Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) #49155328 válasza konzumpro (#2649) üzenetére


#49155328
törölt tag

A Jura az mindig is jó kávét készített.
Már ahol ittam, az jó volt.
A philipsben sem tetszett hogy kevés volt a kávé .

Polarstar azt lehet menni egész nap , mint a mérgezett egér. :D

[ Szerkesztve ]

(#2652) LK


LK
addikt

Sziasztok! Sajnos nem fogok idejárni a topicba, mert csak volt koffeinista vagyok. :DDD Olyan betegségem lett, hogy az egyensúlyrendszerem extrém módon reagál a koffeinre, viszont a kávét meg szeretem. Vettem közepes pörkölésű koffeinmentes kávét, de néha ha abból iszok is jönnek a negatív tünetek. Egy normál csésze fekete 100-120mg koffeinjéhez képest nem tudjátok megmondani véletlenül, hogy mennyit tartalmaz egy csésze koffeinmentes? Mert hülyén hangzik ,de valójában tartalmaz koffeint ez is, de nem tudom mennyit. Köszi :R

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#2653) soldier2 válasza LK (#2652) üzenetére


soldier2
őstag

Kb 5% marad azt hiszem.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#2654) konzumpro válasza iatti (#2650) üzenetére


konzumpro
senior tag

Jogos, nevezzük intenzív ízűnek.
Most karossal főzve olyan a latte, hogy az intenzív kávéíz összetevő még nem bukkan elő a tej ízéből, de a kávéra jellemző aroma összetevők már igen. Végülis nekem ez volt a cél. De ezt nem tudom megoldani automatával. Még.

(#2655) konzumpro válasza LK (#2652) üzenetére


konzumpro
senior tag

Az is számít milyen hosszúra hagyod, mert a víz oldja ki, kb. a keserű intenzív ízanyagok oldódásával egyidejűleg. Nem lehet hogy a csersav okozza a problémát? Tejjel iszod?

(#2657) LK válasza konzumpro (#2655) üzenetére


LK
addikt

Köszi az infót mindenkinek. Direkt röviden iszom. Csokoládétól is volt már, mondjuk abban is van keserűanyag, és sajnos a betegség leírásában is ez szerepel. Koffein, alkohol, különféle gyógyszerek. Tejjel is iszom, de meg vagyok áldva, mert laktózérzékeny is vagyok :O
Szóval koffeinmentes rövid kávét ihatok, növényi, vagy laktózmentes tejjel,és abból is keveset.
Ami bejött, tej helyett pici laktózmentes főzőtejszín. Szenvedtem 2 hónapig, mire leszoktam,de ha rosszul van az ember az segít gyorsítani a folyamatot. Pedig imádtam. Súlyosbítva azzal, hogy csak a közepes pörkölést szeretem. Kb. 2 évig kerestem mire találtam jó ízű koffeinmenteset.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#2658) nyikszi válasza #49155328 (#2656) üzenetére


nyikszi
őstag

Ez mennyire jó? Ha jól látom legalább 3-t kell venni, áradásul van itthon 2 kg kávé most :)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2659) #49155328 válasza nyikszi (#2658) üzenetére


#49155328
törölt tag

Vehetsz 1kg-ot is 100ft a különbség. :D
Ár arány értékben a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#2660) SyMbioTe válasza #49155328 (#2656) üzenetére

Annyit dícsértétek, lehet átugrok és veszek egyet, kíváncsi vagyok rá. :D

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#2661) Gibo válasza LK (#2657) üzenetére


Gibo
senior tag

A HAG-ot próbáltad már? Nekünk ez jött be legjobban mikor asszony terhes volt és nem bírta a koffeines kávét :DDD

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#2662) konzumpro válasza SyMbioTe (#2660) üzenetére


konzumpro
senior tag

Nem rossz, automatába. Lidlben meg vannak spécibb Bellarom kávék, drágán, de tényleg jók. Etióp, kolumbiai meg venezuelai. De mivel döglöttek, ezek is automatába vagy nyomásfokozósba valók.

(#2663) RetepNyaraB válasza #49155328 (#2638) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem vitatkozni szeretnék, de a frenchpress arra való, hogy lenyomd a kávét. Ergo nagyon szorul, a dugattyú, letörik a kezed napi rendszerességgel ebben tejkrémezni 10-20 húzás, mi? 50....
Tudom, mert van ilyenem. Másrészt a finom acél hálót se erre találták ki, inkább sűrű habot csinál, mint krémet. Nem jó az állaga, vagy nekem nem tetszik.
De a Tschibo se jó, legalább 0,75L. Minek ekkora szarokat gyártani 🤷

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2664) SyMbioTe válasza konzumpro (#2662) üzenetére

Jura automata kávéfőzőnk van, nem vagyok annyira nagy kávés, azért is ezt a topikot követem, nem a másikat. :D
Alapból Bellaroom Espressot soktam venni.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#2665) #49155328 válasza RetepNyaraB (#2663) üzenetére


#49155328
törölt tag

Akkor még van mit gyakorolnod, hajrá! ;)

A perem alá ne nyomd le.

https://www.youtube.com/watch?v=hywbrms5B1k

https://www.youtube.com/watch?v=rEy1cnj0Ea0

[ Szerkesztve ]

(#2666) konzumpro válasza SyMbioTe (#2664) üzenetére


konzumpro
senior tag

A crema is nagyon finom. Még karosba is nullán.

(#2667) #49155328 válasza RetepNyaraB (#2663) üzenetére


#49155328
törölt tag

Itt pedig egyéb látnivaló is akad közben! :K

https://www.youtube.com/watch?v=wFFJ-NLjNZY

(#2668) SyMbioTe válasza konzumpro (#2666) üzenetére

:K
Legutóbb azt is vettem egy csomaggal, mert jó árba voltak.
De az Espresso jobban ízlett kicsit.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#2669) Mexbacsi válasza sz.zs. (#2601) üzenetére


Mexbacsi
tag

Sziasztok! Erre megérné lecserélni a dedicát? [link] :U

[ Szerkesztve ]

(#2670) #49155328 válasza Mexbacsi (#2669) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ha jó kis vágott vízre vágysz akkor mindenképpen. :N

(#2671) Mexbacsi válasza #49155328 (#2670) üzenetére


Mexbacsi
tag

Szóval nem. De mit jelent az hogy vágott víz? :DDD
Érdekelne egyébként a csere, de nem tudom merre induljak el. Daráló egyelőre nincs, de mivel úgyis esszenciális az lenne, mondjuk a szokásos graft. Viszont kávéfőző irányba nem tudom merre kellene mozdulnom, ami megéri a váltást.

[ Szerkesztve ]

(#2672) mekker


mekker
őstag

Sziasztok!
Átolvastam a másik topikot, és szeretnék venni egy AVX-es őrlőt, egy aeropress masinát, illetve egy Brikka-t vagy egy Moka Expresst.
Az idő 2/3-ában elég, ha magamnak és tudok főzni egy kávét, de jó lenne macera nélkül lefőzni mondjuk két duplát egyszerre.

A kérdéseim:
1. Adott feltételek mellett Brikka 4, vagy válasszak inkább egy Moka Expresst?
2. Brikka 4-be kapható kisebb kosár? Tudok vele egy személyre kávét főzni? (Ha más nem, a speckó szelep ideiglenes nyitásával)
3. Bialetti kotyogós vs olcsó kotyogós vs olcsó (kisnyomású) kávéfőző tapasztalat?

Bónusz kérdés:
Aeropresst mindenképpen ki szeretném próbálni. Viszont dailynek vszínűleg csak egy eszközt fogok használni. Vajon érdemes Bialetti eszközbe áldozni, vagy először próbáljam ki az aeropresst, és mellette próbálgassam a saját őrleményt hagyományos főzővel/kotyogóssal?

Pénz korlátos

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#2673) #49155328 válasza Mexbacsi (#2671) üzenetére


#49155328
törölt tag

Híg lötty. Automatából nem iszol normális eszpresszót.
Bár Jura S80-ból ittam már finomat.

Graef + használt Gaggiát vennék.

(#2674) RetepNyaraB válasza mekker (#2672) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Brikkát nem tudom, illetve ővele presszóközelibb élményed lesz, mint egy kotyogóssal.
Bialetti kotyogósom van, semmit sem tud felmutatni bármely másik olyanhoz képest, amelyben acélból van a szűrő (nem alu).

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2675) Polarstar válasza mekker (#2672) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Brikka kevesebb kávét ad, mint a Mokka. Így egy 4 személyes kb egy dupla lesz.
Nekem is az van. Jól teszi a dolgát. Kicsi kosár nincs, max kevesebb vizet teszel bele. :R
Ja, meg lesz remek kávéval a presszókávé élmény! :R

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#2676) iatti válasza Polarstar (#2675) üzenetére


iatti
aktív tag

délibábos presszókávé ;)

(#2677) mekker válasza Polarstar (#2675) üzenetére


mekker
őstag

Köszönöm mindkettőtök segítségét!

Nem lesz nagyon erős? Azt olvastam a 4 személyes Brikkáról, hogy kb 30g kávé fér bele, és hogy érdemes megtölteni a kosarát. Főzhtek vele 15g kávét is hasonló minőségben?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#2678) #49155328 válasza mekker (#2677) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nem, tele kell legyen a kosár, mert híg lóhúgy lesz.
Vegyél kétszemélyest.

Illetve felét megiszod a másik fele a mosogatóé. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2679) mekker válasza #49155328 (#2678) üzenetére


mekker
őstag

Akkor berendelem a 2 személyes Brikkát, és ha nem jön be, akkor élek az elállás jogával.

Még nem tudom pontosan honnan rendelek, praktikusan AVX-ről (az őrlő miatt). Tudnátok ajánlani 3-4 kávét? Kéne valami a Brikkába, és 1-2 világosabb pörkölésű kávé kifejezetten az aeropresses kísérletezéshez. Esetleg tejeskávéhoz és cold brewhoz, valami gazdaságosabb kávé.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#2680) #49155328 válasza mekker (#2679) üzenetére


#49155328
törölt tag

Milyen őrlőt szeretnél venni?

(#2681) konzumpro válasza mekker (#2679) üzenetére


konzumpro
senior tag

Épp ma gondoltam arra, hogy van elállás kotyogósnál is, de neeem, a Moka már bekopott, jól is főz, csak még csiszolódik, még nem tökéletes...

(#2682) mekker válasza #49155328 (#2680) üzenetére


mekker
őstag

s01B
Azt írták, hogy ez egy ismertebb termék (C2) rebrandje.

@konzumpro
Háztartási gép 10 000Ft felett, online rendelés. Gondolom jár az elállás joga. Az igazat megvallva nem vagyok most sz@rrágó kedvemben. Lesz, amilyen lesz, szerintem megtartom egy darabig.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#2683) konzumpro válasza mekker (#2682) üzenetére


konzumpro
senior tag

Tényleg jár, csak szerintem két hét kevés kitapasztalni. Jó ha van tapasztalt Brikkás aki ajánl tuti kávét, vízmennyiséget, stb.

(#2684) soldier2 válasza mekker (#2682) üzenetére


soldier2
őstag

Ha szereted a gyümölcsösebb, savasabb kávékat és az AVX-től remdelnél próbáld ki az Etióp Guji-t (azt hiszem közepesen világos pörkölés, akármit is jelent). Nekem nagyon bejött presszóban és Brikkával is, de filterkávénak is megállja a helyét. A Kenyát most bontottam, de Brikkával még nem próbáltam.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#2685) ZsZolee válasza soldier2 (#2684) üzenetére


ZsZolee
csendes tag

Ezt én is aláírom. Nagyon bejött a Guji, főleg Allongé-nak. Abszolút finom gyümölcsös, a Kenyával még ismerkedem, csak tegnap bontottam. :)

(#2686) Ketchup2020


Ketchup2020
lelkes újonc

Sziasztok szép napot mindenkinek.
Tervezek rendelni AVX-től hardvert, ajánljátok légyszíves valami klafa, nem túl hisztis filterjez való kávét, amit esetleg kotyeszon is érdemes megkósolni de a fő cél a filter. :F
Általában a Pécsi danetti friss pöris bean on kávéit iszom (közel lakok hozzájuk) én elégedett vagyok vele, de kíváncsi vagyok másokra is :R

(#2687) koxx válasza Ketchup2020 (#2686) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Amihez oda van írva, hogy filter pöri.

(#2688) #49155328 válasza Ketchup2020 (#2686) üzenetére


#49155328
törölt tag

Fölötted kettővel! ;)

[ Szerkesztve ]

(#2689) Ketchup2020 válasza #49155328 (#2688) üzenetére


Ketchup2020
lelkes újonc

Igen köszi az adta az őtletet.
Gondoltam hátha valaki dicsér még valamit. :R

(#2690) konzumpro válasza Ketchup2020 (#2689) üzenetére


konzumpro
senior tag

Valamit, ami kifejezetten filterre jó? Engem is érdekelne! :)

(#2691) mekker


mekker
őstag

Köszi az ajánlásokat, kipróbálom.

Brikka ténylegesen nagyobb nyomáson dolgozik? Mert oké, csinál egy kis cremát. De az Ikeás tejhabosítóval is rittyentesz olyan "cremát", hogy megáll rajta a cukor.
Úgyhogy ezt önmagában nem ultimate érv, ha mondjuk nem tud többet.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#2692) Ketchup2020 válasza mekker (#2691) üzenetére


Ketchup2020
lelkes újonc

Elvileg a sújszelep miatt kel hogy csak egy bizonyos nyomás felett induljon meg ezt nem mértem de e miatt talán egy kicsit melegebb vizet kap a pogácsa plusz a brikka kosara mintha méljebb lenne ergo vastagabb a pogácsa ami megfelelő őrléssel/adaggal fentart valamennyi nyomás végig. Ezek miatt ha jól sikerül elég intenzív, talán kicsit közelebb van egy pressohoz de a heljén kezelendő. Én úgy vettem észre hogy mintha kicsit toleránsabb lenn egy kicsit világosabb pőrköléssel is. De azér akkor is "csak" egy "Kotyogós" kávéfőző. Jellemzöen ennek is a sötétebb kávék és a robusztásabb keverékek működtek Mostanában ritkán használom de az biztos hogy örök darab. 😉

(#2693) soldier2 válasza Ketchup2020 (#2692) üzenetére


soldier2
őstag

Világos pörkölésből is lehet egész jókat összehozni. Próbálgatni kell.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#2694) konzumpro válasza mekker (#2691) üzenetére


konzumpro
senior tag

Kb. Moka Express 3-nak felel meg. Van dugattyús cremásító is a Bialettitől, vicces jószág.

(#2695) viktorhu


viktorhu
veterán

Úgy tűnik, hogy sikerült jó megoldást találni az automatánkhoz:

- Kipróbáltam a tchibo szicíliai stílusú espressoját. Csillogó zsíros felületű babszemek, szép kávé, de kegyetlenül égett íz.
- Volt itthon a Lidl-féle 1790 forintos espresso, amennyivel olcsóbb az Aldi-féle 2000 forintosnál, annyival jellegtelenebb is - világos, száraz szemek, nincs nagyon crema, nincs sok íz - rossz íze sincs, de jó sincs különösebben.

A kettőt fele-fele arányban keverve viszont nagyon kellemes kávé jött össze, igazi telt espresso íz, már amennyire egy ilyen automatáról ilyet lehet mondani. Úgy látszik, hogy egy jellegtelen és egy túl intenzív kávé keveréke kiadja az optimális ízt, és árban is jó az eredmény.

(#2696) #75655680 válasza mekker (#2691) üzenetére


#75655680
törölt tag

Nekem 2 személyes van, az pomt tökéletes 1 személyre. En azt javasolnám. Ha 2 személyre kell, max ketszer főzöl. Persze macera egy kicsit, mert eltisztítom 2 főzés között.

Cold brew-hoz ha nem tejjel akarod fogyasztani, nagyon ajánlanám a filter pörkölésű, gyümölcsös, virágos, nem túl savas etiópokat. Nekem nagyon bejöttek. Egy bwt kancsót érdemes beszerezni, sokat dob az ízén, jobban kijönnek az ízjegyek.

(#2697) #75655680 válasza mekker (#2691) üzenetére


#75655680
törölt tag

Igen, ez nem igazi crema. Inkább valami habszerűség. Amúgy egész iható kávékat lehet vele főzni. Persze nem espresso, nyilván, de nem rossz. Próbálkozz nyugodtan világos pörkölésekkel is.

(#2698) joeypapa válasza mekker (#2672) üzenetére


joeypapa
tag

Nekem szinte pont ilyen setupom volt (van is, de bővült). Előbb volt Moka, utána aeropress. Az aeropress megléte óta maximum 5x csináltam Bialettivel kávét (akkor is csak a kicsi, 1 személyessel mert magamnak csináltam csak és kívántam a tűzforró fekete kávét :D)

Szóval ha muszáj választani, akkor szerintem aeropress nagyobb kreativitásra ad teret (íz, kávék próbálgatása és mennyiség tekintetében is), és egyébként nagyon könnyen lehet vele jó kávét csinálni. Grátisz, hogy rengeted jó recept elérhető.

Illetve ha a pénz a korlát, akkor esetleg lehetne az őrlővel variálni, egy hario pro (bármelyik pro) már elég jó (nekem is többek között itt ajánlották), és az AVX-es különbözetéből pl. kijön pont egy + gép (vagy bialetti vagy aeropress). Az AVX-es kézi őrlőt egyébként nem ismerem, tehát erről nem tudok nyilatkozni, de a hario mini mill slim pro nekem eléggé bejött.

"Censorship tells the wrong story..."

(#2699) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Eladó 4 személyes Brikka

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#2700) oszy válasza sz.zs. (#2699) üzenetére


oszy
veterán

Nem biztos, hogy lehet hirdetni.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.