Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11801) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Boldog, Békés Karácsonyt kívánok mindenkinek!

Üdv: Mcrazy

(#11802) fesii


fesii
aktív tag

Csak átérezni tudom a helyzetüket de ugyerzem nem nagyon tudnának megállítani. Tudom hogy minket utolér a jog meg a következmények de nem érdekelne...

(#11803) Somatom válasza fesii (#11802) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem a kaja, a budi, meg a zuhany hiányozna. Különben jó pénzért ellennék, mint a befőtt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11804) KAMELOT válasza Somatom (#11803) üzenetére


KAMELOT
titán

Kaja van, zuhanyzást ki lehet bírni 4 napig (van vizes zsepi), főleg, hogy kisgatyában vagy a kabinban tehát fizikai munkát nem végzel, budi meg csak napi 1x (ez a nehezebb kérdés).

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11805) Somatom válasza KAMELOT (#11804) üzenetére


Somatom
veterán

Nyilván nem halnak bele, elvégre a koncentrációs táborokat is többen túlélték. Csak hát ez nem arról szól.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11806) KAMELOT válasza Somatom (#11805) üzenetére


KAMELOT
titán

Azt mondom kicsit túltolták a dolgokat. Aki itt dolgozik annak kell fosni!!! Syberia

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11807) Mcrazy válasza KAMELOT (#11806) üzenetére


Mcrazy
őstag

Lehet, hogy kevesebbet szívnak, mint bárki. A hidegre való tekintettel minden gördülékenyebben megy.

Üdv: Mcrazy

(#11808) KAMELOT válasza Mcrazy (#11807) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt nincs tesco, meg mobil, meg térerő sem!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11809) zsid válasza KAMELOT (#11808) üzenetére


zsid
senior tag

Meg civilizációs sincs, az emberek meg jurtában laknak... :D
A frekventáltabb helyeken ott is van térerő, net ugyanúgy mint itt. Ha meg mindeképp kell az állandó kapcsolat akkor ott az Iridium..

<tRucKdriFteR>

(#11810) Somatom válasza KAMELOT (#11806) üzenetére


Somatom
veterán

Ha vki odamegy, akkor arra készül fel. Itt az volt a baj, hogy senki sem több nap állásra készült.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11811) Zolás válasza Somatom (#11810) üzenetére


Zolás
addikt

A több napra még csak csak készül az ember, bár nem biztos, hogy van nálam többnapi kaja, mikor tudom, hogy hazafelé megyek. A gáz a wc, meg a zuhany. Főleg ahogy a keletibb sofőr használja előtted, kb nekifutásból telibesz@rja, te meg használd kultúráltan.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11812) KAMELOT válasza Zolás (#11811) üzenetére


KAMELOT
titán

Azért hogy fekszel nem koszítod össze magadat, van vizes zsepi.

Somatom: Bármi van én mindig 2-3 hétre betárazok! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11813) zsid válasza Somatom (#11810) üzenetére


zsid
senior tag

Nálam mindig volt annyi konzerv meg tészta, hogy 4-5 napot gond nélkül túléljek. Oké, tegyük fel váltóznak és nem voltak erre felkészülve.
2200 kamiont tereltek ki a reptérre, a manstoni Teesco 1600 méterre van légvonalban a kifutó végétől. Még ha valami eldugott, istenhátamögötti betonplaccon lettek volna akkor megértem, de Tesco volt 1,5km-re.
A McDonalds 621méterre volt a kifutó másik végétől. Most őszintén, te ott éhenhaltál volna? :DDD :DDD :DDD

<tRucKdriFteR>

(#11814) Somatom válasza Zolás (#11811) üzenetére


Somatom
veterán

Erről beszélek. Pár napi tartalék nálam is van, de több napi fürdő és mosogatóvizet nem tudok magammal vinni. Szibériában lehet hóból melegíteni, meg a végtelen pusztában csak szarik valahol az ember. De, ha egy reptérre zsúfolnak 2000 embert, oda kell vmi infrastruktúrát biztosítani. Nem hiszem, hogy Londontól 100Km -re ezt ne tudták volna gyorsan megoldani.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11815) Zolás válasza KAMELOT (#11812) üzenetére


Zolás
addikt

Na bármi van, és épp a két-három hét végén jön össze. Főleg ünnepekkor, amikor tudod, hogy mész haza, és minden le van beszélve mindenkivel, hogy melyik nap merre leszel, és mikor érsz haza. Nehogy azt mondd nekem, hogy bevásárolsz hazafelé, mert hátha kéthetes hóviharba kerülsz. Értem amit mondasz, nálam is van páncélos tartalék, ha beütne a sz@r, és nem jutnék sehova, de ez nem az a helyzet. Itt konkrétan két-három nappal hazaérkezés előtt, amikorra nem vásárolsz be annyira, mert mész haza, mégis a kocsiba kell maradni. Feléled a tartalékokat, aztán a tartalék tartalékokat is.
Hogy a reptérről gyalog kisétálhatsz-e vagy sem, azt meg nem tudjuk. Nem hiszem, hogy a videókon azért dobálják át a kaját a kerítésen a szögesdrót felett, mert lusták a kapuig elmenni. Én is csak sejtem, de senki nem mehet onna sehova, amíg nincs meg a teszt. A rendőr meg a katonaság nem értelem szerint kezel, hanem a parancs szerint. A parancs az, hogy tereld be őket. Kiengedésről nem szól a parancs. Ami szögletes, azt gurítják, amíg kerek nem lesz, mert akkor viszik.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11816) KAMELOT válasza Zolás (#11815) üzenetére


KAMELOT
titán

Persze szerintem is nem mehettek eyek sehova onnan. Amúgy vicc nélkül hétfőn mentem Kölnbe előtte megálltam és bevásároltam. Víz, dzsúsz, tejy rizs. Mindenből 3 kartonnal! :)
Elfér a palettakosárban, így kifelé már nem kell ezzel xarakodni!
Múltkor is így volt mondom itt az üzlet vezsek 1-1 kartonnal, aztán vettem 4-5 kartonnal mindenből. Jól is tettem mert 4-5 hétig nem jutottam el abba az üzletbe.
Az üzlet a cégtől 20km van, nagy privát parkolóval a pálya mellett!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11817) zsid válasza Zolás (#11815) üzenetére


zsid
senior tag

A tesztkötelezettség csak az Angliából való kilépésre vonatkozott, az országon belüli mozgásra nem.

"Nem hiszem, hogy a videókon azért dobálják át a kaját a kerítésen a szögesdrót felett, mert lusták a kapuig elmenni."

Jajj ugyan, nem láttál még egy olyan "látványos" dolgot sem életed során, amiről egyből nyilvánvaló volt, hogy faszság? Az emberek olykor megdöbbentően logikátlan dolgokat csinálnak..

<tRucKdriFteR>

(#11818) Somatom


Somatom
veterán

BUÉK!
Újévi kérdés. Hétfőn kezdtem. Csütörtökig kilőttem a 2x10ó vezetőt. Tegnap délután megálltam. Holnap vezethetek 10 órát (vagyis, bekezdhetem a következő hetet holnap)?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11819) Zolás válasza Somatom (#11818) üzenetére


Zolás
addikt

A tíz órás vezetés naptári héthez van kötve. A kilences pihenők frissülnek ha új munkahetet kezdesz.
BUÉK

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11820) zsid


zsid
senior tag

Boldog Új Évet kívánok mindenkinek! :)

<tRucKdriFteR>

(#11821) fesii válasza Zolás (#11819) üzenetére


fesii
aktív tag

+1 Sajna majd csak jövő héten taposhatod a pedált tíz órát.

(#11822) KAMELOT válasza Somatom (#11818) üzenetére


KAMELOT
titán

BUÉK! Gondolom vasárnap pihenni fogsz így csak 9 mehetsz. Jövő héten kezded a következő ciklust.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11823) Somatom válasza Zolás (#11819) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Szerencsére csak elméleti kérdés volt, mert legközelebb csak hétfőn kell mozdulnom.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11824) Zolás válasza Somatom (#11823) üzenetére


Zolás
addikt

Örülök hogy segíthettem. Itthon punnyadok, azt se tudom, mikor indulok. Hülyére untam magam. És holnap is ez lesz.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11825) Somatom válasza Zolás (#11824) üzenetére


Somatom
veterán

Ne is mondd! 9. -étől, 27. -éig voltam otthon és én lakásban lakom, nem kertes házban. Már vártam, hogy jöhessek melózni, csak történjen már valami. Szerencsére most hatan állunk Schedleresek egy cég parkolójában, így tudunk óvatosan bandázni. Ha nem tél lenne, akkor inkább maradnék melózni, minthogy otthon malmozzak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11826) Zolás válasza Somatom (#11825) üzenetére


Zolás
addikt

Kertesbe lakom, de télen nincs nagyon mit csinálni. Amit kellett már rég megtettem. Nem mondom, hogy a kocsiban jobb, mert utálok a kamionba is lenni, de ott legalább fizetnek érte :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11827) Somatom válasza Zolás (#11826) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, erre gondoltam én is, nyilván nem kedvtelésből vagyok a fülkében. De, ha már otthon is szopás, akkor inkább pénzt keresnék. Csak nem hóban. Azt gyűlölöm. Amikor 27. -én kijöttem, akkor 10 cm mély jég volt a pót tetején. Csodás volt leverni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11828) KAMELOT válasza Zolás (#11826) üzenetére


KAMELOT
titán

Aetr... Az atya eljövetele 2. Zsinat
''...és mondá az Atya. A píz nagy úr! " :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11829) Zolás válasza KAMELOT (#11828) üzenetére


Zolás
addikt

Végre egy vallás amiben hihetek :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11830) HoTaZo válasza Somatom (#11825) üzenetére


HoTaZo
őstag

B.U.É.K.

Akkor én megint szerencsésnek vallhatom magamat. Nekem jó itthon a csajokkal. :D Ráadásul, rengeteget alszok. :DDD

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11831) Somatom válasza HoTaZo (#11830) üzenetére


Somatom
veterán

Vazze! Amíg otthon voltam, a medvék hozzám jártak téli álmot tanulni. :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11832) KAMELOT válasza HoTaZo (#11830) üzenetére


KAMELOT
titán

Én munkában is alszok. Ez a hét 2 nap munka többi filmezés, alvás. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11833) HoTaZo válasza KAMELOT (#11832) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nekem valamiért a kamionban 5-6 óra a max. alvási igényem. Ha tartok egy sziesztát, akkor hajnalig fent vagyok és csúszik az ébrenléti-alvási periódusom. Ami ilyenkor nem lenne vész, de egy átlag heti pihenőnél nem alhatok el hétfő hajnal 2-kor, hogy 5-kor keljek.
Itthon pedig mindennapos szieszta ellenére le tudok feküdni este 11-körül, van egy korral járó ébredés hajnal 2-3 közt, de azt lerendezve vissza is alszok, ~8-ig. Ilyenre már csak régről van emlékem.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11834) Zolás válasza HoTaZo (#11833) üzenetére


Zolás
addikt

Én jobban alszok a kamionba, főleg ha megy a hűtő! Este tízkor alvás, másnap délben meg kelés. A téli időszakot is ezért szeretem jobban, mert reggel hatkor nem forrósodik fel a fülke, és nem arra kelek, hogy folyik rólam a víz. meg a tudat, hogy jókat alszom, és még fizetnek is érte :DD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11835) KAMELOT válasza Zolás (#11834) üzenetére


KAMELOT
titán

Mintha én írtam volna ezt :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11836) Zolás válasza KAMELOT (#11835) üzenetére


Zolás
addikt

Veled ellentétben én szeretek otthon is lenni, te meg fél évre a fülkébe költözöl. :)

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11837) KAMELOT válasza Zolás (#11836) üzenetére


KAMELOT
titán

Én is szeretek otthon lenni, de jelenleg is kijárási tilalom van érvényben. Buli, party stb nincs semmi. 2020 márciusától ez megy. Nyáron volt valami annyi.
Megszakadni nem kell. Van cél azért dolgozok.
Vedd azt, hogy minden hét 560€ kiesés.
Ha 3+1 jársz akkor az 6720€/ év :U

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11838) HoTaZo válasza Zolás (#11834) üzenetére


HoTaZo
őstag

Filóztam már rajta, miért nem alszok olyan jól a kamion ban. Igaz, eddig itthon se erőltettem ennyire, sokáig fentmaradtam, reggel keltem párommal, kávé, dumcsi... , napkezdés, aztán szieszta. De most, annyira jólesett lefeküdni időben, hogy a reggeli kávét én csinálhassam vagy kialudva szürcsölgethessem párommal. nekem megéri, hogy csak a szabiért járó pénzt kapjam ezen a néhány napon, de a társaságát élvezhessem. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11839) Somatom válasza HoTaZo (#11838) üzenetére


Somatom
veterán

Teljesen érthető. Amíg megvolt a szöszi, addig én is alig vártam a szombatot, hogy induljon a repcsi. Persze, most sztem repcsi sem lenne.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11840) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Van olyan jogszabály, rendelet arra vonatkozólag, hogy nemzetközi viszonylatban közlekedő tehergépkocsi-vezető mentesűl a rakodás alól?

Másik kérdésem a fordítottja, mint pl itt az első két percen belül.Van egy raktár, arra gondoltam oda azon sofőrök léphetnek be, akik kapnak beléptető kártyát így lehetőséget biztosítva az árú felrakását tehergépkocsira.

Kötelezhető a sofőr a rakodásra vagy nem nemzetközi viszonylatban?

(#11841) #49155328 válasza Teodor52 (#11840) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nincs. Ha azt mondják, hogy rakodj meg akkor bizony rakodol. ;]
Nyilván ha nem tetszik a rendszer akkor lehet koccolni.
Hűtős fuvarozásban tudok nyilatkozni itt az esetek 60-70 %-ban te rakodsz.

(#11842) KAMELOT válasza Teodor52 (#11840) üzenetére


KAMELOT
titán

Honnan pattan ki ilyen kérdés? :DDD
Azt mondják rakodsz.... Akkor rakodsz... Kész!

FPSTunker: mint hűtős... esetek 90%-ban nem rakodok :) 2 hét után nagy melót kaptam... Holnap le kell raknom a boxba a 31 palettát. Idáig csak ajtót nyitottam :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11843) #49155328 válasza KAMELOT (#11842) üzenetére


#49155328
törölt tag

Lidl, Aldi, Spar te rakodsz sajnos, de nem árt a mozgás, főleg a ráállós békával élmény csapatni. :D

(#11844) Teodor52 válasza KAMELOT (#11842) üzenetére


Teodor52
senior tag

Innen.
A 4-ik hozzászólás, de a harmadik sem rossz.

(#11845) KAMELOT válasza Teodor52 (#11844) üzenetére


KAMELOT
titán

Amit leírtunk, az a lényeg.

FPSTunker: főleg a dupla raklapos. 5p alatt megvan a rakodás. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11846) fesii


fesii
aktív tag

Nem biztos hogy ez minden helyre igaz... de anno nálam is volt olyan hogy én húzzam le a tonnás raklapokat egy össze eszkábált mobil rámpára. Miközben ott álltak a targoncák, de azt nem lehetett beindítani mert DRÁGA a gáz!!!!!
Mikozben erősen elküldtem mindenkit a jó édes anyjába a gazdasági igazgató kihozta a szerződést amin feketén fehéren le volt írva hogy így ezzel a feltétellel vállaltuk el a fuvart!
Egy hasonló esetem volt egy elosztóban is ahol mindent mi csináltunk de amikor elmentünk a csarnok másik végébe a kávéautomatahoz egy nyikhaj ... elkezdett kiabálni hogy mit képzelünk mi hogy csak itt setalgatunk..
Mi mondtuk hogy amíg én rakom meg a szarotok addig nekem ide bejárásom lesz. A válasz így van a fuvar megállapodás.
Szval nem minden esetbe de szerintem elég sokszor a cégek fizetnek ezért hogy te rakodj le csak az nem jut el hozzád.
gyorben is a csaj mondta 9000ft-ért rakodok én papíron!!

(#11847) zsid


zsid
senior tag

Amíg hűtőztem 95%-ban én rakodtam. Sosem haltam bele, igaz a tonna feletti raklapos csempét azt utáltam :D
A konténer ennyiből baromi jó volt, mert ott tilos volt hozzányúlnunk a cucchoz. Kinyitottam az ajtót és jó szórakozást. :DDD :DDD

Most 100%ban én rakadok, túlélem.

<tRucKdriFteR>

(#11848) csibe1 válasza Somatom (#11839) üzenetére


csibe1
addikt

B.U.É.K.! mindenkinek!

Ajje, nincs szöszi? Erről lemaradtam...

Most olvastam vissza december 23 óta a hsz-eket, hát nem egyszerű a dolog.
Akkor ezután célszerű minimum egy heti nem romlandó kaját eltenni külön, tökmindegy ki merre megy éppen; haza vagy kifelé.
/Konzerv (4-5 féle mindegyikből 2-3db), tészta, zacskós leves (levestészta, leveskocka), ásványvíz, törlőkendőpack 8-10 db, plusz palack a gázsütőhöz, meg ami az ember eszébe jut. / Ezt csak azért írtam ha valaki nem lett volna még ilyen helyzetben.
Az a doveri banzáj érdekes volt, beszéltem ismerőssel aki onnan jött haza.
Nem volt boldog. Szééép nagy káosz volt az egész. :(

A rakodás megint egy érdekes dolog ahogy fesii is mondta :D
A cég bevállalja a rakodást, te megcsinálod, a cég bezsebeli a lóvét.
Ugyanez van a palettacserénél, megcsinálod, a diszpó meg elteszi a lóvét.
Amikor meg úgy van akkor meg te veszekedsz a raktárossal, mert nem veszi át a vacak raklapot. :)) Pénzed nincs belőle, ha olyan a cég.
Pusszantás :DDD

Valahol nem gázos targonca van, hanem elektromos béka, csak szokni kell! :DD ;)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#11849) Somatom válasza csibe1 (#11848) üzenetére


Somatom
veterán

Már rég nincs szöszi.
Miért olyan nagy kunszt a rakodás? Van egy cég, ahol gyalogbékával kell berakni 30 raklap reklámújságot. Az cirka 50 perc. A 29 raklap sört elektromos békával cirka 30 perc alatt letárazom. Kellemesebb, mint amikor a nedves fagyökér ráfagy a fém oldalfalra és lapáttal kell levakarni, hogy a subi kivigye. Vagy, amikor kokszot viszünk és még másnap is szénport trombitálok az orromból.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11850) csibe1 válasza Somatom (#11849) üzenetére


csibe1
addikt

"Már rég nincs szöszi."
Sajnálom.

A rakodásnál az lett volna a lényeg, hogy a cég bevállalja; kap rakodásonként X eurót, de te abból nem látsz egy kanyit sem; pedig te végzed a munkát. :F
Aztán ha havonta van 15-20 rakodás-palettacsere, az már azért nem rossz pénz lenne a saját zsebbe havonta. Lenne, de nincs, mert a cég-diszpó lenyúlta. :U

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.