes ceed leírás.
[link]

Azt nem tudom garantálni, hogy ezek az írások teljesen objektívek, és minden szempontból az igazat tartalmazzák, és mivel nem olvastam végig őket, az sem biztos, hogy én egyetértenék velük. Ennek tudatában olvasd végig, és ítélkezz :)

[ Szerkesztve ]

(#583) kisza25 válasza vlevi (#582) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az új 1,4 már nem azaz 1,4, mint a 109 lovas, a régi 1398 ccm-es, az új 1368ccm, más furat, löket, nyomatékcsúcs és teljesítmény csúcs.
flash: tök ugyanaz a kettő motorja...
Nekem volt kia ceed 2011 és i30 2013-as, a kia keményebb rugózású volt, mindkettő kényelmes, i30 kicsit nekem túl lágy volt. A kia elvileg a sportosabb, a hyundai meg az elegánssbb

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#584) flash- válasza kisza25 (#583) üzenetére


flash-
veterán

akkor tehát így látatlanban nem lehet eldönteni hogy melyiket ha jól sejtem, pusztán csak szeméyles tapasztalattal,próbával.hogy kinek melyik jön be..
hátul is ugyanolyan tágas ugye?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#585) Drizzt válasza Drizzt (#577) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Amúgy a fogyasztásáról nagyon ellentmondásos véleményeket, meg élményeket olvasni. Ha valakinek van esetleg saját, nagyon érdekelnének a tapasztalatai. Akár a PHEV-ről is, de elsősorban a sima hibrid érdekel. Meg ha tudtok márkakereskedést ahol tuti lehet tesztvezetni ezeket, akkor azt is szívesen venném. Eddig írtam két helyre, de nem sok reakciót kaptam a megkereséseimre. Ezt egyébként elég gáznak találom.

I am having fun staying poor.

(#586) molnarpeter válasza Drizzt (#585) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nézd meg, melyik kereskedés tart készleten hibridet, és telefonálj :) Írásban lassabb, érdemes felvenni a kagylót.

(#587) kisza25 válasza flash- (#584) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ugyanaz a padlólemez, váltó, motor.... Belseje más és a külseje és a futómű hangolása

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#588) betyarr


betyarr
veterán

2017-es ceed,bőr kormányra van valami értékelhető kormányvédő?kicsit vékony a kormánykerék,illetve könnyen ráizzad a tenyerem.

(#589) laragirl83


laragirl83
őstag

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Adott egy 3 hónapos kia sportage 1.6 gdi.
Az utóbbi 2-3 hétben lettem arra figyelmes, hogy az autó gyorsításkor, sebességben (főleg 2ikban a leghallhatóbb), kb 1800as fordulat felett, hallatszik (a motor normál erősödő hangja mellett azzal párhuzamosan) egy vmi féle bugó-zúgó hang. Leginkább ahhoz tudnám hasonlítani mikor egy rc autó gyorsít, szóval mintha vmi féle elektromotor erősödő hang lenne. Lehet kicsit bután fogalmazok, de jobban nem tudom körül írni. (Az is vicces volt mikor kis szervízes fickónak ecseteltem hangutánzással telóban).
Azt nem tudnám megmondani, hogy a kezdet kezdete óta jelen van-e a hang, mert utóbbi pár hétig folyamat zene mellett vezettem, és ha nem is ordít a rendszer, már nem hallani a hangot.
Keddre kaptam időpontot, megnézik ofkórsz, csak érdekelne nektek vmi tippetek van-e, vagy csak én parázom túl dolgot :U

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#590) kisza25 válasza laragirl83 (#589) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Klímát használod ilyenkor?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#591) laragirl83 válasza kisza25 (#590) üzenetére


laragirl83
őstag

Szoktam néha most bejöttek melegebb napok.
De ha klima off akkor hallatszik.

[ Szerkesztve ]

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#592) kisza25 válasza laragirl83 (#591) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem ha megy a klíma, akkor van egy furcsa hang alacsony fordulaton, nem kia, csak beugrott

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#593) fecus


fecus
őstag

A Milyen autót vegyek topikban nem kaptam választ. Megpróbálom itt:
Ha 2015 körüli i30-at vennék, akkor a 15-ös facelift előtti vagy utáni motor a jobb választás kb. ugyanannyi kilométerrel, ill. melyik motor?
Szeretnék 100 000 km alatt maradni.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#594) molnarpeter válasza fecus (#593) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Melyik motor? Szvsz talán 1.4 MPI a leginkább "eseménymentes".

[ Szerkesztve ]

(#595) Drizzt


Drizzt
nagyúr

No, Ioniq hybrid ügyében végre megkerestek. Viszont nem annyira feldobó a válasz: valamikor nyáron jön a facelift, addig semmilyen lehetőség nincs ilyen modellt szerezni Magyarországon, illetve tesztvezetni se.

I am having fun staying poor.

(#596) Akula válasza laragirl83 (#589) üzenetére


Akula
őstag

Bocs a késői válaszért. :R
Csak sebességben produkálja? Tehát ha kiteszed üresben és nyomsz egy kövér gázt, akkor nincs ilyen hangja? Ha van, akkor motor, vezérlés, keringetőszivattúk, generátor, sokminden lehet. Ha nincs, akkor próbáld ki menet közben így: üresbe kiteszed és gurulsz van hangja? Ha igen, akkor kerékcsapágy, fék, abroncs. Ha nincs, akkor próbáld ki így: gurulj vele sebességben motorfékkel. Van hangja? Ha igen, akkor váltóval kapcsolatos dolog lehet. Még egy dolog eszembe jutott: összkerekes a kocsi? Mert a közép tengely és hardy tárcsa is tud morajlani, de mondjuk nem egy ilyen új kocsinál.
Amúgy az az 1800-as fordulat az tuti? mert akkor érdemes lehet kipróbálni, hogy azon a fordulaton nem véletlenül a karosszéria egyik sajátfrekvenciája van és amiatt rezonál? Nálam a Rioban szintén van ilyen valahol 1600/min körül, de azon gyorsan átugrok, ott nem nagyon járatom, általában 2000-en haladok vele, ha nem sietek.

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#597) seller007


seller007
tag

Helló Topik!
Adott egy Kia Ceed, Emelkedő elindulás segítővel (HAC) való elindulás után miután már megtettem vele 5 méter ismételt fékezél nélkül de még emelkedőn. Befog az első fék, gyenge fékhatással, és nem folyamatosan, hanem 1/5 másodperc fogás,1/5 másodperc elengedés. vagy 3 méteren át.. egymás után 2x volt ilyen pár száz méter közzel, dombos kornyéken.... Elsőre azt hittem darabos a benzin vagy nem tudom (alig volt a tankban :DDD )
Ha ez mondd valakinek valamit és tenne javaslatot a hiba lehetséges okára az jó lenne :R
Habár lehet tényleg elfolyt a dombon a benzin valami hülye helyre :DDD mert 50 liter ment a tankba utána...
:O

(#598) laragirl83


laragirl83
őstag

Hello, csak 1 gyors kérdés, usbről kia-k lejátszák flac formátumot vagy csak mp3 és wma? :B

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#599) laragirl83 válasza Akula (#596) üzenetére


laragirl83
őstag

Csak sebességben csinálja. Minden más amit írtál, nincs az hang. (első kerekes)
Voltam vele szervízbe, azt mondták normális, vmi rezonancia amit hallok, megnéztük tesztautó sportageben, ugyanolyan hangja volt.

[ Szerkesztve ]

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#600) laragirl83 válasza laragirl83 (#598) üzenetére


laragirl83
őstag

Lejátsza :K

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.