Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5951) #77081088 válasza fesii (#5948) üzenetére


#77081088
törölt tag

Még mindig stau? :D

(#5952) #27070592 válasza Somatom (#5950) üzenetére


#27070592
törölt tag

Én egyelőre nem tudom. Most itthon vagyok, de holnap még beeshet egy svéd fuvar amivel kigurulok az országból.

Legalábbis ezt ígérte a gazda. :) Csak az a gond hogy ezekre az itthoni üres napokra egy kanyi fillér rendelkezésre-állási díjat sem kapok.

Úgyhogy tele a tököm ezzel a céggel.

(#5953) Somatom válasza #27070592 (#5952) üzenetére


Somatom
veterán

Gyere át hozzánk! :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5954) zsid válasza #27070592 (#5949) üzenetére


zsid
senior tag

Itt nem ünnep :(

<tRucKdriFteR>

(#5955) Freiherr


Freiherr
őstag

Herótom van ezektől a hosszú hétvégéktől.Szerencsére kint leszek, húsvétkor meg otthon, jeah.

XXX

(#5956) Somatom válasza Freiherr (#5955) üzenetére


Somatom
veterán

Ha választhatnék napi 5 film megnézése, vagy napi 5 rakodás között, én a filmnézést választanám. De, mással is készülök a húsvéti hosszú hétvégére (meg a tavaszi hathetezésemre). Felújítok egy régi kempingbringát, és kiviszem magammal.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5957) HoTaZo válasza #27070592 (#5949) üzenetére


HoTaZo
őstag

Egyelőre Dél-F.o.-ban kezdem, de hogy merre küld tovább azt nem tudom.

Nem ártana szervizt is irányba venni, angliából jövet a szakadó esőben az aksi (töltés) lámpácska folyamatosan világítani kezdett. Aztán egy betervezett pihenő után már csak időnként, rövid időre felvillanva, hol tölt, hol nem. A fura, hogy beázásra gyanakodtam, amit a reggeli induláskori hibajelzés hiánya alá is tamasztott. De ma rakodást követően, félórás pályán haladás után megint elkezdett villogni, pedig egy csepp eső se esett. :F

Nem szándékosan, de összehozták, hogy fiammal is tudjak találkozni. Abban a városban volt a lerakóm, ahol lakik. Ennél közelebbi lerakót hozzá nehezen tudok elképzelni. :D
Felrakónak meg volt lakóhelyemtől 500m-es távolságra lévő címet adtak.
Lehet, hogy mindent tudnak rólam a cégnél... :DDD

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5958) dlaj válasza HoTaZo (#5957) üzenetére


dlaj
őstag

+ camelferr (#5949)

Most eltalálták az én gondolatomat/kívánságomat is!
Hétfő délelőtti lerakóm van Liverpool-ban.
Ha el nem b...om, London környékén hétvégézek, így végre meg tudom nézni a várost. Cél a London Eye felső holtpontja! 😁

[ Szerkesztve ]

(#5959) HoTaZo válasza dlaj (#5958) üzenetére


HoTaZo
őstag

:C
Drukkolok!
Merre jártál? Már hiányoltalak. :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5960) dlaj válasza HoTaZo (#5959) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi! :)

Múlt pénteken raktam le az utolsó melót, a növényes szállítmányt. Itt írtam is róla. Péntek estétől kedd reggelig otthon voltam, ez a mostani azóta az elő melóm. Olvastam itt a sok hsz-t, de otthonról kevésbé van kedvem hozzászólni. Mindenre kevés az a kevés idő! :)

(#5961) HoTaZo válasza dlaj (#5960) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ja, hogy pihiztél? Az más. :D

Ahogy elnézem, egy tengerparti sétával zárom ezt a francia csámborgást. S, ha nem kavarja meg a dolgokat, akkor egész Arenzanoig megyek a part mentén. Ott töltöttünk egy szép éjszakát párommal... :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5962) dlaj


dlaj
őstag

Találkozott már valaki ezzel a táblával? :) Vagy csak a rosszmájú úrvezetők agyszüleménye?

(#5963) #27070592 válasza dlaj (#5962) üzenetére


#27070592
törölt tag

Nem is létezhet ilyen tábla hiszen minden sofőr otthon tölti a hétvégéit.

Ja, nem. :)

Nemrég egy fülkében láttam kistáblán: női vetkőző..

(#5964) dlaj válasza #27070592 (#5963) üzenetére


dlaj
őstag

Ezt meg egy kolléga fényképezte!

(#5965) #27070592 válasza dlaj (#5964) üzenetére


#27070592
törölt tag

Ne guctucstalankodjunk már kolléga.. :DDD
Így is majdnem kidobtam a taccsot mire áteveztem Ystadba, annyira billegett a ladik. Pedig nem szoktam. Egy élmény volt amikor egyszerre billent előre hátra és jobbra balra is. Valahogy szívesebben seperném otthon a havat.

(#5966) dlaj válasza #27070592 (#5965) üzenetére


dlaj
őstag

Svédországban még nem voltam. Nem is tudom vágyom-e oda? A hosszú hajókázás nem annyira vonzó. :(

(#5967) #27070592 válasza dlaj (#5966) üzenetére


#27070592
törölt tag

Hát ha jössz is valamikor, azt próbáld nyárra időzíteni.
Az autó szerint -19 fok van.. Szerintem nem ma fogok elmenni várost nézni.

És sikerült bejutnod Londonba? Várjuk a beszámolót.

(#5968) dlaj válasza #27070592 (#5967) üzenetére


dlaj
őstag

A kiszemelt parkolóba sikerült pénteken dél körül megállnom. Ez a Welcome Break van legközelebb a központhoz közvetlenül az M1-es elején. Ez az oka, hogy szinte üres a parkoló, egyetlen nem UK kamion az "én" Mancikám.

Így árválkodok itt, ilyen időben.
Sajnos Európa szerte mindenhol visszatért az el sem ment tél. Tegnap egész nap havas eső eset viharos széllel. Ma ez a lefagyott latyak van, 0 fok körül. Még az épületig is csúszkálva jutottam el.
Ezért sajnos el kell halasztani a városnézést. Nyilván tömegközlekedve jutottam volna be két járgánnyal egy átszállással. A köztes távokra írt a Google Map-s kb 2 mérföld sétát, ami innen a pályáról indulva vezethet akár áron-bokron keresztül is. Szóval nincs kedvem a bokámat törni.
Meg egyébként is, egy kellemes tavaszi bárányfelhős időben képzeltem el az egészet! :)

(#5969) kaszaking


kaszaking
tag

Sziasztok!

Valaki tudja, hogy egy sima nyerges vontatón ami nem túlméretes és nem is ADR-es azon miért van sárga villogó? Minden lidl-es kamionon villog a sárga villogó és a pótkocsi végén is villogva mennek.

(#5970) dlaj válasza kaszaking (#5969) üzenetére


dlaj
őstag

Hosszabb lehet egy kicsit. Fél méterrel, vagy másféllel, az nem tudom.
De kint sok villogó szerelvényt látok, aminek az áru kinyomja az oldalát egy kicsit. Azokra is kell villogó.

(#5971) kaszaking válasza dlaj (#5970) üzenetére


kaszaking
tag

Köszönöm a gyors választ :R

(#5972) #27070592 válasza kaszaking (#5969) üzenetére


#27070592
törölt tag

Azt a veszélyes hulladékot amit a Lidl élelmiszer címkével
elad Magyarországon, valahogy meg kell jelölni.. :D

(#5973) kaszaking válasza #27070592 (#5972) üzenetére


kaszaking
tag

Akkor mégis csak ADR-be tartozik a lidl kamion :D

(#5974) dlaj válasza #27070592 (#5972) üzenetére


dlaj
őstag

:C

Holnap szemetet szállítok angolból németbe. Kíváncsi vagyok, milyen lámpát adnak hozzá? 😁
Ja, és, hogy büdösebb lesz-e mint a szarvasmarha bőr? 😁

(#5975) Somatom válasza dlaj (#5974) üzenetére


Somatom
veterán

Lámpa nem kell hozzá, de "A" tábla igen. Elöl, hátul.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5976) dlaj válasza Somatom (#5975) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi, tényleg rémlett valami tábla is. Majd odafigyelek!

(#5977) Somatom


Somatom
veterán

Megvan a hétvégi kirándulós járat. Holnap viszem magammal. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5978) dlaj válasza Somatom (#5977) üzenetére


dlaj
őstag

Tetszik a színe!
Széles utat, és hatóságmentes kilométereket hozzá! 😁

(#5979) Somatom válasza dlaj (#5978) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Az tetszik benne, hogy legutóbb is én tekertem vele. Csak, akkor kb. 12 voltam. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5980) dlaj válasza Somatom (#5979) üzenetére


dlaj
őstag

Akkor nézd meg jól a használati útmutatót, nincs-e rajta súlykorlatozás! ☺️
Nekem egy Csepel gyerek kerékpárom volt nagyon hasonló narancssárga színben. Olyan camping fazon, de nem volt összecsukható. Kerestem róla most képet, de nem találtam. Úgy látszik már az interneten is elfelejtette. 😒

(#5981) dlaj


dlaj
őstag

Már ilyen is van! Döbbenet!

A második videóhoz (ami ugye számunkra nem annyira új) viszont lenne 2 kérdésem!!!

Első: vajon a parkolóból való kiálláskor is már az önvezető, egymást követő automatika vezethetett?

Második: vajon mi történt volna, ha a konvojt filmező operatőr autója be akart volna sorolni kettő kamion közé?

(#5982) #27070592 válasza Somatom (#5977) üzenetére


#27070592
törölt tag

Igen jó bőrben van a bringa. Én is szívesen hurcolnék egy ilyet akár a jobbegyben is.

(#5983) Somatom válasza #27070592 (#5982) üzenetére


Somatom
veterán

Összecsukva símán felraktam a felső "ágyra". Majd szerzek neki valami "tokot".

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5984) #27070592 válasza Somatom (#5983) üzenetére


#27070592
törölt tag

Tavaly előtt egy olasz kúton láttam hasonló összecsukható bringát. Becsomagolva alig volt nagyobb mint egy utazóbőrönd.
Jó régen ott lehetett már mert le volt árazva 180ojróra. Gondolkodtam rajta hogy elhozom.

Ha van valami jó ebben a trágya melóban (a pénz mellett), az a lehetőség hogy sok helyet megnézhetünk.

(#5985) #27070592 válasza dlaj (#5981) üzenetére


#27070592
törölt tag

Vajon mi történne ha egy ilyen önvezető konvolyt megkínálnánk néhány rpg-vel?
:DDD

(bocs, rosszul aludtam) :) Várom azt a kurv@ ladikot.

(#5986) Somatom válasza #27070592 (#5984) üzenetére


Somatom
veterán

Már fel is avattam. 23:40 -kor értem Thayngen -be. Sor vége netuddmeghol. Reggel szépen elbringáztam vámolni. Mire letelt a pihim, már mehettem is a tranzit sávban, mert megvolt minden papírom.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5987) #27070592 válasza Somatom (#5986) üzenetére


#27070592
törölt tag

Az elegáns megoldás volt.

Amíg itthon vagy, tudod hol tárolni a bringát? Van saját telephelyi konténer vagy ilyesmi?

(#5988) Somatom válasza #27070592 (#5987) üzenetére


Somatom
veterán

Persze. Van egy galéria a raktárban. A szekrényeink is ott vannak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5989) Somatom


Somatom
veterán

Megzavarodtak az irányítók. Szerda este óta mentem 1600Km -t, 4 rakodással. Voltam francia boltban, német boltban, és tegnap másfél órát beleszundiztam a délutánba. Erre kitalálták, hogy hétfő reggel 8 előtt ne menjek lerakni, és 3 laza rakodással kaptam több, mint 1000 Km -t. Persze, a kollégám rögtön megmondta a tutit, hogy ez azért van, mert húzósabb melót nem mernek rám bízni. Fontos, hogy a kollégák lelkileg is segítsék egymást.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5990) dlaj válasza Somatom (#5989) üzenetére


dlaj
őstag

A kollégád biztosan viccelt.
Vagy nem ismer még, nem tudja milyen magasan kvalifikált sofőr szakember vagy! :)
De ugye nem a Pali? Mert akkor olvasni se járhat ide! :N

(#5991) Somatom válasza dlaj (#5990) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, hogy viccelt, szoktuk egymást húzni. Nem a Pali volt, ő nem ilyen. Egy olyan kolléga volt, aki a cégnél a "Penge" becenevet kapta. Azért, mert ha beszél vele az ember, akkor 10 percből 7 arról szól, hogy Ő mennyire penge sofőr. De, amúgy szórakoztatóan adja elő. Ha az ember fokozni akarja a hangulatot, akkor csak meg kell piszkálnia az egóját azzal, hogy valamit nem csinált jól, vagy valaki jobban csinált valamit, mint Ő. Én azt szoktam tőle kérdezni, hogy mennyivel keres többet, mint az, aki kevesebbet, vagy lassabban dolgozik. Persze, semmivel. Na, akkor ki csinálja jól? Ez jó műsorszám szokott lenni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5992) dlaj válasza Somatom (#5991) üzenetére


dlaj
őstag

Szórakoztató egy ember lehet. :) Biztos én is jókat mosolyognék rajta.

Pontosan 9 hónapja kamionozok, ami nem sok. Van néhány pozitív dolog benne, amire nem számítottam, de a legmeglepőbb az emberi kapcsolatok. Nagyon sok kedves, barátságos emberrel futottam össze, néhánnyal heti telefonos, vagy Massenger-es beszélgetésben vagyunk.
Viszont azon sokat gondolkodtam, hogy ezek a "gyors barátságok" minek köszönhetőek. Talán annak, hogy az ember távol van a szeretteitől, és a szimpatikusnak tűnő kollégákban látja meg a hiányzó emociót?
Illetve a másik magyarázat, hogy arra a rövid időre, amíg két kolléga találkozik (napi, heti pihenő, akasztás, stb) mindkettő fél igyekszik a jobbik oldalát mutatni. Nemtom.

(#5993) Somatom válasza dlaj (#5992) üzenetére


Somatom
veterán

Nálunk másképp működik. Nekem úgy tűnik, hogy klikkek vannak. Van valami Schedleres FB csoport, ott szokták egymást osztani. Mivel nem FB -ozom, így ebből én kimaradok. Nem is hiányzik.
30 évet töltöttem egy motorosklubban. Sztem nincsenek gyors barátságok. Jó nyitottnak lenni, de a helyükön kell kezelni az ilyen munkahelyi (parkolós) kapcsolatokat.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5994) Dexar007 válasza dlaj (#5992) üzenetére


Dexar007
veterán

Az is lehet,hogy farkalasi szandek van a masikban..sosem lehet tudni.

Give me your cum,bull!

(#5995) Somatom válasza Dexar007 (#5994) üzenetére


Somatom
veterán

Na ne! Egy buzi kamionsofőr? Egyébként is azt mondják, hogy fél lábbal a sírban vagyunk. Minek ezt tetézni?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5996) Freiherr válasza dlaj (#5992) üzenetére


Freiherr
őstag

Érdekes gondolatmenet, jól megfogalmaztad, én is sokat gondolkodtam már ezen.Több háborús visszaemlékezést olvastam, a mi helyzetünk is hasonlít kissé arra pszichológiailag, mikor a veled ugyanolyan helyzetben (v.ö ugyanezt a szar munkát végezve) lévő ember segít neked ismeretlenül.

Nemrég éjjel 3-kor bikáztam be a kollegát egy osztrák mezítlábasban, de engem is tápoltak már fel többször, más nacionálé is, jó dolgok ezek, az ember megjegyzi őket.

XXX

(#5997) Dexar007 válasza Somatom (#5995) üzenetére


Dexar007
veterán

Hagy talaljam ki. Ezt sajnalkozo kamionsoforok mondjak,akik 40tonnaval tepernek. Gyalogosktol,biciklisektol,motorosoktol,vagy egyszeru autosoktol meg nem hallottam, pedig sokkal inkabb igaz lenne.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#5998) Somatom válasza Dexar007 (#5997) üzenetére


Somatom
veterán

Nem hallottad még azt a mondást, hogy a kamionos fél lábbal a börtönben, fél lábbal a sírban van?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5999) zsolt19900


zsolt19900
őstag

no megkaptam a sulitól a GKI tanfolyam anyagát 04.19én vizsga, aztán az E következik és a jogsival meg is leszek :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#6000) HoTaZo válasza zsolt19900 (#5999) üzenetére


HoTaZo
őstag

Az év legszebb napján! :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.