Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) dajani


dajani
tag

Sziasztok.

Random kékhalál jelentkezik, hogy lehetne stabilizálni?

Ati driverrel lehet a gond? Vagy hardveres a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#1302) roni009


roni009
csendes tag

Sziasztok

lenne egy problémám, most vettem új ramokat és új videókarit és ha elindítok egy játékot pár percen belül kifagy, de nincs kékhalál, csak nem reagál semmire se. Eddig nem volt ilyen gondom, mi lehet a baj?
2 GB-os Kingmax 1333 ramot cseréltem 2x2 GB 1600 Kingston Hyperxre és egy Gigabyte 4890-et egy asus 5850-re

(#1303) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok!

Én is sok kék halált kapok mindig más üzenettel. Ebben kérném a segítségeteket.[link]

[ Szerkesztve ]

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#1304) forest_ns


forest_ns
tag

Üdv!
Tanácsot szeretnék kérni, mi lehet a probléma a laptopommal (FS Pa2548, win7).

Képet sajnos nem tudok csinálni Blue Screen Viev-val, mert két oszlopban, egymás alatt három és félszer jelenik meg az asztal nagyon rossz felbontásban. Eleinte csak leállt kék halállal, utána kezdődött maga a megjelenítési probléma, mait néha VGA módos indítással és utána a felbontás felhúzásával sikerült korrigálnom a következő leállításig, vagy kék halálig.

Egy rendszer újrarakással megpróbálkoztam, ami nem hozott változást.

Próbálkozzak hűtés javítással, vagy már haldoklik a memória, vga kártya vagy alaplap?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1305) Dave946


Dave946
tag

sziasztok.

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 3b
BCP1: 00000000C0000005
BCP2: FFFFF960000F6161
BCP3: FFFFF880096BE840
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Mi lehet a baj?
azt mondják vinyó???
Valaki aki szakért őkérem adjon tanácsot.
előre is köszi.

SOD

(#1306) Sublime1


Sublime1
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni, merre keressem a problémát?

file:///E:/Programok/Bluescreen/report.html

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Sublime

(#1307) RootRulez válasza Sublime1 (#1306) üzenetére


RootRulez
félisten

nemjönbealink. :F

...

:DDD

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#1308) Sublime1 válasza RootRulez (#1307) üzenetére


Sublime1
csendes tag

Gondoltam...

Délután javítom.
Köszi!

Sublime

(#1309) Sublime1 válasza Sublime1 (#1308) üzenetére


Sublime1
csendes tag

Sublime

(#1310) föccer válasza Sublime1 (#1309) üzenetére


föccer
nagyúr

Úgy néz ki, hogy a HDD, vagy a firmware hibázott. Mikori, és milyen típusú? Esetleg egy hd sentinelt érdemes lehet feltenni a gépre, és folyamatosan figyelni az esetleges hibákat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1311) Sublime1 válasza föccer (#1310) üzenetére


Sublime1
csendes tag

Szia!

Feltettem nem mutat hibát, azaz, hogy mi az a config disk?
Két merevlemez van a gépben.

Köszi!

Sublime

(#1312) föccer válasza Sublime1 (#1311) üzenetére


föccer
nagyúr

No, most néztem meg rendesen az előzőleg linkelt képet. Jól látom, hogy napi rendszersséggel van nálad kékhalál?

Szép lista mondhatom :) hardver ütközések, kernelhibák, nem lehezelt kivételek. Minden mint a jó boltban :)

Elsőnek csak azt néztem, ami ki volt jelölve. Az a merevlemezre, vagy a vezérlőjére terelte a gyanut. Most, hogy jobban megnézem nem ennyire egyszerű a helyzet. :)

Esetleg nem volt tuning próbálkozás a gépen? Bios nem lett állítgatva? Ugye az i/o hibákat hibás BIOS beállítás is okozhatja. A többi meg akár lehet ennek az oka is. Bár elvileg a win hardverkerező része ilyenkor automatikusan tiltja az ütköző eszközöket, pont az ilyen hibajelenségek elkerülés végett. Bár elég sok ntfs.sys által okozott hiba van naplózva. Ennek az eszköz felel az ntfs fájlrendszer hibátlan működéséért.

Hát, az igazat megmondva nem lesz egyszerű rendberakni a rendszert. Elő körben szétnéznék a biosban, és szépen visszaállítanék mindent gyári értékre, vagy automatikus felismerésre. Ezzel elejét lehet venni a irq hibák nagy részének. Remélhetőleg ez fossa össze a rendszert és teszi ennyire instabillá.

Írj, hogy mire mentél a problémával.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1313) Sublime1 válasza föccer (#1312) üzenetére


Sublime1
csendes tag

Szia!

Köszönöm a választ.
Nos, volt tuning, mivel egy p5q deluxe és egy q6600 párosnál, óhatatlanul megfordul az ember fejében a "nahát?" de csak szorzó és fsb emeléssel próbálkoztam (8x400), a cpu feszültség maradt gyári 1,25 körül. Így ment a gép sokáig. A furcsa, hogy mint látod 26 összeomlás volt, ami nagyon sok, de 2010.08.30-tól. 12.22-ig "csak" négyszer, az utóbbi tíz napban, viszont hatszor állt le.
Ezért kérdezem hogy csak a tuning okozhatja a problémát?
Táp: Corsair cx400
RAM: 2x2 GHz Geil ddr2 Evo one 800mhz

Még:
Mi lehet a hd sentinel képen a config disk?

Üdv!
és Köszi!

Sublime

(#1314) föccer válasza Sublime1 (#1313) üzenetére


föccer
nagyúr

Szia!

Nem tudom, hogy mi a baja. A megadott infókból próbálkozok ötletelni. Volt egy ilyen tippem. Az is lehet, hogy megy alaplapi kondi kezdi megadni magát, és ezért lettek gyakoriak a hibák. Viszont a linkelt képekből az látszik, hogy nem egy féle probléma van a rendszerben, hiszen több féle hiba miatt is állt le a Windows. Ha én találkoznék egy ilyen jellegű hibával, és tuti azzal kezdeném, hogy darabokra szedném a gépet, kitisztítanám, újra pasztáznám az összes bordát, ha már a kezemben vannak az alkatrészek, akkor átnézném, hogy nincs-e rajtuk sérülés. Ha nem találtam hibát, és rendben össze tudtam rakni a gépet, akkor kipróbálnám, hogy javult-e a helyzet. Lehet, hogy csak érintkezési probléma volt. Ha nem, akkor bios reset. Ha még mindig nem javult a helyzet, akkor erős fejvakarás. :)

Sajnos ennyiből nem nagyon lehet beazonosítani a hiba pontos forrását. Ha le lehetne szűkíteni egy bizonyos alkatrészre a probléma forrását, akkor lehetne annak az alkatrésznek a tesztelésével kezdeni. De mivel nem lehet behatárolni a hiba okát, így megoldást is "globálisan" kezelném.

Ha minden próbálkozásom ellenére még mindig nem javult a helyzet, akkor oprendszer reinstall, majd szépen felépíteném a drivereket. Mindenből a legfrissebb, gyártói oldalról beszerzett. Ha ezek után is jelentkezik a hiba, akkor inkább a hónom alá csapnám a gépet, és levinném a kedven pécé boltomba, hogy itt a feladat, sok sikert. :)

A hd sentineles kérdés megint csak fogósra sikeredett. Ide kellene betenni a képet, és feltenni a kérdést. A program fejlesztője rendszeresen látogatja a topikot. Ő biztosan tudj, hogy mi a csízió.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1315) Sublime1 válasza föccer (#1314) üzenetére


Sublime1
csendes tag

Köszönöm!

Kezdem szépen sorban, nagytakarítás...driverek stb.
Ha meglesz a probléma forrása, mindenképp megosztom a kedves fórumtársakkal, még akkor is,
ha az rám nézve, esetleg kellemetlen, bagatell eredménnyel zárul.

Üdv:

Gyula

Sublime

(#1316) föccer válasza Sublime1 (#1315) üzenetére


föccer
nagyúr

Sokszor találkozni érdekes sztorikkal. Néha nem is gondolná az ember, hogy milyen apróság tudja napokig keseríteni az ember életét :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1317) Ashenvale


Ashenvale
csendes tag

Üdv!

Sikeresen én is bekaptam pár kék halált az utóbbi napokban. Minden a Crysis 2-vel kezdődött... Azóta a nagyobb teljesítményt igénylő game-k futása alatt 1 bizony idő elteltével jelentkezik.
A video kártyára v a ram-ra gyanakszom.
ram: kingmax 2*2 Gb
video k.: asus eah5750 ( 1 giga )
proci: amd phenom II 720 ( 3* 2.70 )

Köszönöm a segítséget előre is!

(#1318) Ashenvale


Ashenvale
csendes tag

A kép lemaradt.

(#1319) Ashenvale


Ashenvale
csendes tag

3 db-ot kaptam. 2 az Ati vmilyére, 1 pedig a dx-re hivatkozva generált kék halált.
Íme a Dx-es:

(#1320) föccer válasza Ashenvale (#1319) üzenetére


föccer
nagyúr

Terhelés alatt a GPU, CPU hőmérséklet? Nem leeht, hogy csak túlmelegedési gondod lehet? Én mindig ilyenre gyanakodom elsőként, ha csak erős terhelés esetén jönnek elő a hibák. Esetleges tuningok?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1321) Ashenvale válasza föccer (#1320) üzenetére


Ashenvale
csendes tag

Szia föccer!

Nem tunning-oltam a gépem. Túlmelegedést meg fogom nézni. Továbbá hallok 1 erős, fura zúgást, ha terhelem a gépet. Sajnos nem tudtam még behatárolni, h miből jön, emiatt porszívóztam is.

(#1322) föccer válasza Ashenvale (#1321) üzenetére


föccer
nagyúr

Üdv!

Húha, ez nem hangzik túl júl. Azt sasold ki, hogy nem a tápegységből jön-e. Illetve szélsebesen írd le nekünk, hogy milyen, mekkora táp van a gépben. Lehet, hogy abban kezd meghalni 1-2 kondi :) Az szokott ilyen hangokat produkálni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1323) Ashenvale válasza föccer (#1322) üzenetére


Ashenvale
csendes tag

1 Gigabyte gz-x3 ház melyet 1be vettem 1 460w-os táppal.

(#1324) föccer válasza Ashenvale (#1323) üzenetére


föccer
nagyúr

Esetleg táp márkája? Ha jól tudom, a Giga nem gyárt tápokat, így valakinek felhasználták a tépját, esetleg átmatricázták Gigabytosra.

Elvileg a 460W-tnak elégnek kellene lennie, még egy viszonylag gyenge hatásfokú táppal is. Viszont ha kezdi megadni magát, akkor lehet, hogy valamelyik ágon nem képes leadni a névleges teljesítményt. Én erősen a tépra gyanakszom. Esetleg ha van rá lehetőséged, akkor ki lehetne tesztelni egy másik, garantáltan hibátlan táppal. A ciripelő hangot sikerült meghalgatni, hogy honnan jön?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1325) Ashenvale válasza föccer (#1324) üzenetére


Ashenvale
csendes tag

Holnap fogom megint beledugni a fejem. Már 1szer csináltam, de nem tudtam kivenni, h mégis melyik alkatrészből jön. Ja igen, és volt arra is precedens, h nagyon erősen/hangosan is rákezdett. "vőőőőőő" hangot hallatva. ( Akkor ki is porszívóztam.) Azóta cs kevésbé, de mégis jól hallhatóan hangzik. Holnap meglesem a táp márkáját is, de most alvászat. :)
Jó éjt neked is, és köszönöm az eddigi segítségedet is.

ja igen, meg tudnád mondani h a felül említett 3 kék halál mit jelent?

Üdv, Ash

(#1326) föccer válasza Ashenvale (#1325) üzenetére


föccer
nagyúr

Sokkal többet nem tudok róla mondani, mint amit már te is megállapítottál. A directx vezérlője belefutott egy olyan hibába, ami nem volt a programban lekezelve. Értsd úgy, hogy a programozók nem gondoltak erre a hibára, és nem építettek bele erre az esetre vonatkozó hibakezelést. Ilyenkor dob a program a kerneknek egy kritikus hibát, ami ha szintén nem tudja kezelni, akkor jön az ultimate, utolsó adu ász hibakezelési eljárás: a kék halál. Ugyanis akármennyire is hihetetlen a kék halál valójában egy hibakezelési eljárás. Amolyan minden egyéb esetre, amikor nem tudjuk,hogy mi történik, akkor inkább leállítja magát és az egész gépet megelőzvén az esetleg fizikai sérülést. Mert ugye a "nem tudjuk, hogy mi, de valami nagy gebasz van" kategóriába az is belefér, hogy elkezdi egy kiakadt program 100%-ra terhelni a gépet, vagy még rosszabb, ha elkezd a hdd adatterületén matatni valami fájlkezelő, vagy bármi egyéb káros történik. Ilyenkor az utolsó lehelettel, a kernel legmélyebben eldugott része lenyom egy log fájlt, hogy mikor, hol, mi adta be a kulcsot, osztán lelövi magát. Az őszintét megmondva sokkal jobban öeülök a kék halálnak, mnt egy fagyásnak. A fentiakből kiolvasható, hogy miért. Ha már a kék halálig sem tud eljutni a kernel, akkor az már rég rossz.....

:B

Egyébként még dolgozom. Sajnos :( Reggel mennem kell egy tárgyalásra, és még el kell készítenem egy csomó anyagot rá. A nagyobb baj, az, hogy nincs hozzá kedvem, és inkább fórumozok. Átkozott wifi :DDD

üdv, föccer

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1327) Ashenvale válasza föccer (#1326) üzenetére


Ashenvale
csendes tag

Kalappal a tárgyaláshoz, és igen átkozott wifi/gép... :) Tavaly az 1ik szigorlatra ( infó )való tanulás helyett inkább csépeletem a mass effect I-et. Nem is aludtam... :D A szigorlat természetesen meglett. :))

(#1328) zoo8800 válasza Sublime1 (#1309) üzenetére


zoo8800
veterán

Ezek közül az fltmgr.sys-től nekem mosatnában 2x is eldobta magát a gép.
Nó tuning, eredeti WIN7, vinyó és RAM is jó elvileg. Kíváncsi vagyok, mi a baja :D

rip and tear, until it is done

(#1329) luke9595


luke9595
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, 1 hónapja állandóan kékhalált kapok, szerintem vagy az alaplap( Asus p5kc) vagy a hdd( seagate) haldoklik.

Kép

Válaszokat előre is köszi :R

Üdv

(#1330) Kassadin


Kassadin
addikt

Hello srácok! Szeretnék segítséget kérni, hogy mit tudok tenni a kék halál ellen. Pár perce pl. Bad Pool Caller hibára hivatkozott a kék képernyőn. Véletlenszerűen vannak a kék halálok, a processzor hűtőm egyből leáll, ezt már kifigyeltem. Lehetséges hogy a processzorhűtőm leállása okozza a kék halált?

Üdv: Kassadin

(#1331) föccer válasza Kassadin (#1330) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha leálla cpu cooler, akkor könnyen túlmelegedhet az alatta lapuó cpu. Viszont ebben az esetben nem kék halál szokott lenni, hanem a bios azonnal, kérdés nélkül lekapcsolja a gépet. Én máshol keresgetném a hibát.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1332) Kassadin válasza föccer (#1331) üzenetére


Kassadin
addikt

Köszönöm, de akkor mire gyanakodjak? Tápra esetleg? Az is már a harmadik évét tapossa.

[ Szerkesztve ]

(#1333) föccer válasza Kassadin (#1332) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem tudom, hogy mi generálhatja a Bad Pool Caller hibát :(

Ha a táp lenne a gyenge láncszem, akkor inkább sima újraindulások lennének, mert az ingadozó feszültég, vagy gyenge áram miatt a biosba épített védelmi rendszer kapcsolja le a gépet. Inkább arra tudok képzelni, hogy a memória követ el 1-2 hibát. Javaslom ereszd rá néhány órára a memtest86 progit. Ha a memória hibázik, akkor az megmondja.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1334) Kassadin válasza föccer (#1333) üzenetére


Kassadin
addikt

Oké, kipróbálom. :K
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1335) luke9595


luke9595
csendes tag

1329 valaki? :F Hdd-t kicseréltem ugyan úgy kékhalál.

(#1336) gumifa


gumifa
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Adott egy teljesen új gép(Alaplap:Gigabyte GA-M52LT-D3, Proci:QuadCore AMD Athlon II X4 645, 3100 MHz (15.5 x 200), táp: Cieftech 500W, RAM: Samsung 2GB DDR3-1333(667MHz) 2db, Videokártya :Gigabyte Radeon HD 5750, meghajtó - Hitachi HDS721010CLA (931 GB) )
Rendszer Win7 64 bit.
Kb. 1 hete kaptam, azóta legalább már 29x lett telepítve, mivel állandó kékhalál. Tuning nincs, a BIOS-ba minden a gyári beállításon. Odáig eljutottam, hogy ha leszedem a videókari driver-ét akkor nincs kékhalál. Viszont teljesítmény sincs, minden játék lefagy. Ha tudnátok segíteni, hogy mit tegyek. Az utolsó pár kékhalál leírását mellékelem.

computer name: PUNCIFAN-PC
windows version: Windows 7 Service Pack 1, 6.1, build: 7601
windows dir: C:\Windows
CPU: AuthenticAMD AMD Athlon(tm) II X4 645 Processor AMD586, level: 16
4 logical processors, active mask: 15
RAM: 4293386240 total
VM: 2147352576, free: 1961562112

--------------------------------------------------------------------------------
Crash Dump Analysis
--------------------------------------------------------------------------------

Crash dump directory: C:\Windows\Minidump

Crash dumps are enabled on your computer.

On Thu 2011.04.14. 11:59:13 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\041411-15022-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x80640)
Bugcheck code: 0xA (0xFFFFFA0004535C50, 0x2, 0x1, 0xFFFFF8000388A8DE)
Error: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that Microsoft Windows or a kernel-mode driver accessed paged memory at DISPATCH_LEVEL or above.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver which cannot be identified at this time.

On Thu 2011.04.14. 11:59:13 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\memory.dmp
This was probably caused by the following module: afd.sys (afd+0x44356)
Bugcheck code: 0xA (0xFFFFFA0004535C50, 0x2, 0x1, 0xFFFFF8000388A8DE)
Error: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
file path: C:\Windows\system32\drivers\afd.sys
product: Microsoft® Windows® operációs rendszer
company: Microsoft Corporation
description: Ancillary Function Driver for WinSock
Bug check description: This indicates that Microsoft Windows or a kernel-mode driver accessed paged memory at DISPATCH_LEVEL or above.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system which cannot be identified at this time.

On Thu 2011.04.14. 11:36:08 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\041411-14875-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x80640)
Bugcheck code: 0x1A (0x41284, 0xFFFFF98009D82001, 0x1C1A, 0xFFFFF780C0000000)
Error: MEMORY_MANAGEMENT
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that a severe memory management error occurred.
This might be a case of memory corruption. More often memory corruption happens because of software errors in buggy drivers, not because of faulty RAM modules.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver which cannot be identified at this time.

On Wed 2011.04.13. 15:01:34 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\041411-14773-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x80640)
Bugcheck code: 0x34 (0x50853, 0xFFFFF8800339A458, 0xFFFFF88003399CB0, 0xFFFFF800038AE0A0)
Error: CACHE_MANAGER
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that a problem occurred in the file system's cache manager.
This might be a case of memory corruption. More often memory corruption happens because of software errors in buggy drivers, not because of faulty RAM modules.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver which cannot be identified at this time.

On Tue 2011.04.12. 11:34:00 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\041211-56706-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x80640)
Bugcheck code: 0x1E (0xFFFFFFFFC0000005, 0xFFFFF88003AAD090, 0x0, 0x0)
Error: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that a kernel-mode program generated an exception which the error handler did not catch.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver which cannot be identified at this time.

On Tue 2011.04.12. 10:08:34 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\041211-25833-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x80610)
Bugcheck code: 0x6B (0x0, 0x0, 0x0, 0x0)
Error: PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This bug check indicates that the initialization of the Microsoft Windows operating system failed.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver which cannot be identified at this time.

Előre is köszönök minden segítséget és javaslatot!

(#1337) Tyxdesign


Tyxdesign
csendes tag

Win7-em van 64bit, és mikor betölt indulás után a rendszer a feladatkezelőben már azt írja hogy átlag 1,5 GB foglalt/használatban van :O
MEgnézem a programokat ott max pár 30-40 MB-ot igénylő alkalmazás fut.
Ez nem tesz ki annyit! Mitől lehet ez?

(#1338) Arki válasza luke9595 (#1335) üzenetére


Arki
tag

Meghajtó progi, próbálj másikat ~régebbit/újabbat telepíteni, directx-ből is.

De az fura, hogy ennyi ütközésed is van, eszközkezelőben nincsenek ütközések jelezve? O.o IRQ-kat állítsd már át, legalább BIOS-ban - bár talán OS nem fog foglalkozni vele, de legalább látni lehet, ha van ütközés.

[ Szerkesztve ]

Comodo:http://comodo.freegamespalace.org, blog: http://geza.freegamespalace.org, olcsó tár: http://secure.hostgator.com/cgi-bin/affiliates/clickthru.cgi?id=gabrielg

(#1339) Motion_Blur válasza Tyxdesign (#1337) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ez teljesen normális dolog.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1340) Arki válasza Kassadin (#1334) üzenetére


Arki
tag

Szia, ez általában memóriakezelési probléma. +1 a vizsgálathoz.

Comodo:http://comodo.freegamespalace.org, blog: http://geza.freegamespalace.org, olcsó tár: http://secure.hostgator.com/cgi-bin/affiliates/clickthru.cgi?id=gabrielg

(#1341) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Segíséget szeretnék kérni. Már egy jó ideje szenvedek egy DELL laptoppal. Windows XP Media Center Edition van rajta, és állandoan kék halált kap.
-Újratelepítettem a mai nap folyamán (összes particio törlése, majd uj létrehozása, format. tehát tiszta windows).
-Drivereket feltettem, mindegyikből a legujabbat. És feltettem az összes Windows update-et is.
Viszont a leg különbözőbb időpontkban kék halált kap. Volt hogy a Windows leállításánál, volt hogy hálózati adamásolásnál, egyszerűen nem látok benne logikát.

-Memória tesztet futtattam. Hibátlan a teszt szerint. (többször is végig futott)
-Winyó nem melegszik (38 fok), proci is normális.

Csináltam egy report-ot a minidump fileokról: [link]
Minidumpok letöltetők: [link]

Légyszi segítsetek ha van vmi ötletetek! Én sajnos tanácstalan vagyok :(
köszi!

(#1342) Arki válasza cascada (#1341) üzenetére


Arki
tag

-Drivereket feltettem, mindegyikből a legujabbat. Ha nem a memória, akkor driver, inkább működtest a gépet driver nélkül egy darabig (amíg nem szükséges, ne rakj fel meghajtót bizonyos eszközökhöz), majd régi - pl. CD-n lévők - drivereket.

Comodo:http://comodo.freegamespalace.org, blog: http://geza.freegamespalace.org, olcsó tár: http://secure.hostgator.com/cgi-bin/affiliates/clickthru.cgi?id=gabrielg

(#1343) cascada válasza Arki (#1342) üzenetére


cascada
senior tag

Ertem. Köszi a segítséget! A drivereket viszont mostmár elég nehézkes eltávolítani, mert ugye egy sima vezérlopultos eltávolitás nem sokat ér, mert restart után automatikusan megtalálja öket a windows\system32-böl.

(#1344) Arki válasza cascada (#1343) üzenetére


Arki
tag

Megfordíthatjuk a megközelítést valamelyest: ha csökkentett módban a probléma nem jelentkezik, nyilvánvaló lesz a driver probléma. Az eszközkezelőből el lehet távolítani a drivert, ill. onnan ki is lehet kényszeríteni az egyes elemeknél korábbi driverek telepítését (az adott csomag valamin.INF fájlját kell megtalálni).

Comodo:http://comodo.freegamespalace.org, blog: http://geza.freegamespalace.org, olcsó tár: http://secure.hostgator.com/cgi-bin/affiliates/clickthru.cgi?id=gabrielg

(#1345) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Hy all!

A párnapos gépen 4 nap alatt 2 kék halál dobott.
Asus P8P67; I5 2500K; 2*2Gb DDR3;
RAM és HDD tesztelve. (HD tune, WD test, MEM test)

Szeretném műköésre bírni a bluescreenviewer nevű progit, de nekem
nem hoz fel semmit. (win7 64)

Felügyeleti eszközöknél látok 2 ilyet a kritikus címszó alatt

Napló neve: System
Forrás: Microsoft-Windows-Kernel-Power
Dátum: 2011.04.19. 21:17:59
Eseményazonosító:41
Feladatkategória:(63)
Szint: Kritikus
Kulcsszavak: (2)
Felhasználó: SYSTEM
Számítógép: Bubber-PC
Leírás:
A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.
Esemény XML:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
<EventID>41</EventID>
<Version>2</Version>
<Level>1</Level>
<Task>63</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8000000000000002</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2011-04-19T19:17:59.424813900Z" />
<EventRecordID>8799</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>Bubber-PC</Computer>
<Security UserID="S-1-5-18" />
</System>
<EventData>
<Data Name="BugcheckCode">194</Data>
<Data Name="BugcheckParameter1">0x7</Data>
<Data Name="BugcheckParameter2">0x1097</Data>
<Data Name="BugcheckParameter3">0x40b0010</Data>
<Data Name="BugcheckParameter4">0xfffffa8008e403c0</Data>
<Data Name="SleepInProgress">false</Data>
<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
</EventData>
</Event>

Napló neve: System
Forrás: Microsoft-Windows-Kernel-Power
Dátum: 2011.04.18. 15:38:18
Eseményazonosító:41
Feladatkategória:(63)
Szint: Kritikus
Kulcsszavak: (2)
Felhasználó: SYSTEM
Számítógép: Bubber-PC
Leírás:
A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.
Esemény XML:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
<EventID>41</EventID>
<Version>2</Version>
<Level>1</Level>
<Task>63</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8000000000000002</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2011-04-18T13:38:18.864428800Z" />
<EventRecordID>4002</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>Bubber-PC</Computer>
<Security UserID="S-1-5-18" />
</System>
<EventData>
<Data Name="BugcheckCode">0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
<Data Name="SleepInProgress">false</Data>
<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
</EventData>
</Event>

Mi lehet ez?

Köszi DT

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1346) qud


qud
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy konfig: MSI k9N ultra, 4400+ x2, ati radeon x1950pro, 2*1 gb Samsung 667mhz ram, fsp 400w táp.
A probléma úgy kezdődött, hogy egyszercsak a gép elkezdett kék halálokat dobálni. Minden inditás után.. Eleinte birta 1-2-3 órát, de mostanra már amint betölt az oprendszer kék halál, esetleg szerencsés esetben 5 perc után. Ugyanez xp és win7 alatt. A kék halál számos dologra panaszkodik, legtöbbször irql not less or equal, de volt már ati3duag.dll, win32k.sys meg mindenféle. Próbálkoztam biosból mindent kikapcsolni, videókártyát, ramot, tápot cseréltem, akkor is kék halál. 2 hddvel is próbáltam,3 hdd kábellel,de semmi.. xp telepités közben is bedobja... Tehát elvileg már csak alaplap illetve proci maradt hátra, de már ötletem sincs mit csináljak. Az alaplapon van 1-2 pupos kondi, de nincs eldurranva, nem folyt ki belőle semmi, és kb 1 éve ugy használom problémamentesen, csak egyik napról a másikra lepett meg ez a probléma. Procitól lehet ilyesmi, vagy mindenképp alaplapra gondoljak? Az a legnagyobb problémám, hogy nem tudok honnan szerezni procit vagy alaplapot, nincs csak inteles ismerősöm, viszont mindkettőt nem szeretnék venni..
Előre is köszönöm a segitséget, ha valaki tudna valamit mondani, mert kb szétvet az ideg mostanra... :O :W

(#1347) DonThomasino válasza DonThomasino (#1345) üzenetére


DonThomasino
veterán

Létezik olyan kék halál ami nem tárolódik el a minidump mappában?
win7 64

DT

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1348) Muthe


Muthe
csendes tag

Hello Mindenki!

Végre megszereztem a BattleField: Bad Company 2 -t, és egy kb 10 perc MULTI-zás után kékhalál, Uncorrectable Hardver error. Aztán ez:

És érdekes módon már program nem szokott ilyet csinálni.
Config:
Windows 7 Ultimate OEM 64-bit
GigaByte GA-X58A-UD3R
Intel Core i7 980X
6x2 GB Kingston HyperX 1600Mhz(1333-on fut)
nVidia GTX460 1Gb OC (GV-N460OC-1GI)
750W ChiefTec táp

Segitséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1349) #41133696


#41133696
törölt tag

B.S.O.D nem volt de resetre fagyott. Mi lehet ? Driver gond ?

(#1350) Mans20


Mans20
addikt

Estét

Próbálok rájönni már régóta hogy mitől van kékhalál,néha egy nap többször,vagy valamikor 2 naponta,P55 UD3 lapom van,a kék képernyőbe ír valami olyat hogy a bios memoriánál kapcsoljam ki valami árnyékolást vagy mit,ez mi akar lenni?meg valami fltmgr.sys ről sír.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.