Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Jófogás tapasztalatok

Hozzászólások

(#551) Pityu. válasza csabyka666 (#550) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hogy elküld a csomagot,vagy valahogy pénzt csaljon ki valószínű.Hidd el vannak akik bedőlnek.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#552) csabyka666 válasza Pityu. (#551) üzenetére


csabyka666
addikt

De előre kifizette volna PayPal-on. Milyen pénzt csalt volna ki?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#553) DonThomasino válasza csabyka666 (#552) üzenetére


DonThomasino
veterán

Van erre egy bevált módszerük.
Már nem emlékszem a lépésekre, anno egy radio műsorban hallottam.
Lényege talán az volt h még te utalsz pénzt addig csavarták.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#554) csabyka666 válasza DonThomasino (#553) üzenetére


csabyka666
addikt

Az azért érdekelne, hogyan, mert biztos, hogy csalás, én már ott leakadtam, hogy miért akar afrikai ország lakosa pont egy magyartól telefont venni?!

Lehet a PayPal-nak van valami szolgáltatása, amit kihasznál, de arról se tud pénzt levenni, mert a legtöbben annyit tesznek rá, amennyire épp szükségük van.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#555) Pityu. válasza csabyka666 (#554) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mindegy a lényeg,hogy a végén te húznád a rövidebbet.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#556) csabyka666 válasza Pityu. (#555) üzenetére


csabyka666
addikt

Szerintem egészen máshogy gondolkodunk.
Engem érdekel, mitől megy az autó előre, te megelégszel annyival, hogy nyomsz egy pedált. Nem baj ez persze.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#557) Pityu. válasza csabyka666 (#556) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem teljesen csak én nem vagyok hülye,hogy ilyeneket tesztelgessek mert tudom mi a lényeg.Viszont van egy ötletem menjél bele a dologba pár ezer forintal és akkor meg is tapasztalhatod :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#558) csabyka666 válasza Pityu. (#557) üzenetére


csabyka666
addikt

Leírhatnád, de mégse teszed. Vagy fingod nincs róla, csak kényszeresen ideírsz valamit nulla érdemi infóval.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#559) Ronaldohun válasza csabyka666 (#554) üzenetére


Ronaldohun
tag

Néhány éve már voltak ilyen paypal csalások. Valószínűleg ezt a trükköt akarta alkalmazni:

[link]

(#560) Pityu. válasza csabyka666 (#558) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tessék lentebb megadták neked a választ,így már lehet tesztelned sem kell a csalók szolgáltatását :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#561) nebancsa válasza csabyka666 (#558) üzenetére


nebancsa
senior tag

Én még annyit hozzáfűznék, hogy a paypal inkább a vevőt védi mint az eladót. Megérkezik a számládra a pénz, te postázod. A vevő meg jelenti hogy nem kapta meg, a csomagot, elveszett, (postás a haverja). A paypal meg kártalanítja. Rajtad lehet meg behajtja a paypal.

(#562) btprg válasza csabyka666 (#556) üzenetére


btprg
senior tag

+1
Én is szeretem tudni, hogy pontosan hogyan akarnak átverni. Már volt hogy válaszoltam ilyen kamu e-mailokra is, és jött új válasz, de semmi köze nem volt ahhoz amit én írtam neki, aztán lett a végén adathalász link is :D

#559:
Köszi az infót!

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#563) csabyka666 válasza Ronaldohun (#559) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, egészen biztos, nagyon hasonló a sztori, mint ami velem történt. Csak nem jutottunk el a fizetésig. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#564) csabyka666 válasza nebancsa (#561) üzenetére


csabyka666
addikt

Ez is benne lehet, nem ismerem, nekem nincs PayPal fiókom, egyik haverommal szoktam rendeltetni ebayről, nagyon ritkán.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#565) csabyka666 válasza Pityu. (#560) üzenetére


csabyka666
addikt

Naivan azt hittem, hogy a fórumon egymást segítjük, de neked ez valahogy nem sikerül. Te az a fajta ember vagy, aki ha leül az asztaltársasághoz, megiszom az utolsó korty sörömet, és elmegyek haza.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#566) Pityu. válasza csabyka666 (#565) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem talált,de amúgy se sörözök mert utálom az alkoholt 🙂 viszont meg kaptad a választ még ha nem is tőlem de kukacoskodsz. Te meg szeretsz falnak menni fejjel ahogy látom.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#567) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Jófogás csomag szállításnak van valami buktatója?
Még sose adtam így de a vevő így szeretné.
Olvastam , hogy előre kell fizetnem a szállítási
díjat, ha mégse veszik át akkor azt buktam ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#568) ferenck válasza DonThomasino (#567) üzenetére


ferenck
senior tag

GLS háztól-házig szállításnál nem bukod
Foxpostnál bukod az egészet + 550 visszaszállítási díjat

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#569) csabyka666 válasza DonThomasino (#567) üzenetére


csabyka666
addikt

Párszor kérték így, őszintén szólva nem értem, mert drágább, mintha én adnám fel előre utalás után, és ugyanúgy tudnék küldeni téglát, ha át akarom verni...

Nem volt problémám vele soha.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#570) DonThomasino válasza csabyka666 (#569) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én amikor néztem olcsóbb ha jófogáson indítom el.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#571) csabyka666 válasza DonThomasino (#570) üzenetére


csabyka666
addikt

Én a vaterafutárral szoktam feladni a csomagokat, a jófogás ennek kb duplája, ha jól értelmezem, bár nem igényeltem még jofogásos futárt.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#572) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Sziasztok esetleg ez az illető mond valakinek valamit àtverés téren?

Wimmer Jonatàn
10702064-73431215-51100005

Utóljára mátéra lett módosítva a neve

Profil

2015-ös profil.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#573) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ez nem tűnik ugye túl hitelesnek? :DDD

(#574) Pityu. válasza ForRedGlory (#573) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Csalás

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#575) ForRedGlory válasza Pityu. (#574) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mi benne a trükk? A link alatt bekéri a kártya adatokat?

(#576) Pityu. válasza ForRedGlory (#575) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most nem tudom pontosan ez melyik a sok közül de itt anno valaki leírta,hogy pay pallal is tudnak trükközni mint vásárló.Nem tudom mit csinálna a link ha rákattintanál de a szövegről simán látszik,hogy min google fordítós,és ez nem hiteles szóval innentől látszik,hogy átverés.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#577) Ronaldohun válasza ForRedGlory (#573) üzenetére


Ronaldohun
tag

Csalás, ADATHALÁSZ. A link már eleve gyanús: jofogas kötőjel hu... A lényeg, hogy a kamu oldalon lemásolták a jófogás arculatát és az azon lévő szöveggel a látszatot keltik, mintha a csaló kifizette volna a megrendelt árut. Van ott egy "pénzt kapni" gomb (a gomb neve kicsit sem kamu :) ) ami átvisz egy bankválasztó oldalra, amin szintén lemásolták az ismertebb mo-i bankok arculatát. Ha ezek valamelyikébe megpróbálsz belépni, már meg is szerezték az internetbankos adataidat.
Szerintem ez volt a lényege.

update: Mire beírtam már nem elérhető a fenti link...

[ Szerkesztve ]

(#578) ForRedGlory válasza Ronaldohun (#577) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Azt tudom, hogy csalás, azért volt ott a smile. :D

A trükk érdekelt, mert a linkjükre nem mertem rákattintani, de sejtettem, hogy valaki már látott ilyet közelebbről. Köszi. :R

(#579) Ronaldohun válasza ForRedGlory (#578) üzenetére


Ronaldohun
tag

Na, ezzel találkoztam én is, amikor megnéztem az linket.
[24.hu cikk]

(#580) csabyka666


csabyka666
addikt

Amikor írt, egyből hívtam WhatsApp-on, kinyomta, majd írtam neki, egyből jött a válasz. Hiteles... :DDD

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#581) Ronaldohun válasza csabyka666 (#580) üzenetére


Ronaldohun
tag

Ez ugyanaz az adathalász módszer amivel a korábbi hozzászólót akarták átverni. (Küld egy kamu jófogás oldalt a "utalásról", meg egy kamu internetbank belépő linket)

(#582) ferenck válasza csabyka666 (#580) üzenetére


ferenck
senior tag

Én már nem is fárasztom magam az ilyenekkel. Ha WhatsApp-on jelentkezik valaki egy hirdetésemre, már tiltom is ki azonnal. :D

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#583) csabyka666 válasza Ronaldohun (#581) üzenetére


csabyka666
addikt

És onnan hogyan tovább? Oké, megadom a banki adataimat a kamu banki oldalon (miért is kellene megadnom, ha a kamu jófogás oldal szerint elutalta a pénzt, tehát rendben vagyunk), de már a belépésnél kapok egy SMS-t egy kóddal (ha a valós bankomba lépek be), ami nélkül nem enged tovább. OTP-s vagyok, a többi bankot nem ismerem, hogy milyen a rendszerük.
Szvsz ha nem tudja a kódom, nem is tud belépni...gondolom én naivan.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#584) csabyka666 válasza ferenck (#582) üzenetére


csabyka666
addikt

Nincs azzal baj, de ezekről ordít, hogy valami fordítóval csinálták, és általában valami feltűnően szép leányzó van a képen. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#585) Ronaldohun válasza csabyka666 (#583) üzenetére


Ronaldohun
tag

A kamu oldalon elég zavarosan volt megfogalmazva. Volt valami "Pénzt kapni" gomb, ami elvezetett ehhez a kamu internetbankhoz. Talán arra bazíroztak, hogy itt egyből próbálsz belépni, hogy leellenőrizd, átjött-e az utalás. Ezt nem tudom.
Másrészt meg lehet, hogy van akinek úgy van beállítva, hogy sms értesítés nélkül is tud mókolni a fiókjában. Én is néha úgy tudok rendelni meg utalni, hogy nem kell a telefonom jóváhagyni. Nekem pl. 10 esetből 3-szor nem kell jóváhagyni. Ezt mondjuk nem is értem. Már akartam is kérdezni a bankot, hogy miért van ez.

(#586) csabyka666 válasza Ronaldohun (#585) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, pl múltkor a telekomos számlát neten fizettem, és nem kért kódot, de rendeltem korábban valami 40-50 ezres dolgot, akkor sem, máskor meg 2000 forintra is kéri.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#587) Ronaldohun


Ronaldohun
tag

Most kaptam az OTP-től:


[ Szerkesztve ]

(#588) csabyka666 válasza Ronaldohun (#587) üzenetére


csabyka666
addikt

Ja hogy a jóváhagyó kódot is el kell küldeni nekik! Így már ok, persze az utaláshoz is kell jóváhagyó kód, de gondom megszerzik ezt is.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#589) Pityu. válasza csabyka666 (#586) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Online fizetésnél mindig kell kódot megadni ha pl nem átutalás hanem azonnal online bankon keresztül akkor két kódot kell megadni egy saját megerősítő kódot meg egy sms-ben kapott kódot.Bár lehet ha regisztráltad a kártyád pl a simplepay fizetőn keresztül akkor nem kér kódot ,én pl nem regisztráltam a kártyám ott és meg kell adnom fizetéskor a bankkártyán feltüntetett adatokat és a két megerősítő kódot.Pedig én is rendelek webshopból fizetek be telefonszámlát.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#590) csabyka666 válasza Pityu. (#589) üzenetére


csabyka666
addikt

Én is így tudtam, de mondom, van, hogy nem kér. Először azt hittem, összegfüggő, de ilyen 20-40-50 ezres tételnél is van, hogy nem kéri.
Arra gondolsz, amikor van egy 3 jegyű fix telekódod, meg kapsz egy aktuális számsort SMS-ben, na nekem ez a legtöbbször így is van, de előfordul, hogy nem kéri. Nincs SimplePay-em, se androidos OTP appom, kizárólag csak PC-s böngészőből csinálom.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#591) eboostr


eboostr
aktív tag

(#592) volgabi


volgabi
csendes tag

Többször is vásároltunk ott, viszont nagy körültekintéssel.
Kár hogy nincs ott rendes értékelési rendszer.
Eddig csak 1x ajánlotta fel a jófogás hogy értékelhetek. Pedig kb 10 vásárlás mar volt ott....

(#593) Pityu. válasza volgabi (#592) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na engem egyszer valaki 5 csillagosra értékelt a jófogáson azelőtt azt se tudtam ilyen lehetőség van.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#594) volgabi válasza Pityu. (#593) üzenetére


volgabi
csendes tag

Én sem tudtam higy van ilyen, azért is lepett meg hogy felajánlotta.
Biztosan köti valamihez a rendszer.
Azt tudom hogy háztól házig szolgáltatással vettem meg azt a terméket.

(#595) ferenck válasza volgabi (#594) üzenetére


ferenck
senior tag

Igen, csak háztól házig szolgáltatás esetén van lehetősége a vevőnek értékelni.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#596) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Hát, engem egyszer vágtak át a jófogáson keresztül, azóta kerülöm az egész oldalt.
nagyon sok a csaló, erről az oldal nem tehet, viszont arról már igen, hogy lusták fejleszteni az oldalt, kötelezővé tenni az illető címének pontos lekérését, majd ha kiderül hogy csaló, kötelezően megadni a címét, Bár, az okos csalók sosem a valós címet adják meg.
esetemben még rajtam kívül ugyan az a felhasználó csak az nap, 10 embert megkárosított, kamu "szarka Csaba" Névvel, árult sokmindent, de csak képileg. Mindegy, csak óvatosan, esetemből ügy lett, és a rendőrök semmit sem tudtak csinálni az elkövetővel.
A másik furcsa, hogy nem tudom beazonsítani az oldal valódi gazdáját.. khm. :DDD Csak ésszel. :R

(#597) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Még soha nem rendeltem semmit a jófogásról szállítással.
Mielőtt véglegesítem a vásárlást, fogom látni valahol mennyi a szállítási költség ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#598) Guci01


Guci01
újonc

Sziasztok!
Sajnos én is átverés áldozata lettem. Harry Potter könyveket találtam túl jó áron, és sajna nem vettem észre az árulkodó jeleket. Viberen is írt, helyesírással nem volt gond. Miután utaltam az illető felszívódott, de a hirdetés továbbra is aktív maradt. Másik profilról ráírtam, azonnal válaszolt, készségesen eladta volna ismét a könyveket.
Róla van szó:

Erre a számlára ment az utalás:
Géczi Richárd
11600006-00000000-99838076

A rendőrségi feljelentést megteszem, hátha összejön annyi, hogy legyen is belőle valami.

Ha esetleg mást is megkárosított, jelezze.

[ Szerkesztve ]

(#599) LanyUs válasza DonThomasino (#597) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tőlem épp "vásárolni" akartak... A felhasználó nem lekérdezhető, de olvassa, amiket írok neki. Az érdekes, hogy egy vonal van a profilja helyén.

Első lépés

Második lépés

Harmadik lépés

Na itt a fogd a pénzt után ki kell választani a bankot és a belépési felületre dob! Felhasználónév és jelszó stb.... Megköszöntem a részvételt...

(#600) [w] válasza LanyUs (#599) üzenetére


[w]
őstag

én még játszom vele :DDD, nálam "mab" felhasználónévvel jelentkezett

adtam neki egy nemlétező logint meg jelszót azzal, hogy én ehhez nem értek, lépjen be a netbankomba és nézze meg ő is, hogy nem jött még át a pénze, hiába utalta el :DDD

persze még előtte jelentettem az ügyfélszolgálatnak, de nyilván úgyis szarni fognak rá, addig is én jól szórakozom :B

cmdr PETER W. VOLKOV

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Jófogás tapasztalatok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.