Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47851) Mathematics


Mathematics
csendes tag

Sziasztok!

Bringát szeretnénk vásárolni a feleségem és én. Leginkább könnyed túrázásra használnánk a környéken (Velencei-tó), ami leginkább nyaraló övezetet és erdős/földutat jelent. Ez gondolom a trekking kategória. Szeretnék olyat vásárolni, ami strapabíró, és amin már van csomagtartó, lámpa, illetve minden közlekedéshez szükséges felszerelés. Ő 157 cm és 51 Kg, én pedig 187 cm és 94 Kg vagyok.

Az árat szeretnénk kb. 40-50 ezer forint közé szorítani (külön a feleségemnek és külön nekem). Ha árban kicsivel feljebb van best buy kerékpár, akkor talán az is belefér.

A bicinglikhez egyikünk sem ért szinte semmit, így ha nem boltból lenne, akkor a használtat kerülnénk. Ha csak ajánlott típusokat írtok, akkor azt is nagyon megköszönöm, de ha konkrétan tudtok linkelni boltot vagy apróhírdetést, az csak még jobb volna.

Korábban neki és nekem is volt egy - egy gyönyörű Kellys bringánk, de egy komolyabb betörés során a környék összes bicaját ellopták. Emiatt ezek (Kellys Athena 2012, Kellys Athos 2011) nagyon megdobogtatták a szívemet, de nem tudom, hogy megéri-e újból ennyiért bicajt venni.

Azt olvastam, hogy akciósokat érdemes keresni, mert új állapotukban sajnos nemigen érik meg az árukat ezek a márkás kerékpárok.

(#47852) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok.
A közeljövőben szeretnék vásárolni egy jó kis országúti bringát viszont a méretekkel nem igazán vagyok tisztában. Láttam hogy van C-T meg innentől odáig C-C méretű de hogy ezek mit jelentenek arról fogalmam sincs. :DDD
A tények: Kb 182 cm magas vagyok és pocakos. Szerintetek milyen vázat kéne keresnem? Én néztem mérettáblázatot és úgy láttam, hogy nekem 57-58 cm-es váz lenne a megfelelő de ezzel C-T és C-C kifejezéssel még mindig nem vagyok tisztában.

Szóval szerintetek milyen méretű vázat kéne keresnem?
:R

(#47853) TripleB válasza fireproof (#47852) üzenetére


TripleB
senior tag

Szia! 56-58 cm között válogass, a nyeregvázcső és a felsőcsőhosszt jelölik az általad leírtakkal.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#47854) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Sziasztok!

Itt a jó idő, szeretnék én is bringázni, és úgy érzem, úgy hozhatom vissza a kedvemet, ha veszek egy frankó kis bringát, meg aztán a pénzem is meg van most rá :)

Kb. 6 éve használok egy ILYET, ami azt jelenti, hogy eleinte sokat bringáztam vele, most már csak kábé a vegyesboltig gurulok el vele heti 2szer...

Időközben én is, meg az igényeim is változtak. 185cm 90kg vagyok, valamint szinte 98%-ban csak aszfalton használom a bringát.
Nem zárkózom el a trekkingtől, de gondolkozom a fitness kategórián is. Országútitól idegenkedek, valahogy nem jön be nekem az a mély kormánypozíció.

Leginkább jó állapotú használt érdekelne, alkalmi vételt próbálok kifogni, és a 100 ezret nem nagyon szeretném átlépni.

(#47855) Muton válasza Mathematics (#47851) üzenetére


Muton
addikt

hi!

Nem tudom, hogy milyen intenzitással és hogy mennyit szeretnétek tekerni. Ennek függvényében kell választani. Ha csak hébe-hóba, akkor fölösleges drágát venni, de ha gyakrabban tekertek, akkor érdemes áldozni rá.
Nekem a linkelt Kellys nagyon nem volt meggyőző. hiten vázért, noname, legalja, műanyag cuccokért szerintem nem lenne szabad 70-et elkérni. Ennyiért szerintem egy sokkal jobb használtat lehet venni.

De majd valaki hozzáértő is reméljük, h véleményt mond :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#47856) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Rocco RC WC rugóstaghoz tud valaki magyar nyelvű leírást? Szervizelés, beállítás stb...

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#47857) Mathematics válasza Muton (#47855) üzenetére


Mathematics
csendes tag

A feleségem imád kerékpározni. Szerintem sokat mennénk, ha nekem is lenne.

Sajnos nem értek a technikai részletekhez, így a használt vásárlástól tartok. Még ennél a Kelly's -nél sem tudom, hogy miért jó vagy nem jó, hát még ha egy használtat hoznának elém... No meg időm sincs utána járni a használtnak.

Most nézegetem a testbike.hu -t. Azt írják, hogy a olcsóbb bringáknál a teleszkóp csak egy plusz kockázat, és rövid idő alatt biztosan nem úgy fog működni, ahogy azt a készítők megálmodták. Ez mennyire igaz?

(#47858) ---Lasali--- válasza Mathematics (#47857) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Kb eleve nem működnek úgy hogy igazán legyen értelme a létezésüknek. A legolcsóbb suntour, rst teleszkópok, amik egy 100 körüli vagy olcsóbb trekkingben előfordulnak, azok teljesen csillapítás nélküli, műanyag perselyes, zsír kenésű (már ha raknak bele mert gyárilag nem sokat lehet felfedezni) acél becsúszós, acél nyakas kő nehéz valamik. Nagyobb kátyúkat, padkát, bemozognak pár centit, majd azonnal ki is rúgnak. A drágább darabok azért a kisebbekre is megmozdulhatnak, ha karban vannak tartva, de egyébként azoktól sem lehet sokat várni.
Egyébként instabilabb a bringa eleje tőle mert rugalmasabb mint egy merev villa, nem olyan hirtelen reagál a kormánymozdulatokra, mert oldal irányba nyeklik benne a kerék, egyébként fékezésre előre hátra nyúlik, kotyogóssá válhat ha a perselyt kivégzi vagy megmozdul a lábban, ami ezeknél gyakori. Kb ezeket a rossz tulajdonságokat lehet elmondani.

(#47859) Bati0501 válasza Mathematics (#47857) üzenetére


Bati0501
őstag

Sztem inkább ez úgy van,h nem elromlik,hanem nem igazán csinálja azt,amit elvárna tőle az ember.Vagyis van teleszkópod,de az nem igazán tompítja az úthibákat,és ilyenkor szokták mondani,h inkább ne lenne rajta teleszkóp,mert ez így inkább csak plusz tömeg.

(#47860) fireproof válasza TripleB (#47853) üzenetére


fireproof
őstag

Értem és arról esetleg van valami írás valahol hogy ez a C-C vag C-t jelölés ez milyen méretnek is felel meg? Csak mert van olyan hirdetés ahol azt pontosan nem írják le hogy pl 57cm a váz.

(#47861) lecsokolbi


lecsokolbi
aktív tag

Nah megvolt a mai adag is. :)

Úgy terveztem felmegyek megint Kékes de Galyatető lett belőle. Ott meg úgy voltam vele úgyis mondta mamám majd csurrant valami aprót szülinap alkalmából :D Gy.Pata úgyis útba esik ha Pásztó felé továbbmegyek.Kiderült itt vannak Gyöngyösön :O :Y :N

Egy kis aranyos szivecske lett a térképen :)

Csináltam közbe pár képet, olyan amilyen mobil ennyit tud amúgy gyönyörű idő volt :)
Távolban látszik a Tátra
Bagolyirtásnál

- Mindenki hazudik! -

(#47862) SOAD19 válasza lecsokolbi (#47861) üzenetére


SOAD19
addikt

Én nem értem, miért nem lehetnek ilyen dombok, hegyek, itt az alföldön is?! :((( :DDD Így én is eljárnék, csak kedvtelésből is bicajozni, nem csak közlekedésre használnám a bringát.

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#47863) lecsokolbi válasza SOAD19 (#47862) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

:DDD szerintem én beleugranék az első kútba ha oda kellene költöznöm már bocs ;] :B -így, hogy ehhez vagyok szokva :)-

- Mindenki hazudik! -

(#47864) Cyberpunk válasza lecsokolbi (#47861) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nagyon szép, már ezért megéri.:)

Én ilyenkor vagyok nagyon irigy [link]. DH, lényűgözően szép táj. Á álom. :(((

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#47865) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Te Úristen!!! EZMI???!!!
Egyedi mountainbike

(#47866) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Ez nem rossz:

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#47867) Cyberpunk válasza ---Lasali--- (#47865) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Atya ég. Ez tényleg nem semmi. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#47868) lecsokolbi válasza ---Lasali--- (#47865) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Olyan 50 lovas endurónak nézem de várjál csak... :DDD

- Mindenki hazudik! -

(#47869) Mathematics válasza ---Lasali--- (#47858) üzenetére


Mathematics
csendes tag

Vicces ez az egész, mert most máshol is azt mondták, hogy a linkelt Kelly's -ek "nagyon low end kategoriak", és hogy nagyjából a duplájáért kellene gondolkodnom.

Ez alapján azt szűröm le, hogy ha nincs 90-100 ezer forint egy bringára, akkor nem érdemes a legolcsóbbnál drágábbat venni, mert az még úgyis rossz. Vagy rosszul gondolom?

(#47870) D.Orion


D.Orion
veterán

Nem büszkélkedem, mert gyengus lett, de 100km letudva. :B

[ Szerkesztve ]

(#47871) fpeter07 válasza lecsokolbi (#47863) üzenetére


fpeter07
veterán

Noja, nekem se jönne be. A zalai dombok is kemények tudnak lenni.

(#47872) rétisün: Mentél volna inkább alsóerdőre versenyt nézni.

[ Szerkesztve ]

(#47872) rétisün válasza D.Orion (#47870) üzenetére


rétisün
veterán

annyi nekem is meglett, de komolyan mondom néha az jutott eszembe, hogy beleb****om a bringát az árokba, aztán hazajövök stoppal :)) lehet jobb lett volna inkább itthon heverészni :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#47873) lecsokolbi válasza D.Orion (#47870) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Jó az :) elég nagy szél volt. Május 12-én ha teli a kocsi megyünk :))

- Mindenki hazudik! -

(#47874) tomek017


tomek017
tag

Na kinek milyen volt a Balaton kör? :) Persze aki volt

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#47875) rétisün válasza fpeter07 (#47871) üzenetére


rétisün
veterán

ahhoz tudnom kellett volna, hogy alsóerdőn verseny van :D

amúgy voltam kinn, a bringázás végén kikarikáztam, de akkor már semmi nyoma nem volt a versenynek.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#47876) sanzi89 válasza ---Lasali--- (#47865) üzenetére


sanzi89
addikt

Egyedinek egyedi... :DDD

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#47877) D.Orion válasza lecsokolbi (#47873) üzenetére


D.Orion
veterán

35km-en 650 méter szint? Az nekem kizáró ok. :B Ha jó lesz a térkép, akkor azért megnézem az útvonalat, csak, hogy kínozzam magam egy hétvégi napon.

(#47854) adamlukacs: Ha feleslegessé válik a mostani gép és meghirdeted, akkor majd dobd be ide is a hirdetést. Ki tudja, lehet innen is találsz rá vevőt, látod mennyien keresnek kerékpárt itt is.

[ Szerkesztve ]

(#47878) szki válasza rétisün (#47872) üzenetére


szki
őstag

Bringával voltam ma Zeg.-en ügyet intézni. A szél nem zavart, mert csak regeneráltam egy 100-as tekeréssel a tegnapi kemény duathlonos nap után :)
Jövő héten tekerhetünk vmi rendeset, aztán majd adjuk a szélárnyékot egymásnak, és összehozunk egy komolyabb átlagsebességet :D

Ja! Rovarokból rengeteg van! A bazi nagy repülő hangyák különösen rajzanak!

[ Szerkesztve ]

(#47879) lecsokolbi válasza D.Orion (#47877) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Szilvásvárad maratonra kis ráhangolódásnak tökéletes lesz :DDD

- Mindenki hazudik! -

(#47880) _adaml21_ válasza D.Orion (#47877) üzenetére


_adaml21_
őstag

Rendben, beteszem, de segítsetek már légy szíves! :D
Nincs semmi támpont, ami alapján el tudnék indulni....

(#47881) csabi94 válasza lecsokolbi (#47879) üzenetére


csabi94
őstag

Nekem Szilvásra a ráhangolódás az egy 106 km-es outi verseny lesz előző nap, amit úgy fogok végigtolni, hogy nagyon célom az elsők között lenni! :DDD Érdekes hétvége lesz! :)

(#47882) rétisün válasza szki (#47878) üzenetére


rétisün
veterán

ja, hát ha én is olyan jó erőben/formában lennék, engem se zavarna a szél.....

de ma valahogy nagyon elegem lett. igaz, talán ma fújt a héten a legjobban, pedig aztán minden nap kaptam, amikor bringáztam.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#47883) lecsokolbi válasza csabi94 (#47881) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Nah az úgy már beteg :D :C

- Mindenki hazudik! -

(#47884) Tüzi

hátha valakinek hiányzik Szegeden a bringája

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#47885) Doki-HUN1978 válasza szki (#47878) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Verseny, hogy sikerült?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#47886) superecneB


superecneB
őstag

BTS XC PRO agyakkal valakinek van tapasztalata?

(#47887) #68216320


#68216320
törölt tag

Üdv Bringás társak. Eljött a jó idő, a tűző napfény és a sima szemüveg már nem elég tekeréshez. Tudnátok ajánlani megoldást dioptriás, bringázáshoz használatos szemüvegre?

[ Szerkesztve ]

(#47888) dqdb válasza #68216320 (#47887) üzenetére


dqdb
nagyúr

Több gyártónak (a Shimano, BBB és Rudy Project például ilyen, de vannak mások is) van olyan napszemüvege, amelybe egy dioptriás belsőrész bepattintható ehhez hasonló módon. Nem olcsó egyik gyártónál sem ez a kiegészítő, pluszként hozzájön a lencse ára is, ráadásul azok a napszemüvegek is a drágább fajtából kerülnek ki, amelyeknél megvan a lehetőség. Gyakorlati tapasztalatom nincsen a ezzel megoldással, a dupla felépítés miatt adódó szemtől való zavaróan kicsi lencsetávolság rémlik, mint probléma, rétisün lesz a te embered.

A másik lehetőség normál szemüveg ellenállóbb kivitelű és fotokromatikus lencsével, szintén egy vagyonért. A harmadik lehetőség kontaktlencse és normál napszemüveg. Ezekkel sincsen tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47889) #68216320 válasza dqdb (#47888) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm a választ. Igen, azt gondoltam, hogy drágább lesz, mint 20dkg párizsi, de az a kérdés mennyire lesz drága. Bár, valamit lépnem kell mindenképp, mert normál szemüveggel a nap miatt nem látok, sima napszemüveggel pedig a dioptria hiánya miatt. Még sohasem volt kontaktlencsém, de esetleg megoldás lehetne az is? Bár kérdés, hogy mondjuk egy 100km-es távon mennyire viselne meg.

(#47890) venember83 válasza dqdb (#47888) üzenetére


venember83
nagyúr

Vagy normál szemüvegkeretbe tenni normál színezett lencsét, még mindig olcsóbb opció, mint a Rudy Project és társai, csak olyan keretet kell venni, ami védi a szemet a széltől pl.

(#47891) Szakbarbár válasza D.Orion (#47870) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Mindenki linkeli a saját 100-as köreit, nekem meg a 90 km sem lett meg. [link] :O A hullámvasutazás megvolt most is. ;]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#47892) xylevi


xylevi
tag

4-5-6 ezerert lehet hasznalhato napszemuveget kapni? sima, nappali tekereshez kene (csak olvastam elozoleg, hogy szurkulet meg egyeb tenyezoket is vazoltak egyesek)...erdemes ennyiert ujat vagy talan hasznaltat nezelodni vagy tobbet kell raaldozni? esetleg ha linkeltek 1-2t, azt megkoszonom

[ Szerkesztve ]

(#47893) D.Orion válasza venember83 (#47890) üzenetére


D.Orion
veterán

Sokadik verzió, hogy a meglévő lencsékhez olyan szemüveg keretet kell csináltatni amire mágneses módszerrel fel lehet akasztani egy előtét napszemüveg lencse párost. Az ilyen keretek megvannak úgy 25-30K-ból, a napszemüveg lencse meg 8K-10K. Nem tudom a kontaktlencse mennyibe kerül, de gyanítom, hogy az a legolcsóbb megoldás, kérdés, hogy használható-e.

(#47891) Szakbarbár: Jó az, fel-el mászásból egy kisebb fajta.

(#47892) xylevi: 5000Ft-6000Ft-ért már simán lehet kapni használható cserélhető lencsés napszemüveget. Persze nem csúcsmárkát, de átlag embernek megfelelőt. A cserélhető lencsések azért olyan 7K körül indulnak. Egy bolt pl. De minden nagyobb kerékpáros bolt oldalán van napszemüveg részleg is. :) Aztán vannak olyan munkavédelmi szemüvegek melyekről senki meg nem mondja, hogy az nem napszemüveg.

[ Szerkesztve ]

(#47894) #68216320 válasza D.Orion (#47893) üzenetére


#68216320
törölt tag

Az átlagos, utcai viseletre szánt szemüvegkeret nem alkalmas kerékpározáshoz. Bár a lencse benne műanyag, de a keret fém és a fülnél lévő végén műanyag rész érintkezik a füllel. Ez tekerés közben úgy lecsúszik a fejről, mint annak rendje, főleg, ha izzad is kicsit. A bringás szemüvegem viszont teljesen műanyag, könnyű és a fülnél lévő végén gumi van. Emiatt nem csúszik le. Illetve még van egy kis szorítása is a fejen, tehát jóvalstabilabban áll. Mindenképpen sportszemüveg kell csak az a kérdés lehet-e valami olcsóbb megoldásból dioptriásra kihozni. Vagy a kontaktlencse lehet még alternatíva számomra talán.

(#47895) D.Orion válasza #68216320 (#47894) üzenetére


D.Orion
veterán

Ott a pont, én ezekre nem is gondoltam, pedig valamikor 15 évvel ezelőtt nekem is volt szemüvegem. :B

(#47896) raczger


raczger
őstag

Megyeri hídtól hogy tudok eljutni Dunakeszire szabályosan? Régebben kérdeztem, akkor a Duna melletti gátat ajánlottátok, de hátha van azóta valami értelmes alternatíva is.

Másik problémám, most Szentendre. A gát építése miatt egyirányúsítva lett újra a Dunakorzó, nem rakták ki a kivéve bringával kiegészítő táblát, mint ahogyan régen volt. Most a bringás forgalmat ott komolyan a belvárosba, főtérre akarták irányítani? Vicc.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#47897) kabalababa


kabalababa
tag

Pár napja már kérdezősködtem itt arról, hogy jó lehet-e nekem egy Kelly's 19"-os cross.

Most is vele kapcsolatban kérdeznék, de mivel valószínű biztos hülyeséget kérdezek, előre is bocsi érte :)

Adott egy MTB, aminek a nyeregcső hossza 53 cm, a felsőcső magassága még elfogadható, szóval el vagyok vele, viszont van egy régi 18"-os Caprine ami mintha kicsit (nem nagyon) kicsinek tűnne függetlenül attól, hogy elvileg ez az én méretem.

Szóval a kérdés:

Lehet ebből következtetni arra, hogy esetleg jó lehet-e nekem?

(#47898) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Jó lenne, ha a PH-n az apróknál lenne kimondottan kerékpáros adok veszek lehetőség, mint kerékpárra, mint kiegészítőkre gondolva. :U

(#47899) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Ismertek ennél részletesebb ivókút térképet? Ez eléggé szegényes, konkrétan 50 km-es környéken egy ivókút lehetőség sincs feltüntetve.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#47900) D.Orion


D.Orion
veterán

Ha valaki innen bejelöl endo-n barátnak, akkor legyen olyan rendes és dobjon egy pü-t. Elég nehéz összekötni a ph nick-et az valódi névvel. :DDD Visszaigazolok én bárkit, csak maximum nem fogom tudni, hogy ki az. :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.