Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Fire/SOUL/CD válasza mateo019 (#800) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ez elég egyértelműnek tűnik, 2 lehetőség van

1. Hibás a videokártya
2. Rossz a driver, nem tudom milyen OS-t használsz, de a gyári oldalról töltsd le a legújabbat, ha eddig nem tetted meg: [link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#802) fenergie84


fenergie84
addikt

Megint itt :(((

Már másodjára találkozom ezzel a hibával, és mind két esetben ezzel a ntoskrnl.exe van a probléma.

Előszór ez volt a hibának kiírva: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Másodjára meg ez: MEMORY_MANAGEMENT

Hogy lehet ezt megoldani, mi lehet a probléma?

A gépem az adatlapon megtekinthető....

(#803) Fire/SOUL/CD válasza fenergie84 (#802) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Rossz memória modul, húzott gép. Megoldás az, hogy nem húzod a gépet(BIOS alapra állítva), és kipróbálod egyesével a RAMokat, látom van 4x1G. Felezd el, csak 2x1G maradjon bent és először NE menjenek dual-ba. Ha OK, akkor rakd DUAL-ba, ha így is OK, akkor 3x1G-vel. Hosszabb időt fog igénybe venni, de ez van. Remélhetőleg "csak" valamelyik memória a ludas...

Fire.

UI: Az előző hibát is okozhatja a memóriahiba...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#804) fenergie84 válasza Fire/SOUL/CD (#803) üzenetére


fenergie84
addikt

Értem. :R
Memtesztet ha futtatok az kiadja a hibát vagy nem?

Egyébként, ha a kék halál után újra indul a gép, akkor már megy rendesen hiba nélkül.
Ez miért lehet?

Üdv.

(#805) Fire/SOUL/CD válasza fenergie84 (#804) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A memtest nagy eséllyel kimutatja a hibát, a másik kérdésedre meg passz...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#806) fenergie84 válasza Fire/SOUL/CD (#805) üzenetére


fenergie84
addikt

Köszi a segítséget! :R
Most tesztelek!
Üdv.

(#807) fenergie84 válasza Fire/SOUL/CD (#805) üzenetére


fenergie84
addikt

Megtaláltam a hibát :((

A 4db 1gb-os memória egyszerre nem akar menni, vagy is mikor tesztelni akartam memtesztel, elindult a teszt, de 5-7 sec múlva újra indulta a gép. Ha csak 2x1gbot rakok bele (mindegy melyik duál párba) akkor megy rendesen, sőtt ha 3db van bent akkor is.

Szerinted?
Adtam az északi hídnak plusz feszt, az sem segített, kiütöttem a biost is alapra, az sem.
Ha biost flashelek az segíthet?

(#808) katona.t válasza Fire/SOUL/CD (#790) üzenetére


katona.t
tag

Helló

Sikerült rájönni a gép gondjára (a titokzatosan fagyós): SATA kábel!!!
1 ro***t kábel szivatott hetek óta. A HDD-k smart adatait tüzetesebben átvizsgálva jöttünk rá! Agyam eldobom...

(#809) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Régebben volt egy GA-P31DS3L lapom,vettem a két giga ram mellé még két gigát csak sajna nem kezelt négyet,külön külön is mentek minden okés volt.Most vettem egy MSI P35 Platinum Combo alaplapot,és azóta netezésnél,játszásnál előjön a kékhalál.

Láttam itt már sokan írták ez a hibaüzenet:IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Próbáltam videókártya drivert frissíteni többször is felraktam többfélét,win7-et is raktam már újra ugyanezt csinálja.Húzva van a gép,E2180 2.0 @ 2.8 gigahertzre.

A tápom 450wattos chieftec.a gép 30 fokos cpu,gpu 35,alaplap meg bennt a gépházban 25.Szóval túlmelegedés sem jöhet szóba.
A ramokhoz nem piszkáltam,azzal nem lehet gond szerintem.Ha valaki tud valami okosat,kérem írja le!

[ Szerkesztve ]

(#810) Fire/SOUL/CD válasza HollyBoni (#809) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"Ha valaki tud valami okosat,kérem írja le!"
Hát például kezdetnek, próbáld meg úgy, hogy nincs húzva a CPU... :F

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#811) HollyBoni válasza Fire/SOUL/CD (#810) üzenetére


HollyBoni
veterán

Okés köszi.Ha úgy működik,az nagy baj mivel ha nem húzom fel elég gyenge.De megpróbálom úgy,meg futtatok egy memtest-et is.

(#812) zoo8800 válasza HollyBoni (#811) üzenetére


zoo8800
veterán

ezt a cikket ajánlom figyelmedbe :)

rip and tear, until it is done

(#813) HollyBoni válasza zoo8800 (#812) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem támogatja a 64 bites op rendszert!Nekem pedig az van.

(#814) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Hát egyenlőre játszok még mindíg,húzás nélkül(szaggat kicsit nagyon)úgyhogy lehet ott valamit elrontottam.Túl kevés a volt vagy túl sok.Nemtudom,még kitesztelem.

(#815) Fire/SOUL/CD válasza HollyBoni (#813) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Támogatja az, valami felett elsiklottál, idézet a honlapról :K

"System Requirements

* BlueScreenView works with Windows XP, Windows Server 2003, Windows Server 2008, Windows Vista, and Windows 7, as long as Windows is configured to save minidump files during BSOD crashes.
* BlueScreenView can read the MiniDump files of both 32-bit and x64 systems. "

Fire.

UI: Vagy van még a WhoCrashed, ami szintén támogatja a W7 x64-et is, és ez is azt a célt szolgálja, mint az előző progi.

De először húzás nélkül, mert ilyenkor "mindenféle" hibakód előfordulhat és szinte "minden" hibázhat.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#816) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ajaj,bocsi mindenkitől,99%-ig biztos hogy a húzásnál rontottam el valamit.Csak a voltot úgy lőttem be ahogy a Gigabyte lapomba jó volt. :B Játszok 15 perce,semmi.Voltak olyan hibák hogy megállt a kép villogott,nem jön elő.Asszem itt a húzás a gond..Mármint tuti..

(#817) z0li


z0li
csendes tag

Sziasztok

A probléma az lenne, hogy gép minden indítás után, a winfos betöltése közben, kék halálozik STOP: 0x00000024 üzenettel. A CHKDSK semmi hibát nem talál :F

ui.: Lehetőleg a HD-n lévő adatok elvesztése nélkül kellene megoldani a problémát...

(#818) fkenny


fkenny
senior tag

Sziasztok!
van 1 ilyen configom :[link]

Olyat csinál ha vistát vagy win7-et szeretnék telepíteni hogy Vistánál betölti a telepítő magát és mire be jönne az egér a nyelv választó menüvel, Kihal kékhalállal...
Win7: ott kiirja hogy nem tölthető be.....:S
Játszottam memóval hddvel biossal....
HELP !

Amúgy kellemes ünnepeket és boldog karácsonyt mindenkinek. ! :C

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#819) nikizsolti


nikizsolti
csendes tag

Tisztelt segítő!

A kék halállal kapcsolatban kérdeznék. Minden indításkor többször ki be kell kapcsolni,ahhoz, hogy a rendszer elinduljon. Következőket írja ki: ellenőrizze, hogy minden új hardver és szoftver megfelelően van e telepítve, ha újratelepített rendszerről van szó, akkor az esetleg szükséges windows frissítések ügyében forduljon a hardver vagy a szoftver gyártójához.
Ha továbbra is problémái vannak, kapcsoljon ki, vagy távolítson el minden újonnan telepített hardvert és szoftver elemet, kapcsolja ki a BIOS ban lévő memóriabeállításokat.
Például a gyorsítótárazást és az árnyékozást.
Ha csökkentett módra van szükség, a komponensek eltávolításához, vagy kikapcsolásához indítsa újra a számítógépet, nyomja meg az f8 billentyűt a speciális indítási lehetőségek kiválasztásához, majd válassza a csökkentett módot.
Technikai információ: stop: 0x0000000A(0x0000002b.0x0000000z.0x00000000.0x8051e907)

Segítséget kérnék ebben az ügyben, előre is köszönöm.

(#820) Cooler96


Cooler96
aktív tag

Kedves tagok!

Következő a problémám:nemrég vettem egy gépet(intel dual core e8400,nvidia gts250,2 gb ram,500 gb winchester)és amióta megvan(dec.26.)9 (hacsak nem több) kék halálom volt.A gépen windows xp service pack 3 fut.Minden új játékot letöröltem róla,most egy sincs rajta kivéve a call of duty modern warfare 2.a mai halál pl oan volt,hogy browser,mediaplayer,tcm,meg a game maga megnyitva és egyszer hirtelen kékhalál.lehet h nem fontos de a gépre rá van rakva a hyperdesk:http://hyperdesk.com/ nevű "téma",a tune up utilities 2009 és nod32 van rajta.nem tudok vele mit csinálni és már nagyon idegesít.a segítséget(ha van)előre is megköszönném.

Google Nexus 4 16GB w/ SaberMOD Latest Nightly | Stable , Fast , SaberMOD

(#821) Fire/SOUL/CD válasza Cooler96 (#820) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Minden tuning legyen megszüntetve(bios alapra magyarul) és az ilyen tune Up(finomhangoló) progikat meg leszedni, néha sikerül olyan "finoman" behangolni a gépet, hogy az összedől. :DDD XP ne kókányolt legyen(azokban is alapban szerettek finomhangolásokat eszközölni vadegerek, amitől memóriahibával indul jó pár masin). :DDD

Elsőre ennyi.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#822) Cooler96 válasza Fire/SOUL/CD (#821) üzenetére


Cooler96
aktív tag

Köszi a választ letöröltem a tune up-ot meg a hyperdesket is nincs semmi tématuning meg egyéb csak a jó öreg xp kinézet :) akkor a game-mel nincs baja? hálás vagyok a válaszért :R

Google Nexus 4 16GB w/ SaberMOD Latest Nightly | Stable , Fast , SaberMOD

(#823) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Üdv!
Erre mit szóltok? :F

(#824) Fire/SOUL/CD válasza Cimbooora (#823) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az első, az egyértelmű memóriahibára utal, azonban a második hibából is fakadhat, azt meg VGA driver okozhatja. Természetesen alapszabály, húzva ne legyen semmi, legalább addig, amíg a hibát keresed.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#825) Cimbooora válasza Fire/SOUL/CD (#824) üzenetére


Cimbooora
aktív tag

Lefuttattam a MemTest-el egy tesztet, és még mindig megy de már 850%-nál van :F igaz eddig nem írta, hogy talált volna hibát, de 850%? :Y Mit jelentsen ez?
Tehát ez a ram jó, mert nem jelzett eddig hibát, és ennél a ramnál nem fagy ki a gép, meg nem kap kékhalált.

Mot megpróbálom elindítani a másik rammal is a gépet :K

(#826) Fire/SOUL/CD válasza Cimbooora (#825) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, az nagyon is lehetséges, hogy csak az egyik ram hibás, majd gondolom úgy is írsz mire jutottal.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#827) kbalazsa


kbalazsa
senior tag

Lehet, hogy inkább ide illik a kérdés :)

A BAD_POOL_HEADER és BAD_POOL_CALLER BSOD mire utalhat Win7/32 bit esetén?

BAD_POOL_CALLER 0x000000c2 0x00000099 0x87d34620 0x00000000 0x00000000 ntkrnlpa.exe ntkrnlpa.exe+dcd10

BAD_POOL_HEADER 0x00000019 0x00000003 0xfdd02160 0xff670e0c 0xfdd02160 ntkrnlpa.exe ntkrnlpa.exe+11f1b6

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#828) fkenny


fkenny
senior tag

[link]

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#829) Fire/SOUL/CD válasza fkenny (#828) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ez így nehéz ügy, esetleg egy BIOS frissítés(csak saját felelősségre) segíthet de nem biztos. Ha került a gépbe valami új, akkor megnézheted, hogy szerepel-e az alaplapodhoz javasolt/tesztelt gyártók közt itt: [link]
(persze it a BIOS is beszerezhető, ha nem a legutolsó kiadott van fent jelenleg)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#830) kbalazsa válasza kbalazsa (#827) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Visszább vettem a tuningot; mindent alapállapotra állítittam, ami CPU/RAM órajelekre, feszültségekre vonatkozott és úgy tűnt, hogy megszűnt az általam írt BSOD.

De nem, ma is jött 1x. Érdekes (és fent nem írtam), hogy csak leállításkor jön és ilyenkor nem áll le a gép, hanem újraindul, mintha nem leállítást, csak újraindítást kértem volna.

A gépben tápcsere is volt (bár nem emiatt), így legalább őt kivehetjük a képből.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#831) zoo8800 válasza kbalazsa (#830) üzenetére


zoo8800
veterán

Neked is ajánlom ezt a cikket:)

rip and tear, until it is done

(#832) kbalazsa válasza zoo8800 (#831) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Köszi, ismerem a progit, ővele tudtam kinyerni az első hsz-emben szereplő hexa adatokat. De az okára nem sikerült fényt deríteni, abban ő sem tud segíteni... :(

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#833) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Monitor elsötétül gép megy tovább??? :W :W
Catalyst hiba??? :R :R

(#834) Fire/SOUL/CD válasza gainwardgs (#833) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az egérkurzort látod az elsötétülés után? Milyen OS amúgy? Csökkentett módban is elsötétül?

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#835) gainwardgs válasza Fire/SOUL/CD (#834) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nem nem látok semmit. Ventik pörögnek tovább. ctrl alt del-re se reagál se alt f4-re :F :F

(#836) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Felraktam 1 régebbi catalystot hátha. Megnézem ezzel is előjön-e :W :W
Remélem nem

(#837) Fire/SOUL/CD válasza gainwardgs (#836) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Oké megvárjuk mi lesz, de legközelebb ha kérdezek valamit, akkor légyszíves válaszolj is rá, pl Milyen OS, meg hogy Csökkentett módban mi a szitu...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#838) gainwardgs válasza Fire/SOUL/CD (#837) üzenetére


gainwardgs
addikt

Os-Win7 :R :R

(#839) Fire/SOUL/CD válasza gainwardgs (#838) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

És csökkentett módban? ;] Ez azért fontos, mert ha itt is, akkor nem a driverrel van a gond, mivel csökkentettben nem töltődik be a VGA driver...(meg úgy konkrétan szinte semmilyen 3rd driver) :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#840) gainwardgs válasza Fire/SOUL/CD (#839) üzenetére


gainwardgs
addikt

Mai nap nem volt semmi koppp kopp. :R :R

(#841) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Megint előjött :W :W

(#842) Nyingi23


Nyingi23
csendes tag

Sziasztok segitseget szeretnek kerni 2 dual kitet tettem a gepembe (4*512MB) és kék halalozik memtestet lefutattam amikor mind a negy modul benn volt hibat irt ki de kulon kulon nem +ha egy par benne volt akkor sem. Nem tudjatok mitol lehet ez? Van megoldas hogy mind a 4 modullal mukkodjon? 1gigaval nem az igazi :N

(#843) sfdrakex válasza Nyingi23 (#842) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tuningolva nincs a géped? Egyik párt tedd az 1-3 másikat a 2-4 es slotokba. Nyomj load bios defaultot. Különböző vagy egyforma márkák és sebességüek a ramok?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#844) sgergi válasza Nyingi23 (#842) üzenetére


sgergi
veterán

Feszültség emelése a ramoknak, esetleg az északi hídnak egy kevés? Ha kettő van bent, akkor megnézted az összes foglalatban, hogy nem a foglalat rossz-e? Ramok egyformák?

[ Szerkesztve ]

(#845) Nyingi23


Nyingi23
csendes tag

Foglalatot neztem ramok egyformak geil ultra 800 mhz DDr2es ... biosba valaki elmagyarazza hogy kell? :F

(#846) sfdrakex válasza Nyingi23 (#845) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nyomj egy load defaultot a biosban, del vagy f2 gép induláskor maivel bejutsz a biosba.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#847) Nyingi23


Nyingi23
csendes tag

Leirom a konfigot hatha segit :S
Gigabyte EP 43-DS3
Core 2 Quad Q8200 2.33GHz 4MB L2 Cache LGA 775 ...
Gigabyte Nvidia Geeforce GTX 260 OC
Geil Ultra 4*512 MB DDr2 Ram

(#848) Nyingi23


Nyingi23
csendes tag

aha és utana? :K

(#849) sfdrakex válasza Nyingi23 (#848) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Utána megnézed hogy megy e a gép.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#850) Nyingi23


Nyingi23
csendes tag

Hat menni megy csak amikro jatszok 15percet mondjuk elkezd kekhalalozni es utanna isten se tudja vissza hozni az xpt de ha varok 1-2 orat altalaba az segit de nem mindig :S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.