Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Két hónapja összeraktam egy új gépet, ami a mai napig érdekes BSOD-ket produkál.

A gépbe épített alkatrészek:

Alaplap: Gigabyte GA-H55M-S2H
CPU: Intel Core i3-530
RAM: Geil 2x2Gb 1600MHz kit.
Winchester: 1Tb Sata
VGA: MSI Geforce 9600Gt
Hang, LAN: alaplapi

Egy részlet a minidump-ból:

Symbol search path is: *** Invalid ***
****************************************************************************
* Symbol loading may be unreliable without a symbol search path. *
* Use .symfix to have the debugger choose a symbol path. *
* After setting your symbol path, use .reload to refresh symbol locations. *
****************************************************************************
Executable search path is:
*********************************************************************
* Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. *
* *
* The Symbol Path can be set by: *
* using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable. *
* using the -y <symbol_path> argument when starting the debugger. *
* using .sympath and .sympath+ *
*********************************************************************
Unable to load image \SystemRoot\system32\ntoskrnl.exe, Win32 error 0n2
*** WARNING: Unable to verify timestamp for ntoskrnl.exe
*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntoskrnl.exe
Windows 7 Kernel Version 7600 MP (4 procs) Free x64
Product: WinNt, suite: TerminalServer SingleUserTS
Built by: 7600.16617.amd64fre.win7_gdr.100618-1621
Machine Name:
Kernel base = 0xfffff800`02a00000 PsLoadedModuleList = 0xfffff800`02c3de50
Debug session time: Mon Nov 8 19:31:40.349 2010 (UTC + 1:00)
System Uptime: 0 days 0:00:26.832

Ami volt már:

- BIOS frissítés
- alaplapi driverek frissítése
- directX frissítés
- VGA driver frissítés

Ha jól gondolom eléggé memória hiba gyanus a dolog. Az alaplapi specifikációba nem szerepel a támogatott modulok között a fent említett kit, így megpróbálok egy manuális beállítást még.

Ha valakinek van még ötlete, hogy mi lehet a baj, akkor szóljon.

(#1152) hitman77


hitman77
senior tag

A memóriát elírtam. 1333MHz Geil kit (2x2Gb) GV34GB1333C9DC.

(#1153) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Mióta újra raktam a rendszeremet azóta ha filmet nézek valamelyik lejátszómon (K-Lite,VLC,SMPlayer)(WMP-en csak 1x volt a többinél többször is előfordult) Változó idő elteltével kék halál jelentkezik!Mi lehet a probléma???(Azt hittem memória hiba u-h már lefuttattam 4 pozitív tesztet is.-Memtest86+ 4.10v.)(2X mind két RAM modullal, és egyenként mind2 RAM modulon!)

(#1154) Mustármag válasza Mustármag (#1153) üzenetére


Mustármag
őstag

Megoldódott!
A VLC és K-Lite akadt össze!

(#1155) dotamaster


dotamaster
csendes tag

Hellotok, felraktam egy játékot, a neve Lineage II elindítom és mindig ezt írja ki. :

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 1000008e
BCP1: C0000005
BCP2: 9A958FF8
BCP3: A438C9EC
BCP4: 00000000
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\121010-26551-01.dmp
C:\Users\dotamaster\AppData\Local\Temp\WER-59592-0.sysdata.xml

Olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x040e

Ha nem érhető el az online adatvédelmi nyilatkozat, olvassa el az offline változatot:
C:\Windows\system32\hu-HU\erofflps.txt

ha valaki tudja mia probléma kérem segítsen!

(#1156) ViTaZi


ViTaZi
aktív tag

Hali

Ma gAmepod-on megneztem a psphone bechmark videot. Eljott a haverom neki is meg akartam mutatni de a video felenel kekhalat kaptam. Jo gep ujraindit win betolt es mevegyszer elindittom a vidit es felenel pediv uiraindult a gep barmifele hiba nelkul de kovetkezore mR aiman lement. Video. Szerintetek mi lehet a gond? (anyit tudni kell h az uj vinyo ota van neha kekhalal, de tegnap ota ssd-n van a win es az ij vinyon csak adatok. ) szerintetek mi lehet a problema?

Valaszokat elore is koszonom!

braner00 kerüljétek!

(#1157) ViTaZi


ViTaZi
aktív tag

Ahogy látom senki nem tolong azért h segítsen... :W

braner00 kerüljétek!

(#1158) sfdrakex válasza ViTaZi (#1156) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Memóriák rendben? Táp elég annyi eszközhöz amit kiszolgál ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1159) ViTaZi válasza sfdrakex (#1158) üzenetére


ViTaZi
aktív tag

Memóriák rendben (memtestnél 105%-ig ment, vagy esetleg tovább kéne hagyni?) Táp pedig bőven elég.

braner00 kerüljétek!

(#1160) sfdrakex válasza ViTaZi (#1159) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Esetleg vedd ki a memóriákat és egyszerre 1 modul legyen csak bent, próbáld úgy, láttam már többször olyat hogy memtest nem jelez hibát mégis a memóriával van gond. Nálam 1 hónapja voltak fagyások, kivettem a memóriákat, majd visszaraktam és jó lett, vagy a gyerekek lökdösték a házat vagy takarításkor, de elmozdult valami gondolom, mert visszatéve működött már minden.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1161) ViTaZi válasza sfdrakex (#1160) üzenetére


ViTaZi
aktív tag

Rendben átnézem azért. De amúgy nagyon nagyon ritkán jön elő ez a hiba, kb. 1-2 havonta 1x-2x és általában windows telepítés után jön elő. (amikor már minden fent van). Mindenből a legfrisebb drivert használom.

De ha előjön akkor lehet ram csere lesz a a vége (a biztosnásg kedvéért.

Köszönöm a válaszokat! :R

braner00 kerüljétek!

(#1162) sfdrakex válasza ViTaZi (#1161) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha ilyen ritka nem memória lesz, szerintem, de azért egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1163) ViTaZi válasza sfdrakex (#1162) üzenetére


ViTaZi
aktív tag

Akkor szerinted mi lehet? Mire tippelsz? De szerintem a samu vinyó mert előtte nem volt gondom.

braner00 kerüljétek!

(#1164) sfdrakex válasza ViTaZi (#1163) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Arra tippelnék én is, de ha azon csak adatok vannak, és a windows egyébként nem használja akkor amiatt nem szabadna fagyni. Azért nézesd át a vinyót diagnosztikai progival mert ha van rajta bad sector az okozhat ilyet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1165) ViTaZi válasza sfdrakex (#1164) üzenetére


ViTaZi
aktív tag

Milyen progival nézessem meg?

braner00 kerüljétek!

(#1166) sfdrakex válasza ViTaZi (#1165) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

HD Sentinelel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1167) ViTaZi


ViTaZi
aktív tag

Nah most megint volt egy kékhalál telepítés közbe. Valahol meg lehet nézni mi a hiba (blue srceen viewer-el pl.)

braner00 kerüljétek!

(#1168) kispadar


kispadar
csendes tag

hali!
problémám a következő lenne!
összepakoltam egy uj gépet...szépen összeraktam minden frankó egsézen addig mig a rendszert próbálom felrakni...
kezdem az elején:

szépen irja hogy dvd vagy cd ről bootoláshoz press any key...rávágok a billentyűzetre
utána win7 telepités... a windows fájlokat másol...miután ezt befejezte
szépen elkezd körbeszaladgálni a windows loading screenes kis pöttyöcskék a kis csikban...
utána sötétség és kék halál

hiba kód az win7 nél nemtudom micsoda...de valamit ACPI.sys -t emleget nagyon...

ha XP-t probálok felrakni ott meg azt dobja hogy
stop: 0x0000007E meg zárojelben egy csomo hülyeséget...
erre azt találtam googleval hogy nem kompatibilsi a rendszer a gépezettel...és bios frissitést is javasolnak...

még nem frissitettem le a biost...de megpróbálom perceken belül...
de ha tudnátok valami okosat mondani azt nagyon megköszönném

(#1169) dudi válasza kispadar (#1168) üzenetére


dudi
senior tag

memtest... ;]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1170) kispadar válasza dudi (#1169) üzenetére


kispadar
csendes tag

kicsit bővebben kifejtenéd? :)
mert lehet hogy csak én vagyok ergya...de hogy testeljem le?

(#1171) dudi válasza kispadar (#1170) üzenetére


dudi
senior tag

vannak direkt memória tesztelésre programok, amik floppyról, cdről, hálózatról, bármiről betölthetők, windows nélkül.
[link]
Ez a leginkább elterjedt, ebből is az 5-ös teszt (régen a C-1-3-5-0 gombsorral lehetett beállítani, hogy azt futtassa csak.)
ki kell írni pl. rw cd-re az iso-t és betöltöd boot-nál.

szerk: most néztem, hogy van ilyen auto-installer for usb keys cucc. akkor azt, érdemes üres pendrive-al játszani, mert szerintem formázza ;]

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1172) kispadar


kispadar
csendes tag

kösz...ha előrébjutottam majd még írok ugyis ha help kell
de remélem nem fog majd kelleni
és kösz mégegyszer a tippet meg a linket :D

(#1173) ViTaZi válasza kispadar (#1172) üzenetére


ViTaZi
aktív tag

Amúgy ez tuti memória hiba, cseréltesd ki amint tudod!

braner00 kerüljétek!

(#1174) kispadar


kispadar
csendes tag

azthiszme megoldottam a problémát..vagyis megoldva nincs..csak felismerve van msot látom iponon a leirásában a ramnak hogy

Intel i3/i5/i7 és AMD-s alaplapokkal NEM kompatibilis

..köszönöm... miért csinálnak olyan ramot ami a két legismrtebb gyártónak a cucaival nem kompatibilis ?:D

(#1175) ViTaZi válasza kispadar (#1174) üzenetére


ViTaZi
aktív tag

Intel i3/i5/i7 és AMD-s alaplapokkal NEM kompatibilis

Mennie kell attól még!

[ Szerkesztve ]

braner00 kerüljétek!

(#1176) joevagyok


joevagyok
csendes tag

Hiba:
http://paste2.org/p/1154627

Leginkább játék közben váratlan újraindulást produkál. Software vagy Hardware hiba?
Config:
GA-P55-UD3L
Intel i5-750 2.66GHZ 8MB Cache
Kingston 2x2GB 1333 DC Kit
WD 500GB 32MB Cache
Ati R. GDDR5 1GB HD5770 Vapor-X
Köszönöm előre is!

(#1177) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

Barátom gépénél érdekes hibajelenséggel találkoztam.
Bármilyen oprendszert (xp, vista, 7) telepítünk és bármilyen klaviatúrát használunk, több típust kipróbáltunk USB-PS2 vegyesen, nem lehet " í " betűt írni, vagyis a billentyű lenyomásakor nem történik semmi. Minden más karakter működik.
A gép: ASUS P5k alaplap, C2D 2,2 GHz proc. NVidia EN8600 VGA, Samsung 250GB HDD, Kingmax 2x1GB 800MHz RAM.

A kolléga nagyobb lélegzetvételű gépelés előtt áll ezért szüksége lehet arra a betűre.
Amennyiben van bármi ötletetek hogy hol lehet a hiba, azt hálásan fogadnám.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#1178) dudi válasza abdulka1 (#1177) üzenetére


dudi
senior tag

altgr + j = í
magyar kiosztás van beállítva?
elsőre ennyi jutott szembe...

ja még az, hogy nem kék halál a probléma, ezért off topik.

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1179) abdulka1 válasza dudi (#1178) üzenetére


abdulka1
őstag

Az első gondolatom nekem is ez volt de sajna nem jött be.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#1180) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Nem rég egy játék telepítése közben kék halált kaptam és azóta a winnek 2-3 perc kel hogy be töltősön. (Win7 64 bit.)
Nem zavaró,de ha fokozottan ki van téve egy lehetséges összeomlásnak, akkor inkább újra húzom a win-t.Vagy valahogy helyre lehet állítani?

(#1181) föccer válasza Mustármag (#1180) üzenetére


föccer
nagyúr

Első körben: milyen hibakóddal állt meg a win? 2. körben: memtest86 serény futtatás. 3. körben: merevlemezek felület ellenőrzése, és töredezettség mentesítést.

Ezen kívül milyen gépen, milyen játékkal. Milyen frissítéssek vannak fent, milyen memória rezistens programokat indít a win indulás során? Bootnaplóba kerülnek-e be esetleg hibajelentések?

Csak azt nem tudom, hogy miért lett ennyire divat a "win újrahúzása" Mi ez, valami alsógatya, hogy reggel felveszed, este leveszed? :F :(

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1182) amukbazso válasza föccer (#1181) üzenetére


amukbazso
csendes tag

Hi
mindenkinek boldog ünnepeket meg ilyenek...

azért lett nagy divat kék halál esetén
gyalulni , majd
újrahúzni a gépet
- mert kedves barátaim a kék-halál egyik legindokoltabb oka mint ti is tudjátok
-a hardver és driver közti kompatibilitási hiba
esetek többségében ha új hardver kerül be a gépbe a winfos összefossa magát és kék lesz mint a tenger és ezer és ezer hiba üzenettel fárasztja kicsiny idegszálainkat ..
nem mindenkinek van annyi ideje vagy tudása hogy utána szarakodjon hetekig meg évekig
-ez a kék-halál probléma is ilyen
ha nem a memória a hibás és nem a driver hardver akkor sokszor érdemes a biost gyárira állítani satöbbi....... satöbbi

de gyerekek nem oktatni akarok csak segíteni na persze béke veletek nyugalom és szeretet áradjon rátok!!!!!!

(#1183) Mustármag válasza föccer (#1181) üzenetére


Mustármag
őstag

1.:IRQL_NOT_Less_OR_Equal
2.:Meg volt nem talált hibát
3.:Rendszeresen mentesített, olvasási vizsgálat még mindig fut
Asztali. Konfigot is írjak?
Mass Effect2
Memória rezisztens programok? :S
Boot napló?
Minden frissítés ha minden igaz!

Hát ha valami bajom van vele, akkor a legegyszerűbb megoldás az jurahúzásnak tűnik.
Hát ha nem tudnám hogy van ilyen topic már rég újra húztam volna a rendszert.

(#1184) Gubameister


Gubameister
csendes tag

Sziasztok

Vettem egy asztali számítógépet munkahelyemről. A PC-hez egy eredeti Win XP SP2es oprendszer járt egy 80 Gb-s SATA winchester vmint két giga memória.

A Win telepítésnél a CD-ről való bootolás után bejön a tényleges telepítő elindítja a folyamatot majd a folyamat elején az eszközök telepítésénél. A következő hibaüzenetet dobja ki:

Memory Parity Error, és újra indul. Többször is újra indítottam a telepítést és mindig itt akad meg.

Valakinél valami ötlet, hogy mi lehet a baj? Mivel két 1 gigás memória van benne ezért próbálkoztam azzal, hogy kiveszem az egyiket és úgy futtatom le a telepítést de mindig ugyanúgy dob vissza.

Köszi előre is a segítséget.

Nokia Lumia 920

(#1185) Mustármag


Mustármag
őstag

A rendszer winchester nem található hibás szektor.

(#1186) McBJani


McBJani
tag

Valaki erre?
Akár ide, akár az eredeti hozzászólás alá...
Boldog Karácsonyt!
Üdv.

(#1187) csimpok


csimpok
aktív tag

Sziasztok,

Nekem már jó ideje egy olyan problémám van, hogy elsősorban játékok, illetve néha videófilmek futtatása közben (netezés, vagy szövegszerkesztés alatt sosem) különböző módokon lefagy a gép:
- A leggyakoribb az, hogy a játékban megáll a kép (általában 5-20 perccel a játék kezdetét követően), a hangot hallom tovább, majd pár másodperc múlva a monitor elsötétül, és az analóg/digitális felirat kezd el váltakozni a bal felső sarokban, ekkor csak a reset segít.
- Olyan is van, hogy hirtelen van egy kisebb kattanás, elsötétül a kép és magától újraindul a gép.
- Az is előfordul, hogy megáll a kép és a hang is beragad (mint a rossz lemezjátszó), de nem sötétül el a képernyő, viszont nem reagál semmire a gép, ekkor is resetelni kell.
- Legutóbb egy kék üzenet jött elő, valamilyen memóriacímtartományokat meg USB drivert írt ki, meg hogy ha elsőzör látja ezt az üzenetet, akkor vegye fel a kapcsolatot a gép forgalmazójával, stb.

Már mindenféle tesztet többször lefuttattam (félóráig ment Super Pi a proci miatt, RTHDRIBL a videókártya tesztelsésre, Memtest86 a memória és CHKDSK a vinyó tesztelésére), de mindegyik mindig hibátlanul lefutott. Valószínűsítem, hogy hardverprobléma lehet, mert az újonnan feltett WIN 7 alatt is játék alatt előfordul az ilyen, bár mintha itt ritkábban jönne elő.

A gép:
WIN XP SP3 (+WIN 7 32 bit)
Athlon64 3000+ 754
1GB ram
ATI 1950 Pro AGP
19" Samsung LCD monitor

Valakinek van tippje, hogy mi lehet a gond?

(#1188) dvd_R+ válasza csimpok (#1187) üzenetére


dvd_R+
őstag

hali csak tippelni tudok de szerintem memória és videokártya a bünös vagy tul erős jatekkal jatszol vagy a valami hardver hiba van tul melegszik vagy valami ilyesmi ..

ha húzva van ezek közül bármi akkor állitsd alap óra jelre mindent a procit is futtas egy mem testet

biztonság kedvéért tedd újra a windowst hátha csak már a registry stb össze kuszálodott

tegyél fel egy avast , tune up , spybot kombott mellete a legujabb videokari drivert és directx frissitést

a tune up ra vissza térve rendszer karbantartó stb jól jön a gépnek :)

és ha igy is csinalja akkor vagy videokari vagy memória a hibás esetleg probald ki másik videokarival a gépet vagy memóriával

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1189) sfdrakex válasza csimpok (#1187) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Memóriákat ne csak memtestel próbálgasd hanem ha van több modulod akkor egyszerre egy legyen a gépben és úgy próbáld ki, illetve lehet elég egy kivétel és visszarakás is. Nálam segített valszeg ki volt mozdulva egyik ram modul.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1190) dvd_R+ válasza sfdrakex (#1189) üzenetére


dvd_R+
őstag

ja igen igaza van az úrnak :) ezt ki felejtettem :))

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1191) Hobuci


Hobuci
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy minden programtól, minden softwaretől függetlenül kékhalált kapok. Változó hogy mennyit, de ezt sem tudom megmondani mitől függ, 2 hete, napi 2-3 is volt, most szinte 2 hete nem is volt. De megint elkezdte.
Mindig ugyanazzal a file-al van baja: NVENETFD.sys

Ha valamilyen rendszerinformáció kellene szóljatok!

Ui: Miután megkaptam a csodás kék képernyőt, reset, hallom hogy a gép megpróbál bootolni, de semmi ( hijányzik a beep hang ) Akárhányszor indítom újra semmi. Ha azonban meglököm a gépházat, ez néha nagyobb lökést is igényel akkor van beep hang, bootol a gép.

(#1192) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Itt az első ezzel a windowsal:

Kimentem reggelezni, ez várt vissza. A gép idle volt, nem csinált gyak.-lag semmit.

(#1193) narii


narii
tag

Sziasztok !

MA egy különleges kék halállal találkoztam.
http://kepfeltoltes.hu/101229/200847026N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png
Megnéztem BluScreenViewwel is. Ezt adta ki:
http://kepfeltoltes.hu/101229/sadsadas_www.kepfeltoltes.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/101229/gdfgdfg_www.kepfeltoltes.hu_.png

Mi lehet ez ? Ahogy elnézem az első 2 az ati driver hiba, de hogy a 3. mi azt nem tudom.

Valaki valami ötlet ?

üdv.

(#1194) sfdrakex válasza narii (#1193) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Első körben cseréld le a videókártya drivert, ha nem a legújabb akkor a legújabbra, ha a legújabb egyel régebbire, esetleg nem árt más drivereket is frissíteni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1195) hakuba


hakuba
csendes tag

Sziasztok!

A kék halállal kapcsolatban egy rövid megjegyzés (amolyan nőies és laikus).

Nekem fél éves a gépem, elég jó, folyamatosan használatban van, de amikor visszajöttem ünnepekről a lakásba, nem tudott bebootolni, és kijött a cuki kis kék hátteres üzi a clfs.sys hibaüzenettel. Na már most, laikus révén, azonnal hozzáértő, férfi segítséget hívtam, de még a telepítőlemezt sem volt képes beolvasni (windows 7).
Oké, másnap azonnal vinyó csere, ekkor hajlandó volt velünk szóba állni, sikeresen feltelepítettük a windowst, és röpke pár óra alatt testre is szabtam. Aztán este kikapcs, másnap bekapcs, és... megint nem tudta betölteni a rendszert, kék hátteres üzi...
Na jó, ez volt az a pont, hogy elkezdtem ezt a fórumot nézegetni, és már majdnem ott tartottam ,hogy leveszem a biosban a sebességet 3000 Ghz-ről 900Ghz-re, de mivel nem tudtam, hogy hogy is kell ezt pontosan csinálni, felhívtam egy rokonom, aki sokat tapasztalt számítógépes szakember, és jól lehordott, hogy le ne merjem venni a sebességet, mert a w7 egyrészt igényli ezt a sebességet, másrészt ez nagyon sok mindentől függ még...
Két tanácsa volt: 1. Szervíz, főleg ha garanciális még a gép. 2. Azért nézzem meg, hogy megfelelően el van-e látva árammal a gép. Nagy meglepetésemre, úgy látszik, hogy ebben a második pontban volt a bibi!!! Valószínűleg nem kapott elég áramot a konnektorból a gép, vagy a hosszabító nem volt megfelelő (több minden be volt dugva ugyanabba a hosszabítóba) és ingadozott az áram...Szóval átdugtam közvetlenül egy konnektorba, aminek valószínűleg hibátlan az áramellátása, és minden flottul működni kezdett.

Szóval mindenki, akinek ilyen problémája van, azért érdemes előtte a gép áramellátását ellenőriznie, mielőtt szervizbe fut, vagy vesz egy új vinyót, vagy netalántán belekontárkodik a bios-ba...

Mindezt azért írtam le, mert ez segített nekem, és hátha másoknak is segít... Ahogy olvasgattam a fórumot, nem láttam, hogy valaki írta volna, hogy ilyen jellegű probléma is fennállhat. (Mondjuk nem olvastam el minden kommentet, leragadtam a számomra két lehetséges problémánál: tisztítás és gyorsaság) Alapvetően nem értek a gépekhez, úgyhogy amikor ezt az üzenetet olvassátok, vegyétek ezt figyelembe, kérlek!

Üdv és sok szerencsét mindenkinek!

(#1196) degumentes


degumentes
tag

Nekem a bccode 124 és a bccode 1a felváltva szokott kék halált okozni. Memtest volt, nem talált semmit, nincs tuning és win7-ről van szó! valakinek valami ötlet? Bios frissítés megtörtént! :R

(#1197) Szergey007


Szergey007
csendes tag

Sziasztok!!

Egy kérdésem lenne nekem is. Bátyám vett egy notit (nem egy uj modell) és nekiálltam windowst telepíteni rajta. Win 7 fel is ment rá szépen és probléma nélkül, minden drivert meg is talált hozzá nem is volt ezzel semmi gond, mindaddig amig egy fényképet megakartam nézni. Ekkor kék halál. Youtub-on videólejátszásnál ugyan ez. Meguntam radir az egész és felraktam az xp-t. Avval nincs semmi gondja visz mindent és nincs is kékhalál, de isten igazából win7-etet szeretne rá. Szerintetek mi lehet a gond? Videó kari (xp alatt) jo mert teszteltem, memória tesztelve minden ok. Noti tipusa Compal el80.

(#1198) dajani


dajani
tag

Sziasztok.

Az elmúlt időkben játék közben kifagy a gép kék képernyővel és újraindul, mi lehet a gond? Gigabyte HD5750 1GB videókártya van benne a hiba erre utalhat? A legfrissebb Ati catalyst driver van fent, Win7x86 Enterprise van fent.

[ Szerkesztve ]

(#1199) dudi válasza dajani (#1198) üzenetére


dudi
senior tag

nem melegszik túl? Ugye nem húzol semmit, minden bios default-on van?

mármint a melegedésnél elsősorban a vga-t kérdezem, de chipset, proci, ramok is.

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1200) dajani válasza dudi (#1199) üzenetére


dajani
tag

A VGA alap órajelen terhelve képes 74fok körül mozogni, ekkor szoktam catalyst-ból manuálisan 70%-ra állítani a ventijét. Ez lehet akkor a gond, mert a legutóbbi fagyásnál is gyári értékeken ment a venti(~40%)?

A proci 4 magosítva van, az is lehet a gond?
A memóriát alapból 1333MHz-nek ismeri fel(de 1600MHz es Corsair), és biosból beállítottam 1600MHz-re, esetleg ez?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.