Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) esbii22 válasza Robi_73 (#6000) üzenetére


esbii22
őstag

Szia! Igen ezt tudom, A5/B5 kell és 5w30. Csak mondom most kipróbálnék egy másik márkát is a Motul után. Amiket linkeltem azok közül mindegyik teljesíti az elvárást. De én is a Total fele hajlok. Árban is jó.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#6002) Robi_73 válasza esbii22 (#6001) üzenetére


Robi_73
őstag

Igen láttam a listát, talán a Fuchs és a Mannol olajat tenném a választási listám végére. A Mannol egy nagyon jó ár-értékű olaj, de én csak régebbi autókba mertem eddig beletölteni. Viszont a váltóolaját rendszeresen használom.

Robi73

(#6003) esbii22 válasza Robi_73 (#6002) üzenetére


esbii22
őstag

A Shell meg ugye a gyári olaja az i30/ceed párosnak. De én meg a Shell irányába vagyok szkeptikus kicsit. Jövő hónapban lesz meg a 10.000km, addig még meggondolom, lehet teszek egy próbát a liqui moly-val is. Árban a duplája a Totalnak.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#6004) Robi_73 válasza esbii22 (#6003) üzenetére


Robi_73
őstag

Régebben ameddig az autóiparban ténykedtem én is Shell párti voltam és azt is forgalmaztuk, használtuk. Akkoriban a minőségi sorrend nálam ez volt: Shell->Castrol->Mobil1 Most mivel már nincs akkora rálátásom a dolgokra és a nagyker, ahonnan vásárolok sem forgalmazza a Shell olajokat váltanom kellet. A VW csoportos autóimba Castrolt, a koreai autókba pedig eleinte Shell és Castrol olajat használtam és az utóbbi 3+ évben váltottam Totalra csak. A "gyári olaj" gyártója pedig mindig aktuális szerződéstől függ, hogy kitől kapják a legjobb ajánlatot és szerintem nem mindig a minőséget nézik az autógyártók, mert ők is fogják a pénzt rendesen. Minden fillér számít, nagy tételben pedig ez hatványozottan igaz... [link]

Robi73

(#6005) esbii22 válasza Robi_73 (#6004) üzenetére


esbii22
őstag

Köszi az infót :R

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#6006) Istikee007


Istikee007
tag

Sziasztok!
Hyundai i30, 1.4 benzin (80 kw, G4FA) milyen gyertyát ajánlotok?

(#6007) esbii22 válasza Istikee007 (#6006) üzenetére


esbii22
őstag

NGK LZKR6B-10E 🙂

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#6008) Robi_73 válasza Istikee007 (#6006) üzenetére


Robi_73
őstag

Denso XUH22TT is nagyon jó. De csak is megbízható helyről, mert ahogy az NGK, a Denso gyertyákat is hamisítják!

Robi73

(#6009) Istikee007 válasza Robi_73 (#6008) üzenetére


Istikee007
tag

Köszi mindkettőtöknek! :R
Szakálmetal és fékmestertől szoktam intézni az alkatrészeket.

(#6011) Dare2Live válasza Tomics (#5990) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"nincs hibakód, addig a szerviz nem foglalkozik vele" nekem is szembejött.

Mondom nem működik, űljünk be demonstrálni tudom. De hiába ha nincs hibakód akkor nincs semmi, nem nyúlnak hozzá.
Írtam levelet is ott is lepattintottak.

Az 5/7év gari, minőség miatt mondjuk senki se döntsön a márka mellett. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6012) fant0mi válasza Dare2Live (#6011) üzenetére


fant0mi
addikt

Ez már nem az első generációs ceedek garanciája. Nekem még stabpálcát is cseréltek anno gariban. :)

(#6013) kisza25 válasza fant0mi (#6012) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mert ugye van egy keret az országra, ha az elfogy,akkor könyörögni kell a gariért. Nekem 2011- ben volt új kia ceed szalonból, akkor még kevés futott, mindent cseréltek gariban szó nélkül. Most meg kb minden flottas autó kia ceed, mert a leégett skoda gyár, meg covid miatt nagy volt a csúszás.
1,5 év késéssel adták át az autókat

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#6014) Palesz191


Palesz191
aktív tag

Sziasztok!
Kia Ceed 2021 - szeptember eleje óta van nálam, használtam már esőben is, többször le is volt mosva.
Ma viszont kocsimosás után mindkét oldalon elől a visszapillantóknál látok "folyást".
[kép] [kép]
Ez mi lehet? #beázás

Továbbá ahogy nézegettem, ezek a fém cuccok mik? Minden ablaknál van. Nem emiatt ment be a víz? Mintha elnyomná a gumikédert.

(#6015) Robi_73 válasza Palesz191 (#6014) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia!

Ha szerencséd van és eltávolítod a fémdarabot, ami az utólagosan felszerelhető légterelő rögzítője, akkor megoldódik a problémád. Amennyiben ez nem segít, akkor én lepattintanám a tükörnél a műanyag takarót és meglocsolnám az ablakot úgy, hogy ül valaki a kocsiban és figyeli hol jelenik meg a víz az utastérben.

Robi73

(#6016) Akula válasza Dare2Live (#6011) üzenetére


Akula
őstag

Én ezt mondtam, csak mindenki kiröhögött.
Nekem Rio van, 2015-ös, kutya baja, megy szépen, de még egyszer nem lesz Kiám. És csak a Kia Hungary Kft. és szervízek hozzáállása miatt.
Még arra sem képesek, ha időpontom van szervizre és megrendeltem az alkatrészt, az tényleg akkor és ott legyen. Az elvégzett munka minőségéről már nem is beszélve.
Hiába a koreai szorgos mérnökök munkája, ha itthon kutyaütő banda szolgálja ki a vevőt. :W

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6017) Akula válasza Palesz191 (#6014) üzenetére


Akula
őstag

Magas nyomású mosóval közelről benyomtál a visszapillantóba.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6018) Palesz191 válasza Robi_73 (#6015) üzenetére


Palesz191
aktív tag

Megnézem akkor ... hátha

#6017 ezt nem mondanám, annyira nem is volt koszos a kocsi, hogy agyon kellett volna mosni, csak egy laza általános mosás volt

(#6019) Dare2Live válasza Akula (#6016) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nálunk édesanya most fog autót cserélni IX20 lesz váltva az elejétől fix volt, hogy KIA/Hyundai kizárva és ebben oroszlánrésze van édesanya részéről a hyundai mischlnek. Részemről meg annak amiket itt már részleteztem.

Vagy Toyota Yaris Cross lesz vagy Ford Puma. Utobbi minőségérzetre jóval igényesebb, vannak szinek... és olcsobb annyival mint amennyibe kerül, hogy ~120.000kmenként a vezérlés csere karter le felt meg kell csinálni. Renault Capturre még majd kérek egy ajánlatot hátha.
Még lexus is játszott de Lexus Buda vevőhöz való hozzáállása nem értékelhető 3* akartunk elmenni tesztvezetni regeltelm, hívtam se visszahívás se semmi. Ha már az autó megvásárlásánál ilyen a motiváció milyen lehet késöbb... elengetük.

Ha yaris cross akkor annyi, hogy meg kéne várni a modellváltást kb 2024 tavaszára várom.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6020) Dare2Live válasza Palesz191 (#6014) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én első körbben nem érnék hozzá hátha átmegy gariban annak ellenére, hogy nincs hibakód. :C

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6021) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Kia Ceed 2017 kombi, bronze felszereltség (az alaptól eggyel jobb, de még alapülés), az első ülés kényelmetlen. Fix deréktámasz, a teteje tolja előre a lapockám, a fejtámla is elöl van, nem tudom hátrahajtani a fejem iváskor, csak a sofőrülés magasságállítós, mindkettő oldallégzsákos háttámlával.

Milyen ülés megy ebbe bele, ami jobb, kényelmesebb? Állítható deréktámasz, más ívelésű háttámla lenne a preferencia. Én 196 cm magas vagyok, feleségem 170 cm.
Van értelme magasabban felszerelt Ceedből ülést nézegetni, esetleg a konszern más autóinak ülése belemehet?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6022) Akula válasza Dare2Live (#6019) üzenetére


Akula
őstag

Az a baj, hogy nálam a 3F kizárva: Ford, Fiat, Francia.
VW, Skoda, és sajnos Toyota is. Tapasztalatból esnek ki a prémium németek és opel is.
Fogynak a márkák amiket még nem próbáltam.
Következő talán Volvo lesz. :U

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6023) fant0mi válasza Akula (#6022) üzenetére


fant0mi
addikt

Már a Volvo sem a régi...

(#6024) vihartigris válasza fant0mi (#6023) üzenetére


vihartigris
őstag

De legalább eredeti kínai :D

bármi reciproka a semmi

(#6025) Akula válasza vihartigris (#6024) üzenetére


Akula
őstag

:O

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6026) macilaci78 válasza Akula (#6022) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Seat? :D
Japán, Honda, Mitsubishi? Olasz vonalon csak a Fiatot tetted indexre, vagy az Alfát is? Suzuki? Ssangjong, Nissan?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6027) fonok87 válasza Akula (#6022) üzenetére


fonok87
aktív tag

Az én eddigi tapasztalataim alapján az ilyen kategorikus kizárások nem működnek, mert a végén nem marad semmi :P Ha egy típus megtetszik, annak a konkrét évjáratnak kell utánanézni, milyen kockázatai lehetnek. Szerintem nem létezik 100%-osan "biztonságos" vétel. De ha ragaszkodsz ehhez a vonalhoz, vegyél Hondát :D

Truss me, I'm an engineer.

(#6028) Akula válasza macilaci78 (#6026) üzenetére


Akula
őstag

Alfa nagyon jól hozza az elvárásokat, főleg a Giulia de nem tudok róla semmit. Még ismerősi körömben sincs senkinek.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6029) Bad Pritt válasza macilaci78 (#6026) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mitsubishit szerintem kizárta a franciáknál. ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#6030) Akula válasza fonok87 (#6027) üzenetére


Akula
őstag

Igen, Honda még lehet opció.
De valszeg' kihagyjuk a hibrid evolúciót és már egyből elektromosra lépünk. Még pár év és letisztul, hogy mit tudnak. Az e:Ny1 kimondottan pofás, ráadásulnormális visszapillantó tükörrel.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6031) macilaci78 válasza Bad Pritt (#6029) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, a Nissant is. :DDD

Akuka: fb csoportban utánanéztél?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6032) latger


latger
tag

Szegedi Pappas szervízzel van valkinek tapasztalata? Ott is ilyen sz*rrágók? Ugye az Merci szervíz is szóval el tudnám képzelni, hogy a Kia kevésbé fontos.

(#6033) enddav válasza macilaci78 (#6031) üzenetére


enddav
aktív tag

Akuka. = D

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#6034) macilaci78 válasza enddav (#6033) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:B

latger: kb 20 éve oda vittem a Lada Samarát kerékösszetartást állítani. Kicsit kilógott a kocsi a parkolóban álló többi közül, de a szerelők nem finnyáskodtak, tisztességgel elvégezték a munkát. Időpontra mentem, a kocsi típusa is ismert volt már az időpontfoglaláskor.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6035) Akula válasza macilaci78 (#6031) üzenetére


Akula
őstag

FB? :(

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6036) macilaci78 válasza Akula (#6035) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem néztél utána, vagy az Alfás, Guilettás csoportoknak külön mikroklímája van? :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6037) Palesz191 válasza Palesz191 (#6014) üzenetére


Palesz191
aktív tag

... és egyébként ezek a fém tartók, gyárilag Kia rakja vagy utólagos volt?

(#6038) Robi_73 válasza Palesz191 (#6037) üzenetére


Robi_73
őstag

Utólagos és nem gyári extra tartozék. Pl.: [link]

Robi73

(#6039) Istikee007


Istikee007
tag

Sziasztok!
i30 FD esetében hol található a környezeti hőmérő? Úgy nézki kicsit megbolondult, reggel 6 kor 38 Celsius fokos értéket mutatott. Esetleg cikkszámot is tudtok rá írni ha esetleg cserélni kellene?

(#6040) esbii22 válasza Istikee007 (#6039) üzenetére


esbii22
őstag

Nekem GD van, de szerintem a lökhárító és a hűtő között kell lennie.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#6041) Robi_73 válasza Istikee007 (#6039) üzenetére


Robi_73
őstag

Lökhárító levétele nélkül nem biztos, hogy hozzá fogsz férni, de semmi sem lehetetlen. Ceed esetében felülről kicsit megbontva a dolgokat hozzá letehet férni a kürthöz, a jeladó pedig a kürt alatt található. [link]

Robi73

(#6042) Istikee007 válasza Robi_73 (#6041) üzenetére


Istikee007
tag

Köszi mindkettőtöknek!
:R

(#6043) user2


user2
csendes tag

Sziasztok!

Az autó negyedik évéhez közeledve elgondolkoztam, hogy elköszönök a márkaszervíztől, így felmerült a "milyen olaj kerüljön bele" kérdés. G4LA a motorkód, 1.25MPI. Eddig Total Quartz 9000 NFC-t töltött bele a szervíz, ami az autó könyvét nézegetve jó, de az elfogadott lehetőségek közül a legalacsonyabb minősítésű. Kérdés, hogy van-e értelme kb dupla áron megvenni bele a Total Quartz 9000 GF6-ot? (A dupla ár persze relatív, boltból olcsóbb mint az NFC a márkaszervíztől...)

Szer.: olajszűrőből van esetleg, amit ajánlanátok?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6044) mobal válasza user2 (#6043) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Gyári szűrúvel nem jársz rosszul :)

Szerintem annál az olajnál nincsen szükség jobbra.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6045) Akula válasza mobal (#6044) üzenetére


Akula
őstag

Olaj: +1

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6046) esbii22


esbii22
őstag

Nekem egy 2013-as rettegett G4FA motorkódú i30-am van. Vagy a Total 9000 Future NFC 5w30, vagy a LIQUI Moly special tec f 5w30 ( bár ez most sehol nem kapható, de jókat írnak róla, egyszer lehet kipróbálom) fog belemenni a következő olajcserekor.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#6047) [CS]Blade2 válasza user2 (#6043) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Én az olajos topic ajánlásával Motul Eco-lite 8100 0W20-ast használok. A márkaszervíz 5W30-ast tett bele végig, de akkoriban 40.000km/év felett futott a gép hosszú utakkal. Én csak városban használom, ezért 0W20-ra váltottam, sok rövid útra ez így jobb lehet.

Ha neked még a gyári kék olajszűrő van rajta, akkor, ha megkérhetnélek, a számsort írd majd fel, mert én nem gyárira váltottam, de nem írtam fel, és nem egyértelmű most már, hogy pontosan melyik a gyárija. Van 6-8 hasonló kia/hyundai gyári kék.

(#6048) mobal válasza esbii22 (#6046) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nekem is az van. Mióta nálam volt Castrol Magnatec és Total 9k volt benne.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6049) esbii22 válasza mobal (#6048) üzenetére


esbii22
őstag

Motul 8100 ECO nergy 5w30-at használtam az utolsó 4 olajcserénél, legelőször meg egy total energy hks g310-et. 115e km-rel vettem most járok 163e km-nél.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#6050) user2


user2
csendes tag

Köszi, srácok! Ez a Motul Ecolite 8100 ígéretesnek tűnik, bár maradok az 5w-30-nál. Szűrő számát igyekszem nem elfelejteni felírni. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.