Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) Peterhappy válasza Menotti (#2950) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hát persze, hogy már megint mindenről én tehetek :D

Akartam is reagálni, elnézést, csak félálomban olvastam este és reggelre elfelejtettem...

Lehet, hogy a Kona jobban érvényesül(t volna) french press-ként, bevallom, még soha nem ittam olyat. Nem találtam 4-5k/kg árig ideális kávét, így elengedtem a dolgot. Majd visszatérek rá, ha jobban alakulnak itthon a "piszkos anyagiak".

De sokkal inkább hiszem, hogy egyszerűen csak más az ízlésünk. Nagyon eltérő ízvilág a Kona és a Gondolások, számomra észszerűbbnek tűnik, hogy szimplán ízlés kérdése az egész - alapvetően :)

(#2952) Mortein válasza soldier2 (#2938) üzenetére


Mortein
tag

Nekem is Brikka-m van, de koffein mennyiségben simán 2 adagos, számomra meglehetősen erős oldalon van. Összehasonlítva a melóhelyen fellelhető Jura-val 1 főzetnyi Brikka sokkal erősebb (kávé ugyanaz).

(#2953) koxkids


koxkids
őstag

Aldiban lesz kúpos örlő!
Ez vajon mennyire lehet jó? Valaki ismeri?

(#2954) koxx válasza koxkids (#2953) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Inkább egy Hario kézi.

(#2955) soldier2 válasza koxx (#2954) üzenetére


soldier2
őstag

Annál azért biztosan jobb. Bár csak tippelek, de szerintem a DeLonghi alap őrlők (KG 79,89 stb) kategória lehet, ugyanannyi pénzért. Kotyogóshoz jobb mint a Hario, és nem is kell 2 percet tekerni minden reggel egy kávéért. Presszóra jó eséllyel alkalmatlan.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#2956) Polarstar válasza soldier2 (#2955) üzenetére


Polarstar
nagyúr

De ha teszel rá betontömböt és acéltrepnit, akkor Harióval tudsz edzeni is. :K :DDD :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#2957) RetepNyaraB válasza koxx (#2940) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Persze, hogy nem vákuumos. Hülyeséget írok. Van benne levegő, amennyi csomagolás közben belejut. De utána már nem liftezik ki-be. A tégla vákuumos, de mire bejut odáig, már rég mindegy neki.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2958) koxkids


koxkids
őstag

Mennyire érdemes ilyen vákuumos tárolókba tenni a frissen őrölt kávét pár napig, míg az lefőzésre nem kerül?

(#2959) #49155328 válasza koxkids (#2958) üzenetére


#49155328
törölt tag

Szemes kávéhoz való.
A darált kávé megdöglik 1 óra alatt.

Bár én pénzt nem adnék érte.
Ami jófajta kávé az kis adagokban le van fagyasztva kis üvegekben.

[ Szerkesztve ]

(#2960) koxkids válasza #49155328 (#2959) üzenetére


koxkids
őstag

:R

(#2961) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Volt régen egy kávé topik, a kávé topik. Az hova lett? Mi az új neve? Elérhető még?
Meglett! https://prohardver.hu/tema/kave_topic/friss.html

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#2962) krizmo_ válasza emiki6 (#2961) üzenetére


krizmo_
addikt

Üdv,

Hardcore café lett az új neve. :)

(#2963) emiki6 válasza krizmo_ (#2962) üzenetére


emiki6
veterán

Tipikus, hogy a legfontosabb kifejezés hiányzik a névből: kávé. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#2964) RetepNyaraB válasza emiki6 (#2963) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez egy kis belépő teszt. A láma anonim amatőrök távoltartására :))

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2965) Ance válasza RetepNyaraB (#2964) üzenetére


Ance
őstag

Ja. A sznobok már nem tudják kimondani magyarul. :DDD

(#2966) #49155328 válasza Ance (#2965) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ott a linkben a kávé, nem elég??? ;]

[ Szerkesztve ]

(#2967) iatti válasza Ance (#2965) üzenetére


iatti
aktív tag

ott a sznobok,itt a lámák? na ne má :DD /engem is idegel ott,amikor jönnek a kapszulás meg de-lingi-longi masinákkal. itt meg jól eldumcsizunk :DD

(#2968) #49155328 válasza iatti (#2967) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ja a csávó aki az aldis kapszulát önti a delongiba mert savanyú a kávé ? :D :D

[ Szerkesztve ]

(#2969) sz.zs. válasza #49155328 (#2968) üzenetére


sz.zs.
senior tag

:))

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#2970) Ance válasza iatti (#2967) üzenetére


Ance
őstag

Azért emlékeim szerint (amikor még megérintett a téma) lett volna olyan delingilongi amit szívesen elnézegettem volna a konyhapulton. Persze régen volt és ki tudja hova jutott a világ azóta. Lehet már tényleg csak a Graef meg a Gaggia a jó. Használtan, felújítva, jó áron. :)

[ Szerkesztve ]

(#2971) viktorhu válasza #49155328 (#2968) üzenetére


viktorhu
veterán

Szegény csak le akarta tesztelni, hogy azt is megsavanyítja-e a főzője, mint az otthon darált sárga csibót :) Olyanokat lehetne sznob társaságban trollkodni, de így nem is kell, csak hátradőlni, és élvezni a műsort :)

(#2972) konzumpro válasza Ance (#2970) üzenetére


konzumpro
senior tag

A Flair is jó meg a Kinu. Csak a PID-es teáskannák körül van még vita. Igazából már ez a topik is sznob topik, van még egy "egyszerű kávé topik" de oda már csak én írok. :D

(#2973) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

avx, kimbo erősen bestbuy/elárazás gyanús: [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2974) Silent77 válasza Mr.Csizmás (#2973) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi Kandúr, ennyiért megnézzük, max szülőknek jó lesz. :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#2975) viktorhu válasza konzumpro (#2972) üzenetére


viktorhu
veterán

Én úgy vagyok ezzel, hogy érzem a különbséget, amikor néha egy jó kávézóban olyan igazi mély telt ízű kávét kapok, ahol minden a helyén van - az ember, a gép, az alapanyag, és el is ismerem, hogy jaj de jó kávét ittam.

De ennél sokkal többször kapok "semmilyen" kávét, ami a célnak megfelel, de élvezeti értéke nincsen.

Itthonra pedig nem célom a tökéletes kávé megalkotása, de a sima de longhi kávéfőzővel az általános "semmilyen kávénál" sokkal jobb eredményt kaptam, és ahhoz a géphez meg tökéletesen elég volt a Krupps kávéőrlő, most pedig elégedett vagyok azzal, amit az automata produkál itthon.

És nem engedem el azt a részt, hogy az olaszok 50 centből kihozzák a finom presszókávét, abba pedig ott sem sok kézműveskedés férhet bele.

Szerintem simán el kell fogadni, hogy a tökéletességre törekvés nélkül is lehet korrekt kávét inni, és hogy valószínű, hogy egy automata géppel nem az ipari kávé lesz a szűk keresztmetszet, sőt, a nagyüzemi gyártástechnológia megismételhetősége miatt a gépnek még jobban is be lehet lőni ipari kávéval, hogy miből lesz a megismételhetően elfogadható eredmény, mert ott nincs mozgástér a manuális kézműveskedésre.

Ettől még nyugodtan próbálkozhat más a tökéletes otthoni kávé megalkotásával (ami nekem egészen biztosan nem a kotyogós lesz, de nyilván másnak attól még lehet finom), ezeknek a dolgoknak meg simán el kell férniük egymás mellett egy kezdő topicban (viszont nyilván viccesek lennének a profi topicban).

(#2976) Ance válasza konzumpro (#2972) üzenetére


Ance
őstag

Sajnos nincs időm 3 kávé topikot nem követni. :D

(#2977) Mr.Csizmás válasza Ance (#2976) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Kapszulassal felesleges ugyis ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2978) koxx válasza viktorhu (#2975) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az 50 centes olasz kv-k többnyire 100% rommá égetett robuszták, amit valljuk be nem túl nehéz reprodukálni és nem kell hozzá James Hoffmannak lenni. Pár fok, pár tized gramm ide vagy oda, tökmindegy, a sötét pöri robuszta miatt úgyis brutál crema lesz a tetején, 3-4 kanál cukorral még iható is.

(#2979) Polarstar válasza Mr.Csizmás (#2973) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem elárazás, hanem átverés gyanus. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#2980) viktorhu válasza koxx (#2978) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem itt félreértés van - a Magyarországon szicíliai meg egyéb déli pörkölésűként árult kávébabok tényleg a fogyaszthatatlanságig szénné vannak égetve, de amit Nápolyban vagy Tarantoban adtak 50 centért, annak semmi égett íze nem volt.

(#2981) raziel01 válasza Mr.Csizmás (#2973) üzenetére


raziel01
veterán

Csak egy darabot enged venni. Vagy csak 1 darab van, vagy nem akarják, hogy egy ember vegyen csomót.
Én kihagyom, mert most appból sincs 350 Ft-os szállítás. 700 Ft szállítással nem éri meg 1 darab.

[link] LIDL jövőhét hétfőtől kávé akciók.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2982) Ance válasza Mr.Csizmás (#2977) üzenetére


Ance
őstag

Látod, érzed a lényeget! Nincs stressz, nincs feszültség, rengeteg az idő és a Vertuo-val csak közepesen szar a kávé (inkább azt mondom közepesen jó). :D Mondjuk ez a fránya vírus beütött a munkahelyi finomnak, mert nem járok be, de kibírom még.

A raziel01 által linkelt Nespresso Costa 11-es kapszula annyira nem rossz a feleségem szerint. Én már nem iszom a sima nespresso-t így sajnos nincs személyes tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#2983) #49155328 válasza raziel01 (#2981) üzenetére


#49155328
törölt tag

Az összes kávé ami lesz akcióban az a növények alá jó komposztnak kb! ;) ;]

Mindegyik AVX-esből rendeltem úgy már nem sok a posta költség.
A pörkölési dátum ami aggaszt.

[ Szerkesztve ]

(#2984) #49155328


#49155328
törölt tag

https://www.tchibo.hu/m/megaszerda-2020-c400071007.html

30% akció, jó mindenre kivéve a kávéra.

(#2985) 2ofthem válasza #49155328 (#2984) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Milyenek ezek a Tchibo automata kávéfőzők?

(#2986) #49155328 válasza 2ofthem (#2985) üzenetére


#49155328
törölt tag

(#2987) 2ofthem válasza #49155328 (#2986) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Köszi :)

(#2988) Mortein


Mortein
tag

Ez mennyire jó kávédaráló? : [link]

(#2989) koxx válasza Mortein (#2988) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nagy része műanyag, egy kis kúpos kés van benne, az, hogy mennyire espresso képes az egy jó kérdés.

(#2990) Mortein válasza koxx (#2989) üzenetére


Mortein
tag

Azért gondolkodom rajta, mert most így akcióban 18 896 az ára. Azt nem tudom ebben a kategóriában van-e jobb nála?
Garanciáról vagy pótalkatrészről nem sokat tudok, de gondolom garancia az 1 év van rá.

[ Szerkesztve ]

(#2991) #49155328 válasza Mortein (#2990) üzenetére


#49155328
törölt tag

Az aldiban lesz dec. 12-től https://minden-akcio.hu/aldi-akcios-ujsagok/ujsag-23674-17 ha csak ennyi a keret akkor én ezt venném, ezt lehet alátétezni.
A Tchibóst nem ismerem de képet megnézve a kúpos késen nincs rögzítő csavar és nem biztos hogy le lehet szedni.

(#2992) Mortein válasza #49155328 (#2991) üzenetére


Mortein
tag

Köszönöm!
Miért kell alátétezni?
Ehhez az örlőhöz passzolna az a karos gép, ami felette van? Vagy inkább érdemes kicsit többért egy "normálisabb" Delonghi karost?

[ Szerkesztve ]

(#2993) RetepNyaraB válasza Mortein (#2992) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az alátét segít a finomabbra őrlésben, ami olcsó őrlők esetében különösen hasznos, ha alapból képtelenek presszó finomságot előállítani.
Csak offban teszem azonban hozzá, hogy jellemző módon diszkontban venni speciális eszközöket (bicikli, PC, kávékészítő dolgok stb) nem a legjobb ötlet, kivéve, ha még fogalmad sincs az egészről. 18k forintból nagyon nehéz (nem igazán lehet) minőséget kihozni, pláne, ha ilyen parasztvakító dolgok vannak rajta, mint LED kijelző.

A karos kávéfőző 4 évvel ezelőtti modelljét használtam 2 évet és miután kiismeri az ember a fekete lelkét, egész elfogadható, a nagyon kevés pénzért. Pl. ipari szűrőtartó mérete van, vagy volt anno (58mm) és ez máris némi javításra ad lehetőséget - tisztességes szűrőkosarak beszerzése pl.
De sosem fogsz vele tudni előáztatni, nyomást, vagy hőfokot szabályozni. Olaszos kávézásra megteszi, kezdetnek.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2994) CB válasza Mortein (#2992) üzenetére


CB
senior tag

Alátétezni akkor kell, ha az őrlőn szinte a legkisebb finomsági értéknél vagy, de még így sem elég finom az őrlemény. Ekkor a forgó kúpos kés alá kell tenni alátétet, így közelebb kerül az álló késhez a forgó.
Ekkor az eddigi, pl. 3-as fokozatból lehet akár pl. 7-es is. Így megint lehet finomítani az őrleményen, az eddigi 3-as finomság sokkal finomabb szemcsét eredményez. Az alátétezéssel vigyázni kell viszont, hogy a kések ne érjenek össze, ha lejjebb veszed az értéket.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#2995) #49155328 válasza Mortein (#2992) üzenetére


#49155328
törölt tag

A Delonghi karos is ugyan azt tudja.
44k az induló szett, ha ezt veszed. Aztán majd ha kezd elgurulni a gyógyszer akkor feljebb lépsz! ;]

Milyen kávéval használnád ?

(#2996) mekker válasza #49155328 (#2991) üzenetére


mekker
őstag

Ha nem espressózok, akkor kézi őrlő vagy ez? Akku a kézi felé húz, az a zajmentesség és a kompaktság.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#2997) #49155328 válasza mekker (#2996) üzenetére


#49155328
törölt tag

Kézi ! 😉
Bár ott is bele kell nyúlni a buxába ha jót akarsz. ;]

(#2998) Mortein válasza #49155328 (#2995) üzenetére


Mortein
tag

Tesztelgetem az ajánlásokat. Kipróbáltam már a Metrós Rioba-t, Sega-ból asszem valamilyen crema-sat, Brasil Santos (eddig ez volt a legjobb), most jön az Aldis, aztán a gondolások. Egyelőre amíg nincs tapasztalat megyek az ajánlások után.

Most Brikka+Hario mini van, kicsit időigényes reggel mind az örlés, mind pedig a takarítás törölgetés (Alu Brikka ne mattuljon be). Nap 1-2 kávét fogyasztok és cél az élmény, de most nincs több a zsebben, mert már a sokadik pénznyelő hobbi (makettezés, sörfőzés, pc gaming) plusz még házfelújítás, tehát egy jó ideig megállnék a budget ár/értékben közepes szintet hozó masináknál.

[ Szerkesztve ]

(#2999) Peterhappy válasza #49155328 (#2995) üzenetére


Peterhappy
őstag

"44k az induló szett, ha ezt veszed. Aztán majd ha kezd elgurulni a gyógyszer akkor feljebb lépsz! ;]"...

... Egy nullával :D

Kapucziner, arab kávé. Jött még egy dózis, bosszantott, hogy a múltkor csalódást okozott. Úgy tűnik, valóban user error volt, tényleg játszani kellett az őrlési fokozattal, de harmadik főzetre (automata gép) már valóban fasza kis kávé kerekedett belőle, sokkal jobban érvényesül most a kardamon. Át is került (ctrl+x, ctrl+v) az ajánlott kávés listámba :K

(#3000) Silent77 válasza Mr.Csizmás (#2973) üzenetére


Silent77
veterán

Megjött, május, júniusi pörkölés.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.