Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22701) lord.lakli válasza Bubsy (#22700) üzenetére


lord.lakli
őstag

Prime áron vetted?

(#22702) Bubsy


Bubsy
aktív tag

Naná! 22,8 mátyasért mérték 😉

(#22703) g0dl


g0dl
addikt

Én csak azt nem értem a fizikai lapozó gomb miért lett száműzve a nagyon sokkal drágább készülékre.

(#22704) lord.lakli válasza Bubsy (#22702) üzenetére


lord.lakli
őstag

Köszi, én is berendelem akkor.

(#22705) Bubsy válasza lord.lakli (#22704) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Siker?

(#22706) looser válasza Bubsy (#22705) üzenetére


looser
addikt

Végül a Prime Trial-al rendelted meg?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22707) Bubsy válasza looser (#22706) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Igen.

(#22708) lord.lakli válasza Bubsy (#22705) üzenetére


lord.lakli
őstag

Jaja. Rendeltem kettőt. Egyet a gyerkőc is kap.

(#22709) Bubsy válasza lord.lakli (#22708) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Cool!
Az enyémet holnap este 8-ra viszik, így gondolom csak hétfőn indítják majd útnak.

(#22710) yanesz


yanesz
tag

Sziasztok,
Epub könyvet hogyan tudok konvertrálni mobi formatumra (ha az amazonos email címet hasznalom) az amazonos online konveraloval?

(#22711) kovisoft válasza yanesz (#22710) üzenetére


kovisoft
őstag

Az Amazonos online konvertáló nem konvertál epub-ról. Használd a Calibre-t, ha epub-ot akarsz konvertálni.

(#22712) pjen válasza yanesz (#22710) üzenetére


pjen
félisten

Calibre

(#22713) Bubsy


Bubsy
aktív tag

Sziasztok!
Gondoltam leírom a tapasztalataimat az amazon-os rendeléssel kapcsolatban, hátha másnak is megjön hozzá a kedve a legközelebbi akciónál:)

07.16-án regisztráltam az amazon prime-ra (az első hónap ingyenes és bármikor lemondható), így megtudtam rendelni a reklámos PW4-et 69,99 euróért.
Fizetésnél felajánlotta az oldal, hogy HUF-ban vagy EUR-ban kérem a levonást. HUF-esetében 24 ezer x forint lett volna, de én euróban kértem, így csak 22.793 Ft-ot fizettem.
Szintén aznap regisztráltam a mailboxde.com-on, ahol kaptam egy címet, hogy hova rendelhetem a csomagom.
07.19-én 11:00 körül megérkezett a csomag a mailboxhoz, ahol, miután kiválasztottam a szállítót és kifizettem fel is adták (13:00-kor). A legolcsóbb a sima posta 10 euróért. Utána a GLS (én ezt választottam), 10.54 euróért (3.609 Ft).
Várható kiszállítás 07.23.
Tehát cakkumpakk 26.402 Ft és egy hét rendeléstől kézhezvételig.

(#22714) matti70 válasza Bubsy (#22713) üzenetére


matti70
tag

Köszi, hasznos, hogy ezt így folyamatában leírtad :)

(#22715) matti70 válasza yanesz (#22710) üzenetére


matti70
tag

Szia,

Úgy másfél-két éve az Amazon röptében konvertálja az epub-ot a felhőbe küldés közben, bár ez nem dokumentált sehol. A kis titok az, hogy olyan kiterjesztése legyen, amit szeret a Send to Kindle, hogy a jobb klikkre feljöjjön a menüben. Én a név mögé szoktam biggyeszteni, hogy ".txt" és így megy. Arra kell figyelni, hogy ilyenkor rendesen ki kell tölteni a Title és Author mezőket, mert nem veszi ki a metadata-ból mint egy mobi-nál.

E-mail küldéssel is megy ugyanígy, csak ott az Author az e-mail címed lesz, szerintem macerásabb és kevésbé szép megoldás.

Ha te magad akarod konvertálni, akkor pedig ott van a hivatalos kis parancssoros KindleGen

A kiadandó parancs: kindlegen.exe -c2 -dont_append_source *.epub

(#22716) yanesz válasza matti70 (#22715) üzenetére


yanesz
tag

Szia,rendben,megpróbálom ezeket.koszonom!

(#22717) vegyszer válasza matti70 (#22715) üzenetére


vegyszer
addikt

Ilyen miért nincs android alá?
:O

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#22718) Seraph 16 válasza vegyszer (#22717) üzenetére


Seraph 16
őstag

Lehet félreértelek, de converter van, ami működik androidra ebook converter

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#22719) matti70 válasza vegyszer (#22717) üzenetére


matti70
tag

(#22720) Bubsy válasza Bubsy (#22713) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Délelőtt meg is érkezett:)
A reklámmentesítés sem ment még ilyen gyorsan! Annyit írtam az amazonos kollégának, hogy "Hi! I've heard that there's an option to remove the advertisements from my Kindle device as i'm not interested. I hope you can help me regarding this matter." majd írta, hogy "Sure, few minutes" és 1 perc múlva már kész is volt:)

(#22721) looser válasza Bubsy (#22720) üzenetére


looser
addikt

Egy ideje használó vagyok, de ez nem tiszta, megveheti az ember reklámokkal, utána ingyen leszedik neki?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22722) Bubsy válasza looser (#22721) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Bizonyos országokban igen. Nálunk nem igazán relevánsak a hirdetéseik, ezért leveszik, ha kéred.

Link

(#22723) lord.lakli válasza Bubsy (#22720) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nekem ma adta fel mailboxde. Kiváncsi leszek milyen a pw1-hez képest.

(#22724) Bubsy válasza lord.lakli (#22723) üzenetére


Bubsy
aktív tag

PW1-hez nem volt szerencsém, de a 8. generációshoz képest nagyon jó!
Vékony, szép a képe, jobb az anyagminősége és szinte semmivel sem nehezebb.

(#22725) Bubsy


Bubsy
aktív tag

Sziasztok!
Nincs valakinek felesleges, eladó PW4 tokja pesti átvétellel?
Köszi!

(#22726) yanesz


yanesz
tag

Angol-magyar szótárt hogy tudok ravarazsolni a kindle touch (2029)-re?
Nem sikerül,ahogy az összefoglalóban le van írva.

(#22727) looser válasza yanesz (#22726) üzenetére


looser
addikt

Honnan szereztél üzemanyagot a fluxuskondenzátorhoz??

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22728) lord.lakli válasza looser (#22727) üzenetére


lord.lakli
őstag

:C

(#22729) Mikemend válasza looser (#22727) üzenetére


Mikemend
senior tag

A kukában turkált, ez már az új modell :D

(#22730) Bubsy


Bubsy
aktív tag

Sziasztok,
Rendelt már valaki "eredeti" amazon tokot? Megéri azt a 10 ezer forintot?
Tudom, hogy lehet kapni a tizedéért is, én is most várok egy 3,5 dollárost, de már 12 napja ülnek rajta a kínai reptéren... Illetve az az amazon sárga nagyon adja:)
Köszi

(#22731) Scudfan válasza Bubsy (#22730) üzenetére


Scudfan
csendes újonc

Én rendeltem a pw4-hez sárga amazonos tokot, szerintem nagyon nem ér annyit. A széle kicsit nyomott volt mikor megérkezett és 2 hét használat után már erősen koszolódik.

(#22732) Phülöp válasza Bubsy (#22730) üzenetére


Phülöp
addikt

6 évig használtam gyári tokot az első Kindle-m védelmére, a végére már koszosak voltak a külső sarkok rendesen, és kezdett foszlani a gumikeret. A mostani 1.5 éves az Oasis-on, mintha új lenne. Nekem megérte az árát mindkettő. Összehasonlítási alapom nincs utángyartottakkal, így azokról nincs véleményem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#22733) Astery válasza Bubsy (#22730) üzenetére


Astery
senior tag

Én egy ilyen: https://kindleshop.hu/termekek/tokok/kindle-10-tokok/wellbegun-kindle8-bezs.html tokot vettem hazai beszerzéssel. Meguntam, hogy a noname tokok gyorsan elkopnak nálam és beruháztam erre. Kicsit szivtam a fogam az ára miatt, de egyrészt nagyon mutatós, másrészt kb. fél éve használom napi szinten és semmilyen nyoma nincs kopásnak vagy koszosodásnak.

(#22734) Ébri válasza Astery (#22733) üzenetére


Ébri
senior tag

Nálunk a noname is bírta vagy 3 évet. Kobon van márkásabb (mulbess) tokom, az vagy 5 éve megvan, állandóan a táskámban van, szerintem amíg az olvasó bírja, az is fogja. Viszont ez nem volt nagyon sokkal olcsóbb a gyári toknál.

(#22735) Bubsy válasza Scudfan (#22731) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Nekem a 8-asomon ilyen van, lassan egy éve és eddig minden rendben vele.
Az amazon sárga helyett ezt az alternatívát találtam pw4-re, meglátjuk élőben hogy fog kinézni.

[ Szerkesztve ]

(#22736) rantottsajt válasza Bubsy (#22720) üzenetére


rantottsajt
tag

Szia, te hol írtál nekik pontosan a reklámmentesítés miatt? :)

(#22737) Bubsy válasza rantottsajt (#22736) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Szia,
Belépsz amazonon -> a lap alján, a jobb oldali oszlopban Help -> lista alján Need more help? -> Contact us -> Tell us more -> Kindle eBooks -> alatta mondjuk Issue with Promotions or Deals -> Chat.

(#22738) Scudfan válasza Bubsy (#22735) üzenetére


Scudfan
csendes újonc

Szerintem bármelyik jó alternatívának (a pw 3-ashoz ilyen utángyártott van a családban, strapabíróak), egy a gond velük: egyik se sárga. ;]

(#22739) rantottsajt válasza Bubsy (#22737) üzenetére


rantottsajt
tag

Sikerült is :) Köszönöm!

(#22740) Bubsy válasza Scudfan (#22738) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Az egyetlen, ám legnagyobb probléma:)

(#22741) Bubsy válasza rantottsajt (#22739) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Örülök:) Szívesen!

(#22742) Munkas


Munkas
aktív tag

A Kindle-ben lehet valahogy konfigurálni, hogy egyből a saját könyvtárban kezdjen?
A könyvtár megjelenítésében el lehet valahogy érni, hogy mutassa fájlstruktúrát, ahogy a document mappában van?
(Felmásoltam 20-30 könyvet, szépen el is rendezgettem őket alkönyvtárakban, erre úgy néz ki Kinde mint a béna MediaPlayer, de még az is butítva: minden egymás hegyén-hátán. Az ő logikája szerint persze szépen sorba van rakva az összes szerző összes könyve, de az enyém szerint ez egy nagy káosz, amiben nem lehet keresgélni, mert az összesen végig kell menni.)

(#22743) Degeczi válasza Munkas (#22742) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Rengetegszer szó volt itt róla, h nem, nincs könyvtárstruktúra (ami szvsz amúgysem vmi jó módszer, hiszen egyetlen fix rendszerezési szempontot jelent), hanem gyűjtemények, collection-ök vannak.

(#22744) Bubsy válasza lord.lakli (#22723) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Megkaptad? Mi a véleményed róla?

(#22745) snowdog válasza Munkas (#22742) üzenetére


snowdog
veterán

A collection-öket létrehozhatod, rendezheted vagy magán az olvasón, vagy használhatod hozzá a Calibre PC-s programot. Ahogy neked kényelmesebb.

A Calibre-vel kapcsolatban bővebb információt itt találsz: Kindle Collections (Update) [link]
A plug-in pedig itt található: [link]

[ Szerkesztve ]

(#22746) Pytta


Pytta
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem van, hogy van itt valaki, akinek ha küldök egy DRM-es .azw könyvet, azt át tudja nekem konvertálni pdf-fé? Nagyon megköszönném!

(#22747) Munkas


Munkas
aktív tag

Kösz!
Ettől tartottam :)
Ez a rossz az informatikában, hogy (innováció címén) mindig van valaki, aki a régi működő dolgok helyett, kitalál egy (szerinte) jobbat, és le is tiltja a korábbit, hogy az emberek tanulják. Aztán ezeknek a nagyobbik része persze gyorsan kihal, ami meg nem az amúgy is bevált volna.

(#22748) hampidampi válasza Pytta (#22746) üzenetére


hampidampi
senior tag

Nem is értem a kérdést. A drm lényege, hogy ilyet ne lehessen csinálni. :F

(#22749) Pytta válasza hampidampi (#22748) üzenetére


Pytta
csendes tag

Köszönöm, közben megoldottam, úgyhogy tárgytalan a dolog.

(#22750) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok, tegnap frissítette magát a pw2m, gondoltam megnezem, mi változott, de nem találok changelogot.

Hol lehet elerni ezt az infót? :R

Köszi

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.