Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) xcvbxcvb válasza Bendegúz98 (#21695) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Esetleg valamilyen Casio ebayről [link] [link] [link] .

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#21702) @mriya@ válasza Ghard (#21700) üzenetére


@mriya@
őstag

Krisztusom!

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#21703) dzsi23 válasza @mriya@ (#21702) üzenetére


dzsi23
addikt

:U

(#21704) pilu01 válasza Ghard (#21700) üzenetére


pilu01
senior tag

A példánkban szereplő Alacsony szintű víz elleni védelem esetében használatos tesztnyomás 3 BAR, ami hozzávetőleg 30 méter vízoszlop statikus nyomásának felel meg. A teszt során tehát ez a 10 perces 3BAR mértékű statikus nyomás helyettesíti a zuhanyzófejből nagysebességgel kiáramló vízsugarakat, illetve a nagy magasságból lehulló esőcseppeket, amit ennek az órának majd ki kell bírnia. Innen származik a 30M vagy 3BAR jelölés, ami tehát egyáltalán nem azt jelenti, hogy az óra ilyen mélységig használható a vízben.

Most akkor a 3BAR (30M) tesztnyomás hozzávetőlegesen 30 méter vízoszlop nyomásánaj felel meg, akkor nem 30 méter mélységig vízálló?
Méghogy a zuhanyból 3bár nyomással jön a víz! Az lenne az utolsó zuhanyom! :DD

(#21705) nebancsa válasza Ghard (#21700) üzenetére


nebancsa
senior tag

Nem semmi, ilyen alapos használati útmutatót még nem olvastam órákról. Igazából az egész logikus és értelme is van. :R
A gyakorlat azért más mutat. Mielőtt órabuzi lettem 5-10 évig hordtam egy egy órát. Egyik sem volt 50m jobban vízálló, és mindegyik bírta a strandot, szaunát hideg-meleg vízet. Most ilyenekre játszós órát használok...

Az állandó óra viseletre a kollégiumi évek jutnak eszembe, gyakorlatilag sose vettem le az órát :)

(#21706) pulutodurumo válasza nebancsa (#21705) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Sok értelmes dolog van benne, csak sajnos a kevés, de annál durvább hiba aláássa a hitelességét.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#21707) Ghard


Ghard
őstag

Google dobta ki az oldalt, nem tudom mennyire hiteles. Mindenesetre 2 dolog azért biztos nem alaptalan:
-a hirtelen hőváltozást (zuhany) sehol nem ajánlják, külföldi oldalakon sem.
-30M, 50M stb nem azt jelenti, hogy eddig lehet vele víz alá merülni az órával.

(#21708) Tsebacsi válasza nebancsa (#21705) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A szauna azért véleményes, pár tömítés nem örül neki annyira illetve a páralecsapódás is tud kellemetlen dolgokat okozni.
Enivéj szaunában nem vinnék órát habár kedves barátom a Breitling óráját rendszeresen bevitte és még működik.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#21709) mr.perfect válasza Tsebacsi (#21708) üzenetére


mr.perfect
tag

szaunába órát már csak azért se amiért nyakláncot se.. sokkal jobban felforrósodik mint az ember bőre és simán meg is tud égetni.. dehát ha valakinek az a jó..

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#21710) L4mie válasza mr.perfect (#21709) üzenetére


L4mie
veterán

Erre a legjobb megoldás, ha folyamatosan érintkezik a bőröddel, de igen a szauna 70-90 fokos hőmérséklete nem hiszem, hogy bármilyen mechanikának, elektrónikának jót tesz, főleg ha utána merülsz :P
Attól még ha véletlenül rajtad marad nem árt ha 1-2x túléli.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#21711) rarki72 válasza pilu01 (#21704) üzenetére


rarki72
tag

"Most akkor a 3BAR (30M) tesztnyomás hozzávetőlegesen 30 méter vízoszlop nyomásánaj felel meg, akkor nem 30 méter mélységig vízálló?"

Kérdésedben a válasz csak nem veszed észre.
Vagy statikusan 30 méter mélységig vízálló, vagy dinamikusan 1 cm-ig sem ha az ottani körülmények nagyobb nyomást alkalmaznak, mint a statikus 30m-es mélység - vagyis a nyomás a kulcsa a megoldásnak, nem feltétlenül a mélység.
Ezért érdemesebb Bar-ban gondolkodni.
Ha kiugrasz egy csónakból menet közben, jó eséllyel kb 1 méterig merülsz le, de ugye érzed, hogy a vízbe érkezéskor az órára, testedre ható erő nem az egy méteres mélységnek megfelelő nyomásnak lesz kitéve...
Derékig érő vízben labdáztok, de a labda után vetődéskor sem csak a 60-70 cm-es mélység lesz a megterhelés.. stb...
A kádban nincs méterekben mérhető nyomás érték sem zuhanyozáskor sem máskor, de a zuhanyból kiáramló víz nyomása jó eséllyel 5-6 Bar vagy helyenként, időszakosan akár több is lehet és a tömítéseknek mindig a rájuk nehezedő nyomást kell elviselni, nem mélységet vagy magasságot. Divatos a méterben kifejezett vízállóság, mert a szakembereknek (búvárok) ez mindent elmond, a laikusoknak meg hangzatos, sokat sejtető, de mégis semmit mondó és ez által eladhatóbbá tehetőbb a termék :)

(#21712) dzsi23 válasza rarki72 (#21711) üzenetére


dzsi23
addikt

Vagyis le lehet merülni 30m mélyre egy 30m-es vízállóságú órában, de csak nagyon lassan, mozdulatlanul, és a víz se mozogjon, különben máris nagyobb nyomás hat rá. :U Hát, én a Parnisomat 1 méter mélyre sem vinném le.

(#21713) nebancsa válasza dzsi23 (#21712) üzenetére


nebancsa
senior tag

Sajnos városunkban nincs lehetőség nyomáspróbára, kíváncsiságból lemérném, tényleg bírja -e a 5 bar-t.

(#21714) dzsi23 válasza nebancsa (#21713) üzenetére


dzsi23
addikt

Felénk sincs. :(

(#21715) radiokr25


radiokr25
csendes tag

Megjött Alis GUANQIN 19031 tip óra csináltam pár képet hátha.. én akcósan ~14€ vettem.[kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#21716) dzsi23


dzsi23
addikt

Megsétáltattam a Parnist. :))

[ Szerkesztve ]

(#21717) xcvbxcvb válasza dzsi23 (#21716) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Király! ;)
Esetleg kék perlon szíjjal ?

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#21718) dzsi23 válasza xcvbxcvb (#21717) üzenetére


dzsi23
addikt

Csak fekete van 22 millisben. Amúgy már azt is beizzítottam, mert lesz egy céges rendezvény, oda azt fogom felrakni hozzá. Inggel mégiscsak elegánsabb egy perlon, de melóba jó a nato. :)

(#21719) @mriya@ válasza dzsi23 (#21716) üzenetére


@mriya@
őstag

dátum nélkül szebb lenne 🤔

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#21720) pilu01 válasza rarki72 (#21711) üzenetére


pilu01
senior tag

A baj ezzel az egésszel csak az, hogy az olcsóbb, és a kínai gyártók lejáratták,
és jogtalanul használják óráikon a jelölést, itt is több kolléga írta, hogy a WR jelölés ellenére még
eső elöl is védik olcsóbb óráikat.
A Seiko meg 3000m mélyen teszteli sikerrel a 1000m-es óráit!
Tényleg, akkor most egy Seiko WR50-ben lehet zuhanyozni? :DDD

(#21721) dzsi23 válasza @mriya@ (#21719) üzenetére


dzsi23
addikt

Szerintem nem vészes, simán beleillik az óra összképébe, élőben sem zavarja a szemem, hogy ott van. Sőt, eddig nem gondolkodtam ezen, de kifejezetten tetszik, hogy ott van. :) Viszont azt sem bánnám, ha nem lenne, mert legalább azt nem kellene állítgatni.

(#21722) dzsi23 válasza pilu01 (#21720) üzenetére


dzsi23
addikt

WR50-esben lehet zuhanyozni, elvileg "ajánlott", bár én nem ajánlom, mert minek... :D
A gagyi gyártók meg saját magukat járatják le a hamis/helytelen jelöléssel. Attól, hogy egy olcsó, kínai 100m-es beázik, egy Seiko 100-mesben még ugyanúgy megbízom.

(#21723) sandró60 válasza dzsi23 (#21722) üzenetére


sandró60
addikt

Leírok egy rövid történetet
A rendszer váltás körül az egyik kollégát ki küldték Svájcba tanulmányútra egy NC marógép kezelését-megtanulni.Onnan hozott magával egy márkás órát.Mivel naponta fürödtünk a cégnél-vasipar-ő a kezén lévő órával állt a zuhany alá.Kb félév után azt vettük észre,hogy nincs a kezén az óra.Kiderült.hogy a meleg víz nem tett jót az órának.

(#21724) dzsi23 válasza sandró60 (#21723) üzenetére


dzsi23
addikt

Engem ez a veszély nem fenyeget, meleg vizet egyik órám sem kap. Meg tusfürdőt sem. :)

(#21725) pulutodurumo válasza sandró60 (#21723) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A tested hány fokos? Kábé 36. Ha az óra rajtad van, akkor az is felmelegszik 28-30-ra. Na ezek után a melegvízhez képest a hőmérséklet különbség maximum 20 °C (50 °C-os vizet feltételezve). Az már rendesen forró. De még akkor sem változik az óra hőmérséklete azonnal, hiszen a viselő testhője mostmár hűti.

A 316-os acél lineáris hőtágulási együtthatója 16*10^(-6)m/m/°C
Egy centi acél esetén, 20 °C változásnál ez 3,2*10^(-6) méter, azaz 3,2 mikron. Ekkora tágulást felvesz bármilyen tömítés. Az óra tok falvastagsága valahol 3-4mm körül lehet vaskos búvároknál. Ami ennél vékonyabb, az még kevesebbet tágul.

Röviden: Tusolástól, melegvíztől csak az az óra ázik be, ami egyébként is.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#21726) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Lehetséges, hogy a Casio Kínában is gyárt órákat? [kép]
Ha (elvileg) acél a tokja akkor bizony eléggé karcos az óra. [kép]
Pedig gondolkozom, hogy lehet esetleg, hogy megvenném...
Egy külső teljes polírozás mennyi lehet jó magyar forintban?
Kihozná ezeket a karcokat? [kép]

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#21727) dzsi23 válasza Jenne (#21726) üzenetére


dzsi23
addikt

A Seiko is gyárt Kínában, nincs ebben semmi meglepő.

"Ha (elvileg) acél a tokja akkor bizony eléggé karcos az óra."

Ha nem acél, akkor nem karcos? :D Amúgy acél.

(#21728) Jenne válasza dzsi23 (#21727) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm.

Erről a Seiko óráról - csak ennyi az infóm -, lehet tudni bővebbet? >>[kép]<<
Az érdekelne, hogy másodperc stopps-e és lehet-e a koronáról húzni, vagy csak a rotor tudja húzni.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#21729) dzsi23 válasza Jenne (#21728) üzenetére


dzsi23
addikt

Seiko SARB035, 6R15 szerkezettel... természetesen tud minden jót (mp-stop, kézi húzás), de nem occó. :U

(#21730) dzsi23 válasza dzsi23 (#21729) üzenetére


dzsi23
addikt

Hm, jobban megnézve lehet, hogy mégsem SARB035, de valami hasonló, és hasonlóan drága.

Szerk.: Biztos, hogy nem az. :U Hamis SARB? :D

[ Szerkesztve ]

(#21731) pulutodurumo válasza dzsi23 (#21730) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Lehet, nemrég volt egy a Just One More Watch YouTube cstornán. Elég mocskosul hitvány.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#21732) L4mie válasza pulutodurumo (#21731) üzenetére


L4mie
veterán

Fako :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#21733) dzsi23 válasza pulutodurumo (#21731) üzenetére


dzsi23
addikt

Akkor most megveregetem a vállam, mert magamtól rájöttem, hogy kamu. :DDD

(#21728) Jenne:
Honnan van az a kép?

(#21734) Fall-N válasza Jenne (#21726) üzenetére


Fall-N
veterán

Persze, hogy lehetséges. Sőt AliExpressen lehet kapni Casio és Seiko órákat is. Igaz hogy nem éri meg de lehetséges. Sőt a Myota szerkezeteket is Kínában gyártják. Általában, amiket beletesznek az óráikba, azok náluk könnyen elérhető kínai gyártású alkatrészek. Lásd a Myota 8 szerkezet népszerűségét a kínai tokozó cégeknél. De az SII (Seiko NH szériák) is ide vehetők.

Az is sejthető, hogy az olcsóbb Casio órák nem teljesen japán gyártásúak, mint a drágább óráik.

[ Szerkesztve ]

(#21735) Jenne válasza dzsi23 (#21729) üzenetére


Jenne
senior tag

Ez teljesen biztos, hogy a Seiko 6R15 szerkezet az koronáról is húzható és másodperc stopos is?
Mert amire én kérdeztem Seiko órára, az abban lévő 6R15 (ez van a számlapon a 6-os marker alatt) szerkezet az az eladó szerint, lepróbálta, nem húzható a koronáról csak a rotor húzza és nincsen másodperc stop sem, csak úgy van hasonló, ha kihúzott koronánál kicsit visszafelé van mozdítva korona és akkor (általában) megáll az óra, de van hogy így sem sikerül megállítani az órát.
Akkor ez most valami replika Seiko lenne?

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#21736) @mriya@ válasza Jenne (#21735) üzenetére


@mriya@
őstag

Abban nem 6r15 van, hanem 7s26.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#21737) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok, találtam egy ilyen videót :)
[link]
tudja valaki, hogy hogyan kéne rákeresnem ezekre az mvmt órákra, hogy a márkajel nélküli gyárból kijött órákból válogathassak? :) fene se akar kifizetni 40k-t egy max 5-10k-s óráért vagyis egy plecsniért. ;)

Amúgy a design tetszik ezért is érdekelne.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#21738) L4mie válasza L4mie (#21737) üzenetére


L4mie
veterán

találtam :D de csak nagytétlben rendelhetőt :D alibabán

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#21739) dzsi23 válasza Jenne (#21735) üzenetére


dzsi23
addikt

Akár linkelhetnéd is.

(#21740) ZolkoW válasza dzsi23 (#21739) üzenetére


ZolkoW
őstag

hátha összejön a group buy! :P

Nem is mondtam, hogy karácsonyra kaptam KÉT Bobo Bird órát, ugyanis nem beszélt össze a család, és azt viszont felvedezték külön-külön is, hogy épp rákattantam az órákra. Illene képet berakni, de majd később.
Az egyiknek fa a szíja is, a másiknak csak a betétei, de megvan a stílusuk. A mechanika inkább alsó-közép szint, sík üveggel, és kevésbé jól látható mutatókkal. Most egy ideig nem merek órát venni, de az Pagani Design fent van a listámon masszívan.

az egyik ilyen
a másik ilyen, a fekete számlapos

utóbbinak nem működik a hét napja kijelzés, pontosabban össze-vissza megy, ma csütörtököt mond, de más napokon leginkább semmit.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#21741) Jenne válasza @mriya@ (#21736) üzenetére


Jenne
senior tag

Nekem volt régebben egy Seiko '5'-ös órám, nagyon szerettem és abban volt 7s26 szerkezet. Szépen tette a dolgát, elég pontosra is be lehetett állítani, csak egy "bajom" volt vele. Történetesen, hogy sokszor napokig nem viseltem órát és sajnos akkor mindig leállt. Végül aztán fájó szívvel, de elajándékoztam.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#21742) Jenne válasza dzsi23 (#21739) üzenetére


Jenne
senior tag

Ment PÜ.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#21743) petipetya válasza Jenne (#21741) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az automata óra már csak ilyen.

"nincs rá lezsóidő"

(#21744) dzsi23 válasza petipetya (#21743) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha nem lehet koronáról húzni. És forgató sincs. :)

(#21745) L4mie válasza L4mie (#21738) üzenetére


L4mie
veterán

Urak! :)
ilyent tud valaki nem 300 darab/rendeléses hanem csak 1 darab/rendeléses eladót adni? :) /és ha lehet ne mvmt legyen 40k-ért :P /

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#21746) Breki


Breki
veterán

Ez a gyönyörűséget látta valaki 100 dollártnál olcsóbban?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#21747) pulutodurumo válasza L4mie (#21745) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Itt.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#21748) dzsi23 válasza L4mie (#21745) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha nem nagyban akarsz rendelni, akkor miért alibabán nézelődsz aliexpress helyett? :U Amúgy az MVMT legalább acél. :P Persze, nem ér 40-et, de 10-15-ért korrekt lenne. Legyen 15 áfával...

(#21749) L4mie válasza pulutodurumo (#21747) üzenetére


L4mie
veterán

:C :R ezen konkrétan itt vigyorgok 2 órája, hogy az alibabán 100-asával kb 10 dollárért lehet rendelni az mvmt meg a daniel wallington órákat márkajelzés nélkül, de ha rendelsz 300 at akkor csinálhatsz saját márkát :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#21750) Digitalpimp válasza L4mie (#21745) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Rendelhetsz tőle 1 darab mintát is, ott van 28.50-ért.
#21749: Ez kb. mindennel így van. Napszemüveg, lámpák, akármi. Azt nyomnak rá amit akarsz. Saját óra- és napszemüveg márka? Na? :DD

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.