Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) Djuree válasza Doki-HUN1978 (#15750) üzenetére


Djuree
félisten

azért nem kockáztatok annyit, hülye én sem vagyok (annyira :DDD ). tavaly szeptemberben kaptam ezt a szart a karomba autóbaleset után, 2 hónapig nem csináltam semmit a karommal, aztán szépen fokozatosan mostmár erőltetem, már majdnem bír annyit mint a jó karom. még 2 hónap és ha minden jól megy gyógyult vagyok :)
az egy kicsit aggodalomra ad okot, hogy múltkor fél óra bicaj után el volt zsibbadva a rossz karom. remélem csak a nagy hideg miatt, meg hogy nem voltam rendesen felöltözve. majd nyáron kiderül, addigra elvileg meg is gyógyulok teljesen.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15752) szki válasza rii (#15721) üzenetére


szki
őstag

"az esti mozgás felpörgeti a szervezetet?"
Az attól függ. Én meló után 35 km-t tekerve nem vagyok felpörögve. Hazaérve egy nagy kajálás után alszok egyből. Viszont melóba érkezve meg pörgök, és friss vagyok. Igaz a tempó nem túl megterhelő, mert csak 25-ös, sőt 23-as átlagot tekerek télen. Persze az alvásbeosztás sokat számít, ami nem egyszerű nálam 3 műszak miatt. Az este nekem relatív fogalom:)

Ha heti 3x csinálod ezt, akkor szerintem 3-4 hét után hozzászokik a szervezeted a reggeli megterheléshez, és nem leszel fáradt melóba érkezve.

(#15749) Djuree: Azért az egészség mindennél fontosabb! Fiatal vagy még "megdögleni"! Nem kell mindig túlhajszolni magadat. Fontos dolgok az életben: család, gyermekek, egészség, hit, barátok.. Csak ezek után jön a munka, ház, autó, nyári szabadság, hobbi. Ezt egy preziből szedtem ki, és tényleg igaz!:)

[ Szerkesztve ]

(#15753) Djuree válasza szki (#15752) üzenetére


Djuree
félisten

ez így van, de még család meg gyerekek nincs, majd ha lesz ők lesznek az elsők :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15754) Doki-HUN1978 válasza Djuree (#15751) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Fogadd meg szki tanácsát!

Jobbulást neked! :K

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#15755) Djuree válasza Doki-HUN1978 (#15754) üzenetére


Djuree
félisten

kösz :R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15756) amargo válasza hoffman_ (#15730) üzenetére


amargo
addikt

"I have a very slim chance of getting use of my right arm back."
Minden tiszteletem az Övé!

A TB-re meg: bukó van rajta, mindent megtesz, hogy ne sérüljön meg. Ennyi erővel vegyük el mindenkitől, én amúgy is a befizetéssel arányosított ellátás pártján vagyok, mert vicc, hogy magánorvoshoz kell mennem, ha megakarok gyógyulni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#15757) venember83 válasza amargo (#15756) üzenetére


venember83
nagyúr

Már megijedtem, hogy a biciklit akarod elvenni mindenkitől. Akkor már inkább a TB-t, valóban. :DDD

(#15758) fpeter07


fpeter07
veterán

Először nem bringának néztem. [link]

(#15759) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Szakértők véleményét kérném ezekről az agyakról? Érdemes megvenni őket?

Köszi!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#15760) rii válasza belaazallat (#15759) üzenetére


rii
nagyúr

az agyváltót alapból szídja mindenki .... )))-:
nehéz szerelni, nagyon bonyolult szerkezet ... havernak charge TAP-ja van, már újonan is félreváltott, dobálta a láncot, a szervizeseknek is új terület, nem nagyon találkzotak még ilyennel, ahogy én látom, de nem vagyok szakértő, csak párszor már próbáltam én is utánajárni, utánakérdezni ... akik lehúzták: herce-hurca ... single-speed, és fixi bolt, namártmost egy SS-nek, meg egy fixisnek alapblól szentségtörés az agyváltó, van olyan szevizes, aki például inkább elesik bevételtől, de ő egy hirres SS/országúti vázba nem tesz be agyváltót .. szóval lehet h érzelmi okokból sem javasolták .... de nekem inkább megfontoltnak tünt az érvelésük az agyváltó ellen

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15761) dqdb válasza rii (#15760) üzenetére


dqdb
nagyúr

Valamit nagyon benéztél, ez sima hátsó agy, az agyváltóhoz köze nincsen :F

belaazallat: az STX-RC sorozat tartósságáról és megbízhatóságáról jókat hallottam. Ha kónuszos megoldás (nem tudom, a mostani Shimano agyakból indulok ki), és rendesen karbantartották, akkor valószínűleg simán elbír téged hosszú éveken keresztül. Úgy rémlik, mintha Manitounak lett volna ezzel a sorozattal tapasztalata, a hallomás helyett a gyakorlat mégiscsak jobb információforrás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15762) amargo válasza venember83 (#15757) üzenetére


amargo
addikt

Olyat én nem tennék, bár mostanában nagyon nem voltam tekerni. Pedig mennék is, csak egyedül ilyen időben..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#15763) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek, nem közvetlenül bringás témában. A nyáron mikor olvasgattam a fórumot, láttam, hogy jó páran felraktátok a megtett útvonalaitok műholdas "lekövetését" (Nem tudom, hogyan hívják)

Nekem is nagyon megtetszett a dolog és most, hogy telefon vásárlása előtt állok, szeretném ha képes lenne ilyenre. Gondolom ez androidos program.
Láttam, hogy rétisünnek például xperia x8-a van, szkinek ZTE ha jól emlékszem, de sok más is.

Igazából a Vodafonnál lenne VIP előfizetés- 10. 000 Ft kedvezménnyel, így az alternatívák:
- xperia x8 0ft
- samsung galaxy Y 0 ft
- samsung Wave Y 5000 ft (ez badás)
- samsung galaxy 3 7000 ft

Ennél többet nem szeretnék költeni a kedvezményekkel együtt sem, így ez a négy készülék az ami szóbajöhet. Igazából a badás samsung tetszik legjobban külsőre, de nem tudom, hogy
1.badára van-e ilyen program?
2. Valaki használ badásat itt?
3. Ti melyiket javasolnátok?

Egyébként amit Ti használtok, az ingyenes, vagy fizetős?
Előre is köszönöm és bocs az off jellegű kérdés miatt.

Üdv
Gábor

May the force be with you!

(#15764) szki válasza amargo (#15762) üzenetére


szki
őstag

Zuhog az eső mifelénk. Lőttek a mai bicajozásnak :(

(#15765) Djuree válasza N.GÁBOR (#15763) üzenetére


Djuree
félisten

endomondo a progi, androidos meg ios-os is van.
badásat ne vegyél, nincs támogatottsága, a samu is átállt droidra.
én samu galaxy 3-at vennék, igen jó kis teló :K
én fizetőset használok, múltkor 21ft volt a teljes verzió :DDD
de elvileg az ingyenes is használható.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15766) rii válasza szki (#15764) üzenetére


rii
nagyúr

nekem a tegnapinak lőttek emiatt ... ma már itt van a cuccom (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15767) Jofi81 válasza N.GÁBOR (#15763) üzenetére


Jofi81
őstag

Én Sports Trackert használok. Ingyenes, van Symbian, iOS, Android és WP7 verzió is. Nekem bevált, mást nem is próbáltam.

(#15768) TripleB válasza dqdb (#15761) üzenetére


TripleB
senior tag

Akkoriban még a kónuszos volt még az egyeduralkodó. :)

(#15759) belaazallat
Ha rendesen karban voltak tartva azok az agyak, akkor nagyon jó áron vannak.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#15769) Manitou válasza TripleB (#15768) üzenetére


Manitou
addikt

A hátsó ráadásul silent clutch változat. :)

(#15770) amargo válasza Jofi81 (#15767) üzenetére


amargo
addikt

Nálam a WP7-es elég érdekesen megy. Gyakorlatilag simán be lehet zárni és akkor annyi a rögzítésnek.. továbbá a régebbi track-et sem szedte le mind.. tapasztalatod van vele? A frissítés nem tudom, hogy hozott-e benne változást..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#15771) belaazallat válasza Manitou (#15769) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

"A hátsó ráadásul silent clutch változat." Ez mit jelent?

Szerk: Szabadon futáskor nincs hangja?

Kösz Neked is!

TripleB (#15768)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#15772) hoffman_ válasza dqdb (#15761) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nekem is volt :) Igaz nem voltam még 90, csak 60-70, de nagyon jó szerkezet volt :K

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15773) venember83 válasza belaazallat (#15771) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, nem kattog.

(#15774) N.GÁBOR válasza Djuree (#15765) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Jofi81, Djuree
Köszi a gyors válaszokat. Akkor valószínűleg droidos lesz, aztán még meglátom melyik.

Még egy kérdésem is lenne.:)
Ezekben a telefonokban működik úgy a GPS, hogy az elején sem "kap" netet? Mert gondolom GPS kell az útvonal rögzítéséhez és jó lenne ha olyan telót néznék ami találna jelet net nélkül is.

Üdv

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#15775) dqdb válasza N.GÁBOR (#15774) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, működik net nélkül a GPS indítása, de lényegesen tovább tart ilyenkor jelet találni, az A-GPS-szel megtámogatott melegindítás 5-10 másodperce helyett a hidegindítás nyílt terepen is eltarthat 15-20 percig.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15776) Tamoo válasza dqdb (#15775) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"a hidegindítás nyílt terepen is eltarthat 15-20 percig."
Ne is mondd, amikor már 40perce nem talált műholdakat a teló legszívesebben behajítottam volna a küllők közé, csak sajnáltam volna a kereket. Pda-m "hidegen" gyorsabban bepozicionál, mint a teló a-gps-el.

(#15777) Misály


Misály
addikt

Sziasztok.

Ezert megyek holnap reggel ha minden jol megy.

Kertem rola makro kepeket, szinte karcmentes es a csavarok rozsdaltak csak be meg a valto rugo. Gyari rajta minden, 2005-os evjarat.

(#15778) venember83 válasza Misály (#15777) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

a Battery szebb volt. Sokkal. De remélhetőleg ezzel több szerencséd lesz.

(#15779) Misály válasza venember83 (#15778) üzenetére


Misály
addikt

Hat szebbnek szebb volt, de kevesebbet tudott. Ez meg alapnak jo lesz:) Nyilvan nem hagyom gyari allapotban:)

(#15780) feka007 válasza Misály (#15777) üzenetére


feka007
nagyúr

Az ilyen batárnagy rugóstagba mi a jó amúgy egy normál levegőstaghoz képest?

(#15781) Misály válasza feka007 (#15780) üzenetére


Misály
addikt

Tobbet mozog, es jobban allithato, bar nekem se volt levegosbol egy olyan tuti, de az nem volt tul progressziv es nem is tartotta annyira a levegot.

(#15782) feka007 válasza Misály (#15781) üzenetére


feka007
nagyúr

Hát ránézésre biztos van egy mozgása. :)

Vettem pk-val együtt 1400-ért egy 203-as adaptert, az első 160-as tárcsát cserélem majd egy ugyanolyan Hayes V8-ra mint ami van, csak 203-asba.

(#15783) Teasüti válasza Misály (#15777) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tekintélyes méretekkel rendelkezik, bár kicsit ortopéd. Irigyellek, használd egészséggel! :)

(#15784) Misály válasza feka007 (#15782) üzenetére


Misály
addikt

Milyen villahoz?

Teasüti: Jah kisse otromba, de nekem valamiert ezek jonnek be, elpusztithatatlannak tunnek:D Nameg ennyi penzert Trek-et Bontrager cuccokkal ( a kerekek tubeless-ek )

[ Szerkesztve ]

(#15785) venember83 válasza feka007 (#15782) üzenetére


venember83
nagyúr

Remélhetőleg nem valami gagyi vagy túlkönnyített villára teszed, mert ezzel kb. aláírod a villa halálos ítéletét.

(#15786) tread777


tread777
tag

Sziasztok! Szeretnék komolyabban elkezdeni kerékpározni, inkább terepen mint sem aszfalton. A kerékpáros tesztek, oldalak, stb átböngészése után ide jutottam: [link]

Szeretném kérdezni a véleményeteket a gépről, illetve, hogy ár/érték arányban megérné-e befektetni, vagy keressek esetleg másik bringát?!

(#15787) hoffman_ válasza tread777 (#15786) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez egy jó gép, de a teleszkóp gyengus része, meg egy-két apróság még hiányzik a jó szájízhez(pl nem Alivio hajtókar). 200-ért első körben szerintem apro.bikemag.hu - itt 150-200 között egy halom minőségi, ennél jobb tekerőt lehet találni, akár még újonnan is. Amúgy nem rossz canga szerintem, külsőre nekem nagyon bejön.

venember:

Ez feka gépe, ha jól tudom, elvileg erre megy.

Mondjuk - ilyen téren teljesen laikusként - szerintem a 203-as sooook, nem? Egy 180-as is bőven elég lehet, ha már a 160 nem az. A 203 az brutális, kell az?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15788) venember83 válasza hoffman_ (#15787) üzenetére


venember83
nagyúr

A gyorszáras Rebára max száznyolcvanasat ajánl a gyár, nem is tennék rá nagyobbat, mivel semmi értelme. Tényleg. De az ő bringája, az ő dolga.

Most meg megyek befűteni a lakást a görgővel. :))

[ Szerkesztve ]

(#15789) Tamoo válasza hoffman_ (#15787) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem a 87kilómhoz a 185-ös tárcsa (bowdenes fékkel) simán elég a Mátrában.

(#15790) hoffman_ válasza venember83 (#15788) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én már egy Rebának is örülnék, gyorsszár, meg tárcsa nélkül :DDD Kellemes tüzelést :)

Tamoo:

Én is így gondoltam, sőt szerintem többre is elég az sokkal, egy komolyabb fékkel :K

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15791) rétisün válasza dqdb (#15775) üzenetére


rétisün
veterán

ezt se tudtam eddig, na majd ha legközelebb indulok, kipróbálom, mennyire működik a dolog.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15792) tread777 válasza hoffman_ (#15787) üzenetére


tread777
tag

thx, szét nézek ott is..

(#15793) feka007 válasza venember83 (#15788) üzenetére


feka007
nagyúr

210 mm-t írnak rá, miről beszélsz? Kicsit kifejthetnéd ilyenkor a dolgot, hogy ne feleslegesen bizonytalanítsad az embert... Egyébként meg a gagyi XCT V2-nek meg se kottyant az Epiken a BB7 185-ös tárcsával, ellenben fejenállós a fékerő a 160-hoz képest (meg az alap Acera M415 fékhez képest persze), pedig arra tényleg elhiszem ha azt mondják nem bírja.. Meg hányan használnak 203-as tárcsát itt is, senkinek nem szállt el tőle a villája mégse...

[ Szerkesztve ]

(#15794) venember83 válasza feka007 (#15793) üzenetére


venember83
nagyúr

Utánanéztem, nem találtam dokumentumot, ami szerint a gyártó tiltja a 8 colos tárcsa használatát. Mindazonáltal láttam már megcsavarodott 32-es becsúszójú SID telót (kb. ugyanaz a felépítése, mint a Rebának), ami száznyolcvanas tárcsától ment gallyra. Szerintem az elég nyomós érv az 203-as tárcsa ellen, hogy:
-maratonokon szinte senki nem megy ekkora tárcsával,
-ekkora tárcsákat csak jóval masszívabb és átütős enduro és DH gépeken találkozni,
-száz kiló fölötti tapasztalt bringások se használnak gyorszárral száznyolcvan milliméternél nagyobb tárcsát.

Ja, a testbike az átütősre írja a max kétszáztízes tárcsaméretet, nem a gyorszárasra, neked pedig gyorszáras van, ha nem tévedek.

Elnézést, ha belegyalogoltam a lelkivilágodba.

Tamoo: Én is úgy emlékszek, de nem találok régebbi használati utasításokat, így meg nem akarom állítani csak az emlékeim alapján.

[ Szerkesztve ]

(#15795) Tamoo válasza venember83 (#15794) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Lehet régebbieken 185 volt a max, nekem is úgy rémlett.

(#15796) Teasüti válasza venember83 (#15794) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ilyen gallyra ment, megcsavarodott villáról tudnál mutatni képet?
Még sosem láttam sérült villát.

Egyszer egy videóban mégis láttam, mikor a srác beleugratott a rámpába nagy sebességgel, az első kereket villaszárral együtt ott hagyta, aztán röpült tovább a bringa. Jó nagyot durrant a becsúszó, még a gagyi mikrofonon keresztül is félelmetes hangja volt a törésnek. :D

[ Szerkesztve ]

(#15797) venember83 válasza Teasüti (#15796) üzenetére


venember83
nagyúr

Ne gondolj rendkívüli dologra, egyszerűen csak nem középen áll a kerék. :)

(#15798) zsolt19900


zsolt19900
őstag

tegyük fel ha a hajtás rész tönkre van a bringában, akkor elegendő egy a pedálokat összekötő tengelyt és egy első fogaskoszorút venni, vagy hogy néznek ki ezek a dolgok?

csak kivétel után tudom megmérni, pontosan, hogy mekkora, vagy ha tudom a váz típusát, akkor megtudom nézni kivétel nélkül is, hogy milyen és mekkora tengely ill. hajtás kell bele?

van egy nagyon enyhe nyolcas az első fogaskoszorún, akkor lehetséges, hogy csak azt kell cserélnem, vagy az tengelyestül "szokás" adni venni, mert pl. egyik tengely nem kompatibilis a másik fogaskoszorúval?

ha tudtok tanácsot adni, akkor azt szívesen fogadom, mert ehhez sem :) értek bicikli terén

láttam, van drága és olcsóbb változat is, használt termékeket néztem, vagyis aprókat, ott vadásznék inkább bicajra

a váz amiről szó van egy TIG-welded 6061 T6 aluminum ebből már tudható, hogy milyen hajtás kell bele?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#15799) rétisün válasza zsolt19900 (#15798) üzenetére


rétisün
veterán

itt volt szó hajtóművekről, csapágyakról, monoblokkokról.

legelőször is azt kéne kideríteni, most milyen hajtómű van benne, akár egy-két fotó alapján alighanem meg tudjuk mondani, aztán utána már jobban fogod tudni, merre keresgélj.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15800) zsolt19900 válasza rétisün (#15799) üzenetére


zsolt19900
őstag

elég ha így "kívülről" lefényképezem pl a pedált és a hármas fogaskoszorút?

más kérdésem lenne: láncot egyszerű leszedni? vagy mindenképpen kell az a speciális lánc szétszedő szerszám, vagy kell lennie a láncon egy olyan szemnek ami megbontható, vagy ez nem általános? köszönöm

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.