Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) tuskooo válasza KovácsGéza (#250) üzenetére


tuskooo
addikt

Akkor, ha hardver, most driverről van szó.

(#252) KovácsGéza válasza tuskooo (#251) üzenetére


KovácsGéza
tag

Majd szólok, hogy mi van! Holnap tudom tesztelni, főleg zene és média, videó közben szokott halni.

Köszönöm a türelmeteket!

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#253) tuskooo válasza KovácsGéza (#252) üzenetére


tuskooo
addikt

Oks. A fagyási körülmények tovább erősítik, h vga. Lehetne codec is, de az új xpvel nehezen.

(#254) KovácsGéza válasza tuskooo (#253) üzenetére


KovácsGéza
tag

Mondjuk másik topikban meg tápra gyanakszanak.

afd.sys win32k.sys, ezek Neked azt mondják, VGA driver?

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#255) KovácsGéza válasza tuskooo (#253) üzenetére


KovácsGéza
tag

Mentem aludni.

köszönök Neked minden eddigi segítséget! Főnök csávó vagy! :R

Holnap délután jelentkezem a hírekkel!

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#256) tuskooo válasza KovácsGéza (#254) üzenetére


tuskooo
addikt

Ilyen feszekkel táp? Táp és kék halál? Háát...amúgy milyen a tápod? Nem a fájlok mondják, a hiba típusából gondoltam, de igazából én se tudom :(

(#257) KovácsGéza válasza tuskooo (#256) üzenetére


KovácsGéza
tag

Valami gagyi IMBP a neve, 350W-os.
Talán azért lehet táp, mert mondjuk nem ad le elég feszt a memóriáknak, és azok meg ez miatt produkálják ezeket a memória problémára utaló tüneteket, közben meg nincs is semmi bajuk.

Mert hát mi lehet még?
IDE kábelek talán?


Leírom röviden az előzményt.

Volt egy fasza ASUS lapom meg egy közepes AMD procóm benne. Erre a sógorom azt mondja, mivel feleslegessé vált nála egy lap, CPU meg két mem, nekem adja, egy kategóriával volt jobb mindkettő. Betettem, és ekkor kezdődött a kálvária.

Azóta ugye kicseréltem az alaplapot, CPU-t, memóriákat, HDD-ket leteszteltem, nem volt gond velük, még is csinálja. Persze mondjuk ez erősítheti a Te elméletedet is, hogy driver, ha a hardverekkel nincs gond.

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#258) tuskooo válasza KovácsGéza (#257) üzenetére


tuskooo
addikt

Hmm, ez a táp nem gagyi, másrészt tartja a feszeket. Írj egy teljes konfigot plz.

(#259) KovácsGéza válasza tuskooo (#258) üzenetére


KovácsGéza
tag

Jó reggelt!

Tehát a konfigom:

Alaplap: ASUS A8V (vadonat új, dobozos, 3 év garanciával)

CPU: AMD Athlon64 3200+ S939 (vadonat új, dobozos, 3 év garanciával)

HDD1: Maxtor 40GB 7200 - tesztelve, hibátlan (rendszer vinyó)

HDD2: Quantum Firebal EX 6.5GB 5400 - tesztelve, hibátlan (DC++ megosztás vinyó, keveset használom)

DVD-RW: LG GSA-4167B

DVD-ROM: LG GDR-8163B

VGA: ASUS FX6500 V9560TD 128MB

RAM: 2*512 Kingston (tesztelve, hibátlan)

FDD: Mitsumi

Táp: a már említett 350W-os.



De továbbra is figyelembe kell venni azt a tényt, hogy egy korábbi alaplappal, CPU-val és memóriával is csinálta mindezt.

[Szerkesztve]

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#260) KovácsGéza válasza tuskooo (#258) üzenetére


KovácsGéza
tag

Nem lehet, hogy egész egyszerűen sz@r az XP amit felteszek? Mittomén, megsérült egy crt, vagy valami?!

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#261) God Vazzeg válasza KovácsGéza (#260) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Szia

Tápot nézd meg, vagy az alaplapodat, ha tudsz, kérj kölcsön próbára.. Szerintem. Én a leírtakból, lapra tippelnék... Esetleg a chipsethűtőt hézd meg, hogy jól van-e felrakva, meg hogy mennyire melegszik, bár a VIA nem nagyon szokott a64 alatt :U

Üdv :R

(#262) KovácsGéza válasza God Vazzeg (#261) üzenetére


KovácsGéza
tag

Szia!

Te is elfelejted azt a tényt, hogy ez a második alaplap, amivel ugyanezt csinálja!!!


Leírom az egész történetet, hátha ez segít megérteni a dolgot és a miérteket.

Adott volt egy configom, egy ASUS A7V8X alaplap, és hozzá egy Athlon Xp 2400+ Thoroughbred-B magos procó. Benne a jelenlegi VGA, HDD-k, optikai meghajtó, táp, 256/333 és egy 256/400 DDR. Soha semmi bajom nem volt vele, eddig még ilyen stabil konfigom sosem volt, pedig 1990-óta van IBM pc-m.

Aztán történt az, hogy felhívott a sógorom:

''- Na szevasz sógikám! Te figyelj, Géza, lecserélem a cuccaimat, neked adnám szülinapodra a lapomat, CPU-mat meg a memóriákat.''

Erre én okét mondtam. Az ő cucca egy kategóriával volt jobb, mint az enyim, KT600-as ASUS lap, nem tudom a tipusát, csak annyiban különbözött a régitől, hogy volt rajta spidif kimenet meg wlan csatoló hely. A procó is egy kategóriával volt magasabb, egy Athlon XP 2700+ szintén Thoroughbred-B maggal.

Régi cucc ki, elad, új cucc be. Ekkor kezdődött a kálvária.

Azóta ugye vettem új alaplapot, processzort, memóriákat. <= Ha még is ezek közül van valamelyikkel baj, akkor én vagyok a világ legszerencsétlenebb embere, aki kétszer egymás után kifogott hibás lapot, memóriát, vagy CPU-t, ami ráadásul még ugyanazt a hibát is produkálja. Előfordulhat ez a dolog matematikai esély van rá, de lássuk be igencsak kevés.

Aki megoldja a dolgot annak feldobok valami díjat. Sör, vagy egy 25-ös csomag üres DVD, valami!

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#263) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

up

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#264) God Vazzeg válasza KovácsGéza (#262) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Konfigodat kitölthetnéd az adataidnál ;)

Háát.. nehéz ügy :U Tápot próbáltad cserélni? Esetleg vidkari.. Cserélj egyik haveroddal tápot és videokártyát (egyesével) hátha kibukik nálad vagy nála a hiba :U Hangkártyát az alaplapit használod?

(#265) KovácsGéza válasza God Vazzeg (#264) üzenetére


KovácsGéza
tag

Nem olyan egyszerű dolog ám ezeket a cseréket megoldani. Senki sem veszi ki szívesen a saját cuccát, és tesz be egy másikat, én is így vagyok ezzel.

Alaplapi hangkártyát használok, igen.

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#266) God Vazzeg válasza KovácsGéza (#265) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én tudnék neked adni csere cuccot, de messze laksz :( Valahogy próbáld megoldani szerintem a cserét, vagy vegyél egy kis vidkarit, valami mx440-et próbára, az olcsóbb mint a táp :D

(#267) KovácsGéza válasza God Vazzeg (#266) üzenetére


KovácsGéza
tag

Rendes Tőled, köszi! :)

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#268) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

Ilyen hibák jöttek ki eddig:

[link]

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#269) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

up

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#270) God Vazzeg válasza KovácsGéza (#268) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Az első az tuti VGA hibára utal, a másik kettő is lehet VGA vagy alaplap. De lehet sima szoftveres gond is, attól is láttam már ilyet :U

(#271) tuskooo


tuskooo
addikt

A tápnak sztem bírnia kéne, de egy próbát megérne nagyobbal...új drivert már raktál rá? Alaplapi driver rajta van rendesen?

(#272) KovácsGéza válasza tuskooo (#271) üzenetére


KovácsGéza
tag

Tényleg alaplapi driver.
Ami a cédén rajta volt, 4in1-et ráraktam mindent.

Voltam bent a nagykerben, ott a srác, akitől vszem a cuccokat azt mondja, hogy VGA, táp, HDD kizárható. Szerinte memória, mert a tünet olyan, csak az a baj, hogy a memóriáim jók, vadi újak, teszteltek.

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#273) KovácsGéza válasza God Vazzeg (#270) üzenetére


KovácsGéza
tag

Na de két különböző alaplappal?

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#274) tuskooo válasza KovácsGéza (#272) üzenetére


tuskooo
addikt

Én is azt mondanám, h memó, de az nem lehet ugyebár..

(#275) KovácsGéza válasza tuskooo (#274) üzenetére


KovácsGéza
tag

Újratoltam az XP-t, most már csak azokat a memóriákat hagytam bent, amelyekben teljesen biztos vagyok.
Egy olyat vettem észre, hogy egy bizonyos Raid Tool nevű programot az előző telepítések alkalmával letiltottam msconfigban, mert idegesített a kis buzi ikonja a tálcán.

Ez nem okozhat gondot?

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#276) God Vazzeg válasza KovácsGéza (#273) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én is ramra tippelek pedig :U Kíváncsi leszek 1-el is játszik-e :D

(#277) tuskooo válasza KovácsGéza (#275) üzenetére


tuskooo
addikt

Sztem nem használsz raidet, szal nem túl vszínű :D

(#278) KovácsGéza válasza God Vazzeg (#276) üzenetére


KovácsGéza
tag

Igen, de szerintetek lehet olyan, hogy:

Felpakolok egy XP-t hibás rammal. Ez kékezik, de mikor kicserélem a hibás RAM-ot, akkor is kékezik, mert mondjuk a hibás RAM miatt hibás lesz a Win leírója is, ezért hiába teszek be jó RAM-ot, produkálja a hibát?!

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#279) tuskooo válasza KovácsGéza (#278) üzenetére


tuskooo
addikt

Ezt passzolom, viszont az újrarakás memtest után volt, nem? Memtestet amúgy meddig futtattad?

(#280) KovácsGéza válasza tuskooo (#279) üzenetére


KovácsGéza
tag

Volt memtest újrarakás előtt is, meg után is.

Egy-egy órát futattam a memtestet mindkét 256-os gyanús DDR-en.
Az a baj, hogy nem tudom hogyan kell random tetsztet futtatni, de ha jól tudom az legalább 18 óra?!

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#281) Xpod válasza KovácsGéza (#272) üzenetére


Xpod
addikt

Próbáld meg, a VIA-nak van valami Hyperion nevű driver csomagja. Kicsit jobb lehet mint a sima 4in1. Legalábbis nekem anno bejött.
(Most nem akarlak elkeseríteni, de saját tapasztalatom, eddig többféle VIA chipsetes alaplappal volt gondom, különböző generációk, különböző márkák, és elég instabil/válogatós chipsetnek ismertem meg, sokszor már önmagába az is elég volt, hogy más oprendszert tettem fel.)
Próbáld meg a memóriákat / VGA-t kicserélni más márkára, feltéve ha nem tetted meg, ez a 2 dolog, amiben saját tapasztalat szerint, válogatósnak bizonyulhat.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#282) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

Sziasztok!

Akármennyire is hihetetlen, de továbbra is kék halálozik a gépem, annak ellenére, hogy minden alkatrészt lecseréltem benne, kivéve a HDD-t. Lecseréltem a VGA-t, a tápot, alaplapot és memóriákat, még is csinálja.

Nincs valakinek ötlete?

Köszönöm.

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#283) WillChi válasza KovácsGéza (#282) üzenetére


WillChi
senior tag

A winchester LED a ludas... :D A tréfát félretéve, csinálj még egy winchesterellenőrzést, felületi teszttel, lesd meg a kábeleket, esetleg egy Win reinstall...

Mod.: Látom, a reinstall megvolt...

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#284) KovácsGéza válasza WillChi (#283) üzenetére


KovácsGéza
tag

Szia!

Volt tegnap reinstall, HDD-t is teszteltem már, de megcsinálom még egyszer.

Kábel is lehet?!? :Y

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#285) tuskooo válasza KovácsGéza (#284) üzenetére


tuskooo
addikt

Persze. Kábel uaúgy. A vinyó nem lehet rossz? Másik vinyóval uez a gép mit csinál?

(#286) KovácsGéza válasza tuskooo (#285) üzenetére


KovácsGéza
tag

Most értem haza a nagykerből. Ott a szervízes ismerős (aki tényleg ért hozzá, ehhez kétség sem fér) csak azt mondja, hogy ''Ez memória! Ez memória!''

Igen ám, DE:

- egy tök más alaplappal és két tök másik memória modullal is csinálta.


Vagyis ha valóban memória, akkor velem az fordult elő, amire matematikailag ugyan van esély, de életszerűen még is csekély a valószínűsége, jelesül: KÉTSZER EGYMÁS UTÁN HIBÁS RAM-HOZ JUTOTTAM. Most már bármit elhiszek, lehet, hogy tényleg ez van.

Most hoztam SATA II vinyót meg két vadi új IDE kábelt, mondtam az ismerősnek, hogy adja IDE.

Újrahúzom a gépet, és meglátom, hogy mi lesz.

De miután már halottam, hogy:

- biztos táp, cseréljem le nagyobbra - lecseréltem
- grafikus dirver hiba - cseréltem VGA kártyát
- kábel - cserélek kábelt
- HDD - cserélek azt is, és ha ezek után is csinálja, akkor részt veszek egy moszad kiképzésen, ahol bérgyilkost faragnak belőlem, és felkeresem az ASUS, Kingstone, AMD, LG stb. fejeseit, és kivégzem őket, csak úgy ingyen, vizsgafeladat gyanánt.

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#287) tuskooo válasza KovácsGéza (#286) üzenetére


tuskooo
addikt

HDD-nél jobb tippem már nincs :(

(#288) Benmartin válasza KovácsGéza (#286) üzenetére


Benmartin
senior tag

szerintem tedd a bal sarokból a jobb sarokba a gépet ott vannak a pozitív energiák.
nem akarlak megsérteni de pár hete talán hónapja állandóan rossz a géped vagy nagy lúzer vagy nagyon balszerencsés.


[Szerkesztve]

(#289) tuskooo válasza Benmartin (#288) üzenetére


tuskooo
addikt

Vagy mondhatjuk azt is, hogy tehetséges :P

(#290) KovácsGéza válasza Benmartin (#288) üzenetére


KovácsGéza
tag

Hát mivel 1990-óta van IBM PC-m (neked mióta?), és sosem volt ilyen hibám, most már kipróbáltam minden lehetséges hibajavítási módot, és lecseréltem az összes alkatrészt (130K-ba került!), csak a ház maradt meg, még sem találom a hibát, akkor szerinted lúzer vagyok, vagy itt tényleg valami baj van?

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#291) grex4


grex4
aktív tag

nekem kékhalálom az abit tűzfala miatt volt egy csomószor, de ez itt nem forog fennt. szentem add el a géped, vegyél másikat, ha a hiba előjön akkor benned van a hiba :D

üdv

(#292) KovácsGéza válasza grex4 (#291) üzenetére


KovácsGéza
tag

Ja, mikor öszeraktam egy ilyen kakas gépet, akkor adjam el, mi?
Egyébként arra is gondoltam, hogy én ártok a gépnek, de valaki at mondta, hogy a gép nem felhasználó függő. Meg különben is, akkor a noteszgépemen miért nincs baj? :(

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#293) Benmartin válasza KovácsGéza (#290) üzenetére


Benmartin
senior tag

bios alaphelyzetbe állítása minden olyan hardver eltávolítása ami nem szükséges az indításhoz (cd-dvd olvasó-hangkártya stb...).
ja még nem éltem akkor. :)

(#294) KovácsGéza válasza Benmartin (#293) üzenetére


KovácsGéza
tag

Veled is megáldott az Isten, Te gyerek... :F

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#295) Tomitosz válasza KovácsGéza (#290) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Hát viszaolvasva eléggé sujos a géped problémája :F A barátod azért mondta a memoria problémát mert eléggé sok embernek van azzal baja, hogy bár az alaplap felismeri a 400Mhz-es memoriát de a frissitési idöt vagy nevezzük ''CL'' nem állitja be rendesen....Általában ilyenkor következik be a kékhalál....vagy az oprendszer alatti befagyás...
De mivel te az egész konfigodat lecserélted már igy eléggé kicsi az esélye, hogy mindig ezt a hibát fogod ki :F ....Bár bátyám gépe és az enyém is ezt a problémát löki jelenleg is.....sajnos emiatt jelenleg 333Mhz-n üzemeljük a 400Mhz-s memoriáinkat :O Csak igy meg stabilan kékhalál nélkül :(
Ha mindent lecseréltél akkor egyetlen kérdés még......az XP lemezt is lecserélted már???....tudom kicsi az esély rá, hogy ez legyen a gond....de mindent számitásba kell venni :DDD
Azért probáld meg viszébbvenni a memoriádat.....hátha-e az a baj...

(#296) sh4d0w válasza KovácsGéza (#272) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az nem lehet, hogy egészen egyszerűen az elektromos hálózat nem bírja el a gépedet még pluszban? Csak terhelés alatt jön elő a probléma?

[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#297) Ivan15 válasza KovácsGéza (#286) üzenetére


Ivan15
senior tag

Vidd el máshova a gépedet, és próbáld ki ott. Ha ott minden rendben, nem a géppel van a baj :)

(#298) Tomitosz válasza Tomitosz (#295) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

De ha garis a géped alkatrészei....és lehetöleg egy helyen is vetted mindegyiket....Akkor elvileg beviheted az üzletbe és garanciára hivatkozva beadhatod, hogy nem müködik és állitsák be neked rendesen....

(#299) KovácsGéza válasza Tomitosz (#295) üzenetére


KovácsGéza
tag

Ez már bennem is felmerült, hogy nem esetleg az XP sérült meg, bár ha lemezen van nem tudom mennyire van erre esély. Én már azt sem bánnám, ha csak 333-on menne a memóri, csak ne kékezzen. Hol lehet ezt beállítani?

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#300) KovácsGéza válasza sh4d0w (#296) üzenetére


KovácsGéza
tag

Az esetek 98 százalékában nem túlzottan erőforrást igénylő alkalmazások közben jön elő, pl. Explorer, néha Winamp használatakor.

Elektromos hálózat alatt mit értesz?

Az egészben az az érdekes, hogy nem volt addig, amíg nem tettem be a sógorom régi alaplapját. De mikor azt kicseréltem vadi újra, akkor is folytatta.

Most már gyakorlatilag csak az optikai meghajtók maradtak a gépben, minden le lett cserélve, még a kábelek is. De az is megfordult a fejemben, hogy szoftveres hiba.

De akkor meg vajon mi lehet.

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.