Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Fire/SOUL/CD válasza Maestro85 (#1250) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja és eredeti XP SP3-at telepíts, ne valami barkácsolt warez trutymót... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1252) Maestro85 válasza Fire/SOUL/CD (#1251) üzenetére


Maestro85
tag

Hát sajnos nem jött be :(
A friss xp-n csak az ati driver volt (még control center se), a hangkártya drivert, is szépen betallóztam, és megint meghalt a gép egy youtube video fullsrceen-re váltásakor :(
Lehet, hogy a másik video kari sincs már a toppon, nem tudom. Valahol van még egy 16 megás riva tnt 2-es kártyám, majd valamikor azzal is letesztelem :)

(#1253) WaReC


WaReC
csendes tag

Sziasztok!

Kellene 1 kis info a kékhalálról!

Fagy a gép, íp kifagy!

Memteszt nm talált semmit

(#1254) Maestro85 válasza WaReC (#1253) üzenetére


Maestro85
tag

Hát rákeresvén a folyamat nevére, ez a fórum jött be: link

próbáld ki ezeket, ha nem tudsz angolul, szólj, vagy google translate.

(#1255) sfdrakex válasza WaReC (#1253) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Attól hogy a memtest nem talál semmit még lehet akár memória hiba is, ha van több modul a gépedben teszteld őket külön. Rendszeresen fagy így a gép vagy egyszer fordult csak elő? Milyen programok futottak éppen ? Milyen géped van? Érdemes kitölteni az adatlapodon azt hogy milyen géped van.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1256) pityeszka


pityeszka
őstag

Sziasztok.

Az imént kaptam egy "szép kék halált."
Története pedig, hogy zenehallgatás közben leállt a skype majd lefagyott a gép.Restartoltam ment kb 5 percet és akkor jött a BS.Sajnos nem tudtam elolvasni mert nagyon gyorsan el is tűnt.Annyit láttam, hogy a képernyő alján valami crash dump, minidump állt?!Fölment egy számláló 100ig és újraindult.Utána már újraindítás közben is fagyott.

4 ram modul van a gépben, pontosabban csak volt.2x2GB+2x1GB HyperX.Egyformák a méretüket kivéve persze.Mióta kivettem a 2x1GB-s kittet azóta megy.3x kopp. :) Lehetséges, hogy ez volt a hiba oka mert kb 2 hónapja ment így és nem volt probléma vele. :U

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1257) Воланд válasza pityeszka (#1256) üzenetére


Воланд
titán

Szokásos teendő: BlueScreenView letölt, elindítod, kapott képet pedig beilleszted ide.

Amúgy lehetséges, hogy nem tetszett neki a két különböző méretű ram.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1258) pityeszka válasza Воланд (#1257) üzenetére


pityeszka
őstag

Szia.

Itt a kép.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1259) Воланд válasza pityeszka (#1258) üzenetére


Воланд
titán

Ezeregy különböző leírást találtam erre a problémára (általában különböző driverek okozták).

Ha azóta nincs gond, hogy kivetted azt a ram modult, akkor nálad meg van, hogy mi okozta a hibát.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1260) Blackdiana


Blackdiana
csendes tag

Nekem is 2 napja folyamatosan Bluescreen, kisebb nagyobb időközökkel (5 perctől 2-3 óráig). De mostanra megoldódott. Csak a tapsztalataim szeretném leírni, hátha segít valakinek..
A házon van USB amit az alaplapra kell csatlakoztatni.Ez eddig nekem nem volt rákötve.
2 napja rákötöttem, hogy ne kelljen mindig a gép mögé bújkálni, ha pendrive-ot akarok rákötni.Az USB tökéletesen működött, de viszont előjött a BS. Már csináltam memtestet, videokari tesztet, ami megpörgeti, de egyik se jelzett hibát, és nem fagyott be. Ezt a fórumot olvasgattam ez ügyben, mikor megint jött a BS. Gondolom a Mozilla nem terheli olyan komolyan a rendszert hogy ez indokolt legyen(q6600,8gb crossair cl5,ati hd 5850).Akkor elgondolkoztam azóta mi változott amióta jelentkezik a BS. Lehúztam az USB-t, és láss csodát, a gép azóta fagyás nélkül megy (kb 6 órája). Előtte ndis.sys,tcpip.sys,fltmgr.sys,ntoskrnl.exe ezek okoztak folyamatosan BS-t. Remélem valakinek tudtam segíteni,egy próbát megér.

Csak komoly emberek érdekelnek...

(#1261) pityeszka válasza Воланд (#1259) üzenetére


pityeszka
őstag

Igen kivettem és azóta nem volt hála az égnek.
Valószínűleg megunhatták egymást.Kis feszt lehet kellett volna adnom nekik ,de már mind1 mert megváltam tőlük.Amúgy is ez volt a terv mikor megvettem a másik kittet csak a 6GB mem olyan vonzó volt. :)

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1262) Moyko


Moyko
csendes tag

Üdv tegnap esti véltlen kékhalál filmnézést közben: )még nem nagyon volt rá példa .

Conf:- iMac2009 - Win7HP64
i5-6GB-Ati4850-

Melegedéstől lehet?

Köszi!

There is only one Boss!

(#1263) Hobuci


Hobuci
csendes tag

Szeretnék segítséget kérni!

Valamilyen videókártya/driver problémám lehet, ami a következő: ha videót, vagy bármilyen 3D-s programot indítok meghal a gép. Fekete kép és semmi, vagy villogás, mindig más.
Ez játéknál úgy néz ki, hogy színes textúrák, lefagyott játék, elmosódott foltok összevissza.

Teljesen tanácstalan voltam az első felvillanó BSOD-ig.

Olvasgattam, röviden...nincs több ötletem, örülnék egy kis segítségnek.
Driver uninstalled, aztán Driver Cleaner Pro, majd újratettem, változás nem történt.

Ui.: A probléma több héttel ezelőtt is jelentkezett párszor in-game, de lecsuktam, megnyitottam és eltűnt!

System:

Windows Xp SP2
AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000+ 3,01Ghz
2Gb RAM
NVIDIA GeForce 9800 GT (1024 Mb)

[ Szerkesztve ]

(#1264) GNKING


GNKING
tag

Nekem ezt a hiba üzit dobja a WIN7:

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 116
BCP1: FFFFFA8009074010
BCP2: FFFFF880040073BC
BCP3: 0000000000000000
BCP4: 0000000000000002
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Csak akkor jön elő ha játszok.
Gépem: Giga X48 DS5, C2D E8400@4000Mhz,2x2Gb Geil Ultra 1066Mhz, 2xAti4850 Toxic, 5db vinyó, Minden rendesen lehűtve, batár nagy tuning hűtőkkel. Legfrissebb driver-ek.

Mi lehet a gondom?

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#1265) GNKING válasza GNKING (#1264) üzenetére


GNKING
tag

Ez az pontosan:

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#1266) Kensey


Kensey
csendes tag

Sziasztok
Kékhalál,legtöbbször játékok közben.

Ezt az üzenetet kapom:
A problem has been deceted and windiws has been shut down to prevent damage to your computer.

BUGCODE_USB_DRIVER

Technical information
STOP: 0x000000FE(0x00000005,0x8545A0E0,0x10DE026E,0x8554B5D0)

(#1267) Воланд válasza GNKING (#1265) üzenetére


Воланд
titán

Videokártya driver és directx frissítés nem ártana.

(#1266) Kensey: Szokásos teendő: BlueScreenView letölt, elindítod, kapott képet pedig beilleszted ide.

De szerintem ott is valami driver probléma lesz.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1268) GNKING válasza Воланд (#1267) üzenetére


GNKING
tag

Mivel tudom lefrissíteni ezeket?

A DXWebsetup nem szed le semmit---ergó legfrissebb minden.

Vga-hoz tartozó cuccot pedig a 11.2 ati catalyst-ot raktam fel.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#1269) Kensey


Kensey
csendes tag

(#1270) Kensey válasza Kensey (#1269) üzenetére


Kensey
csendes tag

Honnan tudnék leszedi olyan drivert ami nem okoz kékhalált?

(#1271) Воланд válasza GNKING (#1268) üzenetére


Воланд
titán

Meg kell nézni régebbi drivert.

(#1270) Kensey: Szintén. Google.
Még annyit megtehetsz, hogy átdugod másik portba az egeret/billentyűzetet, hátha hardver hiba lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1272) rox1818


rox1818
csendes tag

V

hetente többször restartol, s általában 2-szer egymás után.
Vkinek ötlet??..hálás lennék

(#1273) Fire/SOUL/CD válasza rox1818 (#1272) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

eredeti OS, BIOS alapra, semmi húzás, memtest
(boot-os pendrive-ot hoz létre ez a változat, arról kell bebootolni és lefuttatni az ellenőrzést)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1274) rox1818 válasza Fire/SOUL/CD (#1273) üzenetére


rox1818
csendes tag

az OS nem eredeti...de mar több mint fél éve azt használom,s csak nemreg kezdődtek a problémák...nem volt semmi se huzva, minden gyárin van... memtest kiprobálom ma éjjel...a BIOS-os dolgot nem értem sajna, frissitenem kéne a BIOS-t?

(#1275) Fire/SOUL/CD válasza rox1818 (#1274) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

BIOS alapra = Bemész a BIOS-ba és az (általában) EXIT menüben betöltöd az alapbeállításokat(Load Defaults/ Load BIOS defaults vagy egyéb néven illetik), szóval nem, nem BIOS frissítésről van szó.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1276) rox1818 válasza Fire/SOUL/CD (#1275) üzenetére


rox1818
csendes tag

köszönöm,most már értem... BIOS-ban csak a boot-ot szoktam állitani windows instalácio előtt...mult héten ujrainstaláltam a win-t...3-4 napig rendesen működött, s utana megint j¨tt a kék halál...

(#1277) Amacs


Amacs
aktív tag

Üdv!

Egy egyszerű kérdésem lenne:
Merevlemez miatt lehet bsod?
(Ez a lehet annyit takar, hogy akár naponta is, ha olyan kedve van.)

(#1278) molnar90


molnar90
csendes tag

olyan problémám lenne hogy win 7 alatt a tv tuneres progit ha elinditom bejön a kék halál vagy ha pl a media playeren leakarok játszani egy videót. van a gépen xp op rendszer is és ott rendessen müködik a tv tuner programja meg minden. mitől lehet ez?

(#1279) Fire/SOUL/CD válasza Amacs (#1277) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen lehet. "Legegyszerűbb" esetben pl öreg a HDD és kezdi elveszteni az adatokat/bad sectorosodik.
Sajnos gyakoribb hiba, hogy valóban a HDD "kergül meg", de nem önszántából, hanem pl Tápegység/alaplap avagy cpu hibájából(táp gondok szoktak lenni a leggyakrabban, ha nem a hdd a rossz amúgy)

molnar90
Az elég egyértelmű és gyakori hiba, nevezetesen régebbi TV tunerhez nincs W7-es driver és felpakolják neki az XP drivereket. Annyit tehetsz, hogy legalább Vista drivereket keresel hozzá, mert azt a W7 általában elfogadja.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1280) molnar90 válasza Fire/SOUL/CD (#1279) üzenetére


molnar90
csendes tag

de win 7 alatt ha megnyitok media playerrel egy videót akk is kék halál... abből fakadva nem lehet tv tuner driver hiba. csinálhatja ezt a win 7 op rendszer? vagy mi lehet az oka?

(#1281) Fire/SOUL/CD válasza molnar90 (#1280) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor használd valamelyik progit és képet kérünk: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1282) molnar90 válasza Fire/SOUL/CD (#1279) üzenetére


molnar90
csendes tag

mellesleg leszedtem a netről hozzá W7 drivert....

(#1283) molnar90 válasza Fire/SOUL/CD (#1281) üzenetére


molnar90
csendes tag

[L:/dl/upc/2011-02/22/160767_u39oiaxldicqs2lo_1.png](IMG:/dl/upc/2011-02/22/160767_u39oiaxldicqs2lo_1.thumb.png)(/IMG)[/L]

(#1284) Fire/SOUL/CD válasza molnar90 (#1283) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

itt több dolog is esélyes, menj sorba

1. Ha van pendrive (ami readyboost-os és használod is), akkor ne használd

2. nem írtad milyen vga karid van, csak az látszik, hogy Nvidia, szóval a legújabb drivert töltsd le INNEN, ha meg esetleg a legújabb van fent, akkor keress egy régebbit a neten.

3. Memtest futtatása (Hogy mit jelent a "bios alapra, azt meg pár hsz-al feljebb leírtam)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1285) molnar90 válasza Fire/SOUL/CD (#1284) üzenetére


molnar90
csendes tag

nincs a gépbe semmi pendrive....

(#1286) molnar90 válasza Fire/SOUL/CD (#1284) üzenetére


molnar90
csendes tag

amikor kijön a kék halál ezt a nvn4-es hibát írja ki ....

(#1287) Fire/SOUL/CD válasza molnar90 (#1286) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, azért is írtam, hogy pakolj fel egy másik NVidia drivert
(vagy még ha esetleg kézzel állítottál a virtuális memória méretén, akkor azt állítsd vissza, hogy a W7 kezelje)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1288) rox1818 válasza Fire/SOUL/CD (#1275) üzenetére


rox1818
csendes tag

memtest-et USB-re felraktam azzal a programmal... csak az a gond, h az ASUS alaplapom nem ismeri fel az USB-t... ezért a Windows7 memoriadiagnosztikával próbálkoztam, 3 alkalommal futtattam le... egyszer se irt ki hibát.... habár egyszer csak úgy megállt az ellenőrzés(6 órán át nem csinált semmit se)... a gépem ASUS K52JB... biosz frissítésen gondolkodom...

(#1289) Amacs válasza Fire/SOUL/CD (#1279) üzenetére


Amacs
aktív tag

Köszi a választ!
Egy rossz szektor van rajta, ami helyileg a rendszerpartícióra esik.
De nem értem, hogy hogy okozhat ez hibát, miközben ezek a bad sectorok le vannak zárva észlelésük után?
Bár a hard disk sentinel nem azt írja rá, hogy rossz szektor hanem azt, hogy gyenge szektor.
Egyébként egy laptopról van szó jelen esetben.

Érdekesség a dologhoz még az is, hogy most stabil, nem kékhalálozik. Ebben a stabil állapotban azóta van, mióta törölgettem a partíciórlól elég sokat.
2 héttel később a törölgetés után feltettem egy ut2004-et. 2x kezdtem el vele játszani, mint a 2x kékhalál volt. Ha nem azzal játszok (pl:stalker,quakelive), akkor minden a legnagyobb rendben.

Mivel tesztelhetném a vinyót szerintetek?

Volt már:
-Hard disk sentinel felület teszt, lefutott
-HDTune teszt felület, lefutott
-Everest vinyó marattatás, most nem tudom pontosan mennyit, de ez a se hozott semmi eredményt.

Avagy milyen módszerrel lehetne a hibát úgy elkülöníteni, hogy ne okozzon bajt?

(#1290) Busaman


Busaman
csendes tag

Szíasztok

Ha a Bulletstorm nevezetű játékkal játszok, 10-15 percnyi játékidő után a gép kidob egy kék halált. Kódot sajnos még nem tudtam leolvasni mivel nagyon hamar eltűnik.
A játékkal lehet a probléma?
A gépem nem elég jó hozzá esetleg?
Vagy drivert kéne frissítenem?

(#1291) sfdrakex válasza Busaman (#1290) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Bluescreenview nevű programot töltsd le azzal nézd meg a hiba kódot. Azt hogy a géped milyen nehéz kitalálni, töltsd ki az adatlapodat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1292) Busaman


Busaman
csendes tag

Bocsi az adatlapom kitöltve:)
A BlueScreenView ezt dobta rá:
http://postimage.org/image/piut4qx0/

(#1293) sfdrakex válasza Busaman (#1292) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ez alapján az ATI driver okozza a hibát, cseréld a legújabbra, vagy ha az van fent akkor régebbire.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1294) kraftxld válasza Busaman (#1292) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Első körben videokártya driver frissítés, ha nem segít akkor tuning vissza ha van, ha az sem akkor másik videókártyával teszt, ha az sem akkor tápegység.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1295) Busaman


Busaman
csendes tag

köszönöm szépen:)

(#1296) Fire/SOUL/CD válasza rox1818 (#1288) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem akarlak elkeseríteni, de az Asus ezen sorozata igen gázos mostanában. kb 1 hónapja egy K52JE-t kellet felküldeni Pestre, azt írta a szerviz, hogy alaplapcsere lesz, ezt követően jelezték, hogy megérkezett az alaplap cserélik, majd ezután meg azt, hogy az új alaplap is hibás... Másfél hete egy pont olyat, mint ami Neked is van, szintén ment fel Pestre, szerviz azt írta alaplapcsere, azóta még nem írtak többet.
Nem szeretek tippelni, de szerintem gyári hibás alaplapszéria lehet a háttérben, a H55 chipsettel szerelt kütyükkel van mostanában gond...

Amacs
Hát végül is, ha már csak egy játékkal van gond, azt maga az az egy játék is okozhatja, nyilván nem lehet hardveres a gond, hisz más alkalmazásokkal(köztük játékokkal) meg nincs gond, ahogy írtad..

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1297) rox1818 válasza Fire/SOUL/CD (#1296) üzenetére


rox1818
csendes tag

Köszönöm szépen az információkat.

Hát már csak ez kellett. Az előző ASUS X61SL notebookom több mint egy évire megadta magát. 2-szer alaplapot cseréltek benne, egyszer processzort. A szervízből úgy kaptam vissza, hogy 5-15 percenként kék halált produkált. Ez után megint visszavittem, majd visszakaptam a pénzt, s ekkor vettem meg idén szeptemberben ezt a K52JB-t. A hét elején még 5 alkalommal kék halálozott, majd egyszerűen abbahagyta, pedig semmit se csináltam vele. Létezik valamilyen módszer, amivel le lehetne ellenőrizni otthon a chipsetet?

(#1298) Fire/SOUL/CD válasza rox1818 (#1297) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezek a laposok újonnan vásárolt, pár hetes kütyük voltak, nem biztos, hogy esetedben is igaz, csak úgy megemlítettem...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1299) maláj


maláj
őstag

üdv
ide is beírom hátha sikerül megoldani a problémát
a probléma forrása

(#1300) SamanthaFox


SamanthaFox
csendes tag

Sziasztok!

az én gondom elég speckó, legalábbis végigböngészve a fórumot hasonlót nem találtam:
A gép rendesen elindul, bejön az asztal, ikonok és minden, majd kb. fél percre rá kék halál és magától újraindul...csakhogy ezután újra beindul, újra csak pár másodpercet megy és megint kék halál, aztán megint újraindul és ezt folytatná a végtelenségig, ha hagynám neki...egyébként az a "gyönyörű" az egészben, hogy kék halál esetén full kék a képernyő és csak egy pillanatra látszik, de semmilyen szöveg nem jelenik meg rajta. Egyébként csökkentett módban elindul a gép, ja, és Win7-em van. Ha valakinek van ötlete, nagyon megköszönném és csak érthetően légyszi, mert nem vagyok akkora pcguru : )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.