Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) goldister


goldister
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.

Utóbbi néhány hétben furcsa dolgot produkál az Ioniq Hybrid. Elinduláskor, motor beindulása utána az első 20 másodpercben (amíg a alapjáratot nem éri el), valamikor fulladásig lecsökken a motor fordulatszáma. Eleinte 2-3 naponta csinálta, hogy lecsökkent a fordulatszám, de most már szinte minden nap fulladásik lecsökken és megáll a motor.De kicsit várva 1-2 másodperc elteltével automatikusan bekapcsol a motor és szépen felveszi az alapjáratot.

Csináltam a mai nap két videót is. A másodiknak a végén a kipufógóhoz tettem a telefont.

https://www.youtube.com/watch?v=AIecpYX_5CM

https://www.youtube.com/watch?v=1HbDKs0fkok

Szerintetek mi lehet a baj?

Köszönöm előre is a segítséget

goldister

(#4002) L1ZRRR


L1ZRRR
senior tag

Sziasztok

Hyundai i30 1.4 tgdi 140 le manual 2019.
Mi a vélemény a motorról? Előnyök hátrányok? Problémás? Tipus hibák?

Koszi :R

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#4003) bajnokpityu válasza L1ZRRR (#4002) üzenetére


bajnokpityu
félisten

részecskeszűrős (2019 utáni) turbos közvetlenbefecsis, EGRes benyás.külön-külön is rizikó :)

ja, hogy az autók 99% ilyen? hát evvan...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4004) L1ZRRR válasza bajnokpityu (#4003) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Köszi. Akkor érdemesebb 17es - 18as evjarattal nézni? Opf végett

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#4005) bajnokpityu válasza L1ZRRR (#4004) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Én így tennék. Egy gonddal kevesebb. 2018szept Okt környékén volt váltás.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4006) pgergo96


pgergo96
újonc

Sziasztok!

Fél éve vásároltam 2009-es 1.4-es benzines KIA Ceed-et.
Egy ideje csomagtér beázással küzdök, nem tapasztalható sehol sem beázás nyom de nagy esőzésekkor valahogyan a pótkeréknél megtelik vízzel. Átnéztem a gumikédereket, sehol sem találtam víz nyomát. Hatsó ajtók gumikédereinél volt javitva a felület, rozsdásodás miatt, akkor meg lett bontva a kéder. És egy hátsó lampa is cserélve volt. Ezekre a pontokra gyanakodtam de nem talatam semmi különöset. Arra is gondoltam hogy talán alulról ázhat valahogy.

Valakinek volt már hasonló? Tippeket is szívesen fogadok.

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4007) Robi_73 válasza pgergo96 (#4006) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia!

Döntsd le a hátsó üléseket, mássz be a csomagtartóba egy elemlámpával és valakit kérj meg, hogy locsolja meg az autód hátulját és kémlelj. Ha nem egyértelmű a beázás eredete továbbra sem, akkor le kell bontani a kárpitokat a csomagtartóban és meg kell ismételni a beavatkozást. A locsolás legyen erőteljes végig az éleknél, illesztéseknél, a lökhárítónál, a hátfalnál, a lámpáknál és a hátsó szélvédő vonalában.

Robi73

(#4008) PainKiller13 válasza pgergo96 (#4006) üzenetére


PainKiller13
őstag

Vízelvezető csatorna (felnyitod csomagtartót, lámpák mellett végig körbe) szokott eltömődni valami száraz levél és hasonlókkal, amiatt ázik be többnyire, nekem yarisnál volt, én kinyomtam szilóval a lámpa mellett ahol lefolyna a víz, azóta nincs beázás (kb 5 éve), nekem is tele volt mindig vízzel a pótkeréknél.

[ Szerkesztve ]

(#4009) Anthony001


Anthony001
senior tag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy utólagos motoros csomagtérajtó nyitás/csukás beépíttethető KIA-ba?
Köszi!

(#4010) szaki04


szaki04
senior tag

2016-os Hyundai i30 az autó. A kérdés/probléma a következő. Ha olyan az időjárás hogy 1% esély van a kocsi szélvédőjének párásodására akkor ennél a kocsinál bekövetkezik. Mit lehet ezzel tenni? Ez ilyen?

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#4011) tboy93 válasza szaki04 (#4010) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nyomasd a klimat az ablakra, az leszedi.

(#4012) outsiders válasza tboy93 (#4011) üzenetére


outsiders
aktív tag

Klíma legyen bekapcsolva szintén, plusz pollenszűrőt nézze meg milyen állapotban van. :)

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4013) szaki04 válasza tboy93 (#4011) üzenetére


szaki04
senior tag

A klíma rendben van. Használom is természetesen. De van egy offtopic márka is a családba ugyanolyan időjárási viszonyok között nem párásodik. Ez inkább márka/autó hibának érzem. A pollenszűrőt megnézem.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#4014) spiky03


spiky03
veterán

Tudtok esetleg Pest környékén olyan szerelőt aki megtudná nézni, hogy melyik terelő lapát rossz a szellőzőnél?
Aki csinált már ilyet?
Mert elvileg azokkal lesz a gond, és ezért jön be a kinti levegő meg a meleg a motorból.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#4015) fant0mi válasza spiky03 (#4014) üzenetére


fant0mi
addikt

Régi ceed? Mert azoknál a fűtés léptető motor szokott elromlani. Az enyémben is cserélték, szerencsére még garis idő alatt. De amúgy sem egy óriási tétel.

(#4016) spiky03 válasza fant0mi (#4015) üzenetére


spiky03
veterán

2011es i30.
Elvittem korábban itt a helyi autószerelőhöz de az nem tudta megmondani, hogy mi a baja.:(((

Asszonynak a Stilojan is ezek mentek tönkre, ő tálat Érden egy csávót, aki látott már ilyet és tudta, hogy mit hol talál és megcsinálta neki.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#4017) vihartigris


vihartigris
őstag

Elgondolkodtam, hogy a Ceed-re vásárolnék tetőboxot és kereszttartót.
Van ami ajánlott vagy kerülendő?
Mire kell figyelni a kiválasztás során?

bármi reciproka a semmi

(#4018) Akula


Akula
őstag

Sziasztok! Egy TPMS kérdés.
Van, akinek már kellett cserélni, mert tönkrement?

Világít már egy ideje, de megmérem a benzinkúton és jó. Nem zavart. Most a nyári gumi cserénél mondom gumisnak, nézzük már meg melyik nem jó. A négyből három el van repedve és abból egy nem működött. Soha nem volt brutálisabb kátyú, vagy padkázás problémám. (Egyszerűen a magyar utak minőségére és a silány anyagra kell, hogy gondoljak.)

Most vennem kéne egyet. Egyet? Lehet, hogy hármat! De akkor már miért ne mind négyet cseréljem ki? Alcarnak vannak mindenféle szenzorai. Valaki használ már ilyen nem gyárit?
(2015 Rio)

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#4019) Robi_73 válasza Akula (#4018) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia!

Kerékszerelésnél sérülhetnek legfőképp a TPMS szelepek, aminek a várható élettartalma 10 év. Én az Aliexpress-en és az Ebay-en nézelődnék, vannak tipuspecifikus komplett szettek jó áron.

Robi73

(#4020) Akula válasza Robi_73 (#4019) üzenetére


Akula
őstag

Kellemetlen a dolog, mert haverom a gumis, de az igazat megvallva nem állok ott mellette, amikor szerel.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#4021) mobal


mobal
MODERÁTOR

Egy év 100-as benzin után ma lejjebb adtam MaxxMotion 95-re. Lesz valami érzékelhető hátránya?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#4022) vlevi válasza mobal (#4021) üzenetére


vlevi
nagyúr

Motortól függ, neked milyen van?
Az én 1.4, 109 lovas, normál szívó benzinesemnél nem sok különbség van, de a közvetlen befecskendezésűek tudtommal igénylik a kénmentes 100-as benzint.

(#4023) mobal válasza vlevi (#4022) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

1.4 CVVT 100 ló. Szerintem ugyanaz a motor mint a tiéd, csak euró hatosítva.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#4024) FollowTheORI válasza mobal (#4021) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem hiszem. Max nagyon hosszútávon elvileg jobban kokszosodhat a legenda szerint. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#4025) Robi_73 válasza mobal (#4021) üzenetére


Robi_73
őstag

Érzésre nem nagyon, max hosszútávon jelentkezhet lerakódás az égéstérben, EGR szelepen és annak járataiban és minimális fogyasztásnövekedés. Üzemanyag adalékokkal tapasztalatom szarint orvosolható a differencia. (Metabond, Spuri)

Robi73

(#4026) fant0mi válasza mobal (#4021) üzenetére


fant0mi
addikt

Jó az MM95 is.
Vagy ha van a közelben, az Auchan üzemanyagok is jók. Aztán ha van igényed, Spurival csinálsz magadnak belőle még jobbat. :)
Én is puruttyát tankolok és VIF adalékkal ütöm fel. A plusz költsége kb 4-5 forint literenként.

[ Szerkesztve ]

(#4027) Dare2Live válasza FollowTheORI (#4024) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Szelepek MPInél nem kokszosodnak.

EGRnél meg sztem tökmindegy.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4028) Dare2Live válasza vlevi (#4022) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

~10éve minden EUban eladott szgk/tgk üzemanyag max 10ppm ként tartalmazhat ami gyak =0val. Kénmentes= 0 meg nincs ha az a benzín kőolajból készült.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4029) #31600896


#31600896
törölt tag

Sziasztok!

Van egy 2012-es már 2. generációs i30-unk, és van hozzá egy teljes méretű pótkerék. Sajnos az viszont nincs rögzítve, továbbá a csomagtér kárpit mind a 4 sarkán lóg. Középen a kerékk kiemelkedik a csomagtartó síkjából. Szükség lenne rögzítőcsavarra, és egy csomagtartó tálcára vagy valami olyan formára, ami tejesen fedi a pótkereket, és támasztja a csomagtartó szövetszőnyegét. Kerestem a neten, de eredménytelenül.

(#4030) tboy93 válasza #31600896 (#4029) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hyundai bontó?

(#4031) Neuler


Neuler
csendes tag

Sziasztok,
Egyelőre úgy fest, hogy hamarosan i30 FD (2010-es) hatchback tulaj leszek. Felmerült bennem egy esetleges android auto "upgrade" lehetősége. Ahogy láttam olyan 50-60k körül vannak ilyen panelek. A kérdés, hogy van-e esetleg valakinek ilyenekkel tapasztalata? Mennyire működőképes, mennyire tetszetős? (Nyilván az egetrengető fő funkciói a google maps szép nagy kijelzőn, spotify autó hangszóróra stb.)

A másik kérdés, hogy a kézikönyvben írtak alapján a hátsó ülés lapja előre buktatható és így a támla egészen sík közeli állapotot tud felvenni. Ezt próbálta valaki? Itthon van egy i10, abban ez valóban működőképes, az i30-ban még nem néztem meg a telepen de elvileg igen. Van esetleg képe valakinek erről, hogy akkor hogy fest? :)

(#4032) spiky03 válasza Neuler (#4031) üzenetére


spiky03
veterán

Arra azért figyelj, hogy ha új fejegységet szeretnél a gyári helyett, akkor itt nincs beépítő keret sajnos.
Hanme az egész első konzolt cserélni kell, én még annó az ebay-ről rendeltem, ott találtam csak, amikor én cseréltem a gyári fejegységet egy 2 DIN-re.
Mondjuk nálam nem androidos lett csak egy BT-s Pioneer, de az eljárás ugyan az lesz nálad is. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#4033) Neuler válasza spiky03 (#4032) üzenetére


Neuler
csendes tag

Igen "sajnos". Lehet egy példa egyszerűsíti a helyzetet, igazából szerintem ez a standards aliexpress, ebay darab csak már ide behozva:
link
Ha jól látom ezeknél megy az első konzol is és jön egy új.

(#4034) spiky03 válasza Neuler (#4033) üzenetére


spiky03
veterán

Ilyet én annó nem láttam.
Mondjuk én külön vettem meg a fejegységet, használtan.

De mondjuk egy 2in1ba nem olyan rossz mert nem kell kintről megvenni a konzolt.

Mondjuk én teljes nagy konzolt vettem, nem tudtam, hogy van ilyen "fél" is. :B

De most már ha cserélek, akkor csak a fejegységet kell, mert a knzol megvan. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#4035) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Hyundai i30, 2013-as benzines 1.6 GDI (135 LE) autóm (163000 km) elkezdte enni az olajat. 1000km/1 liter kb. Városban nem eszi, csak autópályatempónál. A motortérben sehol egy olajfolt, szép tiszta. A garázs padlóján sincs egy csepp se. Az autó sem füstöl. Mi lehet a gond és a megoldás?

OnePlus 12

(#4036) tboy93 válasza sharkypeti (#4035) üzenetére


tboy93
nagyúr

Motorgenerál a megoldás.

(#4037) diablo1984 válasza tboy93 (#4036) üzenetére


diablo1984
veterán

lekokszolódott az olajlehúzó gyűrű és ott jut át az olaj?

(#4038) vlevi válasza sharkypeti (#4035) üzenetére


vlevi
nagyúr

Fotelből nehéz kideríteni.
Lehet, hogy a hengerből folyik el az olaj, akkor tényleg motorgenerál.
De az is lehet, hogy "csak" a hengerfej körül mozgó olaj tűnik el.
pl. a szelepszár szimmeringek elkoptak, és onnan szökik.
ezer és ezer oka lehet.

(#4039) sharkypeti válasza diablo1984 (#4037) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Ez az olajlehúzógyűrű dolog érdekelne, valahol már hallottam, hogy az is gond lehet. Ki tudnád (vagy valaki más esetleg) fejteni?

OnePlus 12

(#4040) diablo1984 válasza sharkypeti (#4039) üzenetére


diablo1984
veterán

a toyotának is hasonló gondjai voltak a 2000es években, hogy nem megfelelő olaj vagy hosszúra nyújtott olajcsere periódust nem tolerálta a technika. Az olajlehúzó gyűrű megtapad, az olaj fent marad a hengerfalon és elég. Toyotáná lis motorfelújítás, gyűrűzés volt a megoldás ha így járt a motor.Elvileg az 1,6os kia/hyundai is ugyanúgy hajlamos rá, a totalcaron olvastam mikor a ceedeket i30-asokat nézegettem.
Sőt azt hiszem, hogy a totalcaron volt olyan cikk is ahol 2 db kia volt a szerelőnél mindkettő 1,6 benzin és mindkettőnek át volt lyukadva a dugattyúja 160e km-nél, ott a befecskendező lyukasztotta ki, bár az más hiba, de hiba aminek ugyanúgy motorfelújítás a vége.

(#4041) Csiszike válasza sharkypeti (#4035) üzenetére


Csiszike
tag

Lehet vinni gyűrűztetni.

(#4042) Dare2Live válasza diablo1984 (#4040) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

huh

gyürű leragad toyotanal van 2010 utána is. Két plda az 1kr-fe és az 1nr-fe. Mindkettő nagyon gyakori MOon. Külön szerencsétlen, hogy az 1sz-fe és a 2sz-fet váltották amik meg tipikusan a legendás japán örökélet+1nap motorok ahol félmillió! kmnél még gyakori, hogy 0 olajat esznek 0W20ból és a gyári lánc/vezérlés van bennük. Ehez képest az 1nrfe/1krfenél 200.000km körül már jönnek a gondok.

Kia/Hyundai vonalon fontos hogy az 1.6 magában nem jelent semmit. pl a "régi" 1.6 MPI a jobb féle benzinesek közé tartozik. Nem legendás mint a fenti 2szfe de ha cserélik olajat 400.000kmet elfutnak. Amivel gond van de amennyire látom kb mindel azok a közvetlen befecskendezős darabok. Tipikusan az 1.6 GDI, 1.6TGDI ez régóta piacon van de a nagyobb thetak is betegágyak és úgy néz ki, hogy az új kappak se sikerültek jól.

:(

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4043) Dazsar válasza Dare2Live (#4042) üzenetére


Dazsar
aktív tag

1.6 2008 benzin. Az enyém most van motor G.-n 350km bírt. Nekem 2e km/1l. :W

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#4044) drsanya válasza tboy93 (#4036) üzenetére


drsanya
aktív tag

És van infója valakinek arról, hogy ilyen esetben mégis mire számítson az ember pénzügyileg?

I am iRacer

(#4045) Robi_73 válasza drsanya (#4044) üzenetére


Robi_73
őstag

Mivel ezeket a motorokat nem lehet fúrni, a hengerfal rendellenes kopása, sérülése esetén általában bontott motor kerül beépítésre. Egy új gyári fűzött blokk milliós tételt képviselhet. Kizárólag szétszerelés után derül ki, hogy elég e a gyűrű csere, vagy nagyobb beavatkozás szükséges.

Robi73

(#4046) tboy93 válasza drsanya (#4044) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat ezt látatlanban lehetetlen megmondani :( Bontas utan lehet okosabb az ember.

(#4047) tboy93


tboy93
nagyúr

Ceed 3 tulajok, hogy álltok a beltér műanyagok karcolódásával? Facebookon felreppent a téma, elég sokan panaszkodnak a kemény műanyagokra. Egy táskát lerak az utas a lába közé és már tiszta karc a műszerfal. :(

(#4048) Dare2Live válasza Dazsar (#4043) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

fb, szerviz... alapjan az uj GDI gammak, thetak, kappak fele ennyit!!! se szoktak kibirni. A regi mpi meg mar 3eve nincs.

amennyire latom 2022ben az a motor ami kibir 350-400kkmet az mar a jobbak koze sorolando.

ez van. :(

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4049) tboy93 válasza Dare2Live (#4048) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az új 1.4 és 1.5 TGDI-ről milyen rossz tapasztalatokat hallottál? Kokszosodáson kívül, az egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#4050) Neuler


Neuler
csendes tag

Sziasztok. Hyundai 1. generációs, 2011-es i30 FD hatchback. Kormányon ott vannak a tempomat gombjai (Cruise control) de a kocsiban nincs ez a funkció. Sok dolog eszembe jutott erre mint épkézláb magyarázat de találkozott már valaki ilyennel? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.