Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Bogyó bá' válasza zsoltikai30 (#150) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha jól tudom, akkor a "vésztartalék" kb. 8 liter (KIA-nál legalábbis), ezzel a computer nem számol: ha nulla megtehető távot mutat, akkor elvileg van még 8 liter üzemanyagod.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#152) zsoltikai30 válasza Bogyó bá' (#151) üzenetére


zsoltikai30
újonc

Köszönöm a gyors választ! Igen, így már van értelme! De lehetséges hogy nem jól számol? Mert ha 53 literes és 8 liter a vésztartalék akkor 45 liter marad és 6.9-t ír a fogyasztásra akkor ha teletankolom 650km kéne írnia de csak 560-t ír.

(#153) vlevi válasza zsoltikai30 (#152) üzenetére


vlevi
nagyúr

2007-es Ceed-em van, de gondolom azon is hasonló a dolog.

Az átlagfogyasztás az az utolsó nullázás óta mér, a megtehető távolság számítás viszont (nem tudom pontosan mennyi), csak egy rövidebb szakasz alapján számol.

Ha pl. tötymörögsz 1 órát a városi dugóban, lámpától lámpáig egyesben, az akár 10 literes fogyasztás is lehet, ezzel számol a megtehető távolságra. Nekem pl. az udvarról kiállás extrém esetben 2km is lehet, mert amíg bezárom a kaput, eltelik annyi idő.

De, ha kimész országútra, és tartod a kresz szerinti 90-et, akkor 5 liter körüli a fogyi, és azt fogod észrevenni, hogy marhasokáig nem csökken a megtehető táv, sőt, van, hogy nő is néhány km-el.

(#154) kisza25 válasza zsoltikai30 (#150) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem csak 45 liter a tankja?
Mérted is már a fogyit? Lehet fogyaszt 8 litert valóságban és meg is van a benzined

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#155) zsoltikai30 válasza kisza25 (#154) üzenetére


zsoltikai30
újonc

Hát mindenhol azt olvastam hogy 53 literes a tankja igaz én magam még nem mértem de lehetséges lenne hogy ennyire rosszul számolja a fogyasztást? vagy készült kisebb tank térfogattal is ez az autó?

(#156) lacy86


lacy86
addikt

Hello / Sziasztok

Autovasarlas elott vagyok.
Hyundai lenne az aldozat, viszont gyanusan keves km van benne ( velemenyem szerint )
Ti mit gondoltok?
[link]

Tegnap delutan neztem meg szemelyesen.
Be is inditottam, semmi motor hibara utalo jel nem volt ( a muszerfalon sem )

(#157) kisza25 válasza lacy86 (#156) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nagyon egyszerű, digitális szervizkönyve van, le kell kérdezni és abból azt is megtudod, hogy érvényes e a garancia (szervizkártyája is lehet, bár most már újat nem kapsz)
Ez a leggyengébb i40 elég lomha lesz, próbáld ki, még a 140 lovas változat sem táltos

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#158) lacy86 válasza kisza25 (#157) üzenetére


lacy86
addikt

Ertem, koszi.

Annyi kerdesem lenne, hogy nekem jelenleg egy suzuki van
Ennel 15e km-nel mindig csereltem olajat, olajszurot, stb....
Ennel a tipusnal is realis a 15e km?

Van esetleg olyan amit tudni kell ezeknel a tipusoknal? ( esetleg plusz dolgog amikre figyelni kell )

(#159) kisza25 válasza lacy86 (#158) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ezeknél 30ekm az előírás, de alapból javasolni fogja a hyundai szervizes a 15ekm szervizelést, mondjuk attól is függ, hogy mennyit mész egy évben
Dieselben nekem i30 sw volt 1,4 crdi-vel 30 e km volt az előírás, de én évente vittem
Az i20 és a kia ceedem benzines azoknál 20ekm az előírt
Az elsőre 15 ekm

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#160) IreN!CuS válasza lacy86 (#158) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Ceed-et én is 15e kmként vittem 20e helyett, biztos ami biztos.

Érdemes azért utána nézni mennyit eszik ez a böhöm nagy kasztni ezzel a "kicsi" motorral és mennyi tartalék van benne. 1.5 tonna plusz 3 utas meg egy kis csomag aztán lehet kapaszkodni kis túlzással.

Na meg a 18as kerék a magyar utakra veszélyes na meg gumizni is :D

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#161) kisza25 válasza IreN!CuS (#160) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azi30 sw is 1400kg és 3 utassal az 1,4 crdi-vel jobban ment, mint a sima ceed 1,4 szívóval, azért 240 Nm a 90ló mellett, nem igazán vettem észre, hogy mennyien ölünk benne
a nagy kerekeknek viszont tényleg csak hátránya van, meg kell ugye indítani, aztán a magyar utak, na meg a gumi, ahogy mondtad is

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#162) IreN!CuS válasza kisza25 (#161) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Lehet én vagyok hiperérzékeny rá, de amikor a 116le /255nm ceed-ben ültünk négyen plusz csomag már megéreztem és húztam a szám :)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#163) Darksiders84


Darksiders84
aktív tag

Sziasztok 2014-es Hyundai i10 valakinek esetleg? Nagyon megtetszett de alig lehet találni valamit róla. Ami észrevehető hogy nagyon jön fel a Hyundai gondolom nem véletlenül van egyre több autó az utakon valószínűleg jókat gyártanak remélem nem csak külsőre. Egy véleményt olvastam új szalonos autóról hogy télen minuszban nem csak kint fagyott le a szélvédő hanem belülről is kaparni kellett. Létezne ilyen tiszta hihetetlen?

(#164) Bogyó bá' válasza IreN!CuS (#162) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én a 109 lovas, 1,4 benyás Ceed kombiban egyedül ülve is húzom a szám - ha be van kapcsolva a klíma. Nem gondoltam, hogy a (papíron) viszonylag erős motorál is ennyire észrevehető lesz egy-egy padlógázas előzésnél.

Előtte öreg ezres Yarisom volt (68LE), az dettó így viselkedett, csak még jobban. Azt hittem, a Ceed-ben nem fog ennyire érződni).

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#165) vlevi válasza Bogyó bá' (#164) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az enyémben is ilyen motor van, de én már eleve olyan nagypapás stílusban vezetek, hogy ilyen dolgokat, hogy nem gyorsul "úgy", azt már észre sem veszem.
Megjegyzem a V-Strom (de szerintem a GS500 is) után egy átlag autó sehogy sem gyorsul...
Szóval inkább ezért nem is próbálkozok, nem erőltetem a dolgot. ;]

(#166) Bogyó bá' válasza vlevi (#165) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én az ezres Yarist is kergettem mint állat: 100-110 körül jártam vele országúton, és ha bárkit utolértem, azt a lehető legrövidebb időn belül meg is előztem, nem álltam be sokáig mögé. Azt is üveghangig kellett forgatni, de a Ceed-et is, az is bírta, ez is szereti! :)) Nekem nem szokatlan, csak így sokkal többet fogyaszt, mint a KIA-fórumokon írják a márkatársak.

szerk: a kicsivel is a "Turbo-Boost" (A/C OFF :D ) gombbal kellett kezdeni az előzést, de sajnos ennél is.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#167) bajnokpityu válasza kisza25 (#157) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekünk sportage van ugyanúgy 1.6 gdivel. Rövidek a fokozatok, meg nagyon jó a motor, így konkrétan jobban megy 1.4tonnájával, mint a vitara 1.6 1000kilójával. Ami meg pl jobban ment mint 950kilós fokus sedan 1.6 100lóval.

Városban bőven elég, pályán sebességet tartani is elég, autóúton előzgetni viszont neccesebb. Nem tudsz bármilyen előzésbe belemenni. A rövid fokozatok miatt kb 8.5őt eszik, vitarával 5körül eljártunk.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#168) kisza25 válasza bajnokpityu (#167) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

van egy kia carensunk ugyanazzal, mint nektek a sportage, az is jól megy :K mondjuk fater olyan 7,5-el eljár vele

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#169) tiszi30


tiszi30
csendes tag

Sziasztok!
2012-s Kia Sportage kocsiba lehet ilyet szerelni utólag: https://www.youtube.com/watch?v=h_14pDYudt8&feature=player_embedded ; https://www.youtube.com/watch?v=EIOVhZ2tgJQ&feature=related
Állítólag a "rendszer" neve: Kék rendszerrugó
Bárkinek esetleg erről bármi info vagy bármi? :)

GO BLUES!!!

(#170) tuareg85

Tud arrol valaki valamit, hogy az 1.6GDI hogy viszonyul az 1.4-hez megbizhatosagban? Nezegetem a masodik generacios benzines ceedeket (meg az i30-akat, amelyik a parja, kulso nem erdekel), es sokkal kevesebb 1.6GDI van es jelentekeny a felara is. Ha jol tudom, a GDI a kozvetlen befecskendezeses, ami markatol fuggetlenul kokszolodik, es ugy osszessegeben kicsit kevesbe igenytelen, nem?
Ezen kivul ezekbol az automata aranylag elavult, lassan valtogatos, ugye?

(#171) kisza25 válasza tuareg85 (#170) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Csomó fut flottában 200+ekm és még nincs hiba koksz miatt
Nem árt, ha jó minőségű benzint tankolsz, esdig 300eFt volt a felára, de 135ló

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#172) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e itt valakinek tapasztalata Kia Optima 1.7 CRDI(136LE) dízel motorral kapcsolatosan? Nekem most egy ilyen van 120 ezer km van benne és kíváncsi lennék hogy van-e valami típus hibája ezeknek vagy bármi tapasztalta érdekes lenne ezzel a motorral? Úgy tudom hogy a Hyundai i40-ben is ugyan ez a motor van, szóval I40 tulaj véleménye is releváns lehet.

Köszi előre is! :R

(#173) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!
Coupe / Tiburon / Tuscani tulajok vannak itt?
Rákerestem, de a kereső nem dobott ki találatot - így csak remélem, nem vagyok itt egyedül?? :U

-= Pancsermeste® =-

(#174) csabimobil


csabimobil
újonc

Sziasztok!

Kia Venga 1.6 CRDi -ről van valakinek tapasztalata?
Elég ritka, de beleszerettem...

Köszi

(#175) Gombinyó válasza csabimobil (#174) üzenetére


Gombinyó
őstag

Kia-ból nem vennék dízelt, a benzines is félelmetesen jól fogyaszt.

(#176) IreN!CuS válasza Gombinyó (#175) üzenetére


IreN!CuS
őstag

A dízel még jobban és legalább van nyomaték :) ( régi 1.6 crdi tulaj :) )

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#177) kisza25 válasza Gombinyó (#175) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Melyik? Az 1,25 az tényleg egész jó sok hidegjárattal városban 6,3 10000km átlaga
Az 1,4 az már 6,5-7,5 ez valamiért sokkal nagyobb szórás volt 70000km mentem vele
1,4 crdi i30 sw 5,2 volt 10000 km átlaga

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#178) Gombinyó válasza kisza25 (#177) üzenetére


Gombinyó
őstag

Az 1,25-höz volt szerencsém Rioban. 5l alatt jártam vele, ami kevesebb volt, mint ugyanilyen körülmények között az 1.6-os dízel Focusom. Élhető motornak éreztem abban az autóban. Azt mondjuk nem néztem a Venga mennyivel nehezebb. Sztem városban a 7l is iszonyat baráti az 1.4-estől.

(#179) kisza25 válasza Gombinyó (#178) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én a 6,3 átlagot nem finomkodva érem el az i20-al(ami a rio megfelelője), hanem haladósan, sokkal többet nem lehetne vele megetetni, de országúton 5-6 között lehet tartani
Az 1,25 jobban fogyaszt, mint az 1,4 és nem sokkal gyengébb 84 vs 100ló

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#180) ZaJanga


ZaJanga
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni!
KIA CeeD 1.6 crdi 128le 2014 évjárat. (új tulaja vagyok)
Milyen motorolajat használtok/ajánlotok?
Használati útmutatóban ACEA C2 ,5w-30 az előírt és a Shell-t ajánlja.
Shell oldalán ([link] viszont ACEA C3-at ad a kereső.
Kicsit elbizonytalanodtam.
Válaszokat köszönöm!
:R

Ámítástechnika

(#181) kisza25 válasza ZaJanga (#180) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Miért te akarod cserélni az olajat ? Már nem garis az autó? :F

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#182) ZaJanga válasza kisza25 (#181) üzenetére


ZaJanga
tag

Már nem. Azért kérdezem. :R

Ámítástechnika

(#183) ZaJanga


ZaJanga
tag

Megtaláltam:
TOTAL QUARTZ INEO HKS D 5W30 1L - HYUNDAI, KIA gyári olaj
Ezt adja CRDI-hez.
Elviekben ezzel töltik a gyárban.
[link]

Ámítástechnika

(#184) ZaJanga


ZaJanga
tag

Gyártó:
[QUARTZ-INEO-HKS-D-5W-30]

[ Szerkesztve ]

Ámítástechnika

(#185) robita válasza ZaJanga (#184) üzenetére


robita
csendes tag

Akkor elméletileg ez kell a 2008-as i30 1.6 crdi-be is?
Esetleg hol lehet kikeresni ?
10x

Ha elűzöd az összes démont, az angyalok is tovaszállnak. _No SMS, No Viber_

(#186) ZaJanga válasza robita (#185) üzenetére


ZaJanga
tag

Gépkönyved van hozzá?
Ha részecskeszűrés (sztem annak kellene lennie) akkor ACEA C2 ill. C3 -at feltételezek.
EZ alapján: [link]
ACEA C3

[ Szerkesztve ]

Ámítástechnika

(#187) robita válasza ZaJanga (#186) üzenetére


robita
csendes tag

Köszi :DDD :R

Ha elűzöd az összes démont, az angyalok is tovaszállnak. _No SMS, No Viber_

(#188) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Adott egy már nem garis 5 éves Hyundai i30 CW 1.6 GDI (benzines, 135 LE). Olajcsere lesz aktuális hamarosan, eddig míg garanciális volt a Totalt használták, de sok helyen a Shellt ajánlják még.
Szóval van konkrét tapasztalat? Vagy tulajdonképpen mindegy melyiket választom?
Ez lenne a Total és ez lenne a Shell. Bár, a Shellt nem nagyon van honnan megrendelni normális áron.
Más: a benzinszűrőt szokták cserélni? És a váltóolajat? Fékolajat? Szervóolajat?

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12

(#189) Bogyó bá' válasza sharkypeti (#188) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Bármi jó, ami a használati utasításban írtaknak megfelelő viszkozitású és minősítésű. Én speciel Eneos 5W30-at használok (Kia Ceed-ben, 1,4 benyás motorban), előtte a Yarisomban is nagyon bevált, ráadásul nemigen hamisítják.

Fékfolyadékot elvileg 2 évente cserélni kell, váltó olajat elvileg nem ír elő a gyáőr, de 100 ezer km-enként azért illik. A kormányszervó szerintem nálad is elektromos, így abban nemigen van folyadék.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#190) kopogo


kopogo
tag

Helló!
Érdeklődnék ,hogy adott egy i20 3 hónapos sajnos történt egy kis baleset bele csúszott egy kamion a kár így ránézésre nem túl nagy bár szemle még nem történt meg.
Kérdés értékcsökkenés ilyenkor az van-e illetve milyen értékbe, tudom azt a szemle is befolyásolja de nagyságrendileg mire lehet számolni.

(#191) kisza25 válasza kopogo (#190) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ha avultatásra gondolsz az 4 éves korig nincsen, ha ő volt a hibás, elismerte és van betétlap + hívtál rendőrt, teljes értéket kell térítenie a biztosítónak

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#192) mpireb


mpireb
csendes tag

Sziasztok!

Barátnőmnek van egy 2013-as i30-a, 1.6 CRDI. 6.5-7.3 között váltakozik a fogyasztása (nem, nem vezet rosszul, én sem tudom jobb "belátásra" bírni az autót), ráadásul kifejezetten gyengének tűnik az én 1.6 HDI Citroenemhez képest (ami ráadásul 4.8-nál megáll, ugyanazon az útvonalon). Létezik, hogy ez ilyen, vagy lehet valami baja? Elvileg most volt Hyundai szalonban átvizsgáláson, semmi hibát nem találtak (mondjuk nem is említettük a problémát). Azt tudom, hogy nehéz a kocsi, mint egy tank, de nekem durva túlzásnak tűnik a fogyasztás és a lomhaság is.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#193) Akula válasza Bogyó bá' (#189) üzenetére


Akula
őstag

Bocs, hogy csak most reflektálok a hsz-edhez. Az Eneos-t is hamisítják, persze nem olyan elterjedt, mint a Castrol vagy Total. Ha már eneos, akkor Sustina. Sokkal simább a motor járása és a fogyasztás is. De a Mannoilnak van kimondottam koreai autókra specializált SN osztályú 5W30-as lötyije, ami ugyanúgy jó és olcsó. Én a Rioba a kötelező szervizeken Helix HX7-es kapok. Egyik szemem sír, a másik nevet: nagyon szép, tiszta az olaj még 10000km után is. És ez aggaszt is egy kicsit, mert a korábbiak 6000 után már sötétbarnák voltak.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#194) Akula válasza bajnokpityu (#167) üzenetére


Akula
őstag

Apósom 2015-ös 1.6 benyás Vitarája 4.9-et fogyaszt full városi üzemben (nem Pest, hanem vidéki megyeszékhely és sok hegy-völgy autókázással). Nem tötymörög, normális tempóban megy, de szereti a start-stop-ot használni nyáron és nem légkondizik. Én az 1.25-ös Rio-mal állandó dugó Pesten meg óra szerinti 120 az M0-áson és 5.8 a normális fogyasztásom. Ha nagyon vigyázok és úgy vezetek, hogy már-már levillognak, akkor tudok 4.9-et csinálni, de az már nekem is fáj.
És akkor jön az autópálya. M3-on óra szerinti 140, Vitara: 7.5-öt mutatott a fedélzeti, míg a Rio csak 6.5-öt. Szóval ez nagyon bonyolult, mert a légellenállás döntő a nagy sebességnél, míg alacsony sebességnél a kátyuk száma és a keréknyomás a legfontosabb paraméter a fogyasztásban. Amúgy van nagyon jó tapasztalatom 1.0 Yaris-szal is meg egy csomó német dízellel. Voltak meglapatések ;)

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#195) Bogyó bá' válasza Akula (#194) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A 2008-as, 1,4 benyás Kia Ceed kombi előtt 7 évig egy ezres Yarist hajtottam, még az ősi, japán gyártásút (2000 évjárat). 45 ezret tettem bele, 90%-ban országúton, de hajtós tempóban (meglepően bírja egyébként). 6,0 lit/100 km volt a totál átlaga. A Ceed hasonló (na jó, picit talán nagyobb - országúton 100-110 helyett ezzel inkább 110-120-szal járok) felhasználás mellett 7,3 az eddigi 4900 km alatt. (Április végén cseréltem autót).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#196) biker válasza Akula (#194) üzenetére


biker
nagyúr

két 1.6-os vitaránk van, 6.2 és 6.5 fogyasztással, az 5l közeli (vagy alatta) tartás nagyon nem egészséges, se a közlekedőkre, se az autóra nézve

"És akkor jön az autópálya. M3-on óra szerinti 140, Vitara: 7.5-öt mutatott a fedélzeti, míg a Rio csak 6.5-öt."

ahha, most mértük le direkt, maglód-nagykároly-maglód, 90% autópálya, tempomat 147 (valós 143-144km/h), teljes táv 620km teljes átlagsebesség 89km/h fogyasztás 8,4l/100km
140-nél nem 7,5-öt eszik az...

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#197) Akula válasza biker (#196) üzenetére


Akula
őstag

hogyhogy nem egészséges az autóra nézve? :F tönkremegy ha nem tapossa neki, vagy mi?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#198) biker válasza Akula (#197) üzenetére


biker
nagyúr

tartósan alacsony fordulatszám nagy tengelyterhelést és minimális kenőanyag áramlást okoz.
minden motor halála a kis fordulat (50-el ötödikben papázás), a legtöbb benzines szerencsére képtelen 1000 környékén üzemelni, annyira nyomatékszegény, de a turbós benzines és dízelek halála tud lenni
plusz nem úgy tisztul a korom belőle, néha illik meghajtani üzemmelegre.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#199) Bogyó bá' válasza Akula (#197) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Olvasd el ezt a cikket, tanulságos! [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#200) Akula válasza Bogyó bá' (#199) üzenetére


Akula
őstag

(#199) Bogyó bá' és (#198) biker is: kösz az infót, ez elég jól el lett magyarázva. De ha nem kell nyomni neki, mert pl. a forgalom állandó 50km/h, akkor egy 1300 körüli fordulattal ötödikben nincs szerintem probléma (bár ez a kenés dolog azért meglepett, azt hittem a motor fordulatától függetlenül előállítja a szivattyú az ideális olajnyomást, de hát ez nem harckocsi).
Az infót mégegyszer köszi, tényleg jó! :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.