Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47801) V.Stryker válasza zoli03 (#47732) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Egyenlőre sajnos az ár a fő szempont. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#47802) deicide válasza D.Orion (#47800) üzenetére


deicide
veterán

Ne is mondd, a reggeli gyaloglós 23km-en fenn a hegytetőn olyan széllökések voltak, hogy nyugat felé haladni konkrétan csak 45 fokban előredőlve lehetett :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#47803) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Tegnap beléptem az outisok táborába :)) Nem is értem eddig miért MTB-kal teketem aszfalton. El kéne menni egy körre, de itt is nagyon fúj a szél (+ nagyon másnapos vagyok :-)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#47804) D.Orion válasza deicide (#47802) üzenetére


D.Orion
veterán

Akkor örülök neki, hogy a kisfaludi dombról visszafordultam reggel. :( Grat azért a mai teljesítményedhez., látom nem adod fel. :)

(#47805) deicide válasza D.Orion (#47804) üzenetére


deicide
veterán

;] Most már rámegyek az áprilisi 666km gyaloglásra.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#47806) SOAD19


SOAD19
addikt

A Shimano pd-m424 pedálról mi a vélemény, ár alapján jobbnak kellene lennie a m520-asnál, de mi az igazság? :) Vagy, csak a műanyag keret, mint extra miatt drágább?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#47807) ---Lasali--- válasza SOAD19 (#47806) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Belseje ugyan az, tehát nem jobb semmivel, csak a kerettel tud többet. Aminek meg szerintem nem sok értelme van, inkább hátránya, plusz súly, ronda, és a perselyei ha kikopnak akkor lötyög.

(#47808) Doki-HUN1978 válasza deicide (#47805) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Az olyan sátáni... :)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#47809) Gyufaaa válasza deicide (#47805) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Az komoly! Igazi ördögi kör lesz :DDD Hajrá-hajrá! :K

(#47810) rétisün válasza lefkosia (#47796) üzenetére


rétisün
veterán

évek óta csinálom :P

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#47811) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Van valakinek tapasztalata a Csepel Torpedó 3-ról?
[link]
Magyar minőségi utakat hogy viseli a felni?

Van egy régi verseny bicóm (kb 20 éves), azt tervezem leváltani vele...
:R :R

WOT: kissio

(#47812) SOAD19 válasza ---Lasali--- (#47807) üzenetére


SOAD19
addikt

Aham! Köszi!
A bikemagon van fent egy 10k-ért meghirdetve, akkor lehet mégis maradok a 520-asnál, amihez jár a plusz taposó. Mondjuk a plusz súly nem oszt, nem szoroz, így is 13kiló felett van a bicaj... :)
Mondjuk, ez azért nem csúnya, és SLX: [link]
Bár lehet, hogy ennek is kb. ugyanaz a belseje, csak dizájnosabb, a számozás alapján gondolom (530).

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#47813) D.Orion


D.Orion
veterán

SPD témával kapcsolatban. Nekem is megtetszett ez az irány. Tervezek is némi beruházást, de nem tudom, hogy pontosan nekem milyen lenne jó. Nem olyan régen valaki itt leírt a lényegi különbségeket és ott eldöntöttem, hogy nekem olyan kell amiben azért lehet járkálni is pár száz métert. Túrázni nem akarok benne, csak pl, elsétálni a garázsig a kerékpárhoz, munkahelyen fel az öltözőbe :DDD , esetleg ha ebben megyek bevásárolni se legyen gond a járás. Hirtelen azt se tudom, hogy itt pl. vannak-e eltérő szabványok ami miatt pl. nem mindegyik cipő működik mindegyik pedállal. :B

Milyen pedált és hozzá való cipőt tudtok ajánlani? :B

[ Szerkesztve ]

(#47814) Gyufaaa válasza D.Orion (#47813) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Egészen más világ tekerni vele. A szakik majd megmondják mi a különbség, mert én még újonc vagyok a témában, de nagyon jó dolog az tény! Nekem MTB-hez való van. Magas recék között simán elveszik a stopli (ez a pedálhoz van nem a cipőhöz) és simán lehet benne gyalogolni, bár elég kemény és kopogós így is. De frankó nagyon! Délután neki is eredek megint.

Tegnap csörgött a telefonom és hirtelen megáltam. Nem a cipővel foglalkoztam először, hanem, hogy felvegyem a telefont. Majdnem burka lett belőle, de eszméletlen gyorsan ki lehet belőle lépni. Utólag végig gondolva levontam belőle a tanulságot. Előbb a megállás és a cipő, majd mehet minden más! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47815) D.Orion válasza Gyufaaa (#47814) üzenetére


D.Orion
veterán

Nekem a cross keróhoz kéne valami, de alapvetően én is ilyen túra jellegű cipőt akarok hozzá. Számomra azért vonzó az spd, mert azt vettem észre magamon, hogy nem egyformán helyezem a talpam a pedálra. Az egyik inkább mindig ujjheggyel van a pedálon, míg a másik inkább taposós közeli helyzetben. Ezt az spd-vel könnyen ki tudnám küszöbölni.

(#47816) Gyufaaa válasza D.Orion (#47815) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Én ezeket vettem. Itt pedig, ami szerint belőttem első körben.

Cipő: Northwave Spike
Pedál: Shimano pd m324 kombi

[ Szerkesztve ]

(#47817) ---Lasali--- válasza SOAD19 (#47812) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

520 ashoz amit adnak taposót az megint egy vicc.. az a semmit nem ér kategória, én egyszer próbáltam meg használni még jópár éve suliba járáshoz, de végül letéptem róla aztán bedobtam valahova a kacatok közé, ugye a súlyánál fogva folyamat alulra kerül, tehát cipővel fel kell piszkálni, tehát a rá lépés már körülményes, azon kívül nem tartja meg a cipőt, nagyon rossz tekerni. Ha meg spd vel használod, és alul van az a műanyag, akkor nekem kanyarban folyamat leért...
530 as pedálon az a keret, az megint az értelmetlen szerintem.. dizájnból én nem akarok egy deka alumíniumot hordozni.. valami baj van épp a tech docos oldallal, de tuti ugyan az ennek is a belseje.

(#47818) SOAD19 válasza D.Orion (#47813) üzenetére


SOAD19
addikt

Én is hozzád hasonló kritériumok alapján akarok venni spd pedált, meg cipőt. Én, szerintem maradok ennél a cipőnél, és egy m520-as pedálnál.

(#47817) ---Lasali---

Köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#47819) D.Orion válasza Gyufaaa (#47816) üzenetére


D.Orion
veterán

Tetszik ez a kombi pedál, így megmarad a lehetőség a normál cipő használatra. Nálam előfordul, hogy ha éjszaka bemegyünk iszogatni a városba, akkor kerékpárral megyek. Oda azért egész este nem mennék spd cipővel, nem is a járás, inkább a kinézet miatt, csajoknak nem biztos, hogy bejön. :) Remélem most ezt rendőr nem olvassa. :DDD

Cipőt mindenképpen úgy fogok venni, hogy előtte fel tudjam próbálni. De jegyzem a márkákat. :R Nálam ez nagyon problémás az eltérő méretű lábfejem miatt. :(

[ Szerkesztve ]

(#47820) Gyufaaa válasza D.Orion (#47819) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD Én is hasonló gondolatok végett döntöttem e mellett. Vagy ha netán leruccan az ember egy szállóba és messzebb van a vízpart még papucsba is le lehet tekerni. :K

(#47821) deicide válasza Doki-HUN1978 (#47808) üzenetére


deicide
veterán

Ez inspirált, igen :K

Gyufaaa: Thx, ma még 23km és a maradék 30-ra lesz 2 napom (most 613,3)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#47822) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok

Mitől lehet, hogy veszít a nyomásból a gumi használat során? Tegnap kicseréltem a külsőt mert eléggé elvolt már kopva, de mielőtt a belsőt is kicseréltem volna azért megnéztem, hogy tényleg lyukas-e de nem. Szóval nem értem miért enged...

[ Szerkesztve ]

(#47823) D.Orion válasza swoody (#47822) üzenetére


D.Orion
veterán

Szelepet ellenőrizd a régi módszerrel. (nyálazd be) Egyébként a külsőn lehet 8millió lyuk, a belső legyen defektmentes. :)

Mindenki másnak, most találtam neten: Oakley Store 50%-85% engedmények. [link]

[ Szerkesztve ]

(#47824) sanzi89 válasza D.Orion (#47813) üzenetére


sanzi89
addikt

Én meg most gondolkodok, hogy megszabadulok tőle. Nekem nem sok pluszt ad, de túrákon nagyon korlátoz. Ha nem adtam volna ki érte két éve egy kisebb vagyont már lecseréltem volna, de így nagyon vérzik a szívem miatta... :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#47825) swoody válasza D.Orion (#47823) üzenetére


swoody
senior tag

Külsőt csak úgy megemlítettem de már kilátszott a belső szóval ért a csere. :)
A belsőt víz alatt ellenőríztem és nem volt bugybugy. :P

(#47826) ---Lasali--- válasza swoody (#47822) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Heló!

Belső anyagától is függhet, hogy mennyire szintetikus vagy igazi gumi. Vagy mennyire könnyített, light belső, vagy sima egyszerű vastag. Nekem a vadi új Xxlight belső 7 barról le engedett 4 alá 1 hét alatt.
Magát a belsőt úgy képzeld el mint egy gumi háló, amin szépen átmegy a levegő, csak elég lassan.
Egyébként lehet gyári hibás, vagy valahol nagyon elvékonyodott, esetleg nagyon miniatűr luk. Fel kell fújni elég nagyra, és vízben végig kell nézni, hogy ereszt-e valahol, és hogy javítható-e. Lehet minimális luk, ahol milliméternél kisebb buborékokat kell észre venned...
Szintetikusabb belsők egyébként kevésbé engedik a levegőt, amelyik jobb anyagból van, pl a tapasztalataim szerint a continental, az jobban ereszt.
Szóval monti ha 2 hetente veszt 1 bart az normális, egy országútit meg ha 3-4 naponta az is normális, tehát fújni kell, ez ilyen.

(#47827) #90933760 válasza ---Lasali--- (#47826) üzenetére


#90933760
törölt tag

Én egész télen a lapított montikerékkel jártam, nem fújtam utána. Vagy az azért nem ereszt, mert alig volt benne nyomás amúgy is? Ezt úgy képzeld el, hogy ráülök és félig belapul vagy mégjobban. Kellett a tapadás. :DD

[ Szerkesztve ]

(#47828) ---Lasali--- válasza #90933760 (#47827) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Jahm minél kisebb a nyomás, annál nehezebben veszti el, szóval neked egy bizonyos nyomás alatt már nagyon lassan veszíthette, amit észre sem vettél.

[ Szerkesztve ]

(#47829) swoody válasza ---Lasali--- (#47826) üzenetére


swoody
senior tag

Hmmm akkor valszeg az lesz, hogy elmegyek egy kútra mivel ott látom mekkora nyomás is van a belsőbe és ha ismét hamar leenged kicserélem a belsőt is.

Sokat nem nagyon akarok költeni a belsőre meg úgy az egész biciklire mert kb. egy jobb belső,külső többet ér mint a bicikli. :)

20-as a kerék.

Köszönöm szépen a segítségeket.

[ Szerkesztve ]

(#47830) cekkk válasza D.Orion (#47823) üzenetére


cekkk
veterán

Ezek vajon eredeti szemüvegek vagy hamisítványok? :DDD

(#47831) D.Orion válasza cekkk (#47830) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem tudom, biztos van benne valami átbacás. De be kell vallani, hogy szépen összehazudott honlapról van szó.

(#47832) ---Lasali--- válasza D.Orion (#47831) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Biztos hogy hamisítványok... oakley -t meg egy csomó másik szemüveget iszonyat mennyiségben hamisítanak.. én nem mernék megvenni semmilyen márkásabb szemüveget csak normális boltban. Nekem is van még egy rudy projectem az xfaktortól, mióta megvettem, más szemüvegeket szívesen fel sem veszek, sőt már az elejétől tervezem hogy veszek még egyet. Hamisítvány biztosan nem tudná azt a lencse minőséget mint az eredeti, így egy forintot sem ér.

[ Szerkesztve ]

(#47833) D.Orion válasza ---Lasali--- (#47832) üzenetére


D.Orion
veterán

Kínában dübörög a gazdaság, gondolom ez is onnan van. Tál rízsért... Ilyet én is csak márkaboltban vennék. Nem véletlen, hogy a google nem is dobja ki ezt a linket oakley bolt keresésénél.

(#47834) D.Orion


D.Orion
veterán

Úgy néz ki alábbhagyott a szél itt szfvár-on, indulok is 3-4 órára a Velencei tó környékére. YES!

(#47835) Kashim


Kashim
őstag

Dejó, elhagytam a tüskét a lánchoz..... kicsit se vagyok ideges, beraktam egy kis lezárható zacskóba tegnap mikor szereltem a bicajt, erre most sehol nincs, mindent felforgattam. Nem hiszem el...

Lehet ilyen lánchoz patentszemet szerezni valahonnan, vagy jó hozzá másik is?

szerk: 8-as Shimanohoz látok itt, de nem tudom ez jó lehet-e vagy másmilyen kell.

[ Szerkesztve ]

(#47836) rétisün válasza D.Orion (#47834) üzenetére


rétisün
veterán

én is ebben bíztam, az előrejelzés szerint délutánra egy kicsit csökken(nie kellett volna). itt mifelénk még mindig eléggé fúj, de ha szélcsendre várnék, soha nem bringáznék :(
legfeljebb majd megyek 20-as átlaggal, na és akkor mi van?

(#47835) Kashim: shimano patentszemet biztos nem, ha jól tudom a shimano csak tüskét ad a láncaihoz. de sram, kmc, bbb patentszem is jó lehet hozzá.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#47837) Kashim


Kashim
őstag

Közben körbejártam a témát, beírom hátha más is kerül hasonló cipőbe. Elég sokan használnak ilyen sram patentszemet 9 sebességes Shimano lánccal és nem volt vele gondjuk.
Már csak kéne találni valakit akitől tudok venni, mert egy párszázas cuccot nem hozatok le 2000ft-ért bármennyire is kéne.

rétisün
Köszi a tippet.

[ Szerkesztve ]

(#47838) SOAD19


SOAD19
addikt

Hátha nem volt még:"Két emelet magas kerékpár"

Hogy nem borul el vele, mikor lelassít?! :F

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#47839) SOAD19


SOAD19
addikt

dqdb fórumtárs linkelte nem régiben ezt az oldalt a m520-as kapcsán. A stopli indikátor, az a stopli lenne, nem? :F
Illetve írva vagyon még, hogy: "Macskaszem SM-PD22 "
Azaz, akkor a műanyag taposó is járna hozzá? Tudom, írta ---Lasali--- kolléga, hogy semmire se jó. A bikemagon értekezek egy 520-as eladóval, 7,5k-ért adná taposóval. De, a linkelt oldalon is kb. annyiért megkaphatom, de a srác szerint, ahhoz nem jár stopli. De, mi lenne a stopli indikátor, csak maga a stopli, nem?!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#47840) Gyufaaa válasza SOAD19 (#47838) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ez nagyon komoly! :DDD Tuti valami artista vagy alpinista a csávó. :DDD

(#47841) SOAD19 válasza Gyufaaa (#47840) üzenetére


SOAD19
addikt

Na, neki ideális az spd pedál, mert neki oly mindegy, hogy ki tudja-e időben akasztani a cipőjét a pedálból, egy esetleges borulásnál... ;]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#47842) Gyufaaa válasza SOAD19 (#47841) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hát Ő az a tökmindegy kategória :)

(#47843) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Outit mennyire kell kímélni? Padkáról le-föl, kátyúkba belemenés?

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#47844) ludsimon válasza SOAD19 (#47806) üzenetére


ludsimon
veterán

lesz eladó pd-m520, m540 pedálpáros, hamarosan.

Semmi bajuk, tökéletesen működnek! Azért adom el, mert totál el lesz outisodva a pedál is már mindkét bringán. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#47845) lsebestyen válasza pengemetal (#47843) üzenetére


lsebestyen
addikt

Felnitől függ, én mindenesetre padkáról sosem megyek le, mindig megállok előtte, pedig viszonylag jó felnim van, a kátyúkat is kerülgetem amennyire lehet, főleg h mivel merev az egész a s*ggem is fáj rendesen ha belemegyek egybe...Pont tegnap keróztam olyan úton, h ihajj...Már tisztára elzsibbadt a lábam az úthibáktól :O

(#47846) hoffman_ válasza lsebestyen (#47845) üzenetére


hoffman_
nagyúr

lehet azt nem szereti akkor az ss-em, hogy én mindig rá is tekerek még egy nagyot, hogy lendülettel menjek le? :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#47847) lsebestyen válasza hoffman_ (#47846) üzenetére


lsebestyen
addikt

Igen az lehet :DDD Amúgy én vasúti sineknél is lelassítok, szörnyű állapotban vannak az utak... :(

(#47848) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
ÁÁÁÁ, hát milyen ocsmány ez? Az más téma, hogy a lánc kb., mint az enyémen volt, meg az a becsúszó.... De mi ez az ocsmány hegesztés, meg az a túllógó vázcső. Mi eeeeeeeez? Mi ez a hányadék?

[link]
Boltbajárós merev acél kecske. KÉT TÁRCSÁVAL! Ilyet kerestem. De hogy mondjam, most hogy így látom képről nem győzött meg. Tudom, hogy megölhetetlen (ha jó) és rémegyszerű kevés hibalehetőséggel. De nekem most ezek az Y össztelós hullák bejönnek. Ki akarom próbálni, legfeljebb egy életre megutálom és utána veszek ilyen boltbajárósat. Két tárcsával öreg. :o Nem ám akármivel. Egy márkásabb alsókategóriás V lehet legyűri. :DD

[ Szerkesztve ]

(#47849) pengemetal válasza lsebestyen (#47845) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Köszi, Alexrims at450 a felni

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#47850) Bati0501 válasza cekkk (#47830) üzenetére


Bati0501
őstag

Biztos,h hamis,mert az eredetiken nincsen matrica a lencsén és olyan kis papír az orr részre akasztva.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.