Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Jófogás tapasztalatok

Hozzászólások

(#701) Myers válasza csabyka666 (#699) üzenetére


Myers
senior tag

Néztem a beállításokat, és igen, nyilatkozni kell, hogy magán, vagy céges.
Rányomok, hogy magán, majd a "Nyilatkozom gombot", erre kiírja:
"Cannot read properties of undefined (reading '0')"

Mobilon pedig megint ez:
"Érvénytelen adószámot adtál meg"

Kész, ez így használhatatlan, nem lehet továbbmenni. Majd írok nekik.

http://www.muszaj.hu/

(#702) csabyka666 válasza Myers (#701) üzenetére


csabyka666
addikt

Na szép...

Az ügyfélszolgálatuk kritikán aluli sajnos.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#703) Bajzath


Bajzath
csendes tag

Sziasztok !
A jófogás háztól házig szolgáltatás mennyire biztonságos ?
Mi van ha más van a dobozban ?
Köszi :R

(#704) Oldman2 válasza Bajzath (#703) üzenetére


Oldman2
veterán

"Mi van ha más van a dobozban?"

Ez bármely más esetben is felmerül mint rizikó...

Sokan az utánvétet preferálják, miközben utánvéttel ugyanúgy kaphat téglát szépen becsomagolva.

(#705) Guci01


Guci01
újonc

Rendőrség...
Korábban írt Harry Potter könyvcsomag miatt megtettem a feljelentést online. 2 nap múlva jött a hivatalos irat, hogy megindították a nyomozást. Kb 2 hét múlva kaptam egy postai értesítőt amin a címzett az én vezetéknevem, de a csaló keresztneve volt. Ráadásul az utcát is elírták. Persze a postán nem adták oda, mivel nem nekem jött... Azóta semmi. Komolyan vették az ügyet... :C

(#706) Myers válasza csabyka666 (#702) üzenetére


Myers
senior tag

Másnap válaszoltak, és megcsinálták.

http://www.muszaj.hu/

(#707) Vikka85


Vikka85
újonc

Sziasztok

Elég régóta regisztrált tagja vagyok a jófogásnak, de mostanában egyre többször jönnek érdekes üzenetek.
Mindig email címet akarnak, hogy "kifizessék" a hirdetett terméket.
Ráadásul nagyon sablon szövegnek tűnik.
Mik ezek? Bot-ok?

Köszi

(#708) fairi válasza Vikka85 (#707) üzenetére


fairi
addikt

Egy idegesítő csalás. Add egy linket és legvégén netbanki adataidat kéri el, hogy átvedd a pénzt. Kb ideig végigmentem, utána beírtam kamu adatokat és hibát írt a fake weblap.

Jofogás szarik a problémára.

(#709) Vikka85 válasza fairi (#708) üzenetére


Vikka85
újonc

Már én is látom, kipróbáltam. De eleve fura volt, hogy icloud-os email cím szerepelt a küldőnél :D

(#710) csabyka666 válasza Myers (#706) üzenetére


csabyka666
addikt

Meglepő. :)

Az én lehúzós sztorimra csak a sablon szöveget nyomták, hogy majd kiemelten figyelik a tagot...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#711) b4lukapitany válasza Vikka85 (#707) üzenetére


b4lukapitany
tag

Rengeteg van ezekből. Tegnap tettem fel valamit este, és ma már két ilyen üzenetet kaptam Enzsel Lali és Laska Leslie felhasználótól.

(#712) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Üdv,
beleolvastam én is a topicba mert 2 dolgot még árulok jófogáson és özönlenek az üzenetek, h adjam meg az email címemet. Eddig is tudtam, h kb a legszarabb oldal mert basznak az adminok a biztonságra (ha egyáltalán vannak). Ha jól tudom még jelenteni sem lehet eladót, vevőt (nem mint ha számítana). Törlöm is magamat onnan és el is felejtem mert vicc ami ott megy. Az eddigi üzenetekre válaszoltam kamu emailcímmel :DDD

Fun fact: dolgoztam egy elég nagy csomagszállító cégnél ahol volt egy visszatérő "feladó" aki rengeteg embert átbaszott ugyanazon a néven. Ez úgy derült ki, h betelefonált a vásárló, h hol a csomag, miközben fel sem lett adva. A csaló meg nyilván hitegette meg küldött átszerkesztett visszaigazoló emailt. Amikor megkérdeztem a főnökömet, h miért nem jelentjük fel a csalót azt mondta pár éve már megpróbálták de szarik rá a rendőrség pedig bizonyíték is volt rá. Szóval ennyit a rendszerről meg a szar emberekről. Jófogást is jelentem mint kamu oldalt.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#713) Pityu. válasza Bennyboy (#712) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szomorú,hogy mennyi sok szarházi ember van a világon. Sose próbáltam senkit se átverni de nem is fogok.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#714) nebancsa válasza Bennyboy (#712) üzenetére


nebancsa
senior tag

Nem akarom védeni a jofogast, de elég nehéz ezeket az üzeneteket szűrni. Sőt szerintem az adatvédelem miatt az üzenetek tartalmát nem is láthatják.Tudom gyenge vigasz de a facebookon sokkal több a lehúzó hírdetés.

(#715) simonjoe válasza nebancsa (#714) üzenetére


simonjoe
senior tag

Azért ez nem annyira gáz és nagy munka szerintem. Én figyelem folyamatosan a hirdetőt a ki átb@....szott. Egy hónap alatt 19x regisztrált mindig új névvel, semmi elérhetőséggel és mindig ugyanazon termékekkel. Mi ez ha nem gyanús. Kötelezővé tennék valami komolyabb hitelesítést, valamilyen hivatalos okmánnyal és le lenne tudva az egész. Túl szabad ez a "piac". Ja, és ha írsz egy észrevételt panaszt, pár hét a reagálás, azon kívül, h elküld a rendőrsére semmit sem vállal.

Joe

(#716) Bennyboy válasza nebancsa (#714) üzenetére


Bennyboy
őstag

Ez a feladatuk, h megvedjek a vevot es eladot is. Ha ezt nem tudjak biztositani akkor ne csinaljak. Mas oldal is mwgtudja oldani csak nyilvan eroforrast kell aldozni ra. Szarnak ra magasrol csak fizesd a kiemelest stb. Mind1 elengedem. Tobbet be nem teszem a labamat oda es mindenkit lebeszelek a hasznalatarol.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#717) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Sziasztok!

A kamu leveleket rendszeresen kaptam én is.
Ma tök random beléptem az üzeneteimbe és a mai napon az én fiókomból látok vagy 10 kimenő üzenetet, mindenféle hirdetésekre, hogy érdekel stb kérek email címet.
Mintha én lennék a csaló. Ez mégis mi? :DDD Valaki hirdetésére lehet tényleg "én" érdeklődtem?

[ Szerkesztve ]

(#718) simonjoe válasza Grave_444 (#717) üzenetére


simonjoe
senior tag

...vagy feltörték a fiókod. :K

Joe

(#719) Grave_444 válasza simonjoe (#718) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Érdekes, na mindegy már töröltem. Email címnél pedig van kétlépcsős szinkronizálás.

(#720) Gaboo007 válasza Grave_444 (#717) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Feltörték a fiókod, én ugyanígy jártam.

(#721) Grave_444 válasza Gaboo007 (#720) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Te is törölted miatta? Email cím jelszavát vagy a kétfaktoros hitelesítést bekapcsoltad utána?

(#722) Gaboo007 válasza Grave_444 (#721) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Töröltem.

(#723) Grave_444 válasza Gaboo007 (#722) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szintén, majd regisztrálok újra később.

(#724) csaba17


csaba17
senior tag

sziasztok!

egy kérdés: ha postával, utánvétes küldeményként adok fel egy eladott termékemet akkor megszívhatom valami úton módon?
ha nem veszi át akkor bukom a postát, ez stimmel, de ezen kívül lehet még vmi buktató?

(#725) ferenck válasza csaba17 (#724) üzenetére


ferenck
senior tag

Csak a postaköltséget és a szállítási időt bukhatod. Ha nem fizet, nem adják oda neki, visszakapod.

[ Szerkesztve ]

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#726) csaba17 válasza ferenck (#725) üzenetére


csaba17
senior tag

rendben, köszi az infót.
(az fordult meg a fejemben, hogy nehogy vhogy kiszedjék a csomagból a terméket, én meg majd visszakapok egy üres dobozt...)

(#727) nebancsa válasza csaba17 (#726) üzenetére


nebancsa
senior tag

Rakd fel újra az árut, a vevő nevével, és állítsd be a háztól házig gls szolgáltatást, az árú árába építsd bele a szállítási költséget. Így ha nem veszi át, nem bukod a szállítási díjat sem, plusz meg házhoz jönnek a csimagért.

(#728) csaba17 válasza nebancsa (#727) üzenetére


csaba17
senior tag

Ezen én is gondolkodtam, de a vevő kamionozik, azt mondta, így postán maradandónként kellene feladni.
de gondolom így is érvényes, hogy nem adhatják oda fizetés nélkül a csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#729) bence5511


bence5511
csendes tag

Sziasztok! Egy új jófogás károsult vagyok, ez az első alkalom, hogy ez megtörtént velem, de ahogy látom nem vagyok vele egyedül.
Egy ps4 slim-t vásároltam előre utalással az eladótól, minden megbeszéltünk, hogy holnap feladja a csomagot, majd fogadott a meglepetés, hogy másnapra a hirdetés és a felhasználó fiók is megszűnt, hiába próbáltam írni neki. Ismertető jegye, hogy email-ben küldi el a bankszámla adatait, mindig 3 dolgot árul pontosan, az egyik egy ps4 érdekes módon általában slim, a másik iphone lehet az telefon, tablet stb, a harmadik pedig valami apple készülék, általában kisebb dolgok mint például egy óra. Nem kellett túl sokat keresgélnem rögtön ahogy beírtam a keresőbe, hogy ps4 slim találtam is egy pont ugyan olyan eladót, érdekes módon aznap hozta létre a fiókját amelyik nap megszűnt a másik. Illetve ugyan azokat árulja csak más képekkel és kicsit variált a szövegen mint akitől vettem, csak nem Monika765 néven, hanem Mate0828, de a fogalmazás nagyon hasonló, nem nehéz felismerni.
42190Ft-t utaltam előre neki, az lemaradt, hogy keddi napon történt az utalás, és szerdán már nem tudtam elérni, sajnos amikor küldte az emailt azt nem néztem meg, hogy pontosan mi, pedig így megnézve rögtön látszik, hogy egy kamu email.
Ezek az adatokat tudom róla: email cím: m35020159@gmail.com
Bankszámlaszáma és ahhoz tartozó név: 10402207-86768654-84551014 Virág Máté
Pénteken megyek be feljelentést tenni ellene, ha esetleg bárkinek volt hasonló tapasztalata vele vagy már tett esetleg ellene feljelentést, akkor nyugodtan írja le, hátha jutunk valamire közösen.

(#730) simonjoe válasza bence5511 (#729) üzenetére


simonjoe
senior tag

Átérzem a helyzeted, és nagyon sajnálom!! Engem decemberben b@..tak át hasonló összeggel. Nem mentem a rendőrségre, saját kézbe vettem a dolgot, sikerült visszakapnom a pénzem, és főleg az egómat!! Nekem csak egy rohadt számlaszámom volt amin el tudtam indulni, kapcsolatok révén sikerült megtalálnom a rohadékot. Lábjegyeztben, h rettentő sok pénzembe került és természetesen nem legális módszerekkel. Annyira jól sikerült, h a faszi el is tünt a portálról. Szerettem volna ha tudja, h nem mindenkit lehet büntetlenül átb@...ni!!

Joe

(#731) nebancsa válasza bence5511 (#729) üzenetére


nebancsa
senior tag

A számlaszám alapján tiszafüredi, értesíds a bankodat is, hogy csalónak utaltál lehet ő is tud lépéseket tenni hogy visszakapd az utalásodat.

(#732) bence5511


bence5511
csendes tag

Köszönöm a kedves kommenteket, nos beszéltem az OTP-bankkal azt mondták, hogy ők csak visszautalásra igényt tudnak küldeni, de ha a másik fél nem fogadja el akkor hiába, úgyhogy inkább rendőrséget ajánlják. Kíváncsiságból ráírattattam az új felhasználójára egy ismerősömmel, és valóban ő az, ugyan azokat az adatokat adta meg, holnapi nap folyamán bemegyek rendőrségre, és mindent viszek be róla amit tudok, az új fiókjával együtt.

(#733) gigi21 válasza bence5511 (#729) üzenetére


gigi21
csendes tag

Szia! Írtam privátot, nézz rá kérlek, engem is átvert és én is feljelentem, egyeztessünk!

(#734) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, hogy lehet beállítani Jófogás hirdetéseknél azt az opciót, hogy legyen szállítás, de a vevő fizesse? Ha én mint eladó bekapcsolom a szállítást, akkor alapértelmezetten rám hárul a feladási díj és a termék hirdetésnél azt fogja mutatni, hogy ingyenes szállítással is kérhető. Én azt akarom, hogy legyen szállítási gomb opció a hirdetésnél, de a vevő fizesse. És láttam is ilyen hirdetéseket másnál, de nem találom, hogy lehet beállítani.

(#735) ferenck válasza Mauzes (#734) üzenetére


ferenck
senior tag

Különböző feltételeknek teljesülnie kell. El kell érni egy bizonyos árat a terméknek, többnek kell lenni, mint a szállítási díj. Ha ez rendben, akkor ha az adott kategóriára a jófogás engedélyezte a szállítás, akkor automatikusan megjelenik ez a szállítási szakasz. Ha ez nem jelenik meg, akkor nem választható a szállítás se a vevő, se az eladó részéről.

Semmit sem kell bepipálnod, ekkor a vásárló választhat szállítást és ő fogja fizetni ennek a költségét. Ha bepipálod valamelyiket, akkor te fizeted és neki ingyenesként jelenik meg.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#736) Mauzes válasza ferenck (#735) üzenetére


Mauzes
őstag

Áhhá, végre megértettem. Szóval alapból is megjelenik a "szállítással kérem, bruttó 1799 Ft-tól" zöld gomb opció a hirdetésemnél, míg ha én pipálom be a szállítást, akkor ugyanez a zöld gomb ingyenes szállítással jelenik meg. Csak azért nem láttam, mert a saját hirdetéseim belépve máshogy jelennek meg, de most egy külső helyről ellenőriztem.

(#737) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

Még jó hogy benéztem ide (megerősítésért), engem is betalált ez az adjak email címet, megszervezi szállítást, kattintsak linkre, na persze....
Akkora kamu még a fordítás sem sikerült: Boldog Poshing!
app store, googlepay linkek sincsenek csak sima kép, https://clickmetertracking.com-os lenne a link de arra már rá sem nyomtam, tiltottam a felhasználót is.
Mostanában Marketplacen is ilyenek találnak meg...

(#738) simonjoe válasza gixxergabi (#737) üzenetére


simonjoe
senior tag

....én kezdek ezen jól szórakozni. :K
A kérdésekre illendően válaszolok, majd amikor kéri az adatokat, címet, mail-t és telefonszámot akkor tolom neki:
Alantas Tihamér
1010 Hantafalva, Gyagya út 12500/B
+36901106969
werystupid@loser.com
ezen adatok után sosem jön több kérdés, vagy, h hova küldje a futárt.
:DD

Joe

(#739) gixxergabi válasza simonjoe (#738) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Most meg jött hogy valaki háztól -házig szolgáltatás szeretné megvásárolni...
Már erre se merek rányomni...

(#740) simonjoe válasza gixxergabi (#739) üzenetére


simonjoe
senior tag

...na, én erre szoktam úgy reagálni amint írtam! Ha van kedved vele-velük szórakozni szop@...sd nyugodtan!! :K :C

Joe

(#741) gixxergabi válasza simonjoe (#740) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Ez most teljesen hivatalos jófogás oldalon a hirdetésnél megvenné vki. Csak az a gyanús hogy nem írt rám előtte az a vki érdeklődni, egy "drága cuccnál". És hogy most letiltottam az előző csalót nem e ő akar most túráztatni engem meg a GLS-t tök feleslegesen hasonló kamu adatokkal mint a tiéd :DDD
Vagy már túlparázom. De mi van ha tőlem elviszi futár, aztán még nekem kell fizetni, hogy visszakapjam, mint sajnos postánál ha nem vették át és visszahozta, vagy foxpost automatánál, ha nem vették át... mind2vel jártam így

[ Szerkesztve ]

(#742) simonjoe válasza gixxergabi (#741) üzenetére


simonjoe
senior tag

Megértelek. Így nem marad más mint a személyes átvétel vagy az előreutalás. Én most adtam el így egy akkus fúrót. Írtam neki, ha komoly a szándék akkor a postaköltség dupláját utalja el előre. Annyival kevesebbet kértem tőle az utánvétnél amikor kivette a csomagot a foxpostból. Nem volt kellemes, de elmondtam, h egyre több a csaló, és így legalább ez egyfajta biztosíték számomra. Persze Ő is kontrázott, h ha nem az lesz benne a csomagban amit kért, akkor Ő lesz átb@...va. Arra kértem, h nézze meg, mikor regisztráltam és milyen értékelésem van. A döntés rajta áll! Végül előre utalta a szállítás árát, majd fizette a fennmaradó részt, ahogy megegyeztünk. Az az igazság, h nagyon elsz@..ródott ez az oldal. Nem szívesen árulok, vagy veszek már semmit onnan. Itt a HA-n még dívik a böcsület, az más kérdés, h meddig.

Joe

(#743) gixxergabi válasza simonjoe (#742) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Közben átolvastam ászf jófogást és gls-t, elvileg visszahozzák ingyen...

(#744) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Marketplacen talált meg, kamu lehet?

(#745) simonjoe válasza szente (#744) üzenetére


simonjoe
senior tag

...nem lehet, ez az!! :K

Joe

(#746) classic B


classic B
aktív tag

Marketplacen ugyanilyen módszerekkel nyomulnak, mint Jófogáson, bár nagyon meggyőző az egész (leszámítva az idióta fogalmazást). Egy külföldi csóka írt rám "magyarul". A profilja valósnak tűnik, régóta tag, sok ismerőssel, aktívan posztol stb. Név, cím, email cím, telefonszám kell neki. Küldi a futárt, aki hozza a pénzt...

(#747) 8th


8th
addikt

Feladtam egy hirdetést egy azaz 1! percre rá jött az üzenet. Nyilván adathalász bot.

Megadtam neki a helyi RK számát címét emailjét. Levelezzék le. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#748) szente válasza 8th (#747) üzenetére


szente
addikt

:DD

(#749) LanyUs válasza 8th (#747) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez hatalmas!!! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#750) simonjoe válasza 8th (#747) üzenetére


simonjoe
senior tag

így kell ezt!! :C :R

Joe

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Jófogás tapasztalatok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.