Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Out válasza sanzi89 (#3999) üzenetére


Out
addikt

Én memória vagy HDD problémára gyanakszom, egy ellenőrzés nem ártana.

voyi: Az alapján amit leírtál ez számomra memóriahibának tűnik vagy memória kompatibilitási gondnak.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4002) voyi válasza Out (#4001) üzenetére


voyi
aktív tag

Kösz a segítséged. Majd akkor lefuttatok egy memtest86-ot valamelyik éjszaka.

Én még a flash memóriakártyára(sd kártya amivel kibővítettem a laptopom tárhely kapacitását) is gyanakszom,hogy ott volt valami olvasási hiba,mivel a játék arra volt feltelepítve. Előtte meg egyáltalán nem volt semmiféle BSOD...
Átmásoltam azóta a hdd-re és ugyanannál a résznél a játékban nem történt kékhalál.

Aláírás

(#4003) chart0


chart0
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy gépet:
i5 6500
strix gtx960 4gb
asrock b150m pro4
hypery DDR4 2133Mhz 2x4gb
fsp hexa+ 500W
wd ezex
win 8.1 64bit
Egyik haverommal összeraktuk (ő már jó pár gépet összerakott). Elsőre azt hittük hibátlan. Majd amikor másnap elkezdtem használni állandóan kékhalált kapott, ezekkel a hibaüzenetekkel:
Driver IRQL Not Less or Equal
Memory Management
Critical Structure Corruption
Legtöbbször játék közben (CS:GO).
Mitől lehet ez?

A segítséget előre is köszönöm!

(#4004) Out válasza chart0 (#4003) üzenetére


Out
addikt

Ez így kevés információ, egy BlueScreenView képernyő sokat segíteni, de a hibaüzenetek utalhatnak RAM-ra vagy HDD-re is. Persze, lehet, hogy más okozza a gondot. Ezeket ellenőrizd le, ha nem segít, akkor más a gond.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4005) Dungó


Dungó
csendes tag

Szervusztok!
Valaki meg tudja mondani egy BlueScreen viewer adatsorról, hogy pontosan mi lehet a kékhalál oka?

[ Szerkesztve ]

(#4006) Out válasza Dungó (#4005) üzenetére


Out
addikt

Talán processzorprobléma lesz vagy alaplap.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4007) Dungó válasza Out (#4006) üzenetére


Dungó
csendes tag

Nagyon úgy néz ki, hogy a videókártya lesz a hibás.
Utánanéztem a hibakódoknál.
Sajnos úgy fest a dolog, hogy a 124-es kódjelű hiba javíthatatlan hibát jelent (WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR).
A 0'4 a paraméterben meg javíthatatlan PCI express hibát ír.

Azt furcsállom az egészben, hogy van amikor órákat játszol, sőt 30 percig tesztet is nyomtam 100%-on és akkor sem jött ki, ellenben van hogy 10 percnyi játék után kihozza, egész pontosan azt hogy lekapcsol a monitor és csak a restrat segít. Majd ha bekapcsolt a gép kiírja ezt a hibát. Az újabb gépemben meg restrartot sem engedett. Az csak kikapcsolt szépen és csak bekapcsolás után adott újra életjelet. És ki tudja hogy 10 vagy 110 perc múlva, vagy még később kezdődik újra az ördögi kör.

Gyanakodtam még melegedési problémára, na de 30 perc teszt után is csak 67-68 fokot írt a program, szóval nem hiszem hogy túlmelegedne. Na de akkor mi hozza ki ezt a problémát, milyen rendellenesség az okozója?
Valakinek van valami ötlete?

(#4008) Out válasza Dungó (#4007) üzenetére


Out
addikt

És a PCI express foglalat az hol található? Sajnos csak tesztekkel tudod kideríteni a probléma igazi okát.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4009) ZohanKAA


ZohanKAA
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Van egy PC ami kameraszervernek van használva és szinte naponta lehal, de mindig más hibával és már nincs semmi ötletem, hogy mi okozhatja.

Hardware:
Alaplap: Gigabyte GA-EP35-DS3R
CPU: DualCore Intel Core 2 Duo, 2400 MHz
RAM: Kingston 2x2GB (cserélve, memtest: pass 4 error 0)
HDD: WD Red 4TB (új, kondíció: 100%)
Videókártya: nVIDIA GeForce 7200 GS
PCI: 2db GeoVision GV-800 DVR kártya
TÁP: Chieftec 500W (2 hónapos)

Software:
OS: Win 7 Ultimate x64 Updatelve
BIOS: legfrissebb
Driverek: legfrissebb
A GeoVision szoftverén kívül semmi extra nem fut a gépen

4 slot van a ramnak az alaplapon, tegnap előtt átraktam a másik 2 slotba.

Most amíg írtam a hozzászólásom is lehalt, a 4. féle hibával, bár ez már kicsit részletesebb.
Mellékelem mind a 4-ről a gépet:




Előre is köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#4010) Out válasza ZohanKAA (#4009) üzenetére


Out
addikt

Én az alaplapra (SATA port vagy meghajtóprogram) vagy a merevlemezre gyanakodnék elsősorban.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4011) Dungó válasza Out (#4008) üzenetére


Dungó
csendes tag

Azért valószínű, hogy a videókártya a hibás, mert mind a két gépünknél kijött a hiba. A régebbinél és az újnál is.
Annyi különbséggel, hogy a réginél kreálódott minidump fájl, az újnál nem.
És van hogy 10 perc játék után kijött, van hogy 30 percnyi 100%-os teszt után meg nem.
Driver probléma meg nem hiszem hogy ilyen gondot okozhat, próbáltam a legújabbal és régebbivel is egyébként. De ugyanúgy mindegyikkel megvolt a probléma.

(#4012) Out válasza Dungó (#4011) üzenetére


Out
addikt

Aha, így már értem. Nem volt világos számomra, hogy két gépen volt tesztelve ugyanaz a videókártya. Akkor ezek szerint megvan a bűnös, és én értelmeztem félre a hibaüzenetet.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4013) Dungó válasza Out (#4012) üzenetére


Dungó
csendes tag

Semmi baj. Előfordul a legjobbakkal is.
Viszont azt nem tudom, hogy ez a bizonyos javíthatatlan hiba mi lehet.
Egyszer csak elmegy a kép, mi a t.köm okozhatja ezt a vidikártyán belül?
Ha nincs más szerintetek érdemes a sütős módszert megpróbálni?
Próbálta már valaki komolyabb kártyákkal is, vagy csak 5-6 éves régebbi darabokkal? :B
Mint említettem egy Sapphire HD 7870-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#4014) dokee78


dokee78
félisten

Windows 10 BSOD-t valamivel ki lehet elemezni?

(#4015) Out válasza dokee78 (#4014) üzenetére


Out
addikt

BlueScreenView nem jó erre? Én feltelepítettem probléma nélkül, de mivel még nem volt kék halálom, így nem ad ki semmit :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4016) dokee78 válasza Out (#4015) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem ez csak XP alatt tudott okokat kihámozni.

(#4017) Out válasza dokee78 (#4016) üzenetére


Out
addikt

Pedig vagy ez van, vagy az eseménynapló, illetve ha látod magát a kék képernyőt, akkor a Google-t használva rákereshetsz a hibára. Jobbat én nem ismerek.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4018) dokee78 válasza Out (#4017) üzenetére


dokee78
félisten

Az a gond a Win10,nem ír hiba kódot csak egy szomorú smileyt.

Valami dump filet kell beállítani nem?
Hogy kék képernyő esetén olyat hozzon létre.

(#4019) Out válasza dokee78 (#4018) üzenetére


Out
addikt

Igen, azt kis memóriakiíratásra elég beállítani, mert alapból auto-n van. Rendszer --> Speciális rendszerbeállítás --> alul Indítás és helyreállítás Beállítások... és itt tudod átállítani.
Próbáld ki, az előző Windows verzióknál ez jó beállítás volt.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4020) dokee78 válasza Out (#4019) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#4021) Colos1 válasza Colos1 (#3996) üzenetére


Colos1
őstag

Na, az új RAM -okkal is csinálja. Most már teljesen tanácstalan vagyok :O

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL (d1)
An attempt was made to access a pageable (or completely invalid) address at an
interrupt request level (IRQL) that is too high. This is usually
caused by drivers using improper addresses.
If kernel debugger is available get stack backtrace.
Arguments:
Arg1: ffffe00039fe1346, memory referenced
Arg2: 0000000000000002, IRQL
Arg3: 0000000000000000, value 0 = read operation, 1 = write operation
Arg4: fffff801bfe31583, address which referenced memory

Debugging Details:
------------------

DUMP_FILE_ATTRIBUTES: 0x8
Kernel Generated Triage Dump

READ_ADDRESS: unable to get nt!MmSpecialPoolStart
unable to get nt!MmSpecialPoolEnd
unable to get nt!MmPagedPoolEnd
unable to get nt!MmNonPagedPoolStart
unable to get nt!MmSizeOfNonPagedPoolInBytes
ffffe00039fe1346

CURRENT_IRQL: 2

FAULTING_IP:
IDSvia64+71583
fffff801`bfe31583 833c91ff cmp dword ptr [rcx+rdx*4],0FFFFFFFFh

CUSTOMER_CRASH_COUNT: 1

DEFAULT_BUCKET_ID: WIN8_DRIVER_FAULT

BUGCHECK_STR: AV

PROCESS_NAME: System

ANALYSIS_VERSION: 6.3.9600.17336 (debuggers(dbg).150226-1500) amd64fre

TRAP_FRAME: ffffd0002126b500 -- (.trap 0xffffd0002126b500)
NOTE: The trap frame does not contain all registers.
Some register values may be zeroed or incorrect.
rax=00000000095ace06 rbx=0000000000000000 rcx=ffffe00038acfe0e
rdx=000000000054454e rsi=0000000000000000 rdi=0000000000000000
rip=fffff801bfe31583 rsp=ffffd0002126b690 rbp=ffffd0002126b8d0
r8=ffffe00030ec36a8 r9=000000000054454e r10=000000000054454e
r11=ffffe0002f523008 r12=0000000000000000 r13=0000000000000000
r14=0000000000000000 r15=0000000000000000
iopl=0 nv up ei pl zr na po nc
IDSvia64+0x71583:
fffff801`bfe31583 833c91ff cmp dword ptr [rcx+rdx*4],0FFFFFFFFh ds:ffffe000`39fe1346=????????
Resetting default scope

LAST_CONTROL_TRANSFER: from fffff803f1370ca9 to fffff803f13662e0

STACK_COMMAND: kb

FOLLOWUP_IP:
IDSvia64+71583
fffff801`bfe31583 833c91ff cmp dword ptr [rcx+rdx*4],0FFFFFFFFh
SYMBOL_STACK_INDEX: 3
SYMBOL_NAME: IDSvia64+71583
FOLLOWUP_NAME: MachineOwner
MODULE_NAME: IDSvia64
IMAGE_NAME: IDSvia64.sys
DEBUG_FLR_IMAGE_TIMESTAMP: 561c65ba
FAILURE_BUCKET_ID: AV_IDSvia64+71583
BUCKET_ID: AV_IDSvia64+71583
ANALYSIS_SOURCE: KM
FAILURE_ID_HASH_STRING: km:av_idsvia64+71583
FAILURE_ID_HASH: {d8a882bc-354a-39ab-38c1-1169b77c8a9f}
Followup: MachineOwner

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#4022) Out válasza Colos1 (#4021) üzenetére


Out
addikt

Helló!

Ez a hibakód a Norton 360 vírusirtóra utal. Ugye nem azt használod?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4023) Colos1 válasza Out (#4022) üzenetére


Colos1
őstag

De, már lassan 10 éve. Pontosabban nem a 360 -at, hanem a norton Security -t. Viszont az elmúlt BSOD -k alapján szerintem esetemben már lényegtelen, hogy milyen drivert ír.

Először Stop 7e - fileinfo.sys miatt.
Másodszor Stop 3b - sérült a dmp, nem látom a drivert
Harmadszor Stop 1e - e1i63x64.sys
negyedszer ez.

A drivereknek még közvetetten sincs közük egymáshoz.

Memóriahiba kilőve, a másik gép, amelybe beletettem a régi modulokat atomstabil.
Már-már alaplapi hibára vagy CPU NB hibára tudok gondolni.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#4024) Out válasza Colos1 (#4023) üzenetére


Out
addikt

Ez elég szomorú, hogy nincs egy rendes hibaüzenet, ami megmondaná, hogy mi a probléma :F

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4025) Colos1 válasza Out (#4024) üzenetére


Colos1
őstag

Van egy nagyon vad ötletem is. Ugyebár mind valamilyen memória problémát jelzett. Az illesztők nem függenek össze. Mi van, ha egy másik program, vagy körülmény okozza a hibát?

Két dolog van, ami mindig azonos.

1. A zene wasapival szól
2. Az AIDA64 folyamatosan fut.

Ez utóbbi a múltkor gyanús lett, mert az egyik dmp -ben szerepelt, de nem az összeomlást jelző drivernél, hanem a másik szekcióban. Ez folyamatosan monitoroz, és mi van, ha ez ütközik mindennel, mert ez feltérképezi a drivereket is. A gép amúgy mind a 4 esetben úgy fagyott le, hogy hozzá sem nyúltam. A zene minden esetben szólt, ezért tudok a wasapira is gondolni. Amit viszont nem értek, az az, hogy 2 hónapig hibamentesen ment a Win10, miért kezdett el fagyni. Amikor ezt elkezdte, nem volt frissítés.

Most kilőttem az AIDA -t, hogy ne fusson állandóan, aztán majd meglátom, hogy mi lesz.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#4026) Out válasza Colos1 (#4025) üzenetére


Out
addikt

Mit monitorozol az AIDA-val? Én a HWINFO64-et használom a hőfokok monitorozására :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4027) Colos1 válasza Out (#4026) üzenetére


Colos1
őstag

Én is, hőfok, kihasználtságok, ventifordulatok... Hallottam már erről a progiról, még nem próbáltam. Ha lehet benne hasonló sensor panelt készíteni, amivel az asztalon látom, meg tudja RivaTuner OSD -re írni - hogy játékok közben is lássam - akkor megpróbálkozom vele.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#4028) aradebil2


aradebil2
senior tag

Sziasztok,

Dell 5558, 2 hónapos gép, és most kezdtem el volna rajta játszani először, de néhány perc után megfagy, kiírja a videókártya driver leállását és helyreállását és utána fagy le, vagy kék halált dob ki, az alábbi infókkal:

2 nvidia driverrel is ugyanezt csinálja. Windowst most upgradeltem, nem segített. Beépített win10es memory scan nem mutatott hibát (igaz, 2 pass volt csak)
Köszi előre is a segítséget!

(#4029) Out válasza aradebil2 (#4028) üzenetére


Out
addikt

Szerintem valamelyik Intel-es meghajtóprogram okozza a hibát :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4030) aradebil2 válasza Out (#4029) üzenetére


aradebil2
senior tag

bocsi elég noob vagyok, miket próbáljak ki? beépített vidikártya driver? A GPU driverrel volt gondom, a windows update nem tudta felrakni több hétig mindig befailelte, mióta repairoltam még nem jött fel. Viszont nem találtam annak a drivernek standalone verzióját a neten

(#4031) Out válasza aradebil2 (#4030) üzenetére


Out
addikt

Esetleg próbáld meg a Dell Update programot, az felrakja mindenhez a megfelelő meghajtókat és remélhetőleg megszűnik a problémád.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4032) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Kaptam ma egy kékhalált netezés közben, nem volt semmi frissítve, kb. 2 éves win.
Mi lehet a probléma? Akkor kaptam rendszeresen ilyen hibákat amikor az alaplap és a vga nem bírta egymást.
Persze ez egy másik lap és vga.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4033) aradebil2 válasza Out (#4031) üzenetére


aradebil2
senior tag

ez már fent van mióta megvan a laptop, minden up to date :(

(#4034) Out válasza Met (#4032) üzenetére


Out
addikt

Pedig ez is VGA meghajtó hibának tűnik, másik kellene.

aradebil2: Akkor a laptopod gyártójánál nézd meg légyszi, hogy milyen Inteles meghajtóprogramok kellenek a géphez és azokat kellene frissíteni, külön-külön. Hacsak azóta meg nem oldódott a gond :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4035) Met válasza Out (#4034) üzenetére


Met
nagyúr

Gondolod 2 év után most jönne ki?
13.10-es driver, a korábban említett gép óta nem is láttam ilyen kékhalált.
Azóta sem csinálta.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4036) Out válasza Met (#4035) üzenetére


Out
addikt

Ez nem a VGA hibája, hanem a meghajtóprogram illetve a Windows kettősének a gyümölcse. Az én VGA-m is hibátlan, de van olyan meghajtóverzió amit ha felrakok, akkor jönnek ezek az idegesítő "Képernyőillesztő nem válaszol" hibaüzenetek, másik meghajtóval pedig sosincs ilyen.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4037) Colos1 válasza Colos1 (#4025) üzenetére


Colos1
őstag

Még mindig szenvedek ezektől a BSOD -któl, már az AIDA64 nem fut. Amúgy a memóriacsere után már volt 2, de annyi változást tapasztaltam, hogy ezek már nem memóriaproblémát jeleznek, hanem mindkettő IRQL not less or equal volt, STOP D1. Az egyik a wmlxcore.sys volt, ami a joystickom illesztője, a fagyás akkor jött, amikor bedugtam. De aznap kb. 8x tettem ezt meg, amióta Win10 van a gépemen, azóta meg kb. 800x. A másik az IDSVIA.sys volt, ez a Norton AV valami sz@rja.

Valami ötlet? :F

Amúgy írtam az MS -nek is, javasolták a driver verifier használatát, de ha nem muszáj, akkor azt elkerülném, mert legalább 10 db dmp fájlt kértek az elemzéshez. 1 BSOD -tól is rosszul leszek, 10 -be beleőrülnék :O

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#4038) Out válasza Colos1 (#4037) üzenetére


Out
addikt

A STOP D1 is memóriahibára utal. Ez már tényleg bosszantó. A BIOS-ban nem állítgattál semmit, aminek köze lehet a memóriához? Proci tuning is számít. Esetleg még a BIOS-t lehetne alapra visszaállítani, ha volt bármi tuning.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4039) Colos1 válasza Out (#4038) üzenetére


Colos1
őstag

A BIOS elvileg alapon van, nincs tuning.

Az előbb próbáltam a driver verifiert, ha engedélyezve van, be se bootol a gép :DDD És olyan hamar újraindul, hogy a szemét semmilyen üzenetet nem hagy, hogy mi lehet a gond :W

1 valami volt a BIOS -ban, amit manual kellett beállítanom, de annak alapból úgy kellett volna lennie, a C állapotok egyszer maguktól kikapcsoltak, azt kapcsoltam vissza. De ennek szerintem nincs köze a memóriához. Vaaaaaaaagy.... a C6 emlékeim szerint ki-be kapcsolgatja a másodszintű gyorsítótárakat... Na, csak resetelem én azt...

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#4040) Colos1 válasza Colos1 (#4039) üzenetére


Colos1
őstag

Nyomtam optimalize settingset, semmi olyanhoz nem nyúlt hozzá... Rá sem mentettem. Amit viszont furcsállok, hogy a Memory Remap engedélyezve van. 16GB esetében kell ez? Tudtommal ez x64 esetében, 4GB+ RAM -al nem kell...

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#4041) Colos1 válasza Colos1 (#4039) üzenetére


Colos1
őstag

Játszottam a verifierrel. Egyre kevesebb drivert jelöltem ki vizsgálatra. Aztán eljutottam addig, hogy a cmudaxp.sys, ami a hangkártyám drivere, bedobott egy DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION 0xC4 BSOD -t induláskor....

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#4042) Colos1 válasza Colos1 (#4041) üzenetére


Colos1
őstag

Aztán rájöttem, hogy megkeresem azt a drivert, amelyik nem engedi elindítani a rendszert. Kb 8 különféle driver dobta ugyanezt a hibát :W Mindig kivettem az ellenőrizendőek közül azt, amelyik a hibát okozta, de mindig másik dobta ugyanazt a hibát. :W

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#4043) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos az alábbi kék halál üldöz minket kollégámmal.

Összedobtam nekik egy gépet az alábbiakból:
giga GAF2A88XM-HD3
AMD A6-6400K
Geil Value Plus 2x2 gb memória

Win 7telepítva, majd egyik indulásnál kék halál fogad atikmdag.sys hibával. Netes keresgélés után driverek újra húzásával probléma megoldódik, majd jön a Memory_Managament kék halál.

De ezt is csak akkor produkálja, ha több napon keresztül le van teljesen áramtalanítva a gép.
Ha pl megy napközben, este kikapcs, hosszabbító lekapcs, másnap bekacsolás után minden ok. De ha már egész hétvégére le van kapcsolva utána mindig ez a kék halál jön be, utána rendesen működik a gép.

Nem tudom, hogy mi lehet a konkrét hiba.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4044) hegegabi80 válasza hegegabi80 (#4043) üzenetére


hegegabi80
addikt

Jah és minden alapon van, tuning nincs. Elvileg a HDD jó, memtest futtatva nem írt ki hibát.

(#4045) Out válasza hegegabi80 (#4044) üzenetére


Out
addikt

A Memory_Management hiba nálam akkor jött elő, amikor a SATA kábelem kimozdult. Ellenőrizd a kábeleket is :)

Colos1: Irigylem a kitartásodat és a rengeteg munkát amit beleölsz a hibakeresésbe. Remélem sikeres lesz az erőfeszítésed, mert így távolról én többet nem tudok segíteni :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4046) Szejke13


Szejke13
csendes újonc

Hali!

Assassin's Creed Syndicate 10 perc játék után így kidob. Windows 7

http://kepfeltoltes.hu/151212/20151212_131727_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Valami tanács? Köszi előre is!

(#4047) hegegabi80 válasza Out (#4045) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ok, még azt megnézzük, de ha az se, akkor tanácstalan vagyok.

De miért csak több napi pihenés után csinálja? Miért nem minden indítás után? Nem értem, pedig összeraktam már pár gépet, de így még nem cseszett ki velem egyik sem.

Még gondoltam a memóriára is, hogy talán nem tetszik neki, és átcserélem ami nekem van. Pedig olyan van benne, ami kifejezetten az alaplap listában benne is van.

[ Szerkesztve ]

(#4048) Out válasza Szejke13 (#4046) üzenetére


Out
addikt

Elvileg ez a hibaüzenet memóriára vagy HDD hibára utal. Ajánlok egy ellenőrzést.

hegegabi80: Nem tudom, hogy mi miért történik és az sem biztos, hogy nálad erre a hibára ez megoldást fog hozni, de mivel a memóriát már kizártad, mint lehetséges problémaforrást, így más ötletem nincs :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4049) Szejke13


Szejke13
csendes újonc

Azóta volt már egy memory management kék halál is :D Akkor épp a Grid 2-öt akartam kipróbálni, hogy nem-e lesz baja. Egyébként most vettem a gépem, Asrock B150M PRO4, Intel core 15-6500, gigabyte gtx 960 4gb, Kingston 2X8GB DDR4. Windows 7 van rajta.

Milyen ellenőrzésre gondolsz? Bocsánat, nem vagyok túl hozzáértő.

(#4050) Out válasza Szejke13 (#4049) üzenetére


Out
addikt

MemTest86, CD/DVD-re kiírva vagy USB pendrive-ra és így indítani a rendszert. Hadd fusson 1-2 kört, ha nincs hiba, akkor nem memória gond elvileg :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.