Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) L.C


L.C
csendes tag

Szevasztok,
segítséget szeretnék kérni, a következő a probléma:
Processzort cseréltem(Intel Celeron D 3.06Ghz->Intel Core2 Quad 2.5Ghz[Q8300])
A csere után szinte állandóan kék halált kapott a Windows 7 Ultimate-m(32-bites)

Konfigurációm:
Alaplap: ASUS P5B SE
Processzor: Intel Q8300
Memória: 2*2GB 800Mhz Kingmax DDRII RAM
Videókártya: ATI Radeon HD 3870 512Mb GDDR4
Merevlemez: Western Digital 500GB SATAII 32Mb cache
Hangkártya: C-media 8738LX
DVD/CD író/olvasó: LG GSA-H10N

Itt vannak a hiba üzenetek:
- SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
- KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
- DRIVER_VERIFIER_IOMANAGER_VIOLATION
- BAD_POOL_HEADER
- DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
- PFN_LIST_CORRUPT
- MEMORY_MANAGEMENT (2x)
- IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Kép:

Amikor még a régi procim volt benne minden működött rendesen, de most az új procival néha csak játékoknál valamikor egy bizonyos idő után és valamikor bejelentkezés után közvetlen beadja a kék halált a rendszer, de legújabban már csak simán újraindul a gép(nem forró processzor).

Már kipróbáltam néhány megoldást(A processzor kicserélése után):
- Rendszer újratelepítése megoldás kipróbáltam ezt is de semmit sem ért, mert ugyanúgy mint előtte most megkapom a kék képernyőt
- Verifier.exe-s megoldás hibás driver megkeresése, valószínűleg megtalálhatta, mert bejelentkezés után egyből kék halált kaptam válaszul.
- Driver telepitéses megoldás A legtöbb dologhoz a windows-os driverek vagy a legfrissebb win7-et is működő driverek vannak telepítve, de pl. a mobilnetes driverem miatt is egyszer elhalálozott a rendszer.
- BIOS állítgatós megoldás ez amit nem annyira próbálgattam csak a videókártyával kapcsolatos beállításokat, de azokat is vissza állítottam, mert csak rosszabb lett a helyzet(rosszul állítottam be a videókártya memória felhasználási lehetőségeit) mint volt.

Amik szerintem biztosak:
- Valószínűleg driver vagy valamilyen más szoftveres baj miatt kapok mindig kék halált, nagy valószínűséggel videókártya driver, mivel mikor megpróbáltam telepíteni a Catalystot meg a drivert a Catalyst telepítése végén mindig kék halált kaptam.
- A memória kezelése miatt van minden, az a kék halál hiba tipus fordult nálam legtöbbször elő.

Szóval azt szeretném kérdezni, hogy még milyen lehetőségekkel érdemes próbálkoznom?
Előre is kösz a választ.

(#1002) L.C


L.C
csendes tag

Próbáltam a BIOS frissítést is de az is eredménytelen.

(#1003) L.C


L.C
csendes tag

Azt hiszem sikerült megoldanom a problémát, a BIOS-os FSB beállítás volt rossz.
Mióta bejelentkeztem a rendszerbe azóta semmi hiba nem történt eddig.
Azt szeretném kérdezni hogy most az FSB frekvencia 200-on és ezt húzhatom nyugodtam, vagy ne húzzam, mert az alaplap kézikönyve azt írja, hogy 200-a megfelelő a 800Mhz RAM-okhoz.

[ Szerkesztve ]

(#1004) L.C


L.C
csendes tag

Megtaláltam az elöző kérdésemre is választ, végül megoldottam a problémát magam és hozzászolásaitok segítségével. Azért remélem a hozászólásaim majd másoknak is segíthetnek.
[Leírás az angol wikipédián]

[ Szerkesztve ]

(#1005) L.C


L.C
csendes tag

Itt egy windows-os FSB beállító program:
[Link]
Nézd meg hogy müködik-e az alaplapoddal, chipsetteddel.

[ Szerkesztve ]

(#1006) dudi válasza L.C (#1005) üzenetére


dudi
senior tag

azért ésszel az ilyen programokkal, könnyen fagyasztasz velük.
ha sose tuningoltál, ajánlom előbb olvasgass utána picit, legalább az alaplapodhoz/gyártójához illetve a procid szériájához (pl. core2duo) tartozó típusról valamit.
nem olvastam ezt a topikot, de a címe lehet neked szól. :)

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1007) L.C


L.C
csendes tag

BIOS-ban állítgatom egyébként, a program nekem még túl bonyolult, amúgy kösz a tuningos topikot.

(#1008) saby15


saby15
csendes tag

Sziasztok!
Én nekem is ilyen gondom lenne xp-m van fönt van egy "normális" vírusírtóm (norton 90 napos licenszel) kiírta az xp hogy indítsa újra a gépet hogy a frissítések teljesen telepítve legyenek és mivel felraktam egy progit amihez úgyszintén újra kellet indítani ezé újraindítottam. Elkezdte befele tölteni a xp-t majd egy kékhalál utána ez 3* majd kikapcsoltam egy 2 perc múlva be és jó lett. Mitől lehet ez?
üdv

(#1009) zalman90


zalman90
őstag

System Service Exception , ezzel találkozott már valaki? kék halál

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#1010) dudi válasza zalman90 (#1009) üzenetére


dudi
senior tag

most komolyan? :DD
[link]
ne vedd sértésnek, de használhattad volna a google-t is, ennyi leírásból ő tudja a legjobban...

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1011) zalman90 válasza dudi (#1010) üzenetére


zalman90
őstag

néztem gogléba , de nemértek annyira angolul hogy megértsem mit ír :U

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#1012) dudi válasza zalman90 (#1011) üzenetére


dudi
senior tag

hát akkor segítek, ha tudok :B

szóval kéne, hogy a kékhalálnál, a monitor középső-alsó részén milyen hexa kódot kapsz? vagy minidump is jó, ha tudsz küldeni.
mikor jelentkezik? Betöltés alatt, vagy már futás közben? Milyen rendszeresen?
milyen gépen, milyen oprendszerrel?

ha a gép automatikusan újraindul, akkor tiltsd le az újraíndítást: vezérlőpult -> rendszer -> speciális rendszerbeállítások (rendszer, speciális fül) -> indítás és helyreállítás -> Rendszerhibánál az automatikus újraindítás pipa ki.
ugyanitt ellenőrizd, hogy a Hibakeresési adatok rögzítése alatt kis memóriakép legyen (256kB).

üdv,
dudi

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1013) zalman90 válasza dudi (#1012) üzenetére


zalman90
őstag

kódot nem irtam fel , de ha megint csinálja felirom

ugy kezdődött hogy jáccottam , befagyott ,utána sorra hibaüzenetek meg hogy ez+azműködése leállt , ment a restart azt boot közben kék halál

windows 7 van fenn
gépem ott a profilomnál
és eddig csak 1x volt kék halál ezzel a szöveggel

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#1014) dudi válasza zalman90 (#1013) üzenetére


dudi
senior tag

lehet, hogy a tuning miatt nem 110% stabil a gép :)

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1015) Troy.


Troy.
addikt

Hello!
Windows XP telepítés közben ezt a hibaüzenetet kapom (vagyis inkább a formázásnál! ):

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
STOP:0x000000D1
atapi.sys
[link]

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
STOP:0x0000000A
[link]

Esetleg valaki tud rá valami ellenszert? üdv

.

(#1016) zalman90 válasza dudi (#1014) üzenetére


zalman90
őstag

hello , le kaptam telóval mit ir ki , már 2 féle kék halál van

KÉPEK

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#1017) zalman90 válasza Troy. (#1015) üzenetére


zalman90
őstag

nekem is csinálta, hang és lan driver telepitése oldotta meg

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#1018) Troy. válasza zalman90 (#1017) üzenetére


Troy.
addikt

Mint említettem, Windows XP telepítés közben áll be a kékhalál!

[ Szerkesztve ]

.

(#1019) zalman90 válasza Troy. (#1018) üzenetére


zalman90
őstag

azt irtad formázáskor, feltételztem csak ujra teszed a gépet és már volt fenn 1 oprendszer , esetleg próbálj mg win7 et feltenni , volt már nekem is kékhalál XP től

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#1020) Troy. válasza zalman90 (#1019) üzenetére


Troy.
addikt

Egy régebbi konfigurációról van szó, Windows 7 nem játszik, különben sincs arra keret..

UI.: Egyébként nem, nem csak egyszerűen újrarakom a rendszert. üdv

[ Szerkesztve ]

.

(#1021) dudi válasza Troy. (#1020) üzenetére


dudi
senior tag

biosban próbáld meg újra beállítani az ide vezérlőre vonatkozó részt.
esetleges tuningot vedd vissza, ha volna.

Zalman90: #1016: próbáltad már más vga-val? Esetleg ram beállításokon finomíts a biosban. Valószínűleg valamelyik memória (vga vagy alaplapi) lehet a ludas. Egy memtest futtatás sokat segíthet.

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1022) kraftxld válasza Troy. (#1018) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Első körben memóriahibára gyanakodnék. Rakd át másik slotba, vedd ki a felét, próbáld ki másik modullal. Ha nem változik, akkor esetleg vinyó / alaplap, talán tápegység.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1023) Troy. válasza kraftxld (#1022) üzenetére


Troy.
addikt

Memória majdhogynem kizárva, 2 modul mindhárom 3 slotban kipróbálva. Merevlemezt, tápot még nem próbáltam. Meg lesz nézve.

.

(#1024) manoarc válasza Troy. (#1023) üzenetére


manoarc
senior tag

ha van lehetőséged akkor kábeleket is cserélj (ATA/SATA) , Én nagyon sokat szívtam egy rossz kábel miatt , szinte ugyanígy.

{。^◕‿◕^。}

(#1025) Troy. válasza manoarc (#1024) üzenetére


Troy.
addikt

Kábel csere megvolt már. Bár semmi sem támasztja alá, hogy amire cseréltem, az jó-e vagy sem. :) (Vagy amit kivettem, az rossz-e. :) )

.

(#1026) manoarc válasza Troy. (#1025) üzenetére


manoarc
senior tag

Bios frissítés ? :F

{。^◕‿◕^。}

(#1027) Troy. válasza manoarc (#1026) üzenetére


Troy.
addikt

Nem volt! Régi alkatrészekről van szó, bár nem vagyok 100%-ig benne biztos, hogy minden jó is ( nyilván ezek szerint nem :DDD ) , de ezek az alkatrészek működtek együtt!
Úgy gondolom, hogy senki sem fogja táv-gyógyítani ezt a konfigot, egy kellemesebb pillanatban majd megnézem másik táppal, merevlemezzel.. Hátha.. Egyébként megnéztem egy diagnosztikai programmal, mármint a merevlemezt, 100%-osnak találta.

[ Szerkesztve ]

.

(#1028) manoarc válasza Troy. (#1027) üzenetére


manoarc
senior tag

Pont most szándékozom régi használt konfigot venni fateromnak,(csak kártyázni meg netezni kell neki néha) így kicsit el is ment a kedvem tőle , amilyen szerencsétlen vagyok biztos kifogok vmi ilyesmit :DDD

{。^◕‿◕^。}

(#1029) Troy. válasza manoarc (#1028) üzenetére


Troy.
addikt

Hát gyakorlatilag ezt nem kifogtam, az évek során leselejteződtek az alkatrészek,azok lettek félre pakolva stbstb. Viszont gyakorlatilag ez a konfiguráció együtt működött. Egyedül a táp illetve a merevlemez nem ezekkel az alkatrészekkel volt. :) Egy régi, ócska, többéves, noname táp hajtja, valószínűleg ez lesz az első, amit próbaképp kicserélek.

[ Szerkesztve ]

.

(#1030) manoarc válasza Troy. (#1029) üzenetére


manoarc
senior tag

Sok sikert :))

{。^◕‿◕^。}

(#1031) zalman90 válasza dudi (#1021) üzenetére


zalman90
őstag

ram 1080 mhz en , 5-5-5-515 , 2v , memtest nél nem hibázik , 200% ig néztem , elment odáig hiba nélkül

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#1032) zalman90 válasza zalman90 (#1031) üzenetére


zalman90
őstag

felcseréltem a 4 ramot , mind a 2 féle kék halál problémát meg oldotta :C

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#1033) Troy. válasza manoarc (#1030) üzenetére


Troy.
addikt

Másik táppal sem, Másik merevlemezzel is próbáltam, úgy sem tudom feltelepíteni a windows-t. Agyam eldobom. Gyakorlatilag az alaplapon kívül minden alkatrészt tudtam cserélni...
Kezdem feladni. :)

[ Szerkesztve ]

.

(#1034) Troy. válasza Troy. (#1033) üzenetére


Troy.
addikt

Sikerült megoldanom! :)
Gyakorlatilag mindent kicseréltem a gépben, tudtam ide-oda rakosgatni alkatrészeket. Semmivel nem volt jó! Utána olvastam egy blogon, hogy volt akinek ugyanezeket a kék halálokat dobta, És ő állítása szerint amiatt, mert túlmelegedett a gépe.
Valami oknál fogva megnéztem a processzort :) Hűtés és a processzor között nem volt hővezető paszta.
Kentem rá és azóta megy. ( kopp kopp)
Hogy mi volt a hiba, most sem vagyok benne biztos, de valószínűleg ez lehetett. :)
üdv

.

(#1035) sliderzzz


sliderzzz
csendes tag

Hali!

Olyan problémám lenne, hogy van nap mikor 1-et se de van nap mikor 5-6 alkalommal is gyönyörködhetek a kék képernyő "szépségében". Elég idegesítő a dolog... Nem cseréltem manapság alkatrészt, Vista x64-esem van, de Win7 alatt ugyanezt csinálta. Próbáltam újratelepíteni is. Nem melegszik, portalanítottam, memtest-et futattam napokig, Sentinellel ellenőriztem a merevlemezt, minden test negatív lett és így is kék halálokat kapok! Elég X-aktás a dolog... Ha valakinek lenne valami ötlete a probléma megoldására esetleg azt kérem írja le, mert nagyon idegesít ez a probléma és nem nagyon tudok már mit kezdeni vele. :(

(#1036) dudi válasza sliderzzz (#1035) üzenetére


dudi
senior tag

szerintem akkor 2 dolgot lehet érdemes kipróbálnod:
1.) ha tuningolod a gépet, akkor vedd vissza alapra.
2.) ha nem tuningolod (vagy visszavetted, de még mindig bsod-ozik), akkor adj egy picit több feszt bizonyos alkatrészeknek (első próbára talán mehet mindnek, aztán egyesével finomítani, ha javult a helyzet): cpu, északi híd, memória, esetleg déli híd (kb. minden, ami a biosban állítható :) )
de arra figyelj, hogy még véletlenül se feszelj túl semmit (ha 10-15%-ot emelsz rajta alapról, de még mindig fagy, akkor nem erre van a gond)

hát első hallásra ennyi. még megpróbálhatod a vga cserét, ram cserét, ha van rá lehetőséged.

üdv,
dudi

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1037) sliderzzz


sliderzzz
csendes tag

nem nagyon merek hozzányúlni ilyen feszültséges dolgokhoz(főleg korom miadt :$) de én Everest-ben stb-ben úgy látom minden rendben. Szerintem nem táp gond lesz, mivel van olyan, hogy hetekig nemkapok kék halált, előfordul, hogy indításnál kapok 1-et és többet nem is. De előfordul rosszabb ritka napokon, hogy 5 is jön. Mostanság nem ujítottam ez csak így hirtelen jött. Amikor a gépet ujítottam, úgy kb fél éve akkor Vista volt rajta ( ami az ujítás elött) majd egy Win7-re cseréltem. Azóta vannak gondok... A Wn7-et már visszacseréltem Vista-ra de úgy tűnik a hiba "öröklődött". Esetleg nem lehet a merevlemez a gond forrása? ugyanis az újítás során a gép új merevlemezt is kapott...Majd a Win7-et már az újra telepítettem rá a régit pedig kivettem. Alaplapon sem láttam puposodó kondikat... Egyszerűen nemértem mi a probléma és kezdem elveszíteni a hitemet mit ne mondjak. :(

[ Szerkesztve ]

(#1038) sliderzzz


sliderzzz
csendes tag

A kommentelés után emgis kaptam a Kék csomagom hálisten! Ntfs.sys ntoskrnl.exe erre a kettőre panaszkodott. De minden kékhalálnál másra panaszkodik. Ez egy sz*r :O

(#1039) dudi válasza sliderzzz (#1038) üzenetére


dudi
senior tag

hát igazából passz, ha nem hardver hiba.
Esetleg próbáld meg, hogy ha sata ahci módban van, rakd át ide-re. nekem az intel ahci driver-e kékhalálozott, miután feltelepítettem a hivatalos oldalról a drivert.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1040) dolog6


dolog6
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!
Segítséget szeretnék kérni,
A gépem indításakor a win zászló hulámzása után bejön a kék halál. A kövtkező hiba kóddal: stop: 0x0000007b (0xBA4CF524, 0XC0000034, 0x00000000, 0x00000000)
Csökkentett módban is így járok
Ha a telepítő lemezről próbálom akkor egy bizonyos idejű töltögetés után színtén így járok akkor más hibakódot ír ki
stpo: 0x0000007B (0xF78D254, atöbbi a fentiekkel megeggyező
Nem találom a megoldást a neten (bár nem is értem a DLL, illesztőprogram, stb. dologokat
Ha valaki tudna tájékoztatni hogy mi ez s hogyan lehet megoldani laikus által érthető módon azt megköszönném
Köszönettel

Ja a probléma úgy indult h(most már tudom mert szétégett a tápom output vezetéke) a tápom nem adot áramot a gép bekapcsolása után. Többször akkor amikor a win kezdett felálni kb. 5-6 szor. a közben kapcsolt ki a gép. most van nálam másik táp

[ Szerkesztve ]

(#1041) BlackJackqq1


BlackJackqq1
csendes tag

Hello!
Szeretném segítségeteket kérni!
1 játékot nem tudok max grafikán játszani, mert ha minimumról feljebb állítom, kék halál lesz. Eddig xp-n jó volt minden, de most win7-et raktam fel és nem jó.
Válaszokat köszönöm!

(#1042) Thome


Thome
addikt

Sziasztok!

Arra tudtok mondani valamit, hogy miért dob be mindig kékhalált a gép XP-nél, ha a vga kártya driverét akarom feltenni? Miközben telepíti, egyszercsak bejön a BSOD, majd indul is a gép újra...

(#1043) ArchElf válasza BlackJackqq1 (#1041) üzenetére


ArchElf
addikt

Google - "játék neve"+bsod hoz fel találatot?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1044) ArchElf válasza Thome (#1042) üzenetére


ArchElf
addikt

Milyen gép, milyen videokártya...? Chipset driver, bios friss? Vírusmentes a gép?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1045) BlackJackqq1 válasza ArchElf (#1044) üzenetére


BlackJackqq1
csendes tag

A google csak angol nyelvűt hoz ki, egyébként ez a játék: The Lord of the rings - The Battle for Middle Earth 2.
A gép vírusmentes, most raktam újra.
Geforce 9500 Gt
Intel Core 2 Duo E7200
2 Gb ddr2 800 Mhz
A programok lehet, hogy régiek vagy nincs meg minden, mert most raktam újra.

(#1046) Thome válasza ArchElf (#1044) üzenetére


Thome
addikt

Notebook (lásd a cuccaim, profilban), új HDD (régivel is ezt csinálta) tehát vírusmentes, HD3200+HD3470 (tudom, nincs cfx, de jóvolna megpróbálni felnyomni rá legalább a HD3200 driverét).

(#1047) ArchElf válasza Thome (#1046) üzenetére


ArchElf
addikt

Ja értem... Ezt megtaláltad?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1048) Thome válasza ArchElf (#1047) üzenetére


Thome
addikt

Itt nem is kerestem, gondoltam egyedi probléma. Remélem megtalálom rá a megoldást. Köszi! :R

(#1049) slinkman


slinkman
csendes tag

hello!

Nekem olyan problémám van hogy mikor bekapcsolom elöszőr a gépet, és mielött betöltené a windows-t megjelenik a kék képernyő.De csak az első bekapcsláskor!! Maximum 2X ujraindúl és stabil a rendszer,közbe nem omlik össze játék közben sem.És akkor se ha lekapcsolom és várok 1-2 órát és visszakapcsolom.
itt egy link: [url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu[/url] <---ezt irja ki!
Pls aki tud segitsen! előre is thx

(#1050) bucy03


bucy03
csendes tag

Sziasztok!

A következő probléma miatt kérnék segítséget: a gépem véletlenszerűen kékhalál miatt újraindul. Régebben is csinálta memory management hibára hivatkozva. Azóta az egyik ramomat cseréltem. Most nem hivatkozik semmire (vagy legalábbis nemtudom mire), de mégis kékhalálozik.

Ezeket írta ki eddig a Blue Screen Viewer.

Próbáltam a Verifier.exe-vel megkeresni az esetleges hibás drivert. Újraindítás után folyamatosan kékhalált dobott, nem is indult el a rendszer. Lehet, h driver gond van?

A laptopom egy HP dv5 1190eh 64 bites Win 7-el.

Nagyon megköszönném a segítséget, mert már eléggé idegesít, hogy nemtudom mi lehet a hiba. Aki tud valamit, kérem írja meg! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.