Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#12301) dugesz77 válasza gzolee2 (#12292) üzenetére


dugesz77
őstag

Egy sima skin csere lehet megoldaná. Nálam is vissza kellett rakni a Confluence skint a kryptonra. Elsőre kicsit átláthatatlan az új.

[ Szerkesztve ]

(#12302) denko


denko
senior tag

sziasztok !

Több kérdésem is felmerült mert megint nekiálltam bütykölni a NAS+RP3 (OSMC)+KODI kombot.

Legfontosabb probléma:

Ha Kodin játszom le filmeket NAS-ról SMB- n, akkor szaggat minden tartalom.
Ezt nem tapasztaltam upnp-n pölö, DE ott nem müködnek a scrapperek.

2 megoldást látok: vagy Upnp-t használni és valahogy rávolzsni a srappelést ( egész reggel turtam netet de nem találtam megoldást rá) illetve valahogy kijavitania szaggatást SMB-n.

Alternativa: Ennek örömére probáltam NFS-el hozzáadni driveket NAS -ról hátha ott jol müködik és scrappel is, de ha nagyon engedélyezem au NFS-t akkor ott nem lehet mappát kiválasztani hogy mit osszak meg, lehet egyáltalán? Igy Kodiban kb csak üres teszt mappát látok. Csatolom a képet hogy ez néz ki nas beállitásain belül:

Kodi problémára Valaki azt ajánlatta hogy manuálisan adjam a driveket: [link] ez alapján, de ennyire nem megy ez sajnos egyenlőre. De már tele a hócipő!

illetveannyira nem égető kérdés, de nemtalálok megoldást rá, kicsit off:

NAS n fent van transmission cliens, webfelületen keresztül nem találom a default mappát downloadsoknak.
Hol lehet megváltozatni? mert eléggé szar helyre menti. ( Transmission Topicba nem jár senki sajnos, menéztem)

Vannak tippek hogy oldjam meg az adott problémákat? Mert lassan agyvérzést kapok ettől hogy 1ik problémába másikba csöppenek vele. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#12303) djsilas válasza denko (#12302) üzenetére


djsilas
tag

"Válság" van, elvitték az összes NAS-t, úgyhogy nekem csak egy Asus routerre dugott külső HDD-m van jelenleg, lejátszónak meg csak egy Pi0 maradt, de még ez a kombó is zökkenésmentesen játszik filmeket akár NAS-ról, akár bővítményekkel netről.
(Mindez igaz kábelre, WiFi eléggé leterhelt felénk, 30Mbit már maga a gyönyör, de általában 10Mbit, ha jön levegőn keresztül.)

(#12304) denko válasza djsilas (#12303) üzenetére


denko
senior tag

you are not helping man, de ezekszerint a kérdést nem neked szántam..thx anyway

(#12305) junkpod válasza gzolee2 (#12292) üzenetére


junkpod
nagyúr

A felület nem tetszik neki gondolom, nem az új videó és hang motor ugye?
Akkor meg cserélj skint.

Box's don't touch!

(#12306) junkpod válasza denko (#12302) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez tisztán NAS és hálózati beállítás hibának tűnik, nem Kodinak. Legjobban akkor jársz ha a NAS típus topikjaban erdeklodsz.

Box's don't touch!

(#12307) vargalex válasza denko (#12302) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem írtad milyen NAS-od van, de így elvileg a TESZT mappát osztottad meg. NFS esetén nincs külön olyan, hogy megosztandó mappa és megosztási név. Ha abban nincs tartalom, akkor nyilván nem lát semmit a Kodi.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#12309) huliganboy


huliganboy
addikt

(#12308) tamasbartha Törölve

Ez így és ilyen formában itt tilos!

(#12310) janesz55


janesz55
újonc

Azt szeretném kérdezni,hogy mi lehet a probléma a kodimmal ? Több alkalommal is bekavar a vírusirtóm és ezt írja ki : http://sso.anbtr.com/domain/repo.run hiba , el lett távolítva. Mi lehet a hibám ? Kösz.

(#12311) denko válasza vargalex (#12307) üzenetére


denko
senior tag

ZYXEL.

Persze, mert valaki odakell irni a megosztandó névhez. Viszont az elérési utvonal ez van: /i-data/8aff1751/nfs/WAVF és nem lehet megváltozatni. Cserébe kodi nem lát benne semmit, sem más tartalmat ami nason van.

(#12312) vargalex válasza denko (#12311) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szerintem te félreérted. Én nem látok ott semmilyen megosztandó nevet. Csak megosztott mappát, illetve leírást. Az elérési utat gondolom a mappából generálja nfsv3 és v4 esetén. Ez neked információ, hogy a klienseknél hogyan tudod mountolni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#12313) pkollar


pkollar
tag

Másnál is ugrál a CS?
Nekem gyakran (2-3) percenként visszaugrik 20-30 másodpercet a lejátszás, vagy éppen kilép a csatornából, és ha ujra inditom megint megy pár percig normálisan. Az internet jó. A szolgáltatónál van gond? A jelenség több csatornánál fellép :(

[ Szerkesztve ]

(#12314) Bicsko válasza pkollar (#12313) üzenetére


Bicsko
tag

Szia! Nálam is ezt csinálja néhány adó. Viszont van olyan is ami nagyon stabil. Gondolom a terhelés függvénye

(#12315) pkollar válasza Bicsko (#12314) üzenetére


pkollar
tag

Megnyugtattál. :) Már a pufferelést kezdtem piszkálni, de nem hozott javulást.

[ Szerkesztve ]

(#12316) denko


denko
senior tag

illetve adodott még egy probléma.

Kodi néha elhagyja az internet kapcsolatot...
iylenkor reboot és megint van net (ugyan ez az ip -t kapja).
Tipp?

(#12317) huliganboy válasza denko (#12316) üzenetére


huliganboy
addikt

Én kezdenék egy statikus IP beállítással vagy ha OSMC alatt van akkor "Várakozás a hálózatra a KODI indulása előtt" opciót választva indítanék...

Valószínűleg nincs ideje DHCP-n mindig IP-t kérni....

Elvileg van:

[ Szerkesztve ]

(#12318) prtvlogan


prtvlogan
aktív tag

Sziasztok!
Tud valaki megoldást arra a problémára, hogy a Kodi Krypton verzió frissítés óta a film végén nem jeleníti meg a feliratot. Teljesen mindegy, hogy másfél órás film, vagy 40 perces sorozat, az utolsó 5-10 percre elmegy az addig tökéletesen megjelenő felirat. ( számítógépről lejátszva természetesen van)

(#12319) Imco válasza denko (#12302) üzenetére


Imco
őstag

Nálam is hibátlan a PI3-Kodi-Gen8 xpeno. Inkább hálozati és/vagy nas problémád lehet.
A transmissionba nekem sem sikerült a váltás. A topic halottsága miatt xpenoba kérdeztem, de ott sincs válasz.
Legalább annyit elértem, hogy egy kattintásra lejön a download mappába, mert eddig 5 volt. :)

Üdv! Imco

(#12320) denko válasza huliganboy (#12317) üzenetére


denko
senior tag

mecsináltam )

We will see, fog e segiteni!

(#12321) huliganboy válasza denko (#12320) üzenetére


huliganboy
addikt

Szinte 100%,hogy menni fog így:)

(#12322) aky01 válasza Bicsko (#12154) üzenetére


aky01
tag

Készítettem hosszá egy kiegészítőt "Noisy Shark" néven :).
Repo-ból telepíthető.

(#12323) lord.lakli válasza aky01 (#12322) üzenetére


lord.lakli
őstag

Jó névválasztás :D

(#12324) dugesz77 válasza aky01 (#12322) üzenetére


dugesz77
őstag

Köszönjük szépen :R
Első észrevétel.. Sok koncertből csak az első egy percet játssza le(Bluest néztem)

[ Szerkesztve ]

(#12325) aky01 válasza dugesz77 (#12324) üzenetére


aky01
tag

Ahogy az a kiegészítő leírásában is szerepel, a teljes felvételekhez regisztráció szükséges.

(#12326) dugesz77 válasza aky01 (#12325) üzenetére


dugesz77
őstag

Természetesen regisztráltam még a múltkor, asztali gépről belépve megy minden. De átnézem hátha én írtam el a jelszavam vagy valami. Elnézést akkor.

(#12327) zskxk válasza huliganboy (#12022) üzenetére


zskxk
újonc

Kedves Huliganboy,

Köszönöm az instrukciókat.

Töröltem a BTV-t,
és az "install form repository"-ból telepíteni akartam újra,
ám lepattintott a "Install Failed"-del.

Aztán töröltem a libbtorrentet is, és a KISZtorrentet is..hátha..

Majd újra kilép/újraindít, telepíteni próbál, de "INSTALL Failed".

Aztán megpróbáltam KIZS Repójából is,
onnan "INSTALL Failed" a BTV kiegészítőre.

(De. pl az Animeaddict-ot simen feltelepítette).

Kezdek tanácstalan lenni. Lássatok el tanáccsal :D

(#12328) GrandS


GrandS
senior tag

A kodi-ból a személyes adatok törölhetők úgy, hogy a bővítmények maradjanak?

(#12329) Bicsko válasza aky01 (#12322) üzenetére


Bicsko
tag

Nagyon király vagy köszönöm szépen! Karácsony van márciusban :)

[ Szerkesztve ]

(#12330) gazso75


gazso75
aktív tag

Találtam egy IPTV Simple Multiple addont, amiben akár 10 listát is külön be lehet állítani, nemtudom csak nekem újdonság e, de így ki lehet váltani a sok különböző addont.

(#12331) kalifa777


kalifa777
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Rpi2 használok (OSMC) Jarvis 16.1 verziót.
Korábban már letöltötte a rendszer a 17.0 verziót de a frissítés után nagyon sok baj volt vele, ezért visszatértem a 16.1-re . Most is letöltötte frissítést, de nem szeretném a Kryptont feltenni, majd csak később ha már kijavították a hibákat.
Nem találtam meg hol, hogyan lehet a frissítést letiltani.
Előre is köszi.

(#12332) gazso75 válasza kalifa777 (#12331) üzenetére


gazso75
aktív tag

Rég volt, hogy OSMC-t nézegettem, de nem a My OSMC-ben lehet kikapcsolni ?

(#12333) Keef_Lee válasza gazso75 (#12330) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Én is találtam korábban egy ilyet, de akkor azt írta, hogy a függőségeket nem tudja telepíteni hozzá.
Szerintem linket is tegyél ide.

#kalifa777 és #gazso75
Úgy van, ahogy gazso75 írja: my osmc-ben a felhő alakú menü az update, abban van a tiltási, engedélyezési lehetőségek variációja.

[ Szerkesztve ]

(#12334) gazso75 válasza Keef_Lee (#12333) üzenetére


gazso75
aktív tag

IPTV Simple Multi itt válasszátok ki a platformnak megfelelő addont. repository.kodinerds_Rpi2, s905, stb...

[ Szerkesztve ]

(#12335) gabby123 válasza aky01 (#12322) üzenetére


gabby123
tag

Köszönjük nagyon király!!!!!!

(#12336) gazso75 válasza gazso75 (#12334) üzenetére


gazso75
aktív tag

Nyilván itt a KodiNerds repot kell felrakni, és onnan mehet a simple multi. Kicsúsztam a szerkesztésből :(

[ Szerkesztve ]

(#12337) kalifa777 válasza gazso75 (#12332) üzenetére


kalifa777
tag

Köszi a segítséget. Megtaláltam.

(#12338) Keef_Lee válasza gazso75 (#12336) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Kösz.
Ezt próbáltam, innét (már emlékszem), de nem ment fel a függőségek miatt a Fekete Párducra.
Ettől még kevésbé egzotikusra jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#12339) morefire válasza GrandS (#12328) üzenetére


morefire
tag

1. Ha csak a kiegészítők adatait akarod törölni, akkor töröld a userdata/addon_data mappát.
2. Ha viszont az összes Kodi beállítást törölni akarod, akkor az egész userdata mappa mehet a kukába, de ekkor minden törlődik. A repóktól kezdve a kedvenceket át az iptv beálllításokig minden. Szóval ezzel óvatosan. Itt tudod tanulmányozni, melyik állomány milyen adatot tartalmaz.

Mindkét esetben megmaradnak a kiegészítők.

(#12338) Keef_Lee
PVR Tools-t próbáltad már? Igaz, ez csak összegyúrja egybe a listákat bizonyos időközönként, és az iptv simple-be be tudod az összegyúrt listát tallózni.

[ Szerkesztve ]

Donate: bit.ly/morefiredonate

(#12340) GrandS válasza morefire (#12339) üzenetére


GrandS
senior tag

:R

Az a bajom, hogy betallóztam a NAS-on levő 1TB-nyi MP3-at, szerintem ennek a metaadata nyomta fel a méretet 1,3GB-re.
Na ezt akarom kiszedni.

[ Szerkesztve ]

(#12341) morefire válasza GrandS (#12340) üzenetére


morefire
tag

Akkor lehet, hogy csak a thumbnails mappát kell törölni, az szokott nagyon meghízni. De ha mappák/fájlok méretét megnézed az userdata mappában, akkor úgyis kiderül.

Donate: bit.ly/morefiredonate

(#12342) GrandS válasza morefire (#12341) üzenetére


GrandS
senior tag

Ok, kösz!

(#12343) gazso75 válasza Keef_Lee (#12338) üzenetére


gazso75
aktív tag

RPi3 - Krypton pároson megy szépen, illetve EPG-t nem jelenít meg, hiába van beállítva. Nem volt kedvem vele foglalkozni, mert nemm igazán használom.

(#12344) Keef_Lee válasza morefire (#12339) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Persze, egy másik gépen. De nem ez a lényeg, hanem hogy semmilyen iptv simple nem megy fel a párducra. Egyébként nem annyira fontos, mert ezt virtuális gépen próbálgatom csak és van használatban normális oprendszeren is kodi. Csak bosszant :)

(#12345) Mr Dini válasza GrandS (#12342) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Arra figyelj, hogy, ha törlöd a Thumbnails mappát, ahogyan a kolléga javasolta, akkor a userdata/Database/TexturesXY.db-ket is töröld (az XY helyén egy kétjegyű szám áll)!

Különben tele leszel üres képekkel...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12346) GrandS válasza Mr Dini (#12345) üzenetére


GrandS
senior tag

Rendben.

(#12347) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok, themoviedb kiegészítőt használok a film információ letöltéséhez, újra telepítettem a kodit, egy ideje feltünt hogy angolul ír ki minden infót. Elfelejtettem a kiegészítőben a nyelvet magyarra átállítani. Azóta megtettem, viszont a leírás, film cím továbbra is angolul van, töröltem a média tárból a filmeket, újra kerestettem vele, de mindig angolul jelennek meg az infók.
Természetesen van magyar leírás minden filmhez a themoviedatabase oldalon.
Van ötletetek mit lehet ezzel kezdeni?

(#12348) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

érdemes tvboxon frissítenem az újabb kodira? 17es
mert PC-n előbb kipróbáltam és az új design annyira nem tetszik, a 16os jarvist már megszoktam eléggé
gépen amúgy nem használom, csak feltettem, hogy még jobban megismerjem, mert távirányítóval kicsit azért lassabban lehet mozogni :D itt meg egérrel átnéztem mit hogyan alaposabban

tvboxom ilyen: Beelink Mini MXIII II TV Box Amlogic S905x

Kodi (XBMC) Kezdőknek részeken most megyek végig
pont lett volna egy kérdésem is egyből, de már látom, hogy a port.hu scarper már régóta offos
themoviedb oldalon csináltam regisztrációt, ezt kodin belül is loginoltatni kell valahogyan?

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#12349) banlakiek


banlakiek
csendes tag

Sziasztok!
Segítség kellene.Pvr Iptv simple client-be hogyan kell epg-t berakni,hogy működésre bírjam.Xml elérési út-ba betallóztam az xml fájlt...,de semmi.Próbálkoztam mindenhogy, de sehogy sem sikerül.Ugyanígy a logo-kat sem ismeri föl...
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#12350) scope2007


scope2007
addikt

még olyan kérdésem lenne, ha törlök egy sorozatot a listáról, mert máshogyan akarom újraszerkeszteni, akkor ilyenkor nem törli a hddről ugye?
gondolom semmilyen esetben sem törli , mindig csak a listáról

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.