Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) kisza25 válasza prsq (#700) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

de jó, hogy nincs garázsom:D Faterom is azért vett carens-t, mert a sportage már nem fért volna be:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#702) Akula válasza Akula (#691) üzenetére


Akula
őstag

Az ég világon semmi hibát nem találtak.
Azt mondta szerelő, hogy valszeg valami megszorult, mert sem karcokat nem látott, sem egyéb sérülést és már nem is nyikorog.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#703) vlevi válasza Akula (#702) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ilyenek ezek az autók.
Ha sezerelőt lát, vagy, csak megérzi a műhely szagát, megijed, és megjavul

(#704) Akula válasza vlevi (#703) üzenetére


Akula
őstag

én a fogorvosnál vagyok így. a váróban már elmúlik a baj.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#705) Doki16


Doki16
addikt

Mi a vélemény a 2005–2011 között gyártott Kia Rio-k 1.5 CRDi motorjairól, azon belül is a 110 lóerős változatról?
Illetve ezt a motort szíjas vagy láncos vezérléssel szerelték?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#706) albiosz válasza Gombinyó (#696) üzenetére


albiosz
őstag

A jelenlegi Astra F 44 kW, 60 LE és 960 kg. A Picanto azért komolyabb: 62 kW, 84 LE és ha jól olvasom 983 kg. Azért az Astránál nem lehet rosszabb pályán hangszigetelés tekintetében sem.

(#697) Akula: széles a Mokka és a Vitya is sajnos.

prsq és kisza25: a jelenlegi Astra 1688 mm széles tükrök nélkül. Tükrökkel ez pont befér. Stonicot a kereskedő se merte bepréselni. Rio alig keskenyebb.

Kipróbálta egyébként a Picantot a héten, garázsba is betették. Le van nyűgözve, pedig a tesztautó az 1.0-s MPI volt. 120 km/h is volt, nem tartotta vészesnek. Ennél ugye az 1.25 még jobb is lesz. Hangsúlyozom, hogy neki az Astra a viszonyítás, azon kívül más kocsit nem nagyon vezet. GT line 4,87 üzembe helyezve 4 téli gumival, felnivel, TPMS-szel. K drága, de új autót szeretne és új garázsra nincs lehetőség. Stonic, RIO nyilván jobb lenne, de a jelenlegi helyzet miatt úgy néz ki ez lesz, hétfőn intézi, 4-5 hónap.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#707) molnarpeter válasza Doki16 (#705) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A Kia-Hyundai 1.5 dízelekből a 3 hengeres szíjas, a 4 hengeres láncos, pontosabbat nem tudok :B

(#708) kisza25 válasza albiosz (#706) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mondjuk, jól néz ki a gt line, de az nélkül azért jóval olcsóbb lenne

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#709) Doki16 válasza molnarpeter (#707) üzenetére


Doki16
addikt

Láncos lesz mint kiderült. Holnap megyünk egy 2008-as 1.5 CRDi Kia Rio-ért :)
Reméljük frankón be fog válni. Évi kb 25k km bele fog menni.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#710) prsq válasza albiosz (#706) üzenetére


prsq
tag

Egyetértek kisza25-tel, ha az ülés- és kormányfűtéshez nem ragaszkodik (a többi szerintem bőven mellőzhető extra), akkor a GT Line helyett egy EX-et választva 550e-ret spórol, ami azért elég komoly összeg. (Ha megveszi a navigációt az EX-hez, akkor 300e-ret.)

(#711) ribarszki


ribarszki
őstag

Sziasztok! 3gyermek mellé szeretnénk autót vásárolni a nagycsaládos támogatással. Hosszú távra terveznénk vele, így most kell jobban átgondolnom a választást. Két mrka 1-1 típusára szűkítettem le a válsztást, de itt tanácstalan vagyok. Ti melyiket választanátok?

1, Ford S-Max 1.5 Ecoboost - manuális váltó

2, Kia Sorento 2.2 CRDi - automata

3, Kia Sorento 2.4 GDI - automata.

Megbízható, csendes, ringatózós, utazós autót keresek. A mostani 3-as Octaviám zaja, zajcsillapítás elégtelensége, futómű rázása, felütése nagyon zavaró.

Évente 12-13.000km-t megyek. Így nem lenne feltétlenül indokolt a dízel. Viszont a Sorentonál kicsit tartok a szívó 2.4-es benzinesől, hogy igen komoly étvágya van. Viszont a benzines automata árelőnye a dízel automatával szemben pont 1millió forint.

Kicsit tanácstalan vagyok, hogy hosszú távra az S-maxban vagy a Sorentoban gondolkodjak, és benzi vagy dízel.. :F

Remélem tudtok valamilyen választási szempontot, segítséget mondani. :R

(#712) kisza25 válasza ribarszki (#711) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az 1M Ft 2500 liter benzinre elég, 10 literes fogyasztás esetén 25000km-t tudsz vele autózni, tehát két évig ingyen autózol a dieselhez képest
mondjuk nem tudom a 2,4 gdi pontos fogyasztását, de a gyári adat 8,9 liter, tehát attól csak többre számítanék, viszont a diesel automatára 6,7-et ad meg ami szerintem szintén elég optimista, ha 2 literes fogyasztáskülönbséget nézzük, akkor 125000 km után éri csak meg a dieselt venned (ami nálad 10év), ha 3 liter a különbség, akkor 83000 km után térül meg a fogyasztás.
ekkor még csak a fogyasztást néztük, a kettős tömegű és turbó + esetleges költségét nem.
30ekm éves futás alatt nem éri meg a diesel

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#713) bajnokpityu válasza kisza25 (#712) üzenetére


bajnokpityu
félisten

12-14 l körül van városban, hintazos, puha futómű, fékek se hirtelenek, és jó nagy. Egyáltalán nem sportos. 2.2 kb 9et eszik városon kívül.

Smax jóval szemelyautosabb, de feszesebb is. Feke hirtelenebb kormanyzasa kevéssé szintetikus. Valamivel kisebb, de egyik se elég nagy valódi 7 szemelyesnek.
Én diesel smaxot vettem ezek közül, titanium felszereltséggel.
Nekem se a business ford, se a fapad kiak, se skodak ülése nem volt elég jó.

Sorentobol meg csak a fapadokra lesz komoly támogatás. És min 6 hónap, mire megjon. De inkább 8. Egy olyan autóra, amit még se tudnak mutatni, mert csak a magas felszereltségű Sorentobol van készlet.

Ja, általában igazat adok, de ez a 30e hogy jött ki? Sztem nettó hülyeség. Ilyen nagy szekrényeket nem mozgat jól benzin, pláne nem hiszem, hogy 1.5 majd tartós lesz belőle.
Mai benyasok ugyanúgy kapnak koromszurot, kettomegu meg egyrészt nem túl drága, másrészt, ha nem 1500 alatt forgató, akkor tartós is lesz.

2.0 hdi meg atom tartós blokk. És takarékos is.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#714) ribarszki


ribarszki
őstag

Kisza25, bajnokpityu köszönöm a választ.

Másik topikban írtam a Kia válaszát, de bemásolom ide is.
Amúgy lehet eldől a kérdés, mert most beszéltem a Kiával, hogy van-e benzines tesztautó, illetve mi a reélis fogyasztása. Tesztautó nincs, és októberig nem is lesz. Amúgy is x darab kvótát kapott Magarország, amennyi benzines Sorentot ide legyáratank Kóreában. De ez minimális darabszám. Tehát teljesen vakon kellene berendelni a benzinest. Fogyasztásra sem tudnak mit mondani, de szerintük 12-14literrel számoljak.

Dízelre 8körüli értéket mondtak

Illetve ok, az LX Plus felszereltség nem bőrös, de fapadnak azért nem mondanám. Pár extráról le kell mondani ez tény. Viszont tényleg jó lenne élőben is megnézni egy szerényebb felszereltségűt. Viszont ezeknek az árát egész jól lenyomták.

1.200.000Ft engedmény, plusz 3. üléssor grátisz. Ezért gondolkodtam el az S-Max mellett a Sorenton.

[ Szerkesztve ]

(#715) kisza25 válasza ribarszki (#714) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hahura felmész van olyan hirdetés ahol szeptemberi beérkezés van, az egy dolog, hogy ahol voltál nem rendeltek be előre, de vannak kereskedések akik szerintem egyből éltek a lehetőséggel,
hahun amúgy van fent 2016-os 2,4gdi automata és 7,2M szóval a 6M Ft-al biztos jól járnál.
ahol vannak valós fotók autókról kérdezz rá van e nekik, legalább fenék próbázni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#716) IreN!CuS válasza ribarszki (#714) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Tegnap vagy tegnap előtt volt a totalcaron Seat Tarraco teszt. Szeretem a Kia-t volt is és kimondottan nem kedvelem a VW-t ennek ellenére szerintem érdemes lehet rálesned.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#717) ribarszki válasza IreN!CuS (#716) üzenetére


ribarszki
őstag

Pont most mentem egy kedves ismerősöm idei Sorentojával. Elképesztő csendes és kiegyensúlyozott rossz úton is. Mintha egy bunkerben ülnél. Most 3as Octaviám van, és próbáltam Kodiaqot is. Azok ehhez képest pléhdobozok. Pont a Skoda-Seat vonalról menekülök a Kia irányába.

(#718) bajnokpityu válasza ribarszki (#714) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Fapad=gyengébb kényelmi minőség.
És minden markanal megfigyelheto, hogy a legalapabb felszereltségek szarabb ülést, stb. Kapnak. Tok mindegy, hogy 3 v 13 milla, mindenütt soherek. Nem azért vettem titanium fordot, mert kellett a polir kilincs, hanem mert 2 kategóriával jobb az ülése. Stb..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#719) kisza25 válasza bajnokpityu (#718) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk nekem az alap kia/hyundai ülés is kényelmes, a skoda/vw/ford alap ülés viszont nem

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#720) Akula válasza bajnokpityu (#718) üzenetére


Akula
őstag

nemcsak a borítás, a hozat más, hanem a szivacs is?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#721) bajnokpityu válasza Akula (#720) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Persze

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#722) molnarpeter válasza ribarszki (#711) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Prius+ nem játszik amúgy?

(#723) ribarszki válasza molnarpeter (#722) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem. 3gyerek van, sok csomag és a 3as octaviát is kinőttük. Kicsi a Prius, amúgy meg 80% autópályán megyek.

[ Szerkesztve ]

(#724) molnarpeter válasza ribarszki (#723) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem a simára gondolok, hanem az egyterűre :) C-Max és S-Max közti méret, inkább utóbbi riválisa. Pályán ki kéne próbálni, elvi síkon a CVT miatt halkabb is kéne legyen.

[ Szerkesztve ]

(#725) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

A plusban a pluszosok szerint nem fér el egy síkban 3 gyerekulest. Kozepsot el kell mozdítani. Csomija se acélos.
3 gyerekhez min. Mondeo, új superb, s-max, sportage, stb.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#726) Akula válasza ribarszki (#723) üzenetére


Akula
őstag

3 gyerek? b@ßdki, most fogsz kapni 2,5 millát Viktortól. Megvárod és veszel egy Verso-t. A hátsó sor elég feszengős és valszeg soha nem fogod használni, de a középső sorban egymás mellett befér három gyerekűlés és mindegyik ülőlap tologatható, hajtogatható.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#727) prsq válasza Akula (#726) üzenetére


prsq
tag

Proace Verso-ra gondolsz?

(#728) ribarszki válasza Akula (#726) üzenetére


ribarszki
őstag

Szerinted hogyan veszek 7üléses autót? 3as Octavia megy eladásra. Toyota nem lesz, köszi. Próbáltam Kodiaqot, Smaxot, Sorentot. Magasan a Sorento volt a legkultúráltabb. A Kodiaq Wartburg szintű pléhdoboz, pont mint az Octavia. Smax meg semmilyen volt. Mentem vele és el is felejtettem. A Sorentoban érzésre is van anyag és kimondottan jó érzés volt vezetni. Kizárta a külvilágot, csend, nyugalom. Kap egy 2.2es dízelt, automatát és 10évig én megvagyok, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#729) Akula válasza ribarszki (#728) üzenetére


Akula
őstag

Az a Sorento tényleg nagyon ott van és az összeszerelés minősége is pazar.
A főnököm mikor megvette a 2.2-est azt mondta, hogy sokkal kényelmesebb, mint amije eddig volt. Azóta is megvan neki, pedig 2-3 évente váltotta a kocsikat.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#730) Akula


Akula
őstag

Azt valaki tudja esetleg, hogy a kocsi ajtaja miért szorul és nyikorog amikor kinyitom és bezárom?
A hátsó ajtóról van szó, szerintem akkor volt utoljára kinyitva, amikor 3 hónapja mosóban jártam. Hiába spricceltem be WD40-nel azokat a fekete karokat, nem szűnt meg a nyikorgás, valami belül valahogy még hozzáér. Nem szedném szét az ajtót. Ötlet?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#731) kisza25 válasza Akula (#730) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azt zsírozni kell, a wd 40 nem erre való, nekem i20 -ban nyekergett a bal hátsó, szóltam szervízkor, megzsírozták

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#732) Akula válasza kisza25 (#731) üzenetére


Akula
őstag

de pontosan tudod, hogy hol? hová nyomjak zsírt? van zsirzóm is. az ezüst zsanérokra, vagy arra a fekete valamire?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#733) kisza25 válasza Akula (#732) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem a fekete nyekergett

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#734) kopogo


kopogo
tag

helló!

Nyíregyháza környékén tud valaki Hyundai szerelőt.
köszönöm előre is

(#735) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Nézte valaki az XCeed bemutatót? Elég pofás darab lett.
A Stonic és a Sportage közé pozicionálta a Kia, de a "fapad" ára mégis a Sportage felett kezd ~19-20e font. :F

(#736) calvin76 válasza Gombinyó (#735) üzenetére


calvin76
tag

A crossover-eknek is hasonló az árazása mint a SUV-oknak, kb. annyi a felár amennyire éppen trendi.

(#737) kisza25 válasza Gombinyó (#735) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mi lesz az alapmotor? mert sportage még van 1,6 gdi-vel, ceed már nincs és nem hiszem, hogy 1,4 alapmotorral lenne az xceed

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#738) Gombinyó válasza kisza25 (#737) üzenetére


Gombinyó
őstag

A legkisebb az 1.0T 120le lesz.

(#739) kisza25 válasza Gombinyó (#738) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

akkor nem tudom, lehet magasabb felszereltségtől indul :F
a stonic 1.0T 4,8M, a kona is
a sima ceed 1.0t meg 5,1M, olyan 5,5M lenne reális, ha nem magasabb felszereltséggel indul

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#740) Akula


Akula
őstag

na, a jobb első fék megint elkezdte énekét.
tutira valami túlmelegedés miatti hőtágulás lesz a dolog.
amint pihen egy kicsit, abbahagyja. pedig ma nem is volt vészfékezésem.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#741) robita válasza Akula (#740) üzenetére


robita
csendes tag

2008-as i30 szintén, jobb első és csak melegben.
Felemeltem, megpörgettem mindkét kereket és "hidegen" semmi.
Van rá valami gyógymód ? Esetleg féktisztító?

Ha elűzöd az összes démont, az angyalok is tovaszállnak. _No SMS, No Viber_

(#742) Akula válasza robita (#741) üzenetére


Akula
őstag

szervíz levette kerekeket, nézték, simogatták, feltették valami fékhatás mérőre meg próbaút, persze akkor semmi. és ami a legérdekesebb, hogy csak akkor csinálja, mikor gurulok. mikor hozzáérek a fékhez, arra az időre nem nyikorog. leveszem a lábam a fékről, elkezdi.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#743) robita válasza Akula (#742) üzenetére


robita
csendes tag

Szó szerint nálam is ez van. Ha fékezek akkor elhallgat ha gurulok akkor hallatszik.
Én még arra gondoltam, hogy esetleg fékpofák néha hozzáérnek a tárcsához.
Hétfőn megpróbálok rányomni egy féktisztítót, ha az sem segít akkor megy szerelőhöz.

Ha elűzöd az összes démont, az angyalok is tovaszállnak. _No SMS, No Viber_

(#744) Akula válasza robita (#743) üzenetére


Akula
őstag

Semmit nem fognak tudni csinálni vele, de ha esetleg igen, akkor írd már meg!

Az én ötletem az, hogy ha felmalagszik a fék, mondjuk szerpentinezés után, akkor felmelegszik minden,mert nem olyan a hűtése, mint egy brembo cuccnak. a meleg miatt a fékcsövekben a fékfolyadék is kitágul (és itt jön a tipushiba) nem a kiegyenlítő tartály felé terjeszkedik, hanem nyomja a betétet a tárcsához és folyamatosan fékez. Ettől persze még jobban melegedik és ezzel a kör be is zárul. Amikor hozzáérsz a fékhez, a másik kerék oldali dugattyú is működésbe lép és valamiért a két oldalban a folyadék nyomás kiegyenlítődik. Nekem két évente a szerviz lecseréli a folyadékot, de az is igaz, hogy nem állok ott mellettük amikor csinálják, csak remélem, hogy tiszta a rendszer és nem valami kis koszdarab okozza.
Más ötletem: nem is a fékbetét nyikorog a tárcsán, hanem valami teljesen más dolog ér bele. De ezt nem találta meg a szerelő és a tárcsa sem volt összekarisznyolva. szóval passz :U

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#745) molnarpeter válasza Akula (#744) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fékfolyadék térfogata normális esetben állandó. Ha normális használat közben forrás jelentkezik, akkor vizes, és csere (amit meg két évente kellene alapból is).

(#746) robita válasza Akula (#744) üzenetére


robita
csendes tag

Nálam úgy tűnik megvan a hiba.
Meglazultak a kerékcsavarok, jobb elsőről egyet el is hagytam.
Mindezek után ugyancsak elviszem szerelőhöz megnézetem és csavart pótolni.

Ha elűzöd az összes démont, az angyalok is tovaszállnak. _No SMS, No Viber_

(#747) Akula válasza robita (#746) üzenetére


Akula
őstag

kerék anyák. nem? vagy azok a csavar csonkok?
de ettől még miért nyikorog az a valami?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#748) robita válasza Akula (#747) üzenetére


robita
csendes tag

Igazad van ezek kerék anyák, rosszul írtam.
Nem tudom mi lehetett az összefüggés, a lényeg hogy most rendben van.
Holnap ha találok normális gumist begurulok megnézetni, majd rákérdezek.

Ha elűzöd az összes démont, az angyalok is tovaszállnak. _No SMS, No Viber_

(#749) molnarpeter válasza robita (#746) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ki rakta fel a kerekeket, és ki ellenőrizte a meghúzási nyomatékot némi használat után?

(#750) robita válasza molnarpeter (#749) üzenetére


robita
csendes tag

Az ellenőrzés elmaradt.
Ma voltam gumisnál, azt mondták nincs gond, csak a hiba miatt jobban figyelek a hangokra na meg 4.-éves gumi kezd keményedni.
A lazulás állítólag azért volt, mert új felni, lefújták festékkel az anyák helyét. :Y

Ha elűzöd az összes démont, az angyalok is tovaszállnak. _No SMS, No Viber_

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.