Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) dudi válasza bucy03 (#1050) üzenetére


dudi
senior tag

bitdefender? ismert hiba, ha tudod, frissítsd.

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1052) gabipaci


gabipaci
addikt

Hali.
Olyan problémám lenne, hogy rendszerint játék közben (Battlefield Bad Company 2) lefagy a gép, úgy hogy beragad a hang, megáll a kép, és van hogy újraindul kb 20 mp után, de van, hogy csak a reset segít. Az is van, hogy kékhalálozik, de ilyenkor nincs minidump, mert 20%nál kifagy a kékhalál...
Ezután bekapcsoláskor a választó képernyő jön be, hogy hogyan szeretném indítani, de a bluetooth-os billentyűzet nem reagál, így ki kell várnom a 30 mp-et.
Lefényképeztem a legutóbb.
Mi lehet ez?

Logitech hardware tester

(#1053) zoo8800 válasza gabipaci (#1052) üzenetére


zoo8800
veterán

Keress egy minidumpot, és olvasd ki, mi akadt be.
A fagyást pedig CTRL+ALT+DEL kombóval lődd ki, hátha ki lehet, amíg nem indul újra.

rip and tear, until it is done

(#1054) Ventur@ válasza gabipaci (#1052) üzenetére


Ventur@
senior tag

Hola!

Lehet nem segítek semmit azzal, amit most leírok, de hátha ad valami kiindulási pontott :B .

Nekem tavaly hónapokig csont ugyanilyen BSOD-okkal szállt el a gépem random módon. Kép megáll, hang beakad majd pár mp múlva újraindult. Nem tudom, hogy neked csak játék alatt csinálja-e ezt, de nálam 2D és 3D alatt is volt gondom. Nem biztos, hogy helyes a most következő gondolatmentem, de nálam az volt (nagy valószínűségel!!!) a gond, hogy a procim nem szerette a memóriámat(Tudtommal az AMD procikban a mem.vezérlő integláva van a prociba, ezért gondolom, hogy valamiért nem kedvelte). Ugyanaz a memória ugyanabban a lapban másik procival nem volt hónapokig semmi fagyás (utána lap csere volt). Konkértan a régi procim egy AMD Athlon 64 X2 4800+ volt (Brisbane G2) és egy Gigabyet GA-MA-770 DS3 rev.1.0 valamint 2 x 1 Gb Kinsgton KVRD2N5 2G/2K 800 Mhz DDR2. Nos ebbe volt annó proci csere. Egy AMD Athlon II X2 240 ment bele és azzal 0 azaz nulla fagyásom volt hónapkig (aztán, mint említettem lapcsere volt, de a memória maradt ugyanaz). Ja és a régi 4800+ egy Asrock lapban Kingmax memóriák mellett meg tökéletes volt.

Szóval nem biztos, hogy valamennyit is segítettem, csak a hasonló tapasztalatom írtam le :B .

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#1055) gabipaci válasza zoo8800 (#1053) üzenetére


gabipaci
addikt

Legutolsó minidump majdnem egy hónapos :(

(#1054) Ventur@
Nekem intel procim vani7 920 D0-ás.
21x200-on futtatom, de csak azért, mert így jön ki az 1600-as gyári memóriatuning.
Viszont lehet hogy kikapcsolom a gyári tuningot, visszaveazem mondjuk 1520-ra, és akkor nyomatom 21x190-en a procit.
Amúgy az alaplapom haldoklik, USB csatlakozók néha elszállnak, át kell dugni máshova. Aztán az száll el, akkor visszadugom, és így tovább.

Logitech hardware tester

(#1056) gabipaci válasza gabipaci (#1055) üzenetére


gabipaci
addikt

Na, lett egy újabb, most nem volt számolás, de lett minidump.
Who crashed:
On Thu 2010.08.05. 13:19:25 your computer crashed
This was likely caused by the following module: atikmdag.sys
Bugcheck code: 0xD1 (0xDBCE12, 0xB, 0x8, 0xFFFFF88004A222D1)
Error: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Dump file: C:\Windows\Minidump\080510-16988-01.dmp
file path: C:\Windows\system32\drivers\atikmdag.sys
product: ATI Radeon Family
company: ATI Technologies Inc.
description: ATI Radeon Kernel Mode Driver

Oké, hogy VGA, de mi a gondja?
Driver?

Logitech hardware tester

(#1057) Ventur@ válasza gabipaci (#1055) üzenetére


Ventur@
senior tag

Akkor semmit nem tudtam segíteni. Elnézésedet kérem, de meg sem néztem milyen géped van :B . Utólag már tudom :) .

De, azért eléggé érdekeseket művelhet a géped és ahogy néztem, nem éppen egy tesco-gazdaságos osztályú :Y .

Szóval én passzoltam, ennyire nem vagyok gépzseni :B .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#1058) dudi válasza gabipaci (#1056) üzenetére


dudi
senior tag

szia,

nézd meg, hogy amikor lefagy, a vga-n a fet-ek nem forróak-e. Nekem egy 3850 produkált hasonló hibát, pedig egy accelero hűtötte, 35-40 fok körül volt a gpu, mem. És így lett belőle gariban csere...
persze csak tipp.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1059) gabipaci válasza dudi (#1058) üzenetére


gabipaci
addikt

A fet-ek hőmérsékletét szoftveresen meg lehet nézni? Mert full cover vízhűtés van rajta, nem tudom megfogni.
Illetve azt sem tudom, melyik az a sok bizbaz közül :F

Logitech hardware tester

(#1060) dudi válasza gabipaci (#1059) üzenetére


dudi
senior tag

a fet-eket sajnos nem méri semmi, csak a kezed...
nekem egyértemű volt a hiba, mert már ha csak hozzáértem a kártyához, fagyott a masina...
általában a kártya hátsó végén van, ahol a plusz tápcsati is,
ezen a részen nézelődj (egyszerűen nézd meg, hogy nem forró-e az egész 1-2 óra játék után. ha addig nem fagy. ha fagy, akkor meg akkor nézd meg, hogy nincs-e túl meleg odabent.)

üdv,
dudi

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1061) gabipaci válasza dudi (#1060) üzenetére


gabipaci
addikt

Kép nálam nem jelenik meg, linkeld újra lécci.
Amúgy tegnap nem fagyott le, visszavettem picit a tuningot.
Bár előtte sem fagyott mindíg.

Logitech hardware tester

(#1062) dudi válasza gabipaci (#1061) üzenetére


dudi
senior tag

ez így fórumba csúnya, de talán acélnak megfelel :)
így jobb?

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1063) gabipaci válasza dudi (#1062) üzenetére


gabipaci
addikt


:F

oksa, végül meglett :)
majd csekkolom, ha este tudok játszani, köszi :)

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#1064) bucy03 válasza dudi (#1051) üzenetére


bucy03
csendes tag

Igen, bitdefender. Köszönöm szépen a választ, már megoldódott a problémám...legalábbis eddig úgy néz ki. Problémamentes további szép nyarat mindenkinek! :)

(#1065) kimcsóka


kimcsóka
csendes tag

A Blue Screen miatt jöttem én is, Memory management és a ntkrnlpa.exe a ludas, csakhogy én ettől nem kerültem közelebb a megoldáshoz. Mit tegyek pls segítsetek.
Mit kellene cserélni esetleg. :F

Talán mondhatjuk hogy az igénybevevő feladatoknál nyomja be a restartot pl játék

[ Szerkesztve ]

(#1066) kimcsóka


kimcsóka
csendes tag

(#1067) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Egyik haveromnak a gépe folyamatosan kék halálozik. Itt van a report lista, a hibákról.

Előre is köszönöm a segítségeteket!!!

battletag: bossi#2666

(#1068) #40835072


#40835072
törölt tag

Win 7 em van és kék halál jött elő!

a vinyóm jó 226 napos 100-100% os!

netezés közben jött elő!

megoldás?

nod32 van de már lejárt a 30 nap!

http://imagerz.com/QFdCCgpRVQA

[ Szerkesztve ]

(#1069) kimcsóka


kimcsóka
csendes tag

Cseréld a win 7-et, én azt tettem és tökéletes. Utólag azt mondom nekem valami driver hiba lehetett.

(#1070) ArchElf válasza kimcsóka (#1066) üzenetére


ArchElf
addikt

#1068 #1067 #1066:
memtest volt?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1071) bajtokarpi válasza ArchElf (#1070) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Memtest volt, vagyis lett volna, de egy nagyon fura dolog történik. Ahogy elindul a memtest újraindul a masina. 2x2 gb Corsair Dominator ramok. Most sztem a következő lépésként egyesével kéne a ramokat tesztelni, hátha kibukik, hogyha vmelyik hibás.
Szerinted?

Előre is köszi!!!

battletag: bossi#2666

(#1072) ArchElf válasza bajtokarpi (#1071) üzenetére


ArchElf
addikt

Memória vagy esetleg táphiba is lehet - rendesen méretezett táp van a gépben, gépben húzva nincs semmi?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1073) bajtokarpi válasza ArchElf (#1072) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

A gép paraméterei. Minden alapon van, semmi sincs húzva.

CPU típusa: QuadCore Intel Core 2 Quad Q8300
Alaplap neve: Gigabyte GA-EP45-UD3LR
Memória: 2X2 gb Corsair Dominator CM2X2048-8500C5D
Videokártya: ATI Radeon HD 2350 (64 MB)
Tápegység: Corsair PSU-400CX 400W
Vinyó: ST3360320AS ATA Device (360 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Köszi

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#1074) M.Kriszti


M.Kriszti
csendes tag

sziasztok!

kék halálom van mióta procit és alaplapot és memóriát cseréltem.

A boltban azt mondják, hogy vírusos a gépem blabla, nem az, mindent leformáztam, és újra feltettem a win 7et. így is csinálja, és a hiba ugyan az.

082710-24507-01.dmp 2010-08-27 12:45:17 PFN_LIST_CORRUPT 0x0000004e 0x00000002 0x0004f749 0x0007fe6f 0x00000001 ntkrnlpa.exe ntkrnlpa.exe+dcd10 NT Kernel & System Microsoft® Windows® Operating System Microsoft Corporation 6.1.7600.16617 (win7_gdr.100618-1621) 32-bit C:\Windows\Minidump\082710-24507-01.dmp 4 15 7600

ntkrnlpa.exe ntkrnlpa.exe+9a026 0x82802000 0x82c12000 0x00410000 0x4c1c3fac 2010-06-18 20:55:24 Microsoft® Windows® Operating System NT Kernel & System 6.1.7600.16617 (win7_gdr.100618-1621) Microsoft Corporation C:\Windows\system32\ntkrnlpa.exe

mindig ez az ntkrnlpa.exe a hiba oka, mi lehet a baj?

alaplap: P7P55D , proci: i3, memória valami noname, nem kaptam dobozt hozzá.

Köszi a válaszokat előre is

Üdv:
Kriszti

(#1075) moonman válasza M.Kriszti (#1074) üzenetére


moonman
titán

ez több, mint valószínű, hogy hibás memória. (PFN_LIST azt jelenti, hogy a page file number list korrupt, az ntkrnlpa.exe pedig a PAE kiterjesztéssel rendelkező bios-okra települő Windows kernel)

próbálj ráfuttatni egy memtest86-ot (ISO, ki kell írni CD-re és arról bootolni), futtasd mondjuk pass #2-ig (akár több óra is lehet) és ha piros alapon megjelennek a hibák, akkor vidd vissza a ramokat gariztatni.

(#1076) M.Kriszti válasza moonman (#1075) üzenetére


M.Kriszti
csendes tag

Szia!

Köszi a segítséget, azt tettem amit leírtál, 2 órán át futtattam, 2 giga memóriám van, de semmi hibát nem írt ki a memtest progi.

Van esetleg még ötleted mi lehet a hiba?

Köszi:
Kriszti

(#1077) moonman válasza M.Kriszti (#1076) üzenetére


moonman
titán

van még egy ilyen cikk, bár a fő gyanú itt is memória. azért érdemes végigpróbálgatni, pl. használd egy ideig fele annyi memóriával (ha több modulból van összerakva), esetleg futtasd csökkentett mód hálózattal egy ideig, az is lehet, hogy egyik drivered hisztizik.

(#1078) Fire/SOUL/CD válasza M.Kriszti (#1076) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

BIOS-t alapra, húzás semmi, melegedést ellenőrizni, eredeti W7(chipset drivert nem telepíteni), az alaplap által támogatott ramokat használni.
Azt még próbáld meg, amit moonman javasolt, ha úgy nem kapsz BSOD-t(és egyesével végigpróbálod az összes ram modult), csak akkor, ha 2 vagy több modul van egyszerre a masinában, akkor azzal nem fogsz mit kezdeni, azokat a ramokat nem támogatja az alaplap...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1079) M.Kriszti válasza Fire/SOUL/CD (#1078) üzenetére


M.Kriszti
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget, próbálkozok a leírtakkal.

Üdv: Kriszti

(#1080) nesh_019


nesh_019
senior tag

Atikmpag.sys,atikmdag.sys,atikmdag.sys kék halálos hibákra tud valaki megoldást?

A videó kártyám Ati Radeon 4850. Kb már 1 éve ezzel a hibával szenvedek. Néha csak úgy gondol egyet a gép és kifagy és kilép...win7 64

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#1081) nesh_019


nesh_019
senior tag

Nem tudom, de már régóta szivok velük.

Nézzétek teljes képbe.

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#1082) finest válasza nesh_019 (#1081) üzenetére


finest
őstag

Konfigod? Feszek?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1083) nesh_019


nesh_019
senior tag

ASRock AM2XLI-eSATA2 | AMD Athlon64 X2 5200+ 2,8 GHz | Kingmax&Kingston 4096 MB DDR2 800MHZ | Sapphire ATI Radeon HD4850 512MB DDR3 L2pro hűtő| Gigabyte Superb 460w.

A feszeket nem tudom hol kell megnézni :S

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#1084) nesh_019


nesh_019
senior tag

Everest szerinti Feszültség értékek:
CPU mag 1.30
+3.3 V 3.26 V
+5 V 5.06 V
+12 V 12.12 V
+5 V készenléti 4.95 V

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#1085) djpepsi123


djpepsi123
csendes tag

Sziasztok , lenne egy nagy problémám nemtudom ez kék halál vagy micsoda de okosabbak vagytok nálam az biztos.
A prorbléma : egy ideig bekapcsoltam a gépet és miközben ment a windows betöltö csik közben az lefagyott, és ujra kellet inditanom a gépet , volt amikor a monitoron semmi nem jött be csak ment a gép ekkor ujra inditottam és jovolt, netezés v. játék közben elkezdett egyszer csak csikozni a kép , a böngésző vagy a játék összeomlott kis idő után ujraindult magától és egy olyak képet hozott be mint amikor a tv-ben nincsen adás.(csikozo képernyő rengeteg színben). Mához 1 napja bekapcsoltam a gépet elkezd indulni a windows és 2db kék színű csik a képernyőn és lefagy valamikor betölti a windowsot , amikor jönne ki az üdvöljük kép ujraindul és nincsen kép.tehát mostmár egyáltalán nemtudok hozzájutni az adataimhoz ezért vagyok nagy gondban.A biosba rakott be 1x és nemtudom nekem voltak csak futa betük de mintha görög betük lettek volna a magyar helyett minta megzavarodott volna az írás.másrészt az tudni kell hogy ezelött voltak problémák a gépel de megoldottak. vga és gpu hibák. a gépem adatai :

Alaplap : Gigabyte EX58-UD3R
Processzor : Intel Core i7-920
Memoria : CSX hütőbordás 4GB Kit DDR3 x4
VGA : ATI Radeon Shapphire 4870x2 (2gb)
Tápegység : TX 650w
Merevlemez :Belső - Hitachi 1TB
-Samsung 650gb
Külső - WD 1,5 TB
Gépház : THERMALTAKE VH9000SWS Xaser VI MX
Hűtés : Jelenleg a processzoron egy felső kategoriás hűtú , 4belső ventillátor 1nagy oldalso a gépházban.A VGA-n pedig ideiglenesen 3db kis ventri megy.a merevlemezeken még nincsen de tervezek.
Monitor : Samsun 24* 1980x1080 [CSAK FELVÁLTVA HASZNÁLOM ŐKET RITKÁN]
Fujitsu Siemens 17* 1280x1024 [CSAK FELVÁLTVA HASZNÁLOM ŐKET RITKÁN]
Bill/Egér : Logitech G15 /Razer diamondback 3g
Hang : Logitech X210/Genius headset
Vírusírtó : Avast /Norton (jelenleg norton 2010 internet security-t használok)
Nagyon örülnék ha valaki tudna segíteni ezen a helyzeten , vagy csak útba igazítást tudna adni !
Mihamarabbi segítséget előre is köszönöm =)
Üdvözlettel Rick =)

Ideje élni vagy halni hagyni !

(#1086) BonFire


BonFire
veterán

Sziasztok!

Hál' istennek eléggé járatlan vagyok a témában. De tegnap sikerült (azt hiszem) úgy csúcsra járatni a gépet, hogy "ledobta a láncot", vagyis kék halál lett a vége.

Amit nem tudok, hogy hol lehet az esemény logját fellelni Windows 7-esben. Van benne Eseménynapló, meg elolvastam a Help fájlt is, de olyan, mintha kínaiul írták volna. Nem igazodom el benne.

Hol találom a logot? Eláruljátok?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1087) Fire/SOUL/CD válasza BonFire (#1086) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ez a progi részletesebb infót ad a BSOD-ről

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1088) BonFire válasza Fire/SOUL/CD (#1087) üzenetére


BonFire
veterán

Jó kis program, köszönet érte. Azt hiszem, a hangkártyám akadt össze valamivel, mivel akkor éppen zenei felvételt csináltam. Ezt mutatja a program:

Meg egy ilyen kékhalál volt. Ezt bemásoltam a Goolge-be, de nem kaptam rá találatot. Valószínűsíthető a hangkártya. Kissé túlterheltem.

Hál' istennek nem tűnik nagyobb hardveres gondnak. Jól látom?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1089) Fire/SOUL/CD válasza BonFire (#1088) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Bevallom ilyen típusú hangkarival nem találkoztam, keverővel illetve szoftverrel igen. Az biztos hogy nem rendszerhiba, vagy a recorder progi és/vagy az USB-s kütyü vezérlője okozta a gondot.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1090) hatter


hatter
tag

Sziasztok srácok!

Ma és a közel múltban is kínoztak a kékhalálok bár mostanság nem jön be csak lefagy a gép és utána jön ki hogy kékhalál volt a bűmös. Ma épp ez ártott be.
OS: Win7 32bit, konfigom olvasható az adatlapomon.

köszönöm a tippeket!

(#1091) hatter


hatter
tag

kicsit részletesebben: ITT

(#1092) junior0


junior0
csendes tag

Sziasztok!

szeretném a segítségeteket kérni, olyan problémám lenne hogy win7 volt a laptopomon (Asus k50ij) nincs fél éves, de bizonyos okokbol ismét xp-t akarok rá telepiteni, de az xp telepitő elindul, de mielött elérné a telepítő azt a részt hogy particiot válaszak mindig kifagy kék halállal! probáltam eredeti xp-vel, xp reborn-nel, de mindig ugyanaz!
a winchesteremet, a win 7 telepítővel formáztam, töröltem a win7 100mb rendszerparticioját is de semmi, még mindig kifagy, mit tehetnék hogy ujra fel tudjam rakni az xp-t!

Elöre is köszi a segítséget!

(#1093) Fire/SOUL/CD válasza junior0 (#1092) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A BIOS-ban át kell állítani a SATA üzemmódot IDE-re, most nagy valószínűséggel AHCI-n van.
Ha nincs ilyen beállítás, akkor meg integrálnod kell az XP telepítőbe az AHCI drivert, ehhez ebben a cikkben találsz segítséget. [link]

Fire.

UI: Ha mindenképp átállsz XP-re, akkor írd le az eszközkezelőből, hogy milyen hardverelemeket tartalmaz a kütyü, mert akkor könnyebb lesz XP-s drivereket letölteni hozzá.
(Több típusú eszközök lehetnek benne, több típusú driverrel)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1094) hatter


hatter
tag

Az én problémámra nem tud senki sem ötletet?

(#1095) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok, mostanában elég gyakori a kékhalál nálam, főleg powerdvd-nél filmnézés közben , random szerűen, játékok közben is előfordul.

Mi okozhatja, hogy pl Power DVD-bem filmnézés közben, vagy játékoknál gyakran kékhalál, és gép újraindul. Win újratelepítés nem oldja meg. Memtest volt már.

[ Szerkesztve ]

(#1096) dudi válasza Sz.Miki (#1095) üzenetére


dudi
senior tag

akkor hardver hiba ;]
tuning? cpu vagy vga nem melegszik túl? esetleg chipset...
első tippek

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1097) Sz.Miki válasza dudi (#1096) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Cpu túl is van hűtve :D Asus Triton 88 van rajta, VGA maxon járatva alig éri el a 70C-t Sapphire 5870.

(#1098) Fire/SOUL/CD válasza Sz.Miki (#1097) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ránézésre tipikus húzás(annyiféle különböző hiba van). Ha W7-et használsz, az érzékenyebb a tuningra, szóval az nem "kifogás" hogy "XP alatt is húztam, akkor jó volt"...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1099) Sz.Miki válasza Fire/SOUL/CD (#1098) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Amit tudni kell a gépről, hogy 965-ös Phenom 2 Black edition van benne, és direkt mellé, az alaplap QVL listájában is szereplő OCZ AMD Black Edition 1600MHZ ramok, eddig nem volt vele gond, ráadásul az AMD Overdrive szoftverben ezzel a párosítással működik a BEMP menüpont is, (Black Edition Memory Profile) melynek segítségével automatikusan beállítja a memória időzítéseit, frekit, és feszkót. Eddig nem volt semmi gondom , kb 1-2 hete kezdődtek el a fagyások, először Power DVD-ben filmnézés közben jött a kék, most már a Fifa 2011-ben is.
volt egy egész éjszakás Memtest is, de kb Pass 8-ig jutott és semmi piros.
Próbáltam, hogy billentyűt egeret cseréltem, semmi, kivettem a hangkártyát, eltávolítottam minden windows 7 minialkalmazást, drivereket cserélgettem, majd tesztelés, de csak előjött.

A vga-ra kezdek gyanakodni, nagyon pipa lennék ha az okozza, egy kisebb vagyon volt az 5870.

A tápegységre rámértem , hibátlan, Corsair HX620

(#1100) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

A következő lenne a gondom. Ha AHCI-re váltok ide módról, akkor újraindítás után megáll a boot... kiír valami Sata szöveget, és úgy marad... újraindítom, visszamennék a bios-ba, de nem reagál a del-re! Csak a cmos clear segít!

w7-t szeretnék telepíteni AHCI módban, de el sem jutok odáig, hogy a w7 telepítő elinduljon! :(

www.smart-bus.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.