Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11901) Somatom


Somatom
veterán

Jogsi következő forduló. Ocsmányiroda.
Szerintük megbüntethet a rendőr, ha a GKI nincs rávezetve a jogsira. Csakhogy azt "elfelejtették" hozzáigazítani a szülinaphoz. A GKI -m 2024 októberben jár le, a jogsim pedig fél évvel később. Tehát, arra a fél évre új jogsit kell majd csináltatnom. Azt még nem tudom, hogy mi a szitu a sofőrkártyával, hiszen abban is van jogsi adat. Agyrém.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11902) KAMELOT válasza Somatom (#11898) üzenetére


KAMELOT
titán

Osztrákban 10€/10db :) cégben meg ingyen kapunk.
Amikor lejár a GKI egyúttal megcsinálod a jogsit is és le van a gond!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11903) Somatom válasza KAMELOT (#11902) üzenetére


Somatom
veterán

Neked mindíg remekebbnél remekebb ötleteid vannak. Mi az, hogy osztrákba? Ausztria egy ország, nem pedig egy bolt. Megyek németbe, tehát az A1 -en megyek. Ha ahhoz közel linkelnél vmi lelőhelyet, az segítség lenne. De, így szart sem ér.
A másik is remek ötlet. Látom, nem érted a problémát. A jogsit, meg a személyit úgy találták ki a nagyeszűek, hogy mindenkinek a szülinapján jár le mondván, hogy így biztosan nem felejti el. Csak az a bibi, hogy a többit nem ehhez igazítoták. Tehát, hiába csináltatnék a GKI után jogsit, az mindenképpen a szülinapomon fog lejárni. A GKI -t kellene úgy időzíteni, hogy addig legyen érvényes, amíg a jogsim. Tehát, most kéne elmennem GKI -ra, miközben az még három és fél évig érvényes.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11904) HoTaZo válasza Somatom (#11903) üzenetére


HoTaZo
őstag

:K

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11905) Somatom válasza HoTaZo (#11904) üzenetére


Somatom
veterán

Gondolom, a következő remek megoldása az, hogy költözzek Szlovákiába. :W

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11906) KAMELOT válasza Somatom (#11903) üzenetére


KAMELOT
titán

Így már értem :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11907) berek21


berek21
senior tag

Igaz nem az A1 közelében vettem, de szerintem minden Spar-ra érvényes ár.
5-ös pack FFP2 maszk: 13,20€ (kínai gyártás)
1 darabos Made in Austria: 2,99€.
Ja, és a hatos pack Puntigamer 5,80€ :D

LG Velvet eladó!

(#11908) Somatom válasza berek21 (#11907) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi, de már túl vagyok rajta. A 790Ft -osból vettem hármat, oszt csá. Érjék be ennyivel!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11909) HoTaZo válasza Somatom (#11905) üzenetére


HoTaZo
őstag

De ezzel a jogsi-szül.dátum kombóval jól kibasztak velünk.
Eddig tudták értesíteni előre, hogy le fog járni (ügyfél kapu)?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11910) Somatom válasza HoTaZo (#11909) üzenetére


Somatom
veterán

Persze. Nekem is van regisztrációm. Az alapgondolat nem lenne rossz, csak hát a megvalósítás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11911) HoTaZo válasza Somatom (#11910) üzenetére


HoTaZo
őstag

Mint oly sok minden otthon.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11912) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Holnap a Wolfgramm Waldshut-Koblenz-nél kell vámolnom. Németo.-ból viszek cuccot Svájcba.
Tudnátok segíteni, hogy hol tudok ott megállni? Hány órakor nyitnak? Hányra érdemes menni.
[kép] [kép]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11913) Somatom válasza HoTaZo (#11912) üzenetére


Somatom
veterán

Teperek. Később írom a tutit.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11914) HoTaZo válasza Somatom (#11913) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ok :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11915) fesii válasza Somatom (#11913) üzenetére


fesii
aktív tag

Nem értem minek kamionozol. Menj el svájci határ tanácsadónak. :D Biztos vagyok benne, hogy sok marketinggel beindulna az üzlet.

(#11916) Somatom válasza HoTaZo (#11912) üzenetére


Somatom
veterán

Figyu! Tudom, hogy hol van az az épület, de én nem mennék oda a helyedben. A Wolfgramm oldala is hivatkozik a Waldshut-Lonza nevű helyre. Ez konkrétan a vámplacc spedíciós épületében van. Én odamennék, mert ott van Wolfgramm iroda. Ha nem jön be, akkor nem vesztettél semmit. Viszont, ha a másik épület nem jön be, akkor szarba kerülsz. A vámplacc fölött is van egy parkoló, és az Eckert parkolójában is meg lehet állni. Mindkettő fizetős éjszakára. A környéken nem nagyon van más parkolási lehetőség. A vámplacc fölöttiben asszem tudsz kártyával is fizetni, az Eckert -nél csak készpénzben. Reggel araszolás van, de pénteken kevésbé gáz. Ha este megálltál, nehogy reggel sorba állj a vámplaccra! Símán le tudsz vámolni úgy, hogy a parkolóban állsz és akkor a másik kijáraton tudsz menni a határra. Az onnan kb. 2Km. A főútról balra kanyarodva át kell menni egy keskeny hídon, aztán egy szűk jobbos, ott a határ. Bal oldalon ablak magasságban lesz egy postaláda. Oda kell bedobni a Laufzettel -t. A vámplacc parkolóját megtalálod. Az Eckert bejárata ez:
Lise-Meitner-Ring
47.618278, 8.248410
Ha vmi nem tiszta, kérdezz!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11917) zsid válasza HoTaZo (#11914) üzenetére


zsid
senior tag

Ha átjösz Koblenznél akkor ne légy olyan pöcs mint a lengyelek és a litvánok, akik nem veszik észre a falu vége táblát és képesek Bruggig 40-ezni, engem meg az ideg szétb@sz mögöttük :DDD :DDD :DDD

<tRucKdriFteR>

(#11918) HoTaZo válasza Somatom (#11916) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ok, akkor nem ahhoz megyek. A nagy része tiszta. Ezt nem értem nagyon: "Ha este megálltál, nehogy reggel sorba állj a vámplaccra! Símán le tudsz vámolni úgy, hogy a parkolóban állsz és akkor a másik kijáraton tudsz menni a határra."
Este kb egy órányira onnan álltam meg. Akkor regge inkább az Ecker parkolóját célozzam meg? Beengednek csak a vám ügyintézés idejére?

Köszi!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11919) HoTaZo válasza zsid (#11917) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ok. :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11920) Somatom válasza HoTaZo (#11918) üzenetére


Somatom
veterán

Reggel csak 15 percet ad az Eckert, aztán fizetős. Azért van az araszolás, mert mindenki az ingyenes vámplaccra akar bejutni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11921) HoTaZo válasza Somatom (#11920) üzenetére


HoTaZo
őstag

Érthető. Alapjában véve én se sietek, mert a felrakó CMR-én rajta van, hogy a lerakás 15-17 óra közt van, de a megbízónk erőlteti, hogy az nem számít, menjünk mihamarabb. A lerakó egy órányira van a határtól. Engem nem izgat, megyek, ahogy odaérek, aztán pihenek legfeljebb.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11922) HoTaZo válasza Somatom (#11920) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hát, jól beállt az egész környék...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11923) Somatom válasza HoTaZo (#11922) üzenetére


Somatom
veterán

Mondtam. Először úgy értettem, hogy ma legurulsz és holnap vámolsz. Ezért írtam, hogy a péntek nem annyira gáz. De, ma elleszel ott. Lenne trükk, de az is csak az Eckert parkolóval működik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11924) HoTaZo válasza Somatom (#11923) üzenetére


HoTaZo
őstag

Mindkét irányból áll a sor.
Már egyeztettem a vezénylőmmel, leszarja, nem a mi hibánkból nem haladunk.
Amúgy, mi a trükk? Lehet, hogy legközelebb megjátszom.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11925) Somatom válasza HoTaZo (#11924) üzenetére


Somatom
veterán

Ha a főúton úgy mész a körforgóhoz, hogy jobbra esik az OBI, akkor a belsőben elvágtatsz a sor mellett, a körforgóban egyenesen mész, mintha már Svájcba mennél. Párszáz méterre van egy lámpás kereszteződés. Ott dobsz egy jobbost, majd megint jobbost. Visszakeveredsz a második körforgóhoz. Jobbra lesznek akiket kikerültél. Integetsz nekik, hogy te nem balra mennél a körforgóban, amire ők várnak, hanem egyenesen az Eckert parkolóba. Ha nem hívnak be kontrollra, akkor ők még a sorban fognak dekkolni, amikor te már Svájcban gurulsz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11926) berek21


berek21
senior tag

Mai fejlemény az osztrák ffp2-es maszk ügyben. Az összes nyitvatartó boltban, vagy benzinkúton, trafikban kapható, egységesen 0.59€-ért darabja. Jövő héttől keményen büntetnek érte, ha nem ilyet, vagy jobbat visel az ember a kijelölt helyeken.

LG Velvet eladó!

(#11927) Zolás válasza berek21 (#11926) üzenetére


Zolás
addikt

Ma németbe is láttam kiírva egy benzinkút ajtajára. Nem tetszik ez a baromság.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11928) berek21 válasza Zolás (#11927) üzenetére


berek21
senior tag

Már várom, hogy nálunk mikor lesz kötelező. 3000-ért. :)

LG Velvet eladó!

(#11929) Somatom válasza berek21 (#11926) üzenetére


Somatom
veterán

Német Lidl -ben 1 Erzsi darabja.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11930) Mcrazy válasza Somatom (#11929) üzenetére


Mcrazy
őstag

Osztrák Lidl-ben meg 1,99- de elkapkodták és nem lehet kapni.

Üdv: Mcrazy

(#11931) HoTaZo válasza Somatom (#11925) üzenetére


HoTaZo
őstag

Na, ezt kimentem! :R
Egy idő után elkezdett haladni a sor, volt hely, legnehezebb a wc megtalálása volt, mert a parkolós fickó elhesegetett. A speditőrnél már készen voltak a papírjaim, mehettem a jegyért és csak a német vámra kellett mennem.
Amikor megindultam, akkor a jobb kezemet eső sor az honnan jön milyen vámra mennek be?
Nem volt olyan beléptető vám, mint Weil am Rheinnél. Igaz, Wolfurtnál sincs... Csak a határnál, bedobtam a lauf micsodát, elkérte a jogait, személyit, félre akart állíttatni, de annyira nem haladtak előttem, hogy utólért és visszaadta, jó utat kívánva. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11932) Somatom válasza HoTaZo (#11931) üzenetére


Somatom
veterán

A fenti parkolóból te a balos sorból, balra fordultál ki a határ felé. A jobbos sor megy be a vámplaccra. Én sem értem, hogy oda miért vágynak annyira.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11933) HoTaZo válasza Somatom (#11932) üzenetére


HoTaZo
őstag

Talán mert nem kell annyit gyalogolni új az ügyintézéshez, de míg ezek sorba araszoltak, addig a másikban volt egy csomó hely addigra.
Azt hittem, hogy azok a Svájcból jövők, mert ott van bódé.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11934) Somatom válasza HoTaZo (#11933) üzenetére


Somatom
veterán

Ja, tényleg! Ez eszembe se jutott. Svájc felől nagyon ritkán kapunk waldshuti vámolást. Azoknak be kell menniük, mert a bódénál kapnak egy cetlit, amit le kell adjanak a vámplacc bejáratánál.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11935) HoTaZo válasza Somatom (#11934) üzenetére


HoTaZo
őstag

Akkor ráhibáztam. :DDD
Biztonság kedvéért megkérdeztem egy sorban állót, az irányított tovább.

Ma reggel Stabil/Gaggiolo határon jöttem át Olaszországba. Mázlim volt, este 8-ra értem oda, és volt még hely!
Egy keveset kellett csak gyalogolni a spedícióig, a papírok (rózsaszín-sárga is) kész volt, a vám is közel volt, csak az olasz spedícióra kellett sokat várni.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11936) Somatom


Somatom
veterán

Tud vki vmit vmi kötelező francia matricázásról? Kedden mennék arra és azt pletykálják, hogy vmi kaszálásra figyelmeztető matricák kellenek, amiknek a hiányáért bünti jár.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11937) HoTaZo válasza Somatom (#11936) üzenetére


HoTaZo
őstag

Részletesen, itt.

Szerk.:
Ezt is jobb lett volna otthon beszerezned. Igaz, ez a főnököd dolga lenne. Így majd többe kerül neki.
Városi forgalomban kötelező.

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11938) Somatom válasza HoTaZo (#11937) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!
Nem nekem kell a matrica, hanem az autóra és most épp a telephelyen, vagyis az autónak otthon hétvégézek. Vasárnap jön egy turnusváltás, a főnök lánya bent lesz. Szólok neki, hétfőre intéznek egy szervízt, ahol teleragasztgathatják az autót matricákkal. Vagy, ha nem, akkor majd utalják a büntit. Jövő hét utáni szerdáig én ráérek kivárni, hogy továbbengedjenek. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11939) HoTaZo válasza Somatom (#11938) üzenetére


HoTaZo
őstag

Jó meglátás! :DD
Már mindenütt ki lett tárgyalva, hogy mekkora baromság ez.
A lényeg, hogy csak városi közlekedésben kötelezhetik a használatát, nem tudhatod, hogy le- felrakóhoz nem kell-e bemenned a városba.
Örülhet neki az, aki szépre kidekoráltatta a vasát és ilyen ocsmány szarral kell leragasztania.
Úgy tudom, hogy mágneseset se lehet használni, matricának kell lennie.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11940) Paladin1492

Az egyes tartományok szabályai:

Baden- Wüttenberg: FFP2 maszk vagy a KN95 / N95 maszk
Bajorország: FFP2
Berlin : FFP2, KN95 vagy OP maszkok
Brandenburg : jobban védő FFP2 vagy orvosi maszkok
Bréma : nem kötelező az FFP2 vagy KN95 / N95 szabványoknak megfelelő maszkot viselni. Az egyszerűbb, úgynevezett orvosi maszkok is elegendőek.
Hamburg : a KN95 / N95 vagy az FFP2 szabványnak megfelelő orvosi maszk
Hesse : FFP2 vagy orvosi maszk
Mecklenburg-Nyugat-Pomeránia : a KN95 / N95 vagy az FFP2 szabványoknak megfelelő orvosi maszk
Alsó-Szászország: a KN95 / N95 vagy az FFP2 szabványoknak megfelelő orvosi maszk
Észak-Rajna-Vesztfália : aa KN95 / N95 vagy az FFP2 szabványoknak megfelelő orvosi maszk
Rajna-vidék-Pfalz : orvosi maszk vagy FFP2 maszk
Saarland : orvosi maszk és az FFP2, KN95 vagy N95 szabványoknak megfelő maszkok.
Szászország : orvosi maszk vagy FFP2 maszk.
Szász-Anhalt :orvosi maszk vagy FFP2 maszk
Schleswig-Holstein : orvosi maszk vagy a KN95 / N95 vagy az FFP2 szabványnak megfelelő maszk
Türingia : orvosi maszkok (nincs megadva milyen típus) január 26-tól

Ausztriában kötelező az FFP2 maszk használata mától
Január 25, hétfőtől Ausztriában is kötelező az FPP2 maszk viselése a boltokban, szupermarketekben, tömegközlekedésen és a benzinkutakon is. Ez a kötelezettség mindenkire, így az áruszállításban részt vevőkre is vonatkozik.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#11941) fesii válasza HoTaZo (#11939) üzenetére


fesii
aktív tag

Nyilván ez csak egy hétfő esti hülyeség. De ha valakit legyalulok jobbról akkor mutathatom hogy ott a matrica miért nem figyelt ő? :)
A maszk mizériás véleményem meg már inkább magamba tartom.
Mintha a fél világnak már elment volna az a csöpp esze is.
Vagy már túl sok az okos nem tudom. :U

(#11942) HoTaZo válasza fesii (#11941) üzenetére


HoTaZo
őstag

:K

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11943) Somatom


Somatom
veterán

Ilyet se hallottam még. Fél 2 -re megrakodtam, mentem volna Ulm -ba vámolni, onnan meg Waldshut. Meglett volna az első 13/11 a héten. Erre hív az irányítóm, hogy álljak ki a felrakó elé és várjak 4 -ig, mert idejön vki kontrollálni az árut. Mi a túrót akar vizsgálni 41 db. használt papírbálán? Most itt dekkolok, holnap meg veszekedhetek velük megint a 13/11 miatt. Márpedig én nem csinálok 4x15 -öt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11944) HoTaZo válasza Somatom (#11943) üzenetére


HoTaZo
őstag

Lehet, hogy jobban jártál. Svájcra olyan hó hullott, hogy kiállítottak minden kamiont a Gotthard előtti pihentetőbe.
Már Északon elkapott a hószakadás, de innen még a svájciakat se engedték tovább. Nem tudju, mikor mehetünk tovább.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11945) Somatom válasza HoTaZo (#11944) üzenetére


Somatom
veterán

Csak a 11 -es pihenőm úszott el. A svájci túra maradt. De, mi nem szoktunk mélyen bemenni Svájcba. Itt, a német határ közelében plusszok vannak, úgyhogy eső formájában jön a bő áldás. De, már meg is pördültem, most lépek vissza németbe.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11946) HoTaZo válasza Somatom (#11945) üzenetére


HoTaZo
őstag

Tegnapról beszéltem.
8:05-kor jöttem el Frauenfeldből, 9:05-kor értem Safenwillbe és már útközben esett a hó. Utána már csak komolyabb lett a helyzet. Örömben raktam papírt és amikor végeztem kotorhattam a havat a tetejéről.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11947) Somatom válasza HoTaZo (#11946) üzenetére


Somatom
veterán

Az is gyönyörű feladat. Hét elején én is vakartam a ponyváról a jeget. Most meg valami tápot akarnak rakatni, a ponyvám meg lyukas. Találtam egy foltot az égen ahol nem esett. Gyorsan kiálltam egy 45 -ösre ponyvát foltozni. Örömatta bódottá. Nagyon várom, hogy leteljen ez a két hét.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11948) zsid válasza HoTaZo (#11946) üzenetére


zsid
senior tag

Délutánra meg már volt Safenwilben árokba csúszott kamion is. Nem is a falun keresztül jöttem haza ( azt a múlt héten is beszoptam ).

<tRucKdriFteR>

(#11949) HoTaZo válasza Somatom (#11947) üzenetére


HoTaZo
őstag

Örömben= Perlenben
Szerencsém volt, van ott állvány, 10 perc alatt lepucoltam. Gyorsan le is fényképeztem, hogy ha kötözködik a rendőr a tetején lévő hó miatt, akkor mutathassam, hogy márpedig én letakarítottam.
Végülis, tegnap este 18:30-tól, reggel 9:30-ig volt pihenő az erstfeldi pihentetőben. 10:25-kor tudtam kiszabadulni. Onnan viszont minden sima volt. Nem tudom, hova lett az a rengeteg kamion. Mondjuk, Chiasso tele lehetett, én ½ óra alatt végeztem a vámmal Stabio-Gaggiolo határon.

zsid: Azt a 26 üres cserepalettát kellett átvinnem Safenwillbe (A. Plüss Transport), amit visszakaptam a 26 pal. bor lerakása után Frauenfeldben. Ezek hibbantak, ekkorát utazni üres palettákkal!

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11950) Somatom válasza HoTaZo (#11949) üzenetére


Somatom
veterán

Gondolom, gurigát raktál Perlenben. Sokat járunk oda. Ott egyébként tudsz fürödni és a fürdő melletti váróban van mikró kaját melegíteni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.