Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Arki válasza chuwee86 (#950) üzenetére


Arki
tag

Wow.. ez igen régi cucc.. most komolyan, szerintem inkább vegyél már újabbat, még ha csak tűzfalnak akarnád is csak használni.
Ha csíknál fagy csak le, az nem nagy gáz, inkább csak a telepítést kell rendberakni: windows xp cd be->boot róla->
ha BIZTOSAN nem winchester hely/tárolók vannak felcserélve, nem mbr sérült (mondjuk csak nem, valahonnan próbál bootolni, fixboot/fixmbr) stb., akkor telepítst kell kiválasztani, aztán a megtalált windowst javítsa ki (~kb. újratelepítés, de cuccok nagyja éppen fog maradni).

Comodo:http://comodo.freegamespalace.org, blog: http://geza.freegamespalace.org, olcsó tár: http://secure.hostgator.com/cgi-bin/affiliates/clickthru.cgi?id=gabrielg

(#952) Arki válasza gaborba81 (#949) üzenetére


Arki
tag

Angol nyelvű cikk. De a kapcsolatok max száma hibát simán okozhatja egy gatyáig leterhelt kapcsolat átlagos programok által is (írtad az utorrentet, például a max sebességet csökkentsd le, nézd meg a különbséget).

Comodo:http://comodo.freegamespalace.org, blog: http://geza.freegamespalace.org, olcsó tár: http://secure.hostgator.com/cgi-bin/affiliates/clickthru.cgi?id=gabrielg

(#953) chuwee86 válasza Arki (#951) üzenetére


chuwee86
csendes tag

Hát igen, kb. 7-8 éves alaplap, 1.2 GHz procival. Itt a hőmérsékleti adatok +egyéb a biosból, ahogy ígértem (nem értek hozzá, csak leírom):

CPU Warning Temperature: 66 C
Current System Temp.: 35 C
Current CPU Temp.: 37 C
Current Top Tech, III Temp.: NA
System fan: 0 RPM
Power fan: 0 RPM
CPU fan: 2800 és 3000 RPM között ugrál
Vcore 1,50 V
VTT 1,26 V
3,3 V 3,36 V
+5 V 4,99-5,02 V között
+12 V 12-12,30 V között
-12 V -11,70 V
-5 V -4,99 V
VBAT (V) 2,99 V
5 VSB (V) 4,96 V
Chassis Intrusion Detect Disabled
Shutdown Temp.: 85 C

Hálókártyát sikerült beindítani Service Pack 2 felpakolása után.

(#954) Arki válasza chuwee86 (#953) üzenetére


Arki
tag

Teljesen normális adatok. SP2-őt hogyan húztad rá a be nem induló XP-re? O.o

Comodo:http://comodo.freegamespalace.org, blog: http://geza.freegamespalace.org, olcsó tár: http://secure.hostgator.com/cgi-bin/affiliates/clickthru.cgi?id=gabrielg

(#955) gaborba81 válasza Arki (#952) üzenetére


gaborba81
tag

Köszönöm szépen!!! :R

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#956) chuwee86 válasza Arki (#954) üzenetére


chuwee86
csendes tag

Másik alaplappal (egy régebbivel) sikerült felrakni az SP1-t, arra húztam az SP2-t.

(#957) Sas madár válasza chuwee86 (#956) üzenetére


Sas madár
őstag

Ezek az utólagos szervízpakk rátelepítések nem a legideálisabban szoktak sikerülni.
Olyannal telepíts amibe integrálva van(SP2 v. SP3) és nincs beleturkálva a telepítőbe.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#958) zalman90


zalman90
őstag

hi , az mitől lehet hogy netezek és 1x csak kék halálozik ést ezt írja ki? IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#959) zalman90 válasza zalman90 (#958) üzenetére


zalman90
őstag

jah és nálam ndis.sys re hivatkozik

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#960) gaborba81


gaborba81
tag

Sziasztok!!!
Nekem ezt dobta ki tegnap a gép leállása előtt:

Probléma-aláírás
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.0.6000.2.0.0.256.6
Területibeállítás-azonosító: 1038

A probléma leírását segítő fájlok (lehet, hogy néhány fájl már nem áll rendelkezésre)
Mini042910-01.dmp
sysdata.xml
Version.txt

E fájlok ideiglenes másolatának megtekintése
Figyelmeztetés: Ha vírus vagy más biztonsági fenyegetés okozta a problémát, akkor a fájlok másolatának a megnyitása veszélyeztetheti a számítógépet.

További adatok a problémáról
BCCode: 44
BCP1: 857DAED8
BCP2: 00000E71
BCP3: 00000000
BCP4: 00000000
OS Version: 6_0_6000
Service Pack: 0_0
Product: 256_1
Kérnék 1 kis segítséget mitévő legyek!?
Vista 32bit-et használok!

Köszi előre is!!!

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#961) dudi


dudi
senior tag

sziasztok!

azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy win7 x64 rendszer betöltés előtt kékhalált dob, 0x7b hibával (vagyis vinyó/vinyó illesztő baja van). Azt értem a betöltés előtt-ön, hogy bejön a betöltőkép, de semmi seek hangot már nem ad a vinyó, vagyis nem olvas róla semmit.
De ha erre kikapcsolom a gépet (de nem áramtalanítom), akkor következő betöltéskor már jól betölt, megy rendesen a gép, eseménynaplóban nincs semmi nyom.
A másik, amit ma próbáltam, hogy a win7 mellé felraktam egy linuxot is, hátha az is hasonló hibákat produkál, és akkor lehet hardverhibát keresni. De semmi baja. Még úgy is, hogy win7 nem tölt be, de linux betölt (kikapcsolás nélkül, csak resetelek, és a linux újraindítás után win7 még mindig nem tud betölteni).

Nem tudom, hogy egyáltalán mire kéne gyanakodnom, gép nincs húzva, memtest futott, 1-3-5-ös teszt is, semmi hiba.
(gigabyte ga-p35-ds3, q9400, 2x2giga kingmax ram, msi ati hd4850, wd 500gb caviar black)

Minden ötletnek örülök :)

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#962) dudi válasza dudi (#961) üzenetére


dudi
senior tag

most csak úgy próbából letiltottam az alaplapi hálózati vezérlőt, és audiót, most úgy tűnik, megy rendesen.
lehet ez driver hiba?

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#963) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok!
sptd.sys miatti kékhalálom volt egyszer csak. Leszedtem a daemont azóta nincs kékhalálom. Ami érdekelne, hogy miért okozott ez a fájl egyszer csak kékhalált. Vírusnak ehhez lehet köze?
Meg ugye vissza szeretném rakni a daemont de nem merem...

[ Szerkesztve ]

(#964) dudi válasza d@minator (#963) üzenetére


dudi
senior tag

win7 vagy win7 x64-ben, régebbi sptd.sys rosszul volt megírva. ha leszeded a legfrissebbet és azt telepíted, majd utána a daemont, akkor az már nem fogja összekuszálni a rendszered. elvileg :)
vagy szedd le a legújabb daemont és hátha nyersz ;]
egyébként ha jól tudom az inteles chipset/merevlemez vezérlővel akad össze

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#965) d@minator válasza dudi (#964) üzenetére


d@minator
addikt

32bites xp-m van és újratelepítés után egy órán belül előjött ez a hiba.(Talán, mert használtam a daemont? Talán....) A következő telepítésnél nem raktam fel az inteles chipset drivert és a daemont.
Ki fogom próbálni amit elsőnek javasoltál, hogy leszedem a legfrisebb sptd.sys-t. Aztán új daemon.
Amúgy így az inteles chipset driver nélkül (ha nem teszem újra) van e valami hátrányom szerinted?

(#966) dudi válasza d@minator (#965) üzenetére


dudi
senior tag

sata vinyót nem tudod nagy valószínűséggel ahciban használni, csak ide módban. meg nincs ncq, de ezek engem csak idegesítenek, úh. amúgy is letiltottam már rég a biosban.
a legfrissebb sptd
és a legfrissebb daemon

úh. szerintem első körben egy friss sptd-vel próbáld meg, de daemon nélkül, újraindítod a rendszert párszor, aztán mehet daemon is, ha minden ok. így kicsit könnyebb szűrni a hibalehetőségekre.
chipset drivert meg tudtommal nem nagyon tudod eltávolítani, max ha eszközkezelőben törlöd a vezérlőt, majd a drivereket is system32-ből és utána újratelepíted az alapértelmezett meghajtóval. de ez nem hiszem, hogy megéri az időt rászánni. :)

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#967) d@minator válasza dudi (#966) üzenetére


d@minator
addikt

Köszönöm. :R Az új sptd után párszor újraindítottam majd új daemon. Utána is ok. Így bátorkodtam feltenni a chipset drivert. Egyelőre nem teszek fel mást. Teszt üzem. :)

(#968) dudi válasza d@minator (#967) üzenetére


dudi
senior tag

használd egészséggel! :C
elvileg az új verziót éppen azért adták ki, hogy működjön rendesen :D

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#969) d@minator válasza dudi (#968) üzenetére


d@minator
addikt

Köszönöm még egyszer. Úgy néz ki bevált. Lassan egy hete kutya baja. :)

(#970) dudi válasza d@minator (#969) üzenetére


dudi
senior tag

rendben, örülök, hogy megy.
üdv,
dudi

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#971) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Hali.

Mostanában win 7, 32 bit alatt mindig kék halált kapok "BAD_POOL_CALLER" hiba üzenettel...

Valaki tudna segíteni mi lehetne a gond?

(#972) Arki válasza B-L-A-C-K (#971) üzenetére


Arki
tag

Új driver? Tipikusan gagyi driver vagy szoftver okozhatja, jó vadászatot. Próbálj csökkentett módban pucolni vagy leszedni dolgokat a "mostanában" időszak előttről..

Comodo:http://comodo.freegamespalace.org, blog: http://geza.freegamespalace.org, olcsó tár: http://secure.hostgator.com/cgi-bin/affiliates/clickthru.cgi?id=gabrielg

(#973) T_boy


T_boy
tag

Sziasztok!

Mostanában rendszerességgel BSOD képernyőket kapok.
2 esetben szokott jelentkezni:
1.) Tesztprogramok indításakor (Everest, Speedfan,CPU-Z, 3DMark)
2.) Boot-kor

2.) Sokszor csak másodjára vagy harmadjára indul el a rendszer. Extrém esetekben kiírja, hogy "A Disk Read Error Occured", " The file is possibly corrupt." "The file header checksum does not match the computed checksum.", "BootMGR is missing" s egyéb finomságok. Ilyenkor nagy nehez tudom csak elindítani újból a rendszert.

Először a hdd-re gyanakodtam, de azt az 1 bad sectort leszámítva nincs semmi baja. A kondíció 99%, a teljesítmény 100%-os.

Memtestet még nem futtattam, azt hagynám a végére.

Szerencsére játék, böngészés, napi használat közben talán nem is kaptam BSOD-t, nem emlékszem annyi volt. :(

BlueScreen view szerint ezekkel szokott gond lenni:
-ntoskrln.exe
-nvlddmkm.sys
-halmacpi.dll
De nagyrészt az ntoskrln.exe okozza a problémákat.

A rendszer egy friss 7-es Professional. Az előző jól műkődő rendszeremet is (ue.) a kékhalálok miatt töröltem le.

Mi lehet a probléma forrása?

[ Szerkesztve ]

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#974) T_boy


T_boy
tag

Sziasztok!

Mostanában rendszerességgel BSOD képernyőket kapok.
2 esetben szokott jelentkezni:
1.) tesztprogramok (Everest, Speedfan,CPU-Z, 3DMark) indításakor, akkor sem mindig
2.) általában boot-kor

2.) Sokszor csak másodjára vagy harmadjára indul el a rendszer. Extrém esetekben kiírja, hogy "A Disk Read Error Occured", " The file is possibly corrupt." "The file header checksum does not match the computed checksum.", "BootMGR is missing" s egyéb finomságok. Ilyenkor nagy nehez tudom csak elindítani újból a rendszert.

Szerencsére játék, böngészés, napi használat közben talán nem is kaptam BSOD-t, nem emlékszem annyi volt. :(

BlueScreen view szerint ezekkel szokott gond lenni:
-ntoskrln.exe
-nvlddmkm.sys
-halmacpi.dll
De nagyrészt az ntoskrln.exe okozza a problémákat.

A rendszer egy friss 7-es Professional. Az előző jól műkődő rendszeremet is (ue.) a kékhalálok miatt töröltem le.

Mi lehet a probléma forrása?

[ Szerkesztve ]

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#975) T_boy


T_boy
tag

Sorry, csak egyszer akartam elküldeni :B

[ Szerkesztve ]

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#976) Danii93


Danii93
csendes tag

Hali!
Az alábbit dobja ki a WhoCrashed valaki tudna segíteni, hogy milehet a megolás? Köszönöm

Crash dump directory: C:\WINDOWS\Minidump

Crash dumps are enabled on your computer.

On Sat 2010.06.19. 21:09:56 your computer crashed
This was likely caused by the following module: usbport.sys
Bugcheck code: 0x1000000A (0xE8, 0x2, 0x1, 0x806E4A16)
Error: Unknown
Dump file: C:\WINDOWS\Minidump\Mini061910-03.dmp
file path: C:\WINDOWS\system32\drivers\usbport.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: USB 1.1 & 2.0 Port Driver
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect, possibly the culprit is in another driver on your system which cannot be identified at this time.

On Sat 2010.06.19. 18:32:42 your computer crashed
This was likely caused by the following module: usbport.sys
Bugcheck code: 0x1000000A (0xE8, 0x2, 0x1, 0x806E4A16)
Error: Unknown
Dump file: C:\WINDOWS\Minidump\Mini061910-02.dmp
file path: C:\WINDOWS\system32\drivers\usbport.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: USB 1.1 & 2.0 Port Driver
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect, possibly the culprit is in another driver on your system which cannot be identified at this time.

On Sat 2010.06.19. 8:42:40 your computer crashed
This was likely caused by the following module: usbport.sys
Bugcheck code: 0x44 (0x8866BE00, 0xD62, 0x0, 0x0)
Error: MULTIPLE_IRP_COMPLETE_REQUESTS
Dump file: C:\WINDOWS\Minidump\Mini061910-01.dmp
file path: C:\WINDOWS\system32\drivers\usbport.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: USB 1.1 & 2.0 Port Driver
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect, possibly the culprit is in another driver on your system which cannot be identified at this time.

On Fri 2010.06.18. 14:10:18 your computer crashed
This was likely caused by the following module: usbport.sys
Bugcheck code: 0x1000000A (0xE8, 0x2, 0x1, 0x806E4A16)
Error: Unknown
Dump file: C:\WINDOWS\Minidump\Mini061810-02.dmp
file path: C:\WINDOWS\system32\drivers\usbport.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: USB 1.1 & 2.0 Port Driver
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect, possibly the culprit is in another driver on your system which cannot be identified at this time.

On Fri 2010.06.18. 13:16:33 your computer crashed
This was likely caused by the following module: usbport.sys
Bugcheck code: 0x1000000A (0xE8, 0x2, 0x1, 0x806E4A16)
Error: Unknown
Dump file: C:\WINDOWS\Minidump\Mini061810-01.dmp
file path: C:\WINDOWS\system32\drivers\usbport.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: USB 1.1 & 2.0 Port Driver
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect, possibly the culprit is in another driver on your system which cannot be identified at this time.

On Sun 2010.06.13. 18:17:30 your computer crashed
This was likely caused by the following module: usbport.sys
Bugcheck code: 0x1000000A (0xE8, 0x2, 0x1, 0x806E4A16)
Error: Unknown
Dump file: C:\WINDOWS\Minidump\Mini061310-01.dmp
file path: C:\WINDOWS\system32\drivers\usbport.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: USB 1.1 & 2.0 Port Driver
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect, possibly the culprit is in another driver on your system which cannot be identified at this time.

(#977) #41133696


#41133696
törölt tag

http://prohardver.hu/tema/asus_m4a_alaplapok/hsz_2607-2607.html

Hát ez itt is megkérdezném ha nem gond ;) Szerintetek így jól vannak az IRQ kiosztások ?

(#978) dudi válasza #41133696 (#977) üzenetére


dudi
senior tag

simán lehet ütköző driverek miatt is.
nézz bele a minidump-ba.
ha passz, hogy kell, de érdekel és tudsz angolul picit, ebből elboldogulsz simán:
egy fórum hasonló kérdéssel.
;)

szerk.: milyen IM-et használsz? (Második kép óra fölötti felugró)

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#979) dudi válasza T_boy (#974) üzenetére


dudi
senior tag

hardware failure?
sok memteszt, prime, stb.
lehetőleg ne tuningolt állapotban kezd.
sok esetben egy szimpla bios reset is segíthet.
speedfant egyenlőre mindenképp felejtsd el szerintem.
nyilván ha nem tudsz bútulni, akkor livecd.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#980) dudi válasza Danii93 (#976) üzenetére


dudi
senior tag

első körben húzz le mindent az usb-kről. ha így is fagyi, akkor biosban tiltsd le komplett usb-t, ha megy, akkor usb 2.0, és szépen egyesével az összes szóba jövő *usb*-ot a bioszban :)

szerk: ha nem megy, akkor nézz rá az északi/déli híd hőmérsékletekre amikor fagyott.

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#981) T_boy válasza dudi (#979) üzenetére


T_boy
tag

Tuningolva nincs a gép, egyébként én is valami hardverre gyanakszom. Most hogy vége lesz az érettséginek majd lesz időm tesztelni (prime, memtest). Bios reset már volt, és default beállításokkal is hibázott már, ha jól emlékszem. Majd megírom a fejleményeket.

Köszönöm a válaszod! :)

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#982) #41133696 válasza dudi (#978) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, megnézem Steam ;)

(#983) #41133696 válasza dudi (#978) üzenetére


#41133696
törölt tag

goodspeed.uw.hu/minidmp/minidmp.zip

Helló, ide feltöltöttem a minidmp-ket, hátha Ti többet láttok belőle.

(#984) Maksifül


Maksifül
senior tag

Megmagyarázhatatlan okból kifolyólag néha egyszerűen újraindul a számítógépem. Milyen programmal tudnám kideríteni a hiba okozóját?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#985) dudi válasza #41133696 (#983) üzenetére


dudi
senior tag

igazából két használhatót találtam (ntoskrn-en kívül):
dxgmms1.sys,
win32k.sys.

utóbbi nemigazán tudom, hogy mit akar jelenteni, de az első elég egyértelműen vga gondra utalhat.
gondolom minden tuningot visszavettél már. úgyhogy próbáld meg letörölni a vga drivert, várni kicsit, hátha úgy megy (alap win7 driverrel). ha így se, akkor keresgélj hardver hibát sztem. (vga stress testnél ha elszáll gyorsan, akkor az árulkodó lehet)
nálam egyszer csak úgy volt reprodukálható a vga hiba, hogy hozzá kellett érni fizikailag a kártya hátoldalához. nem megnyomni, csak hozzáérni és rögtön reset. :D

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#986) #41133696 válasza dudi (#985) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ilyen Ram van a gépemben. Visszaveszem majd 800 MHz-re és megnézem úgyis. A RAM-on kívül minden alapon fut. A Gond az, hogy egy 3850 -es kártyával és 100-ból 95 x csak 3D terhelésnél.

(#987) dudi válasza #41133696 (#986) üzenetére


dudi
senior tag

az utolsó mondatod lehet hogy nem jól értelmezem, de 3850, 3d fagyi 95/100-ból.
mert nekem egy sapphire 3850-em volt, ami beadta a kulcsot, nem is kicsit... gariba cserélték 5nap alatt.

a ramod meg szerintem simán viszi az 1066-ot, max a chipset melegedik túl miatta.

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#988) #41133696 válasza dudi (#987) üzenetére


#41133696
törölt tag

A 4670 -es re értetem, de a 3850 -es re is igaz. Viszont most volt egy érdekesség. Visszaállítottam a RAM-ot Auto -ra azaz Unganged 800 MHz-re, oké restart, erre nem indul el a gép, semmihez nem nyúltam, csak a ramot tettem AUTO-ra.

Na mondom frankó, ventilátorok mennek, de nincs pittyegés,nem jelenik meg semmi a monitoron sárgán világít így hát kénytelen voltam a BIOS elemét kivenni. Majd újra indítás és az alap BIOS-t beállítani a RAmot meg hagytam 800-on. Ha most is fagyni fog a játékok alatt akkor visszateszem 1066 -*ra mert akkor nem az ...

[ Szerkesztve ]

(#989) slider16


slider16
csendes tag

Üdvözletem mindenkinek!

Nekem olyan problémám lenne, hogy fél éve vettem a Pc-m és Win7-et tettem rá ami alatt naponta kapott kék halált. Felraktam a Vistát, mivel egy ismerősöm mondta próbáljam ki nem e az OP rendszer a baj. Feltettem, és a feltelepítés után egy- másfél hétig nem is volt probléma, ám újra elkezdte a naponta 1db kék halált, ami mostanra olyanra fajult, hogy 4-et 5-öt kapok egy nap! Kicsit kezd elegem lenni belőle, mert nem egy ócska szerkezet. Furcsa mert a kék halálok elött olyan mintha más hangja lenne (zörög) majd a kék halál utáni újraindulást követően, a zörgés megszűnik. Kerestem mi lehet a probléma, de eddig nem nagyon jutottam semmire. Ha valaki esetleg tudna ebben az ügyben segíteni azt nagyon de nagyon megköszönném, mert egy féléves problémám oldaná meg.

Ha valaki összetetteb választ is tudna adni akkor elérhet az alábbi MSN címen: balogh_bence@hotmail.com

Előre is köszönöm a segítséget!

(#990) #41133696 válasza #41133696 (#988) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos 800 -on stabilnak tűnik játék közben ... ezért vehettem 1066-os Ramot :C

(#991) dudi válasza #41133696 (#990) üzenetére


dudi
senior tag

könnyen lehet, hogy nem a ram, hanem a chipset hibázik. próbálj meg több feszt adni az mch-nak, ill. nézd meg, mennyire melegszik (túl).
ramnak btw. 2,4V-ot adsz, ugye? mert a specifikációjában ez szerepel, ha jól láttam.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#992) dudi válasza #41133696 (#990) üzenetére


dudi
senior tag

kétszer ment.

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#993) Symbi


Symbi
tag

Sziasztok Kedves Fórumozok!

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy vajon mért van az hogy a laptopra(Lenovo N500) windows 7 után nem tudom feltelepíteni a Xp Sp3-at?
Elindítottam a gépet kiválasztom a cd-ről való bootolást és mire a particionáláshoz érnék Kék halált kap.... Ha tudjátok mivel lehetne orvosolni azt nagyon megköszöném :)

(#994) #41133696 válasza dudi (#991) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az mch minek a rövidítése ?

A memory overvoltage résznél Auto volt beállítva :

TCL-nek t TRCD 5 TRP5 Tras 15.

Most auto-ban 800-on megy, érdemes lenne áttenni 1066-ra, és az időzítésekhez nem nyúlni, hanem azt Auto-n hagyni ?

(#995) #41133696 válasza #41133696 (#994) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most nézem a RAM Speckóját http://www.geil.com.tw/products/showSpec/id/118

Vajon az ASUS mennyit adhatott auto-nak ?

[ Szerkesztve ]

(#996) #41133696 válasza #41133696 (#995) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos megnéztem a BIOS-t, elvileg itt lehet fentebb állítani, de ahogy módosítanám felfele az értékeket ,egy re inkább pirosodik :D

Szóval nem mertem elmenteni :)

Itt kellene 2.4 V-ra állítani ?

(#997) dudi válasza #41133696 (#996) üzenetére


dudi
senior tag

igen, itt. nem tudom, hogy az overvoltage az a def. 1.8+ valamennyi, vagy az 1.8 helyett ad ennyit (ha 0,1-ről lehet 2,4-ig tolni, akkor az plusz az 1.8-hoz).
és a ram oldalán 2.0V kell cl6-os 1066mhz működéshez, első körben próblád ezzel (mondjuk az időzítéseket hagyd auto-n)
az mch meg nincs, mert amd-s rendszered van, intelnél a media controller hub neve (chipset :) :) )
szóval a chipset voltage-t próbáld egy vagy két tizedvolttal növelni, hátha jó lesz. de a hőmérsékletekre nagyon figyelj! :)

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#998) #41133696 válasza dudi (#997) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos én egyelőre hagyom 800 MHz-en. 4 Hónapja nem játszottam egy jót Company of Heroes-al, most fut minden fagyás nélkül :C

A Vicc amúgy az, hogy én anno csináltam BIOS visszaállítást, de akkor a 0704 -es BIOS volt fent ami instabil volt, ezt az ASUS is leírta. Ma a 0704 -es 800 MHz mellett is BSOD-ékat okozott de hát akkor még ezt nem lehetett tudni, csak később, így úgy vettem, hogy nem a 1066-os freki okozza a BSOD-t. Ezért nem állítottam be 4 Hónapon keresztül :W

Na megoldódott ez is :D

Köszi még egyszer :)

(#999) #41133696 válasza #41133696 (#998) üzenetére


#41133696
törölt tag

*javítás : Már a 0704

(#1000) dudi válasza #41133696 (#999) üzenetére


dudi
senior tag

Örülök, hogy segíthettem! Én pedig a logout-os írásaidat köszönöm, nagyon hasznosak és precízek!
Üdv,
dudi

Sounds like your fix is worse than your problem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.