Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12551) Somatom válasza Zolás (#12550) üzenetére


Somatom
veterán

+1
Amikor az ember azt gondolná, hogy neki már megy, akkor lát olyat, amitől rájön, hogy mennyire kezdő.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12552) Qtya123 válasza Somatom (#12551) üzenetére


Qtya123
őstag

Most néztem egy videót, itt meg kéz kilógatva, közben beszél és korrigálás nélkül berakja: [link]

Na ez nálam egy darabig biztos nem lesz. Tegnap este kipróbáltam a tolatgatást az Euro Truck Simulator 2-ben. Nyilván nem az élet, de legalább mire oda kerülök, a mozdulatok iránya meglesz. Nem ment rosszul, de ahhoz, hogy teljesen egyenesre sikerüljön berakni a pótot, rengetegszer tili-tolizni kellett előre, hátra.

Amúgy itt jön ki, hogy mennyire nem ér semmit a C+E rutinvizsga. Tandemes póttal tanultam, az volt a saroktolatásnál az instrukció, hogy az elejével állj meg annak a fának a vonalában és akkor kezdj el tolatni. Törd be teljesen, aztán mikor a tükörben látod, hogy megjelenik a ponyván egy szürke szigetelőszalag csík, akkor szedd vissza. Úgy persze, hogy könnyű. Mindenhez referenciapontunk volt mankónak.

(#12553) zsid válasza Zolás (#12550) üzenetére


zsid
senior tag

Gyálon volt egy rámpa, ahova a "helyi forgalom" miatt csak jobbra hátra tolattunk. Mivel itt adtuk le a göngyöleget ezért volt hogy naponta 5-8-szor is. Egy idősebb 50+ körüli kamionos küzdött az e mellett lévő rámpára állással, vagy 10 perc kellett neki. Erre jött öcsém, aki 3 hónapos jogsival csőgázzal bebaszta a kamiont jobbra hátra a betonfal és a másik kamion közé eső rámpára, elsőre úgy 10 másodperc alatt.
A tag köpni nyelni nem tudott :DDD :DDD
0,1% rutin, 99,9% helyismeret :DDD

<tRucKdriFteR>

(#12554) Somatom válasza Qtya123 (#12552) üzenetére


Somatom
veterán

A nyerges máshogy fordul, mint a tandem. Sőt! Rakottan, három tengelyen is másképp fordul, mint üresen, felhúzott bogival. Nekünk van olyan hely, aminél le kell állítani a motort, hogy lerakja a bogit, mert felhúzott bogival nem fordulna el.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12555) Freiherr válasza HoTaZo (#12549) üzenetére


Freiherr
őstag

Attól csak egy jobb van, mikor a csík ferdén van felfestve a kapuhoz képest, és ahhoz lövöd be.
Márpedig nem 1-2 helyen így van...

XXX

(#12556) Somatom válasza Freiherr (#12555) üzenetére


Somatom
veterán

Meg, van, ahol a csík mellé, két csík közé kell állni és van, ahol a kerekeknek a csíkon/csík mellett kell futniuk.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12557) zsid válasza Somatom (#12556) üzenetére


zsid
senior tag

És amikor a csíkra állós helyen megszokásból a csík mellé állsz akkor simán össze is töri a lámpát a rámpánál lévő gumibak.. :W

<tRucKdriFteR>

(#12558) Somatom válasza zsid (#12557) üzenetére


Somatom
veterán

Hááát... előtte már illene gyanút fogni, hogy valami nem stimmel, mert nem ott van a tükörben a rampa, ahol kéne.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12559) Freiherr válasza Somatom (#12556) üzenetére


Freiherr
őstag

Bezony.
Ezért is szállok ki a kaputól 2-3 m- re belőni a pót magasságát, helyzetét.
Ezek a kikönyöklős, lazán bevágós videók csak atszabják a laikusokat, olyan helyen veszik, ahol napi szinten van a vagány.

XXX

(#12560) Qtya123 válasza Somatom (#12554) üzenetére


Qtya123
őstag

Lesz mit tanulnom/gyakorolnom.
Bízom benne, hogy részemről meg lesz a fejlődés, a munkaadó cég, vagy épp a felrakó/lerakó részéről meg a türelem. Akkor baj nem lehet. :)

(#12561) zsid válasza Somatom (#12558) üzenetére


zsid
senior tag

Illene, ahogy illene tudni körbemenni a körforgalomban is ( de valamelyik nap egy rövid tengelytávos félpóttal nem volt elég nagy a delikvensnek a körforgalom ) meg sok minden mást is.

Freiherr: sima félpótnál ez nem gáz, mert ott úgy is megállsz ajtót nyitni. Az én agyam már átállt az itteni rendszerre, itt meg majdnem mindenkinek távirányítható emelőhátfala van. Azzal könnyű benézni, láttma már ilyet. Nyilván egy sima hűtős vagy ponyvás póttal aminél kiszállsz ajtót nyitni ott nem fogod elnézni.

<tRucKdriFteR>

(#12562) KAMELOT


KAMELOT
titán

Rendes segítőkész emberek [link]

Qtya123: A lényeg mindig lassan és nyugodtan tolass. Inkább szállj ki 15x és nézd meg mennyi hely van!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#12563) Tüzi

Udv nepek :)
Koszi Somatom a linket.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12564) Somatom válasza Tüzi (#12563) üzenetére


Somatom
veterán

:)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12565) Paladin1492

Mától 2x annyiba kerül a gyorshajtás Ausztriában; a maximáls bírság 5000 euró [link]

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#12566) ElektrikusDE


ElektrikusDE
senior tag

Ezt nem értem miért kellett meghozni:

Teherautókra vonatkozó sebességkorlátozások Ausztriában:

Maximális sebesség 7,5 tonna feletti tehergépkocsik éjszaka 60 km / h autópályán.

Bajt fog okozni szerintem!

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#12567) Zolás válasza ElektrikusDE (#12566) üzenetére


Zolás
addikt

Ez csak bizonyos szakaszokon van, és a 60 is elég ritka. Viszont a mai naptól megemelték a büntetések összegét, szóval jól oda kell figyelni, hol mennyivel megy az ember.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#12568) zsid válasza ElektrikusDE (#12566) üzenetére


zsid
senior tag

Ez már így van úgy 20+ éve, akkor jött be a környezetvédelmi zajcsökkentés. Azok a nehéztehergépjárművel mehetnek továbbra is maximális megengedett sebességgel éjjel is - a táblával külön jelzett helyeket leszámítva - amiknek van csökkentett zajkibocsátást igazoló papírja. Azaz kb az összes :DDD

<tRucKdriFteR>

(#12569) Tüzi

[link] tudjatok róla

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12570) Tüzi válasza Somatom (#12554) üzenetére

mega is tök másképp fordul mint a sima, pedig csak 75 centivel van hátrébb a póton a tengelysor :)

az a videó amikor egy olasz csávó amikor tolat ki egy forgózsámolyossal az útra az nincs meg valakinek? azon beszartam amikor láttam, de most meg nem találom... gyerek benyomta a god mode-ot.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12571) Zolás válasza zsid (#12568) üzenetére


Zolás
addikt

Tényleg, az L matrica, meg a larmshutz papír. És ha nincs kint az L matrica, arra is küldi a büntit! Kollégám már fizetett érte.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#12572) Somatom


Somatom
veterán

Jó fejek ezek a németek. Kompletten lezárták az A8 -at a pforzheimi völgykanyarnál. Gondolom, a háromsávosítást építik. Előtte kitáblázták, hogy maradjunk a pályán, +20 perc a menetidő. Ahha. Személyautóval. Én meg fél órája stauzok és még sehol a vége. 46 órában vagyok, van még egy rakodásom és 200Km a telephely. Jövő hét végén lesz nagy balhé, mert én biztos nem vezetek 90 óra fölött.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12573) HoTaZo válasza Somatom (#12572) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nekem elegem lett mára a hazatérő német, osztrák, holland turistákból. Az olaszoktól jövök Brenneren át, az osztrák oldal is emészthető volt, de a határtól csak torlódásokat tudnak összehozni.
Pedig úgy megörültem, hogy vége a nyári tilalomnak.
Ezeknek nem kellett volna már suliba vinni a kölykeiket? :((

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12574) Somatom válasza HoTaZo (#12573) üzenetére


Somatom
veterán

Nemtom, de nekem még utána is stauznom kellett. A mai 250Km -emből cirka 200 volt pálya és több, mint öt óra alatt tettem meg. Szombaton. 50:24 -ben zártam a hetet. Érdekes lesz a jövő hét.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12575) Zolás válasza Somatom (#12574) üzenetére


Zolás
addikt

Múltkor nyomtam egy 52 órás hetet, rákövetkező héten alig tudtak munkát adni.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#12576) HoTaZo válasza Somatom (#12574) üzenetére


HoTaZo
őstag

Szerdán mész haza. Nem? Az max 29 óra.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12577) Somatom válasza HoTaZo (#12576) üzenetére


Somatom
veterán

Nem. Otthon voltam, amikor felhívott a főnicsajszi :) , hogy szerdáig nincs sofőr az autómra és nem-e jönnék ki előbb (vasárnap). Én meg igent mondtam, mert így nem kell költöznöm, nem ül "vendég" az új autóra, ezeket a plusz 2-3 napokat fizetik arányaiban a legjobban és nem fáj annyira, mint mondjuk a 3/1. Így most hétfőn kezdtem és jövő hét utáni szerdán végzek.
Zolás:
Itt az a baj, hogy az öreg szerint a 90 óra feletti vezetés "nem probléma". Általában a hétvégi váltással játszák el, mert azok megcsinálják, ha haza akarnak menni. Nekem viszont a jövő hét után még van három munkanapom, tehát sehova sem kell odaérnem a hétvégén és a hétvége mindenképpen fizetve van, hiszen benne van a normál terminemben.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12578) Zolás válasza Somatom (#12577) üzenetére


Zolás
addikt

Értem, az baj. Nem szeretem mikor az én káromra enyhíteni akarnak a szabályokon. Mikor volt ez a kovidhiszti, és engedték a 100 órás kéthetet, meg a többi szart, én akkor is megmondtam, hogy nem köszönöm. Így meg, hogy csak a főni szerint, pláne nem.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#12579) HoTaZo válasza Somatom (#12577) üzenetére


HoTaZo
őstag

Vagy úgy! Akkor zűrös lesz vagy a jövő heted vagy az utána lévő 28 napod...
Az elég nagy gond, hogy az öreg így látja. Lehet, hogy egy neki 1000, neked 100 €-s bünti, amit a kezébe nyomsz( hogy ez nem baj), elgondolkodtatná...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12580) Somatom válasza HoTaZo (#12579) üzenetére


Somatom
veterán

Nem gondolkodtatná el. Ezeket símán fizeti. De, ha történik egy baleset és visszanézik a tachográfot, azt már biztos nem ülné le helyettem. Úgyhogy részemről inkább a megállás és a vita játszik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12581) HoTaZo válasza Somatom (#12580) üzenetére


HoTaZo
őstag

Igaz, az csak pénz, főleg ez nem egy nagy összeg neki...
Igen, erre szoktam azt a példát hozni, hogy amikor kezdtem a szakmát, akkortájt volt 3 beanemlvós, házbarongyolós, halálos baleset perének eredménye, ahol a sofőrt felfüggesztettre és pénzbírságra ítélték, mert mindig lehet nem-et mondani, a főnököt meg leültették nagyon nagy pénzbírsággal. Akkor elkezdték visszafogni magukat a francia főnökök.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12582) Tüzi válasza HoTaZo (#12579) üzenetére

Az az ezer inkább 5-10ezer.
Meg már nem 28, hanem 56 a bag-nál júli 1 óta úgy tudom.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12583) Somatom válasza Tüzi (#12582) üzenetére


Somatom
veterán

Úgy rémlik, hogy az 56 -ot 2022 -től tervezték.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12584) Tüzi válasza Somatom (#12583) üzenetére

Nekem júli 1 rémlik, hogy ellenőrzik, de nem büntetnek érte. Aztán lehet, hogy rosszul emlékszem, Achtung Kontrolle videókat szoktam nézegetni.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12585) HoTaZo válasza Tüzi (#12582) üzenetére


HoTaZo
őstag

Én is úgy tudom, hogy '22-től.
Valamelyik fb csoportban azt írták, hogy még megkérdez a rendőr, hogy megnézhet-e 56 napot.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12586) zsid válasza Somatom (#12580) üzenetére


zsid
senior tag

Ez azért attól is függ, hogy épp mennyivel lépted túl a két heti vezetési időt. Az első 5 óra az valami néhány tíz eurós bírság ( otthon 10 vagy 15 000Ft), ha balesetnél te vagy a hunyó akkor meg úgy is csak az utolsó 24 órás ciklus a lényeges.

Én is betartottam a 90 órát amikor nemzetköziztem, de ha hazafelé az M7-esen járt le akkor már nem álltam meg :DDD

<tRucKdriFteR>

(#12587) Somatom válasza zsid (#12586) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Ez jó hír. Alapvetően nem szeretném összeakasztani a bajuszt a főnökkel és egy jó hétvégéző hely előtt 100Km -rel sem szeretném kivenni a 45 -öst. Most tök tiszta a kártyám, minden napom 13/11 volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12588) zsid válasza Somatom (#12587) üzenetére


zsid
senior tag

A büntetéseket tartalmazó jogszabályt nem találom, csak bussgeldkalkulatorokat meg ilyen rizsa oldalakat. Ott azt írják 92 óra két heti vezetés az 30 euro csak a sofőrnek, 92-től 108 óráig minden megkezdett óra után 30 euro a sofőrnek és 90 a főnökének .

<tRucKdriFteR>

(#12589) Somatom válasza zsid (#12588) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!
Ha csak pénzbírság, az nem gond, fizeti a főnök. Mi a helyzet Svájcban? Oda sűrűn járok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12590) Ablakos


Ablakos
őstag

Egyautós vállalkozóként szükségem lenne telephelyre. (18t MAN ponyvás tgk)
Gyakorlatilag egy hely, ahová beállok a hét hét napján. Semmi több. Mennyi lehet a reális havi bérleti díj? (Pestmegye)

(#12591) HoTaZo válasza Ablakos (#12590) üzenetére


HoTaZo
őstag

.
Szerk.: privátba inkább...

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12592) Tüzi válasza Somatom (#12589) üzenetére

Hát, a svájci az 1cm-ért megb.sz 100 fankra. Én ott sok jót nem várnék, bár lövésem sincs, svájci rendőr még sose vett ki, de az egész bagázs kb olyan belterjes mint az angol, szóval... észt ne várj :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12593) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

T szériás Renault-val kapcsolatban szeretnék informálódni.

Volvo motor van benne vagy a Renault saját fejlesztése?

Hideg motornál miért emeli fel a fordulatszámot az ecu?(más márkánál nem volt tapasztalható)

Domborzatkövető tempomat hogyan kapcsolható be?

Úgy tudom széria a kanyarfény és az automata ablaktörlő, milyen állásba aktiválhatók?

A Renault Truck a Volvo Grouphoz tartozik és ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy (de van más csoportok, konszernek pl Volkswagen alá tartozó Scania, Man) hogy működnek?

(#12594) Qtya123 válasza Somatom (#12554) üzenetére


Qtya123
őstag

Na megvolt az első nap a másodállásban. Jó gyakorló melót kaptam. Gyárban rámpára áll - cuccot felrakják - 800 m-re lévő logisztikai központig el - rámpára áll - cuccot lerakják.

Ezt 8 kanyarban, tehát 16 rámpára állás, plusz még előtte egy jó fél óra gyakorlás volt. Egész jól ment a betanító sofőr szerint is. Ha nem voltak szívásos pozíciók, akkor az ívet egész jól eltaláltam.
Viszont azzal eléggé küzdök, hogy tök egyenes legyen a pót, mikor a rámpára ér. Ezeket az 5-10 cm-es korrigálásokat rengeteg és igen nagy kormánymozdulatokkal hozom össze, remélem majd belejövök. Hol itt ferde, hol ott. Az a baj, hogy mikor úgy érzem, hogy na most kell kiegyenesíteni a szerelvényt, akkor általában már kicsit sok lesz, így mehetek előre is igazíthatok úgy.

Egyszer volt egy elég gáz pozíció, mikor a szemben lévő összes rámpán álltak, így alig volt hely rátolatni az enyémre és nem nagyon lehetett előre felé menni korrigálni. Na ott elvesztettem a dolgot, egyszerűen nem tudtam rendesen betalálni a két vas közé vagy 10 perc alatt sem. :( Ott át is vette a betanító, ő is jó sokat szenvedett, mire egyenesbe hozta, annyira rossz szögben voltam.

Holnap ugyanez a meló, de már egyedül. Most kissé stresszelek, hogyha megint ilyen helyzet lesz, akkor hogy oldom meg. :)

Amúgy brutál, hogy mennyire keskeny a vasak közötti hely a rámpán. A kerekek és a vas között kb 6-8 cm van minkét oldalon, mikor beállok.

[ Szerkesztve ]

(#12595) Somatom válasza Qtya123 (#12594) üzenetére


Somatom
veterán

Fogazz menni, csak gyakorolni kell. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12596) HoTaZo válasza Qtya123 (#12594) üzenetére


HoTaZo
őstag

Próbálj a tükrökön állítani, lehet hogy azok csapnak be.
Van ahol 3-3cm van. :)

Menni fog az... ;)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12597) Ablakos válasza Qtya123 (#12594) üzenetére


Ablakos
őstag

Ha megoldható, egy fényképes illusztrációt is szívesen látnánk a műveletekről.

(#12598) Qtya123 válasza Ablakos (#12597) üzenetére


Qtya123
őstag

Fényképes illusztrációkkal nem tudok szolgálni. :)

Az alábbi helyzet volt a szívásfaktor így kezdőként:
A képen látható fehér kamionon kívül még kétoldalt mellette is álltak kamionok a piros téglalapokkal jelölt rámpákon.
Nekem a nyíllal jelölt rámpára kellett állni és nem közvetlen a szegély mellett volt, hogy rá lehessen vezetni a szélére, hanem attól jóval beljebb, a két fekete csíkkal jelölt rész, így a végén élesen kellett törni, hogy merőleges legyen a vasakra a pót.

Na nekem az volt a gond ezzel a beállással, hogy korlátozott volt a hely arra, hogy egy erős törés után egyenesbe hozzam a traktort, mert kaszáltam volna a szemben lévőket.
Nem erős szögben rámenve meg a pótkocsi jobb hátulján a lökhárító már érte volna a rámpa előtti vasat, mert nem eléggé merőlegesen állt a pót erre a szűk rámpára. Aztán ott tologattam előre, hátra, mint egy bolond, de csak nem tudtam igazítani. :)

Mondjuk az meg szintén jó agytornát jelentett, hogy a kamionnak a kormánykereke nem áll középen, ha a kerekek egyenesen vannak, így még az is nehezítő tényező.
Irigylem a silósokat, hogy nem pár cm-es helyre kell általában betenniük a pótot.

[ Szerkesztve ]

(#12599) zsid válasza Tüzi (#12592) üzenetére


zsid
senior tag

Mire büntessen? Két szál cigire? Otthon ugyanezért 10 000,- jár. Fizetésarányosan ugyanott vannak.

Teodor52: hideg motornál - főleg ha nem volt fullon az akku - akkor a Scania is emelt a fordulaton. A feszmérő megnyitása nélkül onnan tudtuk, hogy feltöltöttek az akkuk, hogy visszaállt az alacsonyabb alapjáratra.
Amúgy Volvo motor van benne. A többi meg valszeg benne van a kocsi gépkönyvében.

Qtya123: Az FM Logistic az moslék egy hely. Egy időben napi 4-6szor rakodtam ott, több éves rutinnal, fél év után is voltak olyan felállások, hogy rutinozni meg centizni kellett. A "profizmusnak" is vannak fizikai határai, ha olyan szarul van megépítve valami, mint az a putri akkor esélytelen szépen egy íven rámpára verni a szerelvényt. Ha ez segít kezdőként az az egyik legszarabb hely amibe belefuthatsz. Mondjuk a bicskei spar szárazáruátvétele éjjel azt is übereli :DDD

<tRucKdriFteR>

(#12600) Qtya123 válasza zsid (#12599) üzenetére


Qtya123
őstag

Egy ilyen kis képrészletből hogy rájöttél melyik hely az! :)

"kezdőként az az egyik legszarabb hely amibe belefuthatsz"
Hűdejó! :DDD Holnap egyedül megyek már oda és szerintem lesz vagy 5 lerakás. Max ha állnak szemben és annyira bénán megyek rá, hogy már sehogy nem tudom javítani és már magam sem tudom melyik része hogy áll a szerelvénynek, akkor hátul megkerülöm az épületet és újra rápróbálok. :B

Remélem azért a rámpások nem lesznek felháborodva, ha ott bénázok, ők meg rám várnak.

Nem messze a Proligis parkban sokkal nagyobb hely van az egymással szemben álló rámpák között.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.