Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

na, vegre sikerult felszenvednem endo-ra a Budapest-Szentgotthard tura trackjeit.. egy kis leiras, eredetileg endora irtam kommentnek, de szetcsuszott tole az oldal :S

Nos, vegul ket naposra sikerult, de legalabb megcsinaltuk ezt a Budapest-Szentgotthard dolgot. Elso nap Balatonakaliban aludtunk kb. 4 orat egy buszmegalloban, utana indultunk tovabb.
Az Edge 500 bekaphatja: ha eppen futo workout kozben dugom toltore, akkor elfelejt mindent, amit addig tarolt. Emiatt ezt most kezzel kellett megrajzolnom, igy egy csomo minden pontatlan. Nincsenek sebessegadatok (amit sajnalok, mert Berhida utan valahol valami lejton mutatott hatvan-valamennyit az ora, kivancsi lennek, mennyi is volt a max), meg hat fogalmam sincs, hogy tenylegesen mennyi pihenonk volt (sok :D)
Tapasztalatok: hatizsak nem tul kellemes, es a notebook-ot legkozelebb valakivel
hozatom, aki autoval, vagy vonattal jon :D A Zalai dombsag emelkedoi a szembeszellel osszejatszva kikeszitettek a jobb terdemet, a vege mar nagyon nyogvenyelos volt. Kicsit demotivalo, mikor a lejton mesz lefele, es a szel fujja fel veled szemben a sorosdobozt.
Elso nap meg volt egy megallonk a fehervari Decathlonban, szetment a hatsomon a kulso, meg meg aznap este sikerult az elso kereket felutni.
Mindent osszevetve azert jo kis tura volt.

trackek: 1. nap, 2. nap

SZERK: tul sok volt a smiley...

[ Szerkesztve ]

in asm we trust

(#32302) ludsimon


ludsimon
veterán

Tamás és aki arrafelé lakik! (Százhalombatta - Érd viszonylatban)

Kellene egy kis segítség! Valószínű ott fogok egy ideig dolgozni és jön velem a bicikli is és érdekelne hol van arrafelé 7% feletti emelkedő lehetőleg 50-100 méteres azért legyen?!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#32303) deicide válasza ludsimon (#32302) üzenetére


deicide
veterán

Érdnél a 7-es főúton a TESCO-tól kifelé a 6-os főúti körforgalomig van egy saccra 8-10%-os kb 300-400 méteres kaptató és kerékpárt tiltó táblát sem láttam arra, de lehet, hogy csak nem figyeltem.

szerk: bejelöltem térképen:

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32304) dqdb válasza gooool (#32298) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az első 1010gramm gumi nélkül
A hátsó a 8-as sorral együtt 1600gramm, szintén gumi nélkül.
Ez jónak számít?

Borzalmasan nehéznek :) Nekem a komplett MTB-s első-hátsó kerékszett 1718 gramm (gyorszárakkal, de sor nélkül az további 300 gramm), és ez még nem számít kifejezetten könnyűnek, csak az átlagnál könnyebbek közül való. Az országúti kerékszettek jóval könnyebbek szoktak lenni az MTB-re valóknál. A Shimano legolcsóbb gyári kerékszettje 1900 gramm, az egyik DuraAce 1395 gramm, ezeket csak viszonyítási alapként írom.

Vasinger!: a Shimano és Northwave mellé én még odavenném a Specializedot, de próba nélkül egyiket sem ajánlom. A téli kompozit talpas és tépőzáras Northwave Celsiusban határozottan könnyebb a tekerés, mint a nyári Vibram-talpas és fűzős/tépőzáras Specialized Tahóban, cserébe az utóbbiban tudok sétálni is (ebben járok munkába, napközben sem kell lecserélni) és a lépcsőház sem visszhangzik, míg lejutok a földszintre :) Ha kizárólag bringázás célú bringázáskor használnád az SPD-t, akkor mindenképpen tépőzáras és merevített talpú cipőt vegyél, ha városi közlekedésre is, akkor a túracipőszerű kivitelt ajánlom.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32305) ludsimon válasza deicide (#32303) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszönöm szépen!!! :R

Tudok akkor hegyi etapot is arra a hétre tolni, remélem lesz sík terep is nem csak hegy. :DDD

Esetleg tudnál abban segíteni, hogy egy viszonylag sík terepet találni? Érd a kiindulópont és vissza is Érd.

40-45 km közötti táv kellene.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#32306) gooool válasza dqdb (#32304) üzenetére


gooool
őstag

Na akkor legalább tudom hol fogom jövőre azt a 900 grammot lefaragni, hogy beessen üzemkészen a canga 10 kg alá. :DDD

És amit linkeltem HG51-es könnyített 11-28-as sor és SRAM PC-830-as lánc megfelelne a mostani 13-26-os HG50 és KMC lánc páros helyett?

Üdv, Balázs

(#32307) deicide válasza ludsimon (#32305) üzenetére


deicide
veterán

Szívesen, azon kívül viszonylag kevés szint van a környéken Battáig.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32308) ludsimon válasza deicide (#32307) üzenetére


ludsimon
veterán

Esetleg tudnál abban segíteni, hogy egy viszonylag sík terepet találni? Érd a kiindulópont és vissza is Érd.
40-45 km közötti táv kellene.

Egyáltalán nem ismerem a környéket.

Valami olyan kellene ahol nincs sűrű kamionforgalom.

Vagy ha van, akkor az legyen széles út vagy többsávos az egyáltalán nem baj.

Itt pesten van egy a 0-sra felvezető és azt nem tudom kikerülni, olyan szűk út, hogy az autó is alig fér el és ott centiznek a kamionok.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#32309) deicide válasza ludsimon (#32308) üzenetére


deicide
veterán

Érd-Százhalombatta-Ercsi-Martonvásár-Érd, 42.6km

Valamennyit kell menni a 6-oson, ott előfordulnak kamionok, de a többi része a távnak az kamionmentes.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32310) dqdb válasza gooool (#32306) üzenetére


dqdb
nagyúr

Óvatosan az áttételek variálásával, előbb ismerd meg a saját tekerési szokásaidat és a kedvelt fokozatokat, mert nagyon el tudod magad számolni, ha csak a súlyt nézed.

A SRAM láncokat a patentszem miatt kedveljük, nekem PC971 van fent. Valószínűleg jó lesz, bár én a minimális árkülönbség miatt inkább a PC850 vagy PC870 egyikébe ruháznék be. A KMC-nél nem súlyban, hanem tartósságban, minőségben lesznek jobbak várhatóan.

A karbon kormány és nyeregcső nem súlyban jelent sokat, hanem kényelemben. A nyereg határozottan az a komponens, ahol a grammokat el kell felejteni, a kényelem az első.

Amúgy ugye tudod, hogy drága dolog a gramm-mánia? ;] Ha erre jár egy moderátor, akkor megkérném, az első hozzászólásban javítsa ki a gramm-mánia helytelenírását. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32311) ludsimon válasza deicide (#32309) üzenetére


ludsimon
veterán

Thx! :R Tökéletes! Onnantól ha már látom az alapot tudok tervezni kicsit hosszabbat is ahogy jön a hét vége. :)

Százhalombattán emlékeim szerint a 6-oson végig kint a tiltó tábla. Rendőrök nehogy megb*sszanak. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#32312) norbee2244 válasza gooool (#32300) üzenetére


norbee2244
senior tag

Nem vagy régóta kerékpáros,ugye? Csökkenteni nem fogsz tudni olcsón és nem is érdemes.Lényegéban kell venni egy jól forgó kereket és arra törekedni,hogy minnél kényelmesebb testhelyzetben és minnél ergonomikusabban tudj kerékpározni. Ha keveset szeretnél rá költeni célszerű használt piacon szétnézni illetve a Shimano whr550 szett illetve a Fulcrum 5-7es szettjeit megnézni akár még a Mavic aksium race-t is amit már annyira nem kapsz illetve a whr550et sem.Nyeregcsőre nem érdemes költeni,mert ott annyit nem tudsz faragni stucni sem annyira.A forgó alkatrészek a lényegesek mind hajtás-kerék illetve sokat számít egy érdemi széles kormány(hát szélességednek megfelelő) illetve egy olyan nyereg amin kényelmesen érzed magad ( Ludsimon balcsi körünkön 100-120 kili után majd megőrült a nyergétől). Kerékből inkább gyárit érdemes venni és nem fűzni,mert nem lesz annyira merev/gyorsítható viszont alkatrészt nehezebben kapsz hozzá.

Szerk.: Kínai karbon kormányokat és egyebeket pedig végképp illik kerülni,mert átlagban nagyon gyorsan törnek és 1 maximum 2 évnyi felhasználásra vannak kitalálva a fokozott súly csökkentés miatt. Remélem sikerült valamit segítenem. A gramm mánia nem rossz dolog,de a megfelelő edzés illetve testtartás meg a táplálkozás jóval többet ér. 8-10kg közti versenybicóval simán lehet akármilyen tempót menni ha teljesülnek az előbb leírt feltételek.

[ Szerkesztve ]

www.casehouse.hu

(#32313) deicide válasza ludsimon (#32311) üzenetére


deicide
veterán

Battától Ercsiig van mellékút, google maps-on tervezd meg, ott látni fogod.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32314) gooool válasza dqdb (#32310) üzenetére


gooool
őstag

Mivel még nem régen kezdtem outin tekerni, így nem lenne nagy dolog átszokni egy másik áttételre, de egyébként 16-18-ason szoktam általában menni, ha nagyobb a szél akkor megyek fentebb elöl pedig az 52-es tányér ugye.
Én is a patentszem miatt néztem, nem a könnyebbsége miatt, illetve amint Te is említetted a tartóssága sem mellékes.

&norbee2244:
Nem az UCI határérték a vágyam, hanem, hogy a mostani 11,2kg-os tömeget levigyem mondjuk 9,5-10 körülire. A karbon alkatrészek már csak egy utolsó próbálkozás lenne, de alapjában csak optimalizálnám a gépet, az ésszerűség határain belül.
Jövőre egy kerékszett akkor biztos, mást nem is számolok akkor, úgyis kell majd kopó-fogyó alkatrészre. :)

Üdv, Balázs

(#32315) deicide válasza ludsimon (#32311) üzenetére


deicide
veterán

Kicsit hosszabb útvonal:

Érd - Batta - Ercsi - Martonvásár - Tordas - Gyúró - Pusztazámor - Érd, 60km.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32316) dqdb válasza gooool (#32314) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha elszúrod az áttételezést, akkor valószínűleg síkon ennek ellenére nem lesznek problémáid, de az első nagyobb emelkedőn érhet meglepetés. Szóval tapasztalatgyűjtés először, hogy hol milyen áttétellel tudsz fel/végigmenni, aztán lehet számolgatni és variálni.

Én például montis szemmel alaposabb próba nélkül nem mernék belevágni egy kompakt hajtóműbe, túl nagynak tűnik a legkisebb fokozat is. Aztán a más kerékméret, geometria, pozíció, súly és a vékony slick külsők miatt simán lehet, hogy az országúti A/B értékek közelében nem lennének a most tapasztaltakkal.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32317) gooool válasza dqdb (#32316) üzenetére


gooool
őstag

Sajnos még nem mentem sose dombos-hegyes környéken, amióta élek, maximum busszal... :(
Na majd akkor próbálgatom az áttéteket :) , de azt a 3600Ft-ot lehet nem sajnálom arra a sorra, legfeljebb feldobom valamelyik másik itthoni cangára, ha elkopik a mostani.

Üdv, Balázs

(#32318) ludsimon válasza deicide (#32315) üzenetére


ludsimon
veterán

Gyúró és Pusztamámor között az a rész föld út, ha ráközelítesz. :)
Épp azt nézem, hogy gyakorlatilag nem lenne lehetőség Martonvásártól észak felé venni az irányt, ha hosszabbat szeretnék, mert nincs út egyszerűen!

Nem is tudom, hogy lehetne ott tervezni 80-100 km-es karikát.
Mondjuk lehetne, csak az már nem karika lenne, hanem valahol vissza kéne fordulni.
Vagy pedig 2 kört nyomni a Martonvásári körből és akkor az már is 80 kili.

De nem gáz, azt úgy is max szombatra tehetném be, akkor már itthon leszek, de azért köszönöm! :)

Megcsináltam azt a 40-es kört. Erre gondoltál, igaz?

Tamás!
Lehet akkor jövőhéten össze fogunk futni, mert a városodon keresztül fogok menni. :)
Egy beszélgetés erejére valamikor majd összefuthatnánk szerintem.

undefined

(#32319) Toomy


Toomy
senior tag

Ma igen nagy embert sikerült elkapnom ezen az utamon Zsámbéknál. Biatorbágyig jót beszélgettünk és fokozatosan derült ki, hogy ki is Ő valójában. Élvezetes volt, beszélgetni vele. :K

(#32320) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Sziasztok

megint lenne egy technikai jellegű problémám: Mi lehet olyankor a baj, hogyha hajtás közben úgy érzem hogy minden tekerésnél mintha visszaütne picit a hajtókar?

(#32321) Toomy válasza ludsimon (#32318) üzenetére


Toomy
senior tag

Hétvége vagy hétköznap? Jó is lenne ha a városom lenne :K Sz@rnék a munkára és gyúrnék egy iron man-re :K vagy többre :)
Bringával jössz? Hova mész?

(#32322) Manitou válasza GeneraL_XTX (#32320) üzenetére


Manitou
addikt

Csak egy tipp: lehet egy láncszem szoros és akkor ugrik egyet ahogy a váltón keresztülfut a lánc.

(#32323) ludsimon válasza Toomy (#32321) üzenetére


ludsimon
veterán

Bringával megyek Érdre.

Hétköznap hétfőtől-péntekig, de még nem biztos, nem rajtam múlik.

norbee2244:
Megterveztem már, ennél több úgy se kell. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#32324) norbee2244 válasza ludsimon (#32318) üzenetére


norbee2244
senior tag

martonból gyúró az zsákutca tutira. Menj ki esztergom felé egyet.

Szerk.: ráckeresztúr fele azt hiszem lesz ám menekülés..az akkora gigolo falu,hogy az hétszenség. Elején marton felé van egy tehén szobor a gazdaságnál..eszeveszett

[ Szerkesztve ]

www.casehouse.hu

(#32325) norbee2244 válasza gooool (#32314) üzenetére


norbee2244
senior tag

Kerékre és hajtóműre érdemes költeni meg persze az nyereg-kormány kombóra illetve a szett feljebb cserélésére . Kerék nagyon-nagyon fontos tud lenni !

Szerk.: egy hsz akart lenni elnézést..

[ Szerkesztve ]

www.casehouse.hu

(#32326) eddie1978 válasza ludsimon (#32284) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Ugye hogy tuti a cucc? Nekem nagyon bevált ez a láncolaj. Ajánlom!

(#32327) Toomy válasza ludsimon (#32323) üzenetére


Toomy
senior tag

Akkor a XI. kerületben tudsz elkapni igazán, mert Batta az tovább van mint Érd :K

(#32328) ludsimon válasza Toomy (#32327) üzenetére


ludsimon
veterán

De dolgozni megyek nem szórakozni. :DDD
Este kb. 7 után megyek erre a körre. De nem most, majd jövőhéten, de nem tuti még.
De még az is elképzelhető, hogy hajnalba 5-kor felkelek és megyek egy kört! (Akármennyire is unszimpatikus a dolog, de eddig mindig kelés után tekertem, amit nem kellene abbahagynom a bioritmus miatt.)

De egyébként jah, 7-es úttal kezdek, aztán Százhalombattáról megyek vissza Érd felé.

Norbi:

Ne izgulj! Pest megyébe nem csak az az egy hely van tele azokkal, van itt is egy rakás olyan hely, de meg szoktam állni vizet vételezni ott is. :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#32329) ludsimon


ludsimon
veterán

Wow!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#32330) Gyufaaa válasza ludsimon (#32329) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:Y Lennék nyereg! :D

(#32331) Toomy válasza ludsimon (#32328) üzenetére


Toomy
senior tag

Akkor ilyesmi kört nyomsz le? Csak nem csinálod azt a kurflit Tárnok felé. Jól sejtem?

(#32332) ludsimon válasza Toomy (#32331) üzenetére


ludsimon
veterán

Pont ez az. :K

Gyufaa: Ki nem? ;]

69 fixivel ?!?!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#32333) szki válasza ludsimon (#32329) üzenetére


szki
őstag

Rövid a felső csöve, és a nyereg is nagyon lent van. Ez gyerekbicikli? ;]

[ Szerkesztve ]

(#32334) Gyufaaa válasza ludsimon (#32332) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Menny má :O :Y :P

(#32335) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

(#32336) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Ti is keltetek már fel úgy, hogy ma pedig meghaltok, hogyha nem ülhettek bringára. Hát Én ma így keltem fel, szóval délután fel is pattantam a kis DH biciklimre, és az első Jánoshegyi körnél megállítanak az erdészek, hogy szabálysértés így, erózió úgy, 5000 Forintot fizesséköcsög, és meg ne lássunk itt többet.

Aztán arra gondolsz, hogy f*szom, akkor is bringázni fogsz, és előkapod a kis fixidet, ne porosodjon szegény. Még ki se érsz a kapun, már csöpög az eső, dehát ez téged nem érdekel, mert annál azért keményebb fából faragtak téged. Tehát elindulsz, fél óra múlva bekeményít az eső és sz*rráázol.

Mit ne mondjak, jót bicikliztem...
:(((

(#32337) Gyufaaa válasza szentkuti11 (#32336) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Így szoktam én is lenni, de szerencsére a bünti és az eső is elkerült eddig. Csak a defekt nem. Azt szeressem. Gyűjtöm asszem :D

(#32338) szentkuti11 válasza Gyufaaa (#32337) üzenetére


szentkuti11
addikt

DH-ra Én dupla oldalfalú külsőt használok, vastag DH belsővel, és a két réteg közé még egy védő belső réteget is csináltam.

Fixin meg a sima defektvédős külső oldja meg a problémát. Eddig hatásosan.

(#32339) Toomy válasza szentkuti11 (#32336) üzenetére


Toomy
senior tag

Van ez így én pénteken jártam hasonlóan a 262km-en. :U

(#32340) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Végre hazaérkeztünk. Párom feltöltötte a Pannon maraton rajtjának videóját. Most töltődnek a képek is, azokat is prezentálom nem sokára.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#32341) rii


rii
nagyúr

mártírkodás
mi a tök van az időjárással?
reggel is 25 km szembeszélbe
meg most is ... mert megfordult a szél ... mi a vihar van??????????
mártírkodás

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32342) Toomy válasza belaazallat (#32340) üzenetére


Toomy
senior tag

:R Meg is vagyok 0:27-0:28-nál a Csabival és szki-vel. Ti is megvagytok sünivel a vége felé :K

(#32343) ludsimon - Én Pénteken az északnyugati széllel repültem le Nagykanizsára :K

[ Szerkesztve ]

(#32343) ludsimon válasza rii (#32341) üzenetére


ludsimon
veterán

Egészen érdekes!
Kelet irányból fúj a szél, pedig nyugat felől szokott általában.

undefined

(#32344) rii válasza ludsimon (#32343) üzenetére


rii
nagyúr

hát ez ... szivola :(

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32345) deicide válasza ludsimon (#32318) üzenetére


deicide
veterán

Hmm, pedig autóval odatervezte az útvonalat :)

Igen, jó az útvonalterv a 40-esre, erre gondoltam.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32346) Toomy válasza deicide (#32309) üzenetére


Toomy
senior tag

Viszont a 6-osról mindenhonnan ki van tiltva a kerékpáros. De pl. én is nagy ívben tojok rá! Azért a Duna melletti szakaszt azt kihagyom, mert ott tényleg brutál forgalom van. :K
A TESCO-tól kifelé az egy frankó kis emelkedő :K Mikor rossz volt a fékváltókarom akkor 39/17-el gyilkoltam fel magam rajta. Nem volt egyszerű, de edzésnek pl. teljesen jó volt. :K

(#32318) ludsimon - Itt van pl. egy 86-os karika ami persze nekem 86km. De Etyek az veszélyes! Valamelyik nap a múlt héten ott edzettem 3x le-fel. 5x akartam, de a 3. után azt mondtam, hogy még előttem van kb. 55km és még haza szeretnék érni.

[ Szerkesztve ]

(#32347) belaazallat válasza Toomy (#32342) üzenetére


belaazallat
addikt

Hát igen, a tervben az volt, hogy a végéről indulunk, mert túrázós tempóra vesszük a dolgot.

A fényképeken, főleg amelyek pont a célba érkezésünket örökíti meg, látható lesz ki vette igazán túrázósra a figurát. Képek még szerkesztés alatt, de nem sokára fel lesznek töltve.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#32348) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Érdekes dologba "futottam" ma bele.

Eléggé szeles volt nálunk az idő. Kitekertem a boltba venni egy-két dolgot.
Nyílt terepen haladtam.
Egyszer csak azt vettem észre, hogy nem érzek semmilyen szelet, mintha tökéletes szélcsend lett volna, ellenben a zászlókat majd leszaggatta a szél.
Ez tartott kb. 6-7 másodpercig, majd jobbra kellett forduljak és ekkor oldalba kapott keményen a szél.
Azt gondolom, hogy pontosan a szél sebességével haladtam és ezért nem éreztem semmit.
Eddig még soha nem tapasztaltam ilyesmit.

Jártatok már így?

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#32349) ludsimon válasza Toomy (#32346) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi szépen, hogy kikerested, de nem lesz rá szükségem ekkora távra. :)

undefined

(#32350) belaazallat válasza Doki-HUN1978 (#32348) üzenetére


belaazallat
addikt

Ó hogyne, vasárnap, mikor rétisün-t üldöztem 37km/órával.

MÁs:

A vasárnapi és a hétfői képekből egy pár [link]

Ha képen lévők közül bárki is igényli, eredeti méretben átküldöm neki.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.