Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) fungeld válasza venember83 (#13750) üzenetére


fungeld
aktív tag

Köszi! Legalább 20"-osat szeretnék, a merida nem rossz csak kicsit csúnyácska. :D

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#13752) venember83 válasza fungeld (#13751) üzenetére


venember83
nagyúr

Esetleg megkérdezhetnéd a tulajokat, milyen magasságúak, hátha az segít.

(#13753) fungeld válasza venember83 (#13752) üzenetére


fungeld
aktív tag

És újakat hol érdemes keresni?

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#13754) dqdb válasza fungeld (#13753) üzenetére


dqdb
nagyúr

A megadott árfekvésben sajnos sehol. Giant, Kona, Magellan, Merida, ... szokott önmagában is eladni vázakat, de a legtöbb gyártó esetében csak új bringából bontással juthatsz új vázhoz.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13755) dqdb válasza fungeld (#13753) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13756) fungeld válasza dqdb (#13755) üzenetére


fungeld
aktív tag

Köszi neked is.

Ez miért ilyen olcsó?

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#13757) szki válasza rétisün (#13719) üzenetére


szki
őstag

"Szerintem mindegy, hogy éjjel vagy nappal van, mert ugyanúgy -2-4 C fok van"
nappal legalább jobban látsz, ennyivel azért jobb.

Öööö. A ma hajnali tekeréskor -4 C fok volt, sötét, de köd nem! Melo után délután 3-kor ugyanúgy -4 C fok végig hazafelé! Köd most se, de kellemetlen szembeszél csipkelődött :DDD Szóval legyen inkább sötét, de szembeszél ne!
Azért elég durva, hogy 4-5 napja éjjel-nappal mínuszok vannak itt Zalában.
Na de a lényeg, hogy még így is lehet bicajozni:)

(#13735) Bici Hi-Ten acélvázas trekkinggel nyomulok. Elég strapabíró jószág, pedig én is gyakran megpakolom, mint a málhásszamarat. Most 32-es külsők vannak nekem fenn, amik valójában csak 30 mm szélesek felfújva. De nem szenvedek velük felütéses defektet, pedig van hogy éjjel 3x is komoly kátyúba hajtok (össz súly 105 kg kb ekkor). Olcsó kerék van most benne, és simán bírja a strapát. Sőt elöl csak szimpla falú a felni, melynek semmi baja sem lett, mikor nyáron elütöttem egy autót. De az első villa kb 15 cm-t hátrahajlott. Mivel acél a villa, ezért szépen visszahajlítottam, majd megerősítettem fémlemez ráhegesztésével. Jobb lett, mint új korában.

Szóval 37-es gumi elég kell legyen 120 kg-hoz. Nekem nagyon tetszik a Continental TourRide külsőgumi, melyet 1900 Ft-ét vettem, és nagyon frankó télies a mintázata. Defektvédelmes, és reflexcsíkos.

Van egy ésszerű valószínűség amire tervezni kell. Szóval jó széles gumikkal biztos csökken a defekt esélye, de jelentősen visszaesik a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#13758) dqdb válasza fungeld (#13756) üzenetére


dqdb
nagyúr

Alapból is az olcsóbb vázak közé tartozott, 5 évesen pedig nem csoda, hogy csak ennyiért adja. Én nem venném meg ennek ellenére, 5 év mégiscsak 5 év.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13759) venember83


venember83
nagyúr

Nem kell valakinek olcsón jó és elég exkluzív országúti váz?

(#13760) Bici válasza szki (#13757) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

Köszi a választ!
Nem ráz a bringa hátulja nagyon, ha úgy felfújod, hogy ne üsd fel?
Én is fel tudom úgy fújni 5bar-ra, hogy ne üssem fel, de akkor nekem már rázósnak tűnik. :B
Lehet, hogy inkább új nyereg vagy rugós nyeregcső kéne? :U
Jelenleg egy Bikefun Granada nyergem van, sima alu nyeregcsővel.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13761) szki válasza Bici (#13760) üzenetére


szki
őstag

A külső gumik gyártói megadnak egy max nyomás értéket (vagy intervallumot), amin elvileg garantáltan lehet használni a gumit. Célszerű ezt betartani (bár több nyomást is bírnak tartósan). Persze van egy olyan érték is, mekkora max súlyhoz ajánlott a gumi. Sikerült már kinyírnom egy 25 mm széles Rubenát a súlyommal kátyús utakon, pedig felfújtam 7 Bar-ra:) De a 23 mm széles slick Schwalbe Lugano nagyon jól bírta a kiképzést 6-7 Bar-on. Na az tudott pattogni ebben a hidegben, de megszoktam.
Most a 32 mm széles Conti Tourride gumi 5 Bar-on számomra nagyon komfortos :DDD Ha megnézed a Conti táblázatot, akkor van egy ilyen érték, hogy rec. inflation, azaz recommended/javasolt nyomás (nálam 70 psi~5 Bar). A gumi profilja is elég mély, és ez nekem már ballonos. 37 mm széles guminál már 4 Bar lehet optimális. De nyilván ez is terhelés függő.

Biztos számít a nyereg is, de 120 kilós össz súlynál nem lehet pattogós egy 37 mm széles gumi! A nyergen túl még sokat számít a szivacsbélelt bicajos nadrág, amit én már 10 km-es távokra is felveszek.

[ Szerkesztve ]

(#13762) Bici válasza szki (#13761) üzenetére


Bici
félisten

Háát, szivacsbélelt nadrágom nincs, sima farmerben tolom. :B Lehet h ez a baj...

Mindenesetre akkor kipróbálok egy más fajta 37-es külsőt.

Köszi az infókat! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13763) Teasüti válasza szki (#13757) üzenetére


Teasüti
nagyúr

megerősítettem fémlemez ráhegesztésével.

Az igen, kapunk erről képet? :DDD

szerk: 5 bar már komfortos? ;]
Nálam 2 felett már rázósnak számít 1,95 széles gumival. :B
Jó, mondjuk én városban vagyok, térköveken, macskakövön, szegélyeken, padkákon, csatornafedeleken, lépcsőkön, stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#13764) f4lcon


f4lcon
őstag

beujitottam az aldiban pár akciós aláöltözetet, egy hosszu felsőt meg egy lábszárközépig érő alsót. ma hazafelé teszt.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#13765) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Megüt a guta, ha egy nyamvadt belsőt is úgy kell rendelnem netről. :U
Ma voltam boltban, de nincs választék, csak kínait tartanak, mert hogy az a legolcsóbb és azt viszik... Holnap járhatom körbe az összes üzletet. :W

szerk: Slug-ról mi a véleményetek? Öntömítővel előre kezelt belső.

[ Szerkesztve ]

(#13766) venember83 válasza Teasüti (#13765) üzenetére


venember83
nagyúr

CST is kínai, és jó. :)

(#13767) Teasüti válasza venember83 (#13766) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha már óva intettetek a bóvlitól, akkor nem veszek még egyszer 800 Ft-os belsőt. :)

(#13768) fpeter07 válasza Teasüti (#13767) üzenetére


fpeter07
veterán

Hehe, én sem. Én 600Ft-ért vettem. :D Szerencsére még nem kellett tesztelnem a minőségét. Összehajtogatva pihen a váztáskámban.

(#13769) Flow


Flow
senior tag

Helló! Ti hogyan tartjátok magatokat edzésben télvíz idején? Nálam nem játszik a 10 fok alatti szabadban edzés, könnyen megfázom és nagyon utálom a hideget... Szereztem görgőt, már csak az a kérdés, hogy hetente mennyit, milyen intenzitással érdemes, mit kéne görgőn kitűzni célul, ilyenek...

:))

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#13770) Muton válasza Flow (#13769) üzenetére


Muton
addikt

Edzés: napi 1 krigli sör :DDD

Amúgy ma jó napom volt, mondom nyújtok egy kicsit, de megdöbbenve tapasztaltam, hogy mennyire lecsökkentek a max mozgási szögeim. Szóval többet kell edzenem :))

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#13771) Ariadne válasza Flow (#13769) üzenetére


Ariadne
őstag

A görgőt kipróbálás nélkül rémesen unalmasnak minősítettem, ezért marad a spinning meg bringás filmek nézése. :D Esetleg hétvégén (inkább) aszfaltos vagy (kevésbé) terepes túra, de lightosabb sokkal, mint egyébként.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#13772) rétisün válasza Flow (#13769) üzenetére


rétisün
veterán

csatlakozom Ariadne véleményéhez:

"A görgőt kipróbálás nélkül rémesen unalmasnak minősítettem"

spinning és biciklis filmek nézése se bejövős :( (bár a pedálkirályt elkezdtem már :DDD más biciklis filmem meg nincs)

úgyhogy nem maradt más.....most jöttem meg egy 50-esről :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13773) Napfénysüti válasza rétisün (#13772) üzenetére

A Pedálkirály egy jópofa film. :R

Més que un club!

(#13774) szki válasza Bici (#13762) üzenetére


szki
őstag

Kell szivacsbélelt naci!

(#13763) Teasüti: majd csinálok képet vasárnap. Addig nem sok időm van.

(#13769) Flow: Öööö. Hát edzéssel tartjuk magunkat karban. "Hiszen rossz idő nem létezik, csak gyenge akarat!" Én melóba tekerek a legkülönfélébb időpontokban, és így munkanapokra 2x35 km biztosítja az alapozást. Persze nem a nyári átlagsebességgel tekerek, hanem kevésbé intenzíven. Van naponta jóga, és pár erősítő gyakorlat is felsőtestre.

Télre a görgő se rossz megoldás, de arra idő is kell,meg kedv hozzá. A hideget amúgy meg lehet szokni. Pont a bicajozás által nagyon jó lesz lesz keringés, és a szövetek vérellátása a hajszálerek által. Tehát nem leszel fázós (annyira)!

Még alternatív megoldás a csajozás, mai szintén sok energiát igényel, és jó (test)edzés is lehet:)

(#13772) rétisün: Nekem nincs időm filmekre, meg spininggel bohóckodni. Ha már úgyis utazni kell valahova, akkor meg miért ne bicajjal tegyem meg az utat. Sok időt megtakarítok, kellemes időtöltés, és még az edzettségemet is növeli/szinten tartja.

[ Szerkesztve ]

(#13775) fpeter07 válasza szki (#13774) üzenetére


fpeter07
veterán

2x35 km-t speciel nyáron se nagyon szoktam tekerni. :) Holnap viszont megjárom a félig terepes utamat. Talán most már a lábam sem fog lefagyni.

(#13776) runner 125


runner 125
nagyúr

Eladó a nagyon keveset használt, (azt is csak műanyag taposóval) Shimano PD-M520-as, spd-s pedálom, ha esetleg valaki keresne.

Ide nem írok árat, ha valakit érdekel ajánljon valamit. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#13777) szki válasza fpeter07 (#13775) üzenetére


szki
őstag

;] Szerintem rétisünnek is 50-60 km csak rövid táv :)
2x35 km csak a munka, a kevés alvás, és a hideg miatt megerőltető. Júliusban ennek a dupláját csináltam...

Hajrá holnap a terepen! Tehát a zalai különítményünk tekereg télen-nyáron.

[ Szerkesztve ]

(#13778) rétisün válasza szki (#13777) üzenetére


rétisün
veterán

naná, hogy tekerek, ha már egyszer megvettem a téli cuccokat....egyébként is úgy vettem észre, sokkal jobban elvagyok bicajon az ilyen hűvösebb időben, mint gyalog.

persze azért szombaton megint bejárjuk a rádiháza és környéki erdőket :DDD legfeljebb majd gyorsabban isszuk a söröket, ne álljunk annyit egy helyben :))
illetve a hűtőtáska most a fagyás/túlzott lehűlés ellen fog kelleni. ittam már sört jégkásásan, nem az igazi :N

(#13775) fpeter07: "Talán most már a lábam sem fog lefagyni." vettél kamáslit? akkor most már semmi akadálya, hogy elkezdj távra gyúrni :DDD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13779) amargo


amargo
addikt

CRC save

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#13780) szki válasza amargo (#13779) üzenetére


szki
őstag

Tyűha! A hajtóművek nagyon tetszetősek! 429-ről 109 GBP-ra leárazva egy karbon outis hajtómű. Sőt van más is...
Már csak Angol Fontban kellene kapni a fizetést. De eljön még ennek is az ideje ;)

(#13781) rétisün válasza szki (#13780) üzenetére


rétisün
veterán

a bikemarketen is éppen FSA hajtómű akció van. így már 95k-ért vehetsz karbon hajtóművet.....

ehhez képest a bikemag aprón 20-ért volt új sram force hajtómű. igaz, csak a karok, lánctányér és csapágy nélkül.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13782) szki válasza rétisün (#13781) üzenetére


szki
őstag

Na ne fájdítsd a szívemet! Majd pár hónap múlva terveztem fejleszteni. A család, és a gyerekek után csak 3. helyen szerepel a kerékpározás, mint egészséges hobbi. Majd kiderül mennyi lóvé jut rá.
Amúgy Neked jól jönne épp csak lánctányér, nem?

[ Szerkesztve ]

(#13783) rétisün válasza szki (#13782) üzenetére


rétisün
veterán

épp tegnap cseréltem ki végre a láncot (meg a fogaskoszorút is). az új lánc szépen felfekszik a lánctányérra, szóval nincs elkopva a nagy lánctányér, a kicsi meg főleg, szóval most úgy állok, hogy a hajtás teljesen oké.

egyébként tényleg csak lánctányért cserélnék szükség esetén, komplett hajtóművet nem vennék, mert minek?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13784) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Üdv! Szobakerékpárokban otthon van valaki? Mennyit kell költeni egy használható darabra? (lehet használt is)
Kondiban maradásra, és a karácsonyi süti leadására kéne. Tekeréshiányom van, összetörtem a hátsókerekemet, és csak a következő szezonra terveztem bevásárolni, úgyhogy télen otthon puhulnék.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#13785) Flow


Flow
senior tag

Na, EZ mentés.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#13786) runner 125 válasza Flow (#13785) üzenetére


runner 125
nagyúr

Komoly..

_

Téli tárolásnál mennyire fontos, h a bringa kerekei a levegőben legyenek - azaz fel legyen akasztva? :U

Fűtött helységben van a bringám, viszont csak neki van támasztva a szobabringának.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#13787) superecneB válasza runner 125 (#13786) üzenetére


superecneB
őstag

Csatlakoznék bennem is ez merült fel! Mi a legjobb módja a szobában tárolásnak?

(#13788) venember83 válasza runner 125 (#13786) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem hiszem, hogy lenne annak jelentősége, hogy a kerekein van-e vagy sem. A lényeg, hogyha saját kerekeire állítva tárolod, hogy legyen levegőnyomás a belsőben, ne gyűrődjön a külső gumi.

(#13789) f4lcon


f4lcon
őstag

ha lógatod ha nem lógatod a belsőben mindig legyen a gumira irt minimum nyomás! ami azt jelenti, hogy havonta egyszer nem árt ellenőrizni!
plusz ha nem használod, egy kis glicerin nem árt neki télire.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#13790) Ariadne válasza superecneB (#13787) üzenetére


Ariadne
őstag

Szerintem így, legalábbis ez a legkényelmesebb. :)

runner125: Mi a bajod végül az spd-vel, hogy eladod?

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#13791) venember83 válasza Ariadne (#13790) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem volt ideje se megszokni. Pedig... :)

(#13792) runner 125 válasza Ariadne (#13790) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fentebbiekre köszi, akkor marad így.

_

Való igaz, h nem vettem cipőt, így nem tudtam kipróbálni sem. De, végiggondoltam, s mivel a keményebb terep jobban vonz, úgy érzem ott csak hátráltatna az spd. Sokszor ki kellett lépnem, vagy le kellett raknom a lábam - spd-vel valószínű esés lenne a vége minden egyes gyors reagálásnak.

Várok valami akcióra, a Shimano DX platform pedál szimpatikus nagyon.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#13793) venember83 válasza runner 125 (#13792) üzenetére


venember83
nagyúr

A DH-sok túlnyomó többsége, ha nincs tengelyig érő sár, SPD-vel megy. Ha nem próbálod meg, nem tudod, miről maradsz le. Amúgy nem egy bringástól hallottam, amit én is tapasztaltam, hogy az SPD talán legnagyobb előnye, hogy nem tud lecsúszni a lábad a pedálról, amikor küldöd lefelé a bringát rosszabb terepen.

Megértem a választásod amúgy, nekem is egy év kellett, kb., amire rájöttem, hogy az SPD bizony nagyon jó dolog. :K

[ Szerkesztve ]

(#13794) Ariadne válasza runner 125 (#13792) üzenetére


Ariadne
őstag

No ez az, venemberhez csatlakozva én is úgy gondolom, hogy nem ismered és tartasz tőle, ezért gondolod, hogy nem való neked, pedig bizony hogy igen. Nekem leginkább városban jön be, az igaz, de az első parák elmúltával már nagyon kell felfeléken a húzás miatt, lefeléken pedig pont azért, hogy ne csússzon le a pedálról a lábam. Ha utánanézel, látni fogod, hogy valóban még a világbajnoki futamokon is a déhások igen nagy része is spd-t használ (nekik van stapabíróbb, keretes változat, de a rendszer ugyanaz). A F1rst filmben emlékszem pont, ahogy Steve Peat elmélkedik azon, hogy valamelyik versenyt azért bukta el, mert a kvalifikációs körön spd-vel ment, a versenyen pedig nem... Szóval valld csak be, parázol tőle. :P Nyuszi vagy? ;]

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#13795) fpeter07 válasza Tomi_Sci (#13784) üzenetére


fpeter07
veterán

Ismerősöm 8k-ért vette. Szerintem már nem használja, ahhoz képest nem is adott ki érte sokat. Használható volt, de azaz izzadás... Jam igen, használt volt, de teljesen jó állapotú.

(#13796) Tomi_Sci válasza fpeter07 (#13795) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Hát, olyat szeretnék ami viszonylag masszív :) Hülye kérdés, de ezeken lehet kiállva tekerni? Még sosem próbáltam ilyet.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#13797) fpeter07 válasza Tomi_Sci (#13796) üzenetére


fpeter07
veterán

A tulaj alatt is bírta, aki már nem csak karcolja a száz kilót. Annyira nem lehet egy kényes szerkezet az sem. Gondolom drágábbért még jobbat is adnak. Kiállva nem igazán kényelmes, ráadásul annak a szobabringának időfutamszerű kormánya volt. Szépen pörgetni kell a nyeregben.

(#13798) rétisün


rétisün
veterán

valahogy erre a szobabiciklizésre se tudnám rávenni magam :(

nem biztos persze, hogy a mínuszokban bicajozás egészségesebb, de én mégis inkább azt választom.... :U

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13799) simon7012 válasza f4lcon (#13764) üzenetére


simon7012
aktív tag

Nem túl jó. Ön magában( egy mackó alatt) át fúj rajta a szél... :DD

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#13800) dqdb válasza simon7012 (#13799) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az aláöltözetnek az a célja, hogy a bőrödről minél előbb elvezesse a nedvességet a külső rétegekbe. A szélvédelem a legkülső réteg - jelen esetben a mackó - feladata lenne.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.