Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) DemonDani válasza runner 125 (#14500) üzenetére


DemonDani
addikt

[link] :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#14502) Ariadne válasza rii (#14498) üzenetére


Ariadne
őstag

Extrawheel, de persze ez is drága, mindegyik az.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#14503) Teasüti válasza Ariadne (#14502) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem tartom jó ötletnek ekkora keresztirányú nyomatékokat helyezni a hátsó tengelyre.

(#14504) fi:zi'k válasza Teasüti (#14503) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

:F

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14505) rétisün


rétisün
veterán

itt mifelénk még mindig az évszakhoz képest kellmesen enyhe idő van, aki teheti (és hasonló jó idő van) használja ki egy kis bringázásra.....
már csak egy hét, és ismét hosszabodnak a nappalok :C :))

(#14503) Teasüti: öööö....hogy érted ezt? amikor bringázol, kerekenként 35-40-50 kiló súly esik egy-egy tengelyre.
vagy arra gondolsz, hogy ahogy az utánfutó terheli pluszban a bicajt? :F

(#14506) fi:zi'k: már csak 3 hónap, és tényleg úgy fejezem be a mondatot :DDD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14506) fi:zi'k válasza rétisün (#14505) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azt hittem úgy fejezed be a mondatot, hogy "már csak egy hét és itt a tavasz..." :)) :B

#14507
Ja, így már logikus. Én meg merev vázban gondolkodtam. :B

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14507) Teasüti válasza fi:zi'k (#14504) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Izé, össztelósban gondolkodtam, sztem nekem pl elcsavarná a háromszöget. :C :B
Amúgy figyelni kellene a kiegyensúlyozásra, szar elfektetni, kitámasztani a gépet, apróságok...

(#14508) venember83 válasza Teasüti (#14507) üzenetére


venember83
nagyúr

Egy Epicen van. Ennél lightosabb felhasználásra készülő terepes össztelós gép nem is igazán létezik. Egyáltalán nem hinném, hogy gondot jelenthetne.

(#14509) Ariadne válasza Teasüti (#14503) üzenetére


Ariadne
őstag

A blog íróját ismerem, nagyon vigyáz a bicójára, éppen ezért is választotta ezt a fajtát. Persze nem állandó használatban van, éppen csak arra, hogy évente pár alkalommal, amikor viszont igazán szükség van rá, meg tudja oldani a dolgot. Össztelósra mivel nem lehet csomagtartót tenni ideiglenesen sem, nagyon más megoldás nincs, hogy csomagos túrára pl. el lehessen menni.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#14510) szki válasza rétisün (#14505) üzenetére


szki
őstag

"itt mifelénk még mindig az évszakhoz képest kellmesen enyhe idő van..."

Öööö. Novemberben 18 napig köd volt, semmi napsütés, és éjjel-nappal mínusz fokok! Most délután meg hiába volt +12 C fok hazafelé, mert totális szembeszelet kaptam végig. Inkább lett volna -5 C fok, és szélcsend... Persze hajnalonta meg nincs erős hátszél. Sőt!
Persze ha dec 28 és jan 1. között 0 C fok körül lesz járható utakkal, akkor pár nap alatt egy 500-ast lenyomok :DDD

Szerk: ma 16:30-kor még kellemesen világos volt. Persze én a nyugati határszélen lakok, ahol később nyugszik a nap. De lehet nem is kell várni a téli napfordulóig, hogy később nyugodjon nap. Amúgy számolom a napokat, mikor kezdődnek hosszabbodni a nappallok :))

[ Szerkesztve ]

(#14511) rétisün válasza szki (#14510) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól tudom, az ország keleti-nyugati csücske között 8 perc eltérés van..... :U

jó, nem volt végig ennyire jó idő, de lehetett volna sokkal rosszabb is.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14512) fungeld


fungeld
aktív tag

Hogy lehet az, hogy ebay-en például az Avid BB7-es fékek még ilyen erős dollárnál is sokkal olcsóbbak? Érdemes/biztonságos például kínából rendelni ebay-en keresztül?

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#14513) szki válasza rétisün (#14511) üzenetére


szki
őstag

Nálam ma 16:05-kor volt napnyugta, míg Záhonyban 15:35-kor. Ez 30 perc eltérés!! (Bp. 15:53, azaz 12 perccel korábban!) Persze az is számít, hogy északabbra is van Záhony, és nem csak keletebbre.
Itt megnézheted! Érdekes játék húzogatni a térképen a markert, és akkor módosítja a napkelte és napnyugta adatokat:)
Próbáljátok ki!

[ Szerkesztve ]

(#14514) szki válasza rétisün (#14505) üzenetére


szki
őstag

Na megint újítottak az Endomondo webes felületen. Lájkoltam a mai 60-asod:)

(#14515) rétisün válasza szki (#14513) üzenetére


rétisün
veterán

mobilról nem működik..... :(

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14516) tekeyagd válasza venember83 (#14508) üzenetére


tekeyagd
tag

(#14517) csabi94 válasza tekeyagd (#14516) üzenetére


csabi94
őstag

Tetszik ez a gép, és elég korrekt az ára, már csak a súlyára lennék kíváncsi, de ránézésre 11 kg :DDD

(#14518) dqdb válasza tekeyagd (#14516) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szép külső, megfelelő méret, az óhajtott 105-ös felszerelés, nincsen túlárazva, várjuk az érintett kifogását :P

csabi94: ez röhögve 10 kg alatt van, szerintem a 9 kg-t súrolja felülről

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14519) fpeter07 válasza tekeyagd (#14516) üzenetére


fpeter07
veterán

Pont jó. Szerencsére a gumija piros, másfelől nem fogadnám el. :DDD

(#14520) csabi94 válasza dqdb (#14518) üzenetére


csabi94
őstag

Igazad van, nem tudom, hogy honnan rémlett a 11, én ezt néztem anno ki magamnak, úgy emlékeztem, hogy 10 fölött van egy kicsivel, de nem. :B :D
Nembaj, annál jobb! :C

(#14521) venember83 válasza dqdb (#14518) üzenetére


venember83
nagyúr

Ejj, de gonoszak vagytok. Mikor van kb. százezrem, akkor miért kell száznegyvenezreset mutatni? :O Amúgy jó, tetszik, köszönöm a hivatkozást. Osztok, szorzok, aztán meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#14522) dqdb válasza venember83 (#14521) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha el tudnám rendesen helyezni azt a Scottot, akkor én is bajban lennék most, de nagyon :B

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14523) csabi94 válasza venember83 (#14521) üzenetére


csabi94
őstag

Én is gondolkozok ám rajta, de ha kinézted magadnak, akkor nem, hiszen nem nekem ajánlották, meg amúgy is, szüleimen múlik, hogy mi lesz a fa alatt, lehet, hogy semmi. :DDD

(#14524) venember83 válasza csabi94 (#14523) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha tudod, vegyed, fel van téve az apróra, az viszi, aki leghamarabb megegyezik a tulajjal, ennyi. Versenyhelyzet van. :)

(#14525) csabi94 válasza venember83 (#14524) üzenetére


csabi94
őstag

Ha egy kicsit jobb lenne az átlagom (suliban).... :(((
Így nincs sok esélyem. :(

[ Szerkesztve ]

(#14526) rétisün válasza dqdb (#14522) üzenetére


rétisün
veterán

nocsak.....ez eddig elkerülte figyelmemet, ha volt is róla szó. mármint hogy outit vennél.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14527) venember83 válasza rétisün (#14526) üzenetére


venember83
nagyúr

Kizárt. Akkor már ő nem férne be a lakásába, ha jól vettem ki a szavaiból. :)

(#14528) rétisün válasza venember83 (#14527) üzenetére


rétisün
veterán

talán ha kitessékelne néhány szekrényt/asztalt/miegymást :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14529) venember83 válasza rétisün (#14528) üzenetére


venember83
nagyúr

Igaz, ágy helyére pl. simán befér 2-3 bringa. :K

(#14530) fi:zi'k válasza venember83 (#14529) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Elég ha élére állítja az ágyat. :))

Nincs vkinek elfekvőben 1.5m fékcsöve olajos fékhez? :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14531) Djuree válasza csabi94 (#14525) üzenetére


Djuree
félisten

menjé melózni ;]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#14532) Djuree válasza tekeyagd (#14516) üzenetére


Djuree
félisten

jól néz ki, ha azt mondjátok hogy megéri akk megvenném ha előtte ki is tudnám próbálni, hogy jó-e a titáni magasságomhoz :DDD

de várom a jó időt, hogy bringával tudjak menni melózni. le fog esni a munkatársak álla az tuti ha begurulok :DDD hátha mást is ráveszek ezzel a bicózásra közülük.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#14533) KaraDani válasza venember83 (#14527) üzenetére


KaraDani
addikt

Ez csak valami gyenge kifogás lehet, kb. akkora lakásban lakik, mint mi 3-an 5 bringa társaságában, szóval csak akarat kérdése ;]

(#14534) KaraDani válasza venember83 (#14527) üzenetére


KaraDani
addikt

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#14535) Djuree válasza KaraDani (#14533) üzenetére


Djuree
félisten


ennyi :DDD
látnátok az én 37m2-es lakásom, ami abban van, na az durva mi minden össze van zsúfolva :)
ki van alakítva egy folyosó ahol járkálok :DDD de egy bringa még elférne....

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#14536) anaqer válasza Djuree (#14535) üzenetére


anaqer
veterán

Fűtőtest FAIL. ;]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14537) KaraDani válasza Djuree (#14535) üzenetére


KaraDani
addikt

Szép photoshop munka ;]
Amúgy ilyen megoldáshoz raktam fel múltkor tartót falra, ki is szakadt a helyéről a 2. bringa súlyától :DDD Túlbecsültem a fal, és a csavarok képességeit, hosszabb kellett volna :)

(#14538) csabi94 válasza anaqer (#14536) üzenetére


csabi94
őstag

amúgy igen :DDD

(#14539) Djuree válasza KaraDani (#14537) üzenetére


Djuree
félisten

jaja. nem én csináltam, találtam :DD meg lehetne éppen oldani, csak elég erős tartó kéne hozzá, 200 kilós a motor, meg hogy emelné fel? :))

anaqer: miért? nem látom :B

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#14540) Teasüti válasza Djuree (#14535) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez sem átlag panel válaszfala. :DDD

(#14541) csabi94 válasza Djuree (#14539) üzenetére


csabi94
őstag

Így alig van hatásfoka :D el van takarva majdnem az egész :D

(#14542) Djuree válasza Teasüti (#14540) üzenetére


Djuree
félisten

hát nem gipszkarton az is biztos :DDD

csabi94: jah igen, azt látom. de lehet amúgy sem sokkal nagyobb az a fűtőtest. nálam a kis lakásban is nagyon pici radiátor van, csoda hogy nem fázok.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#14543) dqdb válasza KaraDani (#14533) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jólvanaztánmindjártmegyekmoderációértmertbeszóltál ;]

Bringát nem rakok ki az erkélyre, hiába férne el, és nem lenne útban, mert nem oda való. Bringát nem rakok a tárolómba, mert ragaszkodom ahhoz, hogy a használati jog nálam maradjon akkor is, ha valakinek egy pajszerrel a kezében megtetszene. Így maradt a lakás, azon belül is az előszoba. Egy bringa szépen elfér ott, de kettő esetén legjobb esetben is csak oldalazva lehetne bejutni a lakásba, így marad egy.

rétisün: előbb-utóbb kellene egy aszfaltos bringa, csak még nem igazán körvonalazódott, hogy mi. Ha országúti, akkor valami ilyesmi tökéletes lenne. De a lehetőségek között szerepel tárcsafékes CX váz, mert nem szeretném, ha meglepetés érne a mostani fékerő után, vagy az elfekvőben lévő tárcsás kerékszettem és egy könnyű MTB váz köré épített karbon merev villás SS/1×9/1×10 is vékony slick külsőkkel. De ennek előfeltétele, hogy megoldjam egynél több bringa tárolását.

Djuree: a bőr ülőgarnitúrának is külön "jót" tesz a közvetlen és télen állandó hő.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14544) rétisün válasza dqdb (#14543) üzenetére


rétisün
veterán

fékerőt tekintve valószínűleg egy tárcsás CX bringa is el fog maradni a mostanitól, egy outi meg főleg.....
én használtam régebben avid bb7 road féket, de valahogy nem győzött meg :(
(valahol még megvan, fel kéne tennem valamelyik apróra...)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14545) Djuree


Djuree
félisten

ááá bakker :W
nézem a bringákat. nagyon szépek ezek az országúti gépek. de! nekem jobb lenne ez a cross bike/fitnessz kategória, mert nem csak minőségi úton használnám, hanem néha terepre is.
ezek az országútiak amúgy kibírnak padkáról le meg felugrást? ez a specialitásom :DDD állandóan így közlekedek :DD vagy nem bírnak ki ilyeneket?
ez milyen? jó? [link]nagyon tetszik, de nem értek hozzá hogy megéri-e :B

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#14546) Tamoo válasza rétisün (#14544) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Meddig használtad? Nem lehet, hogy nem kopott be rendesen? Bár nem tudom mi a különbség a road és az offroad változat között. :DDD

(#14547) rétisün válasza Djuree (#14545) üzenetére


rétisün
veterán

a tegnap linkelt scott jobb felszereltségű....viszont használt, a gepida (váz) meg élettartam garanciás.

padkázásról: országúton nincs padka, szóval ezügyben nem tudok nyilatkozni :N rossz út van, de a kátyúk, repedések legtöbbjén egy outi simán átgördül. persze megérzel mindent (7-10 baros gumikkal :D ), ez hát ez az outizással jár.

(#14546) Tamoo: mondhatom, hogy több ezer km-t lenyomtam vele, mert még a dolgozóbajárós bringán is használtam sokáig.

dqdb: tessék, ez kell neked....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14548) Djuree válasza rétisün (#14547) üzenetére


Djuree
félisten

félek hogy pici lenne. nézem a mérettáblázatokat, 196cm vagyok, 60-ast ajánlanak :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#14549) Tamoo válasza rétisün (#14547) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Arrafelé nem is kell fékezni... Lehet neked több ezer km alatt sem kopott be :DDD

(#14550) Teasüti válasza Djuree (#14542) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Meglepődnél, h bizonyos feltételek mellett - 24 órás fűtés, hőszigetelés - milyen pici kapacitás is elég a fűtőtestekből és, h azok milyen kicsi hőmérséklettel is komfortosan tartják a helyiséget.
Nagy radiátor meg 60-80°C-os hűtővíz csak akkor indokolt, ha minden nap újra és újra be kell durrantani a kazánt a reggelre kihűlt, régimódi lakás miatt. :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.