Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45451) dqdb válasza Vasinger! (#45448) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szóval mindenre alkalmas idő volt, csak kerózásra nem.
Sok mindenre alkalmas idő volt ma, többek között bringázásra és túrázásra is. Az első rövid ujjú ingben tekerő kerékpárosnál még azt hittem, hogy rosszul látok, mert azért ennyire nem volt jó idő, de később még találkoztam több rövidnadrágos/pólós eszkimó bringással és futóval.

Ariadnéval ketten (Fáraó, jöhettél volna :((( ) tettünk egy lightos túrát a Szépjuhászné - Hárs-hegy körbe - Hárs-hegy mellett ismét - Hűvösvölgy útvonalon. Ha valaki még emlékszik a tavaszi nightride-on az Árnyas úton nyújtott szánalmas produkciómra, akkor jelentem: ésszel tekerve tényleg simán fel lehet érni a tetejére. A turistautak tele voltak kiránduló emberekkel, az avar és a talaj is száraz volt, nem volt sár, nem csúszott semmi sem, szóval igazi kirándulóidő volt napközben. Még az eső előtt sikerült hazaérni, szóval tökéletesek voltak a körülmények. Az avar jótékony takarásának köszönhetően olyan helyen is lementem most simán nagy sebességgel, ahol látva a köveket biztosan paráztam volna :B

[link]

Jut eszembe: nem tudja véletlenül valaki, hogy rendszeresen jár gőzmozdony a Gyermekvasúton, vagy ma valami rendezvény apropóján ment?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45452) amargo


amargo
addikt

Divat érzékeny kerekeseknek.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#45453) Frenky89


Frenky89
őstag

Hi!

Valaki lenne olyan kedves és megmérné nekem, hogy mekkora egy láncnyúlásmérő 1-es és 0,75-ös oldala, illetve hány láncszemet ér át?

(#45454) Meme válasza Frenky89 (#45453) üzenetére


Meme
aktív tag

ha gyártani akarsz, akkor legjobb, ha lerajzolsz egyet, mert van neki ive is, ami fontos a berakásnál

Szevasztok bogyókák!

(#45455) Borzoló válasza Meme (#45409) üzenetére


Borzoló
senior tag

Am. a 3k-s shimano is ugyanannyi idő alatt megy tönkre, mint a Zoggie fogsor, ha a legnagyobb fokozaton nyúzom a bringát. Azt mondta span, h. ugyanolyan szar mind a kettő, inkább pörgessem kicsibe-középen és akkor nem lesz vele gond.
Shimano 6-7-8k-tól lesz érdekes, de annyi stexem nincs sajna 1 fogsorra.
Hálisten minden maradék alkatrészt, amire szükségem van, úgy néz ki be tudok szerezni, jó áron az RKV-n keresztül, valami csepeli nagykerből....Tolok fel képeket ha kész a bicsaj...

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#45456) Xantomas


Xantomas
őstag

Nagyon off:
most találtam Kando.tk-n egy rekid által alkotott valamit. 1,73GB, majd este megnézem hogy mi is az, de mivel "vézgősök meglepetései" c konyvtárban van, valami azt súgja nem lesz rossz dolog :D Gondolom 2 cd-nyi videó, vagy fájlok (esetleg kész, 5-ös jegyzőkönyvek XD )

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#45457) Xantomas válasza Borzoló (#45455) üzenetére


Xantomas
őstag

Tanusítom, hogy nem. Egyik barátnőmnek feldobtam anno egy Zogie fogsort, mert jól nézett ki az a nikkelezett felület, a Shimano bronz színe helyett, de megbántam, mert a váltás is szar volt vele, és kb ugyan annyi idő alatt koptatta el, gyakorlatilag hétvégi használat alatt, mint én napival.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#45458) Meme válasza Borzoló (#45455) üzenetére


Meme
aktív tag

és ez a spanod szokta arra használni amire kitalálták: Váltani???

egy kalap sz*r a zoggie sor váltás tekintetben.
kopást meg ne nézzünk már a belépő kategóriában, minden hamar elkopik, azért belépő szint.
de nem mindegy, hogy a tökéletes váltórendszert egy ilyen vacak fogsor miatt nem lehet használni...

hány fogsort használt el ez a span, hány fogsort látott már? hány fogsorhoz állított be hátsó váltót?
ha nem szerelő a srác, nem fog hozzá érteni. sőt még a szerelők se biztos, mert nem biztos, hogy láttak már ilyet, mert nem használjuk, akik normális vagy neadj isten jo minőséget használnak.

spanok...

Szevasztok bogyókák!

(#45459) KaraDani


KaraDani
addikt

Erre el kellene majd menni, ki jönne?

(#45460) Frenky89 válasza Meme (#45454) üzenetére


Frenky89
őstag

Nem akartam gyártani, csak ideiglenesen tolómérővel szeretném helyettesíteni.

(#45461) Borzoló válasza Meme (#45458) üzenetére


Borzoló
senior tag

A régi span Zsombók Dániel, újpesten bringa boltjuk van Asztráliába volt versenykerékpáros, általános iskolai osztálytársam volt és ugyanezt mondta Újpest-városkapun a metrónál a bringaboltos.... :F

Most gondolj bele a helyzetembe magad....nem egyszerű.... :(

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#45462) venember83 válasza Borzoló (#45461) üzenetére


venember83
nagyúr

Abszolút pártatlan félként beleugatnék, bár sokat nem segít a helyzeteden:
-az ex versenyzőnek minden szar lesz, ami nem csúcstermék, hisz ő kb. ahhoz szokott;
-az eladónak meg úgyis minden jó, ha másképp nem, akkor ár-érték arányban, főleg ha egy kevéssé keresett termékről van szó, amit valakire rásózhat.

(#45463) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Hamarosan nyilik egy spinracing Csepelen - ahova akár papucsba is lecsoszoghatnék olyan közel lesz - így elgondolkoztam, hogy érdemes lenne-e a telet így is átedzeni, valakinek van tapasztalata erről?

Köszönet.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#45464) Meme válasza Borzoló (#45461) üzenetére


Meme
aktív tag

mutatok én neked olyan boltost/versenyzőt, aki egy belső gumit nem tud lecserélni.
gondolom Dani se a belépő kategóriát használja. mert az egy dolog, hogy olcsó, meg nagy a haszonkulcs rajta, de attól még rossz termék.
egy átlagos kerékpárboltos meg a zsebét nézi dettó, nem a kuncsaftot...sajnos...
ezért jo ez a forum is, mert itt meg tudod kérdezni, és nem csak én a boltos, hanem a magánemberek is megmondják neked mi a jó, mi a nemjó.

kérdezz nyugodtan, akármilyen kis hülyeséget, nem csak a SS kérdések a fontosak.

Szevasztok bogyókák!

(#45465) Borzoló válasza venember83 (#45462) üzenetére


Borzoló
senior tag

Semmi gáz!Köszönöm a befektetett energiát! :R
Igen én is erre gondoltam, Daninak mindenből fullos cuccai vannak. Mindenesetre kicserélem a fogsort valami belépős Shimanóra a váltó végett, h. passzoljon a márka, aztán vegyetek sok téli cipőt, akkor megtollasodok és lesz jobb is.
Ha kész lesz azért szeretni fogom 3k-s fogsorral is az 1. outim. :)

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#45466) Manitou válasza Meme (#45464) üzenetére


Manitou
addikt

mutatok én neked olyan boltost/versenyzőt, aki egy belső gumit nem tud lecserélni.

Ja én is ezen a véleményen vagyok.
Attól, hogy valaki versenyző még nem biztos, hogy ért is annyira a dolgokhoz.

(#45467) MaTT


MaTT
aktív tag

[link]
ha van egy percetek plíz nyomjatok egy lájkot vargamátéra a "Tegnap éjfélig 13 helyes megfejtés érkezett high5 nyereményjátékunkra." kezdetű cikk kommentjeiben. köszi!

szólhattok másoknak is .)

Keep the rubber side down!!

(#45468) Xantomas válasza amargo (#45463) üzenetére


Xantomas
őstag

Mivel esetedben a téli technikai ruházat megspórolása nem névadó (rendelkezel vele), a szabadban tekerni szeretsz, én saját véleményem szerint inkább a kettőt keverném.

Ha olyan helyzetben vagy, hogy éppen kezdesz lebetegedni, akkor spinning, hogy ne egy szabadban tekeréssel ronts a helyzeten.

Ha nagyon lusta vagyok itthonról elmenni, akkor én is felülök néha a szobabiciklire, és lehet közben filmet nézni, jegyzetet olvasni, de utálom mikor csorog rólam a víz, jobban szeretem a menetszelet, illetve a táj jobban kikapcsolja az agyam, megtisztítja a fejem.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#45469) dqdb válasza Xantomas (#45468) üzenetére


dqdb
nagyúr

de utálom mikor csorog rólam a víz, jobban szeretem a menetszelet
Imitációnak egy pedálfordulatszám-szabályzott ventilátor a szobabicikli elé szerelve? :D Egyébként én részben azért, hogy túl sok helyet foglalt el a szobában, de főként ezért szabadultam meg a szobabiciklimtől.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45470) Meme válasza Frenky89 (#45460) üzenetére


Meme
aktív tag

nem lesz egyszerű:D
nekünk BBB van itt a mühelyben.
a paraméterei:
9 'fél'-szemet ér át
0,75 oldala 115,4mm
0,1 oldala 116mm

Szevasztok bogyókák!

(#45471) amargo válasza Xantomas (#45468) üzenetére


amargo
addikt

Inkább az idő hiányával van a gond és azzal, hogy megkapom a megjegyzéseket, hogy megint nélküle - barátnő – mentem ki.
A téli edző körömet meghagyom - 40km /90perc -, de mivel barátnőm is azon van, hogy kellene valami lakásba, Ő szobakerékpárt, én görgőt, majd ezt a - spinracing - lehetőséget javasoltam csak mindegyik verzió pénzbe kerül..

dqdb: No pont ez a bajom a szobabiciklivel, hogy sok helyet foglal és nem kell hozzá 1 hónap, de már nem ülünk rá.. van a lakásba így is már mindenféle. Persze a görgő az kis helyen is elfér :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#45472) dqdb válasza amargo (#45471) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy futópadnál kevesebb hely kell neki, de még így is legalább 100×140 cm-es a szükséges terület. Nem árt, ha valami képernyőszerűséget is tudsz nézni mellette, hogy ne und magad el 5 perc után. Én maximum 140 környéki pulzussal tudtam csak használni, mert 150-nél a léghűtés hiányában már olyan szinten izzadtam, hogy tócsát gyártottam a bringa köré.

Nem találták még fel az összecsukható szobabiciklit?

A Gyermekvasúttal kapcsolatos kérdésemre magamnak válaszolva: a menetrend alapján hétvégente van egy gőzmozdonyos vonatpár.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45473) venember83 válasza dqdb (#45472) üzenetére


venember83
nagyúr

Ventilátor a bámult monitor mellett? :F

(#45474) Frenky89 válasza Meme (#45470) üzenetére


Frenky89
őstag

:R

Még csak kb. olyan 114,7-115-nél tartok.

Minap e-bikeon való szörfölgetés közben láttam, hogy van többféle komplett szerszámos készlet is. Érdemes ezeket forszírozni, vagy csak a szerviz? :)

(#45475) Meme válasza Frenky89 (#45474) üzenetére


Meme
aktív tag

ha van pénzed, akkor vehetsz.
de én nem látom értelmét, ha nem akarsz vele komolyabban foglalkozni.
(kicsit átmentem magánügyből kifolyólag okosan sporolósba, meg nem gyüjtögetősbe)
szerintem fölöslegesen áll otthon egy 15k-s készlet, ha nem használod, csak a negyedét ötödét. inkább vedd meg egyesével ami kell, de azt inkább jobb minőségű szerszámból.

ha egyben szeretnél, akkor az xlc-nek van most a legjobban összerakott készlete emberi áron [link]
20 alatt van.

mert a legjobb a park tool készlete, de ne nézzétek meg mennyibe kerül még csak a kissebb is, pláne a nagy ;]

[ Szerkesztve ]

Szevasztok bogyókák!

(#45476) dqdb válasza Meme (#45475) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez az általad említett nagy készlet, vagy még annál is eggyel nagyobb? Gyengébb idegzetűek ne kattintsanak a webshop linkre :Y

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45477) Muton válasza dqdb (#45476) üzenetére


Muton
addikt

gondoltam, h lesz vagy 250k. csöppet mellé lőttem :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#45478) KaraDani válasza dqdb (#45476) üzenetére


KaraDani
addikt

4,2 $ ért ez egész korrektnek tűnik, csak nem értem mi a végén az a 00.45 :F Amúgy meg a komoly reakció: :Y :W

(#45479) fpeter07 válasza dqdb (#45476) üzenetére


fpeter07
veterán

Out of Stock :(( Pedig egy ilyen készlet jól mutatott volna a garázspolcon.

(#45480) carrot


carrot
tag

Haibike-on szeretnék idővel tárcsásítani. Egyelőre csak az egyik kereket. Magura evo 2 van most, erdőben nedves talajon pacixart se ér. Mi mindent kell pontosan? Mit kell vennem hozzá? BB5ben gondolkodom sztem az nekem elég. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#45481) Meme válasza carrot (#45480) üzenetére


Meme
aktív tag

nedves talajon nem a féked nem fog, hanem a gumid a talajon nem?

bb5-öt nem ajánlom. kicsi a betét felülete, nagyon kopik. ha te már kevesled a hidraulikus felniféket, akkor már túl vagy azon a szinten, hogy a bb5 elég legyen.
avid bb7, juicy 3-5
shimano deore
hayes strokerek

ha bb5/7 nél maradsz, akkor kell még fékkar is, plusz bowdenezés

meg mindenképpen kell első és hátsó agy, esetleg uj küllő.

felhasználás és pénztárca függő innentől...

Szevasztok bogyókák!

(#45482) carrot válasza Meme (#45481) üzenetére


carrot
tag

Köszi szépen, mint minden más bicici alkatrészhez, így a tárcsákhoz se értek, megnézem ezeket, amiket írtál. By the way, egy dart 2 telóért 50 euró az marha jó, nem? persze csak képem van róla...

(#45483) venember83 válasza carrot (#45482) üzenetére


venember83
nagyúr

Most gonosz és sznob leszek: RS-nél a Toráknál, de inkább a Reconoknál kezdődik a teleszkóp.

(#45484) Xantomas válasza carrot (#45480) üzenetére


Xantomas
őstag

BB5 akkor jó, ha nagy tárcsát teszel fel hozzá, pehelysúlyú vagy, és tudsz félévente szintereztetni fékbetétet. Nekem most a BBB betétjével megyegyző anyagú fékfelület lett szinterezve a betétekre, és harap mint a kacsa, de kopnak is rendesen. A korábbi betétekkel nyikorgott, de most hangtalan.
Állandóan utána kell állítani, mert random elállítódik, valamint az egyik féktest már nekem szét is nyílt, mert nem volt elég a fékerő, én meg húztam a kart.

BB7-nek hosszabb a betétje, merevebb a szerkezete is.

Egyébként ahogy meme is mondja, én sem ajánlom, bár nekem így, a jelenlegi állapotában megfelel, de nagyon sokat kellett vele pöcsölni, és a többet költöttem rá, mintha vettem volna egy BB7et, míg jó lett.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#45485) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Na, tegnap megvolt életem első cyclocross versenye, a Supercross sorozat első állomásán Kazincbarcikán.
amargo kolléga szives közreműködésével a Meme mester által felajánlott lánckerék is eljutott hozzám, mint a crossparipám egyik igen fontos alkatrésze, de élőben, próba közben derült ki, hogy túl nagy a 46-os fogaskerék előre, hiába van hátul 12-27.
Így maradt a barkács megoldás, a régi XT hajtásom, és a rajta levő 44-es nagytányér, de minthogy az már erősen egy cápafogsorra kezdett hajazni, így megfordítottam, most előre néznek a "fogak" és, mivel a láncvonal sem stimmelt (gyk. keresztben ment) átkerült a csillag belső oldalára és hogy tetézzem a káoszt még alá is lett bejlagolva (alátétezve) így már majdhogynem tökéletes volt. Az átdobót a biztonság kedvéért fenthagytam az volt hivatott a láncleesést megakadályozni (müködött!).
Az így átalakított bicajjal álltam rajthoz, ami nem ment túl jó, eléggé beragadtam, az első kör a helyezkedésről, előzgetésről szólt mindezt 190-es pulzuson. A verseny többi része meg a túlélésről :D
Ahogy sejthető volt, gyors iramú verseny volt, ennek megfelelően a pulzusom végig az egekben, vártam már a kaszást, de túléltem...
A pálya egyik része csiki-csuki volt, folyamatos ritmusváltásokkal, kanyartól kanyarig sprintelgettünk, a másik része, pedig erdős-mezős, dimbes-dombos gyors rész volt. Volt egy szimpla, egy dupla épített akadály, és egy lépcsősor meg egy fahíd (de az tekerhető volt)
Az utolsó kör feléig ment is minden a maga rendjén, de akkor elkezdett a bicaj segge csúszkálni, nem kellett nagy jóstehetség hozzá, hogy kiderüljön a defekt. A cyclocross versenyeken engedélyezett a depo, ahol szerelni lehet, vagy kereket ill. komplett bicajt is cserélni. Nekünk is volt kerekünk meg cserebicajunk, de a mögöttem jövő több mint egy percre volt, így behoztam lapos gumival a technikát.
A célban gratuláltak a többiek, hogy milyen jól mentem (na ezzel nem értettem egyet :N ), jöttek a mögöttem jövők is, hogy esélyük sem volt..., meg, hogy 3. lettem kategóriában :Y .
Az eredményhirdetésen meg jött a hidegzuhany, nem szólitottak dobogóra.., gyors óvás (szóltunk a rendezőknek) átnézték a körszámláló lapokat és kiderült, hogy rosszul számolták a köreimet, és mégis én lettem a bronzérmes. Sajna, így a dobogófotó lemaradt, de remélem a következő futamra is sikerül valami hasonlót összehoznom.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#45486) Dirtyz válasza Dirtyz (#45485) üzenetére


Dirtyz
őstag

Hopsz, "találtam" 1-2 képet, hogy el lehessen képzelni, hogyan is néz ki egy ilyen: [link], és van egy video is:[link]

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#45487) dqdb válasza Dirtyz (#45486) üzenetére


dqdb
nagyúr

Gratulálok! Szép kerek időt mentél. A képekről a sarat és a pocsolyákat hiányolom, de a későbbi versenyeken gondolom lesz részetek belőle bőven ;]

Történelmi okai vannak, hogy a cyclocross bringákon koskormány van, vagy a gyors felkapásban és cipelésben jobb, mint egy egyenes kormány?

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45488) Dirtyz válasza dqdb (#45487) üzenetére


Dirtyz
őstag

Köszi!
A pocsolyamentességnek örültünk, és állíthatom nem hiányzott senkinek :N , de a elkövetkező fordulókon esélyes, de akár a hó játszhat...
Nem tudom miért így alakultak a cyclocross kerékpárok, de teljesen jól használhatók ilyen körülmények között.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#45489) venember83 válasza Dirtyz (#45486) üzenetére


venember83
nagyúr

Szép kis CST-Merida különítmény volt ott, nem csoda, hogy sikerült elcsábítaniuk. :)

(#45490) Xantomas válasza dqdb (#45487) üzenetére


Xantomas
őstag

Történelmi, és hagyományőrző okai vannak lévén, hogy korábbiak, mint a MTB-k.

Kos, és kifele-visszahajló kormánnyal voltak anno, de utóbbi eltűnt, mert kevés fogás volt rajta.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#45491) Dirtyz válasza venember83 (#45489) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nem volt nehéz, de már hónapok óta tervben volt, hogy kipróbáljuk. A Supercross sorozat pont kapóra jött. Kb 2 hete járunk Zergével technikázni (le és felszállás), de van még mit fejlődnöm... :B
Akadályoknál nagyon sokat lehet nyerni (ill. veszteni) a helyes technikával, hogy ne törjön meg a lendületed, hanem lendületvesztés nélkül tudj továbbmenni.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#45492) venember83 válasza Dirtyz (#45491) üzenetére


venember83
nagyúr

Ja, észrevettem, hogy bunnyval se lennének sokan gyorsabbak az akadályoknál. :DDD Irigylem is ezeket az embereket nem kicsit.

(#45493) Dirtyz válasza venember83 (#45492) üzenetére


Dirtyz
őstag

A magyar mezőnyben szerintem senki sem tud bunnyzni, legalább is úgy, hogy előbbre legyen, mintha le és felugrana. Egy jó technikával simán lehet ilyen helyeken is előzni, nekem is sikerült egypárszor, pedig az én stílusom hagy némi kivánnivalót maga után :DDD

Védd a fákat, egyél hódot!

(#45494) KaraDani válasza Dirtyz (#45485) üzenetére


KaraDani
addikt

Nagy gratula!

Ami nekem fura, hogy látni mindenféle bringát. Én azt hittem a 28"-as kerék és a koskormány kötelező azért használják...

(#45495) venember83 válasza KaraDani (#45494) üzenetére


venember83
nagyúr

Gondolom, hogy azért nem veszik olyan szigorúan, mert azért nincs mindenkinek ciklokrossz bringája s nem akarják az indulókat megszűrni. Így sincsenek sokan. A profik rangsorába úgyse szólnak bele a hegyi bringások, de legalább a résztvevők táborát gyarapítják.

(#45496) ludsimon válasza Dirtyz (#45485) üzenetére


ludsimon
veterán

Szép teljesítmény! :C
Gratulálok!

undefined

(#45497) venember83


venember83
nagyúr

Nincs valakinek sürgősen négyszázezre kölcsön? [link]

(#45498) dqdb válasza venember83 (#45497) üzenetére


dqdb
nagyúr

:D

Jól látom, hogy ez ugyanolyan festésű, mint a tejesasszonyod?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45499) venember83 válasza dqdb (#45498) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, egy évvel az előtti modell, akkor még a nem anodizált Stereo vázak voltak ilyen színűre festve. Amúgy valószínűleg 16 colos, de ennek a bringának úgyis inkább lefelé van értelme, 176 centimmel meg tán megoldható a méretprobléma hosszú nyeregcsővel. Szóval minden megoldva, már csak négyszázezer forint kell. Most. :)

(#45500) carrot válasza venember83 (#45499) üzenetére


carrot
tag

most bölcs és segítőkész leszek: addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.