Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44401) detroit17 válasza ludsimon (#44391) üzenetére


detroit17
tag

hát mit mondhatnék.... szeptember 6-12-ig tekertem 60 km-t gyalázat...a sok esőőő. visszaestem és még mindig azon vagyok hogy formába kerüljek de ez elég nehéz már majdnem 32 átlagokkal mentem most meg örülök 30,5 nek is. Amúgy még mindig az első feladat a számomra a KM gyűjtés 5144km- tekertem + kb 1 ezres amit nem tudok pontosan de most mindegy 1 ezressel több vagy kevesebb. annyit kell tekernem amennyit csak tudok. az elmúlt2 hétben igazán hosszút nem is tudtam menni ,csak tegnap egy 105km-t.a pulzusom is magas pedig már az is kezdett tűrhető lenni,de remélem ez a 100-as segített.
úgyhogy belekell húzni rendesen :DDD

(#44402) ludsimon válasza detroit17 (#44401) üzenetére


ludsimon
veterán

Egy kérdés.
30 km/h-s átlag milyen pulzussal?

Mindenki:
Ez valós?

Vagyis a max pulzusom 50-60%-a az alapozás?
Aerob zónában mikor lehet edzeni? Soha?

Akkor magyarán a max pulzusom ha jól kihajtom magam, eddig ha jól emlékszem 205 bpm volt nekem a max.
De ehhez nem kellett terheléses teszt!?

Szerk.:
Itt egy másik.

Az alapozási tartományom 132-147 között lenne? :Y

Segítsen valaki pls!!!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#44403) detroit17 válasza ludsimon (#44402) üzenetére


detroit17
tag

ha számon akarod tartani edzéseidet www.edzesonline.hu
hát 144-145-ös pulzussal de vagy 3 hete ez 139-141 volt nekem :O

(#44404) detroit17 válasza ludsimon (#44402) üzenetére


detroit17
tag

ha számon akarod tartani edzéseidet www.edzesonline.hu
hát 144-145-ös pulzussal de vagy 3 hete ez 139-141 volt nekem :O
a max pulzus kb 220 és mínusz a hány éves vagy

[ Szerkesztve ]

(#44405) ludsimon válasza detroit17 (#44403) üzenetére


ludsimon
veterán

B+..... :D
Akkor el kell kezdenem sportolni, erősíteni az állóképességemet, mert ennek a többszöröse. :(

undefined

(#44406) ludsimon


ludsimon
veterán

Ma Critical Mass.
Megy valaki? :D

Én ma pihenőnapot tartok, BKV-val megyek gyakorlatra.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#44407) detroit17 válasza ludsimon (#44402) üzenetére


detroit17
tag

figyelj én is néztem azt a zöld micsodát hogy számolja ki de az szerintem szar.
magadnak is ki tudod számolni.
a maximális pulzus 64%-ig.-laza tekerés
max pulzus 65-74%-ig állóképesség javás
max pulzus 75-84%-g aerob zóna
max pulzus 85-90%-ig anareob zóna
max pulzus 91-100%-ig ez is anareob ide a sprinteket kell vinni.
pl ha 200 a max pulzusod akkor az a 100%,akkor 50% 100 és így tovább könnyű kiszámolni

(#44408) rétisün válasza #56474624 (#44398) üzenetére


rétisün
veterán

oké, legyen olasz:

deadline: csak nem egy ilyent hajtasz? :Y eddig mér nem dicsekedtél vele?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#44409) Meme


Meme
aktív tag


találos kérdés: kinek a bicaja van a képen?
a nyertes nem kap semmit:))

Szevasztok bogyókák!

(#44410) venember83 válasza Meme (#44409) üzenetére


venember83
nagyúr

Szerintem egy elvakult deviáns bringája lehet, hisz 29er és már váltó sincs rajta. :DD

(#44411) dqdb válasza Meme (#44409) üzenetére


dqdb
nagyúr

És még mindig nincsen olyan kép, amin Xantomas a bringán ül :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44412) Oracle válasza dqdb (#44411) üzenetére


Oracle
senior tag

De már látszik a lába :DDD

(#44413) SirRasor


SirRasor
őstag

Sziasztok!

Edig WD40-el kezeltem a láncot, de nemrég hallottam, hogy az nagyonrossz stb, szóval annyi kérdésem lenne, hogy a kereskedelemben kapható termékek közül melyik a legjobb ár/minőségben? Azt tudom, hogy a Finish Line féle az nagyon jó, de olyat meg Szegeden sehol se lehet kapni..

Make Love not war!

(#44414) Xantomas


Xantomas
őstag

Azért vannak még új képek:
Vénember
Karadani
Karadani

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#44415) Tamoo válasza SirRasor (#44413) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én weldtite TF2-vel kenem. Nagyon sokáig elég egy ilyen flakon. Nekem 2éve nem akar elfogyni. Gyorsan le tud pörögni a láncról, szóval kb 100-150km-enként újra kell vele fújni. Esőben meg méggyorsabban lejön, de ettől függetlenül ajánlom. Csillog-villog tőle a lánc :) (én wd40-et tisztításra használom)

[ Szerkesztve ]

(#44416) Xantomas válasza Meme (#44409) üzenetére


Xantomas
őstag

Köszi :)
Már épp akartalak nyaggatni, hogy szerezd meg a képet a kolegádtól :D

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#44417) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Jeee mindjárt indulok zúzni egyet a Mátrában ;] remélem nem lesz már nagy dagonya. Bár az ilyen keményebb terepezést (lefelé) nem szeretem annyira egyedül... Mi van ha összetöröm magam, térerő meg nem annyira van. :(((

(#44418) venember83 válasza Tamoo (#44417) üzenetére


venember83
nagyúr

Ahhoz nagyon össze kell törd magad, hogy ne tudj olyan helyre menni, ahol éppen van térerő. Szóval csak nyugi és hajrá. :)

(#44419) ludsimon válasza detroit17 (#44407) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezeket az adatokat honnan szedted? :)
Csak tudni szeretném, mert én semmit nem találtam ami ilyen adat lenne. :(

Aerob zónában mennyire jó dolog huzamosabb ideig tekerni?
Gyorsabban fárad az ember, vagy mi?

Hazafelé a buszon látom 23 C fok van kint. :Y :Y :Y
Gyors ebéd és megyek futni (a változatosság kedvéért).

[ Szerkesztve ]

undefined

(#44421) rétisün


rétisün
veterán

na, ma végre időben összekaptam magam , és a héten először végre tekertem egyet....77.5 km lett, kár, hogy a végére rendesen eléheztem, meg a szél is feltámadt.sebaj, délután meló, majd kipihenem magam :DDD
ez még mindig jobb, mint tegnap, amikor 10 óra körül lepunnyadtam a gép elé, 11-kor meg már sajnáltam, hogy nem indultam el :K

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#44422) Ariadne válasza Oracle (#44412) üzenetére


Ariadne
őstag

De mivel csak a lába látszik, még mindig nem zárhatjuk ki, hogy lábmodellel dolgozott a kép készítésekor. :DDD

Másrészt meg szomorú látvány az a felbiggyedt váltó. :O

Meme: Nem hallottunk hírt felőletek itt a 24h óta, hogy vészeltétek át a Nagy Sár Hétvégéjét?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#44423) Xantomas válasza rétisün (#44421) üzenetére


Xantomas
őstag

Oh, zsír, találtak nekem váltófület :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Pontosabban most bontanak szét egy 26"-os Superiort, és olyan füle van ami nekem kell.

Ez most nagyon újoncos lett, de nem érdekel. :U

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#44424) KaraDani válasza Meme (#44409) üzenetére


KaraDani
addikt

Jee, erre várok a video végéhez, küld át emailben eredeti méretben pls..., dobok püben emailt!

Xantomas: nembaj, örülök, hogy siker lesz, mennyi lesz így?

[ Szerkesztve ]

(#44425) Xantomas válasza Ariadne (#44422) üzenetére


Xantomas
őstag

Olyan donga X lába senkinek sincs, mint nekem, szóval én tudom hogy az én lábam van a képen. Egyébként találtam még egy képet egy galériában amiben ott vagyok a háttérben, csak takarja a fejem egy másik bringás könyöke. :F

Egyébként nem csak hogy elkopott a láncom, de összesen 6 repedt külső szemet találtam rajta.

(#44424) KaraDani : 2000 Ft, de új bringából bontott, nem volt még használva. Ahhoz képest, hogy nem lehet hozzá jutni, se közel se távol, 2000 Ft nem egy horror összeg érte.
Viszont az első az lesz, hogy csinálok belőle egy sablont, és egy pontos rajzot, így hibátlan állapotában.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#44426) Meme


Meme
aktív tag

berakom ide is, hátha:
[link]

Ariadne: teljesen jól vagyunk, semmi galiba nem volt. még a sprinter is meglepően könnyen kijött a teljesen átázott fűről. vasárnap pihi mindenkinek, tegnapelött megelkezdtük renoválni a céges flottát, nem vészes ez sem...

Xantomas: végre valami jó hír:))

[ Szerkesztve ]

Szevasztok bogyókák!

(#44427) 04ahgy válasza 04ahgy (#44369) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát nem voltam ott. Ne haragudj. Az alátétek kellenek ám! El ne szórd kérlek.
Azt sajnálom legjobban, hogy a CM-re nem tudok így menni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#44428) KaraDani válasza Meme (#44426) üzenetére


KaraDani
addikt

Lan party helyet is üdvözlöm, ha már egyszer kockák vagyunk vagy mi :C Majd tolmácsolom barátaimnak is, a versenyen kíváncsivá tettél játszanék egyszer ellened :P

Xantomas szuper :) bikemagot olvasgatva, lehet ésszerű lenne nekem is beszerezni egy tartalékot, és hordani a cuccok között tekerésekhez is. Elég sokan írták ott azt, hogy náluk mindíg van, mert "filléres" alkatrész, kicsi, és volt már, hogy túrázás közben is szükség volt rá...

[ Szerkesztve ]

(#44429) detroit17 válasza ludsimon (#44419) üzenetére


detroit17
tag

http://www.mtbrider.hu/
innen könyvből.
hát figyelj attól függ milyen típusú edzés,csinálsz de a könyv szerintem leírja.
szerintem kell is huzamosabb ideig benne tekerni. :K
persze nem mindennap,csak ésszel

(#44430) Ariadne válasza KaraDani (#44428) üzenetére


Ariadne
őstag

Simán lehet rá szükség, én is beszereztem pótdarabot, épp 24h-ra tudtak hozni Meméék. Éreztem. :D Az inspiráció ez volt, emberem szeme láttára történt az egész, egy kb. ötcentis kicsi faágat felkapott a lánc és ennyi, még sár se kellett hozzá... Ennyi pedig bármikor előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#44431) ludsimon válasza detroit17 (#44429) üzenetére


ludsimon
veterán

Voltam futni. :D
Rájöttem, hogy futással gyorsabban lehet állóképességet növelni, legalábbis így gondolom.

Csak futásnál más tartományok vannak.
Állóképesség növelésére az aerob zónában kell futni, ami futók szerint 75-90
Ha érdekel a dolog, olvasd el ezt.
Én 3 erdőkört tettem meg, 80%-osan (neked nem írja a bpm mérőd mennyi %? :F), hát futáshoz eszméletlenül kell a tüdő. :Y
Alig kaptam levegőt, el kell kezdenem futni a több levegő érdekében, de elsősorban az állóképesség érdekében. :K

Ma valahogy jól esett a futás, attól függetlenül, hogy anno 2-3 éve gyűlöltem futni. :D
Most már rendszeresen fogok mikor nincs időm paripára ülni.

"szerintem kell is huzamosabb ideig benne tekerni."
Aerob zónában?

Kell, de mikor, milyen célból?
Növelni az aerob zónát, vagy kitolni?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#44432) dqdb válasza Xantomas (#44423) üzenetére


dqdb
nagyúr

Király!

Ez most nagyon újoncos lett, de nem érdekel.
Nem lett az, csak a smiley-k mennyisége és a sormintajelleg van meg a tipikus újoncot jellemző feltétellistából, de nem használtál fel eléggé sokfélét belőlük :D

Újabb DX statisztika: 13 nap alatt jött meg a csomag, és ez is átcsúszott a vámon mindenféle sarc nélkül.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44433) detroit17 válasza ludsimon (#44431) üzenetére


detroit17
tag

Igen mutassa az órám :K
igen az Aerob Zónába szerintem mert én is szoktam olyan edzést csinálni mikor ott tartom végig a pulzusomat.az aerob zónát nem lehet növelni vagy kitolni az az anareob zóna ott termelődik a tejsav és abba nem szabad csak 2-3 percig lenni és utánna pár perc pihenő és ismétlés és ezzel éred azt el hogy gyorsabban le tudja bontani a szervezeted a tejsavat,ezért kell edzés végén kb 15 perc-et lazán forgatni hogy kimossa a káros anyagokat szervezeted és nem lesz izomlázad.Az aerob zóna az nagy intenzítású edzés tempós tekerés,és ez a zóna javítja a oxigénellátást,energiatermelést, meg ilyeneket
persze a futással is lehet állóképességet növelni de én ritkán futok de akkor se szokta mérni a pulzusomat.
ha biciklizel 75%alatt kell maradnod az állóképességi edzésnél
a sok állóképességi edzés ha mindig azt csinálod akkor ez lustul egy kicsit,úgyhogy muszály is tenni tempós edzéseket.

[ Szerkesztve ]

(#44434) ludsimon válasza detroit17 (#44433) üzenetére


ludsimon
veterán

Leírtál mindent kivéve azt, hogy az aerob zónában maximálisan mennyit lehet 'tartózkodni'? :D

undefined

(#44435) SirRasor válasza Tamoo (#44415) üzenetére


SirRasor
őstag

Köszi az infót, megnézem ezt is!

Amúgy ha tiszta trutyi, de nem tudom leszedni a láncot, akkor az is ér valamit, ha ezt rányomatom? Vagy szerintetek mi a legegyszerűbb és LEGGYORSABB megoldás arra, hogy a dzsuva is lejöjjön a láncról és megfelelő kenés is legyen rajta? Ti mit szoktatok csinálni?

Nekem az tűnne a leghatásosabbnak, ha leszedem a láncot (csak nem tudom hogy kell) és kimosom az egészet és úgy rakom vissza, de minden, csak nem gyors.

Make Love not war!

(#44436) detroit17 válasza ludsimon (#44434) üzenetére


detroit17
tag

Boccs :DDD csak nagyon belemerültem
pontosan nincs meghatározva mennyit lehet ott tekerni, sokáig lehet ott bírni.
Ameddig csak bírod :D ha pl.: 80km- akarsz tekerni és nagy intenzítással akkor kb 60 km-t kell az aerob zónába tekerni. 10kili bemelegítés 10kili levezetés kb.

(#44437) ludsimon válasza detroit17 (#44436) üzenetére


ludsimon
veterán

Nagyon köszönöm a segítséget!! :R

Visszatérve a téli edzés témára, ahogy jön.
Ha esetleg enyhe tél lesz, 10 C fok körüli az kibírható, ha hideg lesz akkor megyek csak az erdőbe futni.

Még egyszer köszönöm!

undefined

(#44438) Jorus válasza 04ahgy (#44427) üzenetére


Jorus
nagyúr

No prob, természetesen, remélem jobban vagy! Alátétek eltéve.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#44439) detroit17 válasza ludsimon (#44437) üzenetére


detroit17
tag

Szívesen segítettem, :) remélem hogy érthetően írtam :D mert vmikor úgyirok hogy még én se értem hogy mit írtam le :D
néhány hónapja még én se tudtam,ezeket a dolgokat
én meg megyek most edzeni egy ami célja állóképesség javítás lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#44440) ludsimon válasza detroit17 (#44439) üzenetére


ludsimon
veterán

Jó tekerést!
Teljesen érthető volt. :)

undefined

(#44441) amargo


amargo
addikt

Lánc nélküli kerékpár a Schwinn-Csepeltől

Szakít a lánccal a magyar Stringbike

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#44442) Xantomas


Xantomas
őstag

Szétrobbantottam a sorom, vicces, hogy pont a 17- 20-as fogaskerekek van legjobban elkopva, szóval tényleg az lesz nekem a 18-20-as lánckerék SS-nek.

De nem tudom mit akarok... Kéne egy váltós, és egy SS 29er is.
Két opcióm van:
8 sebességes lánc + 20-as talpas lánckerék + 32-es hajtómű tányér + láncfeszítő

9 sebis lánc + sor

Van egy kis difi anyagilag, és most szinte egy petákom sincs, francba a félév kezdő bulikkal... :D

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#44443) detroit17 válasza ludsimon (#44440) üzenetére


detroit17
tag

na megjöttem
Táv:52,86km
idő:1óra 45 perc
átlagpulzus:144
nem volt kimagasló még mindig sokat kell javulnom.
ludsimon: hány km-t futottál???

[ Szerkesztve ]

(#44444) #56474624


#56474624
törölt tag

Az autómentes napról annyit, hogy ma szinte végig dugóban közlekedtem. Fenének van, ha úgy sem ér semmit. Majd ha pár év börtönbüntetéssel büntetik azt, aki autóba ül autómentes napon, akkor talán lesz értelme. Így halottnak a csók az egész. És elmegy a fenébe az a köcsög, aki mellett ma elmentem, erre beszól, hogy ott a járda öreg. A szabadkikötő úton az a nem terepjáró gumival használhatatlan szar! :W Hát kösz szépen, a virsligumimmal oda... :U Mintha nem az autósok miatt dugulna el az út. :(

(#44445) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

na megérkeztem én is :DDD 48km lett jó kis szinttel, másztam vagy két órát folyamatosan felfelé szal nem lett vmi brutál átlag. Fényképezgettem bőven: Úh itt egy kis képözön :DDD

Lehet egy kicsit sokat linkeltem :U további képek akit érdekel

[ Szerkesztve ]

(#44446) Meme válasza Xantomas (#44442) üzenetére


Meme
aktív tag

azé nem olyan drága mulatság ez..
van ocsó láncom 8as is meg 9es is
20as lánckereket tudok adni
32 lánckerék se drága
láncfeszitő...na ezt tudsz csinálni is ha nagyon akarsz...

Szevasztok bogyókák!

(#44447) amargo válasza #56474624 (#44444) üzenetére


amargo
addikt

Miért nem kérdezted meg, hogy sétálni szeretne-e ott?
Gyalog meg azt mondja - miért mész a járdán? - én csak akkor veszem ezeket fel, ha csevegni is lehet, amúgy meg nincs értelme ilyeneken rágódni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#44448) #56474624 válasza amargo (#44447) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én sem szóltam vissza, mert két sor között haladva inkább előre felé figyelek, dehát mindig ledöbbent, hogy miért ennyire irigy valaki, hogy a másik "véletlenül" tud haladni, mert a fizikai méretei ezt lehetővé teszik. Ő ült autóba, az pedig ezzel járhat. Ha nem akar tekerni, akkor vegyen egy kis motort, de ne az legyen már a végkövetkeztetés, hogy a biciklis menjen a járdára, mert tíz éve még lehet divat volt ezt mondogatni, ma már egyre inkább gáz, és szerencsére egyre ritkább.

(#44449) westlake


westlake
félisten

Aki akar, kapjon el ;)
eppen most indultam egy dunakeszi-vac-dunakeszi hajtasra..
feher puma felso, fekete-arany karbon bergamont :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#44450) tzimash válasza detroit17 (#44443) üzenetére


tzimash
őstag

ennél azért jobb:
48,62km
bikemap szerint 140m szint
2óra 3perc
átlagpulzus: 161
Ezzel lett felavatva az új pulzusmérő őra :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.