Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) palika90


palika90
tag

Sziasztok! nekem ezt dobálja:

End of nt evaluation period
0x0000000016FD6980, 0x0000000001CC683A, 0x000000000000000, 0x000000000000000

újra telepítettem a 64 bites windows-t (ami nem jogtiszta)
ramot már kicseréltem
Hd 4350 es VGA-t kivettem és integráltat használom, de így is kékhalál...
valami ötlet? szerezzek be másik windows verziót? :R

" palika90 felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! "

(#1552) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Eddig néha előfordult, hogy kikapcsoláskor volt kékhalál. Akkor a nvidia driver problémát mutatott a kékhalál nézegető.Felraktam a legújabbat, de akkor is előfordult ez a probléma.Mai napon a feleségem internetezett, s közben jött elő a kékhalál.Ezt követően rögtön akkor, ahogy az Internet Exporert elakarta indítani.Mi köze lehet az Explorernek a kékhalához?

(#1553) oli83


oli83
tag

Sziasztok!

Mostanság elég gyakran elhalálozik a gépem.
Dob egy kék képernyőt, és már indul is újra.
Sajnos még nem sikerült lefényképeznem a kékséget, de azt láttam, hogy 5132.sys dobja ki a paripa, amikor elhasalok.
Van valakinek valami ötlete, hogy mi okozhatja ezt?
Hogyan tudnák tovább lépni?

Üdv.: oli83

(#1554) Spoud


Spoud
csendes tag

Sziasztok a kövi hibám lenne:S 0x00000024 kék halál és íme a kép

nincs fent semmi vírus irtó Előre is köszi a helpet

(#1555) Spoud


Spoud
csendes tag

Sziasztok a kövi hibám lenne:S 0x00000024 kék halál és íme a kép

nincs fent semmi vírus irtó Előre is köszi a helpet

(#1556) --Balázs--


--Balázs--
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek segitsetek mert már ötletem sincs hogy mihez nyúljak hozzá. A helyzet az hogy elöregedett a procihütőm és nem hűtött rendesen ennek az lett a vége hogy kiégett a videokárytám. Na már most vettem egy proci hűtőt és egy videokáryát és nem oldottak meg a problémáim, random kékhalál, a játékok lassúak, egyszer meg szétugrott a kép. Pls help! :O

(#1557) feco93


feco93
tag

Sziasztok

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy egy ideje kék halált hoz be a gépem de van amikor napokig semmi s van amikor egy órán belül 2 és utána semmi. Napi 2-őnél nem szokt több lenni. S a hibaüzenet:

Response.AnalysisBucket=X64_0x4E_99_nt!MiBadShareCount+4c
DynamicSig[1].Name=Operációs rendszer verziója
DynamicSig[1].Value=6.1.7601.2.1.0.256.1
DynamicSig[2].Name=Területibeállítás-azonosító
DynamicSig[2].Value=1038
UI[2]=C:\Windows\system32\wer.dll
UI[3]=A Windows helyreállt egy váratlan leállás után
UI[4]=A Windows képes ellenőrizni, hogy az interneten található-e megoldás a problémára.
UI[5]=&Megoldás keresése
UI[6]=&Keresés később
UI[7]=Mégse
UI[8]=A Windows helyreállt egy váratlan leállás után
UI[9]=Egy hiba megakadályozta a Windows megfelelő működését. A Windows értesítést jelenít meg, ha rendelkezésre áll a megoldás.
UI[10]=Bezárás
Sec[0].Key=BCCode
Sec[0].Value=4e
Sec[1].Key=BCP1
Sec[1].Value=0000000000000099
Sec[2].Key=BCP2
Sec[2].Value=00000000000D8F48
Sec[3].Key=BCP3
Sec[3].Value=0000000000000002
Sec[4].Key=BCP4
Sec[4].Value=0000000000080E4C
Sec[5].Key=OS Version
Sec[5].Value=6_1_7601
Sec[6].Key=Service Pack
Sec[6].Value=1_0
Sec[7].Key=Product
Sec[7].Value=256_1
State[0].Key=Transport.DoneStage1
State[0].Value=1
State[1].Key=CA
State[1].Value=1
State[2].Key=BLOB
State[2].Value=CHKSUM=ED7DE59C1C4A6F19911E7D0115201B9D;BID=OCATAG;ID=166fe1cb-0ad4-494c-8b32-c2d6fbb00bad;SUB=12//22//2011 9:37:40 AM
File[0].CabName=122211-27003-01.dmp
File[0].Path=122211-27003-01.dmp
File[0].Flags=851970
File[0].Type=2
File[0].Original.Path=C:\Windows\Minidump\122211-27003-01.dmp
File[1].CabName=sysdata.xml
File[1].Path=WER-41558-0.sysdata.xml
File[1].Flags=851970
File[1].Type=5
File[1].Original.Path=C:\Users\Feco\AppData\Local\Temp\WER-41558-0.sysdata.xml
File[2].CabName=WERInternalMetadata.xml
File[2].Path=WERCF6E.tmp.WERInternalMetadata.xml
File[2].Flags=589827
File[2].Type=5
File[2].Original.Path=C:\Users\Feco\AppData\Local\Temp\WERCF6E.tmp.WERInternalMetadata.xml
File[3].CabName=Report.cab
File[3].Path=Report.cab
File[3].Flags=196608
File[3].Type=7
File[3].Original.Path=Report.cab
FriendlyEventName=Váratlan leállás
ConsentKey=BlueScreen
AppName=Windows
AppPath=C:\Windows\System32\WerFault.exe

De én valami hardveres hibára gondolok. Mert vettem 4 Gb ramot bele (2X2 GB) Meg egy cpu-t.

Remélem tudtok segíteni. S előre is köszönöm a segítséget.

Üdv:
Fecó

(#1558) feco93


feco93
tag

Sziasztok

Úgy látszik kezd rendeződni a kék halál sorsa. Valószínűleg egy rosszul telepített szoftver okozta. (Már másfél napja nem volt :) )

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket !

(#1559) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Page fault in nonepaged area
IRQ not less or equal

Ezt a 2 hibaüzenetet kapom 5 indításból 1-szer. Alvás mód visszatérésnél is kb ugyanez a helyzet. Éppen mikor melyik.
Ramot átteszteltem, elvileg hibátlan. Vinyók tökéletesek, vga, proc nem produkál hibát.

ötlet?

(wint is újrahúztam már párszor)

(#1561) zoltanz


zoltanz
nagyúr

XP -vel stabil a rendszerem, Vista SP1 (megpróbálom majd frissíteni SP2-re) kékhalálozik (csak indításnál) kb 2 hetente.
Az fltmgr.sys -re panaszkodik, IDE merevlemezzel, SATA és SATA2 vezérlők ki vannak kapcsolva a BIOS-ban. (az eszközkezelőben viszont van egy tárolóvezérlő iSCSI kezdeményező.)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1562) DuDieHUN válasza zoltanz (#1561) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Acer laptop, ami kékhalálozik.

csináltam képet róla: dmp fájl kép

RAM-okat memtestel már teszteltem
HDDnél a HD Sentinel ezt írja ki: "A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 556 alkalommal. Amennyiben hirtelen fagyás, újraindulás tapasztalható, érdemes adatkábelt cserélni (ajánlott a minél rövidebb 80 eres SZALAGkábel használata).", amúgy 100/100-as

valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#1563) BlindGod


BlindGod
csendes tag

Sziasztok segítségeteket szeretném kérni egy általam ismeretlen problémában!

Szóval, adott egy Abit KN9 egy Maxtor 250es sata-s vinyó és egy Samsung 500Gb os satas vinchester. 2x 1 GB os Kingmax 800 mhz DDRII

Szeretnék rakni egy 64 bites Win7-et. BIOS ban átállítom a first bootot cd-re, de előtte van egy sor hogy mi legyen a bootolási sorrend abban a felsorolásban csak a 250es maxtor vinyót látja.

De oprendszer alatt látja az 500-ast is.

Szóval az első kérdésem hogy ott már miért nem látja, mert az 500-asra szeretnék rendszert rakni. a 250es en most van egy win7 ami haldoklik :) ???

A másik problémám hogy miután mindezt megcsináltam kiválaszottam a cd-ről való bootot. Utánna restart és lenyomnék gombot és a következő sort kapom!

The file may be corrupt. The file header checksum does not match the computed checksum.

Ezt írja ki és nem tudok telepíteni... :S Mi lehet a probléma.

Hozzáteszem hogy próbáltam cmos resetet ezutáni első restartnál látta a boot sorrendben a samsung vinyóm aztán ugye nemtudtam rendszer telepíteni mert kiírta ezt a szöveg, végül restart és bejött a 250es ről a rendszer majd újra restart és már nem látja Biosban a samsung vinyót!

Nemértek semmit memtestet futtattam semmi :S

Mi lehet a gond??

Nagyon nagy köszönettel!
BlindGod

(#1564) cajn


cajn
tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék!
A gép játék közben kék halálozik ez a kódja: STOP 0x100007e illetve ez 0x0000050
Mi lehet a baj. mindenből a legújabb driver. a gép húzva van de nem hinném hogy ez a baj.

(#1565) ReWGeT


ReWGeT
tag

Hello!
Múlt héten gta4-hez letöltöttem egy patchet (meg cracket hozzá) elindítottam a játékot be is töltött, kb játszottam vele 2 percet aztán a kép elment és a gépem nem reagált... csak úgy indult be ha felcseréltem a ramokat, azóta is mindig cserélgetnem kell hogy beinduljon, de az egyik nap meg betöltött az üdvözlő képernyőig aztán a monitor offolt, mert hogy nem volt jel, de a gép ment, mert a hangot lejátszotta meg töltött... feltettem egy új windowst egy másik winchesterre, de azon is ugyanez volt... most úgy megy hogy a két ramból csak az egyik van benne és mindkét winchester rá van kötve... Itt van a hibaüzenet dumpja:
http://kepfeltoltes.hu/120116/bluescreen3_www.kepfeltoltes.hu_.png
talán meghibásodott mindkét ram, vagy mi lehet?
köszönöm a választ előre is

(#1566) voyi


voyi
aktív tag

Sziasztok!

Már kétszer volt ilyen jellegű fagyásom(még az egeret se tudtam mozgatni,teljesen lefagyott):
[link]

Második ilyen fagyás (ma délelőtt) után a windowsban már volt dmp file is,bár magát a kékhalált nem láttam,csak ezt az elcseszett csíkozódott zavaros képernyőt.
Ami felkeltette a figyelmem,hogy ebből a dmp fájlból ez volt kiolvasható:

Ebből én arra következtetek,hogy nem hardveres hanem driver hiba,aminek nincs köze a videokártyámhoz.

Amit megcsináltam eddig:
-videokártyát kivettem,megtisztítottam,a pci-e foglalaot is. szétpukkant/púpos kondik nincsenek rajta.
- 10.2es ccc-hez tartozó videokártya driver: 8.702.0.0000
- 11.11es ccchez tartozó videokártya driver: 8.911.0.0000

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#1567) voyi


voyi
aktív tag

Amit még most megcsináltam, ráeresztettem úgy 25 percig egy Furmark burn-in testet 1920*1080 AA off beállításokkal, olyan 97-98%ig volt megjáratva a videokártyám, beton stabil volt mellette a rendszer,a fagyás nem jött elő, ráadásul max 58°C -ot sikerült kipréselnem a kártyából. Amit érdemes tudni,hogy 1.2V-on van, és egy zalman vf900-as hűti.

Ez arra enged engem következtetni,hogy semmi baj a videokarimnak,mivel e teszt közben ki kellett volna jönnie minden hibájának,abban az esetben persze ha haldoklik.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#1568) OmenTD


OmenTD
csendes tag

Hali.
A probléma a következő:

http://imageshack.us/photo/my-images/40/20120119265.jpg

Random jön elö, van hogy órákon keresztül nincs kék halál, van mikör 5 percre indulás után, RAM-okat teszteltem külön külön :F

Elöször Storport helyett Starportot olvastam, mondom mi van??

[ Szerkesztve ]

Life is bitch, fuck the bitch.

(#1569) voyi


voyi
aktív tag

Újabb kékhalál keletkezett,ezúttal egy egész éjszakás memtest86 után( 9 pass, semmi hiba),windows bootolásakor,azaz még nem töltődött be a windows,és előjött ez a kékhalál.
[link]

dump file,ha esetleg valaki rá tudna nézni tüzetesebben:
[link]

tudna valaki segíteni vagy legalább valami tippet adni mi lehet ez:F

eddig ezeket csináltam meg:
- videokártyám fél óráig 100%-os burn-in tesztnek vettem alá a prime95-el, nem történt semmi fagyás,semmi kékhalál.
- sfc / scannow parancsot is lefuttattam parancssorból, semmi rendszerfájl sérülést,hibát nem talált.
- chkdsk -t is lefuttattam ugyanitt, semmi fájlrendszer hibát nem talált.
- megnéztem az összes merevlemezem, mindegyik hibátlanul működik,semmi rossz szektor.
- malwarebytes antimalware-el mélyreható vizsgálatot csináltam a legújabb frissítéssel, semmi rosszindulatú fertőzést nem talált.

Aláírás

(#1570) voyi


voyi
aktív tag

És egyáltalán: Mi a bánat az az sprq.sys :F :Y
Próbáltam rákeresni a gépemen,de nem találtam meg ezt a fájlt... rákerestem googleben, semmit se találtam róla.

Aláírás

(#1571) _DiEGO_ válasza voyi (#1570) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Az nem spqr.sys akart lenni ?

[link]

http://www.sevenforums.com/crashes-debugging/149407-kernel_data_inpage_error-bsod.html

(#1572) voyi válasza _DiEGO_ (#1571) üzenetére


voyi
aktív tag

nem, itt van a kékhalál,lefotóztam. itt sprq.sys szerepel.

Aláírás

(#1573) _DiEGO_ válasza voyi (#1572) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Szerencsésebb eset lett volna ha teljes képernyő van lefotózva, hogy pontosan mit is ír ....

(#1574) voyi válasza _DiEGO_ (#1573) üzenetére


voyi
aktív tag

This bugcheck is caused by an unhandled exception in a registry filtering driver.
Ezt a hibát egy kezelhetetlen kivétel okozta egy registry szűrő driverben.
hibakód: 0x00000135

igazából ez itt a lényeg,a többi sablon szöveg.Sajna a dmp file nem adta ki a memóriacímekhez tartozó fájlt, csak a kékhalál képernyőn lévő sprq.sys szerepel.

Aláírás

(#1575) mammutka


mammutka
tag

Sziasztok!

Win7 alatt (játék közben) ütött be a kékhalál, azóta a következő tapasztalataim vannak. Többnyire a bios képernyőig sem jutok el, mivel nincs jel a monitor felé (clear cmos jumperelés után). Véletlenszerűen, ha bejutok a biosba, tetszőleges pillanatban kifagy.

2 darab ramom van, kipróbáltam őket egyesével, nincs változás (gondolom, valószínűtlen, hogy egyszerre haltak volna meg). Ugyanezt csináltam 2 különböző videokártyával, nincs változás. Tápcsere (fsp 350 után chieftec 550) dettó.

Alaplapi videóval az a vicces helyzet van, ha nem lépek be a biosba, hanem hagyom, hogy bootoljon a windows, akkor fel is áll a rendszer, sőt működik is (a beteg gépről írok), de ha elindítom például a sisoft sandra processzortesztjét, akkor lefagy a gép (minden alapon megy clear cmos után). Ha az alaplapi videóval lépek be a biosba, akkor pillanatok után szemetelni kezd a kép és lefagy. Annyival a jobb a helyzet a videokártyás indításnál, hogy reset után újra tudom indítani cmos reset nélkül.

Amennyiben lényeges: alaplap asrock 785gm-s3, processzor: amd athlon x3 445, ramok: 2x2 giga kingston hyperx blue 1600, vinyó 500 Gb seagate (sata2). Videokártya: leadtek 8800gt illetve powercolor radeon 3850 512 mega rammal.

Ha van ötlet, szeretettel várom. Köszi.

[ Szerkesztve ]

Mammutka#2227

(#1576) Fire/SOUL/CD válasza mammutka (#1575) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Állítsd le a gépet egy kb 10 percre, majd bekapcsolás után menj be azonnal a BIOS-ba és a Hardware monitornál nézd meg, hogy hány fokról indul a CPU... Normál esetben olyan 35-40 között indulhatna és 50 fok fölé már nem egészséges ha felmegy ez a CPU.

Ha esetleg ilyen magasabb hőmérsékletet tapasztalasz, akkor ellenőrizd, hogy nem túl porosak-e a hűtők (nem csak a CPU, hanem ha van, akkor a VGA vagy chipset hűtő), és a hűtőventik rendes fordulaton tekernek-e.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1577) mammutka válasza Fire/SOUL/CD (#1576) üzenetére


mammutka
tag

Igen, minden rendben van. A processzoron a korábbi 3200+ athlonomról örökölt AC freezer 64 van, gyakorlatilag legfeljebb langyos volt mindig. Ventik forognak. A baj az, hogy nem nagyon fogom tudni letesztelni, hogy alaplapi vagy esetleg prociprobléma van-e... Van erre valami rafkós fogás, hogy legalább tudjam, melyikkel lehet a gond?

Mammutka#2227

(#1578) Fire/SOUL/CD válasza mammutka (#1577) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha a CPU hőmérséklete nincs 50 fok felett, tiszták a hűtők, magas fordulaton tekernek a ventik és ehhez még az is társul, amit korábban írtál, akkor lehet, hogy a deszka lesz. (Ha alaplap vagy CPU közül kell választani, hogy melyik a hibás, akkor sokkal gyakoribb a deszka)

Annyit még tegyél meg, hogy ezzel a progival készítesz egy részletes, nagy képet a BSOD infókról, hátha az beszédes lesz.
(Már ha egyáltalán létrejött dump file, mert az esetleges hardwer-es fagyásnál nem nagyon szokott lenni)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1579) mammutka válasza Fire/SOUL/CD (#1578) üzenetére


mammutka
tag

Sajnos nincs dump file.

Mammutka#2227

(#1580) mammutka válasza Fire/SOUL/CD (#1578) üzenetére


mammutka
tag

Alaplapi videóval szépen tudok most netezni, windows élményindex teszt (ha-ha) lefut, de próbaképpen elindított sandra processzorteszt pár másodperc utáni spontán újraindulást eredményez.

Mammutka#2227

(#1581) voyi válasza mammutka (#1580) üzenetére


voyi
aktív tag

Az athlon II x3 445 procid milyen órajelre van állítva és hány volt van beállítva neki biosban?

Aláírás

(#1582) mammutka válasza voyi (#1581) üzenetére


mammutka
tag

Load bios default volt. 15,5x200 az órajel, 1,4 volton, de feljebb téve (1,45-re, emlékeim szerint, amikor egyszer kipróbáltam, mennyire lehet húzni a procit, ezen a feszültségen ment 3,6 GHz körül) sincs változás.

Most a sandra teszt a változatosság kedvéért veszettül csíkozva fagyott le.

[ Szerkesztve ]

Mammutka#2227

(#1583) voyi válasza mammutka (#1582) üzenetére


voyi
aktív tag

1.10 -es bios frissítést próbáltad már?
http://www.asrock.com/mb/download.hu.asp?Model=785GM-S3&o=BIOS

Aláírás

(#1584) _DiEGO_ válasza mammutka (#1582) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Szerintem ideiglenesen vedd ki NV karit amig próbálgatod... ramok milyenek ? milyen sebességen mennek és mekkora fesszel ? CPU szintén ? adatok BIOS -ból ...

(#1585) mammutka válasza voyi (#1583) üzenetére


mammutka
tag

Körülbelül egy éve raktam össze a gépet, radeon 3850-nel ment úgy 11 hónapig, egyetlen probléma nélkül. Most karácsonykor öcsém vga-t fejlesztett, így lenyúltam tőle a régi 8800 gt-jét, azzal is ment egy hónapig hiba nélkül. Aztán a párom karácsonyra kapott gyári heroes VI-ja megfektette mindörökre :)

Mammutka#2227

(#1586) mammutka válasza _DiEGO_ (#1584) üzenetére


mammutka
tag

Szia!

A probléma az, hogy úgy ment a gép egy évig hiba nélkül, hogy be sem néztem a biosba. Azt nem értem én, ha bizonyos beállításokkal működik egy gép, akkor hirtelen egyszercsak többé miért nem? Cpu 1,4 volton, ramok kingston hyperx blue ddr3 1600, asszem 1,6 volton.

Mammutka#2227

(#1587) _DiEGO_ válasza mammutka (#1586) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Tápcsere (fsp 350 után chieftec 550) dettó.

Nem lehetetlen hogy az a 350W -oska befáradt... még ha FSP is... nem mind arany ami fénylik... Táppal nem szabad spórolni - az mindig legyen inkább túlméretezve ... Azaz ha elméletileg elviszi a 350W-os akkor én tuti 400W-ost veszek és így tovább... Ami kell azt könnyedén teljesítse :R
BIOS-t meg azért írják - frissítik , mert szükséges... nem azért mert nincs jobb dolguk... amint megjelenik egy ujabb frissítés - azt 1 hét után én már nyomom is fel .

Hibát lassulást okozhat akár egy Win frissítés is ... nem megfelelő driver ... rossz alkalmazás stb.

[Tápegység kalkulátoR ]

[ Szerkesztve ]

(#1588) mammutka válasza _DiEGO_ (#1587) üzenetére


mammutka
tag

Egyetértek, ezért is vettem pánikszerűen egy tápot. Csakhogy nem javult meg tőle semmi. A bios frissítésről annyit, hogyha minden rendben működik, akkor nem szoktam vele foglalkozni. Mint mondtam, egy évig egyetlen fagyás nélkül ment a gép. Most meg annyira instabil, hogy nem fogok (merek) belevágni.

Mammutka#2227

(#1589) _DiEGO_ válasza mammutka (#1588) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Pedig épp ezért is kellene ... és hidd el egyszerübb mint gondolnád :R

UCC nincs engedélyezvel ? X3-od van ... nem 4 mag van engedélyezvel ? és az nem müxik tökéletesen ? Most nézem át vasad ....

[ Szerkesztve ]

(#1590) _DiEGO_ válasza mammutka (#1588) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Nos a vasad :

Lekapod a kiemelt friss BIOS-t .... [link]

Kicsomagolod és rámásolod egy üres pendrive-ra .... Bennhagyod pennád és ujraindítás ...
és azonnal nyomhatod a a Delete gombot ... Választod a Flash menüt - látja a pennád és rajta friss BIOS-t ....

[ Szerkesztve ]

(#1591) _DiEGO_ válasza _DiEGO_ (#1590) üzenetére


_DiEGO_
őstag

De F6 ra kapásból az Instant Flash menü jön be ...

Jobb oldalon ott lesz USB háttértár - baloldalt a BIOS fájl

Innentől meg egy gombnyomás csak és kész .... ujraindul és megvan a frissített vas !

Csak bekell szépen állogatni mindent és :C
Nem tudod elcseszni - a gép vigyázni tud magára :R csakis a hozzávaló biost engedi beadni - ezt nem tudod elcseszni :N

Ha a közelembe lennél átugranák megcsinálni neked ....

[ Szerkesztve ]

(#1592) _DiEGO_ válasza mammutka (#1575) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ha az alaplapi videóval lépek be a biosba, akkor pillanatok után szemetelni kezd a kép és lefagy.

Memória nem megfelelő frekin megy ... a 2x2GB ramnak is alapból 1333MHz-en kellene h menjen... és van pár dolog amit manuálisan megkell adni , mert az Auto beállítás nem mindenhez jó...

Alaplapi IGP :

Graphics
- Integrated AMD Radeon HD 4200 graphics
- DX10.1 class iGPU, Shader Model 4.1
- Max. shared memory 512MB <<<<----- ezt rendszer memóból veszi el !!!! azért is jobb ha a 4GB ram 1333MHz-en megyen.

(#1593) mammutka válasza _DiEGO_ (#1592) üzenetére


mammutka
tag

Igen, 4 maggal ment egy évig, de semmi egyéb húzás nem volt.

bios frissítés utáni hibajelenségek (ugyanazok, mint előtte):

biosban fagyás
biosban szemetelő képernyő után fagyás
windows betöltés közben fagyás
windowsban szemetelő képernyő után fagyás
bármit állítok a biosban (ártalmatlan dolgokat, pl. alaplapi audio letiltása), menthetetlen fekete képernyő
clear cmos után fekete képernyő
most ez az utóbbi van már, tehát a cucc úgy néz ki, végleg elhunyt

Mammutka#2227

(#1594) tyra


tyra
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy problémám: Körülbelül 1 éve gyönyörűen és zökkenőmentesen ment a gépem. Aztán 1 héttel ezelőtt jött az első kékhalálom. Először nem tulajdonítottam túl nagy jelentőséget neki. Viszont 1 hét múlva már naponta jön 1-2szer elő. A BCW-vel készítettem egy képet a hibáról:
[URL=http://www.kephost.com/][IMG]http://www.kephost.com/images4/2012/1/22/cgv8gd3pob0i57waw8ie.jpg[/URL]

Olvasgattam máshol, sokan azt mondják, hogy memória hiba a "Page fault in nonpaged area" miatt. Nem megfelelően működő drivert is írtak. Gondoltam bedobom ide is, hátha tud valaki konkrétabb megoldást adni. Lefuttattam egy Windows Memory Diagnostic-ot, amire azt dobta ki, hogy valami hardware hiba van. Nem lehet, hogy valami más a hiba és a windows akar bepalizni engem? Mert érdekes, hogy közel 1 évig semmi gond nem volt, és így 1 hete hirtelen előjött a hiba.

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv
Tyra

(#1595) voyi válasza tyra (#1594) üzenetére


voyi
aktív tag

itt nézz körül... egy teljes körű vírus ellenőrzést azért csinálj.
http://support.microsoft.com/kb/903251/hu
"Ez a probléma akkor léphet fel, ha a rendszert a HaxDoor vírus egy verziója fertőzte meg.

A HaxDoor vírus egy rejtett folyamatot hoz létre. Ezenkívül a vírus egyes fájlokat és beállításkulcsokat (korábbi nevén rendszerleíró kulcs) is elrejt. A HaxDoor vírus végrehajtható fájljának neve más és más lehet, de a leggyakoribb név az Mszx23.exe. A vírus számos verziója egy Vdmt16.sys vagy Vdnt32.sys elnevezésű illesztőprogramot másol a számítógépre. Ez az illesztőprogram a vírus elrejtésére szolgál. A HaxDoor vírus törlés után is képes visszaállítani ezeket a fájlokat."

ramnál meg memtest86-ot eressz rá a gépre úgy,hogy arról bootoljon a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#1596) _DiEGO_ válasza mammutka (#1593) üzenetére


_DiEGO_
őstag

biosban szemetelő képernyő után fagyás

Sajnos a szemetelés memóriagondokra utal 100% .... csíkózódások meg GPU jelenségek .... elindul a rendszer beáll a win de képen látsz zavaró vízszintes csíkokat .. memória gond esetén meg pöttyöket mintha egyre több pixelhiba szaporodna - csak fekete pontok ...
Most már azt kell mondjam halálozás fele közeledik ramjaid... de má írtad h egyesével is próbáltad és mindegyikkel ezt produkálja... sajna huzamosabb ideig mentek nem megfelelő órajelen... Kellene kölcsönöznöd 1db hibátlan 1GB-osat és azzal megmézni .... tuti ram hiba van nálad .

Fényképező géppel csinálhatnál pár képet ...és belinkelhetnéd BIOS opciókat. CPU , RAM stb

(#1597) _DiEGO_ válasza tyra (#1594) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Van-e és mekkora a win lapozófájl mérete , lehetőleg ezt adjuk meg fixre és ne a windóz méretezze automatikusan...

HDD -n nincs szektor hiba / hibák ? És milyen virnyák kergetőt használsz ? ( Norton ? )

[ Szerkesztve ]

(#1598) mammutka válasza _DiEGO_ (#1596) üzenetére


mammutka
tag

Van benne logika, amit mondasz. Az, hogy 3-féle megjelenítővel gond legyen, kizárt. Ha jól értem, akkor az is probléma lehet, hogy a gyárilag 1600-asként eladott ramokat 1600-on hajtottam. Na szép, szomorú vagyok. Mindenesetre "örülnék" neki, ha csak a ramokat kellene kihajítanom, még ez a legolcsóbban megúszható opció. Talán holnap este meg tudom nézni egy másik ddr3-as modullal a gépet.

Mammutka#2227

(#1599) _DiEGO_ válasza mammutka (#1598) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Tudnál egy ilyen képet azért dobni ?

(#1600) mammutka válasza _DiEGO_ (#1599) üzenetére


mammutka
tag

Mivel már meg sem moccan a gép: sajnos nem.

A ramok ilyenek: Kingston HyperX KHX1600C9AD3B1/2G

http://ipon.hu/webshop/product/kingston_2048mb_hyperx_blu_ddr3_1600mhz_cl9_khx1600c9ad3b1_2g/161855

http://www.kingston.com/datasheets/KHX1600C9AD3B1_2G.pdf

Mammutka#2227

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.