Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45501) venember83 válasza carrot (#45500) üzenetére


venember83
nagyúr

Valóban bölcs tanács, érzem én az iróniát is, de a megfontoltság és az extrém sportok meg a szenvedély a legritkább esetben férnek össze. ;]

(#45502) KaraDani válasza venember83 (#45501) üzenetére


KaraDani
addikt

"a megfontoltság és az extrém sportok meg a szenvedély a legritkább esetben férnek össze"

gonosz: ezt jövőre lefelé mutasd is be ;]

Ennyiért tényleg piszok jó, de ha az alapára tényleg 780 azt eléggé sokallom amúgy. Milyen súlyban van elméletileg?

(#45503) dqdb válasza venember83 (#45499) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tényleg jól néz ki a bringa, és te a környező hegyekben tényleg ki is tudnád használni a rugóutat. Apropó: arrafelé havazik már?

Szóval minden megoldva, már csak négyszázezer forint kell. Most.
Megkeresed a legközelebbi lottózót/kaszinót, és a szerencsére bízod magad. Vagy a verbális és nem verbális meggyőzőerődre :P

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45504) Meme válasza KaraDani (#45502) üzenetére


Meme
aktív tag

nem sok érte, ti vagytok elkapatva :P
egy ilyen jobbfajta váz 2kilo fölött van (forintban :U ) tag nélkül...

vénember:nem lenne ez jo neked, extrém széles a láncvilla, még én is belevertem a sarkam állandóan...mert persze nálam is volt egy ilyen :B

Szevasztok bogyókák!

(#45505) venember83 válasza dqdb (#45503) üzenetére


venember83
nagyúr

Mi számít környezőnek? Legközelebbi hegyek úgy hetven kilométerre vannak, mondjuk mehetek keletnek és délnek, mindkét irányba ugyanakkora távolság. Viszont délnek nincs vonat, csak autó jöhet szóba.

KaraDani: Teljes mértékben megalapozott a gonoszkodásod. Tömegben valami 12-13 kiló lehet, cserébe 14 centi rugóút elől és hátul, és alumínium, nem szénszál. Árra mit írjak, itt van csak a váznak az ára: [link]. Bár ez is bontott cucc, tehát nem teljesen tényszerű. Az alap Stereo olyan kétezer euró: [link]

(#45506) venember83 válasza Meme (#45504) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem vagyunk elkapatva, még a fizetés mennyiségével sincs baj, csak ugye havonta egyszer kapunk fizetést, jöhetne többször...

Most ezzel a láncvillás dologgal aztán alaposan lebeszéltél róla. :D

(#45507) dqdb válasza venember83 (#45505) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mi számít környezőnek?
Kérdezés előtt nem néztem rá térképre, az emlékeimet használva "kicsit" keletebbre tettem a városodat :U

Most ezzel a láncvillás dologgal aztán alaposan lebeszéltél róla.
Ez gyors és rövid fellángolás volt :D

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45508) venember83 válasza dqdb (#45507) üzenetére


venember83
nagyúr

1. Nem csak te jártál így, de nem kívánok neveket emlegetni. :D

2. Irónia nem az a hely, ahol az irónok laknak. :P

(#45509) dqdb válasza venember83 (#45508) üzenetére


dqdb
nagyúr

Öööö, lehet, hogy inkább csendben kellene maradnom, a "kemény" 4,5 óra alvás kezd érződni :D

Közben ránéztem megint a térképre, és rájöttem a hibámra: a várost 40-50 km-rel távolabbra tettem a határtól, a Kárpátok nyugati vonulatát pedig hasonló mértékben közelebb. Így aztán te a hegyek közé kerültél a fejemben :B

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45510) KaraDani válasza venember83 (#45505) üzenetére


KaraDani
addikt

Tömeget csak azért kérdeztem, mert ugye beszéltük anno amikor bicajoztunk, hogy én a súlyommal olyan szempontból jobb helyzetben vagyok, mint te, hogy arányaiban kisebb tényező a bringa súlya, így nem akkora hátrány az a plusz pár kilo, mint neked lenne. Ezzel is segíteni akarok elhessegetni a csúnya gondolatokat, hogy adósságba verd magad. :)

dqdb: én voltam aki, még azt hitte, hogy a kollega kilép a házból és már mehet is hegynek fel-le, és hogy milyen jó neki. Aztán kiedrült, hogy mi napi szinten bringázásnál tök jó helyzetben vagyunk azért a Budaival, meg hogy még a Pilis sincs messze.

Meme: naja, köszönjük is :R

Amúgy amit még nem értek, hogy mér jó az ilyen rugóstag elhelyezés? A sár megoldja a folyamatos kenését a tagnak, vagy mi? ;] Nem szeretném azt látni, olyan esetben mint ami csillebércen volt, hogy a 3-4 kilós sárgombóc az konkrétan eltünteti a rugóstagot a szem elől :F

[ Szerkesztve ]

(#45511) venember83 válasza KaraDani (#45510) üzenetére


venember83
nagyúr

Na jó, de lefelé a tömeg az jó, nem pattan úgy el a bringa, főleg ha írd és mondd, 14 centi rugóútja van elől és hátul.

Tag elhelyezése: a duplán kocka tervezőmérnökök szerint így a legjobb a mozgása, valamint így a legkisebb a pogózás tekeréskor. A sárral meg nem törődtek. Tudod, ez olyan, mint akármilyen másik bringaalkatrész, egyszerre az alábbi tulajdonságok közül csak kettővel rendelkezhet: olcsó, jó, erős. Ez biztosítja a megfelelő hajtáshatékonyságot, jól mozog, de sajnos nincs védve a kosztól.

Csillebércre meg esős, saras időben ciklokrosszal kell menni, nem egy ilyen mérnöki és design-remekkel. :K

[ Szerkesztve ]

(#45512) venember83 válasza KaraDani (#45510) üzenetére


venember83
nagyúr

Egy kis magyarázat: [link]

(#45513) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Bringázási lehetőségek/hely tekintetében szerintem nekem van a legkevésbé okom panaszra. De szégyen hogy milyen keveset tekerek mostanában :( ebben a hűvösebb időben már egyáltalán nem akaródzik kimenni egyedül. Kékesen egyébként esett a hó.

Szerk.: mondjuk a magellán még mindig szét van szedve, illene már összelegózni... majd talán holnap lesz időm.

[ Szerkesztve ]

(#45514) KaraDani válasza venember83 (#45511) üzenetére


KaraDani
addikt

Najó de ahhoz hogy lefelé mehess felfelé is kell, ha csak nem rejtegetsz egy terepjárót a garázsban :D Gondolj bele mennyivel jobb lehet a tejesasszonnyal mászni mint ezzel. :D

Tamoo: én pont, hogy arra akarom rávenni magam, hogy vigyem el a montit a kútra lemosni, aztán kiszedni a kerekeket és elrakni télire :B

[ Szerkesztve ]

(#45515) Meme válasza KaraDani (#45510) üzenetére


Meme
aktív tag

sulypont

minél lejjebb és minél jobban középen van, annál stabilabb a bicaj...

Szevasztok bogyókák!

(#45516) MaTT


MaTT
aktív tag

nem akarok spammerkedni de légyszi segítsetek! a PH közösség az utolsó reményem. :)) itt mindig nagy összetartás van .)
két kattintás az egész:
1. tetszikeld az oldalt: Fixed Gear Hungary | Facebook
2. tetszikeld Varga Máté kommentet: Tegnap éjfélig 13... | Facebook

okt 26. kedd (ma) éjfél előtt kicsivel (vagy akár most) ha lájkolnátok akkor segítenétek nyerni a játékban
minden lájk segít szóval szóljatok másoknak is pls

köszönöm!
Matt

[ Szerkesztve ]

Keep the rubber side down!!

(#45517) amargo válasza KaraDani (#45514) üzenetére


amargo
addikt

Elrakni télre :F
Nem akarsz jönni már hegyre terepen?

Noha a Cube-al sikerült megbirkóznom és kiszedtem végre egy szemet a láncból - megfeszítés céljából - és sikerült összeraknom is a hátsó részt, köszönet Meme és Attilána :) Így fel van készítve a téli küzdelemre, de az egy oldalas SPD még hiányzik..

Montinál is karbantartás végeztem és szomorúan vettem tudomásul, hogy az első fékpofa szinte lemezig kopva van - most már tudom, hova tűnt a fékerő.. túl sokat fékezek :F bár 1 évet kibírt.
Megcseréltem a két pofát, de mint várható volt a hátsó fékemet most kormányig kell húzni - bár nemsokára be áll az. Mindenesetre vennem kellene és mivel ez az első fékpofa vásárlások nem tudom milyet érdemes? Shimano M575 disc-hez lenne használva.

Dirtyz: Szép eredmény, legközelebb már fotó is készül a dobogón, nincs mese. Képeket elnézve volt küzdelem.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#45518) fpeter07 válasza MaTT (#45516) üzenetére


fpeter07
veterán

Cserbenhagylak azt hiszem, mert nincs facebookom.

KaraDani: #45514 hsz. 2. fele nem vicces, még csak most kezdődik az ősz. :K

(#45519) Meme válasza amargo (#45517) üzenetére


Meme
aktív tag

BBB általános betétet neki.
3300huf és mindenbe jó volt eddig...

Szevasztok bogyókák!

(#45520) KaraDani válasza fpeter07 (#45518) üzenetére


KaraDani
addikt

Ne ijedezzetek már rögtön :D 2 bringám van ugyebár...
Ezek a szaladjunk fel valahova a Budaiban túrák általában elég rövid terepes részt tartalmaznak, és cserébe 30km-t tekerek aszfalton oda-vissza míg kiérek. Hosszabb tekerések már nem nagyon lesznek szerintem, így arra gondoltam, hogy visszarakom a crossra a 35 ös semi slickeket és azzal megyek télen ilyenre is megint. Annyi előnye még lenne is, hogy kicsit visszaszoknék terepen merevhez is, már nagyon elkényelmesedtem, főleg lefelé :D
Az aszfaltos részeken meg ugye gyorsabb, emlékszem amikor amargo kipróbálta tavaly aszfalton és közölte, hogy ez magától megy :)

(#45521) MaTT válasza fpeter07 (#45518) üzenetére


MaTT
aktív tag

köszi azért :)

akinek van, kattintson pls :R

[ Szerkesztve ]

Keep the rubber side down!!

(#45522) ludsimon válasza fpeter07 (#45518) üzenetére


ludsimon
veterán

Én utálom a közösségi oldalakat.
Több okból is amit nem kívánok részletezni.
Persze megvan az előnye is, de sajna több a negatív...
Vagy csak túlságosan paránoiás vagyok.

undefined

(#45523) Ariadne


Ariadne
őstag

Most write only leszek, bocsi, sok a meló...
Szóval jövő szerdán ki jön bringás filmet nézni a Mom parkba? Én ott leszek, az biztos. :K

De ha ugyanarról a rém gyenge laptopról fog futni, mint tavaly az NWD, akkor nagyon dühös leszek... :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#45524) KaraDani válasza Ariadne (#45523) üzenetére


KaraDani
addikt

[link] Semmi reakció eddig. Én akarok.

(#45525) Ariadne válasza KaraDani (#45524) üzenetére


Ariadne
őstag

Sorry, tényleg write only voltam... Akkor már ketten (hárman?) vagyunk. :D Fáraó nem tudom, jön-e, remélem igen.

Fú az a film de jó volt utána múltkor. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#45526) KaraDani válasza Ariadne (#45525) üzenetére


KaraDani
addikt

Semmi gond azért linkeltem, hogy én már kérdeztem, de eddig nem estek túlzásba a többiek. Jaja a szobafogság nagyon jó volt :K Bár ahogy olvasom most a véleményeket port.hu-n, azért 10-ből átlag 3 embernek tetszett, azoknak nagyon a többinek meg nagyon nem. Mondjuk nálunk is 4-ből 2 volt a felállás ugye :)

(#45527) ludsimon


ludsimon
veterán

Rákattantam ismét a bringára. :)
Ha minden jól megy szép táv lesz minden hét végére.
Na go műhely. :)

undefined

(#45528) Xantomas válasza Ariadne (#45523) üzenetére


Xantomas
őstag

Nem hiszem hogy laptopról fog menni, azért ehhez már kicsit komolyabb technikai háttér kell.
Mennék, de mindkét vetítés alatt nekem még óráim vannak...
Ha végre kiadják BR-en, majd megnézem.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#45529) rii


rii
nagyúr

Nike Hindsight

ha volt már ... akó'botsch

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45530) ludsimon válasza rii (#45529) üzenetére


ludsimon
veterán

Jól értem, hogy a látószöget növeli meg ez a szemüveg?
Kíváncsivá tett engem ez a szemüveg.
Nem fájdul meg benne az ember szeme gy hosszabb út során?
Nem tudom elképzelni milyen lehet, de ha olyan, mint egy szemüveg (aki nem szemüveges) akkor 1 óra után rendesen el kezd fájni tőle az ember feje.

Hejj, de visszaszoktam 1-ről a 2-re a bringázásra. :C
Ma 1 órát spóroltam, ami azt jelenti csak a műhely idő alatt heti 3 órát spórolok.
LOL

Megfertőződtem, annyira tudtam, hogy nem kellene kipróbálnom biciklivel menni műhelybe is. :DDD (Suliba mindig bringával jártam.)
Jó hamar hazaértem.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#45531) carrot


carrot
tag

Na paarádézok én is. Zuztam a kanális parton egyet. Az új szerzemény fantasztikus, a régi meg alukál. Nem vagyok normális.

(#45532) rii válasza ludsimon (#45530) üzenetére


rii
nagyúr

igen .. 25%-al kiterjeszto a látószöget...

de nem'tom nem rossz-e ha hozzászokik valaki, majd utána e nélkül teker

illetve hogy a hátad mögül jövő autót -képletesen értve a "hátad mögül"-t- úgy látod, mintha oldalról jönne ...

csak mókatársam hozzámvágta, én meg bedobtam ide a hard-core -os bicajosoknak :)

- sztem azért nem fájna a fejed tőle, mert "csak" anynit történik, hogy ugyanakkora területen nagyobb területetet fogsz látni,

természtetsen van róla több kép is

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45533) amargo válasza ludsimon (#45530) üzenetére


amargo
addikt

Nos, kb annyi ideig lesz zavaró, amíg megszokod - az agy felelős a látottak feldolgozásáért -, de a szemed nem fog megfájdulni - esetleg, ha valamiért kapsz egy monoklit.

Egy új szemüveg meg kell szokni, mert torzul/átalakul az addig látott képed, az agyad pedig megtanulja.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#45534) KaraDani válasza Xantomas (#45528) üzenetére


KaraDani
addikt

Igen NWD 10ről is ezt gondoltam, aztán furcsa mód végig szaggatott a film, engem iszonyat zavart (volt akit annyira nem), majd a film után láttunk lesétálni egy srácot a vetítőszobából netbookkal a kezében, még ha laptop lett volna...

(#45535) rétisün


rétisün
veterán

az idén először a téli kabátomban bicajoztam. igaz, nem öltöztem alá nagyon, de bizony jó is volt....mikor indultam (fél 5) 8 fok volt, napsütéssel, mire hazaértem lett belőle 5 (időkép szerint)
tudom, hogy ebből kár messzemenő következtetéseket levonni, de nem lenne jó, ha ez egy tényleg brutál tél (amit nagyon emlegetnek idénre a hosszabb távú előrejelzések) előjele lenne :(
mindnenesetre jólesett egy kicsit tekerni, úgy látszik egyre függőbb leszek/vagyok (de szépen fejeztem ki magam :D )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#45536) rétisün


rétisün
veterán

apropó, ti mit vesztek a sisak alá (majd) télen? teljesen hétköznapi (kötött) sapka, vagy jobb valami kendő, esetleg valami termosapka?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#45537) dqdb válasza rétisün (#45536) üzenetére


dqdb
nagyúr

Sisak alá való thermosapkát (a vékonyabb valamilyen Kelly's modell, de nem találtam meg most weben, a vastagabbnak a márkáját sem tudom, de arra -15 fok környékén van csak szükség, annyira meleg :D ). Én olyat vettem, aminek az elülső részén windstopper betét van, és fontos, hogy a füledet is védje.

Majd? Télen? Már volt rajtam többször is, legutóbb hétfő este, amikor elkapott az eső.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45538) rétisün válasza dqdb (#45537) üzenetére


rétisün
veterán

ezt találtam, ami kelly's. ahogy nézem, 2-4 ezer ft-ból meg lehet úszni. azér' akkor is drága hobbi ez a bicajozás :DDD (na jó, ez is olyan dolog, amit egyszer kell megvenni, aztán évekig el vagy vele)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#45539) dqdb válasza rétisün (#45538) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nos, ezt én is megtaláltam, de az enyém nem ilyen. Ha valahol megállsz, akkor érdemes hagyományos sapkát is vinned magaddal, mert körülbelül úgy néz ki benne az ember sisak nélkül, mintha úszósapkában lenne.

Ha fázósabb az arcod, akkor a bankrablómaszkszerű sapka a másik megoldás.

na jó, ez is olyan dolog, amit egyszer kell megvenni, aztán évekig el vagy vele
Na ja, kivéve ha ez a sapka egy sisakban van, a sisak a bringa kormányán lóg, és a bringát ellopják a feltört tárolóból ...

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45540) fpeter07 válasza rétisün (#45536) üzenetére


fpeter07
veterán

Én úgy fogom megoldani hogy leveszem a sisakom. Na jó ha nem, akkor is simán ráteszem a jó meleg utcai sapimra.

Felülbecsültem a hideget, elég lett volna egy vékony pulcsi ahelyett a vastagabb féle helyett. Jó dolog ez a "műanyag" póló.

(#45541) rétisün válasza fpeter07 (#45540) üzenetére


rétisün
veterán

sőt, van akinek póló se kell :Y

jártam a gébártinál is, egy fickó derékig a vízben álldogált, (felül legalábbis) meztelenül....a haverjai meg kint röhögték a parton.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#45542) dqdb válasza rétisün (#45541) üzenetére


dqdb
nagyúr

Belső fűtőanyaggal könnyű :))

C2H5OH

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45543) KaraDani


KaraDani
addikt

Most értem haza tesómtól, hát hideg van. Kb 5,5km, ezt gyorsan lepörgettem egy sima farmerben pólóban vékony pulcsiban, meg széldzsekiben, de fáztam kicsit, még úgy is hogy volt egy kis belső fűtésem is (ezt szégyenlem is kicsit, nem szoktam így közlekedni, de nem volt lelki erőm kisétálni éjszakai buszt várni, meg jegyet venni). Amúgy az éjszakai busz tempóra kb egyenrangú ellenfél az átlag 25-30 as tempómmal, nappal ilyet még nem találtam. :)
Amúgy sapka hiányzott nagyon, még nem kerestem elő a sapijaimat, én sima utcai télisapit vettem tavaly sisak alá.

[ Szerkesztve ]

(#45544) Ariadne válasza rétisün (#45538) üzenetére


Ariadne
őstag

Részemről a nyakat is védő sapi a nyerő, ilyenből pirosom van, de már talán tavaly is linkeltem. Bankban azért nem mennék benne... :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#45545) Muton válasza Ariadne (#45544) üzenetére


Muton
addikt

rákerestem a csukjára, első google kép találat: Megan Fox :D

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#45546) dqdb válasza Muton (#45545) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha meg a csuklyára kerestél volna rá, akkor Sikoly-maszkot is találtál volna ;]

Bocsi, előjött belőlem a heti Grétsy-adag :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45547) Muton válasza dqdb (#45546) üzenetére


Muton
addikt

éreztem én h vmi nem stimmel :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#45548) carrot


carrot
tag

Kb egy hete kezdtem el Mtb-zni, de nem tudom megszokni ezeket a traktor gumikat ha aszfalton megyek, azon kívül viszont hardcore ninja. Ma nightride a bácskai kanális parton, spooky lesz, vettem egy sigma kalmit-ot, rem jó lesz.

(#45549) amargo


amargo
addikt

Akit érdekel:

Lowe alpine akció 3 napig.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#45550) fpeter07 válasza amargo (#45549) üzenetére


fpeter07
veterán

50000 egy pár bakancsért? :Y

Én azt hiszem nem vagyok érdekelt. :D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.