Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32551) belaazallat válasza rétisün (#32548) üzenetére


belaazallat
addikt

Nekem Kaposvár-Keszthely ~85km, 25-ös átlaggal számolva fél 10re Keszthelyen vagyok.

Ezt oda vissza már megcsináltam 25-ös átlaggal, ha nem jön közbe semmi, akkor menni fog.

Vettem 4000Ft-ért 2db continemtal tourride 32-es gumikat. majd meglátom hogy szuperálnak.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#32552) Cathfaern válasza rétisün (#32548) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szimpatikus :K

belaazallat:
Fél 10-re még ne legyél Keszthelyen, mert mi akkor érjük el a Balaton csücskét :)

[ Szerkesztve ]

(#32553) rétisün válasza Cathfaern (#32552) üzenetére


rétisün
veterán

ha minden jól megy :))

e szerint keszthelyre már együtt megyünk, mert valahol a 71-es és 75-ös kereszteződése körül kéne összefutni.

(aztán jó lenne, ha végre összszedném magam, a héten még nem is bringáztam :( megin' beszippantott a zóna :B )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32554) eszgé100


eszgé100
őstag

Reggel volt egy elég csúnya esésem munkábamenet, szerencsére nekem nem lett komolyabb bajom, de ahogy elnéztem az első kerekem nem úszta meg, hatalmas nyolcas maradt benne, amit szerintem már nem tudok kiszedni belőle. El is kezdtem duplafalú félniket nézni (gondolom azok starpabíróbbak), de csak olyat találtam amik tárcsafékre vannak kitalálva. Tudnátok esetleg linkelni nekem, ami jó V-fékes rendszerre és nincs az ára az egekben?
Úgy általánosságban mit kell tudni egy felni kicseréléséről?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#32555) Bati0501 válasza Zebu (#32510) üzenetére


Bati0501
őstag

Az,h a v-fék hozzá ér a felnihez a teló miatt van tényleg?

(#32556) Zebu válasza Bati0501 (#32555) üzenetére


Zebu
addikt

Ha nincs orbitál nyolcas a kerékben akkor esélyes.

Amúgy azt honnan lehet látni, hogy egy felni duplafalú avagy sem?
Abból, hogy üreges a keresztmettszete?
Ez a fogalom nem teljesen tiszta.

[ Szerkesztve ]

(#32557) Bati0501 válasza Zebu (#32556) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszi.

Fekete a peremei: [link]
Nem tudom,h ennyire gondolsz-e,mert gondolom "vmennyire" ismered a bicajokat... ;)

(#32558) :MTC:kandur


:MTC:kandur
tag

Sziasztok!

Szombaton megyek 24h-sra, azonban van egy kis bibi. A boltban elfogyott az egyetlen olyan lámpa, amely 3W-os, és jó árban van. Most már nem akarok keresgélni, ha elsősorban Szegediek közül tudna kölcsönadni egy olyan lámpát, amivel lehet látni is, nagyon megköszönném. Érthető okokból nem akarok kiadni 10eft-ot egy egyszeri alkalom miatt lámpára...

Nagyon köszi, ha tudsz segíteni!

üdv.

★★★★★

(#32559) eszgé100 válasza eszgé100 (#32554) üzenetére


eszgé100
őstag

Bocs, lemaradt egy Trek 3500-ba kellene, ha jól tudom 26"-os a kereke

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#32560) Zebu válasza Bati0501 (#32557) üzenetére


Zebu
addikt

Fekete peremek? :)

Hmmm én erre gondoltam:

Ha van egy légkamra akkor az jelenti azt ,hogy duplafalú?

[ Szerkesztve ]

(#32561) dqdb válasza Bati0501 (#32557) üzenetére


dqdb
nagyúr

A fekete vagy bármilyen festett oldalperem azt jelzi, hogy tárcsafékhez való felni, hiszen amúgy ott lenne a fékfelület.

Zebu: igen, a légkamra megléte jelenti azt, hogy adott felni duplafalú

eszgé100: nem tudom, hogy mikori a kerék, mikoriak és milyen állapotúak a küllők és az agy benne, lehet, hogy érdemes adott esetben komplett kereket is nézned újban vagy alig használtban a Bikemag Aprón. Ezek például V-fékesek, többek között az Alexrims, DT, Mavic, Rodi, Sun, ... márkákból érdemes válogatni (ezt csak egy gyors ABC szerinti lista az eBike kínálatából, természetesen lehet más is jó).

A drágább felni általában könnyebb szokott lenni, jobb az illesztése, valamint a küllők számára fúrt lyukak egyik vagy mindkét oldalról szegecseltek. Előfordulhat, hogy a felnicsere küllőcserével is jár a más magasságú profil miatt, vásárlás előtt mindenképpen kérdezd meg azt a szervizt, ahová fűzetni viszed a kereket. Az alkatrészekből fűzött kerék mindig drágább (akár jóval), mint a gyárilag fűzött. A színes küllők drágábbak a fémszínűeknél, a feketék 2-4×, a fehér és piros küllők sokszoros feláron vehetőek meg.

Futár wannabe-knek tanács: vegyél fel egy túrahátizsákot és úgy tekerjél a városban, és garantáltan futárnak fognak nézni, hiába van alattad egy XC bringa 2,25"-ös traktorgumikkal :DDD Ketten is úgy jöttek oda hozzám a piros lámpánál, hogy ugye futár vagyok, mert ők az XY utcát keresik.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32562) Zebu


Zebu
addikt

Kellene valami kenőanyagot vennem a láncra.
Decathlonost próbált már valaki?

Ezzel a TF2-vel nem vagyok annyira megelégedve. Pikk-pakk elillan. Viszont szép a lánc tőle! :)

(#32563) D.Orion válasza Zebu (#32562) üzenetére


D.Orion
veterán

Én is épp most vadászok kenőanyagot a láncra meg a váltórá, mert tegnap csináltam egy nagymosást a keron.

(#32564) eszgé100 válasza dqdb (#32561) üzenetére


eszgé100
őstag

Basszus azt hittem, hogy a kerékbe minden beletartozik, agy küllő stb. Mindegy így akkor mindenképpen el kell mennem a bicajboltba, és ott majd előadom mit is szeretnék pontosan

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#32565) Bati0501 válasza Zebu (#32560) üzenetére


Bati0501
őstag

Nekem is mondták... :R :DDD

dqdb: perem alatt arra gondoltam,ami zebu által linkelt képen is látszik,ahol a küllőknek vannak kifúrva a lyukak.

(#32566) Zebu


Zebu
addikt

Gondolatébresztőnek: 26-27,5-29

[ Szerkesztve ]

(#32567) belaazallat válasza rétisün (#32553) üzenetére


belaazallat
addikt

Stílusosan a Zala folyó felett tali?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#32568) csabi94 válasza ---Lasali--- (#32518) üzenetére


csabi94
őstag

Igen, nekem is úgy tűnt, hogy jó vétel, csak nincs meg rá a keret, és lehet, hogy ennyi soha nem lesz. :D

(#32569) Zebu válasza Vasinger! (#32547) üzenetére


Zebu
addikt

24000 mt43 és m530 pedál egyben stoplival akcióvan. Ma láttam a wilkerben.

(#32570) Zebu


Zebu
addikt

Végül egy motorex általános olajat vettem. Kipróbálom.

(#32571) ludsimon


ludsimon
veterán

(#32572) rétisün válasza belaazallat (#32567) üzenetére


rétisün
veterán

igen, valahol ott, ha jól emlkékszem tavalyról.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32573) deicide válasza ludsimon (#32571) üzenetére


deicide
veterán

Még ha egyenesben olvasna, de ez már ránézésre is bőven az ingerküszöböm feletti mértékű emelkedő... :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32574) Vasinger! válasza Zebu (#32569) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi nem tűnik rossznak. Főleg ha veszek hozzá egy ilyen rárakható keretet, akkor főleg.

Más:

Amúgy ma sikeres napot zártam, eladtam a biciklimet, egészen jó áron. :))

(#32575) rétisün


rétisün
veterán

ma végre rájöttem, mi zörgött olyan idegesítően a bicajon. akárhogy hallagattam, előlről hallottam, zért aztán a kormánycsapágytól a fékváltókaron keresztül a bovdenezésig mindenre gondoltam, csak arra nem, hogy a hátsó lámpa zörög a tartójában :((( kivettem, mindjárt csönd lett :)) (na jó, azért sz*r úton még így se teljesen csöndes a bringa, de sokkal jobb, mint eddig)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32576) belaazallat válasza rétisün (#32575) üzenetére


belaazallat
addikt

Az elmondanám, hogy én direkt hallgattam a bringádat verseny közben, de az enyémtől semmilyen zajt nem hallottam.

Szóval, kinek mi számít zajnak.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#32577) fpeter07 válasza Zebu (#32570) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem Dry van, nincs vele semmi bajom. Friss olajozás után a por meg tud rajta ülni.
(#32573) deicide: Engem csak a tábla zavar, meg alatta az a 2 km. :Y Mekkora százalékos emelkedésnél tesznek ki ilyet egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#32578) Zebu válasza Vasinger! (#32574) üzenetére


Zebu
addikt

530-casra nem megy rá keret!:-)

(#32579) Zebu válasza fpeter07 (#32577) üzenetére


Zebu
addikt

Ez univerzális. Meglátjuk. A teflon spray nekem nem jött be. Szép a lánc, jól le lehet tisztítani vele, de hamar elillan.

(#32580) rétisün válasza belaazallat (#32576) üzenetére


rétisün
veterán

ja, a versenyen én se hallottam semmit. a te bringádtól :P :DDD
(nem ám, ott akora szélzaj volt, hogy azért nem hallottuk, meg azért túlnyomórészt egész jó utak is voltak)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32581) belaazallat válasza rétisün (#32572) üzenetére


belaazallat
addikt

Tavaly Balatonberény határában futottunk össze és Keszthely felé menet átmentünk a Zala folyón.

Keszthely előtt tudok egy jó helyet, nagyon finom lekváros palacsintájuk van és minimum(legkisebb) literes kiszerelésben házi bodza szörp.

Szerk:

"meg azért túlnyomórészt egész jó utak is voltak"

Versenyen nem ezt mondtad! :P De tény magyar viszonylathoz képest egész jó utak voltak.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#32582) Zebu válasza Zebu (#32578) üzenetére


Zebu
addikt

Imhol az akció:[link]

(#32583) Vasinger! válasza Zebu (#32582) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jaja, ezt linkeltem a múltkor: katt

Csak itt meg van kötve, hogy adott cipőhöz csak azt a pedált veheted, nem válogathatsz...

Ebből az akcióból melyik lenne a legjobb választás, ha az igényeimet is nézzük, tehát akár kicsit sétálnék is benne és sima cipős használat is megoldható legyen.

Nekem egyébként az MT43L + 530-as páros jön be legjobban, csak arra nem szerelhető az az átalakító...

[ Szerkesztve ]

(#32584) rétisün válasza belaazallat (#32581) üzenetére


rétisün
veterán

úgy fogalmaztam, hogy a mások által emlegetett, 'külföldi' tükörsima aszfalt azért nem nagyon volt, de összességében azért egész jó volt. valószínűleg %-os arányban még így is jobb utakon mentünk, mint itthon, főleg ahhoz képest, hogy leginkább falvak, talán hétvégi telkek között, huszadrangú (értsd: nagyon nem főút) utakon bringáztunk.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32585) Zebu válasza Vasinger! (#32583) üzenetére


Zebu
addikt

Jah ez a rész kimaradt. Ahogy privátban is írtam. Szerintem ha elkezdesz patenttelntekerni, többé nem fogsz taposóval. Nem látom az átalakító értelmét...

Cimborám vett egy oldalas spd-t, 1 hónap után eladta és vett egy xt pedált.

De komolyan. Van itt valaki aki spd-vel hajt és néha átalakítóval inkább tapos?

(#32586) sanzi89 válasza Zebu (#32585) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem néha azért jól jönne, bár nincs. :U

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#32587) JColee válasza sanzi89 (#32586) üzenetére


JColee
őstag

Nekem is.

(#32588) Zebu válasza sanzi89 (#32586) üzenetére


Zebu
addikt

Na ne...

(#32589) belaazallat válasza Zebu (#32585) üzenetére


belaazallat
addikt

"De komolyan. Van itt valaki aki spd-vel hajt és néha átalakítóval inkább tapos?"

Én ezt elkerülve vettem ilyet: [link]
Melóba utcaival megyek.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#32590) Zebu válasza belaazallat (#32589) üzenetére


Zebu
addikt

Akkor csak az én ismerőseim ilyen perverzek, beleértve engem is, hogy csak patentet használunk!:-)

(#32591) Toomy válasza rétisün (#32575) üzenetére


Toomy
senior tag

Ezek a zörejek engem is a sírba tudnak vinni :U Jelenleg csak akkor recseg-ropog a bringa ha kiállok és jobbra-balra dülöngélve taposom neki. Kormány csillag anyára gondolok, de zsír új van benne. De volt olyan hogy ülve is csinálta, de az a hátsó kerék volt, mert az FSAA gyors záramat szinte agyon kell tépni, míg a SHIMANO-nál ez nem volt. Gondoltam az első kerekemnél is ez lehet, de annyira meg van már húzva hogy szinte fájt már a tenyerem mikor ráfordítottam a zárat.
Ha pénteken nem mentem volna le Kanizsára akkor pont a versenyen szakadt volna el a bovdenem. :K Nagy mák volt ez így. Amúgy a verseny óta szinte egyfolytában nézegetem a "műanyag" vázakat. :DDD

(#32592) Vasinger! válasza Zebu (#32590) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nalátod, nem csak én vagyok iylen hülye :D

Akkor kettős megoldásként mit javasoltok?

- 1 oldalas SPD pedál a másik taposó
- 2 oldalas SPD pedál és rávenni egy ilyte

Ki mit mond?

Ez most nagyon tetszik: katt

Csak kicsit drága. Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#32593) sanzi89 válasza Vasinger! (#32592) üzenetére


sanzi89
addikt

Én csomószor megyek a bringával, amikor egyéb elfoglaltság is lenne közben. Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de aki azt állítja, hogy SPD-ben lehet normálisan sétálni, azon szerintem nem volt még normális, kényelmes cipő. Így egy csomószor kell magammal vinni másik cipőt, ami elég kényelmetlen. Pont ezért ha másodjára pedált vennék, biztos féloldalast vennék, Ez a műanyag, bepattintós cucc annyira nem bizalomgerjesztő számomra.

A lényeg szerintem az, hogy a bringát használod-e olyan esetekben, ahol nem bringával elmész valahova, hanem csak sporteszköz, akkor kétoldalas. Ha van egy nagyon király cipőd - nekem a 20k Shimano nem az a kategória - akkor is mehet a két oldalas. Egyébként pedig szerintem egy oldalas. Szerintem, persze. :U

u.i.: Csak 17k-s cipő, ilyenem van. Amíg túra közben gyalog megkeresek mondjuk egy geoládát, pár 100m séta, totálisan kiborít. Egyébként pedig meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#32594) Vasinger! válasza sanzi89 (#32593) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem.

Az a helyzet, hogy nekem a kerékpározás az nekem hobbi, nem sport.

Tehát van, hogy csak 5km-t megyek el, de ahova megyek ott sárban kell dolgoznom a kertben, oda meg az spd-s cipőt nem viszem.
Félreértés ne essék, nem fullyval járok bevásárolni vagy hasonlók, ott hagyni sehol sem hagyom őrizetlenül a bringát, csak vannak olyan esetek amikor nem csak az azzal az indokkal megyek el, hogy csak tekerek és kész.

Szóval akkor ez a pedál jó lenne?
Most akciósan tudnék ilyet 12k-ért. Érdemes lenne lecsapni rá?

Amúgy cipő ügyre, valami hasonlót néztem én is, mint amit linkeltél.
Csak így összesen 30k-ból jönnék ki, de ez mondjuk több évre szól és nem bicikli függő, hanem univerzális...

[ Szerkesztve ]

(#32595) amargo válasza sanzi89 (#32593) üzenetére


amargo
addikt

"de aki azt állítja, hogy SPD-ben lehet normálisan sétálni, azon szerintem nem volt még normális, kényelmes cipő."
Ha már kényelmes cipő, lehidaltam a GEOX cipőkön, félelmetes. Az összes eddigi utcai cipőm, hulladék hozzájuk képest.

SPD-hez visszatérve, most egy Mavic Alpine használok, lehet benne menni. Persze nem kényelmes, de simán elvagyok benne..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#32596) belaazallat válasza Zebu (#32590) üzenetére


belaazallat
addikt

Melóba sokat kell rohangálnom, oda nem való a kemény talpas spd cipő. Azért meg nem veszek még egy spd cipót, hogy legyen egy puha talpú is.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#32597) Cathfaern válasza Vasinger! (#32592) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szvsz "1 oldalas SPD pedál a másik taposó". A rátehető keretről eddig csak rosszat hallottam (ráadásul a kialakítást elnézve szerintem nagyon hamar elkopik és kilötyögősödik és veheted az újat), a két oldalasnak meg össz-vissz annyi a hátránya, hogy lehet pörgetni kell egyet a pedálom mielőtt el tudsz kezdeni tekerni. Versenyen kívül ez nem olyan nagy érvágás :)

(#32598) Vasinger! válasza Cathfaern (#32597) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én is pont így látom, csak megerősítettél benne :)

Bár ne lenne ilyen drága, de most az egyszer kiizzadom érte ezt az összeget, remélem megéri. Remélem ez az ipari csapágyazás sokáig fogja bírni, bár ha jól tudom "csak" műanyag a tömítése.

salieri.:

Hát nem tudom, nem SPD-s cipővel egy ilyenen tekerni akár csak 1-2 Km-t is kb. mintha parázson lépkedne az ember...

[ Szerkesztve ]

(#32599) salieri. válasza Vasinger! (#32594) üzenetére


salieri.
őstag

Szerintem drága, én egy 505-ös pedált vennék a helyedben.
Masszív a taposó is ha szükséges rá, egy a baja nyöszörgő hangot ad ki,addig ki lehet bírni még eltekersz a boltba ,fagyizóba.

(#32600) fpeter07 válasza Toomy (#32591) üzenetére


fpeter07
veterán

Ott bizony volt mit nézni. Voltak ott hardcore bringák. Monti kínálatban már soványabb, de a 29er még látványra sem volt túl bizalomgerjesztő számomra. Én földhöz ragadt vagyok.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.