Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) fungeld


fungeld
aktív tag

Milyen térdmelegítőt ajánlotok? Lehetőleg legyen szélálló és minél olcsóbb. Hol érdemes körülnézni?

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#15152) rétisün válasza fungeld (#15151) üzenetére


rétisün
veterán

én ilyent használok, szélálló, viszont nem annyira olcsó.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15153) Tamoo válasza feka007 (#15145) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez hülyeség. Öcsém bringája kb. 4évet pihent nagykerben megvétel előtt, de olyan volt mintha akkor jött volna le a futószalagról... Akkor láncot is csak frissen érdemes venni? :DDD
Új bringáknál ilyen gond nem lehet amiket leírtál. Az megint más, ha egy használt van elrakva évekre.

(#15154) Doki-HUN1978 válasza fungeld (#15151) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nekem ez vált be. Az ára is korrekt és igen jó a hőszigetelő képessége. No meg olyan szorosra húzhatod amennyire gondolod, hogy véletlenül se csússzon le.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#15155) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Ma reggel -melóba jövet- megkergetett egy fiatal - de jól fejlett- német juhász.

A gazdája még csak rá se szólt, hogy ne jöjjön rám.

Végül nem bántott, csak ugatott és futott mellettem kb. 150 métert.

Gondolkodtam a fejbe rúgáson, de az is eszembe jutott, hogy ráteszem a gáz stukkert, csak gondolom akkor az ökör gazdája vérig lett volna sértve, hogy hogy jövök én ahhoz, hogy bántom a hülye kutyáját?!

Nem igazán tudom mi lenne a megfelelő lépés a következő esetben...
Valószínűleg megkérem, hogy kösse meg, csak ha nem teszi meg, akkor felmegy bennem a pumpa és kiszámíthatatlanná válok. (azt meg nem szeretném)

Ti voltatok már hasonló helyzetben?
Mi lett a megoldás?

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#15156) Muton válasza Doki-HUN1978 (#15155) üzenetére


Muton
addikt

Ha már mindenképpen bántani szerettél volna valakit, akkor ilyen estben az egészet tétlenül végignéző gazdit kellett volna megrugdosni :)
Ő felel a kutyájáért, nem a kutya önmagáért.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#15157) Teasüti válasza Muton (#15156) üzenetére


Teasüti
nagyúr

jah, miután ártalmatlanította az ebet... :U

(#15152) rétisün
nekem is ilyen van, senkinek nem ajánlom jó szívvel. szelet valóban megfogja, de ennyi. hőt nem szigetel. de a legnagyobb baj vele, h lecsúszik. gyalog néhány lépés után, kizárólag tekerés közben marad a helyén. de nekem újabban már akkor sem. pár kilométerenként igazíthatom állandóan. :W jah és mérettáblázat szerint a legnagyobb combom van, ami még bele megy az enyémbe, elsőre olyan feszes is volt, mint egy térdszorító. most már (nyáron vettem) szinte túl laza is.

[ Szerkesztve ]

(#15158) superecneB


superecneB
őstag

Üdv!

Tudnátok esetleg olyan napszemüveget ajánlani amit adott esetben síeléshez is fel tud venni az ember? Leginkább az ilyen narancssárgás-pirosas lencsék tetszenek mert olyan jó "
kontrasztos képet "adnak".

(#15159) Teasüti válasza superecneB (#15158) üzenetére


Teasüti
nagyúr

polárszűrős kell, hacsak a síszemüveg már nem tudja ezt is, akkor nem jó ötlet. vagy síszemüveg nélkül síelsz?
nézz szét pár boltban, olyat keress, ami jókora felületet lefed a szemed elött, többnyire alulról szokott bevágni a menetszél, sztem jó, ha a lencse alsó éle illeszkedik az arcodra éppen emiatt (bár ezt csak gondolom).
sportszemüveget keress, sztem előny még a jobban ívelt fajta (nem emlékszem hogy hívják a technológiát), ami illeszkedik és követi a fejed vonalait. esetleg a lencse hátranyúlhat még a szemed után halántékhoz.

ezt csak te fogod tudni eldönteni, de fel kell próbálni mindenképp.
én a színes lencséhez nem ragaszkodnék, igen kevés szituációban jön csak jól pl a sárga, de oda nem használunk napszemüveget (csak sima színezett, de nem sötétítettet). szürkének a legjobb a színhűsége.

sportszemüveg révén egy belső oldali tükröződés csökkentő réteg még elkélhet, nagyon kényelmessé teszi hosszú távon.

(#15160) rétisün válasza Teasüti (#15157) üzenetére


rétisün
veterán

én se ajánlottam :N
csak írtam, hogy ilyent használok. a lecsúszkálás sajnos nálam is megvan, de annyira nem zavar a dolog, mert nem bokáig csúszik, inkább csak úgy öszecsúszik "harmonikában" a térdem magasságában. hogy nem meleg? hát, nem tudom, én rendszeresen úgy vetem le, hogy ki kell fordítanom, mert beleizzadok.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15161) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ha valakit érdekel, igen jónak tűnő vételek:

Egy KTM, első blikkre szép állapotban, ijesztő áron.

És kis árcsökkenéssel visszajött a Konánk is. Már azt hittem pedig elvitték - a remény hal meg utoljára :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15162) superecneB válasza Teasüti (#15159) üzenetére


superecneB
őstag

Ilyesmire gondoltam, hogy esetleg jól használható lenne adott esetben bicajozáshoz is, de ezek szerint érdemes inkább valami szürkét szerezni a bicajozáshoz. Nem rég vezettem egy ilyen piros lencsés szemüveggel és az nagyon tetszett, ezért gondoltam, hogy esetleg biciklizéshez is jó lehet.

(#15163) Doki-HUN1978 válasza superecneB (#15162) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Én ilyet vettem anno. Meg vagyok elégedve vele.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#15164) Muton válasza superecneB (#15162) üzenetére


Muton
addikt

ezekkel az a baj, hogy nagyon lecsökkentik a látómezőt. egyszer próbáltam egy ilyen megoldást, de idegesített a nagy holttér váltottam is egyből vissza a nagy síszemüvegre.

a meglátásom sajnos az, hogy minden sporthoz általában/döntően csak a direkt arra készült felszerelés a jó, így a több beszerzéshez nem csak sok pénz kell, de a tárolásukra sok hely is. kompromisszumot kötni lehet, de nem mindig érdemes: pl bicajos hátizsákkal is lehet túrázni, de sokkal kényelmetlenebb, mint egy direkt túrázós hátizsák. snowboardos bukóban is lehet úszni, de úszósapkában kisebb eséllyel zavar ki az úszómester :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#15165) superecneB válasza Muton (#15164) üzenetére


superecneB
őstag

Jó, hogy ez a táskás dolog is felmerült, az is érdekelne ha tudnátok ajánlani kis könnyű sátrat biciklitúrához (Balaton körül), és kis könnyű nyári hálózsákot ugyan erre a célra!

(#15166) Doki-HUN1978 válasza Muton (#15164) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ez valóban így van, egyet értek veled.
180 fok helyett van 150 fok látómeződ egy ilyen szemüvegben.

Sajnos ezzel számolni kell, ha ilyen megoldásokra adja a fejét az ember.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#15167) Teasüti válasza superecneB (#15162) üzenetére


Teasüti
nagyúr

ez minden, csak nem napszemüveg. szikrázó napsütésben, esetleg hófedte (vagy homok) területeken tuti megvakulnék benne. polárszűrő sincs rajta... :N
ezt kizárólag rossz látási viszonyokhoz és rossz időjáráshoz viselném, ahogy azt az oldalon is említik.

(#15168) Teasüti válasza superecneB (#15162) üzenetére


Teasüti
nagyúr

mondjuk itt a lencséről pont nem írnak semmit, de én ilyesmit keresnék a helyedben.
lencsénél az optikai technológiák közül a polárszűrő és a belső tükröződés csökkentő elengedhetetlen szvsz. :K
[link]

(#15169) dqdb válasza superecneB (#15162) üzenetére


dqdb
nagyúr

valami szürkét szerezni a bicajozáshoz
Ha mész erdőbe is, akkor a szürkét gyorsan felejtsd el. A nyár kellős közepén szikrázó napsütésből begurultam az árnyékos erdőbe, és semmit sem láttam. Ha fotokromatikus lencsével értendő a szürke, akkor nem szóltam.

Tapasztalatom szerint nyáron a piros árnyalatú lencse a legjobb, sok fény mellett sokkal jobban kijönnek a kontrasztok, ennek főleg erdőben veszem hasznát, mert egyértelmű, melyik kő és melyik a levelek között átszűrődő fényfolt. Kevesebb/kisebb szögben beeső fénynél (szeptember végén tettem le ezt a lencsét) ellenben nagyon nem jó, egyszerűen nem láttam az árnyékos részeken lévő tárgyakat vele rendesen. Amikor egy babakocsinál olyan érzésem volt, hogy odateleportált elém, akkor azonnal levettem ezt a szemüveget, legközelebb nyáron veszem fel. A piros lencse érdekessége, hogy amikor felveszed, egy pillanatig minden pirosasabb árnyalatúnak tűnik, aztán pár másodperc alatt korrigál az agyad/szemed, és nem tűnik fel a színek torzulása.

Őszre a piros lencséről sárgára váltottam, ennek az az előnye, hogy rosszabb fényviszonyok mellett sem kell váltani róla, sötétben is lehet használni. A sárga lencse a színeket eltorzítja, minden kap egy enyhén sárgás árnyalatot, a zöld lámpa pedig türkizkék színű lesz tőle.

Most télen színezetlen átlátszó lencsét használok. Igazából a sárga jó lenne most is, de gondoltam, kipróbálom, milyen ez, és azóta lusta voltam visszacserélni.

A minél nagyobb látószög fontos, már az a különbség is zavaró tud lenni nekem, hogy az egyik szemüveg teljes keretes, és a csak felül kereteshez képest a keret kitakar kicsit a látómező széléből.

Fontos szempont még a páramentesítő bevonat, ennek most hidegben fokozott jelentősége van. Ha sokat közlekedsz városban, ahol rendszeresen meg kell állnod rövidebb időre, akkor jól tud jönni, ha nem tejfehér ködben kell elindulni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15170) Doki-HUN1978 válasza dqdb (#15169) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ha rám hallgatsz nem váltasz sárgára!

Szürkületben és sötétben lámpafénynél rosszabb mint a színtelen. Egy napot próbáltam és vissza is cseréltem.

Nappal lehet, hogy jobb, de nem egészségesebb az bizonyos.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#15171) lorcsi válasza Doki-HUN1978 (#15170) üzenetére


lorcsi
veterán

megszokás kérdése éd hely függő..ki miylen környezetbe teker
nekem cserélhető lencsés van és főleg a sárgát használom, gyönyörű éles képet ad nagyon szép teli színekkel

[ Szerkesztve ]

(#15172) dqdb válasza Doki-HUN1978 (#15170) üzenetére


dqdb
nagyúr

A színtelennél sötétben kis mértékben rosszabb, a pirosnál erős napsütésben rosszabb, szóval minden területen van nála jobb, de egy közel ideális megoldás, ami a városi közlekedést képes egymaga lefedni. Nightride-ra természetesen színtelen lencse kell, nyáron napközben piros, de ha nem akarsz napközben lencséket cserélgetni, akkor én a sárgát ajánlanám.

lorcsi: erdő + erősen köves talaj + közepesen sűrű lombkorona + szikrázó napsütés kombináció (azaz átsüt a nap a levelek között, látsz egyformán kinéző fehéren világító köveket és fehér világító fényfoltokat, csak nagyon nem mindegy, hogy melyikre mész rá) a sárga lencse nagy gyengesége, itt a piros kiütéssel nyer, de ilyen körülmények között is még a második legjobb választás (szürke, színtelen).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15173) Teasüti válasza dqdb (#15169) üzenetére


Teasüti
nagyúr

nyílt területen napsütésben nehezen tudom elképzelni a piros lencsét, már csak azért is mert nem olyan sötétek, mint a normál szemüvegek. azon sem csodálkozom, h erdőbe érve más elvárásoknak kell megfelelnie, hisz míg egy szikrázó napsütésnél nagyságrendileg 50000 lux fényerő után begurulsz a sűrű erdőbe, ahol jó, ha csak pár ezer lux van és fényárnyék-játékok, nyílván nem lesz jó mondjuk egy 90+ % sötétített szürke lencse.
én ezért viszem magammal mindig a csere lencséket is, igazán nem ügy megállni 2 percre kicserélni. :)

(#15174) dqdb válasza Teasüti (#15173) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez jogos, olyankor szürke lencse kell, abból is inkább fotokromatikus, de a legnagyobb nyári melegben a fenének* van kedve nyílt terepre menni :P

* az országúti szekciót most sértettem vérig ;]

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15175) Teasüti válasza dqdb (#15174) üzenetére


Teasüti
nagyúr

fotokromatikus napszemüveg nem felesleges pénzkidobás?
dioptriás szemüvegen még értem, de napszemüvegre minek?
abból a felárból lehet venni egy másik minőségi belépő kategóriás napszemüveget is akár.

(#15176) Muton válasza Teasüti (#15175) üzenetére


Muton
addikt

abból a felárból lehet venni egy másik minőségi belépő kategóriás kerékpárt is akár. ;)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#15177) Djuree


Djuree
félisten

nekem egy 4000ft-os, cserélhető lencsés katonai napszemüvegem van, és tökéletes :) volt polaroid is, elhagytam, de az sem volt jobb. ha meg erdőbe megyek, leveszem :DDD minő találékonyság mi? :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15178) lorcsi válasza Djuree (#15177) üzenetére


lorcsi
veterán

a szemüveg a bogarak ellen is véd, és az erdőben fokozottan megtalálhatóak..kellemetlen levenni...és a szél ellen is

[ Szerkesztve ]

(#15179) lorcsi


lorcsi
veterán

(#15180) ludsimon válasza lorcsi (#15179) üzenetére


ludsimon
veterán

kínaiaknál már 1000 éve van :DD

undefined

(#15181) venember83 válasza lorcsi (#15179) üzenetére


venember83
nagyúr

12-es kulccsal ütném agyon, aki ilyet hallgat utcán. Hogy a fenébe jön bárki ahhoz, hogy kötelezzen mást (egyéb közlekedőket) az ő általa választott (legyen az bármilyen) zenének a hallgatására? Így is csomó idióta zene szól szar minőségben, de legalább hangosan mobilkészülékekből, már csak egy ilyen marhaságnak az elterjedése hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#15182) csabi94 válasza venember83 (#15181) üzenetére


csabi94
őstag

dejó, hogy nem egy osztályba járunk ;] :DDD :DDD

(#15183) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Nincs vkinek véletlenül fölösleges kuponja Rogelli-hez? :B :R

(#15176) Muton
Na azt azért nem hinném. :))
Én ezalatt szemüvegből 15k-től felfelé értem, bicajból meg igencsak 100k alulról ez a kategória.

[ Szerkesztve ]

(#15184) Tamoo válasza venember83 (#15181) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Bennem is feléled a gyilkos ösztön, amikor egyes hiperpigmentált egyedek közterületeken ily módon szórakoztatják önmagukat és környezetüket. :W

Mi lesz a Forinttal? Még most kellene fully-t vennem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15185) ludsimon válasza Tamoo (#15184) üzenetére


ludsimon
veterán

Mi lenne? Meg még feljebb és feljebb mikor már azt vesszük észre lassan annyit ér 20k forint mint 40 euro. :D Sajnos megtörténhet, köszönjük Viktor bácsi a remek döntéseket. :)

undefined

(#15186) Teasüti válasza Tamoo (#15184) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Aranyat inkább. :DDD
Bár azt se ajánlják egyesek...

Nem hinném, h fully-val akarsz majd kenyeret venni. ;] :DDD
(rossz vicc, le is kopogom gyorsan. :U )

[ Szerkesztve ]

(#15187) runner 125 válasza Tamoo (#15184) üzenetére


runner 125
nagyúr

Eh, látom nem csak én húzom fel magam az ilyen faxkalapokon.
Mostanság már ritkán tömegközlekedem, de az elmúlt pár évben jó néhánnyal kikapcsoltattam, vagy mondtam neki fáradjon másik vagonba. Érdekes, egy sem mert visszaszólni, inkább a megdöbbenés látszott rajtuk, hogy valaki megjegyezte nekik. Noh és ebből kb 3-4 az épp puberáltó, bolyhos pötsű, 16-17 éves "fifticent a Zisten" fajzat volt.
Egyébként az összesnél valami mocsok hulladék zene szólt - ráadásul olyan minőségben, amit nem lehetett élvezni.

Szerintem már lekéstél a jó árakról. Tavaly év vége tökéletes volt ahhoz, h az ember még egy két raktáron maradt 2010/11-es modellt kifogjon jó occsóba - ahogy én is.
Ha, most állnék vásárlás előtt 100%, h csak az ebay-t vagy a használt aprót bújnám.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15188) hoffman_ válasza venember83 (#15181) üzenetére


hoffman_
nagyúr

80 dolcsiért ne félj attól, hogy néptermék lesz :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15189) rétisün válasza dqdb (#15174) üzenetére


rétisün
veterán

:P

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15190) superecneB


superecneB
őstag

Tudtok valamilyen csomagtartót ajánlani egy Cube Analoghoz? Amire valami ilyesmit raknék: [link]

[ Szerkesztve ]

(#15191) Tamoo válasza runner 125 (#15187) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Te igen jól jártál ez nem vitás...
Ahogy nézegettem még akadnak ~20% kedvezménnyel. Nem sürgős vennem, jó a mostani is, csak nehogy elszálljanak az árak... Bár ha ott tartunk akkor valszeg kisebb bajom is nagyobb lesz ennél, hogy vegyek-e másik bringát :(((

(#15192) runner 125 válasza Tamoo (#15191) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem privátban áttoltam neked is, h melyik bolttal sikerült ügyeskedni, írj nekik valami korrekt árért. Bár, így télAkár hivatkozhatsz rám is.
Emlékszem akkor a kevésbé agresszív vázú Merida One Twenty HFS 1000 D-t tudták volna még adni 350-ért. Bolti ár 500 fölött volt jóval akkor is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15193) Xantomas válasza Doki-HUN1978 (#15163) üzenetére


Xantomas
őstag

Az igen, kicsi hasznot rádobnak ugyan ezeket árulta pár hete az Aldi még 2600 ft környékén.
Még az ó-évben volt belőle a Bökényföldi úti üzletben.
Szintén meg vagyok vele elégedve.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#15194) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Cross / Trekking bringába keresek telót.
Ezek a típusok előnyben.

Az olcsóbb fajták csak annyiban különböznek a drágábbaktól, hogy nincs rajtuk LockOut, és csillapítás? A csillapítás hiánya mennyire zavaró hosszabb túrák és enyhe terep esetén?

A kényelem és a hosszú élettartam a legfontosann szempont, valamit az, hogy minél egyszerűbb és olcsóbb legyen a karbantartása, és lehetőleg ritkán legyen rá szükség.

Esetleg konkrét típust tudtok javasolni a fenti szempontok figyelembe vételével?

Ezer köszönet!
Üdv.: Bici

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15195) superecneB


superecneB
őstag

A teleszkóp becsúszó száránál felgyülemlő kosz eltávolítása után újra kell esetleg kenni valami kenő anyaggal?

(#15196) venember83 válasza superecneB (#15195) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem, elvileg a szimering alatti szivacsgyűrű fel van itatva olajjal, az keni valamennyire. Ha túl sok olaj kerül a becsúszóra, akkor csak gyűjti a dzsuvát.

(#15197) runner 125 válasza superecneB (#15195) üzenetére


runner 125
nagyúr

Dehogy kell. Legyen tiszta.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15198) fungeld válasza rétisün (#15152) üzenetére


fungeld
aktív tag

Igen, ez valóban nem túl olcsó és ahogy olvasom nem is vagytok teljesen megelégedve vele.

(#15154) Doki-HUN1978 Ennek már jobban tetszik az ára. Nem is tudtam, hogy van Gödöllőn ilyen bolt :Y Holnap megyek és meg is nézem. Ez elvileg motoros térdmelegítő, a tekerésben mennyire akadályoz? Milyen körülmények között szoktad használni, hány fokban, milyen nadrágban?

(#15195) superecneB Nem kell. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#15199) Teasüti válasza Bici (#15194) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Enyémben sincs csillapítás, de ez csak visszaúton javít (ha nem tévedek), nem kopog a villa.
Sztem lehet élni nélküle. Én úgy tudom ezeket nem kell karban tartani, max évente egyszer újrazsírozni. Felhasználástól és környezettől függ, ha nem hajlítgatod nagyon és tisztán tartod, akkor sztem nem amortizálódnak egyhamar.
Ha a kényelem fontos, én csak úgy vennék, hogy előtte a súlyomhoz mérten kipróbáltam, van-e beülése a rugónak. Nálam pl a 70-75 kilóm alatt nincs SAG, így az apró úthibákat sajna nem is veszi fel a telóm. Télen meg felkeményednek, majdnem mintha merev villával mennél.

De ilyen 40 mm-es rugóútnál milyen kényelemről beszélünk?

[ Szerkesztve ]

(#15200) fungeld


fungeld
aktív tag

Erre a felnire melyik a legkeskenyebb és a legszélesebb külső, amivel még biztonságosan használható?

Szerk: Ahogy nézem, ebike szerint ~1,7-től felfelé, de szóljatok ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.