Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) rétisün válasza venember83 (#15550) üzenetére


rétisün
veterán

úgy van, nagyon úgy van :C

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15553) venember83 válasza tekeyagd (#15552) üzenetére


venember83
nagyúr

Valami címkézett cucc lehet a váz, Google se igazán ismeri, bár ebay-en találni nagyon hasonlót. :U

(#15554) tekeyagd válasza venember83 (#15553) üzenetére


tekeyagd
tag

na majd holnap felhívom a boltost... :U

(#15555) szki válasza venember83 (#15553) üzenetére


szki
őstag

Elég baráti az ebay ár. Egy jobb hajtómű kerül ennyibe.

(#15556) rétisün válasza tekeyagd (#15554) üzenetére


rétisün
veterán

ha az itteni boltjukban lenne, meg tudnám neked kérdezni, de ez a kesztehlyi greenzone....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15557) venember83 válasza tekeyagd (#15554) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem tudom, én nem szívesen vennék olyan vázat, amihez nem társul egy, a nevével valamennyire garanciát jelentő cég. Tudom, sznob vagyok, de ezt hegeszthették kb. akárhol kb. akárkik kb. bármilyen minta alapján kb. bármilyen hozzáértéssel kb. bármilyen minőség-ellenőrzéssel. Egy ilyennel nem igazán szeretnék mondjuk egy szerpentinen lefelé döngetni mondjuk hatvannal vagy netán még gyorsabban. De lehet, hogy megéri csak a szett és a kerék, kormány, stucni, nyeregcső, nyereg usw. már a vételárat, ha kapsz megfelelő méretű és minőségű vázat és villát olcsón, amikre felrakhatod ezeket a cuccokat.

(#15558) tekeyagd válasza rétisün (#15556) üzenetére


tekeyagd
tag

gumit vettél?
én erre lecsapnék...

az a gáz,hogy Keszthely nincs közel, előbb nézem meg a múltkor linkelt Treket BP-en.

vénember: egy rugóra jár az agyunk! ;)

[ Szerkesztve ]

(#15559) rétisün válasza tekeyagd (#15558) üzenetére


rétisün
veterán

volt két külsőm, igyekszem ilyesmiket tartalékolni, ne akkor kelljen kapkodnom, ha baj van....
néztem ezeket is, a piros szín tart vissza kicsit, de ennyiért kétségkívül jó áron vannak. az is igaz viszont, hogy volt conti külsőm, és nem volt valami tartós :(
a most lecserélt gumikban ~ 8000 km körül volt (a hátsóban 8800, azt felírtam, mikor feltettem) a conti talán a felét ha bírta.

a bicajról: ha csak az alkatrészeket nézük, akkor is megér(het)i megvenni, és olyan vázba építed bele, amilyenbe akarod. ha kapsz olyant, ami megfelel árban, márkában.

mod: kérdés, miért ad el valaki egy pár külsőt, ennyiért, 100 km-el?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15560) zsolt19900


zsolt19900
őstag

szó esett a nyeregről, meg arról, hogy van-e tuti ilyen olyan amolyan, azt mondtátok, hogy embere válogatja, annyi segítség illetve támpont létezik, hogy nagyobb termetű, széltében is :D embernek melyik kényelmesebb? az ilyen pici keskeny dolgok, vagy inkább a szélesebb kiképzésű, és, hogy az anyaga milyen legyen

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#15561) venember83 válasza rétisün (#15559) üzenetére


venember83
nagyúr

Komplett bringákat vett, amik alig futottak, majd elpasszolja ezeket a bringákat alkatrészenként. Pl. ezért.

(#15562) tekeyagd válasza rétisün (#15559) üzenetére


tekeyagd
tag

talán eladni akar nem hirdetni.
én anno a gp3000et 5Kért vettem párban,pedig akkor boltban 15K volt darabja.
jókor jó helyen! :B

(#15563) zsolt19900 válasza zsolt19900 (#15560) üzenetére


zsolt19900
őstag

még az a kérdés fogalmazódott meg benne, hogy valamelyik nyergen látom, hogy "csak" két cső fut végig, de valamelyik alatt látok valamilyen befogó, rögzítő szerkezetet is, ezeket le lehet távolítani, vagy xy nyeregcsőhöz, csak xy nyergek a jók? amin nyeregcsövön kettő jól láthatóan a két csövet befogó kialakítás látszik, arra nem jó az a nyereg amin van ilyen "plusz" szerelék?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#15564) dqdb válasza zsolt19900 (#15560) üzenetére


dqdb
nagyúr

annyi segítség illetve támpont létezik, hogy nagyobb termetű, széltében is
Nem létezik.

amin nyeregcsövön kettő jól láthatóan a két csövet befogó kialakítás látszik, arra nem jó az a nyereg amin van ilyen "plusz" szerelék
Az maximum a képen van úgy, az nem a nyereg, hanem a nyeregcső része.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15565) rétisün válasza venember83 (#15561) üzenetére


rétisün
veterán

ez is lehet, bár ez (sztem) elég macerás, de kétség kívül mindig drágáb egy bicaj alkatrészenként, mint egybe, úgyhogy akár jó biznisz is lehet. (na nem annyira, mint a garnéla-biznisz...ja, ez nem a films topik :DDD )

(#15563) zsolt19900: a mostanság használatos nyergek már nagyrészt egységesek, a két cső (pálca) a legelterjedtebb, de persze vannak egyéni kialakítású cuccok is, ilyen esetben bizony csak a hozzá való nyeregcsővel hasznáható.
ezt találtam hirtelen, de asszem a topikban is van talán Manitou-nak hasonló speckó nyerge.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15566) dqdb válasza rétisün (#15565) üzenetére


dqdb
nagyúr

asszem a topikban is van talán Manitou-nak hasonló speckó nyerge
Úgy tudom, neki a másik speciális típus van (SDG I-Beam), de az újonnan tízezerbe kerülő kategóriában egyik egzotikumba sem igazán lehet belefutni.

Biztosan jó ez a monolink, csak azt nem tudom, mire, hiszen itt is két nyeregpálca van, szóval a súly nem lesz kisebb tőle :F

zsolt19900: nem tudom, milyen magas vagy, és mekkora a bringa váza (talán matricaként szerepel rajta ez a szám), de ha kicsi lenne a váz, akkor egy hátranyúló nyeregcsővel lehet valamennyit kompenzálni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15567) zsolt19900 válasza rétisün (#15565) üzenetére


zsolt19900
őstag

arra gondoltam éppen, hogy valamelyik képen láttam a nyereg alatt sima csőbefogó toldalékot, ergo arra nem mehet olyan cső amint a tetején van bármi is :)

szóval akkor, hogy nézzen ki a nyeregvásárlás, sok-sok darabot beletetetek a boltban a vázamba és tekerek velük 5-5 percet :) vagy ráülök

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#15568) dqdb válasza zsolt19900 (#15567) üzenetére


dqdb
nagyúr

szóval akkor, hogy nézzen ki a nyeregvásárlás, sok-sok darabot beletetetek a boltban a vázamba és tekerek velük 5-5 percet
Ez nem fog működni, mert
1. egy új nyerget nem raknak fel neked csak úgy, mert a nyeregcső befogórésze nyomot hagyhat a nyeregpálcán, vagyis már nem lesz új termék
2. 5 perc semmire sem elég

A WTB-nek van olyan programja, hogy a résztvevő boltokból kaució fejében elvihetsz egy nyerget hosszabb próbára. A többieknél lutri a végkifejlet, látod, tekeyagd beválasztott annak ellenére, hogy rutinos bringás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15569) zsolt19900 válasza dqdb (#15568) üzenetére


zsolt19900
őstag

értem :) hát jó akkor majd meglátom, hogy mi lesz :) :) :)

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#15570) rétisün válasza zsolt19900 (#15569) üzenetére


rétisün
veterán

nem tudom (lehet, hogy írtad, nem olvasok vissza :B ) mennyit tervezel bringázni, de hosszabb távon (távokra) érdemes lenne egy betétes bringás nadrágot venni, sokat javíthat a kényelmen, illetve a nem annyira kényelmes nyereg is jobban elviselhető ilyen nadrágban.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15571) zsolt19900 válasza rétisün (#15570) üzenetére


zsolt19900
őstag

értem, annyira nem szeretnék sokat, de majd csak találok valami normális nyerget, csak ha lett volna valami tipp, hogy a kisebb nyereg inkább a szikárabb legényeknek a szélesebb az erősebb testalkatúaknak, akkor inkább azokat nézegettem volna, de akkor lehet, hogy az ilyen vékony kialakításúak is kényelmesek lennének egy testesebb embernek

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#15572) Cathfaern válasza zsolt19900 (#15571) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha jó a nyereg, és jól ülsz rajta, akkor a csonton ülsz. Az pedig testalkattól függetlenül nagyjából hasonló méretű :)

(#15573) lorcsi


lorcsi
veterán

elég nagy lukra futottam a hétvégén az időjárással :(
hiába mentem ki vas. délelőtt 10 körül és készítettem fel a bicajt a délutáni körrem miközben éreztem a meleg napsütést és semmi szél nem fújt.
1 körül mégis majd megfagytam :(
hiába volt szélcsend, miközben tekertem jött a hideg levegő az arcomba és az orromon át le a torkomra (csoda hogy nem gyulladt be), plusz hiába a meleg polár sapi mégis fázott a fejem egy 15 perc után :( hazaérve le sem vettem a sapit amíg ki nem olvadt a fülem, ez is nagyon fájt :(
a rövid kesztyűt meg absz. el kell felejtenem télen, akármilyen izzasztó is, de a téliben szabad csak!

álltában a gumim 4-ről 1,5 barra leeresztett..olyan 2-2,5 hó alatt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15574) rétisün válasza lorcsi (#15573) üzenetére


rétisün
veterán

legalább a széllel nem kellett küzdened, mint nekem..... :U meg hiába volt napsütés, ha mellé 2-3 fok volt csak.

amúgy a polár cuccok legfeljebb aláöltözőnek jók bicajozáshoz, mert egyáltalán nem szélállóak :( mivel a hő jelentős részét a fejen (is) leadja az ember, nem csoda, ha emiatt is jobban fáztál.

(#15569) zsolt19900: nyereg ügyben egy tipp: smp nyergek

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15575) szki válasza lorcsi (#15573) üzenetére


szki
őstag

Hát ja, hozzá kell szokni a hidegben való tekeréshez, illetve megfelelő ruházat kell. A fejen történik a test teljes hőleadásának 40%-a! Szóval sportolni sapka nélkül nem célszerű!
A rendszeres sport által az egyes testrészek vérellátása is javul. Még a fülnek is. Nekem is szokott fázni néha 5 percig, amikor elindulok egy bicajozásra. De aztán hamar bemelegszik az is:) Külön kihívás, amikor 100 km-nél hosszabb, azaz egy nagy téli túránál 1-2 C fokos vizet kell inni literszámra. Ez belsőleg is sok plusz energiát von el a szervezettől, amíg felmelegszik odabent. A hideg levegő belélegzését meg lehet szokni. Én visszavettem a tempóból télre, hogy kizárólag az orromon át elég legyen a lélegzés. A vastag ruházatban nehezen pörög a láb. A nyárihoz képest sokkal nehezebb az összsúly, amit mozgatni kell. Könnyen átizzad a ruha, és nem párolog el a szélálló ruházatból, stb... Szóval így kell nézni ezeket a téli bicajozásokat. Nagyon kimerítő így bicajozni, de nagyon jót tesz az edzettségnek! :DDD
Tavasszal majd rövid ujjú cuccban szétszaggatom az aszfaltot, míg mások szenvedni fognak a bicajon a fél éves kihagyás miatt :D (kivéve rétisün)

Ma reggel nyomtam pár sprintet a faluban kevésbé beöltözve, és nagyon kellemesnek éreztem a hőmérsékletet. Utólag megnéztem, hogy -3,4 C fok volt...
Szóval ma bicajozok 2x35-öt majd, mert kellemes idő lesz, 0 C fok:)

[ Szerkesztve ]

(#15576) lorcsi válasza rétisün (#15574) üzenetére


lorcsi
veterán

mikor tekertem olyan érzés volt mintha minden irányból szembe fújt volna :(

egy kis helyesbítés:
a polár pulcsimra egy szélálló dzsekit is vettem
a nacim viszont csak egy vékonyabb jogging volt :( mondjuk mozgás közben a lábam nem fázott túlzottan, csak mikor felértem a meleg lakásba, akkor éreztem a különbséget.
oda kel figyelni, ezt megtanultam.
öröm az ürömben, hogy mindezek ellenére semmi bajom, se megfázás, se semmi :)

amúgy myilen sapit hordasz bicahjoz ?

szki: no ezzel az edzettség emeléssel rá is beszéltél, hogy érdemes még ezzel próbálkoznom :D mert mellékesen a nyári formámhoz képest extra sz.r tempót tudtam csak tartani :(

[ Szerkesztve ]

(#15577) Mewryck válasza zsolt19900 (#15523) üzenetére


Mewryck
tag

vagy a csavar fogja(amit már az elöbb is irtak),vagy el van koszolodva(ha nem használod sokat az 1es fokozatot elöl,lehet hogy be is van állva),a laza bowden ezekre utal

teasüti: nézz meg egy két Dh-s videot,ahol merevfaruval csapatnak lefelé,nemvéletlenül használnak olyan alkatrészeket-"túl" vannak építve+ehhez kell még a megfelelő technika

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#15578) Djuree válasza szki (#15575) üzenetére


Djuree
félisten

"Nagyon kimerítő így bicajozni, de nagyon jót tesz az edzettségnek!"
ez ezzel a baj, hogy az egészségnek meg nem tesz jót. most még nem veszed észre, de idősebb korodban minden bajod lesz. már ez hogy ki vagy melegedve, és a hidegben iszod az 1-2fokos vizet, már ez durva önmagában. így lehet jó kis tüdőgyuszit kapni. csoda hogy eddig megúsztad. ilyenkor inkább bicajozz bent a szobában ha nagyon nem bírod ki, támaszd fel a bicajt vagy szobabicikli :K
sajnos a sportot sem szabad túlzásba vinni, egy szintig egészséges, de utána már egészségromboló tud lenni, sajna már én is túlzásba viszem, de felrobbanok, nem tudom máshogy levezetni az energiát :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15579) rétisün válasza lorcsi (#15576) üzenetére


rétisün
veterán

itt vettem az egyik boltban talán 1500ft volt, sötétkét, márkája nincs, belül kicsit bolyhos, thermo szerű anyagból van, a két oldalán kicsit lejjeb ér a füleknél. ez sem szélálló, sisak alatt mégsem szokott fázni benne a fejem.
a kelly's-nek van szélálló sapkája sisak alá, de pl. dqdb panaszkodott rá, mert túl meleg. (vagy csak nincs hozzá eléggé hideg :D

mod: pont a múltkor beszélgettük az egyik (bringás)boltban, hogy az ilyen téli bringázás nem szabad, hogy arról szóljon, hogy ugyanazt akard kitekerni, mint nyáron, 30 fokban....(mondjuk nekem pont nem szabadna ezzel jönnöm :U )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15580) szki válasza lorcsi (#15576) üzenetére


szki
őstag

Hidegben, beöltözve sose lesz olyan tempód, mint nyáron. Ne is ezzel foglalkozz, hanem csak, hogy élvezd a bicajozást!

(#15578) Djuree : nem tudhatod, milyen egészségi, edzettségi állapotom van, és hogyan készültem, szoktattam magam a hideghez :U A "nagyon kimerítőt" másokra értettem, és nem magamra :DDD Már értekeztünk erről, hogy úgy sportolok mostanában, hogy a bicajozás/futás végeztével egyből képes legyek ugyanakkora távot megtenni ugyanolyan tempóban. Persze hetente 1x tényleg kimerítem magam, hisz annyi kell az erősödéshez.
Szobabiciklizni?! A távolsági közlekedés nekem a sport is egyben! Így rengeteg időt takarítok meg!

[ Szerkesztve ]

(#15581) Djuree válasza szki (#15580) üzenetére


Djuree
félisten

persze, nem tudom, csak egy gondolat volt részemről :) valahogy én sem vagyok a szobasport híve, vehetnék futópadot, de inkább kimegyek futni a hidegbe :DDD meghát neked közlekedési forma is, így meg pláne.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15582) hoffman_ válasza szki (#15580) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Osztom én is, semmi bajod nem lesz a "szélsőséges" körülményektől, ha hozzáedzetted magad :K

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15583) Doki-HUN1978 válasza hoffman_ (#15582) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ezzel az állításotokkal én nem értek teljes mértékben egyet, hiszen a térd ízületeket nem lehet "hozzászoktatni" a betonon való futáshoz pl., vagy a hideghez.

Ezek a testrészek rövidebb idő alatt "elhasználódnak", mint normál körülmények között.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#15584) hoffman_ válasza Doki-HUN1978 (#15583) üzenetére


hoffman_
nagyúr

De, valamilyen szinten hozzá lehet, jobban, mint az átlagember hinné, csak rengeteg edzés kérdése. Az emberi test egy nagyon király találmány. Egyébként nem is arról volt szó, hogy szki is rövidnadrágban teker mostanában :P

mod:

Javítok. Előbb lehet hozzászokni a hideghez, mint a betonos futáshoz, ha már térd a példa. A beton valóban nehezen szépíthető.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15585) Doki-HUN1978 válasza hoffman_ (#15584) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ahhoz nem kell rövid nadrágban tekerni, hogy megfázzon a térd ízület!

Kérdezz meg egy-két öreg motorost,-akik kesztyű és térdvédelem nélkül motoroztak- hogy van a térdük, meg az ujjaik.

Persze, fittebb lesz az ember, de nem árt odafigyelni a test egyes részeire.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#15586) rétisün válasza Doki-HUN1978 (#15585) üzenetére


rétisün
veterán

erre való a térdmelegítő, a térdnél szélálló betétes bringás nadrág, meg a többi.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15587) csabi94 válasza Doki-HUN1978 (#15585) üzenetére


csabi94
őstag

Teljesen egyetértek Veled, ezért vettem görgőt. :)
Van egy barátom, akinek fájnak a térdei, mert sokat bicózott hidegben, pedig még meglehetősen fiatal. :(
szerk: azt mondják barátaim, hogy nem lehet teljesen beöltözni a hideg ellen, hiába a térdmelegítő, teljes védelmet nem nyújt. (én egyébként nem próbáltam még)

[ Szerkesztve ]

(#15588) Doki-HUN1978 válasza rétisün (#15586) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Valóban, egy bizonyos hőmérsékletig kellőképpen védenek ezek, aztán utána már ezek sem...

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#15589) szki válasza rétisün (#15586) üzenetére


szki
őstag

Na ja. Nem is farmerben kell tekerni:)
Mindig ellenőrzöm bicajozás után a térdemet, és bokámat, és sosincs áthűlve! -7,4 C fok volt eddig a leghidegebb amiben tekertem 90 percet 25-ös átlaggal.
Szóval bicajra fel!

(#15590) Doki-HUN1978: na jó, majd 40 év múlva visszatérünk a kérdésre, 79 éves koromban!

[ Szerkesztve ]

(#15590) Doki-HUN1978 válasza szki (#15589) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

A testeden sem érzed, hogy kihűl, mégis megfázol...

Elég, ha néhány 1/10-ed fokot hűl, máris megvan a probléma, amit észre sem veszel

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#15591) Doki-HUN1978 válasza Doki-HUN1978 (#15590) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

mod..

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#15592) Doki-HUN1978 válasza szki (#15589) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Kívánom, hogy akkora se legyen ízületi problémád!

Bár ,ha a megérzéseim nem csalnak, előbb beszélgetünk... :)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#15593) szki válasza Doki-HUN1978 (#15592) üzenetére


szki
őstag

Miért? Talán ortopéd sportorvos vagy, aki Justina Kowalczyk sífutó bajnoknő térdét is karbantartja? Na ne bohóckodjunk már! :U

(#15594) dqdb válasza rétisün (#15579) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem erre panaszkodom, ez tökéletes, az egy másik sapka. Elöl szélálló betéttel látták el, amúgy thermo anyagú, -5 és +10 fok között optimális. Azt a hőmérsékletszabályozást alkalmazom, hogy melegebben úgy veszem fel, hogy kicsit kevesebbet takar a homlokomból.

az ilyen téli bringázás nem szabad, hogy arról szóljon, hogy ugyanazt akard kitekerni, mint nyáron, 30 fokban....
Pontosan. Folyamatosan sasolom az órát, hogy ne menjek 20 km/h fölé, mert addig minimális pulzusemelkedéssel tudok közlekedni, és így nulla vagy szinte nulla izzadással tudok haladni.

Ma reggel a hidegre való tekintettel túlöltöztem magam, azt hittem, felülre kell a hosszú ujjú mez és a téli bringás dzseki fölé egy Hervises softshell dzseki. 5 perc múlva már teljesen lehúztam a cipzárját, és mérgelődtem magamban, hogy miért nem egy karmelegítőt vettem csak fel alá. Alul éppen nem volt sok a térdmelegítő + téli bringás nadrág + normál őszi nadrág trió, elég lett volna a bringás nadrág helyett aláöltözet.

Maszk volt rajtam, továbbra sem szeretem, mert ilyenkor a napszemüveg ugrott, de kellett. A szemem környékén kevésbé rossz a hideg, mint a szám környékén.

A neoprén zokni most már kijelenthető, hogy teljes kudarc, kevés a lábujjaknál: vékony bringás zokni + normál zokni + neoprén zokni trióban sem bírtam volna érzésre 20 km-nél többet, ennél két normál zoknival is többet értem volna. A kamásli a sok aszfaltos séta miatt nekem nem opció, kell az a téli SPD cipő akármennyire drága :U

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15595) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Ki mennyire érzékeny rá. Nekem már 15fok alatt se nagyon bírja a térdem, szélálló térdmelegítő+beöltözés ide vagy oda :( valahogy megérzi, hogy odakint hideg van :((( ilyenkor marad a szobabringa, hogy ne tunyuljak el teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#15596) Doki-HUN1978 válasza szki (#15593) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nem vagyok sportorvos.
Cinikuskodj nyugodtan, aztán 10 év múlva gondolj erre a "beszélgetésre" ! ;]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#15597) rétisün válasza Doki-HUN1978 (#15596) üzenetére


rétisün
veterán

az a baj, hogy sajnos van úgy, hogy annyira rá vagy kattanva a bringára, hogy nem tart vissza hideg(ebb) idő sem :( ilyenkor nincs más, mint a lehető legjobban igyekszel kivédeni a hideg esetleges káros hatásait. abban igazad van, hogy évek múlva derül majd csak ki, mennyire sikerült.

(#15594) dqdb: én tegnap pl. kamáslit sem vettem fel (2-3 fok volt) a celsiushoz, csak egy vastagabb hoszú zoknit, és elég volt. úgy tűnik, valahogy jobban elviselem a hideget, mint tavaly :U

és eddig az idén majdnem annyit mentem, mint tavaly január-februárban....nooormális? :DDD (bár tavaly jóval csapadékosabb volt a tél, ha jól emlékszem)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15598) Doki-HUN1978 válasza rétisün (#15597) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ott parkol az autó a ház előtt, de valahogy én sem kívánkozom vissza bele... :)
Kényelmesebb ugyan, de nem gyorsabb városban és egészségtelenebbnek érzem.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#15599) Djuree válasza Doki-HUN1978 (#15596) üzenetére


Djuree
félisten

meg eleve ha a meleg tüdő megfázik a hideg levegőtöl az nagy szopás, mivel nem derül ki csak évek múlva. a tüdőre meg nem lehet gyúrni, az biza 36 fokos akkor is ha a fene fenét eszik is, mert ha nem akkor ott már zombi állapot jött létre :DDD elég ha csak arra gondol az ember mi történik ha meleg testtel hirtelen hideg vízbe ugrik az ember...vagy forró fémre hideg vizet locsolunk: törik...
persze lehet ár példa hogy valaki extrém bírja...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15600) Doki-HUN1978 válasza Djuree (#15599) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Igazat szólsz, barátom! :C :R

"A szórakozottság a zsenik erénye"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.