Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) #62853120


#62853120
törölt tag

Na megvolt a második kékhalál is... :S:S:S

De most sikerült megjegyeznem a hibát:
KERNEL DATA INPAGE ERROR

Most a Winfosom megoldást is kínál, de sajnos angol nyelven :S

Hátha segít le printeltem, nagyon nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni!!!

(Jah és az újratelepítést abban az üzletben végezték ahol vettem, ki is kellett fizetnem a bevizsgálási díjat, és reméltem hogy megszünik a kékhalál "özön" de nem :S)

És a WhoCrashed megint nem talált semmi :S

(#702) #62853120


#62853120
törölt tag

Az előbb nemsikerült, szal itt van a problémamegoldás .

[ Szerkesztve ]

(#703) Fire/SOUL/CD válasza #62853120 (#702) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"Amióta írtam, azóta újra let rakva a gépem, mert a rendszerlemezen az NTFS fájlrendszer összegabalyodott"
Most is a HDD-vel kapcsolatos a hiba, amit a képen adtál...Anélkül, hogy az egészet szó szerint lefordítanám, röviden, fapadosan arról szól a dolog, hogy:

A windows nem tudta átmenetileg olvasni a merevlemezt, pontosan nem tudják az okát. javaslatokat tesznek hogy mit kellene tenni:
1. Ments le minden adatot, hogy nehogy minden elvesszen
2. indítsd újra a gépet, hátha csak egyszer jelentkező hibáról van szó
3. ha a hiba röviddel egy új hardver vagy driver telepítése után jött elő, akkor szerezz be legújabb frissítést, beleértve a hardverekhez szükségest is
4. futtass merevlemez tesztet
5. ellenőrizd a merevlemez kábeleit(adatkábelre, tápcsatira gondolnak, hogy jól van-e csatlakoztatva, nincs-e megtörve..)

Na mindegy, ebből a felsorolásból ami ér is valamit az a 3. és 4. pont.
Mikor jelentkezett a hiba először? Tettél valami új cuccot a gépbe? Miket telepítettél fel?
Aztán kellene futtatni egy HDD Sentinel-t(ez alaposan megvizsgálja a merevlemezt és ha van bármilyen hiba rajt, akkor arról ad infót)

"Én rontottam el valamit, vagy vmit az analizálás előtt be kellene állítanom?"
Nem. Nem minden hibánál generálodik(nem tud) minidump fájl.

Az viszont még kérdéses, hogy ha a szervizben megcsinálták és ott kifogástalanul működött(és feltételezem, hogy nem csak úgy mondták, hogy oké minden), akkor nálad otthon mi változott a gépben?

Fire.

UI: Ha a Vista SP2 magyar, azaz a közelmúltban jelent meg, akkor egy darabig hanyagolnám, azaz nem tenném fel, anélkül próbálnám.
(gondolom ezt Te raktad fel utólag, nem a szervízben, hacsak nem angol a Vista-d, mert abban már van integrált SP2-es változat)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#704) #62853120 válasza Fire/SOUL/CD (#703) üzenetére


#62853120
törölt tag

Hali!
Nagyon köszönöm a válaszodat! Először tegnap este jelentkezett ez a kékhalál.
Megcsinálom amit írtál, próbálok majd egy HDD tesztet is.

Semmi új cuccot nem tettem a gépembe, és éppen csak Avast! vírusírtót, MSN-t, MSN Plust-t, Adobe Reader-t, Firefox-ot és uTorrentet telepítettem fel, a drivereket az üzletben tették fel ahogy Vistát is.

A szervízben elvileg átvizsgáltak minden alkatrészt, ezért én sem értem, hogy miért jelentkeznek a hibák.

A Vistáról pedig annyit, hogy az üzletben telepítették, és az SP2-t is az üzletben telepítették, és magyar a Vistám. A Vistához nem nyúltam még hozzá. (Csak eg ykis testreszabás)

De már újabb kékhalál is van
DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL

Ekkor a kéb nem reagál semmire, lefagy, a HDD visszajelző LED-je állandóan világít, majd indítás után is folyamatosan világít, vagy egyfolytában villog, mondjuk indításkor ezt szerintem be lehet tudni az indexelésnek.

(#705) #62853120


#62853120
törölt tag

Egy kis segítséget tudsz adni a HD Sentinel használatához?

(#706) Fire/SOUL/CD válasza #62853120 (#705) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Mielőtt még nekiállnánk HD Sentinelezni, légyszíves ezt nézd meg(Ez XP kép, de Vista-ban is az Eszközkezelőben látnod kell)
Azt ellenőrizd, hogy az alaplapodhoz adott AHCI driver van fent, vagy az alap Microsoft-os
(valami Microsoft AHCI 1.0 driver, vagy hasonlót keress, az utólag telepített AHCI driverek szoktnak szarakodni néha)

Fire.

UI: Nekem az XP alatt muszáj volt feltennem, mert AHCI módban használom a HDD-t(IDE módban nagyon lassú), viszont egyszer Vista alá utólag felpakoltam az alaplapi AHCI drivert, ezután pár újraindítás után kékhalállal indult a Vista...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#707) #62853120 válasza Fire/SOUL/CD (#706) üzenetére


#62853120
törölt tag

Hali!

Ez van nálam. Sztem uaz mint neked.

Egyébként egy rendszergazda ismerősöm azt javasolta, hogy egy újratelepítés lehet, hogy jól jönne, és egy teljes merevlemezformázás (nem gyorsformázás). És hogy a Vistát azt felejtsem el.

(#708) PuMbA válasza #62853120 (#707) üzenetére


PuMbA
titán

"És hogy a Vistát azt felejtsem el."

Én elbújnék a helyébe,hogy rendszergazda létére ilyeneket mer tanácsolni.

Ha már semmi nem segít akkor majd menj a BIOS-ba és nyomj egy Reset to Defaults-ot és tedd újra a Vistát ( szigorúan SP2-est).

[ Szerkesztve ]

(#709) #62853120 válasza PuMbA (#708) üzenetére


#62853120
törölt tag

Hát nem konkrétan ezt mondta, csak ezt én szűrtem le belőle.

(#710) Fire/SOUL/CD válasza #62853120 (#707) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát igen, az nem kellene elsőre, az az nForce AHCI driver.... :N
Valóban kellene egy teljes telepítés, esetleg ha megoldható, akkor újrapartícionálni a Vista telepítővel(az a partíció amire telepítesz max 60-70 giga legyen, és legyen formázva) és NEM KELL semmilyen AHCI drivert beadni neki, se telpítéskor, se utána!

Ha ez megvan, az persze még nem garantálja hogy minden oké, de legalább egy hiba kizárva, mivel írtam hogy nálam is kékhalál lett az nForce AHCI utólagos telepítéséből.
(Vista x64 Hun Sp1esteén legalábbis)

A Vista meg mehet, ahogy Pumba is mondja. Én speciel azért javasoltam csak hogy ha lehet ne SP2-vel elsőnek, mert érhetik az embert meglepetések. Egy példa XP-vel kapcsolatban: XP SP2 esetén a nyomtatóm gyári lemezéről simán felmegy a driver, SP3 után, magától felismeri a nyomtatót az XP és nem engedi felrakni a gyári drivert...
Vista SP2-ben módosítottak a prefetch(előtöltés) és indexelésen is....Szóval én azt javaslom, hogy először SP1, aztán ha minden oké és elmúlik a kékhalál, akkor mehet SP2...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#711) #62853120 válasza Fire/SOUL/CD (#710) üzenetére


#62853120
törölt tag

Hali!

Mielőtt újratelepítenék meg szeretnék győződni arról, hogy a HDD-vel tényleg nincsen semmi gond. Szal egy kis segítséget kérhetnék a vinyó teszteléséhez?

Ui.: Tod az üzletben elvileg átvizsgálták, és azt mondták az a baj, hogy az NTFS fájlrendszer "összegabalyodott" de ez hülyeség. Szerintem tuti, hogy hardver hiba lehet. Memóriatesztet csináltam már, de azzal nincsen gond.

[ Szerkesztve ]

(#712) Fire/SOUL/CD válasza #62853120 (#711) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát megmondom őszintén, a DOS-os Sentinelről nem tudok mit mondani, mert nem igazán használom. Nekem van erre a célra tesztgép, ott meg Windows-os változat fut(tehát az esetleg hibás HDD-t ebbe a tesztgépbe ellenőrzöm Win alól)
[link]

De van más HDD utility is, ez ügyben érdeklődj ebben vagy akár ebben a topicban, biztosan segíteni fognak.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#713) #62853120 válasza Fire/SOUL/CD (#712) üzenetére


#62853120
törölt tag

köszönöm :))

(#714) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ha a windows mappában nincs minidump mappa, akkor az azt jelenti, nem volt kék halál még? :F

[ Szerkesztve ]

(#715) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Az utóbbi 2 napban kaptam 3 kék halált. A proci ezen beállítások mellett 2 éve megy stabilan, a ramok újak, azokat visszavettem a gyári érték alá. A driverek terén minden teljesen rendben van. Antívírus is naprakész, rendesen van belőle, jól teszi dolgát.
Mitől lehet?

Itt van pár screenshot innen onnan... :W

1, 2, 3, 4.

[ Szerkesztve ]

(#716) Chalez


Chalez
őstag

Sziasztok! Segítséget kérnék! A konfigom látható az adataimnál, pár hete elkezdte dobni a gépem a kékhalálokat. A WhoCrashed ezeket találja:

On Thu 2009.07.16. 22:01:04 your computer crashed
This was likely caused by the following module: ntoskrnl.exe
Bugcheck code: 0xA (0x40, 0x2, 0x0, 0xFFFFF80001D476E2)
Error: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
The crash took place in a standard Microsoft module. Likely the culprit is another driver on your system which cannot be identified.

On Thu 2009.07.16. 21:55:47 your computer crashed
This was likely caused by the following module: ntoskrnl.exe
Bugcheck code: 0x4E (0x7, 0x27585, 0x1, 0x0)
Error: PFN_LIST_CORRUPT
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
The crash took place in a standard Microsoft module. Likely the culprit is another driver on your system which cannot be identified.

Valakinek tipp, hogy mi lehet a baj? Én elsősorban memória, vagy merevlemezre tippelnék...de... :F

(#717) Tosee válasza Chalez (#716) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Első körben a memóriák tesztelését javaslom (én ennek a hibájára tippelnék első körben)! pl.: memtest86
Utána ránéznék a HDD-re is! pl: Hard Disk Sentinel
Ha minden rendben, akkor frissítsd a drivereket, hátha az egyikkel van a gond (ugyanis midkét esetben azonos fájl-re hivatkozik)!
Majd ha netalántán valami összetákolt / tört os-t használsz, akkor elgondolkodnék annak eltávolításán is! Mert azok is képesek furcsa dolgokat művelni...

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#718) Chalez válasza Tosee (#717) üzenetére


Chalez
őstag

Ok, megnézem a memóriát is meg a vinyókat is. Driverek a legfrissebbek, tegnap tettem fel az op-ot, ami nem tákolt, hanem sokak által használt...

(#719) Vasinger! válasza Vasinger! (#715) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

UPP? :F

(#720) bobsys válasza Vasinger! (#715) üzenetére


bobsys
addikt

The Stop 0x50 message indicates that requested data was not in memory. The system generates an exception error when using a reference to an invalid system memory address. Defective memory (including main memory, L2 RAM cache, video RAM) or incompatible software (including remote control and antivirus software) might cause Stop 0x50 messages.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#721) Vasinger! válasza bobsys (#720) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szóval elég sok forrása lehet :\ Nesze semmi fogd meg jól.

(#722) Chalez válasza Tosee (#717) üzenetére


Chalez
őstag

On Fri 2009.07.17. 13:05:29 your computer crashed
This was likely caused by the following module: clfs.sys
Bugcheck code: 0xE3 (0xFFFFFA8003CEE0A8, 0xFFFFFA8005EB0040, 0x0, 0x2)
Error: RESOURCE_NOT_OWNED
file path: C:\Windows\system32\clfs.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: Common Log File System Driver
The crash took place in a standard Microsoft module. Likely the culprit is another driver on your system which cannot be identified.

On Fri 2009.07.17. 8:32:42 your computer crashed
This was likely caused by the following module: emupia2k.sys
Bugcheck code: 0x1000007E (0xFFFFFFFFC0000005, 0xFFFFFA6006F90E37, 0xFFFFFA60019D4EF8, 0xFFFFFA60019D48D0)
Error: SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M
file path: C:\Windows\system32\drivers\emupia2k.sys
product: E-mu Plug-In Architecture
company: Creative Technology Ltd
description: E-mu Plug-in Architecture Driver (WDM)

Volt megint kékhalál, most ezeket találta, ráadásul a másik memóriamodullal. Az elsőre hülyén hangzik, hogy mindkét modul egyszerre krepált be...
Hard disk sentinel és HDD Regenerator nem talált bad sectort a vinyókon, viszont még csak a windowsos memtest-et használtam, viszont 400%-ig is eljutottak hiba nélkül...

Rohadt tanácstalan vagyok, talán elmelegszik valami a lapon, esetleg máson vagy netán a hangkártya miatt van kékhalál? (x-fi platinum) mert ugye: emupia2k.sys, de ezen kívül is volt 2 különböző ok...

(#723) Tosee válasza Chalez (#722) üzenetére


Tosee
őstag

Ezt még egy másik hozzászólásodban írtad "tegnap tettem fel az os-t ami nem tákolt, hanem sokak által használt..." Szóval valamelyik fájlcserélőről tépted le, és ott azt írták hogy űberf@sza? ;] Vagy hogyan kell érteni? Mert ha jól gondlom akkor felesleges a hibát keresni, másik os-kell (eredeti), és ha azzal is jelentkezik akkor hardverhiba!

Az tényleg hülyén hangzik... szóval nem hinném, hogy mindkét modul egyszerre!
Vincsik jók, memóriák valószínűleg jók... Szóval vagy kiveszed a gépből a nem kellő alkatrészeket, hangkártya, cd/dvd-rom stb stb (elég a kábelt eltávolítani) és próbálkozol, vagy tegyél fel egy másik os-t!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#724) Chalez válasza Tosee (#723) üzenetére


Chalez
őstag

Az oprendszer amit tegnap felraktam (vista 64bit), ezelőtt vígan ment fél évig, csak hatalmas proci, vagy videókari túlhúzásnál fagyott, vagy kékhalálozott, de nagyon ritkán. Áttettem egy másik slotba a memóriát, hátha a memóriavezérlő...(nem hinném amúgy...:()
Felrakom sp2-t holnap, letiltom az x-fit, drivereket leszedem, megnézem alaplapival, majd a kábeleket is átnézem...egyelőre ennyit tehetek. A legvégén felrakok egy xp-t, lesz ami lesz...

(#725) Tosee válasza Chalez (#724) üzenetére


Tosee
őstag

Megpróbálhatod azt is, hogy a tuningot visszaveszed a gyári beállításokra, és teszteled, hogy úgy is hibázik-e! Más lehetőség nincs ha a végére akarsz járni... próbálgatni kell hátha kibukik valami!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#726) Chalez válasza Tosee (#725) üzenetére


Chalez
őstag

Ez az utolsó kettő, nincs semmi tuning, alapon minden:

On Sun 2009.07.19. 0:06:43 your computer crashed
This was likely caused by the following module: ntoskrnl.exe
Bugcheck code: 0x3B (0xC0000005, 0xFFFFF80002500F3A, 0xFFFFFA6009EE2F60, 0x0)
Error: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
The crash took place in a standard Microsoft module. Likely the culprit is another driver on your system which cannot be identified.

On Sat 2009.07.18. 20:30:07 your computer crashed
This was likely caused by the following module: ntoskrnl.exe
Bugcheck code: 0x1A (0x403, 0xFFFFF680001492F0, 0xC8B000000FD85847, 0xFFFFF680000492F0)
Error: MEMORY_MANAGEMENT
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
The crash took place in a standard Microsoft module. Likely the culprit is another driver on your system which cannot be identified.

(#727) Chalez válasza Chalez (#726) üzenetére


Chalez
őstag

Holnap kompresszorral kitakarítom a gépet, újrapasztázom a procit, hátha valami elmelegszik...lassan lövésem nincs mi lehet a hiba. Még feldobok egy XP-t is Vista helyett.

(#728) Tosee válasza Chalez (#727) üzenetére


Tosee
őstag

más ötletem jelenleg nekem sincs... :U

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#729) Fire/SOUL/CD válasza Chalez (#727) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Miért, nem látod a hőmérséklet adatokat a BIOS-ban vagy valamilyen hardware-monitor progival?(SIW, SANDRA, stb)

Remélem a kompresszoros takarítás sikerrel jár, csak arra figyelj nehogy a szomszédból kelljen összeszedni az alkatrészeket.... :))

"...ezelőtt vígan ment fél évig, csak hatalmas proci, vagy videókari túlhúzásnál fagyott, vagy kékhalálozott..."

Nos erre csak azt tudom mondani, hogy találó az avatarod.... ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#730) Chalez válasza Fire/SOUL/CD (#729) üzenetére


Chalez
őstag

De látom az adatokat, sajna amit látok, aszerint semmi nem melegedik el... :S
talán egy alkatrész az alaplapon, de a kompresszoros takarítás sikerrel járt, most kvázi pormentes a gép, amúgy volt benne anyag rendesen. Újrapasztáztam a procit, adtam neki kis MX-2-t, eddig is az volt rajta, de eléggé eltűnt középről, csak a borda szélein volt már kence szinte.

Miért is találó az avatarom? Hiteltelen amit mondtam? Akkor nézd meg a PH toplista eme kategóriáját, a 43-ik helyen állok, és játszani úgy szoktam, ahogy a képen látod az értékeket.
katt

Most amúgy töredezettségmentesítek, hátha nagyon szétvan a vinyó és az a baj. Már belekapaszkodok minden szalmaszálba... :O

(#731) Fire/SOUL/CD válasza Chalez (#730) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"Miért is találó az avatarom? Hiteltelen amit mondtam?"
Nem, nem. Ez csak kis gonoszság volt a részemről, amit nem kell mellre szívni, nevezetesen, hogy ugyebár az avatarod a Coyote, a kengyelfutó gyalogkakukkból. Na Ő bármihez hozzányúl vagy csinál, annak nem szokott jó vége lenni.... :DDD

A HDD-t nyílván megnézheted, talán. Általában amikor az ember már mindent megnézett amit lehetett, és minden oké, de a BSOD ennek ellenére elő-elő jön, akkor szokott az lenni, hogy "maszatol" a táp.... :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#732) Chalez válasza Fire/SOUL/CD (#731) üzenetére


Chalez
őstag

Ok értem, így már más a helyzet! ;) Amúgy lassan tényleg úgy érzem magam, mint a prérifarkas, szívok ezzel a géppel rendesen. (mostanában) Amúgy az eléggé gáz lenne, ha a tápom mondaná be az unalmast...kb fél éve van meg, és a Corsair eléggé masszív tápokat gyárt. Bár semmit nem lehet kizárni... 2 órája raktam össze a gépet, megigazgattam minden zsinórt, pasztázás, azóta nem volt kék, de mondjuk semmit nem jelent, mert tegnap 8 órán keresztül nem volt semmi, aztán egyszerre jöttek negyed óránként a kékek...... :DDD

(#733) Fire/SOUL/CD válasza Chalez (#732) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Mikor jön elő a BSOD? esetleg az alábbiak valamelyikét tapasztaltad?
1. játék közben(terhelve van a GPU)
2. másolás közben(fájlműveletek alatt stb)
3. bármilyen felhasználói progi használata közben(videotömörítés, Render(3ds), CAD, stb stb, szóval amikor erősebben meg van terhelve a CPU)
4. nem figyelted meg, hogy nem-e esetleg csak egy időszakban jelentkezik a dolog?(pl 16 óra után stb, tudom h ez hülyén hangzik, de már volt dolgom ilyen morbid esettel is)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#734) Chalez válasza Fire/SOUL/CD (#733) üzenetére


Chalez
őstag

Bármikor képes előjönni, játék közben, játék indításkor, böngésző indításkor, amikor semmit nem csinálok, szal bármikor. Nem vettem volna észre, hogy valamihez is köthetném. Most toltam fél óra Guitar Hero-t, és azt vettem észre, hogy az alaplapom Everest szerint 55 C-fokos...kicsit sokallom, miközben a cpu magok kb 40-45 fok körül lehettek terhelve. Hol mérheti vajon az alaplap hőmérsékletét? Gigabyte p45 ud3p rev 1.0 Nem lehet hogy valami dióda, vagy valami alkatrész melegszik el? :F De mondjuk terheletlenül, 40 fokos alaplapnál is képes volt jönni a blue...

[ Szerkesztve ]

(#735) Chalez válasza Chalez (#734) üzenetére


Chalez
őstag

Most meg fél órát ment a proci 4Ghz-en RAM 1000-en és futott az Everest stabilitás teszt. Nem volt se hiba se kék... :F

(#736) Chalez válasza Chalez (#735) üzenetére


Chalez
őstag

Köszi a segítséget mindenkinek, a szétszed, portalanít, pasztáz, összerak volt a nyerő megoldás. KÉKHALÁL NUKU!! :C

[ Szerkesztve ]

(#737) scream


scream
veterán

Sziasztok!

nekem ez lenne a bajom.Nem értem mért csinálja ezt... /Win7 RC/ valakinek valami ötlet ,hogy mi lehet a baja?illetve mi rá a megoldás ?

Üdv

(#738) scream válasza scream (#737) üzenetére


scream
veterán

Meg oldótott ... A Win7 nembírja ,ha a RAMjaim 900 MHz fölött mennek / ami azért elég fura :K / de a lényeg hogy most nem omlik össze... viszont nemtudom húzni a procit alóla... remélem mielőbb jön hozzá a javítás

(#739) lancellott


lancellott
tag

sziasztok! A problémám a következő.
Most raktam össze egy konfigot. ASUS Striker II NSE, Core 2 Duo E6750, 2X1G Ballistix 2000MHZ, 2db 9600GT SLI-ben. Chieftech táp (450W) + 3 db 250GB-os samsung winyó.
Akármilyen oprendszert teszek fel, bizonyos idő után kifagy a gép, vagy kékhalál után elindul újra. Kipróbáltam VISTA 64Bit-es, és 32 bites Xp-t is. A legfrisseb drivereket tettem fel mindkét esetben. Produkál olyanokat is, hogy pl xp-n nem működik az internet, Vistara valtaskor meg igen. Ha alapfeszültségeken alapbeállításokon hagyom akkor is, ha húzom különböző mértékben a gépet akkor is. Bármilyen feszültségbeállításoknál (memfesz, CPU fesz), finomhangoltam a memóriákat is, az sem segített. Ha húzom, ha alapon hagyom, Orthos, és memteszt órákon keresztül hibátlanul lefut. Elég sokat játszom Call of duty united offensivvel, ami még egy ideig stabilan megy is rajta, viszonylag ritkábban fagy ki a masina, de ha pl cod4-et indítok rajta, akkor kb 20 percen belül tuti fagy. Cod Uo-val van amikor 2 óráig semmi gond nincs. Gyanítom hogy a táp lehet gyenge, de azt nem értem, hogy pl sima Utorrentnél is fagy a gép, sőt ha nem csinálok rajta semmit se, akkor is. Simán fagy az asztal is ha hozzá se érek a masinához. HD sentinel sem írt semmi problémát a winyókra. alapjában elméletileg 1600MHZ-ig kezel a lap memóriákat, de mondták hogy megy benne a 2000MHz-es is, továbbá 1333-as memcsikkel is ugyanezt csinálja. Vista és Xp full frissitve, legujabb Bios fent, legujabb driverekkel. Remélem mindet leírtam ami fontos lehet.

[ Szerkesztve ]

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#740) lancellott


lancellott
tag

ja és nem melegszik semmi... ZSír hűtés a gépben.

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#741) lancellott


lancellott
tag

ne tolongjatok a megoldásokkal ennyire :)

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#742) Fire/SOUL/CD válasza lancellott (#741) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Mint már sokadszor írom, először töltsd le és futtasd ezt a progit: WhoCrashed
(kékhalál után ne takaríts Registry-t, mert akkor kitakarítod a minidump fájlt is!!!)
Természetesen semmi ne legyen húzva, a BIOS default-ot használd.

Ezután léphetünk tovább...(jó esetben)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#743) lancellott


lancellott
tag

Köszi. megnézem. Egyenlőre kicseréltem a 2x9600GT-t egy 8800GTX-re. pillanatnyilag simán megy egész nap. majd megnézem cod4-el, 5-el is és visszaírok, hogy mi újság

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#744) Fire/SOUL/CD válasza lancellott (#743) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, amit korábban írtál, hogy a táp kevés, az lehetséges, bár nem vagyok game expert, de 2 darab 9600GT azért szépen fogyaszt. Ha játékok alatt sem fog gond lenni, akkor nyilván tápcsere, viszont akkor egy komolyabb, nagyobb teljesítményű, jó hatásfokú tápba érdemes befektetni, de túlzásokba nem szabad esni...

Fire.

UI: van ismerősöm, aki a legerősebb játékokkal is simán játszik, nagy felbontásokon. Neki vannak "iszonyú" teljesítményű tápjai, a villanyszámla havonta annyi, mint egy nagyobb családé(csak a gép fogyaszt ennyit)... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#745) lancellott


lancellott
tag

nagyon úgy tűnik hogy a táp kevés. Most már pár napja nyúzom . Stabil mint atom... persze a 8800GTX-el... valszeg a 2 db 9600GT-nek kell a 650W-os táp. Nagyon remélem hogy nem az alaplappal van gond, és nem az SLI-vel lesz probléma.

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#746) bluescreen


bluescreen
csendes tag

az egész ugy kezdődött hogy utorrentel filmet töltöttem majd COD4 Multiplayer-el kezdem el játszani. kb 10 perc után ujraindult a gép azttán kék halál (sima kék képernyő semmi fehér felirattal) már 2. hete csinálja ezt és csak COD közben. a problémét csak ugy tudtam orvosolni hogy játék közben filmet inditottam a winapmba igy nem kaptam kék halált és nem is indult ujra. a gépem:
2×512RAM
Processor: Intel(R) Celeron(R) CPU 2.93GHz
Manufacturer: MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTD
videocard:ATI RADEON HD 3650 512MB DDR2
teljesen tanácstalan avgyok, plz help!!!!!

(#747) Fire/SOUL/CD válasza bluescreen (#746) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Először is ezeket mindenképp ellenőrizd

1. Ne legyen húzva a gép(BIOS legyen gyári beállításon, se a CPU, se a RAM, se semmi ne legyen piszkálva)
2. Ellenőrizd, hogy nem melegszik-e valami(CPU, VGA elsősorban)
3. Nézd meg, hogy nincs-e tele porral a gép belseje, különös tekintettel a hűtőbordákra(CPU, VGA)

Aztán kérdés
1. Csak a COD-alatt fagy ki a gép, vagy más játékok esetében is, esetleg más (nem játékok) esetében is?
2. Került bele valamilyen új hardverelem a gépbe mostanában?
3. Lett telepítve valamilyen új driver?

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#748) bluescreen válasza Fire/SOUL/CD (#747) üzenetére


bluescreen
csendes tag

hi.
a BIOSban semmit nem állitottam át, és igen csak a COD alatt jelentkezik
nem, nem került bele semmi uj, és nem is telepitettem fel drivert sem
megprobáltam az XP-t ujratenni, sikerült is, de a hiba ugyanugy jelentkezik.

(#749) Fire/SOUL/CD válasza bluescreen (#748) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát sajnos, akkor lehet, hogy a COD "nem szereti azt" a kártyát, 2 dolgot lehet még kipróbálni, az egyik hogy letöltöd és telepíted a VGA-hoz kiadott legfrissebb drivert: ATI Catalyst 9.9
(itt válszthatsz, hogy csak a drivert töltöd, nem pedig az egész Catalyst-ot)

A másik meg, hogy a DirectX 9-et frissíted innen: DirectX 9 - 2009.09.16

Esetleg, ha keresel a COD-hoz valami Patchot...(nem vagyok nagy játék fun, de néha szoktak kiadni ilyen javításokat is játékhoz, mert például egyes VGA-kkal gondja van az adott játéknak... :U )

Remélem segít valamelyik megoldás...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#750) bluescreen válasza Fire/SOUL/CD (#749) üzenetére


bluescreen
csendes tag

köszi a segitséget, remélem mihamarabb megoldodik a probléma, mert már nagyon idegesitő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.