Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Jófogás tapasztalatok

Hozzászólások

(#201) nebancsa válasza TooFoonX (#200) üzenetére


nebancsa
senior tag

Csak tippelek, be van valami rutin állítva ha a mejegyzésbe ez szerepel, továbbítódjon egy másik bankszámlára.

(#202) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na más is kapott levelet a rendőrségtől a Jakab János ügyben?
Nekem azt írták,hogy mivel az eljárás alá vont személy kiléte nem állapítható meg megszünteti az eljárást a rendőrség.Az OTP-től kérték az adatokat róla az meg szépen visszautasította,hogy nem ad ki adatokat. :W
Mi a tököm van ebben az országban a bűnözőket védik nem fordítva? :(((

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#203) nebancsa válasza Pityu. (#202) üzenetére


nebancsa
senior tag

Hihetetlen ez a hozzáállás...

(#204) Pityu. válasza nebancsa (#203) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most tesómtól kérek tanácsot ő ügyvéd meg a sógoromtól ő meg rendőr,hogy hogy smint tovább.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#205) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hány ember van itt aki áldozatul esett és feljelentést is tett ez ellen a személy ellen?
Jakab János
OTP bank
11773322-02703572

Nekem úgy küldtek levelet mosta rendőrségtől,hogy megszüntetik az eljárást ellene mert az otp nem ad ki adatokat róla mert valami szabálysértést írnak pedig ez már bűncselekmény pláne ha jó páran tettek feljelentést ellene.Még kb 3 napom van beadni egy felebezést a végleges ügy megszüntetés.Egy ismerősöm javaslatára ha fel tudnék indoklásban mutatni egy két embert akik szintén feljelentették az illetőt akkor beadhatnám a felebezést.Esetleg lenne aki vállalná a személyazonosságát az ügy folytatása végett?Már ha még olvas itt valaki a károsultak közül.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#206) TooFoonX válasza nebancsa (#201) üzenetére


TooFoonX
újonc

Nos, kiderült, hogy az általam említett számlaszám egy litván pénzügyi fintech cég, a Paysera LT, elektronikus pénzkibocsátó nemzetközi intézmény folyószámlája, amely gyűjtőszámlaként funkcionál.
Az EVP szám nyilván az egyik ügyfelük azonosítója.
Ennél a pajszeránál bárki ingyenesen nyithat számlát...de akár egyetlen "nemzetközi transzfert" is intézhet 7 euróért. (Ez kb. 2200 Ft...pont ennyi postadíjat kérnek!)

Szóval továbbra is óvakodni kell az "EVP..." megjegyzést kérő csaló eladóktól.

(#207) alias_bobo


alias_bobo
tag

Üdvözletem!
A következő számlaszám kerülendő: 11773401-01363214
Perzák Róbert, miután megkapta a csekély előleget még a fiókját is törölte.

|| http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=alias_bobo ||

(#208) eboostr


eboostr
aktív tag

Figyelem scammer!
KEDVEZMÉNYEZETT:
REVOLUT LTD, LONDON, UK

SZÁMLASZÁM:
12001008-01644328-00400008

KÖZLEMÉNY ROVAT:
03232857

Hirdetés link:
[link]
[link]

Bejelentve ügyfélszolgálaton.
A sz*rfogás 24 órája nem csinált semmit :C

(#209) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Jófogástól ne is várj sokat. Annó én is írtam nekik mikor lehúztak de szartak rá.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#210) TooFoonX válasza Pityu. (#209) üzenetére


TooFoonX
újonc

Érdekes...egy 1000 Ft-os könyvet is hirdet.
Kéne neki írni, hogy szarvasi vagyok, elugranék érte...

(#211) Pityu. válasza TooFoonX (#210) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Próbáld meg 🙂

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#212) Ronaldohun


Ronaldohun
tag

Sziasztok! Azt hiszem engem is átvertek nem kis összeggel (140.000 Ft). Legalábbis folyamatosan hülyének vagyok nézve. Az én esetem azért egyedi, mert az "eladó" nem tűnt el egyből, fizetés után ahogy lenni szokott, hanem a mai napig folyamatosan reagál valamilyen szinten.
Röviden arról van szó, hogy április végén rendeltem egy új videókártyát amit elvileg külföldről hoztak volna be, de az ígért dátum után 1 hónappal, június elejéig sem valósult meg. Heti szinten érdeklődtem, de mindig volt valamilyen hülye kifogás: hol nem azt a terméket kapták, hol covid volt a nagykerben, hol készlethiány stb.

Több mint egy hónap - a negyedik kifogás - után meguntam és kértem vissza a pénzt. Nem is akadékoskodott az illető, hiszen mivel "a szállítás sehogy nem akar összejönni így természetesen napokon belül küldi vissza a pénzt" - mondta ő.
Na, innentől kezdve kísértetiesen ismétlődik ugyanaz: hetente kérdezem, mi van a pénzemmel, amire mindig jön kifogás, "persze-persze utánanézek és holnap küldöm" szintű dumákat kapok. Ez (mármint, hogy visszakértem a pénzt) szintén 1 hónapja húzódik, miközben egy 5 perces utalásról beszélünk. Legutóbb írtam neki egy kemény hangú levelet, amiben követeltem hogy még ma küldje a pénzem, és arra már nem reagált, de utána fel is hívtam, és bár nem vette fel, de megint írt egy üzenetet, hogy mindjárt visszahív. Ez a "mindjárt" 3 napja volt, és ahogy korábban folyamatosan volt, azóta megint semmi.

Tehát ez a fura nekem, hogy nyilvánvalóan egy szélhámos, de nem tűnt el ahogy lenni szokott, hanem folyamatosan reagál minimálisan.
Mi a teendő ilyenkor? Menjen egyből a feljelentés? Vagy mivel "kommunikálunk" egymással, fenyegessem meg előtte, hogy fel fogom jelenteni (amit természetesen nem csak üres fenyegetésnek szánok)?

A hirdetés azóta is fenn van. Nem tudom ráismer-e valaki
[link]

Cserháti Gergő E.V.
12025000-01725276-00100001
+36703231022

[ Szerkesztve ]

(#213) Pityu. válasza Ronaldohun (#212) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szia,nagyon ismerős ez a hírdetés. Nem volt előtte egy telefonos beszélgetés, hogy elmesélte hogy a cége mennyire megbízható meg,hogy nem ezzel foglalkozik de van egy kinti nagykeres ismerős cég ahonnan jó áron kártyát is be tud szerezni egyenlőre csak ezt az egyfajtát és korlátozott darabszámban mondjuk 20 darabot és hamar foglalják az összeset. És,hogy küld neki a kártya árának xy összegét és sms-ben küldi az adatokat hova utalj? Mert ha az ahonnan én akartam vásárolni akkor áldom az eget,hogy utána nézettem a cégnek és túl kétes volt. Meg magyarázott valamit,hogy budapest pár pontján is találkozó helyre viszik meg ilyesmi.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#214) Ronaldohun válasza Pityu. (#213) üzenetére


Ronaldohun
tag

De, pontosan így volt, amiket leírtál.
Tudom hülye voltam, ezzel a bizalommal, mert magamból indultam. Persze először én is kételkedtem, főleg, hogy nem kis pénzről volt szó, de aztán valahogy korrektnek és megbízhatónak tűnt a pali. Lakhely, adószám, számlaszám, lakcím minden egybevágott (Esztergom). Egyik adatot sem tudtam semmi gyanússal kapcsolatba hozni az interneten. Gondoltam az adószám és szla szám alapján vissza lehet követni, ha baj van.
Fb-on is fent van az illető, ismerősökkel, lájkokkal, szóval valid a pali. Csakhogy utána gondolkodtam el, mi van ha ez egy MÁSIK ember csak felvette az általam megnevezett ember személyazonosságát, hogy ha rákeresnek ne legyen gyanús. Nem elképzelhetetlen, de akkor meg nagyon profi módon csinálta, mert még olyan apróságok is egybevágnak, hogy pl. valahol nagyon eldugva látszik, hogy a Fb-os személy kedveli a Barcelona focicsapatot és akivel levelezek annak szintén Barcelona a profilképe a gmailben.
De lehet túlgondolom...

[ Szerkesztve ]

(#215) B.lev132 válasza eboostr (#208) üzenetére


B.lev132
újonc

Szia! Nagy valószínűséggel engem is átbasztak. Engem egy 1060 6gb-os msi kártyával. Ugyanez a számlaszám. Ide beküldöm:
KEDVEZMÉNYEZETT:
REVOLUT LTD, LONDON, UK

SZÁMLASZÁM:
12001008-01644328-00400008

KÖZLEMÉNY ROVAT:
03232857

Ha valakit még átvert, kérem nagyon KÉREM jelentse fel. Az sokat tudna segíteni az ügyben ha több ember is feljelentést tesz. A jófogás beszélgetést screenshotokkal(képernyőképekkel) tudom alátámasztani.

Üdvözlettel: Levente

(#216) eboostr válasza B.lev132 (#215) üzenetére


eboostr
aktív tag

Feljelentettem már, a számla szám Raiffeisen gyűjtőszámla nem tartozik úgy mond valós személyhez. Rendőrség tehetetlen mert - a csalónak kedvező - külföldi(Revolut) banknál bonyolítja le az átveréseket.

(#217) Darthforce92 válasza eboostr (#216) üzenetére


Darthforce92
tag

Revolut kér személyit és selfie-t is csak adatigényléssel kellene élni a revolut felé.

(#218) eboostr válasza Darthforce92 (#217) üzenetére


eboostr
aktív tag

Ne haragudj, de milyen jogon? :U

(#219) C64 válasza eboostr (#218) üzenetére


C64
őstag

Csak a rendőrség kaphatja meg. Feljelentést kell tenni.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#220) eboostr válasza C64 (#219) üzenetére


eboostr
aktív tag

Már fel van. A revolut nem magyar, nincs ráhatásuk. Harmadjára nem írom le.

(#221) C64 válasza eboostr (#220) üzenetére


C64
őstag

De van!

Kb fél éve volt egy előreutalásunk, kisebb összeg (15k), átvertek, de nem tettünk feljelentést a rendőrség mégis megtalált és a mobilomon hívott, hogy menjek be tanúvallomást tenni! A revolutos számlaszámom alapján tudtak azonosítani.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#223) Szabeeee válasza eboostr (#208) üzenetére


Szabeeee
friss újonc

Szia! Rám tudnál írni esetleg privátban? Engem is átvert az illető, és szeretnék feljelentést tenni. Szauter Bercel néven vagyok fent Facebookon. Előre is köszi.

Szauter Bercel

(#224) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok. Jófogáson hogy lehet megnézni egy felhasználó értékeléseit? Van egy hirdető, a neve melett szerepel 164 értékelés zárójelben a csillagok után, de sehogy sem tudom megnézni.

(#225) Ondiadam válasza B.lev132 (#215) üzenetére


Ondiadam
friss újonc

Szia. Engem is átvert ez a személy. Hoós György néven regisztrálta magát. 2 telefonszámot is megadott. +36702684808 +36705901297 ez a kettő az. Ugyanezek az adatok. Engem is jófogáson , egy 1660 videokártya hirdetéssel. Voltam a rendőrségen, azt mondta, 50.000 forintig nem foglalkoznak vele, de akkor van esély, ha több feljelentés érkezik erre a névre. Tehát bátorítok mindenkit, hogy jelentsétek fel. Most is megtalálható a jófogáson a hirdetése. gtx 1660 50.000 forintért. Ennyivel vert át.

(#226) Pityu. válasza Ondiadam (#225) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De most már 50EFt-al is foglalkoznak és bűncselekmény is pláne ha több embert is átvert.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#227) ferenck válasza mickemoto (#224) üzenetére


ferenck
senior tag

Sehogy. És ilyen értékelést csak Jófogás futárral küldött csomag esetén lehet adni.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#228) mickemoto válasza ferenck (#227) üzenetére


mickemoto
őstag

Na de ha lehet értékelmi akkor megnézni miért nem lehet? Vagy csak akkor látom a többi értékelést ha már megrendeltem futárral a portékát? Vagy akkor sem?
Persze nem meglepő ez, csak a szokásos jófogás színvonal.

(#229) ferenck válasza mickemoto (#228) üzenetére


ferenck
senior tag

Akkor se látod. Amikor először láttam, hogy megjelent pár embernél ez az értékelés csillag, írtam a jófogásnak, kérdeztem róla, választ sem kaptam. Erre is magamtól jöttem rá, amikor GLS szállítással vettem valamit és utána jött egy email, hogy értékeljek.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#230) mickemoto válasza ferenck (#229) üzenetére


mickemoto
őstag

Négy és fél éves regisztrációval hogy jön össze a 176 értékelés (5 csillag látszik)? Úgy hogy 100k fölötti használt kerékpárt árul kizárólag és még csak nem is üzleti hanem magán hirdető besorolásban.

(#231) Fustmilan válasza Ronaldohun (#214) üzenetére


Fustmilan
újonc

Azóta valami hír a csávóról?
Vissza küldte a pénzt vagy eltűnt? Egy kicsit fontos infó lenne számomra.

Milán

(#232) Ronaldohun válasza Fustmilan (#231) üzenetére


Ronaldohun
tag

Semmi nem történt. Nem fizetett azóta sem. Fizetési meghagyás és feljelentés van folyamatban. Több emberrel felvettem a kapcsolatot, akiknek szintén százezres összegekkel tartozik. Azóta is hirdet, a jófogás meg leszarja.
Csak figyelmeztetni tudok mindenkit, NE vegyen senki semmit ettől az embertől:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#233) Fustmilan válasza Ronaldohun (#232) üzenetére


Fustmilan
újonc

Azta ku*va, kösz az infót!
Remélem nem dőlnek be neki , mert mondta telefonba egy nap telefonál kb 20-30 emberrel a biznisz miatt.
Hány embert vágott át?

Jófogáson lehet valahogy reportolni?

Milán

(#234) Pityu. válasza Ronaldohun (#232) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez majdnem nekem is meg volt anno csak túl gyanús volt után nézettem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#235) Ronaldohun válasza Fustmilan (#233) üzenetére


Ronaldohun
tag

Többen voltak, akik szerettek volna Cserhátitól vásárolni, érdeklődtek, hogy hogy áll az ügyem. Elmondtam nekik mi a helyzet, és hogy nem vagyok egyedül. Egyúttal azt tanácsoltam, ne kockáztassanak. Mondjuk az elmondottak után nem nagyon kellett meggyőzni senkit. Hát legalább az a pár ember nem fogja gazdagítani. Sovány vigasz, de ez is valami.

(#236) T.Roland16 válasza Ronaldohun (#235) üzenetére


T.Roland16
újonc

Helló!
Azóta sem lett fejleménye a dolognak?

T.Roland

(#237) Ronaldohun válasza T.Roland16 (#236) üzenetére


Ronaldohun
tag

írtam pm

(#238) Napele


Napele
újonc

Szia. Most vennék tőle pont valamit! Kolozsvári Imre néven a Jófogáson! ALIAS BOBOnak akartam válaszolni :)

[ Szerkesztve ]

(#239) Napele válasza alias_bobo (#222) üzenetére


Napele
újonc

irtam pm... mivel ba.... át?

(#241) pancsos


pancsos
friss újonc

Szia. Ugyanez a személy vert át engem is. Más néven fut most a Jófogáson.

(#242) ferenck


ferenck
senior tag

Mi lehet a jófogással? 2 napja reggel adtam fel pár hirdetést, még mindig nem jelentek meg. Azóta volt pár módosításom is meglévő hirdetéseknél, azok sem módosultak. :F

[ Szerkesztve ]

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#243) Pityu. válasza ferenck (#242) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Simán csak szar az egész

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#244) mareg


mareg
újonc

Keresném azokat a személyeket, akiket egy K. Dávid nevű személy, számlaszám: 11773384-02878931 átveréssel megkárosított. Email címem: nlchuregi@gmail.com

(#245) pancsos


pancsos
friss újonc

Szia. Engem is megkárosított.

(#246) Fustmilan válasza pancsos (#245) üzenetére


Fustmilan
újonc

Mennyivel vágott át benneteket?

Milán

(#249) onisoris


onisoris
friss újonc

Sziasztok!

Engem is megvágott Cserháti Gergő.
Adószáma : 56137530-1-31
Tel.: +3670/323-10-22

Nekem ezt a bankszámlaszámot adta meg (mást mint másoknak...)
számlaszám: 10103661-70216900-01005001

Mindenkit kérünk közösen a többi károsulttal együtt, hogy vegyék fel velünk a kapcsolatot. Polgári per feljelentés minden lesz ellene, nem futhat az ilyen ember, végig kell vinni az ügyet. Ha összeadjuk az eddig jelentkezőket, akiket megvágott már korántsem csak szabálysértés kategória...

(#250) Fustmilan válasza onisoris (#249) üzenetére


Fustmilan
újonc

Helló.

Téged mennyivel vágott át?

Milán

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Jófogás tapasztalatok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.