Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) ludsimon válasza csabi94 (#32950) üzenetére


ludsimon
veterán

Porréteg:
Arra a fejlámpa nem megoldás, mivel akkor teljesen elvakítana, arra a megoldás a 'ködlámpa'. < Villára kell felszerelni a lámpát és akkor lehet látni a portól. :)

Csajok:
Baszki, jövőre mennem kell!! ;]
Milyen korosztályt képviseltek? :D

undefined

(#32952) csabi94 válasza ludsimon (#32951) üzenetére


csabi94
őstag

Igen, arra gondoltam, és Neked a kormányon van. :)
A csajok: szerintem kb. 18-38-ig. :D

(#32953) ludsimon válasza csabi94 (#32952) üzenetére


ludsimon
veterán

Kormányon is elvakítana!
Amargo számolt be 2010 környékén, hogy simán el tud vakítani és arra a megoldás kizárólag az, ha a villára szereled fel a lámpát.

Akkor viszont mennem kell.... ;] :DDD

Lehet hobby I.-be akkor simán beleférnénk, 91, 91, 94 meg még valaki fiatal kéne. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#32954) csabi94 válasza ludsimon (#32953) üzenetére


csabi94
őstag

Ja értem, már olvasni se tudok. Nem baj. :D
Gyere, dolgozz, vegyél egy montit, és indulás. :)

[ Szerkesztve ]

(#32955) ludsimon válasza csabi94 (#32954) üzenetére


ludsimon
veterán

Van montim. :D

Csak le kell róla szerelni a fölös súlyokat. :D
Venni alu villát + vázat, lecserélni a dolgokat Deore-ra és már is a 16,5 kg-ból 11- 11,5 kg lesz merev villával. ;] :DDD

Mondjuk akkor már egy komplett bringát kéne venni. :DDD
Még 2010-ben láttam egy full merev FULL XTR ezüst gépet, asszem Meme árulta, vagy nem is tudom, valami 60k vagy 90k:F volt a gép. :Y

9,5 kg volt azt hiszem. :Y
Olyan gép kell nekem oda. :U
Beleszerettem abba a gépezetbe, simán lecsaptam volna rá, csak kb pár nap alatt elvitték.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#32956) csabi94 válasza ludsimon (#32955) üzenetére


csabi94
őstag

Szerintem nem lesz abból olyan könnyű bringa. És egy teleszkóp nem ártana, legalább egy. :)

(#32957) ludsimon válasza csabi94 (#32956) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha nincs teló akkor sztem megvan az 11 kg körül Deore-val, bár lehet tévedek és inkább 12-13 kg körül.

Nekem valami 10 kg alatti merev monti kéne, arra költenék, nem kell nekem ilyen 11 kg feletti tank. :D ;]

undefined

(#32958) norbee2244 válasza ludsimon (#32955) üzenetére


norbee2244
senior tag

Teló tényleg nem árt..másrészről meg most adtam el a komplett 7es rendszerem megalkudtunk volna :K . Nekem nagyon kicsi vázzal 12-13 kili tehát ha letudsz menni eddig a súlyig úgymond kevés ráköltéssel akkor jó vagy ( nekem most a 8-as rendszerrel mavic kerékkel van 90 környékébe pedig azt mondtam,hogy nem költök rá sokat :U ) . Teleszkóp nélkül elég rossz tud ám az lenni.

csabi94: Gratulálok! Jövőre lehet én is ott leszek köztetek már ha addig meglesz a megfelelő montis km.

deicide: A saját súlyod számít inkább ,de a kerékpár is döntő tényező viszont inkább ott az a lényeg,hogy működjön és minden menjen rajta.A súlyal és az alaktrészek precízségével már csak a végén érdemes foglalkozni ott is átlagban pár másodpercet hoznak a konyhára illetve pár tized km-et ami persze ott már fontos. Hogy mennyi kg az pedig nem annyira lényeges úgyszint itt persze egy 7kg-s géppel könnyebb hegyet mászni mint egy 10kg-ssal,de nem ez a lényeg hanem az ami hajtja !

[ Szerkesztve ]

www.casehouse.hu

(#32959) deicide


deicide
veterán

Mennyit számít egyébként, hogy a kerékpár 15kg vagy 10kg? Nekem pl a magam 110kg-ja mellett elhanyagolható tényezőnek tűnik.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32960) ludsimon válasza norbee2244 (#32958) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezen az egész dolgon én már nagyon sokat gondolkodtam.

Nem veszek montit, hogy 365 napból 1x 24 órai bulin használjam. Kb azalatt a évi 150-200 kili alatt amit tennék bele kb. 10 évente cserélhetek láncot, annyira meg nincs tele a pénztárcám, hogy megvegyek valamit és aztán 364 napot álljon.

Mert ugye országútis vagyok.
De őszinte leszek. Nagyon vonz amit tekerni lehet, szóval a monizásis ugyan olyan élvezetet nyújt, mint az országútizás csak amíg outin akkor kapok adrenalint mikor kihajt elém balra tekintés nélkül az autós és satuznom kell és 1 cm-rel állok meg mögötte, addig montin minden lefelén hajtana ez az adrenalin.

Egyelőre nem tehetem meg, hogy olyanra költsek 100-150k-t amit nem is fogok használni, de majd eljön az idő annak is, hogy egyszer veszek valami álom 9 kili körüli montit. :)

undefined

(#32961) norbee2244 válasza ludsimon (#32960) üzenetére


norbee2244
senior tag

Hidd el én is így voltam ameddig rá nem jöttem mennyire jó az ha a kettőt kombinálom. Nálam is 2 hetente egyszer kerül elő,de ha azt nézzük,hogy az időfutam amiben több pénzem van az pedig 2-3 hetente úgyszint egyszer-egyszer kerül elő akkor az is felesleges. Sajnos ez ilyen..nem mindig lehet mindennel hajtani. Bár szerintem 24 órásra nem lehet csak úgy oda menni kevés montis tapasztalattal. Terep teljesen más izomcsoportokat igényel és másként mozgat meg mint egy outi edzés(lsd ga2 után ga1 ..ugye-ugye? :) )

Szerk.:

Tényleg hidd el(tudod,hogy nem szoktam hülyeséget mondani: Megváltozna a véleményed ha montiznál egy keményebbet

[ Szerkesztve ]

www.casehouse.hu

(#32962) rétisün válasza deicide (#32959) üzenetére


rétisün
veterán

fene tudja.....amíg vártam a vázcserére, a másik bringámat használtam (8,4 kg-os outi helyett 12 kilós egyeneskormányos cyclocross) nem vettem észre, hogy nagyon rosszabbakat mentem volna, igaz az outival se szaggattam szét az aszfaltot. :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32963) ludsimon válasza norbee2244 (#32961) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezt tudom nagyon jól, de egyszerűen másra kell a lóvé, nem tehetem meg, hogy vegyek egy olyat amit szinte nem is fogok használni.

Azért valljuk be. Országútival nincs olyan amire nem lehetne edzeni!
Egyedül a csiki-csuki technikás kanyarokat lehet montival, meg a zúzást tanulni, hogy fék nélkül zúzzál lefelé.

Szerk

Montiztam már és teljesen tetszik a dolog, nincs vele bajom. :)
De nekem egy 10 kg alatti gép kell akkor is na. :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#32964) deicide válasza rétisün (#32962) üzenetére


deicide
veterán

Akkor én sem izgatom magam rajta, jó az ahogy van, a nehezebb bringa hajtásától jobban nő a lábizmom :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32965) RootRulez válasza D.Orion (#32900) üzenetére


RootRulez
félisten

Köszi szépen az utánajárást, időközben én is felvettem a kapcsolatot a helyi Gepida forgalmazóval és Ők is megerősítették a gyanúm...

═════════════════════════════════════════

(#32966) ludsimon


ludsimon
veterán

Ha nem számítana a pénz ezt a fincsi montit meg is venném. :Y :O

Vagy ez a 7,9 kg-os gyári adatok szerint. Fincsii.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#32967) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Van ez ellen komoly ellenvetés? Előny lenne, hogy ismerősöm rendszeresen jár autóval veszprémbe, szóval ingyen meg tudnám nézni + elhozni...
Ahogy nézem képek alapján jó állapotban van, az elsőből a legnagyobb tárcsa mondjuk csere gyanús, de a többi még használhatónak tűnik. Plusz nyereg is cseregyanús, de az a legkevesebb, max rádobom a mostanit.

(#32968) csabi94 válasza norbee2244 (#32958) üzenetére


csabi94
őstag

Köszi, rendben, várunk! :K

(#32969) Zebu válasza deicide (#32857) üzenetére


Zebu
addikt

Huhh ez nagyon tetszene nekem. Kár, hogy pont nem leszek Balatonon...

[ Szerkesztve ]

(#32970) D.Orion


D.Orion
veterán

Esti agylágyítónak. :))

(#32971) ludsimon válasza D.Orion (#32970) üzenetére


ludsimon
veterán

:DD Ezt Tamás videója után néztem meg, hát bearanyoztátok a napomat! :DD

undefined

(#32972) norbee2244 válasza Cathfaern (#32967) üzenetére


norbee2244
senior tag

Nincs ellenvetés,de a súlyát ne hidd el szerintem

www.casehouse.hu

(#32973) Cathfaern válasza norbee2244 (#32972) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az a rész eléggé hidegen hagy, jelenlegi trekkingem 15kilós, annál csak könnyebb lehet :D

(#32974) fpeter07 válasza ludsimon (#32971) üzenetére


fpeter07
veterán

Milyen videó és mi ez a kép?

(#32975) Toomy válasza fpeter07 (#32974) üzenetére


Toomy
senior tag

A face-n egy macskás. Nem idevaló :N

(#32976) ludsimon válasza Toomy (#32975) üzenetére


ludsimon
veterán

Ide igen! :))
Szerk.: nem tetem be helyetted. :))

[ Szerkesztve ]

undefined

(#32977) gooool válasza gooool (#32941) üzenetére


gooool
őstag

Valaki tud nekem adni egy verdiktet? :)

Üdv, Balázs

(#32978) feka007 válasza Vasinger! (#32924) üzenetére


feka007
nagyúr

De nem ezen a bringaúton jöttél végig Vácig, vagy igen? :Y Vajon mikorra lesz ez járható? Remélem Verőce felé már lehet menni holnap. Am jó képek lettek

Természetesen engem is elkapott tegnap Dunaparton ez. Nagyon komoly volt, pont előttünk szakadt le egy vezeték a Várlépcsőn mikor kapaszkodtunk fel, ott szikrázott stb. :D Az volt a szerencse, hogy egy idős ember kinyitotta az ajtaját és beengedett minket, meg úgy még 10 embert a házába, ott vártuk ki haverral míg lecsillapodott a vihar és ki lehetett menni. Szó szerint elúszott a konyhája ennyi elázott embertől, úgyhogy nagyon rendes volt, jó hogy ilyen is van azért (egyesek meg ugye csak arra vártak most is, hogy mehessenek behúzni a szétszóródott, otthagyott dolgokat, amint kicsit leült a vihar.. :U ).

[ Szerkesztve ]

(#32979) norbee2244 válasza Cathfaern (#32973) üzenetére


norbee2244
senior tag

Okay csak multkor is hírdettek egy bicót mondván,hogy 6 kg hát közel nem ált hozzá..nehogy aztán a végén csalódás érjen :K

www.casehouse.hu

(#32980) Cathfaern válasza norbee2244 (#32979) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jah, köszi a figyelmeztetést, magamtól nem gondoltam volna, hogy az fals infó lenne :R

(#32981) D.Orion


D.Orion
veterán

Trek Session 88, ect ect. 1.1M Ennyiért akarok Mazda RX-8at venni. Igaz ez a kategória Ferrari-a, Lada Niva terep képességekkel. :)

(#32982) norbee2244 válasza D.Orion (#32981) üzenetére


norbee2244
senior tag

Egyszer annyira kipróbálnék egy ilyet..volt merida am-400d -m azzal is hatalmas élmény volt. Ahol a merevfaru kiugrik simán átment és valami eszeveszett kényelmes volt főleg lefeléken.Felfele meg katasztrófa még lockolva is

Szerk.: Hajrá-hajrá tessék venni-vinni

[ Szerkesztve ]

www.casehouse.hu

(#32983) D.Orion válasza norbee2244 (#32982) üzenetére


D.Orion
veterán

Azért, mert ezeket alapvetően Down-ra találták ki, nem UP-ra. :DDD Van egy helybéli srác akinek van Monster-es DH bike-ja. Egyszer majd szépen nézek rá és megkérem, hogy had üjek cska rá egy helyben. Ilyen ni-e. ;]

(#32984) norbee2244 válasza D.Orion (#32983) üzenetére


norbee2244
senior tag

Nágyon vonzó..az a bajom ezzel,hogy kéne mellé egy fullface bukó meg egy szemcsi meg pár védő és garantáltan pár hétig nem látnátok itt úgy össze törném magam. Montival is néha olyanokat esek..multkor egy ágba megakadtam nyomtam neki mint az ökör és szabályosan átlőttem magam a kormány fölött.Bátyám azóta ezen szakad

www.casehouse.hu

(#32985) D.Orion válasza norbee2244 (#32984) üzenetére


D.Orion
veterán

Extreme Sport csatornán szoktam nézni ezeket a versenyeket. Komolyabb protektorok vannak rajtuk, mint a SuperBike versenyzőkön. :U

(#32986) norbee2244 válasza D.Orion (#32985) üzenetére


norbee2244
senior tag

De a porcelán fogaimat semmi se védené meg sajnabajna azokat biztosan ott hagynám.Amúgy igaz-igaz ,de azért baromi nagy ütést kap ám ha úgy telibe nyom egy fát..mondjuk esni is tudni kell.Sosem törtem el még semmim hál égnek

www.casehouse.hu

(#32987) D.Orion válasza norbee2244 (#32986) üzenetére


D.Orion
veterán

No utolsó poszt mára, mert még befenyítenek chat miatt. :DDD A felső fogsor nekem is bajos lenne egy esésnél. Hamargyorsan keletkezni 6x20ezer kár. :(

[ Szerkesztve ]

(#32988) lacos001 válasza D.Orion (#32987) üzenetére


lacos001
senior tag

Te ritkán "chatelsz" itt,van aki mindennaposan űzi és nem veszi észre magát....... ;)

(#32989) norbee2244 válasza D.Orion (#32987) üzenetére


norbee2244
senior tag

Detto felső fogsor ,de nekem csak 4x20ezer.

lacos001: Kiaz kiaz? Priviben is jöhet..remélem nem én. Igyekszem mindig szerkesztésben még utólagosan is beilleszteni mindent. :B

Vasinger: Ha még keresel cipő/pedál kombót dobj egy privit és linkelek neked egy szép képet a holnapi nap folyamán árakkal akciókkal egyebekkel

[ Szerkesztve ]

www.casehouse.hu

(#32990) Vasinger! válasza feka007 (#32978) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De-de, itt jöttem végig.

A kerékpározásból, kerékpár emelgetés lett végül, mert többet volt a kezemben a bicikli, hogy átemeljem a kidőlt fák miatt, mint a földön. Az átlag 10-15 perces útból lett 1.5 óra kb. :D

Csak a töredékét fényképeztem le annak, ahány fa van ott. Kisebb gondom is nagyobb volt annál, hogy mindet lefényképezzem :D

Hát akkor viszonylag jól megúsztad, csoda, hogy vannak még ilyen emberek ma... Én kb. 8-ra értem haza biciklivel a vigalomból, nagyon kicentiztem :D De ha út közbe elkap a vihar a bringa úton és 2 méterenként kidőlt volna egy fa, akkor nem biztos, hogy ma itt írnék...

[ Szerkesztve ]

(#32991) ludsimon válasza LordAxwell (#32703) üzenetére


ludsimon
veterán

Melyiket ismered egyébként?
Van már 2 is, de lehet 3!
Ők az eredeti és elég sokan szoktak lenni. Most szerdán is mennek.

undefined

(#32992) Tizedes1


Tizedes1
aktív tag

Egy kis tapasztalat-megosztás.

Linkeltem egy Giant Defy 5 Triple bicajt,akciós ára a bikemag hirdetésben 80e volt.
(ludsimon, emlékszel :K )
Azt hittem, elvitték,mert 2 nap múlva eltűnt a hirdetés.
Majd visszakerült 70e-ért, amire már le is akartam csapni, de:
Hiába írtam emailt, smst-kettőt is, a tulaj cseszett válaszolni.
Majd - miután még mindig nem vagyok M.o.-on- nejem nagy nehezen fel tudta hívni,mire a
srác: - Miután 13-an jelentkeztek, felvitte az árát 100.000-re. Inkább hívjam én, ha még érdekel.
Na ezek után meg van a véleményem.
A tulaj annak adja el,akinek akarja, de az ilyen mentalitást nem szeressük, no. :( :(

100-ért különben is vannak - szerintem IS - jobb bicajok.
Megint nem vesztettem sokat, csak tapasztalatot szereztem.
A jó Isten útjai kifürkészhetetlenek.

Jól gondolom, hogy ha idén már nem is tudok nyeregbe ülni, akkor tavasszal
érdemesebb lenne bicajt venni?? :F :F
Vagy kivárni egy tuti vételt??

[ Szerkesztve ]

(#32993) szki válasza Tizedes1 (#32992) üzenetére


szki
őstag

Bár nem ismerem a Bikemag hirdetési szabályzat apróbetűit, de szerintem nagyon nem frankó, amit művelt itt a srác az árazással! Ha szabálytalan volt, akkor fel kell nyomni az illetékesnél! (Mivel kereskedő vagyok, ezért rühellem az ilyet!)

Szerintem a használt bicajok ára ősszel a legkedvezőbb, mert szezon után az eladók megszaporodnak. Télen is ki lehet fogni jó vételt. Tavasszal is pörög a piac, de akkor magasabb az ár, mert a vevők aktívabbak.

(#32984) norbee2244 : Engem nagyon visszatart a sérülés veszélye a DH-tól, és a komolyabb terepbicajozástól. Zánkán összefutottunk két "ismerőssel", akik nem régiben fával találkoztak. Nem volt szép látvány!
Ha sérülés miatt kiesek a melóból, akkor helyettem senki sem dolgozik, és nincs táppénz se. Arról nem is beszélve, hogy esetleg nem tudnék bicajozni:)

[ Szerkesztve ]

(#32994) salieri. válasza Tizedes1 (#32992) üzenetére


salieri.
őstag

Gondolom erre gondolsz?
ez még 70 ért is sok ,ezer jobb vétel van tőle,nemhogy 100k ért-

(#32995) Doki-HUN1978 válasza ludsimon (#32957) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Örülnék én egy 11kg-os "tanknak"...

Tisztában vagy egyébként Te a montik súlyával úgy általában?!

100-150 ezrekért 13-14 kg-os bringákat kapsz újként.

10kg alatti kerékpárért jó mélyen bele kellene nyúlnod a brifkóba.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#32996) Tizedes1 válasza salieri. (#32994) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Így van, ez volt az.
Mielőtt bicajt vennék, úgyis jövök tanácsért, segítőkészek vagytok és ezt a
többiek nevében is köszönöm :C :R :R

(#32997) taby válasza D.Orion (#32948) üzenetére


taby
csendes tag

Szűk környezetemben(Nyíregyháza és környéke) nem nagyon van lejtő, max. 1-2 kisebb de az se komoly. Reggeli 30km-es tekeréseim alatt a teljes szintkülönbség 37m endomondo szerint, ami nem sok helyen engedi kihasználni súlyomból származó előnyömet. :DDD

(#32998) ludsimon válasza Tizedes1 (#32992) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem jól gondolod, mivel ősszel szoktak hatalmas leárazások lenni! :K ;)

undefined

(#32999) norbee2244 válasza Tizedes1 (#32992) üzenetére


norbee2244
senior tag

Ősszel és télen érdemes bicót venni. Sajnos az eladók elég merész árakat szabnak. Tavaly előtt szerettünk volna venni egy trek komolyabb időfutam bicót meg is beszéltük a sráccal,hogy azért az árért felhozza Székesfehérvárig(nem 100-200e forintból beszélünk) vasárnap és megyünk megvesszük.Pénteken csörgött a telefonom,hogy ránk ajánlottak és csak +30-40e forintért adja oda meg,hogy miért nem fizettünk előleg.Kérdem én: egy vad idegennek fizessek előleget?Ha én azt mondom,hogy kell akkor kell nem azért mondtam,hogy felhozatom vele és akkor paff nem kell.

(#32995) Doki-HUN1978 : Csak alá támasztani tudom.Mtb és out közt hatalmas különbség van.A 15,3 kilis fully merida-val is pl egész jól lehetett mászni csak erő kérdése minden esetben.

(#32993) szki: Nekünk egyszer lesz egy körünk.Kibérelünk valami komoly bicót és jól össze törjük magunkat? Oké? :DDD <- és hasonlóan fogunk kinézni

Ludsimon: Gyúrni kell seggre is vazze aztán akkor nem fog fájni meg a nők is jobban megnézik :P

[ Szerkesztve ]

www.casehouse.hu

(#33000) ludsimon


ludsimon
veterán

A francba!!!!
Erre nem gondoltam még... :U

"Aki indult már több napos versenyen az tudja, hogy megfelelő "betét kezelés" nélkül még a legjobb bringás nadrágban is fájdalmasak lesznek az etapok. Erre való ez a púder:"
[link]

Gyúrni, hogy ne dörzsölődjön ki. aha... :DD :)

Szép napot! :)

[ Szerkesztve ]

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.