Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) porsapka válasza CoolMan (#1900) üzenetére


porsapka
csendes tag

az egyik 250gb -os hd csak 99%-os,de a rendszer hdd ami 80gb-os és két partricósra van osztva az 100%-os.
codegen 350w-os a táp
sajna másik adatkábelem nincs. :(
esetleg valami program ami kideríti vagy mit és hol kell nézni ahol kiderülhetne a baj?

CPU típusa DualCore AMD Athlon 64 X2, 2200 MHz (11 x 200) 4200+
Videokártya GeForce 9400 GT (512 MB)
Lemezes meghajtó SAMSUNG HD250HJ (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Lemezes meghajtó ST380815AS (80 GB, 7200 RPM, SATA-II)

[ Szerkesztve ]

(#1902) CoolMan válasza porsapka (#1901) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Futtass egy memória tesztet. ezzel
Szerintem első körben kérjél kölcsön, egy megbízható tápot egy próba erejéig.

(#1903) porsapka válasza CoolMan (#1902) üzenetére


porsapka
csendes tag

köszi,megpróbálok szerezni valahonnan. :)

(#1904) tilkotam


tilkotam
csendes tag

Sziasztok.

Sajnos nem tudtam minden hozzászólást elolvasni, így ha ismételt a kérdés akkor sorry...
Szóval sikerült lekapcsolni az egyik ismerősnek a tápon keresztül a gépet, persze menet közben. Újraindításnál már csak kék halál jön, és kéri hogy vizsgáljuk át a vinyót (CHKDSK).
Ok, de bármely indításnál (csökkentett mód, vagy parancssorral) is ugyanez a helyzet.
Kivettem a lemezt, átfuttattam egy másik gépen, lemezellenőrzés, víruskeresés meg miegymás de ez sem segített.
Legutolsó persze az újratelepítés lenne, de szeretnénk elkerülni...
Aki tud megoldást,megköszönném!

(#1905) p06


p06
senior tag

Sziasztok!

Nem rég (ma) vásárolt gépen a win7 SP1 ultimate 64bit kékhalálozik elég random módon. Lefutatttam beépített memória tesztet és rendben van. Egy programmal megnéztem a leg utóbbi kékhalált és ezt dobta:
KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED ntoskrnl.exe

A segítséget előre is köszönöm!!!

(#1906) SüdiLaller válasza p06 (#1905) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Ez VGA driver hibára utal, és/vagy directx-re is. Driver reinstall, dx szintén. A vga drivert ezzel maradéktalanul kigyomlálhatod.

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#1907) p06 válasza SüdiLaller (#1906) üzenetére


p06
senior tag

Köszönöm!! :R

ez + a wifi stick elhagyása orvosolta a problémát :)

(#1908) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Kékezik a noteszgépem. Nem kicsit, nagyon.

Felraktam már a BlueScreenView-t. Mit nézzek, mit másoljak be, hogy rá lehessen jönni a hibára?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#1909) Fire/SOUL/CD válasza Hegyirabló (#1908) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ilyen képet dobj. [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1910) Hegyirabló válasza Fire/SOUL/CD (#1909) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Parancsolj:

Talán kellene egy BIOS frissítés? De azt meg nem merem, mert félek, hogy elszáll az egész.

Aquila non captat muscas.

(#1911) Fire/SOUL/CD válasza Hegyirabló (#1910) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tuningolt gép, melegedés és/vagy chipset driver okozta tünetnek tűnik.
Megoldás (értelem szerűen ha érintett vagy), hogy visszaveszed alapra a BIOS-t, ellenőrzöd, hogy nem-e poros nagyon a gép belseje, rendesen tekernek-e a hűtőventik stb, sajnos ha chipset driver okozza, akkor reinstall.

Annyira sok modul okozza a gondot, hogy valami "központilag" van elcsesződve, bár memóriára ebből nem gondolnék, a memóriamodulokat is megnézheted, hogy csak 1 darabbal teszteled.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1912) Hegyirabló válasza Fire/SOUL/CD (#1911) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Memóriákat teszteltem, nem írt ki hibát. Tuningolva nincs a gép, szétszedve is most volt, reinstall is volt. Vagy egyszerűen csak nem szereti a Win 7-et, a gyártó (sajnos) kifejezetten csak Vistával ajánlja a gépet.

Aquila non captat muscas.

(#1913) Fire/SOUL/CD válasza Hegyirabló (#1912) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Chipset driver lett telepítve? Ha esetleg W7 alá feltoltad a Vista chipset-et(mert nincs a kütyünek W7-es drivere), akkor az a gond. Húzd újra és a chipset-et felejtsd el.

Amúgy milyen gépről is van szó? :U (nyilván nem az adatlapodon szereplőről)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1914) Hegyirabló válasza Fire/SOUL/CD (#1913) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát sajnos mivel a W7-hez nincsenek driverek, így kénytelen voltam a Vista drivereket telepíteni. Amúgy minden eszközt felismer. Ez egy FuSi gép, majdnem 4 éves.

Ha jól értem, azt mondod, tegyem rá újra a W7-et, de mikor telepítem a drivereket, hagyjam ki a csipsszet drivert? Ez sem egy ördögtől ;] való elképzelés!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#1915) Fire/SOUL/CD válasza Hegyirabló (#1914) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Ha jól értem, azt mondod, tegyem rá újra a W7-et, de mikor telepítem a drivereket, hagyjam ki a csipsszet drivert? Ez sem egy ördögtől ;] való elképzelés!"
Pontosan, chipset driver-t mindenképp. Ha lesznek ismeretlen eszközök az eszközkezelőben, akkor az első dolgod az legyen, hogy Windows Update és a nem kötelező frissítések között jönni fognak W7-es driverek a legtöbb ismeretlen eszközhöz. GA-hoz, hang-hoz meg a gyártó oldalán kell körülnézni, bár ha megírtad volna (ahogy kérdeztem), hogy milyen kütyüről is van szó, akkor ebben is lehetne segíteni.
Sok infó nem csak SSD-re történő telepítésnél lehet hasznos, ha teheted, telepítés előtt olvasd el, és ez szerint járj el.: [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1916) Hegyirabló válasza Fire/SOUL/CD (#1915) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na jó, ezt érdemes kipróbálni. Köszönöm! :R

Aquila non captat muscas.

(#1917) Ari18


Ari18
őstag

Sziasztok!

Tegnap elkezdett kékhalállal leállni a gépem. Az SSD-re gyanakszom, de hátha ti többet tudtok mondani.

(#1918) adry922


adry922
csendes tag

Hello mindenkinek!
Lenne egy olyan problémám hogy a gépem mostanába vacakol.Meghatározatlan időközönként bejön a bluescreen.Fogalmam sincs hogy miért csinálja.Aki tud az segítsen. :(
Ezt írta ki ujrainditás után:
http://kepfeltoltes.hu/view/120603/sdsd_www.kepfeltoltes.hu_.png

Ha megtisztellek azzal hogy írok,légyszíves tisztelj meg azzal hogy válaszolsz.

(#1919) szektor00


szektor00
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene, mert már közel állok ahhoz, hogy kidobjam a gépet a 4.-ről.

windows újrarakás előtt Bioshock 1 és Diabló 3 kék halálozott, általában atikmdag-gal.

Megelégeltem tegnap előtt újraraktam a gépet. Semmilyen progit nem raktam fel, a dió 3 simán futott a mai napig/10 órát folyamatosan/.
Csak annyi lett felrakva amit a winupdate felnyomott, meg az avast és K-Lite Codec Pack.
most ezt produkálta:
01
02

/Nem elég, hogy a játék is szívat :)/
A rendszer:
Windows 7 Ultimate SP1 x64 HUN Integrated 2011.08.06
A vas:
Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P
Phenom II X4 960T
2x4Gb Kingmax DDR3 1600
SAPPHIRE VAPOR-X HD 4850 1GB GDDR3 PCI-E

[ Szerkesztve ]

(#1920) _DiEGO_ válasza szektor00 (#1919) üzenetére


_DiEGO_
őstag

K-Lite Codec Pack. nemá , most komolyan, ilyen sz@rságot minek ? és mihez ? Minden jó lejátszó tartalmazza ami kell oda .

az avast ... amikor ott az MSE ingyenes .... naponta frissül ... csak nem cseszi el saját oprendszerét ? :D

dríverről nem írtad melyik van fenn ... nem kell neked az új ! azt használd ami tuti volt eddig is .

A gyártó ezt ajánlja a karihoz , szedd le és ezt használd :

[link]

Catalyst Software Suite 153.5 MB 12.4 4/25/2012

Description:
Package contains the following graphics drivers and dependent/required software for the products specified in the current version's official release notes for the 64 bit version of Windows Vista and Windows 7:
Display Driver
OpenCL(tm) Driver
AMD Integrated Driver
Catalyst Control Center

Windows 7 64-bit 12.4 153.42 MB

[ Szerkesztve ]

(#1921) _DiEGO_ válasza szektor00 (#1919) üzenetére


_DiEGO_
őstag

No itt nézz kicsit körül ... ramokat az előírtak szerint használod ? Próbáld meg 1333MHz-n futtatni ...
[link]

(#1922) szektor00 válasza _DiEGO_ (#1921) üzenetére


szektor00
csendes tag

A javaslataid alapján leszedtem és felraktam(om) a progikat :D

A memóriát a boltban állítottuk be, mert nem minden rammal akart elindulni az alaplap
A memók: kingmax nano gaming ram 1600Mhz
alábbiak szerint van beállítva:
/ha rossz nem röhögni :D /

(#1923) _DiEGO_ válasza szektor00 (#1922) üzenetére


_DiEGO_
őstag

1600MHz esetén nem 1,65V -nak illene lenni ?

Azt próbáltad , hogy nagyobb feszt adsz , vagy adtok neki ?

Ha a késleltetések manuálisan lettek megadva - elképzelhető , hogy azt nem szereti ... próbáld meg Auto -ra rakni és teszt ...

Az hogy elindul és megyeget - az egy dolog ...

[ Szerkesztve ]

(#1924) trickyy


trickyy
senior tag

Sziasztok!

A problémám az lenne,hogy ma beraktam a gépbe egy Gainward 9800 GT-t (x2 555 BE,Asrock 770 extreme 3 mellé).Call of Duty 2 és 4-be ahogy belépek ,betöltök és kékhalál (volt h fél perc után,van hogy már a menübe). A legújabb drivert szedtem le az Nvidia honlapjáról,de mielőtt feltettem volna akkor is ezt csinálta.Majd leszedtem egy sokkal régebbi drivert azzal is szintén ez a problémám volt.Windows 7 ultimate SP1 32-bites MSDN. A kártya egyébként fél napot ment Furmark alatt és megbízható tagtól vettem + én is futattam egy órát és Diablo 3 is maxon hibátlanul megy vele.. Nem értem,azóta a Windows is újraraktam. Futtattam Memtestet is,tápom egy Hipro 400W-os nem hiszem,hogy ezekkel lenne gond.

Egy kép a kékhalálról.

Előre is köszönöm!:R

(#1925) Vodar válasza trickyy (#1924) üzenetére


Vodar
senior tag

Szia,

Az egyik csatlakozó nem lehet bekötve, ami miatt nem kap elég áramot a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#1926) laci0817


laci0817
csendes tag

Sziasztok!

Olykor-olykor minden ok nélkül kék halálozik a gépem és mindig ez az exe okozza. Pls segítsetek.

Laci

(#1927) localhost válasza laci0817 (#1926) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Már válaszoltam korábban is, ez NAGY VALÓSZÍNŰSÉG szerint a lopott, kókányolt oprendszer hibája.
HASZNÁLJ EREDETI SZOFTVERT! - Vagy kérj terméktámogatást onnan, ahonnan a dvd-t letöltötted.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1928) trickyy válasza Vodar (#1925) üzenetére


trickyy
senior tag

Minden csatlakozó be van kötve,1 db 6 tűs csatlakozóval megy,ezt már 2-vel is kipróbáltam,eggyel amit hozzá adtak,aztán azzal is ami a tápon gyárilag rajta van.:)

Más probléma lehet várom még az ötleteket.:R:R

(#1929) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi kép alapján a DirectX fájljai is lehetnek sérültek/hibásak? A vga driverét tegnap leradíroztam teljesen (manuálisan), és újratelepítettem, de ma is elszállt a rendszer, nem tudom, hogy mit tehetnék még...

(Lehet, hogy a korábbi NIS problémával áll kapcsolatban.)

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#1930) Vodar válasza trickyy (#1928) üzenetére


Vodar
senior tag

CMOS reset megvolt?

(#1931) trickyy válasza Vodar (#1930) üzenetére


trickyy
senior tag

Ó sajnos sejtem a hiba okát. Talán ez.

(#1932) Abigail


Abigail
csendes tag

Sziasztok!
Néhány napja kapom a képen látható hibakódokat felváltva, számtalanszor telepítettem már újra, portalanítottam a ram slotokat is. Kétszer is futtattam memtest86+t, semmiféle hibát nem talált egyik alkalommal sem. Eleinte a gép csak boot közben, a "windows indítása" felirat közben indult újra, mostmár működés közben is megadja magát a rendszer időközönként. Többfajta oprendszert is kipróbáltam, kétlem hogy azzal lenne a gond, driverekre gyanakodtam először, hogy talán a gyári cd-kről feltelepülőkkel van gond, ezért netről leszedtem őket, egy ideig megintcsak jó volt, pár óra elteltével pedig újra kékhalálok sorát kaptam.
Kérlek segítsetek :W

na meg... win7 ultimate 64bites rendszer, athlon 64 x2 5000+ cpu, 4giga ram(ugyanaz a típus, gyártó stb dual channel technologival), asrock n68c-s ucc alap, gt220 1Giga videókártya.

[ Szerkesztve ]

(#1933) szaki26a válasza Abigail (#1932) üzenetére


szaki26a
aktív tag

HDD tesztet csinálj, az lesz a gond szerintem. Pagefile+hibás szektor=bsod

(#1934) szaki26a válasza Zolee11 (#1929) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Ati kártya driver szórakoztat szerintem. Nálam az utolsó ami nem csinál ilyeneket a 12.1

(#1935) Zolee11 válasza szaki26a (#1934) üzenetére


Zolee11
senior tag

Ahham, értem. Nekem most a 12.4-es van fent, ezt telepítettem teljesen újra, de semmit nem ért. Külföldi fórumokon a 12.6 betat ajánlották, hogy próbálja ki az akinek ilyen problémája van, de ha az sem segít, akkor én is visszafele kezdek el menni a verziószámokban.
Egy bő hónapja a Norton Internet Security csinálta a fesztivált, az megoldódni látszik, most meg ez... 10 év alatt összesen nem volt ennyi kék halálom, mint most egy másfél hónap alatt... :(

(Mellesleg azt is megfigyeltem a külföldi fórumokon, hogy ez a hiba, csak AMD processzor esetében lép fel. Intel processzoros géppel nem láttam olyat aki jelezte volna a problémát. Ez szerintem nem véletlen. Neked is AMD processzorod van?)

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#1936) CoolMan válasza Abigail (#1932) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A biztonság kedvéért futtass egy Prime95 BLEND tesztet is. Prime95

(#1937) Hegyirabló válasza Fire/SOUL/CD (#1911) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mivel most már minden szoftveres lehetőséget kipróbáltam, sajnos a melegedést tartom a legvalószínűbbnek. Porosnak nem poros, vagyis akkor a venti kezd meghalni. Mit lehet tenni ebben az esetben szerinted?

Aquila non captat muscas.

(#1938) enginev3.0


enginev3.0
félisten

helló

7300Gt kártyánál miért kapok indításkor kékhalált ha felteszem a drivert? Ha nincs fent akkor megy tökéletesen, de ha felteszem, és újraindítom a gépet, akkor windows betöltése után kékhalál

próbáltam több driverrel is

win7 x64

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1939) CoolMan válasza enginev3.0 (#1938) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Teszteld ezzel a videokártyát.

(#1940) enginev3.0 válasza CoolMan (#1939) üzenetére


enginev3.0
félisten

ennyi?

Changing video mode to 640x480x16...OK
[2012.06.08. 14:36:13] Test started for "Elsődleges képernyőillesztő (Szabványos VGA grafikus adapter)"...
Trying 16bpp RGB:565 mode...NOT SUPPORTED (Code: 88760233)
Trying 16bpp RGB:555 mode...NOT SUPPORTED (Code: 88760233)
Trying 16bpp BGR:565 mode...NOT SUPPORTED (Code: 88760233)
Trying 32bpp RGB:888 mode...NOT SUPPORTED (Code: 88760233)
Trying 32bpp BGR:888 mode...NOT SUPPORTED (Code: 88760233)
NO PASS COMPLETED

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1941) CoolMan válasza enginev3.0 (#1940) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Hmm....
Másik gépben kellene kipróbálni a kártyát, lehet, hogy döglődik szerintem.

(#1942) enginev3.0 Akkor szerintem sem jó a VGA.

[ Szerkesztve ]

(#1942) enginev3.0 válasza CoolMan (#1941) üzenetére


enginev3.0
félisten

úgy hozták hozzám hogy nem jó, gondolom ott rajta volt a driver, és azért nem indult nekik, én meg próbáltam driverrel és nélküle is, driverrel-> kékhalál

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1943) _DiEGO_ válasza enginev3.0 (#1938) üzenetére


_DiEGO_
őstag

7300Gt AGP-s vagy PCIe ?

Tök nem mindegy driver szemponból ...

[ Szerkesztve ]

(#1944) _DiEGO_ válasza _DiEGO_ (#1943) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Sőt :D ez is PCIe 1X

Ezek meg mind ASUS 7300GT hullák - nekem is volt , azaz még meg is van - hulladékok. elmelegedtek :D

[ Szerkesztve ]

(#1945) enginev3.0 válasza _DiEGO_ (#1944) üzenetére


enginev3.0
félisten

egyik sem

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1946) _DiEGO_ válasza enginev3.0 (#1945) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Passzív , sejtettem, megyek lottót venni... :D

Ez sem kölöneb ASUS -nál... Sajna passzív az sokkal előbb behal - ez van . Nem szabad 2-5Ft -on ilyenkor spórolni , mert nem éri meg az a kis spórolás . Használtan meg egyenesen öngyilkosság passzív karit venni ...

(#1947) _DiEGO_ válasza enginev3.0 (#1945) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Esetleg egy ilyen dologgal megpróbálni :

(#1948) enginev3.0 válasza _DiEGO_ (#1947) üzenetére


enginev3.0
félisten

letoltottem tegnap de nem tudom hogy kell feltenni, az exet nem tudom futtatni mert azt írja nem jó az én windowsomhoz

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1949) _DiEGO_ válasza enginev3.0 (#1948) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Szerintem Win XP 32bit alatt nem volna gond... :N 2006-s ...

(#1950) BagyiAti


BagyiAti
csendes tag

Sziasztok,

Az alábbi hibaüzenetet kapom kékhalálnál:

Futtatam memtest86+ programot és rengeteg hibát dobott ki. Leírtam pár dolgot, hogy mit írt ki, mert DOS-os felületen futott a program, nem tudtam onnan kimásolni sehogy:

Test - std
cached 12G
RsvdMem 12K
MemMap e820
Cache on
ECC off
Errors 8670
ErrBits 00000100
Failing adress:
003188050b4 - 12680.0 MB
0031b4610b4 - 12724.3 MB
0031c5490b4 - 12741.2 MB
stb. ez csak pár sor volt. Annyit vetetm észre még hogy mindig 12000MB feletti értékeknél jelzett hibát.

Mi lehet? Rossz az egyik memóriám? A memóriáim adatai:
KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHZ KIT
KINGMAX TINYBGA 4096MB DDR3 1333MHZ KIT

Előre is köszönöm a válaszokat.

Attila

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.