Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) csabi94 válasza Doki-HUN1978 (#15950) üzenetére


csabi94
őstag

Köszi, remélem úgy lesz. :DDD

(#15952) rétisün válasza szki (#15947) üzenetére


rétisün
veterán

én sem tudtam rávenni magam délelőtt, hogy elinduljak.....
szépen ellustulok, ráadásul mindig van mire fogni a nembicajozást ( meló, időjárás, stb) :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15953) Tamoo válasza csabi94 (#15949) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az nagyon jó kis váz és igencsak a könnyűek közé tartozik...

(#15954) csabi94 válasza Tamoo (#15953) üzenetére


csabi94
őstag

Igen, én is csak jót hallottam róla, és ezért döntöttem mellette, + mellesleg még az ára is teljesen korrekt volt: [link]

(#15955) szki válasza rii (#15948) üzenetére


szki
őstag

Ügyes vagy! Csak így tovább!
Engem sajna hajnali 4-kor mindig síkos út vagy eső fogadott, így buszoztam a héten bicaj helyett. Hazaérve meg a szél vette el kedvemet.

#15952) rétisün: Nekem még az alváshiány is problémát okoz. Jövő hét remélem tudok tekerni, mert délutános leszek. Bár erős mínuszok ígérkeznek :( Marad a beltéri testerősítés:)

#15949) csabi94: Grat! Várjuk az összeszerelt képeket!

(#15956) csabi94 válasza szki (#15955) üzenetére


csabi94
őstag

Összeszerelt képek majd csak két hét múlva lesznek, mert várok még alkatrészeket, többek között egy ülést, amit a múltkor leszóltak :P ;]
Elöl-hátul tárcsafék lesz, mert se a teleszkópon, se a vázon nincs fékbak, de egyenlőre csak bowdenes, arra futotta. :)
Utána irány a Vértes! :))

(#15957) dqdb válasza lecsokolbi (#15931) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez nevetséges nem az ő farolásától roncsolódik a talaj, inkább a cross motoroktól.
Direkt túloztam valamennyire, de a talaj a krosszmotoroktól és az ő farolgatásaitól is károsodik. Az előbbitől jobban az utóbbitól kevésbé, de ez még nem mentesíti a bringást. Ha egy dózerúton teszed, az nem vészes a hatás, ha egy keskeny erdei ösvényen, akkor színtiszta tahóság. De ahogyan amargo is írta, sok kicsi sokra megy ilyen téren is.

ha így nézzük akkor ott nem egy hanem kétezer bringás "farolgat"
Amikor egy XC-s farol, akkor már régen rossz, mert valószínűleg az egyensúlyát próbálja meg visszanyerni, míg a linkelt videóban a bringázás stílusához tartozik hozzá ez a mozdulatsor. Mindenesetre a mondanivalóm lényege a fontos: hiába látványos kívülről, ne farolgass, mert rossz a természetnek és rossz a külsődnek is, és ha arra jár egy erdész, rossz lesz neked is ;]

Az erdei munkagépek bombatölcsérszerű nyomairól ne is beszéljünk ...

csabi94: Nagyon könnyű, egész meglepődtem, nem is gondoltam volna, hogy általánosságban ilyen könnyűek a vázak a bicó súlyához képest.
Én egy szkandiumvázat egy ujjal tartva jutottam erre a következtetésre :) Az a becsapós, hogy a vázban a sok fémet látod, ezért szemre nehéznek tűnik, míg egy kerékszettnél a kevés anyagot, sok lyukat és levegőt, mégis ez utóbbiból egy jobb súlyú darab külső, belső, tárcsa és gyorszár nélkül is nehezebb, mint egy átlagos váz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15958) zsolt19900


zsolt19900
őstag

olyan kérdésem lenne, hogy az első agyban el van törve, meg van sérülve az a rész ami az agyban a tengelyt körbefogja -első agyról beszélünk gyors szorítóval- van-e esély arra, hogy ilyen alkatrészt lehet-e kapni külön, vagy teljes agyat kell, hogy vegyek?

megoldva

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#15959) zsolt19900


zsolt19900
őstag

ilyen első tengelyek egyikét kell vennem a bringámhoz, mert el van repedve benne, méretileg ezek szabványosak, szerintetek?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#15960) runner 125


runner 125
nagyúr

Ez de komoly hajtás, nem is láttam még ilyet. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15961) Doki-HUN1978 válasza runner 125 (#15960) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Elég szkeptikus vagyok az ilyen megoldásokkal kapcsolatban.
Gondolom ha annyira szuper lenne, akkor jobban elterjedt volna?!

Különlegességnek mindenképp nagyon jó... :C

Fura érzés lehet használni.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#15962) belaazallat válasza Doki-HUN1978 (#15961) üzenetére


belaazallat
addikt

Hajtás közben nem hiszem, hogy érzed a rugót, érzetre olyan lehet, mint a biopace-es(ovális) tányérok. Én biopace-es tányérokat használok, érzetre csak annyi változás, hogy nincs "holtjáték" a hajtásban. De én csak taposom a pedált.

Szerk:
Szerintem nem azért nem terjedt el mert nem szuper, hanem mert bonyolult és drága a kivitelezés. A Súlyról már ne is beszéljünk! :)

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#15963) rétisün válasza belaazallat (#15962) üzenetére


rétisün
veterán

"De én csak taposom a pedált."

ezért kell spd, akkor húzhatod is :))

ha jól tudom, a shimano már nem gyártja a biopace tányéros hajtóműveket, de a rotor továbbra is csinál ilyent, sőt a tour-on is használják.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15964) rii válasza runner 125 (#15960) üzenetére


rii
nagyúr

lassan akart bejönni a web-oldal, és azt hittem, te is ezt láttad

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15965) Doki-HUN1978 válasza belaazallat (#15962) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Manapság nem csak ovál első lánckerekekkel jönnek ki a bringák?!

Enyhén ovális az összes nem?! :U

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#15966) belaazallat válasza rétisün (#15963) üzenetére


belaazallat
addikt

Igen, ezért spórolok cipőre. Pedált már tavaly is vehettem volna, de cipő nélkül semmit nem ér. A cipő meg baromi drága(az én költségvetésemhez), legalábbis, amit kinéztem magamnak.

#15965) Doki-HUN1978
Sajna nem. Úgy kell keresni a biopace tányérokat.

Más:

Ha a küllőm 285mm hosszú a küllőanyáig akkor hány mm-es küllő kell nekem?

Szerk: Ha hátsó kerékhez kell, akkor ne az elsőt mérjem ugye? :U

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#15967) csabi94 válasza belaazallat (#15966) üzenetére


csabi94
őstag

Én nagyon kifogtam ezt egy fél éve. Jó áron volt, mert kifutó darab volt már akkor is. Ha gondolod, keresgélj, hátha valahol még van. :)
Jó kis cipő! :D

(#15968) belaazallat válasza csabi94 (#15967) üzenetére


belaazallat
addikt

Én ilyen stílusban gondolkodok:
[link]

de ez lenne az álom:
[link]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#15969) hoffman_ válasza belaazallat (#15968) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nekem is ezek jönnek be :K

#15960:

Jópofa, de a fizikai hátteret tekintve, szerintem nem vagy semmivel se beljebb, mint egy mezei hajtókarral, csak furább érzés lehet. Az egy dolog, hogy a rugó tárolja az energiát, de azt az energiát, amit a hajtás helyett a rugó összenyomására használtál fel, szóval ez ilyen mókás, hogy van, de inkább csak nézem kategória :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15970) fpeter07 válasza hoffman_ (#15969) üzenetére


fpeter07
veterán

Csak a holtponton próbál átsegíteni, cserébe neked kell mozgatni a rugót is.

(#15971) hoffman_ válasza fpeter07 (#15970) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Való igaz, de szerintem még így se igazán jobb a hatásfoka. Ha mégis, akkor sem vetekszik egy SPD rendszerrel :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15972) Muton válasza Doki-HUN1978 (#15965) üzenetére


Muton
addikt

Sokaknak fájt a térde az ovális lánckeréktől, ha jól tévedek, akkor azért is ment ki a divatból. Nekem is van Biopacém, szerencsére nekem nem okoz gondot.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#15973) gery03 válasza hoffman_ (#15969) üzenetére


gery03
senior tag

Nem a rugóval van baj a rendszerben. A rugóban tárolt energia nagyon jó hatásfokkal visszakerül. (kismértékben az is melegszik a hajlítások során)
Alapvetően ott van a gond, hogy a forgáspont viszont minden nemű mozgásnál elveszti az energia egy részét. Ergo a forgáspontban tekersz bele csomó feles energiát minden egyes hajtókarfordulatnál. Nem csodálom, hogy nem terjedt el.
Profiknál a hajtókar legyen könnyű és merev. Húzni, tolni, taposni lehet spd-vel is. Innentől kezdve teljesen felesleges az egész.

(#15974) hoffman_ válasza gery03 (#15973) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szerintem a rugó önmagában csak dísz, legjobb esetben is csak ugyanannyolyan hatásfokkal tekersz, mint rugó nélkül, melegedés elhanyagolható szerintem. Az, hogy az energia a rugón veszik el, vagy forgásponton, már csak fizikai kitérő :) Tartom én is, legyen merev és könnyű. Illetve ahogy nézem ez négyszögtengelyes hajtás, ha nem tévedek, ami ugye megint egy kis mínusz.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15975) rii válasza Muton (#15972) üzenetére


rii
nagyúr

én egész konkrétan azt hallottam még 95-96-97 magassában felőle, hogy egészségtelen ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15976) rétisün válasza belaazallat (#15966) üzenetére


rétisün
veterán

pedálom van két pár is elfekvőben (505-ös, 520-as, az 520-ashoz kónuszállító műanyag bizbasz is van)
nekem valahogy nem jött be, hogy a kónusz elállítódik, és lötyög (vagy éppen megszorul) a pedáltest.

amúgy a speci taho(e ?) jó kis csuka, szeretem :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15977) feka007


feka007
nagyúr

Na feldobtam a 203-as V8-at előre. Holnap el is kezdem izzítani a cókmókot :))

(#15978) belaazallat válasza rétisün (#15976) üzenetére


belaazallat
addikt

Ha összegyűlik a pénz vmilyen, cipőre akkor megkereslek. Az 520-as lehet érdekelni fog.

A korábban feltett küllőkérdésemre nem tudod a választ?
"Más:

Ha a küllőm 285mm hosszú a küllőanyáig akkor hány mm-es küllő kell nekem?

Szerk: Ha hátsó kerékhez kell, akkor ne az elsőt mérjem ugye? :U"

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#15979) rétisün válasza belaazallat (#15978) üzenetére


rétisün
veterán

"Ha hátsó kerékhez kell, akkor ne az elsőt mérjem ugye"

ne ám, az első kerékagynál szimmetrikusan vannak a küllők, a hátsónál nem (a kazetta miatt) és az már bekavar a küllőhosszba.
amúgy 12-13 mm hosszan van menet egy küllőn (ha ez segít) legalábbis amit megmértem 3-4 db-ot, azon ennyi.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15980) belaazallat válasza rétisün (#15979) üzenetére


belaazallat
addikt

Magyarul, ha hátsóba veszek küllőt, akkor 14db 298mm és 14db 302mm-es küllő kell, 28 küllős felni esetén(+tartalék). Anyám. Ez nem lesz egyszerű.

Akkor ezért tudta félre fűzni a szerelő a hátsót.
Zalában lehet normális áron, jó minőségű küllőt kapni?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#15981) Teasüti válasza belaazallat (#15980) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Megpróbálod magad újrafűzni? :Y

(#15982) TripleB válasza belaazallat (#15980) üzenetére


TripleB
senior tag

A neten vannak küllőhossz-kalkulátorok. Adott agy-felni pároshoz tudsz számolni küllőhosszt.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#15983) rétisün válasza belaazallat (#15980) üzenetére


rétisün
veterán

amikor én fűzettem kereket, akkor DT-t kértem bele, (azt is ajánlották egyébként) azt tudtak bele tenni mindenhol, 3 helyen is fűzettem kereket.

az se mindegy, hogyan fűzöd, mert az is befolyásolja küllőhosszt. ha ugyanúgy fűzöd, mint most van (gondolom, 3 kereszttel van fűzve, az a lgelterjedtebb) akkor ugyanakkora kell.

a hátsó kerékhez: ha megnézel egy hátsó kereket, látszik, hogy a a kazetta felőli oldalon beljebb vannak az agyon a küllőknek a furatok, ha egyforma hosszú küllőkkel lenne fűzve, nem lenne középen a felni a sarukhoz képest. ezért kell a kazetta oldalra rövidebb küllő.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15984) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Küllőkön hogyan szokás beállítani a nyomatékot btw, van erre vmi spéci nyomaték kulcs?

Vagy csak prosztó módon érzésre, hallásra megy a dolog? :)

[ Szerkesztve ]

(#15985) fungeld válasza Teasüti (#15984) üzenetére


fungeld
aktív tag

Nálam érzésre megy. Szvsz max az elején lehet ugyanolyan feszesre állítani őket. Amint belemegy egy kis 8-as onnantól felejtős a nyomatékkulcs(gondolom külön erre nem is létezik), mivel csak az egyik oldalt kell meghúzni. Szóval, ha lenne akkor is max a fűzésnél jönne jól, utána használhatatlan lenne, de szóljatok, ha nem így van.

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#15986) flash-


flash-
veterán

Sziasztok bringások

Városi bringát keresek asszonyhoz,boltba,meg állomásra járni
ez erre jó választás?

[link]

esetleg tudtok valami más,ismeretlenebb márkát ajánlani amit nem ismernek a tolvajok mégis jó?olyan kell ami nem feltünő,de nem esik szét alattam...
ötlet?

egy ilyen az nem cseng számomra nagy márkának,mégis milyen minőséget képvisel?
Median Granada trekking

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15987) zsolt19900


zsolt19900
őstag

meg van, hogy melyik alkatrészem törött el: az első kerékagyban fut egy tengely ami befogadja a gyorszáras másik tengelyt, ami rögzíti és lezárja az egészet, azt mondták nekem, hogy ezek nem szabvány méretűek, na most ha esetleg boltban szeretném -neten, vagy kéz alól- venni, akkor elég egy hosszt meg egy átmérőt megadnom mint méret?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#15988) belaazallat válasza TripleB (#15982) üzenetére


belaazallat
addikt

Szerkesztve. Találtam jót, csak méricskélni kell.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#15989) feka007


feka007
nagyúr

Gyorszárat mennyire kell feszesre húzni, hogy biztosan tartsa? Most eléggé feszesen van, és szabadon fut mint a willy. 203-as tárcsa, nehogy kikapja alólam a kereket azt átmenjen monociklibe.. :D

(#15990) Teasüti válasza feka007 (#15989) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én nekem még úgy mondták, h a kart saját erődből még éppen csak rá tudd zárni, akkor megfelelő.

(#15991) Doki-HUN1978 válasza flash- (#15986) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Szerintem asszonykádnak jó választás mászkálósnak....

Vegyél hozzá egy jó lakatot és nem lopják el!

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#15992) Manitou válasza TripleB (#15982) üzenetére


Manitou
addikt

Kicsit más téma

Neked ha jól emlékszem fox RP23 van a speciben, nem tudod milyen szemtávolságú és mennyit megy össze?
Nekem a gyári mérettől kicsit eltérő a manitou swingerem. 190/50-es. Most agyalok egy 200/57-esen. De lehet az már nagyon elcseszné a geot. Ezzel a 190-el még ok. Esetleg összébb is lehet húzni, ha jól tudom. Vagy marad a swinger szervízelése, a az olajcsillapítás szállt el benne. :((
Egy fox RP23-at akartam anno én is bele, majd a swinger után ( a swingerrel vettem a vázat) , de elég borsos most az ára, pedig egyszer tudtam volna egész jó áron, csak akkor úgy voltam vele , ráér majd később.

(#15993) sanzi89 válasza flash- (#15986) üzenetére


sanzi89
addikt

Én még ajánlom a Caprine bringákat. Egy kicsit olcsóbb, és egy kicsit drágább típus.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#15994) sanzi89 válasza sanzi89 (#15993) üzenetére


sanzi89
addikt

Vagy esetleg ezt találtam még. Alu váz, "teleszkóp", aránylag noname, nem hiszem, hogy tolvaj mágnes. És árban is ez a kategória.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#15995) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Egy kis technikai segítség kellene. Elakadtam a küllőméret meghatározásban.
Ezen az oldalon nem tudom mely adatot hova írjak.

Felnim adatai: [link] linkem 32/36 küllősnek írja, pedig 28 küllős.

Agy: [link] F192DSE Egy PDF amiben benne van a típus.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#15996) feka007


feka007
nagyúr

Lőttem pár képet a gépről pizzaizzítás közben :D
[link]

[ Szerkesztve ]

(#15997) flash-


flash-
veterán

azért kérnék segitséget.
trecking kerekpar ügyben:
eddig a gepida albion 100at neztem ki mert a gepida ismertebb márka,de biztos tudtok ilyen árért jobb (minőségibb alkatrészekből álló)kerékpárt.
felhasználás:boltbajárni,asszonyhoz menni szal napi 5kmert mennék vele.
szoval mlyet vegyek?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15998) Ariadne válasza feka007 (#15989) üzenetére


Ariadne
őstag

Nekem azt mondták mindig, hogy ahogy ráhajtod, fehér kell legyen a tenyered tőle (mivel ugye kicsit erőből hajtod rá), szóval ennyire. Érdemes minden indulás előtt rutinná tenni, hogy megrángatod kicsit a kereket.

Erről mindig eszembe jut, amikor tavaly a bringás társaságunkkal Neukirchenben bringáztunk, és a Wildkogelre felvivő felvonó tanulmányozása után rájöttünk, hogy első keréknél akasztják a kabin oldalára a bicókat - annyira röhögtem, ahogy mindenki egyszerre elkezdte a kerekét rángatni, gyorszárat meghúzni, full para volt, hogy ülsz a felvonóban és a bringád huss, leesik a hegyoldalba... :))

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#15999) runner 125 válasza feka007 (#15996) üzenetére


runner 125
nagyúr

Faxa továbbra is. ..mennyivel jobban illenek rá ezek a gumik. :)

Ahogy látom első tárcsát is cseréltél. Mekkora ez, 203-mas?

..ha, jól látom akkor csont ugyanaz a tárcsa, mint az enyém. Hayes Stroker.

A 203-massal nekem is sokkal feltűnőbb lett az eleje. :D

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16000) Teasüti válasza runner 125 (#15999) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez AM bringa, a tied? Mennyit költöttél rá cakkumpakk, ha szabad kérdeznem?
Nagyon tetszik! Jól néz ki!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.