Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Jófogás tapasztalatok

Hozzászólások

(#801) herion válasza FistXL (#799) üzenetére


herion
tag

4000Ft a GLS háztól-házig. Hidd el, ebben bőven benne van az a veszteség, ha esetleg nem venné át a címzett. Nekem is volt már olyan (többször is háztól-házig-al), hogy nem vette át a csomagot az ember, szó nélkül hozta vissza a GLS.
Foxpostnál (automatánál) viszont bukod az 1800Ft-ot plusz 500Ft amiért visszaviszik az automatába. Illetve még 5 munkanapot "pihentetik" is a logisztikai raktárban, valami törvény kötelezi őket erre (ügyfélszolgálatos csaj mondta).

Who Let The Dogs Out?

(#802) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Nem tudok belépni a Jófogás oldalára. A fotón látható kép fogad. Több gépről próbáltam. Telefonos alkalmazásban nem tudok a fiókomba belépni. Mi történt? Egyébként van olyan oldal, fórum, telefonszám ahol érdemleges választ lehet kapni? És az nem 3-4 hét csúszással történik?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#803) embe válasza embe (#802) üzenetére


embe
nagyúr

Router újraindítás megoldotta.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#804) Muszakishop


Muszakishop
csendes tag

Pár napja valaki megrendelt egy régóta hirdetett kávégépemet foxpost-tal. Én becsomagoltam, betettem a kocsiba, elvittem a 20 km-re lévő automatához és feladtam. Amikor hazaértem ott várt egy email, hogy "bocsi, tévedésből rendeltem meg". Irtam neki, hogy sorry, már feladtam, azóta semmi válasz, közben már megérkezett a célautomatába a kávéfőző.

Szerintetek mit csináljak ? Ha nem veszi át, nyilván visszaküldik, az plusz költség, meg újra el kell menni érte az automatához, tehát mondhatjuk, hogy effektive kárt okozott nekem az illető.

(#805) ferenck válasza Muszakishop (#804) üzenetére


ferenck
senior tag

Ez benne van a pakliban, nem tudsz ellene tenni semmit, csak azt, hogy nem küldesz utánvéttel semmit, vagy min. a szállítási + vissza szállítási díj előre utalása után.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#806) herion válasza Muszakishop (#804) üzenetére


herion
tag

Ahogy ferenck mondja, csak akkor szabad feladni ha elutalja a teljes vételárat, vagy legalább a szállítási+utánvét+visszaküldés költséget. Ezt ilyenkor levonod a vételárból, annyival kevesebbet fizet majd az automatánál-futárnál.
Egyébként én nem csak a Jófogáson, és nem csak Foxpost-nál hanem mindenhol csak előre utalás után adok fel csomagot.
Nagyon sokan beszopattak már azzal az évek alatt, hogy nem vették át csomagot. Meguntam.

Who Let The Dogs Out?

(#807) zolnagy


zolnagy
őstag

Sokat hallok mostanában online csalókról. Kérdésem, hogy az alábbi lehet-e csalás, ill. ha igen, akkor hogyan tudnának visszaélni az adataimmal?

Szóval hirdetek valamit egy ideje (25e Ft értékben), már el is feledkeztem róla, de a hirdetés fent volt. Jelentkezik valaki, hogy megvenné, de pályázati keretből és kell neki 2 hét, míg letisztázza. 2 hét után tényleg jelentkezik, hogy OK a dolog. Küldjem el neki a nevem, számlaszámom az utaláshoz. GLS futárt küldene, ehhez kellene egy név, cím, telefonszám es email cím. Egy adott napon érte menne a futár a megadott címre egy 3 órás időablakban.
Na most, ezekkel az adatokkal vissza lehet élni? Mert bankkártya adatokat nem adok itt meg, csak számlaszámot.
Szerintetek?

(#808) ferenck válasza zolnagy (#807) üzenetére


ferenck
senior tag

Csalás. Az ilyet azonnal tiltom, nem is válaszolok neki. Miért rendelné ő a futárt, az az eladó dolga. Így van indoka, hogy miért nem adja meg az adatait. Ha azt írod neki, hogy utalja a pénzt és majd te rendeled a futárt, már nem fog válaszolni.

Ilyenkor általában az szokott lenni, hogy miután minden adatot átadsz neki (adathalászat), utána küld neked egy üzenetet, hogy ő kifizette az összeget a futárnak és majd megkapod amikor ő átvette a csomagot, vagy valami hasonló badarság.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#809) zolnagy válasza ferenck (#808) üzenetére


zolnagy
őstag

OK, köszi! :R

(#810) LanyUs válasza ferenck (#808) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nekem a kedvencem, hogy: "Lépjen be a netbankjába, hogy átvehesse a pénzt!"
Mintha valami milliós nyereményről lenne szó :) Közben meg kamu adathalász oldalakra visz. Az ilyennek helyben a gép előtt meg kellene köszönni tevékenységét. Milyet nézne, ha beállítanának a károsultak és lenyomnák a reggeliző kanalat a torkán...

(#811) animatrix11


animatrix11
őstag

Nem találtam marketplace csoportot, de nem lehet a ruszkikat letiltani? Mármint oroszoktól ne kapjak üzeneteket? Valamit meghirdetek, és irkálnak a gyökereket

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#812) Beni2360


Beni2360
félisten

Szisztok. Feladtam egy tab hirdetést, a facén jött 3 kamu e-mailos érdeklődés lefényképeztem a hátam és elküldtem azzal a kérdéssel, hogy tollas e a hátam. Ezután már békén hagytak. Jött a jófogáson egy érdeklődő olcsóbban venné meg. Írtam, hogy nem tudok engedni. Ok akkor gondolkodik, hetfőn Siofokra utazik vasárnap át tudná e venni személyesen a mol kúton? Késöbb vissza írt (csak sima felhasználó a megnevezése de aláírásnál Lacit ír). Kért egy tel számot, küldtem egy nemsokára lejáró számot de utána kikapcsoltam. Írta vasárnap délelőtt nálunk fog járni és találkozhatnánk. Én csak egy órakkor válaszoltam, hogy most végeztem az adatok mentésével és délután 6 után vagyok elérhető. Erre késöbb jött a válasz, hogy akkor hétfön jól esz e a tali? Most írjak neki,hogy Siófokon a jegyzőnél találkozunk.
Mi a buktató saját kezü átvételnél?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#813) nebancsa válasza Beni2360 (#812) üzenetére


nebancsa
senior tag

Szerintem a személyes átadás átvétel a legkorrektebb. A vevő megtudja nézni az árut, ha tetszik neki megveszi. Nincs plusz postaköltség és várni sem kell napokat.

(#814) Beni2360 válasza nebancsa (#813) üzenetére


Beni2360
félisten

Valami furcsát érzek az üzeneteiben, friss név nélküli rege van. Mar azt képzelem, hogy kitépi a kezemből és elfut, vagy többen körbe vesznek. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#815) Beni2360 válasza nebancsa (#813) üzenetére


Beni2360
félisten

Na végül telefonon egyeztettünk, beszélgettünk és itt lakik ahol én. Végül átjött egy 15 millás mercivel, megnézte es fizetett. :C
Köszi a Segitségeket. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#816) Muszakishop


Muszakishop
csendes tag

Ime egy Jófogásos Foxpost-rendelés története nyomkövetésben elmesélve, ha nem veszi át a vevő mert "meggondolta magát" :

[link]

15 nap telt el, már kb. 6-an megvették volna és meg mindig nem kaptam vissza a csomagot.
A Foxpost automata 20 km-re van tőlem, tehár a feladás és a visszaküldés is 40-40 km autózás.

Mindenzt azért mert vannak unatkozó hülyegyerekek a Jófogáson akik ezzel élik ki magukat.

(#817) csaba17 válasza Muszakishop (#816) üzenetére


csaba17
senior tag

de legalább a szállítást előre utaltattad vele?

(#818) Muszakishop válasza csaba17 (#817) üzenetére


Muszakishop
csendes tag

Nem ! :(( De utólag legalább az oda-vissza szállítás díját átutalta.

(#819) ferenck


ferenck
senior tag

Most még jobban kell vigyázni Foxpost feladással. Csak a szállítási + visszaszállítási díj előre utalása esetén szabad küldeni utánvéttel bármit, mert mint észrevettem, az 550 Ft. visszaszállítási díjat 1500 Ft.-ra emelték, szóval még többet lehet bukni rajta. :Y

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#820) eboostr válasza ferenck (#819) üzenetére


eboostr
aktív tag

Az kemény... :((( kösz az észrevételt.

(#821) Muszakishop válasza ferenck (#819) üzenetére


Muszakishop
csendes tag

Hozzátenném, nem csak az oda-vissza szállítási díjat bukja az ember egy "szórakozni vágyó" idióta miatt, de a csomag a célautomatában vár 4-5 napot, ezután a Foxpost a "postatörvény" miatt 5 munkanapot raktárban tárolja (ez inkább 7-8 naptári nap) majd ezután küldi vissza a freladó automatába. Tehát kb. 2-3 hét mire visszakapod a csomagod.

(#822) Richoo44 válasza Muszakishop (#821) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Sziasztok,nekem most kezd alakulni egy ilyen dolog, két napja pihen az automatában a cucc, és hozzá sem szagol a vevő....
Érdekes, hogy ezért amúgy egyik cég sem vállal felelősséget, nem tudom, ezt így ebben a formában nem reklámoznám hogy hú de kurva jól jár vele az ember, mert semmivel sem egyszerűbb, mint hogy valaki csak úgy átver egy utánvètes csomaggal. :) :D :D
Sosem küldök utánvéttel semmit amúgy, csak annyira korrektnek tűnt ez a módszer, de tipik ,hogy bele szakadtam egy illetőbe, aki a jelek szerint csak szórakozik.... :W

(#823) Richoo44


Richoo44
aktív tag

;)

[ Szerkesztve ]

(#824) Richoo44


Richoo44
aktív tag

Sziasztok!
Na, most már hivatalosan is vissza került a csomagom a foxpost raktárába, előtte írtam annak a szerencsétlennek, hogy számíthatok-e az átvételre, letagadta hogy ö kérte a szállítást, és állítólag csalók rendeltèk a nevében. :DD
Jófogáson jelentettem, remélem letiltják legalább és nem tud majd mást megkárosìtani.De beteszem ide is az adatokat, ha esetleg valaki vele találkozik, kerülje jó messziről.
Inkorrekt és hazudozik, forintot nem ér az ilyen.!

[kép]

(#825) Muszakishop válasza Richoo44 (#824) üzenetére


Muszakishop
csendes tag

Én végül 16 nap után kaptam vissza a csomagot (persze ki kellett fizetni a visszaszállítást is) plusz az automata 20 km-re van, tehát volt 4x20 km felesleges autózás. Szerintem hanyagolom ezt a Foxpost témát.

(#826) simonjoe válasza Richoo44 (#824) üzenetére


simonjoe
senior tag

....köszi az infót!! :R Te is zsámbéki vagy, vagy csak itt adtad fel a csomit? :D

Joe

(#827) herion


herion
tag

Semmi gond nincsen a Foxposttal, simán csak nem adunk fel semmit magánszemélyként utánvéttel. Bármennyire is megbíznánk az illetőben.
Ha a delikvens nem akar utalni akkor jöjjön el személyesen, ha ez sem megoldható, akkor ott a GLS háztól-házig. A háztól-házignál semmit nem kell fizetni, és ha nem veszi át a címzett, akkor a GLS ingyen visszahozza. Persze ez csak a Jófogáson keresztül játszik.
Ha ezek közül egyik sem tetszik neki, és ragaszkodik az utánvéthez, akkor kulturáltan elköszönsz tőle és várod a következő jelentkezőt, akinek majd megfelel az utalás.
Célszerű beleírni a hirdetés szövegébe, hogy csomagküldés csak előre utalás után, ezzel elkerülve a felesleges köröket.

Who Let The Dogs Out?

(#828) lolka.21


lolka.21
friss újonc

Sziasztok,
nem tudom, hogy mennyire általános, amit most megosztok veletek, számomra ez egy "új módi" a jófogáson (hosszú idő után most tértem vissza az oldalra). Pár napon belül másodszor fordul elő, hogy valaki leüti a hirdetést, amihez meg volt adva a 'szállítással is kérheted' opció. Azt hiszed komoly vevőd akadt, mivel szépen meg is érkezik a jófogásos foxpostos e-mail, hogy erősítsd meg az igénylést. Még enged rákattintani a jófogás felületén, azután teljesen befagy a hirdetés: nem jön a Foxtól a kód, nem lesz semmilyen státusz feltüntetve a hirdetéshez és már nem is szerkesztheted többé. A felhasználóról pedig nem tudsz semmit. Második alkalommal rám írt valaki, megadva a nevét és a terméket, amit elvileg meg szeretett volna vásárolni, külön adatot nem kért üzenetben, de már az én viszont válaszomra egyáltalán nem reagált. Szimplán 'Felhasználó'ként jelennek meg, tehát nem regisztrált tagként vásárolnak.

Már egy kört letudtam az ügyfélszolgálattal és meg is erősítették a következőt:
"A jelzett hirdetés esetében a korábbi megrendelés biztonsági okok miatt került törlésre, a Vevő a megrendelést követően már nem szerepel a Felhasználóink között, így ennek értelmében nincs lehetőségünk intézkedni az ügyben. Adatvédelmi okok miatt nem áll módunkban kiadni a másik fél adatait, valamint több információt megosztani az esettel kapcsolatban. Kérjük válaszlevélben járuljon hozzá hirdetésének törléséhez, hiszen nem tudja jelenleg szerkeszteni, törölni."

Ez még egy szerencsés esetnek mondható, mert anyagi károm nem keletkezett, csak idegesítő, hogy felesleges köröket kell futnod a csalók miatt már ilyen formában is :S....

(#829) Pityu. válasza lolka.21 (#828) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem is jött értesítés,hogy valaki szeretné megvásárolni a terméket foxpost csomagszállítással el is fogadtam kitöltöttem a csomag adatait méret,súly islyesmi aztán jóváhagytam a rendelést de semmit nem kaptam emailben csomagkódot amivel feladjam.Viszont nemrég egy órával később hívott a vevő,hogy hogy áll a rendelés mert ő kérte a foxpostos csomagküldést de még nem kapott visszaigazolást,hogy én elfogadtam volna.Viszont azt mondta,hogy neki úgy is jó lenne ha elküldeném a csomagot vagy ugyan így foxposton vagy postán buborékos borítékbe és akkor elutalná az árát meg a szállítási díjjat utána küldhetném.Viszont megbeszéltük,hogy előbb utána járok a jófogásnál nehogy az legyen én elküldöm akkor így simán nem a jófogáson keresztül aztán a jófogás meg bekeverjen a megrendelt csomagszállítással.Azt mondta oké de akkor majd hívjam fel,hogy mire jártam mert szeretné megvásárolni a terméket.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#830) herion


herion
tag

Csak akkor szoktam Jófogáson keresztül Foxposttal eladni a cuccokat ha a mérete nagyobb mint az M (19,5 cm x 36 cm x 61 cm) csomagméret. Ugye Jófogáson egységesen minden Foxpost küldemény ugyanannyiba kerül, az S csomagméretű gyufásskatulya meg az XL méretű mikrohullámú sütő is 1800Ft.
Egyébként az S 1500Ft az XL meg 3500Ft - ha magánszemélyként adom fel. Így S méretnél némileg lehet kímélni a vevő pénztárcáját ha valami apróbb dolgot magánszemélyként - a Jófogást kihagyva - adok fel.

Nálam ez mindig bevan pipálva "Erre a termékre nem szeretnék szállítási igényléseket kapni."
Így kötelezően először kommunikálni kell, amiből már elég jól leszűrhető mennyire gondolja komolyan a vásárlást.
Ha megegyeztünk, akkor vagy én adom fel Foxposttal, vagy bekapcsolom Foxpost szállítást (természetesen csak utalás után).
GLS háztól-házig szállításnál ugyanez, kommunikáljunk előtte, és ha oké akkor feladom. GLS-nél nyilván nincs előre utalás, mivel annál anyagi kockázat sincs, ha nem venné át a csomagot.

Az ilyen előzetes egyeztetésekkel -szerintem- egész jól kiszűrhető az olyan eset amit most #828 lolka.21megosztott.

Who Let The Dogs Out?

(#831) Pityu. válasza herion (#830) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De mit lehet csinálni az én leírt esetemmel mikor én se meg a vevő sem kapott semmi értesítést foxpost felől ő azt mondja,hogy akkor adjam fel neki akár postán elutalja előre a pénzt.Én közben írtam a jófogásnak mert nem akarom a végén meg elküldöm máshogy aztán a már feladott rendelés meg bekeverjen a jófogáson keresztül.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#832) herion válasza Pityu. (#831) üzenetére


herion
tag

Nyugodtan figyelmen kívül hagyhatod a Jófogás féle Foxpostot, és feladhatod te a weboldalukon a csomagot. Nem fog belekeverni a Jófogás, mivel az egy teljesen független magánszemélyként feladott csomag lesz egyedi csomagszámmal, amihez semmi közük nincsen.
Az a lényeg, hogy ha már nem vársz és feladod te külön postán/Foxposton, és időközben megkapnád a CLFOX... (volt már ilyenre példa, hogy 1 nap után kaptam meg) csomagszámot akkor ne foglalkozz vele, hanem írj egy levelet a Jófogásnak, hogy ez a hirdetés már tárgytalan, és töröljék.

Háztól-házig szolgáltatásnál volt már olyan, hogy nem kaptam meg az emailt a GLS-től órák után sem.
Nem vártam hanem felraktam másik szöveggel a hirdetést, fél óra után megjelent, a vevő leütötte, és lám 10 perc múlva már jött is az email mikor viszi a futár a csomagot.
Írtam a Jófogásnak hogy az ominózus hirdetés nem aktuális, töröljék, hogy ne legyen függőben/kiszállítás alatt, és ennyi.

Hogy ilyenkor kinek a rendszere szarakodik, a Jófogásé, a GLS-é vagy esetedben a Foxposté, jó kérdés.

Who Let The Dogs Out?

(#833) Pityu. válasza herion (#832) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na időközben most délután megjött a feladó kód emailben most így adtam fel beszéltem a vevővel is de legközelebb úgy fogom csinálni ahogy te leírtad.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#834) eboostr válasza herion (#832) üzenetére


eboostr
aktív tag

Jah ilyennel már én is találkoztam, már több mint fél éve írja az egyik hirdetésnél hog kiszallitas folyamatban, érdekelt is a cucc de az eladó már eladta, nem tudja levenni és hát úgyhagyta.

(#835) Tefl0n


Tefl0n
csendes tag

Sorry a wall of textért, a lényeget meg a tanulságaim kiemeltem.
Sajnos nekem is sikerült csalás áldozatává válnom a Jófogáson épp tegnap 2023.08.30. Az elmúlt időszakban elég sokat kereskedtem online és csak jó tapasztalataim voltak, a gyanúm sokat lágyult emiatt, mondjuk úgy is alakult, hogy a környékemen főleg. Utólag már látom, hogy minden hibát elkövettem, amit el lehetett. :W A csaló olcsón tett fel több tárgyat is egyszerre feltűnően alacsony áron (azt gondoltam eladásra kényszerül, voltam így én is és találkoztam is, illetve egy vidéki kis falut adott meg, gondoltam a BP árakhoz szokott agyam mondatja velem, hogy túl szép a dolog), én egy PS5-öst néztem ki. Még meg is néztem a profilját, hogy most tett fel 2-3 elektronikai tárgyat, de volt 1-2 régebbi hirdetése. Fel is hívtam, ahol többször beszéltünk, küldött adatokat, én is neki elmondtam, hogy akár személyesen elmennék érte, de rögtön leszerelt, hogy több hetes munkára megy külföldre, így megegyeztünk, hogy bizalmi alapon egy előleget elutalok a készülékre ő meg feladja, aztán majd utólag, ha megjött rendezzük a maradékot. (Amit itt még fatálisan elrontottam, szintén megfordult a fejemben, hogy kérjek egy lakcímkártyát vagy személyit, szintén olyan, amit kb. fél évvel ezelőtt biztos megtettem volna)

Utána még vissza is hívott, hogy nem jött meg az előleg és még nem járt így soha, ahogy fentebb is írták többen kedves volt, illetve úgy viselkedett, mintha neki is lennének kétségei az én jószándékaim felöl. Megmutattam az utalási bizonylatot, de neki ez még kevés volt. Mivel a megadott számlája TransferWise-os volt megkérdeztem egy barátomat, aki pont ott dolgozik, mondta, hogy van hogy 1-2 napot eltarthat a dolog valóban, hogy átmenjen. A csaló közben továbbra is hívott, érdeklődött, javasolt, ötletelt velem és úgy viselkedett ahogy én is tettem volna teljesen elaltatva a gyanúmat, hogy átver. Adott végül egy Raiffeisen számlát is, hogy ha az előleget látja azon, akkor már készíti is a csomagot. Természetesen balga módon elutaltam neki (utólag nem is értem magam, még viccelődtem is neki a telefonba és SMS-ben, ahol az adatokat megadjuk, hogy jó nagy marha vagyok ha átver...).

Amikor átment az az utalás is természetesen minden hirdetése eltűnt, volt neki egy fényképező, egy drón és ez a PS5, még megtaláltam a Google memóriában a hirdetést, de ennyi, ezek a már halott linkek.
https://www.jofogas.hu/zala/Elado_Playstation_5__141318329.htm
https://www.jofogas.hu/zala/Elado_Huawei_P30_Pro_8_256_141312203.htm
https://www.jofogas.hu/zala/Elado_DJI_Mavic_Air_2_FMC_141223364.htm

Feljelentést azonnal tettem elektronikusan és a bankkal is visszahívattam az utalásaim, szerencsére a TransferWise-osnál a saját csapdájába esett, mert azt vissza tudták hívni mert még nem érte el a számláját, de a másik számlán megrövidített, de azért így is egy viselhetőbb összeggel. (Ez is jó tanulság, ha elektronikus banknak utalsz és van átfutási idő, akkor kb. még másnap reggelig biztos vissza tudod hívatni a bankoddal az utalásod mint téves utalás a kapó fél beleegyezése nélkül) Alább az adatai, hogy más lehetőség szerint el tudja kerülni, biztos vagyok benne, hogy ma már más néven új hirdetései vannak:

Használt név: Takács Zsolt
Kamu lakhely: Almásháza, Zala megye (az igazi bankszámlái egyébként Kiskőrösiek)
Telefonszám: 06 70 147 2689
Email cím: takacsz480@gmail.com
TransferWise számlaszám:12600016-10411042-47666253
Raiffeisen Bank:12062003-01925911-00100009

A drága lecke, hogy egy tucat jó kereskedés után se nyugodjon meg az ember, használja a feltett képekre a keresőt és nézze meg mit hirdet még az ember, mindig legyen résen, illetve, hogy tényleg a személyes csere a tuti, semmit ne postáztass.

(#836) bence5511


bence5511
csendes tag

Üdv mindenkinek! Amennyiben nem illik ide a commentem nyugodtan töröljétek.
Szeptember 12-én egy mobillaci nevű hardveraprós kollega behúzott szépen, egy Nintendo Switch-re utaltam elő neki 75 ezer forintot, majd ezután következett egy ígéret hullám, először nem adta oda a csomagot a futárnak az anyja, majd nem jött a futár érte, pedig ő állítólag többször is megrendelte. Fene sem gondolta volna, hogy egy 2009-s tag behúzza az embert, a mai nap folyamán ahogy látom valaki jelentette és fel is lett függesztve véglegesen a fiókja. Csak azért írom ezt ki ide, hogy amennyiben te is károsult vagy általa, keress már meg privátban, hogy csoportos feljelentést tudjunk tenni ellene. Megköszönném, ha maradhatna a comment. :R

(#837) Pityu. válasza bence5511 (#836) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azért ez elkeserítő ahogy elnézem egy negatív értékelése volt bár leginkább vevőként "tevékenykedett" vagyios arra kapta az értékeléseket leginkább.Azért elgondolkodtató,hogy még értékeléssel is nehéz akkor megbízni az emberekben a jófogás az már olyan mint egy taposóaknás terep remélem itt nem lesz sose olyan.Mai világban a bizalom a legnehezebb dolog.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#838) bence5511 válasza Pityu. (#837) üzenetére


bence5511
csendes tag

Igen, ez lehetett volna egy intő jel, bár őszinte leszek, először váltottunk néhány üzenetet, és korrektnek tűnt, kértem képeket a gépről és a tartozékairól és küldött többet is, szám szerint 4db-t több szögből is, a kérdéseimre értelmesen válaszolt, nem volt tele helyesírási hibákkal, nem sürgette, hogy utaljam el a pénzt, ezért is nem gyanakodtam rá nagyon, hogy ez megtörténhet. Ami még kiemelendő attól függetlenül, hogy nem volt sok értékelése, volt neki 1300+ piaci hozzászólása szóval elég aktív volt az évek során. Megállás nélkül győzködött, hogy esze ágában sem volt átverni, csak szarul jöttek ki a dolgok neki és a mai napon visszautalja, csak megkell várnia, hogy az anyja hazaérjen, amit nem is értettem, de hát nyilván azóta sem utalt el egy forintot sem, hát mindenesetre, utolsó alkalom volt, hogy bárkinek is előre utaltam, nem tudom, hogy egy névvel és egy számlaszámmal mekkora sikerem lesz a rendőrségnél, van egy gyanúm, hogy semekkora, de azért megteszem a feljelentést jobbat nem tudok. :W :(

Én hülye a lényeget elfelejtettem az előző commentemnél, ha ezzel a számlaszámmal, illetve névvel találkoztok vigyázzatok, én erre utaltam el neki az összeget:
Páll János - 10403394 - 86768955 - 82681003 :R

(#839) Pityu. válasza bence5511 (#838) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Félős az előreutalás igen de gondold meg ha utánvéttel vásárolsz is lehet olyan,hogy nem az van a dobozban amit rendeltél xy tól szóval minden kockázatos.Én is rendlétem már olyan tól akink 200 pozitív mellett volt egy negatív értékelése de hálisten gond nem volt.Nem is értem az embereket,hogy hogy képesek erre kicsit olyan ez mint a társkereés mikor egy nőre ráír egy csomó férfi aki a normálisak renoméját elrontja és már a normális sem kap választ csak általánosítást.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#840) bence5511 válasza Pityu. (#839) üzenetére


bence5511
csendes tag

Valóban igazad van benne, csak kicsit megöli az emberekbe való hitet amikor még az is átcseszi az embert akinek elvileg relatív megbízhatónak kéne lenni, illetve frusztráló, hogy ez már a második alkalom, hogy ez megtörténik velem, 2 éven belül, és jóformán semmit sem tehet az ember, mert annyira inkompetens a magyar hatóság. Az meg egy kész vicc, hogy nem adhat ki a bank információt róla még a rendőrségnek sem, legalábbis előző alkalomnál így jártam, akkor "csupán" 40 ezret buktam, jól kivan találva ez a védjük a bűnözőket rendszer. :(

(#841) herion válasza bence5511 (#840) üzenetére


herion
tag

Esetleg itt is jelezheted a dolgot, hátha.

Who Let The Dogs Out?

(#842) bence5511 válasza herion (#841) üzenetére


bence5511
csendes tag

Megpróbálom, köszönöm a tippet. :R

(#843) Pityu. válasza bence5511 (#840) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem mondod anno egy jófogás csaló ellen tettem feljelentést lassan 4 éve és többen is tettek az volt a szerencsém de mégse szerencsém mert azóta sem hallottam az ügyről.Fos az egész rendőrségi nyomozózsi dolog szerintem legtöbbször szarnak az ügyekre meg ahogy mondo a rendszer úgy van megcsinálva,hofgy a bűnözőknek legyen jó de ugye min csodálkozunk mikor az országot is bűnözők vezetik.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#844) bence5511 válasza Pityu. (#843) üzenetére


bence5511
csendes tag

Szintén ugyan így jártam az előzővel én is, és az nekem is jófogásos volt, nálunk is több ember volt megkárosítva, tettünk csoportos feljelentést, de ott is csak egy nevem és számlaszámom volt, és a rendőrségen csak egymásnak adogatták át az ügyet a "nyomozók", semerre se haladt az ügy, de ami tényleg kiveri a biztosítékot, hogy a mai napig látom, hogy hirdet pl marketen, mivel annyi esze van, hogy ugyan azokat a képeket teszi fel, illetve viccből ráírtam, és még a számlaszám és név is ugyan az mint mikor átlettem vágva, és a rendőrség így is tehetetlen, lenyűgöző, hogy milyen profi szakembereink vannak. :C

[ Szerkesztve ]

(#845) Pityu. válasza bence5511 (#844) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehetséges,hogy az enyém is hírdet még csak más néven más telefonszámmal kitudja.Annyit tudok,hogy anno átkerült azthiszem kecskemétre az ügy de sehol semmi pedig nem egy feljelentés volt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#846) bence5511 válasza Pityu. (#845) üzenetére


bence5511
csendes tag

Sikerült nagy nehezen visszakapnom a pénzem tőle, de valószínűleg csak a csoportos feljelentés miatt parázott be, mivel kiderült, hogy jó pár embernek tartozik. Úgyhogy itt is jelezném, nekem megoldódott az ügy. :R

(#847) Pityu. válasza bence5511 (#846) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na örülök neki,hogy megoldódott :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#848) bence5511 válasza Pityu. (#847) üzenetére


bence5511
csendes tag

Hála ég, viszont azért megkaptam, hogy egy seggfej és pöcs vagyok, mert mertem írni a történtekről egy posztot, miután kitiltották és jogos volt az aggályom, hogy csak úgy lelép. Sokat elmond róla úgy érzem, ha vissza is kerül, több üzlet nem köttetik köztünk az egyszer biztos.

(#849) Pityu. válasza bence5511 (#848) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szard le a vêleményét viselje a felelősséget mert háeítani akar,de ő a hibás.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#850) bence5511 válasza Pityu. (#849) üzenetére


bence5511
csendes tag

Jogos, abszolút igazad van.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Jófogás tapasztalatok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.