Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) fifi_addict válasza Polacsko (#150) üzenetére


fifi_addict
tag

nem mindegy? csere, probálgatás külön... kiderül. ha mindegyik rossz, még mindig lehet a lap is hibás - próbáld ki más gépben is ha tudod.
eccerűbb, ha csak memot kell venned, mintha lapot (is) kellene.

[Szerkesztve]

...........................???

(#152) Racsi1 válasza tuskooo (#148) üzenetére


Racsi1
csendes tag

Már futtattam memtestet, de eddig nem talált hibát.

(#153) tuskooo válasza Racsi1 (#152) üzenetére


tuskooo
addikt

Most látom, hogy órákig ment :( Nem tudod másik gépben tesztelni a cuccokat? :F

[Szerkesztve]

(#154) Racsi1 válasza tuskooo (#153) üzenetére


Racsi1
csendes tag

Ha végleg nem boldogulok megpróbálom. pillanatnyilag csak a ramot tudom cserélni, mert a többi gépünkben agp vidkari van

(#155) athew


athew
csendes tag

Hi All!

Nem tom, hogy jó helyre írok e be, de azért próbálkozom!


Múlt héten vettem egy gépet(sok helyről), szépen ahogy illik felraktam a windowst(64 bittes, merthogy vagány vok és 64 bittes procit vettem). Első rendszer felrakás után, amikor már túl voltam az alaplapi driver, ati driver stb. kb egy 3 óra után kidobott egy kék halált, először a VGA kártya driverére az ati2dvag.dll-re hivatkozva, utána pedig a hangkártya jött az alcwdm.sys, de asszem mindkettő IRQ_NOT_LESS_OR_EQUEAL üzenettel jött. Na már most azóta már kétszer újra lett rakva(rengeteg türelemmel és kevesebb hajjal), és most egyelőre egy napja nincs kék halál, VISZONT: 3dmark2005 nem akar lefutni, azaz elmegy az első tesztig aztán kilép az egészből egy Windowsos (Send Error, Don't Send Error) hibával, így nem tom letesztelni a videókártyát se. A játékok mennek viszont beszaggatnak egy kicsit, pedig nem lenne szabad. A filmeknél pedig érdekes dolgot csinál, 15-20 percig megy és aztán vagy 2 percig beszaggat(olyan mintha swappolna) aztán ismét jó.


Itt a konfig, hogy tisztább legyen a kép:
- ASUS A8N-E
- AMD Athlon 64 3000 BOX
- SAMSUNG 512Mb 400Mhz (2 DB)
- ASUS EAX1600pro 512MB
- MAXTOR 250GB 7200rpm 16MB
- CHIEFTEC CT420A2
- LG LG GSA-4167 RBB oem fekete


ha vki tud vmi érdemlegeset hozzászólni, tegye meg, mert nem tom, hogy most vigyem vissza garira(ha meg vissza kell vinni, akkor mit, merthogy említettem sok helyről lett összedobálva a gép)

Előre is köszönöm a segítségeteket!!!

athew

(#156) szumoo


szumoo
senior tag

Tiszteletem.

Az történt velem régebben és megint nemrég, hogy a gép egyszercsak kékhalálozik és a fizikai memóriával van vmi baja és elkezdi listázni!
Egyszersem vártam meg a lista végét, hanem kapásból reset. Reset után megint minden oks volt. Régen két szutyok 256-os 400-as ramom volt és velük elég gyakran csinálta.
Volt memtest is és error-ból volt szépszámmal!
Ez még annyira nem gond, mert elpaszoltam őket.:D Most két 512-es 400-as A-Data ram van a gépben. És vmelyik héten megint előjött ez a kék képernyős fizikai memória számlálós téma. Azóta megint semmi (kopp-kopp-kopp)
Szerintetek mi lehet a gond? :F
Gépem adatoknál! Gondolkodtam már egy lap bios frissen, de nem merem bevállalni!

Előre is köszönöm segítségeteket! :R

Üdv.: Szumoo

A nyúlon túl?

(#157) tuskooo válasza athew (#155) üzenetére


tuskooo
addikt

Memtestet futtass le sztem

(#158) tuskooo válasza szumoo (#156) üzenetére


tuskooo
addikt

Most mit csinál memtesttel? A lap nem lehet rossz? :F

(#159) szumoo válasza tuskooo (#158) üzenetére


szumoo
senior tag

Szia.

Megmondom őszintén az új rammal még nem nyomtam memtestet.
A lapra felakarok rakni egy újabb biost, mert 2003-as van fenn, de sokan azt mondják, csak akkor rakjak újat, ha kompatibilitási problémám van.

Mostanában nem csinált ilyesmit (kopp-kopp-kopp) és remélem mostmár nem is fog!

Üdv.: Szumoo

A nyúlon túl?

(#160) rdi válasza szumoo (#156) üzenetére


rdi
veterán

memtesten kívül a RAM beállításai Biosban...

Fej! Tor! Potroh!

(#161) szumoo válasza rdi (#160) üzenetére


szumoo
senior tag

Ez egy jó kérdés, melózok, csak este leszek otthon.
Majd csinálok képeket, mert én konkrétan ehhez nem értek :B
Linkelem a képeket és Ti vagy esetleg Te mondtok vmit, mi jó és mi nem!
Köszönettel:

Szumoo :R

A nyúlon túl?

(#162) tuskooo válasza szumoo (#159) üzenetére


tuskooo
addikt

Biost sztem mindenképpen frissíts, rosszabb biztos nem lesz :)

(#163) Benmartin válasza rdi (#160) üzenetére


Benmartin
senior tag

akkor már ne piszkálja hanem resetelje a bios-t de ha nem nyúlt hozzá akkor azt sem kell megcsinálni. nem hiszem azt sem hogy a 2003 bios hibát okozna a memóriakezelésben. gyakorlatilag most bármi rossz lehet meg kell várni a memtest eredményét mielőtt fölöslegesen felpakoltatnánk vele egy új biost.

(#164) szumoo


szumoo
senior tag

Sziasztok.

Megcsináltam a memtestet. Majdnem egy órát ment. Feltötlöttem a képet amit csináltam róla!
Kérem a véleményeket. [link]

Üdv.: Szumoo :R

A nyúlon túl?

(#165) tuskooo válasza szumoo (#164) üzenetére


tuskooo
addikt

Hmm, elég kevés hiba, nem az a tipikus hulla ram :U Sztem a bios-frissítést megpróbálhatnád. De ez csak saját vélemény :B

(#166) Benmartin válasza szumoo (#164) üzenetére


Benmartin
senior tag

hibátlannak kellene lennie. próbáld egyesével a memóriákat.

(#167) tuskooo válasza Benmartin (#166) üzenetére


tuskooo
addikt

Hmm, eszembe se jutott külön tesztelni :) Meg az is lehet, hogy valamelyik slot halt meg. Érdemes az összeset egy slotban próbálni.

(#168) szumoo


szumoo
senior tag

A ramokat majd csak szvsz hétvégén fogom próbálgatni egyesével.
A bios frissítést én merem elvállalni! :B
Lehet majd vkit megkérek rá!
Azért köszönöm a segítséget! :R

Szumoo

[Szerkesztve]

A nyúlon túl?

(#169) szumoo válasza szumoo (#168) üzenetére


szumoo
senior tag

azt elfelejtettem mondani, hogy a ramok elég újak! pár hónaposak.
Szerintem nem a ram a ludas, hanem a lappal lesz vmi bibi. De persze hétvégén kipróbálom egyesével és átrakom egy másik gépbe is és ott is nyomok memtestet.

Üdv.: Szumoo

Bocsi az offért :B

A nyúlon túl?

(#170) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek.

Sógoromtól örököltem egy új lapot, meg prockót, memóriát. Nála ment a dolog, de nálam azt csinálja, hogy egyszer csak bekékül és azt írja:

''A rendszer a számítógép védelmében leállt... nézzen meg minen újonnan telepített...'' és hasonló marhaságokat, lent meg elkezd számolni, majd újra indul.

A dolog érdekessége, hogy főleg netezés közben csinálja, játékban nem, pedig a Sacredet nyomom, ami meg köztudottan memória zabáló.

Nincs valakinek valami ötlete, kérlek segítsetek, mert lassan már döntenem kell, vagy magamat nyírom ki, vagy a gépet. :O

Előre is köszike! :)

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#171) szumoo válasza KovácsGéza (#170) üzenetére


szumoo
senior tag

Magadban semmi féleképpen ne tegyél kárt, nem ér annyit az egész!
Igaz én nem értek ehhez a témához, de pár dolgot tanácsolhatok.
Azt írtad, hogy csak netezés közben jön elő a ''kékség''.
Próbálj egy olyat, hogy csökkentett módban indítsd újra a gépet és csinálj egy alapos vírus ill. spam meg nem tudom, milyen védekező programjaid vannak még fent, szal tolj végig mindegyikkel egy keresést. Ha nem talál semmit ,akkor nem tudom a további lépéseket.
Ezekkel nem vesztes semmit.
de majd jönnek az okosak, és majd megmondják mi lehet a gond.

Üdv.: Szumoo

[Szerkesztve]

A nyúlon túl?

(#172) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

Köszönöm Neked!

Szerintem nem ilyen gond lehet, hiszen új a konfig, meg fent van az Avast! és a Keri Jó is, nem hiszem, hogy vérus.
Bár...

Lehet, hogy csinyálok egy full szkent!

De tényleg várom a többiek ötleteit is.

De Néked azért nagyon köszönöm!

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#173) ssolitude válasza KovácsGéza (#172) üzenetére


ssolitude
őstag

A kék képernyő alján nézd meg hivatkozik-e valami fájlra,amiért a rendszer leállt.
Ha nincs fájl, akkor vannak kódok,azokat kellene tudni.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#174) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

Na ez már előrelépés!

Köszönöm, figyelni fogom legközelebb!

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#175) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

De azért mások is írjanak még ötletet!

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#176) tuskooo


tuskooo
addikt

Sztem egy memtestet le kéne futtatnod

(#177) finest válasza KovácsGéza (#170) üzenetére


finest
őstag

Nem lehet, h a modem vagy a hálókari drivere működik rosszul? Esetleg nincs húzva a gép? Akkor rá lehetne fogni a PCI-frekire.

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#178) rdi válasza KovácsGéza (#175) üzenetére


rdi
veterán

egyébként az összeomlásokat a win XP logolja nem ?

Fej! Tor! Potroh!

(#179) KovácsGéza válasza tuskooo (#176) üzenetére


KovácsGéza
tag

Futattam (bár időbe telt mire rágyüttem hogyan műkszik), és meg is van a hibás modul.

Köszönet mindenkinek a segítségért!

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#180) tuskooo válasza KovácsGéza (#179) üzenetére


tuskooo
addikt

Nm :)

(#181) KovácsGéza válasza tuskooo (#180) üzenetére


KovácsGéza
tag

Még sem a memória az, azóta is egyfolytában kékül!!! :O :O :O :O

Két fájlra panaszkodott, mkindkettő a system32-ben van, az baj, ugye?

Lefotóztam mikor kétszer fagyott, belinkelem.



[link]



Kéééérleeeek segítsetek mert tanácstalan vagyok már! :O :O :O :O

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#182) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

up

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#183) rdi válasza KovácsGéza (#181) üzenetére


rdi
veterán

videokártya driver?
ugye az XP aztat mondja, hogy sorban tilst le komponenseket
meg javasolja, hogy nézd mega biost...
nincs ott túlhajtva valami ?

Fej! Tor! Potroh!

(#184) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

Minden alap szinten megy, nem vagyok híve a húzásnak.
Most újrarakom az egész XP-t, és a legújabb Forcewaret rakom fel. Vagy lehet, hogy a gyáriját kellene feltenni hozzá?

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#185) rdi válasza KovácsGéza (#184) üzenetére


rdi
veterán

Ez jó kérdés. De mindek telepíted ujra. Tiltsd le pl. a videokari meghajtóját, aztán próbáld meg új driverrel. De! Én azt tapasztaltam, hogy a VGA hiba inkább képernyő fagyást produkál...

Fej! Tor! Potroh!

(#186) rdi


rdi
veterán



Nincs fent véletlen a .NET frameworks 1.1? Az is szokott gondokat okozni. Amugy a hőmérsékleteid rendben vannak?

.Net Framework még eccer se volt fenn a gépemen... Per pill,netezek - zenét hallgatok a procim 28 C fok, a VGA 43 C fok...


============================== Aláírás


Előzmény - C.J. írta:

Hy! A gyári nForce driver van fenn... De volt fenn a legfrissebb is,és azzal tényleg több fagyás volt... Nem tom mi lehet a baja! Esetleg a driverek telepítési sorrendje... Bár nem hiszem! Először alaplap,aztán VGA...

Nincs fent véletlen a .NET frameworks 1.1? Az is szokott gondokat okozni. Amugy a hőmérsékleteid rendben vannak?


============================== Aláírás


Előzmény - JediTrainer írta:

Nekem pl a legújabb nforce nem megy a 81.98-al és a 84.21-el sem.... Ezért a gyárit kell felraknom

Hy! A gyári nForce driver van fenn... De volt fenn a legfrissebb is,és azzal tényleg több fagyás volt... Nem tom mi lehet a baja! Esetleg a driverek telepítési sorrendje... Bár nem hiszem! Először alaplap,aztán VGA...


============================== Aláírás

Előzmény - Firestorm írta:

Én is az NForce-ra gyanakszom. Csak a nv4_disp.dll zavar be, mert az szerintem a vga driver eleme.
Vagy mégsem? nv4=nvidia nforce4

Nekem pl a legújabb nforce nem megy a 81.98-al és a 84.21-el sem.... Ezért a gyárit kell felraknom


============================== Aláírás




Milyen NForce drivert használsz? Nekem inkább azokkal szokott meggyülni a bajom.

Én is az NForce-ra gyanakszom. Csak a nv4_disp.dll zavar be, mert az szerintem a vga driver eleme.
Vagy mégsem? nv4=nvidia nforce4


============================== Aláírás ,

Hali! Nem tom de én arra gyanakszok h nem támogatják teljesen a ForceWare driverek a 7600GT-t! Teljesen új win,új winchester és fagynak a játékok az nv4_disp.dll miatt! A legújabb WHQL-es drivert használom (84.21) persze előtte amit adtak hozzá azt is kipróbáltam és azzal is ugyanezt csinálta! Winyó nem lehet a hiba oka,a memória sem,futattam tesztelő programot... Ha valaki tud segíteni írjon! Köcce!

Ui.: Leadtek Winfast 7600 GT-m van!

Milyen NForce drivert használsz? Nekem inkább azokkal szokott meggyülni a bajom.

Fej! Tor! Potroh!

(#187) Blackmate válasza KovácsGéza (#181) üzenetére


Blackmate
senior tag

Amikor az nv4_disp.dll miatt sírt a szája, arra lehet, hogy ez egy megoldás lehet rája: [link]. Itt a zip, ami orvoolja a bajt: [link]. De azért olvasd el, mielőtt neki esnél. Írják is, hogy ha 70.xx drivered van, ahhoz ne használd.

A aavmker4.sys fájl meg az Avast fájlla. :F

Én a helyedben megnézném a vasat egy szűz XP-vel, jól megtesztelve (CPU, RAM, VGA, HDD).

(#188) KovácsGéza válasza rdi (#186) üzenetére


KovácsGéza
tag

Ez a NET.izét nem tudom mi, de szerintem nincs fent.

A hőmérsékletem 50 C körül van, ami szerintem egy 2167-es AMD-nél elfogadható.

A VGA hőmérsékletét nem látom, szerintem ezen a Geforce FX5600-ason nincs dióda.

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#189) tuskooo válasza KovácsGéza (#188) üzenetére


tuskooo
addikt

Próbálj meg másik videokari drivert, nálam megoldotta a hasonló gondom. Vmi szoftveres gubanc van sztem :U

(#190) KovácsGéza válasza rdi (#186) üzenetére


KovácsGéza
tag

Megcsináltam amit írtál, letiltottam a hardvert és eltávolítottam a szovftvert.
Az volt az érdekes, hogy mikor újraindult az XP kétszer is bejött az az idióta ablak, aminek a címe, hogy: ''A rendszer súlyos hiba után állt helyre...''


Most feltettem hozzá az eredeti, a dobozában lévő drivert, oszt majd meglássuk mi lesz.
most már remélem kóser lesz a cucc.

Köszi mindent, de ha gáz van jöhetek még hülyeségeket kérdezni?

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#191) KovácsGéza válasza Blackmate (#187) üzenetére


KovácsGéza
tag

Akkor Te is aszondod, hogy VGA gond lehet, már tuskooo is írja kettővel feljebb.

Megnézek minden ilyen javallatot, amit írtatok, de mindenkinek köszönöm (viszont jövök még lamerkedni, ha nem jó, oké?).

Amúgy nincs egy hónapos az XP, hiszen az új laphoz újra kellett raknom, ráadásul nekem mániám, hogy kerülök minden olyan buzi programot, ami teleírja a rendszerleírót, csak a legszükségesebb programokat telepítem.

Szóval köszi mindenki! :)

[Szerkesztve]

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#192) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

up

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#193) finest válasza KovácsGéza (#192) üzenetére


finest
őstag

Most hogy is van ez? Kiderülta memtesttel, h egyik modulod hibás, kivetted és továbbra is fagyi van?

Túlmelegedésről nem lehet szó?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#194) KovácsGéza válasza finest (#193) üzenetére


KovácsGéza
tag

Szia!

Igen, ez a helyzet. Nézd meg feljebb a belinkelt fotókat, hogy milyen üzivel jön a kék halál.

Na most szerintem lehet grafikus kártya gond is. Feltettem egy másik drivert hozzá.

Illetve itt a melóhelyemen azt mondják az informati kussok, hogy a hibás RAM modul miatt talán rossz leírások keletkeztek az XP leírójában, ezért nem árt egy újratelepítés. Amit egyébként Én osztok, mert ilyen tényleg lehet.

Melegedés miatt azért nem hiszem, hogy lehetne ez, mert, mint már feljebb is írtam 50-55 C fok nem sok egy Athlon XP 2700+ Thorghoubredennek. Az előzőm, ami egy 2400+ volt, olyan is előfordult hogy 75 C fokon ment, és annál sem volt ilyen gond.

Szóval nem értem.

Nincs ötleted?

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#195) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

up

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#196) finest válasza KovácsGéza (#194) üzenetére


finest
őstag

Hát, azt hogy a fájok sérültek meg, én nem annyira tartom valószínűnek, de elképzelhető.
VGA-driver reinstallkor az uninstall után használd a driver cleanert.
Az XP reinstall mindenképp hasznos lehet.

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#197) KovácsGéza válasza finest (#196) üzenetére


KovácsGéza
tag

Héé, köszi, tök rendes vagy! :)

Remélem ezek után minden kóser lesz.

(Bár azt csak itt zárójelben jegyzem meg, hogy az XP-m egy hónapos, és irgum-burgumm, hogy ennyi idő után már gond van vele.)

[Szerkesztve]

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#198) finest válasza KovácsGéza (#197) üzenetére


finest
őstag

Kíváncsian várom, h a driver cleaner hozott-e változást?
Vagy elhatároztad az XP-reinstallt?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#199) pilu8888


pilu8888
csendes tag

SEGÍTSÉG!
hello!
bocsi ez nem kékhalál de nagyon idegesítő:
felraktam nem rég a fifa world cup 2006-ot majd tegnap a Most Wanted-t! Mind a két játéknál azt csinálta a gép hogy amikor elindítottam akkor elsötétült a monitor és utánna se kép se hang. ;] (nem a játék a szar mert az másnál ment) A többi játék ami fennt van a gépemen pedig ragyogóan megy,úgyhogy nem értem!
Valaki segítsen, légyszi!

(#200) ShadowLord válasza pilu8888 (#199) üzenetére


ShadowLord
senior tag

ez édes kevés ha nem anyira tiszta játék lehet crack gond illetve nem ártana ha konfigod is beírnád emellett a videó karesz driver vagy directX probelm is lehet...

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.