Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) #27070592 válasza Somatom (#5400) üzenetére


#27070592
törölt tag

Rosszul aludtam. :)

(#5402) Dexar007 válasza Somatom (#5394) üzenetére


Dexar007
veterán

Na mar csak az egyik labad van lancra verve. Majd visszaterünk ra,ha 1500km-t mesz egy iranyba, es ujabb 1500at vissza, 1-1 lerako/felrakoval. ;]
A fizetesemelest pedig elfelejtheted. Tanulmanyok bizonyitjak,hogy sokkal jobban jar az aki evente valt munkat mint aki "megböcsült" rabszolga mar 10 eve. : [link] [link]

Give me your cum,bull!

(#5403) Somatom válasza Dexar007 (#5402) üzenetére


Somatom
veterán

Én inkább nem ugrálok. Kamura meg pláne nem ugrok fejest egy másik munkahelybe. Félidőben vagyok a Német nyugdíjhoz szükséges munkaviszonyhoz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5404) Somatom


Somatom
veterán

Értékeltem a heti teljesítményemet, és arra jutottam, hogy megérdemlem, hogy ma betérjek egy Hof -ba.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5405) dlaj válasza Somatom (#5404) üzenetére


dlaj
őstag

Én meg a lefagyasztott pacallal (persze kellőképpen felmelegítve) ünnepeltem a heti 600 km baleset menteset.
Még pacal előtt elmentem a boltba (olasz), hogy az ez évi alkoholmentességi fogadalmamnak eleget téve vegyek egy kis tejet.
Na, most vagy az olaszok csaptak be, vagy én nyúltam mellé, de azt hiszem ez nem tej. :)

(#5406) HoTaZo válasza dlaj (#5405) üzenetére


HoTaZo
őstag

:)) :DD

(#5404) Somatom: :C

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5407) dlaj válasza HoTaZo (#5406) üzenetére


dlaj
őstag

Azóta rájöttem, hogy nem tej.
És már azt sem bánom, hogy 6 dobozzal vettem belőle! 😀

(#5408) HoTaZo válasza dlaj (#5407) üzenetére


HoTaZo
őstag

Eprestejnek nézted, mert rózsaszín? :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5409) Dexar007 válasza dlaj (#5405) üzenetére


Dexar007
veterán

:U

Give me your cum,bull!

(#5410) dlaj válasza HoTaZo (#5408) üzenetére


dlaj
őstag

Megvan a blokk. Ma vissza cserélem tejre vagy kakaóra. 😀 Vagy lehet, hogy hazaviszem. Otthon úgysincs ilyesmi.

(#5411) Somatom válasza dlaj (#5410) üzenetére


Somatom
veterán

OK, hogy ez nem bor, hanem valami kémiai katyvasz, de tejre, kakaóra cserélni? Nemááá!!!

Tegnap este felhívott a főnök, hogy elmondja a programot (mintha enélkül nem tudnám). Viszont, az érdekes infó volt, hogy ma nincs kamionstop. Ohhh, mondom király, akkor nem kell kapkodnom! Szabadébredés után reggeli a Hof -ban, kényelmesen átgurulok Sinsheim -be, Lidl, Mediamarkt, stb., aztán átgurulok Wörth -be, a hétfői lerakóra. Csak az maradt ki, hogy attól, hogy én mehetek, a boltok még zárva lesznek. Kajám van, de csak 1 söröm van hétfőig. :W A kúton meg 2.40 a félliteres bármi.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5412) HoTaZo válasza Somatom (#5411) üzenetére


HoTaZo
őstag

Szombat délelőtt is zárva vannak? :F

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5413) #27070592 válasza HoTaZo (#5412) üzenetére


#27070592
törölt tag

Ma van Vízkereszt napja, amit a fritzek (egyelőre még ) megünnepelnek.

#5411 Somatom: Szokott lenni a kutakon 3.99+pfand-ért tíz százalékos literes Faxe.
Ha minden kötél szakad. Nekem már mentette meg a hétvégémet. :)

(#5414) dlaj


dlaj
őstag

Majd mindjárt jön az emberünk és beszól ennek az alkesz bandának! 😀

(#5415) HoTaZo válasza #27070592 (#5413) üzenetére


HoTaZo
őstag

Na puff, ez se rögzült nálam!
Nekem egy nap van az évben, amiből nem adok a többi nem izgat. De, hogy sört se vehessen normális áron az ember, az felháborító! :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5416) Somatom válasza #27070592 (#5413) üzenetére


Somatom
veterán

Megoldottam. Ha már 2 Erzsiért iszok egy sört, akkor azt asztalnál teszem, nem a fülkében, egy cég üres parkolójában. Úgyhogy bennehagytam a hétfőmben 30Km -t, és betértem egy HOF -ba hétvégézni 16 -ért, amiből 14 lefogyasztható.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5417) berek21 válasza Somatom (#5416) üzenetére


berek21
senior tag

Ha már hétvége akkor add meg a módját rendesen. Én hétfőn kezdek, ma mwg disznógáncsolás volt rokonoknál. Jó ha a billentyűt eltalálom. :D

LG Velvet eladó!

(#5418) Somatom válasza berek21 (#5417) üzenetére


Somatom
veterán

Áhhh... Csúnyán ráfaragtam a matekomra. Az étteremben az egyetlen hozzám illő étel a grilltál volt. Ehhez viszont tolnom kellett három sört. Ez 22 Erzsi volt, tehát az össz 14 kuponomra rá kellett dobnom még 8 Erzsit, és sehol a desszert. Kiderült, hogy a shop -ban a 4 -es pakk sör csak 5 Erzsi, úgyhogy meglett a desszert. Így viszont összben már 29 Erzsinél tartok és még csak szombat este van.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5419) dlaj válasza berek21 (#5417) üzenetére


dlaj
őstag

Ezt a disznógáncsolást még nem hallottam, de jót mosolyogtam rajta.

Somatom, Nem olcsó a kamionos élet, de megérünk egy kis kényeztetést! Én ma elsétáltam egy kollégával a boltba, hogy vegyek kenyeret. Csak azt, mert jelenleg mindenem megvan. Aztán otthagytam 37.5 jurót! 😀

(#5420) Somatom válasza dlaj (#5419) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, igen, azt a verziót is ismerem! Éhesen nem szabad közértbe menni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5421) dlaj válasza Somatom (#5420) üzenetére


dlaj
őstag

És szomjasan sem okos dolog :)

(#5422) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Üdv' az Uraknak!
Nagy kérdésem van: A németéknél, honnan lehet tudni, hogy egy kamionnal előzni tilos tábla van kitéve, hogy az mekkora útszakaszra szól, ha nincs feloldó tábla? Pl.: A6-os (de a 8-ason is van ilyen) 54-es kijárat előtt kezdődik, egész Heilbronnig (ott jöttem le a pályáról, de valószínűleg van utána is) random távolságokban vannak időszakos (06-21 /az, hogy a gps 06-19 óráig mutatja, most más lapra tartozik/) táblák, általában a gps jelzi is, amikor a táblához érek, de egy idő után szürkére vált, majd eltűnik. De nincs az úton feloldó tábla. De olyan is van, hogy szürkén megjelenik, de a táblánál eltűnik.
Eleinte, arra gondoltam, hogy van az első tiltó tábla, a többi meg emlékeztető, mint a franciáknál a "RAPPEL". De ott mindig van feloldó tábla, itt pedig még ott sincs, ahol 3 sávossá válik a pálya, ott inkább sima, nem időszakos, táblát láttam.
Ha, teszem azt, valahová az erre szóló szabály le van írva s az netán meghatározza, hogy netán a tábla utáni 1-2km-re szól, akkor honnan a dögből tudjam én suttyó külföldi? Vagy az az önkéntes rendörködő, akinek a lelkivilágába gázolok, ha a tábla után 1-2km-rel előzők, a jelzett időszakban, mert entudom, hogy ott már lehet, de ő nem és rám hívja a rendőröket, akik azért fognak megállítani, hogy megbüntessenek. S még, ha sikerül is bizonyítanom a szabályosságomat (ha a fenti feltétel mérvadó), akkor is a legjobb esetben is buktam nem kevés időt.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5423) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Direkt teszem külön a másik kérdésemet, amire már van válaszom, de érdekel a tiétek, de nem akarom keverni a masikkal. Pedig erről sem tud mindenki.

Szóval, tudjátok-e mi az a Folgen? Ez olyan táblánál szokott kiírva lenni, ahol egy teli piros kör van. Ez is egy fajta "Umleitung".
De mi alapján, mikortól kell ezt követned?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5424) dlaj válasza HoTaZo (#5423) üzenetére


dlaj
őstag

Folgen azt jelenti, Követni. Tudtommal.

És akkor én is kérdezek egyet. Mit jelent a piros körben MAUT felirat, ami alatt egy fekete vonal és egy teherautó van?

(#5425) Somatom válasza dlaj (#5424) üzenetére


Somatom
veterán

A MAUT az olyan útdíjfizetős szakaszokat jelöli, amik egyébként nem lennének egyértelműen fizetősek. Illetve, a feloldó táblája ennek a reciproka.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5426) dlaj válasza Somatom (#5425) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm!

(#5427) Somatom válasza HoTaZo (#5422) üzenetére


Somatom
veterán

Pont úgy van, mint máshol. Feloldótábla, vagy a következő felhajtó szűnteti meg a hatályát. Igen, a 6 -oson és a 8 -ason is vannak hosszú szakaszok, rövid feloldásokkal.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5428) HoTaZo válasza Somatom (#5427) üzenetére


HoTaZo
őstag

Az addig rendben is volna, ha nem úgy lennének táblák, hogy nincs felhajtó. Akkor a gps is ehhez igazodna és nem pislogna össze-vissza.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5429) HoTaZo válasza dlaj (#5424) üzenetére


HoTaZo
őstag

Igen, de honnan tudod, mikor kell azt kovetni, vagy mikor mehetsz a megszokott (esetenként nem is lezárt) úton?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5430) Somatom válasza HoTaZo (#5428) üzenetére


Somatom
veterán

Ne törődj azzal, hogy mit ír a GPS, mert a rendőrt sem fogja érdekelni! A táblák utasításait kövesd! Rengeteget járok oda, vissza a 6 -oson, meg a 8 -ason is, de még nem volt ilyen problémám. A GPS az nálam is összevissza jelez.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5431) HoTaZo válasza Somatom (#5430) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nem is az alapján döntöm el, hogy előzők-e vagy se, azt azért vettem bele, mert ez alapján a térkép szerkesztők se tudják, hogyan aktiváltassák a megjelenítését ezen tábláknak.
De holnap hazafelé megpróbálom feljegyezni, hogy hol van olyan, ahol tábla jön egymás után felhajtó nélkül.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5432) dlaj válasza HoTaZo (#5429) üzenetére


dlaj
őstag

Passz. Nem is láttam még olyan táblát. Majd figyelek.
Előbb lássak egy Folgen feliratú táblát, mint egy Bitte Folgen feliratút! 😀

(#5433) Somatom válasza HoTaZo (#5431) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, van olyan is, hogy el ne felejtsd, hogy előzni tilos alatt vagy. Olyanok ezek, mint a tereléseknél a sebességkorlátozó táblák. Azokat is több helyre kiteszik a terelés alatt, pedig nem kéne, hiszen az első is hatályos még.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5434) HoTaZo válasza dlaj (#5432) üzenetére


HoTaZo
őstag

A rádióban értesítik az utazó közönséget, hogy amerről el akarják terelni a forgalmat ott már torlódás van, ezért kövessék a piros kör jelzést. Az ország egyes területeire jellemző.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5435) HoTaZo válasza Somatom (#5433) üzenetére


HoTaZo
őstag

De akkor jelezhetnék, mint a franciák, hogy emlékeztető.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5436) dlaj válasza HoTaZo (#5434) üzenetére


dlaj
őstag

Na, akkor ez is megvan! :)

(#5437) HoTaZo válasza dlaj (#5436) üzenetére


HoTaZo
őstag

Sógorkámat (Berlinben él) vetettem rá a kérdésre, mert idegesített. Úgy kellett neki is utána néznie, mert ő se tudta.

Más: A 3x 3ó 20p.-es műszakokról mi a véleményetek, ha 10órát kell menni? Persze köztük minimum 45perces pihivel.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5438) Somatom válasza HoTaZo (#5437) üzenetére


Somatom
veterán

Max. 10 óra vezetés: pipa.
Max. 4,5 órás etapok: pipa.
Köztük a min. pihenők: pipa.
Legalitás: pipa.
:)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5439) dlaj válasza HoTaZo (#5437) üzenetére


dlaj
őstag

Ha ráérős napom van én is így osztom be.
Szakértőink véleményét pedig ismerjük. Ő pár hónapja levezette, hogy ez időpocsékolás. :)

(#5440) #27070592 válasza HoTaZo (#5437) üzenetére


#27070592
törölt tag

A legjobb beosztás ha mindenképp tíz órát akarsz gurulni.

Állítólag a francia rendőrök a kilenc órát is jobb szeretik ha három egyenlő részben vezetjük ki. Kevésbé fárad el az ember, kevesebb a napi stressz, ha tudod hogy kábé három óra gurulás után állsz meg és nem kell azon idegeskedni 4:25nél hogy meg tudsz-e állni a következő parkolóban vagy belemászol egy stauba és tök feleslegesen túlvezetsz.

Persze van az az idióta cégtulaj vagy menetirányító kategória, aki a kilenc órát is kétszer 4:29ben képzeli el és ha csak kétszer 4:15öt vezetsz akkor lopod a napot/munkaidőt/szabotálod a céget.

(#5441) Somatom válasza #27070592 (#5440) üzenetére


Somatom
veterán

De, 10 órás vezetés esetén ebben nincs igazuk, mert ha az első két etapban legalább 2:45 -öt vezettél, akkor a harmadikban levezetheted azt, ami az első kettőből kimaradt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5442) Somatom válasza dlaj (#5439) üzenetére


Somatom
veterán

Abban speciel lehet igaza. Ha három etapra bontasz, és 10 órát mész, akkor nem egy órával tolod ki a napodat, hanem még plusz 45 perccel. Ha ahhoz adod hozzá a napi pihenődet, akkor másnap nem csak a vezetéssel töltött egy órával később tudsz csak kezdeni, hanem az előtte letöltött 45 perccel is. Így már tényleg nem biztos, hogy megéri. Szitutól függ.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5443) dlaj válasza Somatom (#5442) üzenetére


dlaj
őstag

Sokat agyaltam rajta. Persze úgy is frankó, és már alkalmaztam is. De nem sok múlik rajta.

(#5444) HoTaZo válasza Somatom (#5438) üzenetére


HoTaZo
őstag

& dlaj & camelferr

Szerintem is ez a legjobb lebontás, még nem csináltam, de ezután, ha 10 órázni kell, akkor így csinálom. Nem kell rezegni az első 2 etapban, hogy időhatáron tudjak megállni.
Volt szűk ½ óra ráhagyásom, de veszítettem belőle, így "kicsit" necces lett a vége: 3:23+3:17+3:18. A rámpára már OUT-on került az autó a telephelyünkön.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5445) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Hali,
Melyik a vontató jobb hátsó irányjelzőjének és a féklámpának a biztosítéka?
Mik azok az LCM biztosítékok?

Minden kis szarhoz írnak, de pont ehhez nem! :W

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5446) Somatom válasza HoTaZo (#5445) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen vontató?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5447) HoTaZo válasza Somatom (#5446) üzenetére


HoTaZo
őstag

Bocs, Volvo fh 13.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5448) Somatom válasza HoTaZo (#5447) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor passz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5449) #27070592 válasza HoTaZo (#5445) üzenetére


#27070592
törölt tag

Állítólag ez volvo-betegség.
LCM vagyis light control module (világításvezérlő).
Akkor szokott baszkódni, ha nem kap testet a rendszer vagy valahol rövidzárlat van.

Gondolom a lámpát szétszedted már izzókat vezetékeket végignézted?

(#5450) HoTaZo válasza #27070592 (#5449) üzenetére


HoTaZo
őstag

Mivel csak tegnap menet közben jött elő neki a nyűgje, még csak az izzók ellenőrzésén vagyok túl.
Ma, itthon, pihi nap volt.

S, azt meg tudod mondani nekem, hogy melyek az LCM biztosítékok?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.