Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Ocean válasza bandika0626 (#2993) üzenetére


Ocean
tag

Hát akkor nem tudom mi van, nyilván figyelem majd a további tankolásoknál is.
Nem hiszem, hogy az első kattanás után tovább kéne tölteni, ráadásul a szintjelző is maxot mutatott utána. A két fogyasztás pedig adott.

(#3002) rbalint88 válasza Ocean (#3001) üzenetére


rbalint88
addikt

Uj i30, elvileg 50 literes tank, 2km range-nel a tanksapkaig csepegtetve 46liter ment bele, szoval van rahagyas boven :K
Igertem reviewt:
Hyundai i30 wagon 1.5t-gdi (159lo/253Nm) mhev dct Comfort - 2020km belekerult 4 het alatt, eddig nagyon tetszik. Fogyasztasa bc szerint 9,5 (40fok, ordito klima, Bp dugo halal) es 5,3 kozott alakul eddig (fout-autout-autopalya 250km-es szakasz, szabalyokat betartva, minimalis klimazassal).
Ereje van, 180-ig jol lep, most mar osszekopott, igy vegigforgatva se “reked be”, 5000 feletti fordulatot nyersebb allapotaban nem szerette fulre. (Sportmodban veletlenul elforgott fole, pedig nem volt ra igeny).
Alapbol mindig ecoban indul, egy-ket benazason kivul nem is igenyli a normal es sport modot - neha hamarabb visszavalthatna emelkedon, meg takarekosabb is lenne. Mivel ez nem N-line kivitel, nincs a kormanyon valtoful, ilyenkor jo lenne, de a valtokarral lehet manualisan valtogatni. Maga a valto gyors, kickdownra vagy nagyobb gazra szepen visszapakol. A tartossaga ugye meg kerdeses. 48V-os mhev rendszer miatt a startstop gyors, nem remeg bele az auto a leallitasokba es az ujrainditasokba sem, eddig talan egyszer indult egy minimalis razkodassal. Vitorlazo mod nagyon tetszik, optimalis korulmenyek kozott ki lehet guritani akar 2km-t is allo motorral.
Carplay sajnos csak kabelen van (ausztral piacon megy wireless is), de stabil, jol mukodik. Hangzas nagyon jo, kb hozza az Audim szintjet.
Menetkomfort alapvetoen jo, szelzaj alig, motorzaj szinten, futomu se dubog, viszont a gordulesi zaj az jelentos, foleg durvabb utfeluleten - gondolkodom a kerekjaratok utolagos zajszigetelesen. Autopalyatemponal is eleg csendes, 180-nal se kell emelt hangerovel beszelgetni. Utasteri anyagok minosege eleg jo, ebben sokat fejlodtek.
Futomu feszes, stabil. Kormany kicsit mu erzetu, ebben biztos benne van a villanyszervo mellett a savtarto is. Gumikkal nem vagyok megelegedve annyira, ez a gyari keverek kevesbe tapados, mint a sima boltban kaphato (Michelin Primacy 4, 225/45R17).
A savtarto mellett utkozesre figyelmezteto rendszer is van benne, utobbi neha kicsit tulparazza, de szerencsere csak csipogasra van allitva, nem fekez bele egy szukebben inditott savvaltasba. A savtarto igyekszik kozepen tartani, eleg ugyes. Sajnos a magyar orszagutak allapota miatt ott ki kell kapcsolni, ha nem akarsz vele birkozni allandoan.
Elso ulesek kenyelmesek, hely is eleg. Hatso labter kicsi sajnos, elantraban legalabb 5 centivel nagyobb volt.
Csomagtarto merete kicsit csalodas, a kalaptarto alatti resz eleg lapos, babakocsi es hordozo kitolti a teret, az elantraban tagasabb volt ez a resz. A padlo alatt van ugyan csomo rekesz, de jobban orulnek, ha a padlot lejjebb lehetne rakni 10-20 centit es annyival kevesebb lenne a lenti pakoloresz. Potkerek nincs, az mhevben opciokent sem.
Osszessegeben szeretem, a valtot kiveve (a tobbi dct-s ceges Hyundai tapasztalatai alapjan) sajat penzen is megvennem, bar akkor inkabb Proceed kellene ugyanezzel a motorral.

(#3003) vihartigris válasza rbalint88 (#3002) üzenetére


vihartigris
őstag

Szép összefoglaló! :C

bármi reciproka a semmi

(#3004) Ocean válasza rbalint88 (#3002) üzenetére


Ocean
tag

Meghoztad a kedvem, én is írok majd egy összefoglalót (mondjuk ha megvan az 1000 km) az új i20-ról. Nekem pláne nagy a kontraszt, mert egy kombi E36-os BMW-ből ültem át :D

(#3005) kisza25 válasza rbalint88 (#3002) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A 2013- as i30- nál is a gördülési zaj volt a legnagyobb
Proceed nagyon bejön nekem is, de annak még kisebb a csomija (engem ez sem zavarna)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3006) rbalint88 válasza kisza25 (#3005) üzenetére


rbalint88
addikt

Egyik ismerosnek az van, egyaltalan nem tunt kisebbnek. Ott a padlo alatt lehet a kulonbseg inkabb. Mondjuk a forma karpotolna engem is :)

(#3007) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem ez minden ilyen "fapad/olcsó" kocsira igaz, főleg Kia/Hyundai vonalon. Nekem is az egyetlen zavaró zaj a gördülési. :) Kivéve mikor a szép sima vadiúj aszfalton/autópályán száguld az ember.

Kia Rio 2017.

Igaz nálam tetézve van 205/45 R17 kerekekkel. :D
Ezért is vettem csendes gumikat rá, de csak picit lett jobb, de legalább jól tapad meg jól néz ki. ;]

Mindezek ellenére én imádom. :B

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#3008) FollowTheORI válasza rbalint88 (#3002) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem inkább amúgy a keményebb futómű és a bekötési pontok "csillapítása" lehet a gond. Azért jön be nagyon a gördülési zaj.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#3009) rbalint88 válasza FollowTheORI (#3008) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem hiszem :N nekunk sportfutomuves, sogornak s-line sportfutomuves (meg szigorubb) Audi A4 van (2004 es 2007), megis sokkal kisebb a gordulesi zaj. A kerekjarat ki van belelve rendesen. Szivacsos a dobbetet, a sarvedoben is van zajcsillapito. Inkabb kategoria es brand pozicionalas kerdese ez szerintem. Pl kollega tucsonjaban sokkal kevesbe jon be a gordulesi zaj, pedig azon 245/45R19-es gumik vannak. Sztem egyeb teruleten ugyanolyan csendes az i30 is, de a gordulesi zajjal tudnak felfele terelni

ja es fain az autod, jol nez ki ezekkel a felnikkel :C

[ Szerkesztve ]

(#3010) kisza25 válasza FollowTheORI (#3007) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Jól néz ki, melyik motoros?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3011) FollowTheORI válasza kisza25 (#3010) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

1.4 szivo. (MPI)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#3012) FollowTheORI válasza rbalint88 (#3009) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Valószínűleg is-is.

Bár épp most néztem valamelyik német prémium elektromos tesztjét is, és ott is a gördülési zajt hozták fel. :D
Pedig ott 20+ millás kocsikról van szó... csak most nem tudom BMW vagy Audi/VW konszern kocsi volt e.

Mellesleg (igaz még sokáig nem érint minket talán Mo-n), de elektromos kocsikon szinte csak aero felni meg peres gumi lesz a jövő. Szóval ilyen szempontból (sem) kecsegtet szép jövő, ha a magyar utak ilyen sz*rok maradnak.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#3013) kisza25 válasza FollowTheORI (#3011) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mennyit fogyaszt azzal a motorral? Ez az 1368 ccm, vagy 1398?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3014) FollowTheORI válasza kisza25 (#3013) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Az én lábammal, meg attól függően mennyi pálya, város, tél, nyár, klíma stb. 6-7 (nagyon ritkán 7,5) között mozog általában. Az éves átlagom 6.6.

1368

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#3015) kisza25 válasza FollowTheORI (#3014) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az egész jó :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3016) Palace701


Palace701
csendes tag

Érdeklődnék , hogy 2007-és 1.6 CRDI Kia Ceedbe milyen motorolajat ajánlanátok ? Úgy tudom rendelkezik részecskeszűrővel, ami speciálisabb olajat kíván . Ha valaki tudna konkrétat ajánlani , azért hálás lennék :R

(#3017) Gicz válasza Palace701 (#3016) üzenetére


Gicz
addikt

2013-as 1.6 crdi-be most cseréltem, a lényeg hogy ACEA C3 olaj legyen a DPF miatt ha van benne, nem tudom 2007-esben nem hiszem hogy lenne.

Egyébként Castrol Edge 5W30, vagy Mobil1 5W30 ESP, én ezt a kettőt használtam eddig, minden gond nélkül, és 10 ezrenként cserélem.

(#3018) Gicz


Gicz
addikt

Másik kérdés, most vna 110k az autóban, érdemes DPF pucolásra elvinni? Rosszat nem teszek vele gondolom, max kiderül, hogy semmi baja és mehet tovább nem?

(#3019) Palace701 válasza Gicz (#3017) üzenetére


Palace701
csendes tag

Köszönöm a válaszod, közben kinyomoztam, valóban nincs benne részecskeszűrő .

(#3020) ginola válasza Palace701 (#3019) üzenetére


ginola
addikt

Akkor B4 olaj ajánlott, ami 5W 30.

(#3021) eM'82


eM'82
addikt

Sziasztok,

Új autóvásárláson töröm a fejem. Kia Ceed vagy Proceed (valamint Hundai i30, Kona) felé hajlok leginkább. Inkább A-ból B-be, néha túrákhoz lesz majd.
Node. Nyilván a facelift csak augusztustól rendelhető, de az érdekelne, hogy urban legend a megbízhatósaga az újabb szériáknak, vagy a 7 év gari sem feltétlenül lehet életbiztosítás?
Korrózió mennyire jelentkezik? (Mazdák tbk ezért estek ki a kosárból)
Zsír új szériánal mennyi esély van alkudni a listaárból? Főleg ha pár extra csomagot + metálfény is kellene?

Köszönöm,
eM

(#3022) rbalint88 válasza eM'82 (#3021) üzenetére


rbalint88
addikt

Mindket markanal elegge kotott arakkal dolgoznak, az arlista szerinti akcios arbol mar nem lesz nagy varazslat, talan 1-200ezret meg tudsz alkudni, de kb ott a vege. Nekunk Hyundainal a maxi flottakedvezmenyunk van, az 16%, de az nem a kedvezmenyes arbol jon le, hanem a listaarbol.
Mindenre nehezkes a szallitas, en a helyedben keszletesre vadasznek. i30-at decemberben rendeltuk, aprilisra igertek, juniusban jott… es ez meg egesz jo, mas markaknal hallottam masfel eves(!!!) szallitasi idot is.
Korrozioval tudtommal nincsenek bajok, a garit at kell olvasni mire mennyi van, mert nem mindenre van az 5/7 ev. Alapvetoen megbizhatoak, ami biztosan problemas tud lenni, az a DCT valto, de uj autonal igazabol azzal se kell foglalkozni, el kell adni gari vege elott fel evvel es akkor biztos nincs fejfajas. Nalunk eddig a Hyundaioknal minden valtoproblema garanciaban lett javitva, massal meg tudtommal nem volt baj.
En a fentiek kozul a Proceedet vennem. Szerintem zseni a forma, a legeuropaibb a belter es jo tagas is. Kona eleg pici belul, plusz a SUV felar miatt kicsit atveres szvsz.

(#3023) eM'82 válasza rbalint88 (#3022) üzenetére


eM'82
addikt

Köszi a válaszokat. Proceed a leginkább vágyott autó, csak ez a mild hybrides hülyeség tönkreteszi a pakolhatóságát.
Ezeknek a DCT váltóknak milyen baja szokott lenni?
Nem tervezném eladni 6 év múlva se. Ezért kérdem.
Van olyan árban (9M) hasonló konstrukció, ahol az automata váltó megbízhatóbb?

(#3024) rbalint88 válasza eM'82 (#3023) üzenetére


rbalint88
addikt

Ha olyan a csomagtarto alja, mint az i30-ban, akkor ja, katasztrofa. Ezt leszamitva viszont nagyon jo ez az 1.5t-gdi :) jol megy, nem eszik sokat. A varosi dugoval nem tud mit kezdeni, ahhoz rendes hibrid kell, de varoson kivul keveset eszik.
Volkswagen csoportnal ugyanilyen valto van, azokkal is van baj. Konkretan a kuplung fogy el a Hyundaioknal, ami eleg huzos osszeg (500+), de van amelyikben komplett valtot is csereltek. A 3,5 eves Tucsonokon mindegyiken volt mar legalabb egy kuplungcsere gariban.
A hagyomanyos olajkavaros automatak jobbak, illetve VAG vonalon az olajos dsg-k, amik a 2.0 motorokhoz vannak. Vagy hibrid Toyota Corolla v C-HR, de az meg szerintem belterben le van maradva az i30-hoz, de foleg a ceedhez kepest.
Egyebkent lattam meg hirdetve 1.4T nem hibrid proceedeket egy-ket honapja, de annal ugy keszulj, hogy Bp-n a dugoban 9 korul eszik.

(#3025) Yeffy válasza rbalint88 (#3024) üzenetére


Yeffy
veterán

Volkswagen csoportnal ugyanilyen valto van, azokkal is van baj. Konkretan a kuplung fogy el a Hyundaioknal, ami eleg huzos osszeg (500+), de van amelyikben komplett valtot is csereltek. A 3,5 eves Tucsonokon mindegyiken volt mar legalabb egy kuplungcsere gariban. :( :(
kar erte, jo ugynok(jelolt) volt (a Tucson) :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#3026) Dare2Live válasza eM'82 (#3023) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

Érdemes tüzetesen háromszor! végigolvasni a Kopó-Forgó alaktrészek: 2év... részt és picit elgondolkodni.
Ha a váltókar szoknya, szélvédő... is kopó forgó nekik és ezért csak 2év rá a gar akkor bármi lehet. Amúgy aki ismeri kicsit a tipust azonnal levágja, hogy a kia tipushibák egy része ott a felsorolásban.

3hónapja mondta nekem egy KIA szervizes, hogy a KIA 7év garancia marketing, hogy megvedd. Aztán, ha KIAnak úgy van kedve/szerencséd van/ki tudod taposni akkor van rá 7év ha meg úgy akarják akkor nincs. A 1.5éves KIAM start-stopja hogy nem működik az szerintük nem hiba és nincs rá garancia. :C

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3027) eM'82 válasza Dare2Live (#3026) üzenetére


eM'82
addikt

Köszi!
Ezek az infók mind-mind "meghozzák" a kedvem a vásárláshoz :D. Amúgy valóban a 7év gari tényleg vonzó, de ez így ebben a formában nettó átbaszásnak tűnik. Újragondolom inkább akkor az egészet. Vicc hogy 9MFt-ért kompromisszumos autók vannak + lutri garancia. Értem hogy ilyen világot élünk, de ez akkor is kabaré.

Hyundai ioniq hybrid teljesen off?

rbalimt88: köszi neked is a válaszokat.

(#3028) rbalint88 válasza eM'82 (#3027) üzenetére


rbalint88
addikt

Ioniqban is dct valto van, en attol tartanek kicsit. Maga a tipus nem rossz, felesegemnek egy full villanyt akarunk venni belole - fl elottit, hasznaltan. Az belterben meg kicsit gyengebb minosegu, viszont nincs rajuk panasz. Kb egy i30 fastback helykinalatat adja. Utana kell kotorni, hogy az ioniqokban levo dct mennyire problemas, mert abban mas van, csak 6 gangos, lehet az erosebb konstrukcio.
Mas markat neztel? Nem lebeszelni akarlak, csak olyan szempontbo kerdezem, hogy vegigulted-e a kinalatot ebben az arkategoriaban vagy azert ezek, mert a HyundaiKia megbizhato?

(#3029) eM'82 válasza rbalint88 (#3028) üzenetére


eM'82
addikt

Nem ültem a többit csak néztem + olvastam róluk eddig. Tudom hogy ez alapján nem szabad választani, de a Kia+Hyundairól vannak tapasztalatok családon belül. Illetve proceedben már ültem, az tetszett igazán.

Skoda Scala - ismerős szerint (is) gyenge minősegű beltér (igaz tetszik), Toyota Corolla (szintén panaszkodtak rá ismerősök céges autóként hogy 2 is beszart a zsír újakból). De egyik sem volt automataváltós. Jól felszerelve már lélektani határ fölött a Toyota.

Lehet megvárom az új astra-t. Aztán utána lesz döntés.

(#3030) RudY válasza eM'82 (#3027) üzenetére


RudY
addikt

Érdemes a KIA Club Hungary fészbuk csoportban is érdeklődnöd vagy visszagörgetve olvasgatni a tapasztalatokról.
A májusi áremelés sem tett jót a kedvezményeknek, de ha már megvan a kiválasztott modell, akkor az összes márkakereskedőtől érdemes konkrét árajánlatot kérni. Lehetnek bizony eltérések és nyilván a nagyobb készlettel rendelkezők többet tudnak engedni (pl. JP Autó, Pappas).

(#3031) ZiD


ZiD
tag

Sziasztok,
Tudnátok abban segíteni, hogy használt Hyundai vásárlása esetén melyik márkaszervízbe érdemes elvinni egy átvizsgálásra Budapesten?

Előre is köszi!

(#3032) Ocean válasza eM'82 (#3021) üzenetére


Ocean
tag

Azt én is meg tudom erősíteni, amit rbalint írt, miszerint:
- nem nagyon van alku: én is megkérdeztem több ismerőst, volt aki (más márkánál) a "szokásos" 10+ százalékot le tudta alkudni, ezért titkon reménykedtem én is, de örülhetsz, ha több napi odajárás után egy 50 eFt-ot le tudsz alkudni. Illetve esetemben egy 5,1 M-es i20-ról beszélünk, gyanítom itt még kisebb az árrésük. Na persze, hogy egy ilyen kis autó is 5M-be kerül, amiért 2-3 éve egy kategóriával nagyobbat kaptál, az megint nonszensz, de ezt most hagyjuk :)
- illetve az óriási várakozási idő, és ez még ezután fog bedurvulni, chiphiány, acél és egyéb nyersanyagok drágulása, stb. Én készletről vásároltam, szerencsére színben és felszereltségben is volt választék, de voltam több márkakereskedésben, ez egyáltalán nem megszokott. Ha pedig rendeltünk volna (májusban), akkor december... talán.

Ez utóbbi egyébként nem csak a koreaiakat sújtja, hanem mindenkit. Nagyon szívesen kipróbáltam volna az új 208-ast is, mert a formája nagyon megvett, a beltér is nagyon minőségi, de egyszerűen az országban nincs belőle.

(#3033) Ocean


Ocean
tag

És akkor következzem általam is az ígért review.

Hyundai i20 BC3 2021, 1.2 benzin, 85 ló - 6 hét és kábé 1350 km után
Összességében eddig nagyon szeretjük, bár hozzáteszem, én csak azután kezdtem el pl. ezt a fórumot is nézegetni, miután megvettük, és hát csendes rémülettel olvasom itt a sztorikat, hogy mire kell manapság készülni egy új autónál... na mindegy, ez majd kiderül az évek során.
Az autó sorsa kérdéses, vagy eladjuk majd 4 évesen, amikor még van rá garancia, de inkább szeretnénk hosszú távon megtartani, reméljük partner lesz ebben.

Hibák:
- eddig egyetlen ilyen jellegű dolog volt, pont egy autópályázás végén, este 7 után kiírta, hogy alacsony keréknyomás. Na mondom nemá.., nekem nem volt még ilyen TPMS szenzoros autóm, reméltem, hogy tud csak ez vacakolni, mert az autón nem éreztem semmit. Egy óra állás után is rendben volt a guminyomás, szóval újra beállítottam a gombbal, azóta megint jó.

Negatívumok:
- az említett gördülési zaj: igazából nem zavaró, csak valahogy az az ember érzése, hogy lehetne jobb is. Meg simább aszfalton nem is gond, csak ez a durvább aszfalt hozza elő. Pedig ezen nincs is széles gumi, 195-ösökön fut
- pótkerék ebben sincs, felárért lehetett volna venni
- a carplay-nél én is reménykedtem benne, hogy megy majd vezeték nélkül, de sajna nem
- a fogyasztása... mármint az, hogy a BC továbbra is 4 decivel kevesebbet ír, mint amit én mérek teletankkal
- a motor... na igen, nagy dilemma volt nekem, hogy merjem-e az erősebb 3 hengeres turbót, de mikor kiderült, hogy készleten csak a szívó 4 hengeres van, kicsit meg is nyugodtam, hogy oké, akkor ezen nem dilemmázok, cserébe marad a 85 ló. Kiszámoltam különben, hogy a súly/lóerő aránya nagyjából annyi, mint a az előző 115 lovas BMW-mnek, szóval bíztam abban, hogy nem lesz gyengébb, és a (városi) próbaúton igen dinamikusan lehetett vele gyorsítgatni. Ám élesben kiderült, hogy kicsit más a szitu, szóval necces előzésbe ezzel nem lehet belemenni, hiába padlózod, nem megy. Vicces amúgy, hogy a váltásjelző 2250 körül szól, de ott pont semmi nyomaték nincs, de 4000 fölé is hiába forgatod, ott sem sokkal jobb.
Autópályán egyébként sokkal inkább használható, mint egy főúton előzgetve, 130-nál pont 3500-at forog, de itt már át is érünk a következő részhez, ami a

Pozitímumok: hát igazából minden más :)
Csendes, nagyon kis direkt, imádom vezetni. A beltér is meglepően jó, nem akarok senkit bántani vele, ültem pl. előző i20-ban is, de azokhoz képest ez egy más dimenzió.
Úgy voltam vele, egy csomó extra ami benne van, nekem csak lom lesz, de szép lassan mindenre rá lehet szokni.
A fogyasztása nagyon jó, a BC 5,4-et ír, de teletankkal mérve valójában inkább 5,8.
90-es tempónál 4,8-al is jártunk már vele, de autópálya, tempomat 130-ra is elmegy pont 5,8-ból.
A motor olyan csendes, hogy sokszor észre sem veszem, ha leállítja, és a beindulás is annyira sima, semmi rázkódás.
Ez az auto-start-stop rendszer is kivívta az elismerésemet, nem tudom hogy tanul, de nagyon jól: amikor nem akarom, akkor nem áll le, pl garázsból ki-be álláskor, vagy bármilyen parkolási szituban, de amikor látom lámpánál, hogy sokat fogunk állni, is kiveszem üresbe, mindig leáll. Talán egyetlen eset rémlik, amikor nem értettem, hogy miért nem állította le.
Ami érdekes még, ez ugye egy kisautó, legtöbben második autónak veszik. De mi eladtuk a kombit, és most ez az egyetlen autónk (két felnőtt és két óvodás gyerek).
Tudom ezzel nem leszek népszerű, de fel szoktam vállalni, én nem hiszek ebben a SUV-os világban, ez nem jó irány. Mindenki jár az 1500-1700 kilós batárokkal, mennyire felesleges már ez?
Szóval mi vettünk egyetlen autónak egy kisautót, majd kiderül élhető-e?
A beltér amúgy meglepően tágas, nem viccelek, ezt sokat méricskéltük még vásárlás előtt, nem csak érzésre, centit is vittünk :)
Annyit híztak már ezek a kisautók is, hogy a beltér bőven elégséges. 40 centivel rövidebb amúgy, mint a BMW-nk volt, de ez főképp az eleje, és a csomagtartóból jön le, a tengelytáv ugyanakkora, sőt szélesebb és magasabb is az i20.
A csomagtartó az nyilván kicsi, és ha még babakocsit használnánk, akkor bajban lennénk, mert az szinte biztosan nem férne be, de ezen már túl vagyunk. Sporttáskából és bőröndből meg egyelőre úgy tűnik pont befér, amennyi kell.

Hát "röviden" ennyi, egyelőre nagy a szerelem :)

(#3034) kisza25 válasza Ocean (#3033) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem volt i20 az előző, 1gyerekkel még családinak is elég, egy babakocsi éppenhogy befért, de a kerekét is ki kellett szedni, viszont a jobb 1 volt a tároló a cuccoknak, párom meg hátra ült a gyerekkel
Pár 1000 km múlva térjünk vissza az erőre, hiába mondják, hogy nem kell bejáratni, azért még össze kell kopnia a dolgoknak, az erő a fordulattal jön, de sehol nem fog megugrani, mert folyamatosan változó vezérlése van

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3035) RudY válasza Ocean (#3033) üzenetére


RudY
addikt

- a carplay-nél én is reménykedtem benne, hogy megy majd vezeték nélkül, de sajna nem

Nem tudom, hogy a Hyundai vagy más KIA modellek esetén működik-e (elvileg igen), de az új Sportage-nél most csináltam meg hétvégén, pár perc alatt. ruszki video

A telefonon érdemes bekapcsolni már előtte: bluetooth, wifi, a kábeles csatlakozás fölösleges.
MENÜ/BEÁLLÍTÁSOK
Alul a FRISSÍTÉS ikon mellett bal oldalon 6 kopp, majd rögtön utána a jobb oldalán 1 kopp.
(Tapasztalatok szerint lehetnek eltérések, de, hogy 5 vagy 7, de előbb-utóbb bedobj a menüt.)
Sikeres pittyenés után megadni az alábbi kódot:
2400
A bal oldali Variant Coding-ra koppintva pedig ezt:
1200

CPU Variant menüben kiválasztani a CPU CONFIG 2 (CPU Cofi 1 helyett) és RESTART.

Újraindítás után mindent nulláz, tehát újra be kell állítani mindent (nyelv, idő, rádió stb.).
Természetesen nem jár garivesztéssel, mivel csak egy beállítás módosítása történik, ami bármikor visszaállítható.
Nem is értem miért nem engedik gyárilag, nagyon kényelmes. Mondjuk valahol érthető, hogy a menet közbeni videolejátszás nem vezet jóra, de a több funkció piszok jó.

Régebbi típusoknál a kódkérésnél a verziószám utolsó 3 számjegyét és az aktuális időt kell megadni.

[ Szerkesztve ]

(#3036) Ocean válasza RudY (#3035) üzenetére


Ocean
tag

Na ez érdekes hangzik, köszi, valszeg majd kipróbálom.
Nem nagy érvágás különben a kábellel sem, tudnék vele élni, csak annyiban volt kellemetlen, hogy mikor először kellett volna térkép, pikk-pakk összelőttem a telefonommal az autót, de kábel nyilván nem volt nálam, így nem tudtam térképet varázsolni sem a kijelzőre.

(#3037) FollowTheORI válasza Ocean (#3033) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem nincs benne TPMS.

Viszont ha bejelzett, akkor nagyon ki van centizve a guminyomásod. :)
Vagy jobban meg volt pakolva a kocsi, és azt érzékelte alacsony guminyomásnak (jobban deformálódott a gumi).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#3038) Ocean válasza FollowTheORI (#3037) üzenetére


Ocean
tag

Hát valami tuti van (max nem így hívják), mert még külön felhívták rá a figyelmem a szalonban, hogy minden kerékfújás után állítsam be, hogy az autó is tudjon róla (3 mp-ig nyomni a keréknyomás ellenőrzés gombját), és amikor a Marso-tól elhoztam, így is tettem. Meglepődnék, ha ott nem rendesen fújták volna fel.
Illetve az említett eset óta mentünk jó 400 km-t, azóta magától helyreállt volna a keréknyomás?
Ja és megpakolva sem voltunk, sőt üres kocsival voltunk a feleségemmel ketten, a szokásos 4 fő helyett.

(#3039) rbalint88 válasza Ocean (#3038) üzenetére


rbalint88
addikt

Guminyomas az izgi volt, nekem 3 baros kerekekkel adtak at az i30-at a gyari 2,2 helyett :DDD

RudY: koszonom a leirast, megprobalom melo utan aktivalni

(#3040) RudY válasza Ocean (#3036) üzenetére


RudY
addikt

A kényelem nagy úr, nekem már herótom van a kábelektől és a dugdosástól, bőven elég az otthoni katyvasz. Kifejezetten jól esik, hogy beseggelve telefonnal a zsebemben ki se kell venni és max. fél percen belül minden elérhető a kijelzőn. A fejlesztői menüben persze lehet még turkálni, kicsit izgat is a dolog, de egyelőre megelégedtem ennyivel (kb. holnapig). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3041) rbalint88 válasza RudY (#3040) üzenetére


rbalint88
addikt

Koszonom, mukodott :R

(#3042) FollowTheORI válasza Ocean (#3038) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem biztos hogy tudják/megnézték mennyire kell fújni, ha nem mondtad. :)

Nekem eddig egyszer jelzett be így, amikor 2.2-re fújtam nyáron nagymelegbe indulás előtt...
Aztán mikor kicsit hűvösebb lett akkor beesett 2 alá. És akkor bejelez. :)

Ezeknél a kocsiknál 2.3-2.5 körül van már a normális "hideg" nyomás.

No meg saját tapasztalataim szerint az a legjobb ha veszel egy saját nyomásmérőt, mert néha a kutakon is szarul mér (szétcseszik a pisztolyt, feljön a papír belül és akad a mutató, sokmindent láttam már), stb. Szóval csak azt hiszem már énis el, amit én magam mérek sajáttal. :D
Meg a komfort/kevés utas és a megpakolt érték közé lövöm be kb.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#3043) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy CHEVROLET Cruze SW 1.8-as kombi autónk, amit 2012-ben vettünk szalonból, és most adta meg magát az akkumulátor tegnapelőtt.
Az akkut szervíz cserélte, pöccre indul, érdekes, hogy korábban semmi problémája nem volt az autónak, de vigyázunk is rá!
Olyan kérdésem lenne, hogy kapható olyan gyári akku is vagy hasonló mint ami benne volt, ami kb annyi ideig bírja vagy hallgassak a szervízre, hogy ami belekerült csak 2, max 3 évig bírja, nem tovább?
Ha vannak olyan mint a gyári vagy hasonló jók, milyenek vannak és milyen áron? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#3044) Ocean válasza makoss (#3043) üzenetére


Ocean
tag

Ez szerintem valahol urban legend is, hogy a "bolti" akkuk annyira rosszak. Vagy nekem volt eddig mindig szerencsém.
Tény, hogy egyszer nálam is nem sokkal a 3 év gyári gari után cserélni kellett egy Banner-t, azóta ezt a márkát kerülöm és nagyjából ez az eset a kivétel a sorban.
Simán bírt 6-7 évet bármelyik, például egyszer muszájból az Auchan-ban vettem egy akciós Varta-t (ez volt a legjobb), és vagy 6 évig hiba nélkül használtam, valszeg még tovább is, azzal adtam el a kocsit.

Az tény, hogy a gyáriak valahogy jobbak, nekem a korábbi szerelőm mondta pl., hogy képtelen gyári akkut szerezni, pedig jó kapcsolatai voltak, gyári motorolaj mindig volt nála.
Gyári (használt) akkui voltak, fiatalon GTK autókból bontották.

[ Szerkesztve ]

(#3045) Yeffy válasza Ocean (#3044) üzenetére


Yeffy
veterán

tudom, total OFF, de en mar evek ota Varta akksit hasznalok autoban, illetve ujratoltheto es sima elemeket, minden felet, regebben Duracell-re eskudtem, de most mar erre, nekem nagyon bevalt a marka. legjobb. :K

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#3046) RudY válasza makoss (#3043) üzenetére


RudY
addikt

A most eladott autóban (Fiat Punto) egy 2015.02.09-én vásárolt Exide akku volt, hibátlan állapotban. Télen, de a nagyobb nyári melegben is kapott egy-egy alapos karbantartó töltést, legalább egy hétvégére.

(#3047) denko


denko
senior tag

Sziasztok,

Hyundai i30 1.6 benzines tulajoktól kérdezem, nálatok mennyi az átlag fogyasztás?
Eddig nem nagyon foglalkoztam vele, de most megnéztem és sokkalom a 8.7-et átlagot (2012) modell.

Vagy probáljam az eco modot esetleg, valami tapasztalat?

( Motorikusan nem kell hogy baja legyen) járt éves átvizsgáláson hyundai szervizben idén.

(#3048) rbalint88 válasza denko (#3047) üzenetére


rbalint88
addikt

Bp-i dugoban realis, elantra is kb ennyit tudott. 1.6gdi, klima automatan.

btw tegnap a “szupertakarekos” 1.5t-gdi mhev-vel 11 literes fogyasztassal sikerult abszolvalni a Budaors-Margit hid utat. 15km 50perc…

[ Szerkesztve ]

(#3049) denko válasza rbalint88 (#3048) üzenetére


denko
senior tag

a kutyafáját :O 11 liter nem gyenge..

(#3050) rbalint88 válasza denko (#3049) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem tudom hibaztatni. Ment a klima vegig es gyakorlatilag az M1/M7 bevezeton levo vedatol lepesben lehetett haladni a Deli palyaudvarig.
eddig a 2500km atlaga 7,6 bc szerint, tobbnyire ilyen varosi vergodessel. Az elantraban 7,7 volt a bc szerint a 18000km atlaga, amennyit nalam volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.