Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) albiosz válasza fant0mi (#999) üzenetére


albiosz
őstag

Új, november végére ígéri a szalon. Ennyit tudok róla: Navigáció tolatókamerával TomTom Service-el, DAB, Android Auto, Apple CarPlay funkcióval

(#1002) molnarpeter válasza Dare2Live (#1000) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kettő között Piroska autó üléshuzat? Olcsó Lidl/Aldi, drága MAD.

[ Szerkesztve ]

(#1003) fant0mi válasza albiosz (#1001) üzenetére


fant0mi
addikt

Akkor azon androidos fejegyseg van. Azok tudnak magyarul.

(#1004) albiosz válasza fant0mi (#1003) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi. Legyen igazad! :)

(#1005) merqree válasza albiosz (#1001) üzenetére


merqree
őstag

2019es Tucsonom (Travel felszereltség) van, minden magyar benne, ennek ellenére android autóval használom.

(#1006) siege5 válasza sumsang (#991) üzenetére


siege5
aktív tag

Végül nem volt szükséges, mint kiderült bizonyos limitált szerieknál, mint az enyém is passzív tpms van a többin aktív. Így szerencsémre nem volt szükséges a szonda felszerelése.

(#1007) Grande Ale


Grande Ale
őstag

[link]
Ez eléggé csalódás a teszt alapján. A sima ceed jobb autó e szerint, jobban rugozik, olcsóbb.

(#1008) Kabu


Kabu
tag

Sziasztok,

Esetleg ha valaki keresne ilyen csomagtér elválasztót, nálam van egy felesleg...

Üdv.: Balázs

[ Szerkesztve ]

(#1009) Dare2Live válasza Grande Ale (#1007) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Dizájn crossover. Drágán el lehet adni a rosszabbat. Detto mint pár éve a SUV.

Eközben az MPV kihalt és a hagyományos formák is visszaszorulnak.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1010) vlevi válasza Dare2Live (#1009) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ráadásul, mivel nagy, nehez, és drága, ebből csinálnak hibridet, ami papiron kevesebbet fogyaszt, mint egy rio. Aztán a valóságban egy nagy frászt.
Kb hasonló átverés, mint a VW dizelbalhe.

(#1011) Dare2Live válasza vlevi (#1010) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ma vittem Vengat gariztatni beültem, megnézegettem yellow edition volt kint pofás.

Aztán összelöttem felszereltségben kb Silver kell ahoz, hogy Vengam szinten legyen extrazva. Az ~7misi. Venga volt 4.5.

Nah ezért gyártják őket. 7ért eladható ami korábban 4.5ért. De legalább +40cmel hosszabb miközben mind belül, mind csomagtartó kissebb. De hálisten van benne részecskeszürő és turbo is. :)

A yellow mondjuk tetsztett de az 7.6tól indult. A probléma, hogy szalon másik felén volt új Merci A. Na az azért belül egy szintel jobb. Rákérdeztem mennyi és rájöttem, hogy ha lenne rá ennyim 100% Mercit hoznám el. De nincs rá ennyim. Meg irtozom ettől a dizájn crossover akármitől.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1012) kisza25 válasza Dare2Live (#1011) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Fehérvár pappas?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1013) Dare2Live válasza kisza25 (#1012) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

aha. honnan tudtad, mert?

rakerdeztem kb 50k a venga 15ks szervize. ami kb egy olajcsere ranezes. 30percert 40k. 80ks oradij. nem rossz

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1014) kisza25 válasza Dare2Live (#1013) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mert ott van egyben a kia és a merci :D
ott teszt vezettem a stonicot és fater ott vette a carenst

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1015) ribarszki válasza Dare2Live (#1013) üzenetére


ribarszki
őstag

A Skoda nekem ezért a 15k-s szervízért 80.000Ft-ot számolt fel. Az 50ezresért, ahol cseréltek 4db izzótgyertyát pluszban (noha semmi bajuk nem volt) 154.000Ft volt. (3as Octavia)

Egyébként én sem tudtam hova tenni a Suv mániát. Úgy hozta végül az élet, hogy most vettünk egy új Sorentot. Azért erősen megszokható érzés... (Szintén Pappas Székesfehérvár)

[ Szerkesztve ]

(#1016) biker válasza ribarszki (#1015) üzenetére


biker
nagyúr

ízlés kérdése. én meg a földön ülős sedan mániát nem értem. 1500mm alatt minden autón sírni tudok csak

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1017) kisza25 válasza ribarszki (#1015) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

I20 nekem is 50eFt volt
I30 70eFt
Tipo 21eFt a köztes olaj/olajszűrő, a rendes szerviz ingyenes lesz

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1018) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

70-80K egy olajcseréért... :Y
Mostantól evvel számolok, hogy mennyit sporoltam amikor magamnak csinálom az olajcserét yarison. 60-70Kt keresek 30perc alatt. :) :DD
Venga is csak gari miatt fog márkaszervízbe járni. Bár ilyen tételek mellett átgondolom.
Gigantikus üzlet a sok gari adása. Még ha néha probléma van akkor is brutál üzlet.

@ribarszki: Én a SUV érzést megértem. A crossovert is pl SX4 SCrosst. MPV detto. Magasan ülsz, magasra szálsz be, magasra rakod be gyereket, nem kell hajolni, jó a kilátás...
Ami nem fér a fejembe az a dizájn Crossover, SUV. Mint az X6, XCeed, CHR... és vmennyire pl a Sportage is. Itt az XCross. Méretéhez képest belül kicsi. Méretéhez képest csomagtartó kicsi. A kilátás az botrányos.
Itt egy másik kedvenc. [link]
XCeedben is börtön a hátsó ülésen ülni de ezek a hátrsó ablakok vmi elképesztők. Instant klausztrofóbia.
és mindezek ellenére az MPV haldokil.

És persze ierre a kategóriára is a brutál, sérülékeny alufelni, gyorsan kopó drága peres gumi is kell. Drága, gyorsan kopik, sérülékeny, szétveri futóművet.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1019) kisza25 válasza Dare2Live (#1018) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mondjuk márkaszervizben az utolsó csavarig át szokták nézni, 2-3 órát szoktak rajta vacakolni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1020) merqree válasza kisza25 (#1019) üzenetére


merqree
őstag

Papíron....

(#1021) kisza25 válasza merqree (#1020) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én szoktam nézni ahogy csinálják, 2006 óta ez a 3. új autóm, de az előző kettő is garanciás volt, szóval 2006 óta csak márkaszervizbe járok. Skodánál konkrétan bemehettem a műhelybe, hyundainál ráláttam az autóra, fiat-nál meg kia-nál üveges volt a műhely, tehát végig tudod nézni, ha akarod, hogy mit csinálnak....

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1022) merqree válasza kisza25 (#1021) üzenetére


merqree
őstag

Én még Hyundai szűz vagyok :)
A Skoda Octavia nekem céges volt (nem láttam/láthattam sosem, hogy mi történik), előtte a Ford Focust lelkiismeretesen csinálták a magán szakszervizek.

(#1023) Dare2Live válasza kisza25 (#1021) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez hol? Papas Szfvár? Nem tudom elképzelni mit nézegetnek rajta 2-3ht de ha tényleg akkor fél szemet becsukva elfogadható az 50.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1024) kisza25 válasza Dare2Live (#1023) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én Kaposvárra hordtam a kia-t, Fehérváron vettem, de az megszűnt és mind a két hyundait is Kaposvárra. a fater carens-e volt Fehérváron szervizen, de ott nem voltam, mondjuk ott hátul van a szerviz, oda nem látni be, de voltam bent ott is, amikor kicsomagolták a carenst

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1025) Dare2Live válasza kisza25 (#1024) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Kaposávár útba ésik ha Pécsre megyek...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1026) kisza25 válasza Dare2Live (#1025) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kaposváron a kia kereskedés megszűnt, de a szerviz nem, apa fia csinálja, nagyon korrektek voltak mindig, ott cserélték garanciában a klíma hűtőt a ceed-en

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1027) Bubisati


Bubisati
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék, 2013-as i30-ban szeretnék fagyállót cserélni, a kérdésem, hogy az új folyadékot a hűtősapka helyén beletöltöm, majd a sapkát visszateszem, motort beindítom. Kell-e valahol légteleníteni vagy kidolgozza a levegőt a rendszer magától.
Előre is köszi a válaszokat

(#1028) spiky03


spiky03
veterán

2011-es i30ban ki, hogy csereli a lampaban az izzot?
Mert mi eddig ugy csinaltuk apossal, hogy kicsit megbontottuk ami mogotte van, hogy hozza lehessen ferni azon a lyukon, ami a kupak lecsavarasaval nyilik.
De pl a Youtubeon olyan videot lattam, hogy lecsavarazta az egesz lapat es kiforditotta, igy ugye konnyebben hozzafert.

Ki, hogy csinalta?:) Mi a legjobb megoldas?:)

Valamint a luminetnel moat kaphato akcios nappali menetfeny az ugyan kompatibilis ezzel az i30al? Haver focusaval igen.

Koszonom elore is a tanacsokat!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1029) kisza25 válasza spiky03 (#1028) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A bal oldalinál az aksit is kicsavaroztam :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1030) spiky03


spiky03
veterán

A szerencsere a jobb oldali van kiegve.:D

De akkor ugy latom nincs egyszerubb megoldas.
Nem is ertem miert ilyen szarul tervezik meg ezeket, hogy ne lehessen hozzaferni rendesen...

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1031) Dare2Live válasza spiky03 (#1030) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én nyáron IX20on simán cseréltem. Rengeteg hely van más tipusokhoz képest ahol tényleg "bontani" kell. Pedig az IX20 még tömpe orrú is ceedhez képest.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1032) spiky03 válasza Dare2Live (#1031) üzenetére


spiky03
veterán

Az i30ba sajnos nincs annyi hely. :(((

A nappali menetfenyre visszarve a honlapjukon ezt dobta ki az autora
link
Valaki hasznal ilyet? Mennyire nehez egy ilyet berakni?
Haver a Focusba elvileg maga betudta tenni mert siman bement a kodlampa helyre. Csak a bekote bizta szakira.:)

Ugyan az i30ba is bemenne?
Mert eleg jo aron adjak, gondolkozom a beszerzesen meg akkor letudom cserelni a rendes lampat is valami emeltfenyure mert akkor nem az menne folyamatosan mint most ugyebar. Es azok csak 250 orat birnak.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1033) Akula válasza Bubisati (#1027) üzenetére


Akula
őstag

a régit leengedted teljesen?
ha kopp üres volt a rendszer, akkor úgy kell ahogy írtad. én egy kicsit beindítottam és rövid ideig járattam, majd a kiegyenlítő tartályból még hozzáöntöttem annyit, hogy min. jelzés legyen. aztán megint beindítottam, ekkor eltűnt a kiegyenlítő tartályból is a folyadék. így járattam a motort, eközben feltöltöttem a kiegyenlítő tartályon keresztül a min jelzésig. ha jár a motor, légteleníti magát. de mindezt csak hideg motornál szabad és nem sokáig járatni.
(Asta G Twinport 1.4 2007-es volt. szerintem ez ma sincs másképp. mindenesetre egy 6 éves kocsiban lecserélni a hűtőfolyadékot :( :F :F :F max. utántölteni kéne)

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#1034) Bubisati válasza Akula (#1033) üzenetére


Bubisati
csendes tag

Köszi a választ!
A hűtő alján volt a leeresztő csavar ott engedtem le a régi hűtővizet, tehát gondolom le jött mind. A hűtősapkánál feltöltöttem az újjal, a kiegyenlítő tartályt feltöltöttem, járattam a motort egy kicsit,majd utánatöltöttem, hűtősapka vissza. A motort addig járattam amíg a hűtőventilátor kétszer be nem kapcsolt. Most a fűtés tökéletes, a radiátorhoz menő ill. elmenő csövek melegek, a fűtőradiátorhoz menő csövek is melegek, tehát gondolom megfordult benne a víz, a hűtővíz hőfokmérő stabilan beáll 90fok alá egy vonalkával. A régi hűtővíz -60 fok alatti volt ami szerintem túl tömény azért cseréltem.

(#1035) molnarpeter válasza spiky03 (#1032) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha az átmérő megfelelő, akkor be lehet tenni.

(#1036) molnarpeter válasza Akula (#1033) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Néhány évente azért előírás a csere, pl. régebben VW-nél 2 év volt a fagyálló csere intervallum.

(#1037) Drughi válasza Akula (#1033) üzenetére


Drughi
addikt

3-5 évente azért illik cserélni a hűtőfolyadékot is.
Egy használt autó vásárlása után meg szerintem annyira alap, mint az olajcsere.

(#1038) kisza25 válasza Drughi (#1037) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én 1-5 évente lecserélem az autót, az a biztos :DDD ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1039) Dazsar


Dazsar
aktív tag

Üdv, pont ma néztem meg az olaj szintem, nem tudom miért, de elfogott egy érzés hogy biza én erre most rá nézzek, egy kis új körömnyi volt a jelzésen, talán még a fele se. Kezdjek aggódni, és félre rakni? Vagy ez még azért nem vágta gajra? Nem tudom mióta közlekedtem így.

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#1040) kisza25 válasza Dazsar (#1039) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mármint a minimum szint alatt van?
Kell bele ugyanolyan olaj, mint ami benne van és kiderül mennyire eszi

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1041) Dare2Live válasza Drughi (#1037) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

manualból:
"Először cserélje 210.000 km-nél vagy 120 hónap után:
ezután cserélje minden 30.000 km után vagy 24 havonta"
A 30kkm/24hó mondjuk imo nagyon szigorú, máshol 4-5évek szoktak lenni.

Egy másik érdekes dolog manualból:
Ellenőrizze minden nap a hűtőfolyadék-szint beállítást
és a hűtőrendszer tömítettségét :F

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1042) Dare2Live válasza Dazsar (#1039) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Jelöld be hol áll.
Rakd telire. Jgeyezd meg mennyit töltöttél bele.
Menj 500kmet. Nézd meg mennyit kell rátölteni. Újabb 500km. Megint mennyit kell rátölteni.
Ebből már tudni fogod mennyit eszik.

Amúgy milyen motor, melyik évjárat, hány km, újonnan vetted vagy használtan, ha újonnan akkor rendesen max 15kkmenként megvolt az olajcsere?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1043) Dazsar válasza Dare2Live (#1042) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Egy 2008-as Kombi. 1.6 benzin.
317e km , szóval van benne anyag :D viszont ez nem városi, hanem pályás :) de mivel sok km van benne, kicsit aggódok hogy nem tett neki jót

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#1044) Dare2Live válasza Dazsar (#1043) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha megvolt max 15kkmenkét az olajcsere benne akkor nem olyan sok a 317kkm.

Mérd ki ahogy írtam. Amennyit mész nemsokára látni fogod mennyit eszik utána meg, hogy nő e az olajfogyasztása.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1045) Dazsar válasza Dare2Live (#1044) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Ilyen téren én szigorú vagyok, nálam 8-10e km megy az olajcsere, viszont kicsit furcsállom hogy 8e km nél így megette volna magát?

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#1046) Dare2Live válasza Dazsar (#1045) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Töltsd fel mérd ki. Kiderül.

Meg írd meg, hogy mi volt... kiváncsi vagyok. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1047) Akula válasza kisza25 (#1038) üzenetére


Akula
őstag

ez ennyi :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#1048) doc


doc
nagyúr

Udv mindenki!
Ban itt valakinek aktualis szerias (2018-2019) i30-a 1.4T motorral?
Erdekelne a gyakorlati orszaguti fogyasztas :)

(#1049) fant0mi válasza doc (#1048) üzenetére


fant0mi
addikt

Igy? [link]

(#1050) doc válasza fant0mi (#1049) üzenetére


doc
nagyúr

Nem, kimondottan országúti, magyar tapasztalat érdekelne

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.