Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Fenyo12


Fenyo12
tag

Jelenleg az egeret is lecseréltem, hogy ez is ki legyen zárva.

(#502) Fenyo12


Fenyo12
tag

Egér is kizárva :((
Mi lehet még?
ATA kábel, optikai drive, LAN, egér kilőve.
Miért nem írja ki a beteg driver nevét????

Már csak hangkártya van, ATI2600PRO vga, egy SATA vinyó, és kész.

(#503) ssolitude válasza Fenyo12 (#502) üzenetére


ssolitude
őstag

Hálókártya driver csere, tűzfal csere.
Érzésem szerint nem hardver hiba, de egy memtest nem árt.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#504) Fenyo12 válasza ssolitude (#503) üzenetére


Fenyo12
tag

Hálókártya eleve másik, mint írtam.
(alaplapi tiltva, új PCI-os befigyel, más chip, más driver)

A tűzfalakkal tegnap óta próbálkozok:
A tűzfalak közül a Zone Alarm pro van fent, valamint a NOD32 Security center cucca.
A Zone alarm lekapcsolása után is csinálta, tehát nem az a ludas.
Most a NOD32 firewall része van letiltva, eddig nem állt le.

Memtest86 lefutott, szerinte hibátlan a ram.

[ Szerkesztve ]

(#505) Fenyo12


Fenyo12
tag

Eddig nem fagyott... Remélem, nem kiabálom el.
A Daemon tools meghajtói vannak tiltva, illetve 0-ra állítva, meg a Nod32 tűzfala van kikapcsolva.
A Nod32-ben hol lehet beállítani, hogy a win felállása után csak a vírusirtó része töltődjön be, a firewall ne? Nem találom benne sehol, most mindig manuálisan tiltom. :(( Ez a 3.0 Nod32, tehát az új grafikájú.

[ Szerkesztve ]

(#509) Ricsykee


Ricsykee
csendes tag

Szia!
Mostanába rendszeresen kijön a kékhalál nevezetű betegség... A hibakód amit ír: ***STOP:0×0000008E(0×00000000,0×0F5B15358,0×00000000)

(Windows Subsystem)
0×c0000005(0×45802040,0×0057f5ec)

S.O.S.

(#510) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Hali!
Mostanában Cod4 alatt random kék halálozik a gépem. Túlmelegedés okozhat ilyesmit? :F
(VGA-ra gyanakszom, mert 80 fokon jar kb. játék alatt)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#511) devergo911


devergo911
csendes tag

Nem boot-ol a gép, benn van a vinyó és kékhalál jön be folyamatosan, Windows telepítésekor is ez jön be. Ezek a hibaüzeneteket írja ki: 0x00000024, 0x00000071, 0x00000019, 0x0000008e. Mi okozhatja ezt? plz segítség

(#512) Bordoi válasza Madn!ght (#510) üzenetére


Bordoi
őstag

Szerintem nézd meg a ramok hőmérsékletét is, aztán ebben a melegben nem árt 1-2+ ventilátor sem.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#513) Madn!ght válasza Bordoi (#512) üzenetére


Madn!ght
addikt

Ok. köszi, megprobalom.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#514) Hedgehanter válasza devergo911 (#511) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ezek hard drive es memoriaval kapcsolatos hibauzenetek.. ha installnal is bejonnek akkor szerintem alaplap....

(#515) Hedgehanter válasza devergo911 (#511) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ha van valaki akinel tesztelheted a ramot meg a vinyot akkor tedd meg. Vedd ki az egyik ramot ha ketto van es teszteld aztan csere, teszt..

(#516) Sturmann


Sturmann
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy új gépet, feltettem rá a windowst, de sajnos időnként magától újraindul. (mind1, hogy játszom, internetezek, zenét hallgatok stb...) Kinyomtam a sajátgép tulajdonságaiban az automatikus újraindítást. Ezután már nem indult újra, viszont utána gondolom megint újra akart indulni és dobott egy kékhalált az alábbi felirattal:
PFN_LIST_CORRUPT

xxxSTOP: 0x0000004E (0x00000099, 0x0004EF3C, 0x00000000, 0x00000000)

Konfig: AMD Atholon 64 X2 6000+
Abit Ax78
Sapphire hd 4850 512Mb
Seagate 160 GB SATAII
CSX 2048 MB DDRII RAM
NEC DVD író
FSP ATX-400PNF táp

Remélem tudok segíteni! :)
Köszönettel
Agócs Endre

(#517) NEXT LP


NEXT LP
tag

Sziasztok!
Nos, nekem is volna egy kis problémám a gépemmel, és volna néhány nem egészen ideillő kérdésem is:
Pár hónapja rendszertelenül, többnyire játékok futtatásakor kék halálozik a számítógépem.
Körülbelül akkor kezdődött a dolog, amikor fejlesztettem a gépemen, új processzort, új videókártyát vettem és frissíttettem az alaplapom bios-át, ezért hardverre gyanakszom. A hibaüzenetek elég változatosak, sokszor se fájlnevet, se "hibanevet" (pl. PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA, bár egyszer már írt ilyet is) nem ír csak a számokból álló hibakódot. (Rákerestem néhányra a google-n, de semmi találat.)
A jelenség ráadásul xp-n kezdődött és most vista van fenn, tehát az sem valószínű, hogy a rendszer okozza.
Arra gondoltam (mint hozzá nem értő), hogy esetleg kevés lett a tápegység és mindíg egy másik hardver kap kevesebb energiát, mint amennyire szüksége volna. Leheséges ez?
Jelenlegi konfigom: Asus M2N-E, AMD Athlon64 X2 Dual Core 6400+, Asus EN8600GT SILENT/HTDP 512MB, 2 giga ram, egy kb. 112 gigás és egy kb. 240 gigás winchester, mindez egy 400w-os tápon, de úgy tervezem, hogy a Spore megjelenése elött lecserélem a tápot egy min. 550w-osra és a vga-t egy 8800GT-re. Előfordulhat, hogy ettől meg is oldódik a kék halál probléma? És ha tápot cserélek milyet javasoltok, ami stabilan viszi ezt az összeállítást (az új vga-val) és árban is jó?

(#518) Hedgehanter válasza NEXT LP (#517) üzenetére


Hedgehanter
őstag

NEm nagyon okoz kek halalt ha keves a tap... Amugy a tapod eleg kell hogy legyen (milyen marka?). Mivel irtad hogy valtozatosak a hibauzenetek nehez megmondani mi a gond. Egy memtestet futtatnek meg egy vinyo ellenorzest is de nem kizart hogy a lapod doglodik...

(#519) NEXT LP válasza Hedgehanter (#518) üzenetére


NEXT LP
tag

Köszi a segítséget!
A memtestet pont ma estére terveztem beizzítani, meglátjuk mi lesz, de a winchestert nem tudom hogyan/mivel kell ellenőrizni, van rá program? És ha az alaplap okozza, hogyan lehet kideríteni?
A tápról csak annyit tudok, hogy a Codegen házhoz adták. Azt mondod elég a 400w-os táp, akkor is ha új vga-t veszek? (Egy GIGABYTE GeForce 8800GT Turbo Force 512MB-ot néztem ki.)

[ Szerkesztve ]

(#520) Hedgehanter válasza NEXT LP (#519) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Amig csak egy darab 8800 van a gepben siman eleg kell hogy legyen. :D A vinyot csak siman a windows-os cuccal nezd meg nem rossz... Alaplapot meg ugy tudod megnezni hogy egy masik gepben le kell tesztelni az osszes alkatreszedet hogy mennek e, aztan kiderul hogy ki a ludas...

(#521) NEXT LP válasza Hedgehanter (#520) üzenetére


NEXT LP
tag

Mégegyszer köszönöm a segítséget, remélem így sikerül kinyomoznom a probléma okozóját. :)

(#522) Hedgehanter válasza NEXT LP (#521) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Nincs mit es sok sikert...

(#523) Lauda válasza NEXT LP (#517) üzenetére


Lauda
félisten

Ezer százalék, hogy táp probléma. Az a hulladék codegen 400-as táp semmire sem való. A 8800GT-t még véletlen se kösd rá. :U Vegyél legalább egy corsair 450-est.

[ Szerkesztve ]

(#524) NEXT LP


NEXT LP
tag

Nos, jelentenék:
9 óra futtatás után a memtest86 nem jelzett hibát. A winchestereket is leteszteltem, 3 partíciót, szintén nem jelzett semmit, viszont két dolog történt: az első partíció (D: 111 Gb) ellenőrzése után 10 gigával több szabad hely lett XD, a másodiknál (C: 78.1 Gb, rendszerpartício) semmi furcsa nem történt, viszont a harmadik (E: 154 Gb, a legnagyobb) ellenőrzése után, mikor újraindult volna a gép, először egy percig elsötétült, aztán mikor a szokásos bekapcsolás utáni csippanás volt négyszer csippant és utánna csend, fél perc után reseteltem és elindult.
Elfelejtettem az elején megemlíteni, hogy újabban olyat is csinál a gép, hogy (bármit csinálok, játszok vagy csak netelek) kikapcsol, mintha pillanatokra elmenne az áram, pedik nem történt az árammal semmi.
Az előfordulhat, hogy hibás a friss bios? Vagy tényleg a táp? Már teljesen összezavarodtam...

(#525) Hedgehanter válasza NEXT LP (#524) üzenetére


Hedgehanter
őstag

4 Beeps: System timer failure

Explanation: There is a problem with one or more of the timers used by the system to control functions on the motherboard.

Diagnosis: This is usually a motherboard failure.

Szerintem meghalt a lapod amit vagy a bios frissitesed vagy a tapod olt meg. Vagy veszel egy jo tapot, proba es aztan egy lapot ha nem megy, vagy veszel egy lapot es megkockaztatod hogy azt is megoli a tapod...

(#526) NEXT LP válasza Hedgehanter (#525) üzenetére


NEXT LP
tag

Húha, ez így elég durván hangzik... :S
És ha lapot kell cserélni a windowst is újra kell telepíteni igaz?
Elsőnek akkor majd a táppal kezdem és bízom benne, hogy megoldódik...

(#527) Hedgehanter válasza NEXT LP (#526) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ha ugyanolyan lapot veszel mint ami volt akkor nem.. Kis kulonbsegeket meg benyel a windows de nem art ujrarakni ha mas a lapod.

(#528) NEXT LP válasza Hedgehanter (#527) üzenetére


NEXT LP
tag

Még egy kérdésem lenne:
Megrendeltem a Crossair 450-est, de ha mégis az alaplap, hogyan tudnám kideríteni, hogy a bios frissítés miatt romlott e el? Mert annak idején garanciában frissítették a bios-t.

(#529) Hedgehanter válasza NEXT LP (#528) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ha a lapod halott azt nem sokan tudjak megmondani mitol szallt el, ha nincsenek lathato nyomok rajta (felpuffadt fustos kondenzator, ect)...

(#530) pentium4


pentium4
senior tag

csákó!

nekem is kék halálos problémám lenne vista ulti 64bit-en!
ma mire felkeltem már halott volt a gép, nem tudom mi történt, de azóta szar, most is muter gépről nyomom!
köv a hiba: driver_irql_not_less ....... a szokásos téma! már elszedtem az sp1 et is másfél óráig jó volt aztán megint megadta magát!
most kúszik vissza az sp1, remélem utána már jó lesz!
tegnap semmit nem telepítettem fel, semmi beállításhoz nem nyúltam, egyszerűen nem tom mi a baja, valami ndis.sys is kiirt egyszer hibának, de csak 1 pillanatra láttam így nembiztos hogy ezt írta!
1038-as hiba kis ablakba ezt írja!
valaki mondja már meg hogy mi a szar és hogy kéne javítani?
köszike!

P4

(#531) sgergi válasza pentium4 (#530) üzenetére


sgergi
veterán

ndis.sys. Ha tényleg ezt írta ki, akkor az hálókártya probléma, általában szoftveres. Rakj fel újabb drivert. Ha a Vista driverét használod, akkor is előjöhet, rakd fel az alaplaphoz adott drivert/ vagy annak a legfrisebb változatát, ha alaplapi csatid van. Ha külön csati, akkor ahhoz rakd fel.

[ Szerkesztve ]

(#532) pentium4 válasza sgergi (#531) üzenetére


pentium4
senior tag

2db alaplapi gigabit van és a gyári drivert használom!
köszike amint kész az sp1 telepítése, azonnal megpróbálkozok vele!
az elképzelhető hogy a háló néha meghülyül emiatt, beteszi korlátozottra a hálózatot és no net, meg semmi, de közbe van net, és csak egy alaphelyzetbe állítás segít!

P4

(#533) pentium4


pentium4
senior tag

még az sp1 se megy fel annyi baja van :)
sztem letiltom a halókarit és megpróbálom úgy!
amúgy bementem eszközkezelőbe és megnézem a hálózati cuccokat és a WAn miniport (SSTP) dolog, háromszöges, azt irja hogy nem tudja betölteni a drivert és nem müxik megfelelőlen! mindjárt lejön a lan driver asus oldaláról, alig csöpög 10k/s el a cucc és 50mega :)
felteszem és meglátjuk mi lesz.
egyéb jótanács?

P4

(#534) sgergi válasza pentium4 (#533) üzenetére


sgergi
veterán

Mi az, hogy nem megy fel az sp1? Akkor ott komolyabb gondok is lehetnek, lehet jobban járnál egy teljes telepítéssel, bár az sok meló, de tiszta Vista+sp1 és friss driverek csodára képesek. De próbáld meg most a driverral, hátha.

(#535) Vavro


Vavro
csendes tag

Sziasztok. Hálókártya lett rakva a gépembe, mert az alaplapos porttal valami gond van. Most az Internet jó, tehát tudok netezni, de ha letöltök akkor pár perc múlva kék halál ezzel a hibaüzenettel: Driver IRQL not less or equal. Szóval csak akkor van ez ha letöltök, már próbáltam több progival is tölteni mindnél ez a gond. Szóval valami ezzel a hálókártyával lehet. Tudtok segíteni hogy mi lehet a baj?

(#536) pentium4 válasza sgergi (#534) üzenetére


pentium4
senior tag

azért nem ment fel elsőre, mert ugy telepités közbe jött egy kékhalál a szokásos! ujraindit, telepitő indit megint, az megint sza rlett, lan driver fel telepitő indit és jó lett!
mostmár nicns hárszöges cucc az eszközkezelőbe a hálózati cuccoknál csak a 2db lanadapter! reméljük most már jó lesz!
gondolkodtam az ujra telepitésen de az egy hétvége lenne!
maileket, meg minden szart visszatölteni feltenni, beállitani, az halál, bár ha igy is szar lezs akkor hétvégén neki kell rugaszkodnom! végüli január óra van fent a rendszer :)
ennyit még az xp m se birt ki!

P4

(#537) pentium4 válasza pentium4 (#536) üzenetére


pentium4
senior tag

ujra itt vagyok!
pár óráig megitn ment minden szépen aztáán hirtelen ismét kékhalál!
köv volt a hiba: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
aki tudja árulja el mit takar ez!
és hogy hogy kel orvosolni!

P4

(#538) sgergi válasza pentium4 (#537) üzenetére


sgergi
veterán

Valószínűleg valamelyik alkatrészedet ne igazán szereti a Vista. Most már tényleg marad az újratelepítés. Telepítés közben minél kevesebb dolog legyen berakva a gépbe, és mindenhez használd utánna a legfrisebb saját driverét. (ehhez a hibaüzihez nem sok értelmeset találtam, a legtöbben a telepítést hibáztatják, valszeg az sp1 kavart valamit)

(#539) pentium4 válasza sgergi (#538) üzenetére


pentium4
senior tag

és 7 hónapig szerette? érdekes
mondjuk érdkes mert a hibakódok ugyan azok, csak a neve más!
a raid miatt parázok az ujratelepitésnél! félek ha szétesik a tömb akkor felkötöm magam!
ugye az intel matrix storage drive t felkelett tenni, hogy müködjök a raid! most mindent lehúzni, sata t visszaállitani ide re, aztán sata ra vissza ha kész a telepités és imátkozni hogy ujra meglegyen a tömb!
vagy máshogy kell megoldani?
vistánál miért nincs oylan mint xp nél hogy cd be telepités aztán kiválaszod az os t majd javités, és az összes rendszert fájlt ujrarakja! voálá már kész is az uj rendzser!
vagy iylen van cska én nemtudok róla!

P4

(#540) sgergi válasza pentium4 (#539) üzenetére


sgergi
veterán

Ezt a részt már passzolom, szerintem Vista topikban többet tudnak segíteni. Persze simán lehet, hogy halódik az egyik alkatrészed. Bootolható memtesztet futtatnék, meg pár stresszprogit.

[ Szerkesztve ]

(#541) pentium4 válasza sgergi (#540) üzenetére


pentium4
senior tag

egy prime ot mindjárt lefutattok!
meglátjuk fél óra alatt mire jutunk ha addig nem halálozik el!

P4

(#542) Hedgehanter válasza NEXT LP (#528) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Na megy mar a geped?

(#543) NEXT LP válasza Hedgehanter (#542) üzenetére


NEXT LP
tag

Úgy gondoltam akkor jelentkezem ha teljesen megszűnik a probléma, de még nem tudtam kizárni mindent.
Jelenleg a tápot már kicseréltem egy crossair 450-esre, azóta nem áll le a gép ok nélkül, viszont a kék halál, ritkábban, de megmaradt. Kiderítettem, hogy leginkább akkor jelentkezik a hiba, ha a processzor hosszan (fél, egy óra kb.) nagy terhelés alatt van, valamint az everest egy perc tesztelés alatt kb. 80 fokosra fűtötte a procit. Jelenleg itt tartok, de már úgy egy hete nem merek komolyabb játékokat futtatni, azóta nem kékült be, igaz a Spore-al volt, hogy 4 órán át folyamatosan játszottam és azt is bírta (bár a vista oldalsávján lévő terhelés mérő szerint az a játék allig használja a cpu-t).

(#544) Hedgehanter válasza NEXT LP (#543) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Gondolom egy teljes re install volt.... Nem lehet hogy akkor a proci melegszik tul es kek halalozza a gepet?

(#545) NEXT LP válasza Hedgehanter (#544) üzenetére


NEXT LP
tag

Nem volt reinstall, viszont valószínű, hogy valami túlmelegszik és attól van.
Úgy látszik tegnap elkiabáltam a dolgot, ugyanis este játék közben (TrackMania United Forever) ismét bejött a kék halál, és már másodszor sikerült megfigyelnem, hogy (utolsó két alkalommal legalábbis) a következőket írta ki ebben a felépítésben:

"Egy-két soros angol szöveg

win32k.sys

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

sok angol szöveg

*** STOP: ... a számokat nem tudtam megjegyezni

valahol a "*** STOP:"-os sor fölött vagy alatt mégyegyszer ki volt írva a win32k.sys

és a szokásos ellenőrzések amik után újraindul a gép"

Elég furcsán írtam le, de remélem érthető... XD

(#546) Hedgehanter válasza NEXT LP (#545) üzenetére


Hedgehanter
őstag

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Explanation:

This Stop message occurs when requested data is not found in memory. The system generates a fault, which normally indicates that the system looks for data in the paging file. In this circumstance, however, the missing data is identified as being located within an area of memory that cannot be paged out to disk. The system faults, but cannot find, the data and is unable to recover. Faulty hardware, a buggy system service, antivirus software, and a corrupted NTFS volume can all generate this type of error.

Nem talalja az adatot a memoriaban (page file) mert ez az adat olyan helyen van a memoriaban amit nem lehet a page file-ra kiirni de o megis page file-ban keresne (roviden)... Rossz hardware, bugos rendszer folyamat, antivirus, hibas NTFS particio okozhatja.

Na ebbol aztan nem sok derult ki.

Mivel a tapod uj az tuti jo mar csak az alaplapot kellene valahogy megnezni meg a procit....

(#547) Hedgehanter válasza NEXT LP (#545) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ja a win32k.sys-rol annyit ha miatta hal meg a rendszer hogy az meg osszeutkozik valamilyen driverrel..

En csak azt mondom amit az elejen irtam hogy az alaplapod megfott..... :(

(#548) NEXT LP válasza Hedgehanter (#547) üzenetére


NEXT LP
tag

Hmm... azt pedig az én helyzetemben elég nehéz lesz kideríteni... Nem küldeném szervízbe, mert nálam van egy olyan speciális helyzet, hogy ha nincs gép semmit nem tudok csinálni... Esetleg valami gyors és egyszerű megoldás nem létezik arra, hogy kiderítsem tényleg az alaplap hibás e?

(#549) Hedgehanter válasza NEXT LP (#548) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ha tudsz egy masikat keriteni egy rovid tesztre akkor az a megoldas vagy elvinni a tobbi alkatreszt es berakni egy masik pc-be.. Amugy nincs.... :(

(#550) NEXT LP válasza Hedgehanter (#549) üzenetére


NEXT LP
tag

És gondolom minden hardvert egyenkén. De a kék halál rendszertelen és előfordult már, hogy szándékosan elő akartam hozni úgy, hogy azokat a játékokat futtattam, amiket a leginkább nem szeret, és mégsem akadt ki. Napokig meg azért mégiscsak sok lenne tesztelni, ha nem talál hibát a másik gép sem... Mi van ha a hibás hardver nem akad ki amikor kéne?
Ráadásul minden közeli ismerősöm, akit ilyesmire megkérhetnék, linuxot használ. :S (Van egy aki XP-t, de ő nem ért a gépekhez.)
Ez nehéz ügy lesz...

Mégvalami: Videókártya tesztelésére milyen programot használjak, ha arra kerül a sor?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.